• 06.05.2024 11:10- TVP Polonia Czerwonych Andrzej Kłopotowski i Marek Petrusewicz
  • 06.05.2024 12:40- TVP Sport Czerwonych Waldemar Marszałek
  • 10.05.2024 01:00- TVP Polonia Czerwonych Marian Kasprzyk
    Mistrz olimpijski z Tokio, brązowy ...

Mistrz olimpijski z Tokio, brązowy medalista olimpijski z Rzymu, człowiek o niezwykłym życiorysie, który w najbliższych dniach (22 września) skończy 81 lat. Obydwa programy byłyby realizowane w Bielsku - Białej, a program o Marianie Kasprzyku dodatkowo na Jasnej Górze w Częstochowie.

• 10.05.2024 19:10- TVP Polonia Czerwonych Andrzej Grubba
    Najwybitniejszy tenisista stołowy w polskiej ...

Najwybitniejszy tenisista stołowy w polskiej historii tej dyscypliny, choć nigdy nie został mistrzem świata ani nawet mistrzem Europy (trzykrotnie był wicemistrzem). Wygrał m.in. Puchar Świata i prestiżowy turniej TOP - 12. Wyprowadził w Polsce tenis stołowy ze świetlic na salony. Niezwykle lubiany i szanowany na całym świecie. Nieformalny lider światowych tenisistów stołowych. Założyciel i przewodniczący związku tenisistów stołowych. Zmarł przedwcześnie na raka płuc, choć prowadził zawsze niezwykle higieniczny tryb życia.

• 11.05.2024 08:25- TVP Sport Czerwonych Stanisław Królak
    Stanisław Królak, legendarny kolarz, zwycięzca ...

Stanisław Królak, legendarny kolarz, zwycięzca Wyścigu Pokoju 1956 roku. Następnie zdyskwalifikowany za to, że uczestniczył w pokazowych wyścigach w różnych miastach Polski. Do formy z 1956 roku już nie powrócił, choć bardzo tego pragnął. Sylwetka wspaniałego kolarza, ale także opowieść o Wyścigu Pokoju - imprezie tak sportowej, jak i wielce propagandowej, którą jednak żyła cała Polska.

• 12.05.2024 08:20- TVP Sport Czerwonych Wanda Rutkiewicz
  • 15.05.2024 08:05- TVP Sport Czerwonych Andrzej Grubba

• 17.05.2024 18:30- TVP Sport Czerwonych Zbigniew Pietrzykowski
    Zmarły w 2014 roku Zbigniew ...

Zmarły w 2014 roku Zbigniew Pietrzykowski, uznany jest za najlepszego polskiego boksera w historii, trzykrotny medalista olimpijski i czterokrotny mistrz Europy.

• 24.05.2024 19:10- TVP Polonia Czerwonych Stanisława Walasiewiczówna
    Stanisława Walasiewicz jedna z najwybitniejszych ...

Stanisława Walasiewicz jedna z najwybitniejszych sprinterek świata w okresie międzywojnia. Jako dwuletnie dziecko wyemigrowała do USA, ale zawsze czuła się Polką i reprezentowała Polskę, mimo propozycji przyjęcia obywatelstwa amerykańskiego. Na igrzyskach olimpijskich 1932 roku w Los Angeles zdobyła złoty medal w biegu na 100 metrów, cztery lata później zdobyła medal srebrny. Reprezentowała Polskę w wielu innych imprezach m.in. w Światowych Igrzyskach Kobiet i w meczach międzypaństwowych wielokrotnie triumfując. 14 razy ustanawiała rekordy świata. Po wojnie często przyjeżdżała do Polski, m.in. na Światowe Igrzyska Polonijne. Została zastrzelona przez braci - bandytów na parkingu marketu w Cleveland 4 grudnia 1980 roku. Sekcja zwłok wykazała pewne cechy obojnactwa, ale Walasiewiczówna nie została pozbawiona rekordów i medali.

• 26.05.2024 12:30- TVP Sport Czerwonych wioślarze Roger Verey, Jerzy Ustupski
  • 31.05.2024 19:10- TVP Polonia Czerwonych Chłopcy Stamma