TVP Polonia - Program TV na poniedziałek 06 maja 2024

  • 06:00 Polacy to wiedzą! - odc. 97 teleturniej, teleturniej, 2024
    Format teleturnieju opiera się na ...

    Format teleturnieju opiera się na tym co widzowie lubią oglądać najbardziej duża ilość pytań, o różnej skali trudności, które sprawdzają wiedzę uczestników i pozwalają widzom wciągnąć się w grę. Tym razem będą to pytania, które dotyczą zagadnień związanych z Polską. Pytania, w tym programie będą również początkiem rozmów o tematach jakich dotyczą. Jak w każdym teleturnieju naszym zadaniem będzie poprzez grę zawodników rozwijać i ugruntowywać wiedzę widzów. Uczestnikom dajemy poczucie, że w wielu momentach decydują sami o rozgrywce. Podejmując decyzję to oni dodatkowo budują napięcie w programie. Widzowie będą mogli ocenić, czy zrobili słusznie

  • 06:25 Polacy Światu - Jan Czochralski magazyn, magazyn, 2021
    Cykl etiud filmowych przybliżających widzom ...

    Cykl etiud filmowych przybliżających widzom sylwetki wybitnych polskich naukowców żyjących w różnych zakątkach świata, którzy swoją pracą i odkryciami dali podstawy do rozwoju nauki. W krótkich filmach poznamy niezwykłe historie wybitnych Polaków, którzy pomimo odległości, jaka ich dzieliła od Ojczyzny, sercem oddani byli Polsce, ale swoim umysłem i talentem służyli innym narodom.

  • 06:35 Nehemiasz , reportaż, 2024
    To opowieść o pomocy niesionej ...

    To opowieść o pomocy niesionej przez ludzi związanych z Kościołem Chrześcijan Baptystów i o akcji Nehemiasz, do której przyłączyło się wielu wolontariuszy, wyjeżdżając w niebezpieczne rejony Ukrainy z pomocą humanitarną. W czasie jednej z takich misji zginął Marek "Misiek" Mastalerz, którego marzeniem było niesienie pomocy w ratowaniu życia rannym żołnierzom. Po jego śmierci przyjaciele i znajomi urzeczywistnili jego marzenie. To także dowód, że pomimo trwającej wojny, w której giną ludzie i cierpią dzieci nie może zabraknąć nadziei.

  • 07:00 Przystanek slow food - odc. 3 sezon IV magazyn kulinarny, magazyn, 2022
    Magazyn o niezwykłych ludziach, ocalających ...

    Magazyn o niezwykłych ludziach, ocalających tradycyjne produkty i potrawy, którzy poznali prawdziwy smak życia, gdy zdecydowali się żyć świadomie, zwolnić i spędzać więcej czasu wśród natury. To także opowieść o niezwykłych zakątkach regionalnej Polski, do których warto dotrzeć, by poznać piękną, (po)wolną Polskę i prawdziwy smak życia. W dzisiejszym odcinku Jacek Szklarek zabierze nas do Strzelec Dolnych leżących w dolinie Dolnej Wisły, gdzie od pokoleń wysmaża się śliwkę węgierkę. W tym śliwkowym zagłębiu od pokoleń smaży się powidła według tradycyjnych receptur. Prowadzący przekona się, jak pracochłonne jest operowanie niezbędnym do tradycyjnej produkcji powideł bocianem i zaserwuje nam pyszne żeberka w powidłach śliwkowych.



  • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
  • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
  • 11:10 Niezwykłe historie Biało - Czerwonych reportaż, reportaż, 2019
  • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2950 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
    Aldona po kolejnej wizycie u ...


    Aldona po kolejnej wizycie u lekarza wraca załamana. Jej badania wykazują, że ma menopauzę. Grzelakowa zwierza się ze swoich problemów Reginie. A Borysa - równie przygnębionego - wspiera Vincenzo. Bonda świętuje z redakcją "Szoku" sukces po artykule o aresztowaniu Dwoickiego. Gdy Modrzycki prosi szefa, by na nowo zatrudnił Sadowskiego, gangster jednak odmawia. Łukasz zdaje sobie w końcu sprawę, że angażując się w śledztwo popełnił błąd, przez który może stracić rodzinę. Tymczasem Oliwka ma problemy przez Ewę Poraj, bo influencerka - z zemsty za zerwanie współpracy - informuje swoje fanki, że kremy, które dotąd promowała, wywołują reakcje alergiczne. Wcześniej Zbrowska próbuje porozmawiać z Madzią o jej związku z Wiktorem, co jej przyjaciółce wyraźnie się nie podoba. A w finale Madzia odkrywa, że chłopak postanowił zrobić sobie dla niej tatuaż - i jest w szoku.

  • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
  • 12:20 Stacja Arktyka - Lodowiec z bliska cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
    Film dokumentalny poświęcony niesporczakom - ...

    Film dokumentalny poświęcony niesporczakom - fascynującym mikroorganizmom badanym w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Naukowcy w Polskiej Stacji Badawczej prowadzą badania najbardziej wytrzymałych istot na Ziemi, maleńkich organizmów o fizjonomii ludzików Michelin - niesporczaków. Ujęcia niesporczaków z mikroskopów są spektakularne, a jeszcze bardziej spektakularne są ich cechy i właściwości. Badania prowadzi dr Krzysztof Zawierucha. Wspólnie z dr. Adamem Nawrotem pokażą pobrane próbki i przedstawią niezwykłe istoty będące przedmiotem ich badań. Zobaczymy też innych mieszkańców lodu dzięki temu, że kamera zajrzy pod mikroskop. Dzięki animacjom widzowie lepiej poznają te wyjątkowe mikroorganizmy.

  • 12:50 Komisarz Alex - odc. 239 (seria XIX, odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
    Podczas wesela ginie panna młoda, ...

    Podczas wesela ginie panna młoda, Ania Konwicka. Lekarz pogotowia stwierdza otrucie. Na miejsce przybywa policja i wszczyna śledztwo. W trakcie oględzin miejsca zbrodni Alex znajduje złoty gwizdek leżący niedaleko zwłok. Po sekcji zwłok, gdy okazuje się, że Anna została otruta cyjankiem, który przeniknął przez skórę ust, policja orientuje się, że to gwizdek właśnie był narzędziem zbrodni. Po przesłuchaniu świadków policja nawet nie zbliża się do ustalenia motywu tego zabójstwa. Wszyscy zgodnie twierdzą, że Ania była lubianą, życzliwą osobą i z nikim nie miała żadnych zatargów. Alex, w garderobie gdzie odkryto ciało i złożone były prezenty, znajduje bilecik. Wszystko wskazuje na to, że wypadł z pudełka, w którym zabójca podłożył gwizdek wśród innych prezentów. Treść bileciku pokazuje, że otruty miał zostać pan młody, Karol Konwicki, a nie jego młoda żona. Śledczy muszą zmienić kierunek śledztwa i skupić się na Karolu Konwickim. Wzywają go na kolejne przesłuchanie z zamiarem poinformowania go, że to on był celem. Niestety, kiedy Konwicki ma przyjść na przesłuchanie, policjanci zostają poinformowani, że Konwicki nie żyje. Zginął w wyniku wybuchu ładunku umieszczonego w paczce, którą ktoś podrzucił pod jego drzwi. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, zwłaszcza że Konwicki, sędzia siatkówki męskiej, nie był osobą towarzyską, nie miał wielu znajomych. Na wesele zaprosił tylko jednego kolegę z pracy, którego poprosił by został jego świadkiem. Policja odkrywa, że Karol wychował się w domu dziecka w Białymstoku, tam skończył AWF i niedawno zamieszkał w Łodzi. W przeszłości był zamieszany w pożar, w którym zginęło jego upośledzone dziecko.

  • 13:40 Osiecka - odc. 10* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
    Rok 1976. Późny wieczór w ...

    Rok 1976. Późny wieczór w nowym domu na Żoliborzu. Daniel Passent usypia trzyletnią córeczkę Agatę, podczas gdy w sąsiednim pokoju trwa impreza, której główną gwiazdą jest Osiecka. Na radarze poetki, która nie akceptuje rodzinnej stabilizacji, pojawia się nowy mężczyzna. To młody dziennikarz, kolega redakcyjny Daniela Passenta. Obyciem i erudycją oczarowuje Agnieszkę, która traci dla niego głowę. Osiecka musi jednak szybko wrócić na ziemię. Stan jej ojca pogarsza się.

  • 14:35 Kulturalni PL - (684) magazyn, magazyn, 2024
  • 15:35 Przyjaciele - Koniec świata widowisko, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
    Przyjaciele to kontynuacja dobrze znanego ...

    Przyjaciele to kontynuacja dobrze znanego widowiska studyjnego dla dzieci pt. Przyjaciele Misia i Margolci. W nowej odsłonie audycja zyskuje nie tylko nowy tytuł, ale i nowe postacie. Do grupy przyjaciół zamieszkujących ogród dołącza Filip, nieco nieporadny marzyciel i niespełniony muzyk w średnim wieku, który nie do końca rozumie skąd się tam wziął. Mieszka w namiocie i razem z mówiącymi zwierzakami codziennie przeżywa niezliczone przygody. Jego interakcje z muppetami opierają się w dużej mierze na absurdzie sytuacyjnym. Koloru nowej wersji audycji dodaje również nowy muppet: Fąfar, złośliwiec i intrygant o dobrym sercu. Jedno jest pewne: nie ma problemu, którego nie udałoby się rozwiązać Przyjaciołom.
    W nocy nad ogrodem przelatuje tajemniczakometa. Okazuje się, że pod jej wpływem Przyjaciele zamiast mówić, zaczynają śpiewać.

  • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 145 (sezon 2 odc. 20) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
    Królowa Zofia. Rok 1424. Jagiełło ...

    Królowa Zofia. Rok 1424. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) dowiaduje się o nietakcie Zofii (Maria Pawłowska) w stosunku do króla Eryka (Wojciech Wachuda). Żona tłumaczy mu, że tylko posłuchała Oleśnickiego (Przemysław Stippa). Książę Świdrygiełło (Michał Chruściel) wykorzystuje kłótnię między Zofią i Jadwigą (Maja Szopa), żeby zbliżyć się do królowej. Król widzi go z żoną w dwuznacznej sytuacji. Na Wawelu pojawia się Zawisza Czarny, który po koronacji zaprasza dostojnych gości do swego domu na ucztę.
    Bdzigost (Jakub Wieczorek), w czasie procesu przed miejskim sądem, oświadcza, że jest szlachcicem, ale jego szlachectwo nagania, czyli podważa Jan Głowacz (Mateusz Weber). Sędziowie decydują, że Bdzigost musi przedstawić 6 świadków.

  • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2950 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
    Aldona po kolejnej wizycie u ...


    Aldona po kolejnej wizycie u lekarza wraca załamana. Jej badania wykazują, że ma menopauzę. Grzelakowa zwierza się ze swoich problemów Reginie. A Borysa - równie przygnębionego - wspiera Vincenzo. Bonda świętuje z redakcją "Szoku" sukces po artykule o aresztowaniu Dwoickiego. Gdy Modrzycki prosi szefa, by na nowo zatrudnił Sadowskiego, gangster jednak odmawia. Łukasz zdaje sobie w końcu sprawę, że angażując się w śledztwo popełnił błąd, przez który może stracić rodzinę. Tymczasem Oliwka ma problemy przez Ewę Poraj, bo influencerka - z zemsty za zerwanie współpracy - informuje swoje fanki, że kremy, które dotąd promowała, wywołują reakcje alergiczne. Wcześniej Zbrowska próbuje porozmawiać z Madzią o jej związku z Wiktorem, co jej przyjaciółce wyraźnie się nie podoba. A w finale Madzia odkrywa, że chłopak postanowił zrobić sobie dla niej tatuaż - i jest w szoku.

  • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /859/ teleturniej, teleturniej, 2023
  • 17:50 Leśniczówka - odc. 702 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
    Jacek dowiaduje się od Konrada ...

    Jacek dowiaduje się od Konrada o problemach zdrowotnych Kasi i wsparciu, jakie Ruszczyc ma w Magdzie. W nocy Helena odzyskuje przytomność.
    Hania zamierza starać się o role w kolejnych reklamach, a Jerzy podejrzewa, że ukochana kogoś poznała. W końcu Hania wyznaje mu prawdę. W telewizji pojawia się reklama z Marcelkiem.
    Filip nie może znaleźć sali, w której mogłyby się odbywać treningi bokserskie. Początkowo odwołuje zajęcia, ale ostatecznie ringiem staje się leśna polana.

  • 18:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 18:55 Stacja Innowacja - 103 * program edukacyjny, magazyn, 2023
    W Polsce coraz częściej rozumiemy, ...

    W Polsce coraz częściej rozumiemy, że zamiast kupować zagraniczne technologie, warto inwestować w te rodzime - i to nawet niemałe pieniądze. W efekcie nauka i biznes coraz bardziej się do siebie zbliżają, a to sprawia, że Polska może coraz skuteczniej konkurować - poprzez innowacje.

    Przyjrzyjmy się liczbom - w raporcie Europejskiego Rankingu Innowacyjności (publikowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej) za rok 2018 zajmujemy niechlubne czwarte miejsce od końca, z poziomem innowacyjności na poziomie 57 proc. średniej UE. Liderami w naszym regionie są Słowenia i Czechy, słabiej wypadają jedynie Chorwacja, Bułgaria i Rumunia.

    Ale okazuje się, że w tym samym - 2018 roku - liczba polskich zgłoszeń patentowych do Europejskiego Urzędu Patentowego wzrosła o prawie 20 procent, a tempo tego wzrostu było jednym z największych w Europie. Wnioskodawcy z Polski złożyli do EPO 534 zgłoszenia patentowe, a motorem polskiej działalności patentowej były uczelnie wyższe i to w o wiele większym stopniu, niż w większości pozostałych państw europejskich.

    O czym to świadczy? a o tym, że Polacy potrafią stworzyć taki produkt czy taką usługę, by skutecznie pokonać zagraniczną konkurencję. I że coraz odważniej podejmujemy próby zaistnienia w światowej gospodarce, a te coraz częściej kończą się naszym spektakularnym sukcesem. Bo Polska dawno już przestała być tylko krajem wódki i kiełbasy. O nasze technologie od lat biją się zagraniczne koncerny. Z nowoczesnych rozwiązań informatycznych krakowskiej spółki Comarch założonej przez prof. Janusza Filipiaka od lat korzystają: BMW, Coca Cola czy T - Mobile; mobilna aplikacja na smartfony Dream Beam, stworzona przez Michała Wolniaka z krakowskiej firmy Grow App, przez wiele tygodni nie schodziła z pierwszych miejsc w rankingach najpopularniejszych aplikacji w USA; inteligentną technologię rozpoznawania obrazu, stworzoną przez Arka Skuzę, właściciela poznańskiej firmy iTraff, wykorzystują tacy giganci, jak Wallmart i Nike; na zachodzie od lat robią furorę robią pojazdy Krzysztofa i Solange Olszewskich z podpoznańskiej fabryki Solaris, czyli pierwsze autobusy elektryczne, które ładują swoje baterie bezdotykowo. Przykładów takich można by mnożyć - przykładów, które skutecznie walczą ze stereotypami, że polskie produkty są mało innowacyjne i gorsze od tych zachodnich.

    I w naszym cyklu Stacja Innowacja! to właśnie udowodnimy. Pokażemy polskich wynalazców, pracujących na uczelniach, w firmach i instytucjach badawczych, których wynalazki podbijają światowe rynki - zmieniając życie ludzi, poprawiając je i udoskonalając.

    Pokażemy przy tym, że Polacy są nie tylko odkrywczymi, ale i dojrzałymi biznesmenami, bo wiedzą, że oprócz samej innowacji niezwykle ważny jest pomysł na firmę, komercjalizacja technologii oraz znajomość konkurencji; że liczy się doświadczenie biznesowe, kompletny plan rozwoju produktu i wprowadzenia go na rynek. Bo inaczej nawet najlepszy wynalazek może się, po prostu, nie przebić.

    Pokażemy w końcu młode pokolenie, które w szkołach, na uczelniach i w domowych zaciszach pracuje nad swoimi wynalazkami, które mają usprawnić otaczający ich świat.

    Zaczynamy więc naszą podróż? zaczynamy! Stacja Innowacja!

  • 19:20 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2024
  • 19:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
    "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

    "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

  • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
    Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

    Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
    "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

    "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

  • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 20:25 Z biegiem lat, z biegiem dni - Kraków 1874 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1980
    Obraz stosunków społeczno - politycznych ...

    Obraz stosunków społeczno - politycznych panujących w Krakowie w latach 1874 - 1914 przedstawiony na przykładzie losów dwóch sióstr: Janiny Chomińskiej - żony Dulskiego, urzędnika tego samego banku.
    Bohaterkami odcinka są dwie młode kobiety: pani Chomińska - żona urzędnika bankowego i mieszkająca z nią siostra Aniela - zaręczona z Felicjanem Dulskim, również urzędnikiem. Ich życie w ubogim i zaniedbanym mieście wypełnia monotonia i nuda. Jedyną atrakcję stanowią zabytki, malowidła Matejki i obchody patriotycznych uroczystości możliwe dzięki liberalnej polityce cesarza Franciszka Józefa. Jednak ciągłe chodzenie po galeriach to raczej nie jest to, czego dwie piękne młode kobiety oczekują od życia. Pewnego dnia siostry postanawiają urządzić wieczorek z tańcami. Zachwycone pomysłem po cichu marzą, że bal odmieni ich los. Czeka je wszakże okrutne rozczarowanie. Przyjęcie szybko przeradza się w kompromitujące pasmo nieporozumień, kłótni i skandali.

  • 21:25 Czy pani mieszka sama koncert, koncert, 1961
    Muzyczny program rozrywkowy. Przeboje dwudziestolecia ...


    Muzyczny program rozrywkowy. Przeboje dwudziestolecia międzywojennego
    w wykonaniu aktorów.



  • 22:15 Magazyn Ekspresu Reporterów , magazyn, 2024
    Magazyn Ekspresu Reporterów to wielokrotnie ...

    Magazyn Ekspresu Reporterów to wielokrotnie nagradzany i ceniony przez widzów program reporterski, w którym reporterzy Telewizji Polskiej pokazują życie z jego blaskami ale i dramatami. Zawsze blisko ludzi. Kultowa marka wraca na dużą antenę pod wodzą Barbary Paciorkowskiej i ulubionego prowadzącego Michała Olszańskiego.


  • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /859/ teleturniej, teleturniej, 2023
  • 00:30 Hala odlotów - /7/ talk-show, dysk./wywiad/debata, 2024
    Program z udziałem zaproszonych gości ...

    Program z udziałem zaproszonych gości - artystów, twórców, naukowców i ekspertów, poruszający bieżące zagadnienia, kulturalne i społeczne

  • 01:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
    "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

    "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

  • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
    Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

    Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
    "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

    "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

  • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 02:15 Komisarz Alex - odc. 239 (seria XIX, odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
    Podczas wesela ginie panna młoda, ...

    Podczas wesela ginie panna młoda, Ania Konwicka. Lekarz pogotowia stwierdza otrucie. Na miejsce przybywa policja i wszczyna śledztwo. W trakcie oględzin miejsca zbrodni Alex znajduje złoty gwizdek leżący niedaleko zwłok. Po sekcji zwłok, gdy okazuje się, że Anna została otruta cyjankiem, który przeniknął przez skórę ust, policja orientuje się, że to gwizdek właśnie był narzędziem zbrodni. Po przesłuchaniu świadków policja nawet nie zbliża się do ustalenia motywu tego zabójstwa. Wszyscy zgodnie twierdzą, że Ania była lubianą, życzliwą osobą i z nikim nie miała żadnych zatargów. Alex, w garderobie gdzie odkryto ciało i złożone były prezenty, znajduje bilecik. Wszystko wskazuje na to, że wypadł z pudełka, w którym zabójca podłożył gwizdek wśród innych prezentów. Treść bileciku pokazuje, że otruty miał zostać pan młody, Karol Konwicki, a nie jego młoda żona. Śledczy muszą zmienić kierunek śledztwa i skupić się na Karolu Konwickim. Wzywają go na kolejne przesłuchanie z zamiarem poinformowania go, że to on był celem. Niestety, kiedy Konwicki ma przyjść na przesłuchanie, policjanci zostają poinformowani, że Konwicki nie żyje. Zginął w wyniku wybuchu ładunku umieszczonego w paczce, którą ktoś podrzucił pod jego drzwi. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, zwłaszcza że Konwicki, sędzia siatkówki męskiej, nie był osobą towarzyską, nie miał wielu znajomych. Na wesele zaprosił tylko jednego kolegę z pracy, którego poprosił by został jego świadkiem. Policja odkrywa, że Karol wychował się w domu dziecka w Białymstoku, tam skończył AWF i niedawno zamieszkał w Łodzi. W przeszłości był zamieszany w pożar, w którym zginęło jego upośledzone dziecko.

  • 03:05 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (7) Papa D. widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
    "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

    "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech. Na jurorskiej kanapie w tym odcinku zasiądzie zespół Papa D.

  • 04:05 Gdziekolwiek będę.... (film o Marku Grechucie){PL} film dokumentalny, film dokumentalny, 2009
    Dokument poświęcony wielkiemu i wszechstronnemu ...

    Dokument poświęcony wielkiemu i wszechstronnemu artyście, Markowi Grechucie. Narratorem jest Danuta Grechuta, żona i muza pieśniarza, malarza, architekta, poety i kompozytora, zakochanego w sporcie kibica. Opowiada ona, jak na co dzień była świadkiem zmagania się artysty z własną wrażliwością, jego walki o prawo do własnej odrębności, o prawo do własnego życia w zamkniętej społeczności krakowskich elit artystycznych i intelektualnych. Danuta Grechuta mówi też o namiętnościach i słabościach męża artysty, o jego lękach i radościach. Uczestniczyła w jego życiu, walczyła wraz z nim z chorobą i wspierała go w ciężkich chwilach. Powstał obraz osoby niezwykle ciepłej i niezależnej, charyzmatycznego poety, kompozytora i pieśniarza obdarzonego niespotykaną barwą głosu. Kamera pokazuje tak bliskie bohaterowi miejsca w Krakowie, jak: Politechnika, Rynek, Piwnica pod Baranami. W filmie wypowiadają się także inni ludzie bardzo blisko związani z Markiem Grechutą, m. in. Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Leszek Aleksander Moczulski oraz syn artysty, Łukasz.

  • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2950 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
    Aldona po kolejnej wizycie u ...


    Aldona po kolejnej wizycie u lekarza wraca załamana. Jej badania wykazują, że ma menopauzę. Grzelakowa zwierza się ze swoich problemów Reginie. A Borysa - równie przygnębionego - wspiera Vincenzo. Bonda świętuje z redakcją "Szoku" sukces po artykule o aresztowaniu Dwoickiego. Gdy Modrzycki prosi szefa, by na nowo zatrudnił Sadowskiego, gangster jednak odmawia. Łukasz zdaje sobie w końcu sprawę, że angażując się w śledztwo popełnił błąd, przez który może stracić rodzinę. Tymczasem Oliwka ma problemy przez Ewę Poraj, bo influencerka - z zemsty za zerwanie współpracy - informuje swoje fanki, że kremy, które dotąd promowała, wywołują reakcje alergiczne. Wcześniej Zbrowska próbuje porozmawiać z Madzią o jej związku z Wiktorem, co jej przyjaciółce wyraźnie się nie podoba. A w finale Madzia odkrywa, że chłopak postanowił zrobić sobie dla niej tatuaż - i jest w szoku.

  • 05:30 Polskie Parki Narodowe - Park Narodowy Ujście Warty film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
    Prowadzącym program jest Dariusz Gross, ...

    Prowadzącym program jest Dariusz Gross, dziennikarz, zafascynowany przyrodą poszukiwacz-odkrywca. Pokazuje parki narodowe, które znamy jako turyści, z innej, zaskakującej strony, przez pryzmat pracy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń. To program pokazujący osobliwości przyrody i ukazujący wyjątkowość poszczególnych parków narodowych w Polsce, w którym spotykają się nowoczesne technologie badawcze z odwiecznym dziełem natury.

  • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv