TVP Rozrywka - Program TV na niedzielę 19 maja 2024

  • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 277 Darłowo magazyn, magazyn, 2022
    Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

    Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

  • 06:40 Smaki świata - pośród mórz s.I magazyn kulinarny, magazyn, 2021
    Ola Nguyen, znawczyni kuchni i ...



    Ola Nguyen, znawczyni kuchni i mistrzyni gotowania, tym razem pozna bogactwo odległych smaków u ich źródła. Ola wyruszy na podbój południowego Adriatyku i północnego Morza Jońskiego, aby zabrać widzów w niezwykłą, kulinarną podróż od greckiej wyspy Korfu, przez porty Riwiery Albańskiej, wybrzeże włoskiej Apulii do Wysp Jońskich. W programie, obok pysznych przepisów, będzie można poznać miejsca fascynujące pod względem krajobrazu i historii, często odległe od popularnych szlaków turystycznych.

    Magazyn kulinarny,

  • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Ślady holenderskie na polskim stole magazyn kulinarny, magazyn, 2019
    W tym odcinku Karol Okrasa ...

    W tym odcinku Karol Okrasa rusza na Żuławy. Ta niegdyś prawie niedostępna, bagnista i zalewana przez wody Wisły i Bałtyku kraina, długo opierała się próbom kolonizacji. Próbowali te ziemie zagospodarować Krzyżacy, ale najlepiej udało się to osadnikom niderlandzkim, głównie holenderskim menonitom. Prześladowani w swojej ojczyźnie, na terenie dawnej Rzeczpospolitej byli pożądani, bo potrafili doskonale wykorzystywać tereny zalewowe. Tworząc sieci kanałów, meliorując bagniska stworzyli niezwykle nowoczesne jak na ówczesne czasy gospodarstwa, słynące z wysokiej kultury rolnej. Później osadnicy ci, zwani Olędrami, osiadali wzdłuż prawie całej Wisły, dostarczając na lokalne rynki wspaniałe mleko, śmietanę, masło, sery i dorodne warzywa. A czy pozostawili oni swoje ślady w polskiej kuchni, tak jak inne narody zamieszkujące niegdyś dawną Rzeczpospolitą? Tym właśnie zajmie się Karol w swojej kolejnej przygodzie kulinarnej. Karol przygotuje trzy dania. 1/ Kolorowa kanapka z pieczonym kurczakiem i pomidorową sałatką; 2/ Inspirowany przepisem Stanisława Czernieckiego z 1682 roku na kapłona po holendersku, kurczak w maśle i korzennych przyprawach ze słodkimi frytkam; 3/ Dorsz zapiekany w pomidorowym sosie.


  • 07:45 Okrasa łamie przepisy - Sery z Żuław magazyn kulinarny, magazyn, 2019
    Karol kontynuuje kulinarną podróż po ...

    Karol kontynuuje kulinarną podróż po Żuławach. Tym razem zajmie się historią serów żuławskich. Były to jedne z pierwszych serów dojrzewających produkowanych na naszych ziemiach. Ich wytwarzanie rozpoczęto już w czasach krzyżackich, ale dopiero przybycie niderlandzkich osadników w XVI wieku przyspieszyło rozwój lokalnego serowarstwa. Wysokie umiejętności
    i wiedza przywieziona przez nich z Holandii, staranność i czystość, ale przede wszystkim obfitość soczystych żuławskich pastwisk zapewniła tym serom niezwykłą renomę. W dawnej Rzeczpospolitej były niezwykle cenione, zwłaszcza przez polską szlachtę.
    Produkowane przez kilka wieków aż do 1945 roku sery trafiały na stoły smakoszy Berlina, Królewca, Torunia a nawet Moskwy. Po wojnie zniknęły wraz z potomkami niderlandzkich osadników. Po kilkudziesięciu latach grupa zapaleńców postanowiła odtworzyć recepturę i sposoby wytwarzania tych serów. Jak wygląda produkcja żuławskiego sera, jaka była jego historia i jak można go wykorzystać do potraw? Oto zadania Karola w tym odcinku.
    Karol zaprezentuje trzy propozycje potraw z serami żuławskimi. Pierwszą będzie pieczona perliczka pod chrustem z sera i szpinaku. Druga to kotleciki z sera żuławskiego i ciecierzycy w aromatycznym sosie. A trzecia to kwaśna zupa z klopsami i młodym serem żuławskim.



  • 08:15 Muzeum Polskiej Piosenki - /75/ , felieton, 2015
    W programie historia piosenki "Jedwab".



    W programie historia piosenki "Jedwab".

  • 08:25 Na festiwalowej scenie - Irena Santor /cz. 2/ widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2017
  • 08:55 Niezapomniane Koncerty - Opole 2011 na bis koncert, koncert, 2011
    Skrót koncertu "Lata z Radiem" ...


    Skrót koncertu "Lata z Radiem" z 48. KFPP w Opolu, składający się
    z utworów dedykowanych przez współczesnych wykonawców legendarnym
    artystom, którzy przez lata kształtowali rynek muzyki rozrywkowej w Polsce.

  • 09:45 Koło fortuny - odc. 1681 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 10:25 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 8 reality show, reality show, 2024
    Odc. 8VI sezonu "Sanatorium miłości". ...

    Odc. 8VI sezonu "Sanatorium miłości".
    Emocje powoli opadają, kuracjusze oswoili się z odejściem Majki, ciekawi są nowej kuracjuszki, Marii. Marta na pierwszym spotkaniu w nowym składzie poprosi grupę o skomplementowanie siebie nawzajem. Upór Elżbiety zadziwi nawet Martę. Tym razem Zygmunt spotka się z Martą sam na sam, poznamy zupełnie inną twarz tego mężczyzny. Jako Kuracjusz odcinka, Zygmunt wybierze na randkę nową kuracjuszkę z Łodzi, Marię. Spróbują swoich sił w malarstwie, a Zygmunt stojąc przy sztalugach będzie prawie jak Nikifor, w jego mniemaniu, oczywiście. Popołudnie okaże się zaś emocjonalnym doświadczeniem, bo czas na spotkanie z najbliższymi, które wywoła nieoczekiwane i silne reakcje u wielu. Potem Marta porozmawia z Marią o jej samotności, a grupa spotka się na ćwiczeniach w basenie. Pośród zabaw i krzyków radości grupy, nie tylko Ela nie będzie z tej aktywności zadowolona, jeszcze Maria ze Stanisławem wybiorą swoje towarzystwo i wspólny masaż. Na koniec dnia - paintball. Nagrodą dla tych wygranych i tych przegranych będą wieczorne fajfy, gdzie już o konfliktach nikt pamiętał nie będzie.

  • 11:20 Postaw na milion s.XIV - odc. 164 teleturniej, teleturniej, 2017
  • 12:15 Postaw na milion s.XIV - odc. 165 teleturniej, teleturniej, 2017
  • 13:15 Prywatne życie zwierząt - sezon 2 reportaż, reportaż, 2019
    Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...



    Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo. W drugiej serii cyklu odkrywamy kolejne tajemnice dzikiej natury i pokazujemy zjawiska budzące emocje, występujące w ludzkim i zwierzęcym świecie. Andrzej Kruszewicz jest przewodnikiem po świecie zwierząt. Podpatruje ich zachowania, interakcje między nimi i je komentuje. Obserwacje te prowadzi na zapleczu warszawskiego ogrodu zoologicznego, korzystając z pomocy opiekunów zwierząt, którzy mają z nimi bliski kontakt i dobre relacje. Miejscem obserwacji jest również dzika przyroda i widowiska przyrodnicze, takie jak: tokowiska cietrzewi czy batalionów, zalotne tańce żurawi, prezentacje męskiej sprawności podczas rykowiska jeleni czy bukowiska łosi, zabawy młodych zwierząt, relacje w stadzie żubrów czy dzików. Zaglądamy też w zakamarki: gęste krzaki, wysokie trawy, skraje oczek wodnych, gdzie podpatrujemy mniejsze życie, mało znane, a bardzo różnorodne i kolorowe. Punktem wyjścia jest wybrane zwierzę w zoo, z którym Andrzej lub opiekun mogą nawiązać bliższy kontakt i zaprezentować jego stany emocjonalne i ciekawe zachowania. Potem w odcinku wychodzimy w teren, gdzie przedstawiamy całą plejadę polskich gatunków, od owadów przez gady, płazy, ptaki i ssaki, tropiąc wśród nich zachowania będące naszym głównym tematem.

  • 13:45 To jest grane - (10) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
    Prezentacja największych hitów z polskiej, ...

    Prezentacja największych hitów z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów oraz zestawienia bestsellerów. Utwory znajdujące się na czołowych miejscach muzycznych notowań ilustrowane są fragmentami teledysków. W odcinkach programu zostaną także przypomniane przeboje sprzed lat, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek nagrywanych przez polskich wykonawców w studiach, na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej. Gospodarzem programu jest Marek Sierocki, który prezentuje utwory i ich wykonawców. Nie zabraknie ciekawostek i anegdot.

  • 14:20 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 2 /1/ - Europejski Sen (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2017
  • 15:15 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 6 sezon I magazyn, magazyn, 2022
    Czerwony Dwór, który odwiedza Sebastian, ...

    Czerwony Dwór, który odwiedza Sebastian, początkowo nosił nazwę Władysławka, od imienia męża fundatorki willi - Oktawii Lewandowskiej. Widać tu charakterystyczne bogate zdobienia, otwarty dach, a we wnętrzu duże i jasne pomieszczenia. Twórca budynku, Wojciech Roj, był bliskim współpracownikiem "ojca stylu zakopiańskiego", czyli Stanisława Witkiewicza. Czerwony Dwór jest większy, bardziej przestronny, niż Willa Koliba (pierwszy budynek w stylu zakopiańskim). Ma wystawne wyposażenie i mnóstwo misternych zdobień, wykonanych przez najlepszych snycerzy w regionie. Dwór gościł najznamienitszych przedstawicieli polskiej kultury - Zofię Nałkowska, braci Malczewskich czy Karola Szymanowskiego. I to właśnie nazwisko polskiego kompozytora, osiadłego na Podhalu łączy Czerwony Dwór ze stojącą kilkanaście metrów obok Willą Atmą, czyli mieszkaniem Szymanowskiego. Oprócz muzyki wspólnym mianownikiem dla obu willi były charakterystyczne dla stylu witkiewiczowskiego kafle na piecach kaflowych w góralskich chałupach. O metodzie wypalania i szczególnym wzorze na kaflach opowiada ceramik - Wiktor Polak.

  • 15:45 Jeden z dziesięciu - 5/136 teleturniej, teleturniej, 2022
  • 16:20 Jeden z dziesięciu - 6/136 teleturniej, teleturniej, 2022
  • 17:00 Koło fortuny - odc. 1682 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 17:40 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (9) Finał widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
    "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

    "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

  • 18:50 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (9) Finał widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
    "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

    "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

  • 19:45 Postaw na milion s.XIV - odc. 166 teleturniej, teleturniej, 2017
  • 20:45 Postaw na milion s.XIV - odc. 167 teleturniej, teleturniej, 2017
  • 21:45 Życie to Kabaret - Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawia: TRASASASA (1) program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2010
    "Trasasasa" to tytuł programu autorskiego ...


    "Trasasasa" to tytuł programu autorskiego Kabaretu Moralnego Niepokoju.
    Od swego pojawienia się na scenie w 1996 roku (od razu zdobyli Grand Prix Paki) KMN wyrósł
    na niekwestionowanego lidera polskiej młodej sceny kabaretowej, a Robert Górski - autor
    większości skeczy i pomysłodawca kolejnych przedsięwzięć telewizyjnych i scenicznych -
    stał się czołowym twórcą nie tylko kabaretowym: pisze również monodramy dla znanych
    polskich aktorów, scenariusze filmowe, wiersze i felietony w prasie.
    W programie znalazły się skecze, monologi i piosenki opisujące naszą polską
    rzeczywistość w kontekście trendów i wydarzeń ostatniego roku. Tytułowa "Trasasasa" to
    piosenka dwóch "Polaków - niebieskich ptaków" (w tych rolach Robert i Mikołaj), którzy idą
    sobie przez życie, napotykają różne sytuacje i różnych ludzi, próbują sobie tę "trasę"
    uatrakcyjnić i rozweselić. Jednocześnie "trasasasa" to po prostu trasa, czyli tournee kabaretu -
    sława, scena, światła, autografy.


  • 22:45 Życie to Kabaret - Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawia: TRASASASA (2) program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2010
    "Trasasasa" to tytuł autorskiego programu ...

    "Trasasasa" to tytuł autorskiego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju.
    Od swego pojawienia się na scenie w 1996 roku (od razu zdobyli Grand Prix Paki) KMN wyrósł
    na niekwestionowanego lidera polskiej młodej sceny kabaretowej. Robert Górski jest autorem
    większości skeczy i pomysłodawcą kolejnych przedsięwzięć telewizyjnych i scenicznych.
    Pisze również monodramy dla znanych polskich aktorów, scenariusze filmowe, wiersze i felietony
    w prasie.
    W programie "Trasasasa" skecze, monologi i piosenki opisujące naszą polską rzeczywistość
    w kontekście trendów i wydarzeń. Tytułowa "Trasasasa" to piosenka dwóch Polaków - niebieskich ptaków
    (w tych rolach Robert i Mikołaj), którzy idą sobie przez życie, napotykają na różne sytuacje i różnych ludzi,
    próbują sobie tę "trasę"uatrakcyjnić i rozweselić. Jednocześnie "trasasasa" to po prostu trasa, czyli
    tournee kabaretu.

  • 23:50 Koło fortuny - odc. 1680 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 00:35 Czarne chmury - odc. 8/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
    Zdemaskowany Hollstein musi stanąć do ...

    Zdemaskowany Hollstein musi stanąć do pojedynku z Dowgirdem i ginie z jego ręki. Jednak intrygi elektorskiego namiestnika kontynuują inni. W gospodzie w Wilczych Dołach zamaskowani zbóje napadają na podróżujących do stolicy kupców pruskich. Pułkownik i jego wierny wachmistrz pragną rozszyfrować inspiratorów rozboju.

  • 01:35 Czarne chmury - odc. 9/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
    Dowgird z Andrzejem dostają się ...

    Dowgird z Andrzejem dostają się do lochów i uwalniają porwanych delegatów, lecz ich ucieczkę zaobserwowali członkowie bandy. Rozpoczyna się pościg. Przybywa pomoc z Anną i Magdą na czele. W drodze powrotnej piękna szlachcianka przyjmuje oświadczyny pułkownika. Margrabia Ansbach nie ustaje w swoich knowaniach. Uzależnia uwolnienie więzionego w Prusach chorążego Odrowąża od wydania przez pułkownika porwanej wcześniej listy. Gdy podczas umówionego spotkania okazuje się, że Dowgird jej nie przyniósł, rajtarzy napadają na niego. Związany trafia do powozu poczty elektorskiej. Margrabia ma nadzieję, że wykona rozkaz elektora - przewiezie żywego pułkownika do Prus Książęcych. Tymczasem hetman Sobieski i szlachta zebrana na wieczornych zrękowinach zaczyna się niepokoić nieobecnością Dowgirda.

  • 02:40 Koło fortuny - odc. 1674 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 03:25 Do śmiechu! - odc. 1 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 04:25 Do śmiechu! - odc. 2 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv