TVP Rozrywka - Program TV na sobotę 11 maja 2024

  • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 269 Barczewo magazyn, magazyn, 2022
    Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

    Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Położone w powiecie olsztyńskim Barczewo nosi swą nazwę stosunkowo krótko, do 1945 roku nazywało się Wartenburg i należało do Prus Wschodnich, a jednak to tutaj urodził się i wychował kompozytor Feliks Nowowiejski, twórca melodii Roty. Wraz z prowadzącym odwiedzamy rodzinny dom artysty. Dziś mieści się tu muzeum. Wraz z Tomaszem Bednarkiem odwiedzamy też kościół św. Anny i Szczepana, w którym organistą był ojciec kompozytora. Z Barczewem związała się też artystka Barbara Hulanicka. Tu, w dawnym budynku synagogi, podjęła się zorganizowania Centrum Tkactwa Warmii i Mazur. W domu nieżyjącej już mistrzyni tkactwa mieści się niewielkie muzeum, w synagodze zaś tętni kulturalne życie Barczewa. W dawnym kościele ewangelicko - augsburskim odbywa się natomiast Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego.

  • 06:40 Smaki świata - pośród mórz s.I magazyn kulinarny, magazyn, 2021
    Ola Nguyen, znawczyni kuchni i ...



    Ola Nguyen, znawczyni kuchni i mistrzyni gotowania, tym razem pozna bogactwo odległych smaków u ich źródła. Ola wyruszy na podbój południowego Adriatyku i północnego Morza Jońskiego, aby zabrać widzów w niezwykłą, kulinarną podróż od greckiej wyspy Korfu, przez porty Riwiery Albańskiej, wybrzeże włoskiej Apulii do Wysp Jońskich. W programie, obok pysznych przepisów, będzie można poznać miejsca fascynujące pod względem krajobrazu i historii, często odległe od popularnych szlaków turystycznych.

    Magazyn kulinarny,

  • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Banany zamiast ziemniaków magazyn kulinarny, magazyn, 2019
    W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


    W kolejnym odcinku Karol Okrasa zabawi siebie i widzów opowieścią o alternatywnej historii polskiej kuchni. Co łączy
    pospolitego polskiego ziemniaka i egzotycznego banana? Obydwa te produkty pochodzą z Ameryki Południowej.
    Gdybyśmy cofnęli się w czasie o 250 lat, to Karol stojąc z ziemniakiem w ręku pośród mazowieckich chałup, wyglądałby
    równie egzotycznie jak dziś trzymając banana.
    Ziemniak przybył do nas z Peru (jeszcze w XIX wieku w Wielkopolsce mówiono perki) z Ameryki Południowej. I choć
    przywieziono go do Europy w XVI wieku, potrzebował aż 300 lat, aby trafić na europejskie, w tym polskie stoły. Pierwsze
    przepisy na potrawy z ziemniakami w Europie pojawiają się dopiero na początku XIX wieku. A co by było, gdyby klimat
    był u nas cieplejszy lub banany nie wymagały aż tak dużo ciepła do wegetacji? Czy wówczas zamiast ziemniaków
    jedlibyśmy banany? I jak wówczas wyglądałyby klasyczne dania polskiej kuchni, w których dziś występują ziemniaki?
    Karol przygotuje znane z kuchni polskiej ziemniaczane potrawy, w których zamiast kartofli użyje bananów. Będzie więc
    gulasz wołowy, babka bananowa z boczkiem i placki bananowe na wzór placków ziemniaczanych.



  • 07:50 Okrasa łamie przepisy - Sosy ze świeżych ziół magazyn kulinarny, magazyn, 2019
    W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

    W kolejnym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów do szklarni pełnej ziół i pokaże jak przygotować z nich świeże sosy. Dla dzisiejszego widza sos zwłaszcza ze świeżej bazylii, znany jako pesto, kojarzy się przede wszystkim z kuchnią włoską. Ale jeśli sięgniemy do starych przepisów kuchni polskiej, to już w XVI wieku znajdziemy wiele receptur na sosy czy salsy, wówczas nazywane szałsze, zrobione właśnie ze świeżych ziół i młodych pędów roślin. Tworzyli je wybitni polscy uczeni tego okresu, botanicy, tacy jak Falimirz czy Syreniusz, a nawet najsławniejszy polski astronom Mikołaj Kopernik, który był także medykiem, co nie było niczym niezwykłym w czasach renesansu. A sosy ze świeżych ziół mają same zalety, doskonale pasują do potraw ciepłych i zimnych, zachowują pełny aromat ziół oraz wszystkie walory smakowe i odżywczo - lecznicze. Bo wiele świeżych ziół nie tylko doskonale smakuje, ale i leczy. Wykorzystując zioła Karol przygotuje swoje propozycje: Trzy dania: 1/ sałatka ze świeżego dorsza z sosem ze świeżej kolendry i jabłkiem, 2/ ryba pieczona w boczku z salsą z orzechów i mięty, 3/ pierś kurczaka z sosem ze świeżej bazylii z pierożkami ze szpinaku i czerwonej fasoli.

  • 08:20 Na festiwalowej scenie - Czesław Niemen widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2016
  • 08:50 Niezapomniane Koncerty - Tego nie widzieliście w Opolu koncert, koncert, 2011
    Koncert z trzeciego dnia festiwalowego ...


    Koncert z trzeciego dnia festiwalowego weekendu w Opolu' 2011.
    Koncert w całości został poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego
    i grupy Republika. Występują: Kasia Kowalska, która zaprezentowała utwory
    z albumu "Kowalska/Ciechowski", oraz specjalnie zaproszeni goście, m.in.:
    Ania Dąbrowska, Renata Przemyk i Glaca. Koncert instrumentalnie wspomagali
    dawni muzycy Republiki - Zbigniew Krzywański oraz Leszek Biolik.





  • 09:45 Koło fortuny - odc. 1673 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 10:25 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 1 /9/ - Królewski bal (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
    W programie występuja największe, światowej ...



    W programie występuja największe, światowej sławy talenty muzyki klasycznej. Widzowie
    mają okazję poznać nieznane dotąd aspekty życia Andre Rieu! W podróży muzycznej
    od Australii do Argentyny poprzez Meksyk i Maastricht, dołączą do Andre Rieu i członków
    słynnej Orkiestry Johanna Straussa. Każdy epizod będzie dokumentował radosną część
    życia Maestro, a także prezentował jego nową działalność koncertową.

  • 11:10 Muzeum Polskiej Piosenki - /129/ , felieton, 2018
    W każdym odcinku twórcy programu ...



    W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawią historię jednego rodzimego hitu sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kto za tym stał, a także jak potoczyły się jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W programie historia piosenki "Ach, śpij kochanie".

  • 11:15 Muzeum Polskiej Piosenki - /90/ , felieton, 2016
    W programie historia piosenki "Ściernisko".



    W programie historia piosenki "Ściernisko".

  • 11:30 Postaw na milion s.XIII - odc. 150 teleturniej, teleturniej, 2016
  • 12:25 Postaw na milion s.XXVII - odc. 317 teleturniej, teleturniej, 2023
    "Postaw na milion" to teleturniej ...

    "Postaw na milion" to teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz jak miesza się wiedza, ryzyko i wielki pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

  • 13:20 Prywatne życie zwierząt - sezon 1 reportaż, reportaż, 2018
    Znawca zwierzęcej natury, dr Andrzej ...



    Znawca zwierzęcej natury, dr Andrzej Kruszewicz wprowadza widzów w intrygujący świat zwyczajów zwierząt. Robi to z przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W tym świecie możemy odnaleźć miłość i czułość, troskę i współczucie, dozgonną wierność i zdradę, pomysłowość i spontaniczną zabawę, sprawowanie władzy i próby jej obalenia, oszustwo i manipulacje. W cyklu odkrywamy tajemnice dzikiej natury i pokazujemy budzące emocje zjawiska, występujące w ludzkim i zwierzęcym świecie. Andrzej Kruszewicz jest przewodnikiem po świecie zwierząt. Podpatruje ich zachowania, interakcje między nimi i je komentuje. Obserwacje te prowadzi na zapleczu warszawskiego ogrodu zoologicznego, korzystając z pomocy opiekunów zwierząt, którzy mają z nimi bliski kontakt i dobre relacje. Miejscem obserwacji jest również dzika przyroda i widowiska przyrodnicze, takie jak: tokowiska cietrzewi, czy batalionów, zalotne tańce żurawi, prezentacje męskiej sprawności podczas rykowiska jeleni czy bukowiska łosi, zabawy młodych zwierząt, relacje w stadzie żubrów czy dzików. Zaglądamy też w zakamarki: gęste krzaki, wysokie trawy, skraje oczek wodnych, gdzie podpatrujemy mniejsze życie, mało znane, a bardzo różnorodne i kolorowe. Punktem wyjścia jest wybrane zwierzę w zoo, z którym Andrzej lub opiekun mogą nawiązać bliższy kontakt i zaprezentować jego stany emocjonalne i ciekawe zachowania. Potem w odcinku wychodzimy w teren, gdzie przedstawiamy całą plejadę polskich gatunków, od owadów przez gady, płazy, ptaki i ssaki, tropiąc wśród nich zachowania będące naszym głównym tematem.

  • 13:50 Przyrodnik na tropie - /16/ cykl dokumentalny, reportaż, 2020
    Program przyrodniczy, w którym prowadzący ...

    Program przyrodniczy, w którym prowadzący Łukasz Bożycki - porusza różne aspekty życia zwierząt w kontekście ich wzajemnych powiązań i oddziaływań. Młody biolog, jednocześnie uznany międzynarodowy fotograf przyrody, podpatruje z kamerą w naturalnym środowisku wybrane gatunki rodzimej fauny i swoje spostrzeżenia oprawia lekkim i przystępnym komentarzem.

  • 14:25 Olga Lipińska zaprasza - (11) talk-show, talk-show, 2016
  • 15:15 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 4 sezon I magazyn, magazyn, 2022
    W tym odcinku po Podhalu ...

    W tym odcinku po Podhalu i Zakopanem chodzić będziemy ścieżkami Sebastiana Karpiela-Bułecki i jego wspomnień z młodości. Jako pierwsze Sebastian odwiedzi swoje technikum, czyli słynne Technikum Budowlane Nr 1 na Krupówkach. Drewniany budynek szkoły powstał według projektu Antoniego Łuszczkiewicza w 1883 roku. Szkoła szybko zyskała ogólnokrajową sławę, a znane osobistości przyjeżdżały tu, by odwiedzić miejsce, które wypuszczało w świat najlepszych cieśli i snycerzy. Kolejnym miejscem na osobistej mapie Sebastiana jest karczma Sopa, w której jako nastolatek grał pierwsze utwory na skrzypcach, a gdzie w latach 80. i 90. odbywały się góralsko-jazzowe jamy muzyczne. Muzyka w życiu Sebastiana to przede wszystkim skrzypce. Nie mogło zabraknąć więc wizyty u znakomitego lutnika Stanisława Marduły. Pokaże nam on, co oznacza i jak wygląda tzw. dusza skrzypiec.

  • 15:45 Jeden z dziesięciu - 20/135 teleturniej, teleturniej, 2022
  • 16:20 Jeden z dziesięciu - 21/135 teleturniej, teleturniej, 2022
  • 17:00 Koło fortuny - odc. 1674 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 17:45 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (7) Papa D. widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
    "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

    "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech. Na jurorskiej kanapie w tym odcinku zasiądzie zespół Papa D.

  • 18:50 Tak to leciało! - odc. 36 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
    Tak to leciało! - najbardziej ...

    Tak to leciało! - najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W kolejnej edycji zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra.

  • 19:45 Życie to Kabaret - Kabaret Hrabi widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2005
    Kabaretowy fenomem Zielonej Góry ...


    Kabaretowy fenomem Zielonej Góry zaczął się od powstania kultowego już dziś kabaretu
    Potem. Obecnie kabaret ten już nie istnieje, ale dwoje z jego członków utworzyło kabaret Hrabi,
    który stał się najsławniejszym teraz przedstawicielem zielonogórskiego matecznika. Po raz
    pierwszy prezentują oni swój autorski program na Kabaretowej Scenie Dwójki.



  • 20:50 Życie to Kabaret - Rodzina, ach rodzina widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2018
  • 21:55 Postaw na milion s.XIII - odc. 151 teleturniej, teleturniej, 2016
  • 22:55 Postaw na milion s.XIII - odc. 152 teleturniej, teleturniej, 2016
  • 23:55 Koło fortuny - odc. 1672 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 00:40 Czarne chmury - odc. 4/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
    Pułkownik Dowgird pojedynkuje się z ...

    Pułkownik Dowgird pojedynkuje się z rotmistrzem Zarembą. Długo ważą się losy walki, wreszcie pan Krzysztof zwycięża. Zostawia Zarembę żywego, z szablą, ale bez konia. Obaj z Kacprem ruszają w dalszą drogę. W klasztorze, w którym zatrzymują się na odpoczynek, dogania ich oddział Knothego. Zbiegom pomagają wędrowni komedianci. Udaje im się wymknąć z potrzasku i schronić w pobliskiej karczmie. Ale rajtarzy są tuż, tuż.

  • 01:40 Czarne chmury - odc. 5/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
    Rajtarzy kapitana Knothego dopadają zbiegów ...

    Rajtarzy kapitana Knothego dopadają zbiegów w karczmie, gdzie pułkownik i jego wachmistrz szukali schronienia. Wywiązuje się bójka, Dowgird i Kacper salwują się ucieczką. Knothe, mimo wyraźnego rozkazu namiestnika, aby pułkownika pojmać i doprowadzić żywego, strzela za odpływającymi w łódce i trafia Dowgirda. Jednak radość rajtarów jest przedwczesna. Namiestnik Hollstein wpada w gniew, że żołnierze nie usłuchali jego rozkazu. Nie wie, że Dowgird żyje, choć jest ciężko ranny. Opiekuje się nim miejscowy znachor, pan Krzysztof szybko wraca do zdrowia. Niebawem będzie mógł podjąć przerwaną podróż do stolicy. Kacper wyrusza na poszukiwanie dobrych koni, na drodze znajduje tajemniczą czarną sakwę, którą podróżujący dyliżansem wysłannicy mieli dostarczyć rezydentowi elektorskiemu w Warszawie. Jej zawartość musiała być bardzo cenna, skoro na wieść o utracie sakwy von Hollstein postanawia osobiście jechać do Warszawy i dopilnować odzyskania kompromitujących dokumentów.

  • 02:45 Koło fortuny - odc. 1666 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 03:30 Do śmiechu! - odc. 17 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 04:35 Do śmiechu! - odc. 18 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 05:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv