TVP Rozrywka - Program TV na sobotę 18 maja 2024

  • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 276 Łęczna magazyn, magazyn, 2022
    Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

    Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

  • 06:40 Smaki świata - pośród mórz s.I magazyn kulinarny, magazyn, 2021
    Ola Nguyen, znawczyni kuchni i ...



    Ola Nguyen, znawczyni kuchni i mistrzyni gotowania, tym razem pozna bogactwo odległych smaków u ich źródła.
    Ola wyruszy na podbój południowego Adriatyku i północnego Morza Jońskiego, aby zabrać widzów w niezwykłą,
    kulinarną podróż od greckiej wyspy Korfu, przez porty Riwiery Albańskiej, wybrzeże włoskiej Apulii do Wysp Jońskich.
    W programie, obok pysznych przepisów, będzie można poznać miejsca fascynujące pod względem krajobrazu i historii,
    często odległe od popularnych szlaków turystycznych.

    Magazyn kulinarny,

  • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Pieczarki na trzy sposoby magazyn kulinarny, magazyn, 2019
    Tym razem, Karol Okrasa zaprosi ...

    Tym razem, Karol Okrasa zaprosi na opowieść o pieczarkach. Starsi widzowie pamiętają, jak w czasach PRL - u często zajadali się ówczesnymi hot - dogami. Taki ciepły hot - dog zmarzniętemu człekowi wydawał się boski. Ale cóż to był za hot - dog? Otóż wówczas mięso, a więc i parówki, były na kartki. Zatem zaradni Polacy, można nawet powiedzieć poprzednicy Karola w łamaniu przepisów wymyślili polskiego hot - doga, który był nadziany farszem z pieczarek. Bo pieczarki nie były na kartki w przeciwieństwie do parówek. Tzw. prywaciarze, czyli rolnicy w starych stodołach i szopach produkowali pieczarki na przekór systemowi, który tymczasem walczył na odcinku braków w zaopatrzeniu pracującej ludności miast i wsi w mięso oraz jego przetwory. Innym daniem z tego czasu, które królowało w stołówkach szkolnych czy pracowniczych, był kotlet z ziemniaka (zamiast z mięsa) z sosem pieczarkowym. Serwowano też często pieczarki a la flaczki. Dziś warto do pieczarek wracać. Okazało się bowiem, że pieczarki zawierają sporo witamin i składników mineralnych. Nie są zatem tak bezwartościowe, jak sądzono do niedawna. Karol zaprezentuje trzy propozycje potraw z pieczarek. Na początek flaczki z pieczarek i boczniaków, potem będzie pasztet z pieczarek, soczewicy i kapusty, a na koniec kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym.


  • 07:50 Okrasa łamie przepisy - Ślady holenderskie na polskim stole magazyn kulinarny, magazyn, 2019
    W tym odcinku Karol Okrasa ...

    W tym odcinku Karol Okrasa rusza na Żuławy. Ta niegdyś prawie niedostępna, bagnista i zalewana przez wody Wisły i Bałtyku kraina, długo opierała się próbom kolonizacji. Próbowali te ziemie zagospodarować Krzyżacy, ale najlepiej udało się to osadnikom niderlandzkim, głównie holenderskim menonitom. Prześladowani w swojej ojczyźnie, na terenie dawnej Rzeczpospolitej byli pożądani, bo potrafili doskonale wykorzystywać tereny zalewowe. Tworząc sieci kanałów, meliorując bagniska stworzyli niezwykle nowoczesne jak na ówczesne czasy gospodarstwa, słynące z wysokiej kultury rolnej. Później osadnicy ci, zwani Olędrami, osiadali wzdłuż prawie całej Wisły, dostarczając na lokalne rynki wspaniałe mleko, śmietanę, masło, sery i dorodne warzywa. A czy pozostawili oni swoje ślady w polskiej kuchni, tak jak inne narody zamieszkujące niegdyś dawną Rzeczpospolitą? Tym właśnie zajmie się Karol w swojej kolejnej przygodzie kulinarnej. Karol przygotuje trzy dania. 1/ Kolorowa kanapka z pieczonym kurczakiem i pomidorową sałatką; 2/ Inspirowany przepisem Stanisława Czernieckiego z 1682 roku na kapłona po holendersku, kurczak w maśle i korzennych przyprawach ze słodkimi frytkam; 3/ Dorsz zapiekany w pomidorowym sosie.


  • 08:20 Na festiwalowej scenie - Irena Santor /cz. 1/ widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2017
  • 08:50 Niezapomniane Koncerty - Opole 2012 na bis koncert, koncert, 2012
    Przypomnienie koncertu grupy KULT z ...


    Przypomnienie koncertu grupy KULT z tegorocznego
    49. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.




  • 09:50 Koło fortuny - odc. 1680 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 10:30 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 1 /10/ - Moje rodzinne miasto (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
    10 - odcinkowa seria dokumetalna ...



    10 - odcinkowa seria dokumetalna "Andre Rieu: Welcome To My World". W programie wystąpią światowej
    sławy talenty muzyki klasycznej. Widzowie będą mogli poznać nieznane dotąd aspekty życia Andre Rieu!
    W spektakularnej podróży muzycznej od Australii do Argentyny poprzez Meksyk i Maastricht, dołączymy
    do Andre Rieu i członków słynnej Orkiestry Johanna Straussa.
    Każdy epizod będzie dokumentował radosną część życia Maestro, a także zaprezentuje jego nową
    działalność koncertową.

  • 11:20 Postaw na milion s.XIV - odc. 163 teleturniej, teleturniej, 2017
  • 12:15 Postaw na milion s.XXVII - odc. 318 teleturniej, teleturniej, 2023
    Teleturniej dla widzów o stalowych ...

    Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

  • 13:10 Prywatne życie zwierząt - sezon 2 reportaż, reportaż, 2019
    Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...



    Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo. W drugiej serii cyklu odkrywamy kolejne tajemnice dzikiej natury i pokazujemy zjawiska budzące emocje, występujące w ludzkim i zwierzęcym świecie. Andrzej Kruszewicz jest przewodnikiem po świecie zwierząt. Podpatruje ich zachowania, interakcje między nimi i je komentuje. Obserwacje te prowadzi na zapleczu warszawskiego ogrodu zoologicznego, korzystając z pomocy opiekunów zwierząt, którzy mają z nimi bliski kontakt i dobre relacje. Miejscem obserwacji jest również dzika przyroda i widowiska przyrodnicze, takie jak: tokowiska cietrzewi czy batalionów, zalotne tańce żurawi, prezentacje męskiej sprawności podczas rykowiska jeleni czy bukowiska łosi, zabawy młodych zwierząt, relacje w stadzie żubrów czy dzików. Zaglądamy też w zakamarki: gęste krzaki, wysokie trawy, skraje oczek wodnych, gdzie podpatrujemy mniejsze życie, mało znane, a bardzo różnorodne i kolorowe. Punktem wyjścia jest wybrane zwierzę w zoo, z którym Andrzej lub opiekun mogą nawiązać bliższy kontakt i zaprezentować jego stany emocjonalne i ciekawe zachowania. Potem w odcinku wychodzimy w teren, gdzie przedstawiamy całą plejadę polskich gatunków, od owadów przez gady, płazy, ptaki i ssaki, tropiąc wśród nich zachowania będące naszym głównym tematem.

  • 13:45 Przyrodnik na tropie - /17/ cykl dokumentalny, reportaż, 2021
    Program przyrodniczy, w którym prowadzący, ...

    Program przyrodniczy, w którym prowadzący, Łukasz Bożycki, porusza różne aspekty życia zwierząt w kontekście ich wzajemnych powiązań i oddziaływań. Młody biolog, jednocześnie uznany międzynarodowy fotograf przyrody, podpatruje z kamerą w naturalnym środowisku wybrane gatunki rodzimej fauny i swoje spostrzeżenia oprawia lekkim i przystępnym komentarzem.

  • 14:20 Olga Lipińska zaprasza - (12) talk-show, talk-show, 2016
  • 15:10 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 5 sezon I magazyn, magazyn, 2022
    Sebastian odwiedza miejsca, które należą ...

    Sebastian odwiedza miejsca, które należą do najważniejszych zabytków Zakopanego. Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, zwany po prostu Starym Kościółkiem, powstał w połowie XIX w. i do dziś zachwyca swoim klimatem. Odwiedzając Stary Kościółek w Zakopanem, nie można ominąć cmentarza, który znajduje się tuż obok. Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, zwany Cmentarzem Zasłużonych. Nieodłącznym elementem architektury sakralnej są witraże, te najpiękniejsze podziwiać można w Kaplicy Na Jaszczurówce, która jest zdaniem Sebastiana - jednym z najpiękniejszych drewnianych kościołów w całym kraju. Gościem specjalnym w tym odcinku będzie Halina Opalińska, witrażystka.

  • 15:45 Jeden z dziesięciu - 3/136 teleturniej, teleturniej, 2022
  • 16:20 Jeden z dziesięciu - 4/136 teleturniej, teleturniej, 2022
  • 17:00 Koło fortuny - odc. 1681 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 17:40 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (8) Stan Borys widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
    "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

    "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.
    W tym odcinku "Szansy na sukces" zanurzymy się w muzyczny świat Stana Borysa. Na jurorskiej kanapie zasiądzie on, a wraz z artystą jego ukochana - Anna Maleady i jeden z jego ulubionych wokalistów, chyba jedyny namaszczony, by wykonywać "Jaskółkę uwięzioną" - Grzegorz Wilk.

  • 18:50 Tak to leciało! - odc. 37 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
    Tak to leciało! - kultowy ...

    Tak to leciało! - kultowy program w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący, idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Uczestnicy mają przed sobą do wyboru 9 muzycznych kategorii oraz hit za 100 000 zł. Pod każdą kategorią kryją się dwie piosenki. Gracz wybiera jedną z nich i śpiewa przy akompaniamencie zespołu. Na ekranie wyświetlają się słowa piosenki, tak jak podczas klasycznego karaoke. W pewnym momencie muzyka milknie, a na ekranie pozostaje miejsce do uzupełnienia tekstu. Jeśli uczestnik prawidłowo dośpiewa brakujące wyrazy, przechodzi dalej. Na poszczególnych etapach gry może skorzystać z wyjść awaryjnych.

  • 19:45 Życie to Kabaret - Kabaret Neo program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2008
    Słynny wrocławski kabaret Neo - ...



    Słynny wrocławski kabaret Neo - Nówka proponuje autorski program
    w niekonwencjonalnej formie. Kabaret zamierza przedstawić w krzywym
    zwierciadle satyry popularne telewizyjne "formaty" programowe, w których
    różnego typu celebrities tańczą, śpiewają, wykonują akrobacje, a ocenia je
    jury też złożone z gwiazd mniejszego lub większego kalibru.
    Kabaret zamierza też ocenić sam siebie. Jego członkowie obiecują,
    że zrobią to sumiennie i z całą surowością, bez żadnej taryfy ulgowej.



  • 20:45 Życie to Kabaret - Rodzina, ach rodzina widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2018
  • 21:50 Postaw na milion s.XIV - odc. 164 teleturniej, teleturniej, 2017
  • 22:50 Postaw na milion s.XIV - odc. 165 teleturniej, teleturniej, 2017
  • 23:50 Koło fortuny - odc. 1679 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 00:35 Czarne chmury - odc. 6/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
    Krzysztof Dowgird jest już w ...

    Krzysztof Dowgird jest już w stolicy. Zamierza oddać czarną sakwę hetmanowi Sobieskiemu, lecz nie zastaje go w pałacu. Pułkownik zaczyna realizować swoją misję. Wzywa do udzielenia pomocy ludności Prus, agituje szlachtę na rzecz powrotu do Polski jej dawnego lenna, utraconego w wyniku traktatów welawsko-bydgoskich. Przybyły do stolicy Hollstein również nie traci czasu. Wskutek obmyślonej przez niego intrygi Dowgird zostaje aresztowany przez straż marszałkowską. Następnego dnia ma być wydany rezydentowi elektorskiemu. Hetmana Sobieskiego nie ma w Warszawie, intryganci czują się pewnie. Zrozpaczony Kacper próbuje zebrać szlachtę, aby odbić pułkownika, ale panowie bracia nie zamierzają odstępować wciąż pełnych kielichów.

  • 01:35 Czarne chmury - odc. 7/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
    Kostiumowy serial przygodowy, dla wszystkich, ...

    Kostiumowy serial przygodowy, dla wszystkich, którzy lubią filmy "płaszcza i szpady" i interesują się historią. Serial ukazuje dramatyczną walkę o utrzymanie Prus Książęcych przy Polsce w drugiej połowie XVII wieku. Ziemie te pozostawały w lennej zależności od Rzeczypospolitej od 1525 r. , kiedy to Albrecht Hohenzollern sekularyzował państwo zakonne i złożył w Krakowie hołd królowi polskiemu. W XVII wieku na mocy traktatów welawsko - bydgoskich przypadły elektorowi brandenburskiemu. Osnową scenariusza serialu stały się burzliwe dzieje pułkownika Ludwika Kalkstein - Stolińskiego, który stanął na czele opozycji przeciwko elektorowi Fryderykowi Wilhelmowi.
    Odc. 7: Straż marszałkowska wydaje Dowgirda, ale pod bramą zbiera się szlachta pod przywództwem Kacpra. Przybywa także Sobieski i nakazuje natychmiast uwolnić pułkownika. Von Hollstein nie może pogodzić się z tą porażką i knuje intrygę. Wykorzystując miłość pułkownika do Anny i nadopiekuńczość jej kuzyna, Andrzeja, doprowadza do pojedynku obu szlachciców. Zawiadomiona o wszystkim straż marszałkowska znajduje na miejscu tylko zakrwawioną pelerynę. Wszyscy sądzą, że Dowgird zabił Andrzeja. Grozi mu za to kara śmierci. Dopiero Kacper w rozmowie z Sobieskim wyjawia całą prawdę: kuzyn Anny żyje, a zranił go człowiek wynajęty przez elektorskich urzędników. Von Hollstein sądzi, że schwytanie Dowgirda jest już tylko kwestią czasu. Nieoczekiwanie wraz z margrabią i namiestnikiem elektora otrzymuje zaproszenie na przyjęcie do pałacu hetmana. Tam wędrowni komedianci odgrywają pantomimiczną scenę prawdziwej wersji pojedynku.

  • 02:40 Koło fortuny - odc. 1673 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 03:25 Do śmiechu! - odc. 19 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 04:30 Do śmiechu! - odc. 20 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 05:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv