TVP Rozrywka - Program TV na sobotę 25 maja 2024

  • 06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 283 Śladami Mikołaja Kopernika magazyn, magazyn, 2022
    Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

    Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

  • 06:45 Smaki świata - pośród mórz s.I magazyn kulinarny, magazyn, 2021
    Ola Nguyen, znawczyni kuchni i ...



    Ola Nguyen, znawczyni kuchni i mistrzyni gotowania, tym razem pozna bogactwo odległych smaków u ich źródła. Ola wyruszy na podbój południowego Adriatyku i północnego Morza Jońskiego, aby zabrać widzów w niezwykłą, kulinarną podróż od greckiej wyspy Korfu, przez porty Riwiery Albańskiej, wybrzeże włoskiej Apulii do Wysp Jońskich. W programie, obok pysznych przepisów, będzie można poznać miejsca fascynujące pod względem krajobrazu i historii, często odległe od popularnych szlaków turystycznych.

    Magazyn kulinarny,

  • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Sery z Żuław magazyn kulinarny, magazyn, 2019
    Karol kontynuuje kulinarną podróż po ...

    Karol kontynuuje kulinarną podróż po Żuławach. Tym razem zajmie się historią serów żuławskich. Były to jedne z pierwszych serów dojrzewających produkowanych na naszych ziemiach. Ich wytwarzanie rozpoczęto już w czasach krzyżackich, ale dopiero przybycie niderlandzkich osadników w XVI wieku przyspieszyło rozwój lokalnego serowarstwa. Wysokie umiejętności
    i wiedza przywieziona przez nich z Holandii, staranność i czystość, ale przede wszystkim obfitość soczystych żuławskich pastwisk zapewniła tym serom niezwykłą renomę. W dawnej Rzeczpospolitej były niezwykle cenione, zwłaszcza przez polską szlachtę.
    Produkowane przez kilka wieków aż do 1945 roku sery trafiały na stoły smakoszy Berlina, Królewca, Torunia a nawet Moskwy. Po wojnie zniknęły wraz z potomkami niderlandzkich osadników. Po kilkudziesięciu latach grupa zapaleńców postanowiła odtworzyć recepturę i sposoby wytwarzania tych serów. Jak wygląda produkcja żuławskiego sera, jaka była jego historia i jak można go wykorzystać do potraw? Oto zadania Karola w tym odcinku.
    Karol zaprezentuje trzy propozycje potraw z serami żuławskimi. Pierwszą będzie pieczona perliczka pod chrustem z sera i szpinaku. Druga to kotleciki z sera żuławskiego i ciecierzycy w aromatycznym sosie. A trzecia to kwaśna zupa z klopsami i młodym serem żuławskim.



  • 07:50 Okrasa łamie przepisy - Schabowy z kością na grill magazyn kulinarny, magazyn, 2019
    W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

    W kolejnym odcinku Karol Okrasa zabierze widzów na mazowiecki szlak kulinarny, który kilku zapaleńców tworzy w stołecznym województwie. A na pierwszy ogień idzie najbardziej popularny w Polsce kotlet schabowy. Ale czy wszyscy jego miłośnicy wiedzą, że nazwa kotlet kiedyś była zarezerwowana wyłącznie dla kawałka mięsa z kością? Karol pokaże widzom, jak powinien wyglądać schabowy zasługujący na nazwę kotlet. I jak taki kawałek smakowitego mięsa przyrządzić na grillu? Zbliża się weekend majowy, kiedy to cała Polska rusza na zieloną trawkę, a grille z pieczystym dymią od morza po Tatry. Przyda się więc kilka świeżych propozycji, jak sobie takiego grilla urozmaicić. Karol przygotuje trzy potrawy: 1/ kotlet schabowy z kością z pieczonymi młodymi marchewkami; 2/ potrawka ze świeżej wieprzowiny, inspirowana popularną świeżonką, podana w chlebku pita z sałatką z buraków i grillowanym ananasem; 3/ grillowany kotlet schabowy, wędzony w sianie, podany z pieczonymi szparagami i kalafiorem.

  • 08:25 Na festiwalowej scenie - Irena Santor /cz. 2/ widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2017
  • 08:50 Niezapomniane Koncerty - Opole 2016 na bis koncert, koncert, 2016
    Koncert w 120 - lecie ...



    Koncert w 120 - lecie kinematografii przypomni piosenki, które powstały do polskich filmów
    i stały się przebojami nuconymi przez kolejne pokolenia. Któż nie zna takich piosenek, jak:
    "Miłość ci wszystko wybaczy", "Na pierwszy znak", "Ach te baby", "Już taki jestem zimny drań",
    "Pamiętasz była jesień", "Nie zadzieraj nosa" i wiele innych utworów nam bardziej współczesnych, np.:
    "Ta noc do innych niepodobna" Maanamu, "Co powie Ryba" Elektrycznych Gitar.
    W koncercie zaprezentujemy te przeboje, które na zawsze weszły do historii muzyki. Utwory wykonają
    uznani artyści m.in.: Kasia Kowalska, Edyta Bartosiewicz, Halina Mlynkova, Małgorzata Ostrowska,
    Mietek Szcześniak, Varius Manx i Wilki.

  • 09:50 Koło fortuny - odc. 1687 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 10:30 Andre Rieu: Witaj w moim świecie s. 2 /1/ - Europejski Sen (Andre Rieu: Welcome To My World) cykl dokumentalny, reality show, , kraj prod.Wielka Brytania 2017
  • 11:25 Postaw na milion s.XV - odc. 176 teleturniej, teleturniej, 2018
  • 12:20 Postaw na milion s.XXVII - odc. 319 teleturniej, teleturniej, 2023
    Teleturniej dla widzów o stalowych ...

    Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

  • 13:15 Prywatne życie zwierząt - sezon 2 reportaż, reportaż, 2019
    Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...



    Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo. W drugiej serii cyklu odkrywamy kolejne tajemnice dzikiej natury i pokazujemy zjawiska budzące emocje, występujące w ludzkim i zwierzęcym świecie. Andrzej Kruszewicz jest przewodnikiem po świecie zwierząt. Podpatruje ich zachowania, interakcje między nimi i je komentuje. Obserwacje te prowadzi na zapleczu warszawskiego ogrodu zoologicznego, korzystając z pomocy opiekunów zwierząt, którzy mają z nimi bliski kontakt i dobre relacje. Miejscem obserwacji jest również dzika przyroda i widowiska przyrodnicze, takie jak: tokowiska cietrzewi czy batalionów, zalotne tańce żurawi, prezentacje męskiej sprawności podczas rykowiska jeleni czy bukowiska łosi, zabawy młodych zwierząt, relacje w stadzie żubrów czy dzików. Zaglądamy też w zakamarki: gęste krzaki, wysokie trawy, skraje oczek wodnych, gdzie podpatrujemy mniejsze życie, mało znane, a bardzo różnorodne i kolorowe. Punktem wyjścia jest wybrane zwierzę w zoo, z którym Andrzej lub opiekun mogą nawiązać bliższy kontakt i zaprezentować jego stany emocjonalne i ciekawe zachowania. Potem w odcinku wychodzimy w teren, gdzie przedstawiamy całą plejadę polskich gatunków, od owadów przez gady, płazy, ptaki i ssaki, tropiąc wśród nich zachowania będące naszym głównym tematem.

  • 13:50 Przyrodnik na tropie - /18/ cykl dokumentalny, reportaż, 2021
    Program przyrodniczy, w którym prowadzący, ...

    Program przyrodniczy, w którym prowadzący, Łukasz Bożycki, porusza różne aspekty życia zwierząt w kontekście ich wzajemnych powiązań i oddziaływań. Młody biolog, jednocześnie uznany międzynarodowy fotograf przyrody, podpatruje z kamerą w naturalnym środowisku wybrane gatunki rodzimej fauny i swoje spostrzeżenia oprawia lekkim i przystępnym komentarzem.

  • 14:20 Olga Lipińska zaprasza - (12) talk-show, talk-show, 2016
  • 15:15 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 6 sezon I magazyn, magazyn, 2022
    Czerwony Dwór, który odwiedza Sebastian, ...

    Czerwony Dwór, który odwiedza Sebastian, początkowo nosił nazwę Władysławka, od imienia męża fundatorki willi - Oktawii Lewandowskiej. Widać tu charakterystyczne bogate zdobienia, otwarty dach, a we wnętrzu duże i jasne pomieszczenia. Twórca budynku, Wojciech Roj, był bliskim współpracownikiem "ojca stylu zakopiańskiego", czyli Stanisława Witkiewicza. Czerwony Dwór jest większy, bardziej przestronny, niż Willa Koliba (pierwszy budynek w stylu zakopiańskim). Ma wystawne wyposażenie i mnóstwo misternych zdobień, wykonanych przez najlepszych snycerzy w regionie. Dwór gościł najznamienitszych przedstawicieli polskiej kultury - Zofię Nałkowska, braci Malczewskich czy Karola Szymanowskiego. I to właśnie nazwisko polskiego kompozytora, osiadłego na Podhalu łączy Czerwony Dwór ze stojącą kilkanaście metrów obok Willą Atmą, czyli mieszkaniem Szymanowskiego. Oprócz muzyki wspólnym mianownikiem dla obu willi były charakterystyczne dla stylu witkiewiczowskiego kafle na piecach kaflowych w góralskich chałupach. O metodzie wypalania i szczególnym wzorze na kaflach opowiada ceramik - Wiktor Polak.

  • 15:45 Jeden z dziesięciu - 7/136 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 16:20 Jeden z dziesięciu - 8/136 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 17:00 Koło fortuny - odc. 1688 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 17:40 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (1) Maciej Maleńczuk widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
    "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

    "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.
    Bohaterem tego odcinka jest wokalista, gitarzysta, poeta, aktor, osobowość telewizyjna i "bard Krakowa" - Maciej Maleńczuk.

  • 18:50 Tak to leciało! - odc. 38 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2024
    Tak to leciało! - kolejny ...

    Tak to leciało! - kolejny sezon kultowego programu w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. Zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd.

  • 19:45 Życie to Kabaret - Humor Jacka Fedorowicza program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2017
  • 20:45 Życie to Kabaret - Rodzina, ach rodzina widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2018
  • 21:50 Postaw na milion s.XV - odc. 177 teleturniej, teleturniej, 2018
  • 22:50 Postaw na milion s.XV - odc. 178 teleturniej, teleturniej, 2018
  • 23:50 Koło fortuny - odc. 1686 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 00:35 Czarne chmury - odc. 10/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
    Porwanie szlachcica i pułkownika w ...

    Porwanie szlachcica i pułkownika w biały dzień, w stolicy wolnego państwa, pod bokiem hetmana i króla, oburza brać szlachecką. Rusza pogoń. Tymczasem w nadgranicznym klasztorze na przyjazd czarnego powozu czeka kapitan Knothe ze swymi rajtarami. Jest tu również rotmistrz Zaremba, zaciekły wróg Dowgirda. Rotmistrz zrozumiał wreszcie, jakiemu panu służy i postanowił rzucić służbę u elektora brandenburskiego. Dowiedziawszy się o porwaniu Dowgirda, pragnie go odbić, zostaje jednak pojmany i wtrącony do lochu, w którym wcześniej uwięziono pułkownika. Na szczęście, do akcji przystępuje wachmistrz Kacper i jego towarzysze. Przebrani za mnichów organizują zasadzkę na rajtarów i niespodziewanie atakują ludzi elektora. Kapitan Knothe ginie z jego ręki, pan Krzysztof jest wolny. Niebawem popadnie w inną, słodką niewolę. W pałacu hetmana Sobieskiego trwają przygotowania do ślubu dwóch szczęśliwych par - pana Krzysztofa Dowgirda z piękną wychowanicą hetmana, Anną i dzielnego wachmistrza Kacpra z rezolutną Magdą.

  • 01:40 Daleko od szosy - odc. 1/7 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1976
    Leszek (Krzysztof Stroiński) na zabawie ...

    Leszek (Krzysztof Stroiński) na zabawie w remizie strażackiej poznaje dziewczynę z sąsiedniej wsi, Bronkę (Sławomira Łozińska). Rodzi się między nimi obopólna sympatia, choć ona wiąże z tą znajomością większe nadzieje niż on. Leszek nie umie znaleźć sobie miejsca na wsi, nie odpowiada mu praca w gospodarstwie ani wyplatanie koszyków. Opuszcza wioskę i wyjeżdża na Śląsk. W drodze do przystanku autobusowego wspomina całe swoje dzieciństwo. Żegna dziewczynę, która będzie na niego czekała.
    Serial podejmujący istotny temat migracji ze wsi do miasta i awansu społecznego, cieszył się w swoim czasie dużą popularnością (wyróżniony Nagrodą Przewodniczącego Komitetu ds. RiTV). Jego twórca, Zbigniew Chmielewski, był reżyserem również innych seriali telewizyjnych: "Dyrektorzy" (1975; Grand Prix na I Festiwalu Polskich Filmów i Widowisk TV, Olsztyn 1977), "Ślad na ziemi" (1977), "Blisko coraz bliżej" (1982). Lata siedemdziesiąte obfitowały w wiele ciekawych pozycji tego gatunku. Zbigniew Chmielewski, twórca pamiętnego "Profesora na drodze" (1973; film nagrodzony rok później na FPFF w Gdańsku i wyróżniony Nagrodą Główną w kategorii dramatu współczesnego na X Światowym Festiwalu w Hollywood), walnie przyczynił się do rozwoju i ugruntowania marki serialu o tematyce współczesnej. Bohater filmu "Daleko od szosy", młody wiejski chłopak, dla którego miłość staje się inspiracją do podejmowania trudnych i niestereotypowych decyzji życiowych, zdobył niekłamaną sympatię widzów.


  • 03:10 Koło fortuny - odc. 1680 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
  • 03:55 Do śmiechu! - odc. 1 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 04:55 Do śmiechu! - odc. 2 program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  • 05:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv