TVP3 - Program TV na sobotę 04 maja 2024

  • 06:00 Całkiem niezła historia - Psy, koty i my... cykl reportaży, reportaż, 2023
    Daria postanowiła przygarnąć drugiego kociego ...

    Daria postanowiła przygarnąć drugiego kociego przyjaciela. Mimo zostawiania mu jedzenia, zawsze decydował się na szukanie pokarmu, m.in. w domowym śmietniku. Wszystko to prowadziło do problemów zdrowotnych i nieustannych wymiotów. Wyprowadzając się do wynajmowanego mieszkania w innym mieście, podjęła trudną decyzję - poddała się i oddała kota do schroniska. Gdy w domu Lucyny i Krzysztofa nie ma zwierzaka, jak mówią - odczuwają oznaki depresji. Dziś są dumnymi opiekunami Kevina ze schroniska i jeszcze jednego pieska. Kevin bał się otaczającego go świata - ludzi, samochodów, windy, wszystkiego. Do tego doszły problemy zdrowotne. Zostanie jednak u nich na zawsze. Trudno oddać tak wiernego przyjaciela. Justyna pokochała Zojkę od pierwszego wejrzenia. Piesek wcześniej oddawany był dwukrotnie z adopcyjnego domu. Justynie się udało. Nie wszystkie adopcje się udają, ale warto spróbować podzielić się miłością.

  • 06:15 Całkiem niezła historia - Trzy gracje cykl reportaży, reportaż, 2023
    Cztery ukraińskie seniorki, które połączyła ...

    Cztery ukraińskie seniorki, które połączyła wojna. Przyjechały do Łodzi z różnych części kraju. Poznały się przypadkiem i od tej pory są nierozłączne. Dzięki pomocy różnych instytucji, jeżdżą na wycieczki, poznały innych rodaków, robią wspólne imprezy. Ale to, co najważniejsze - są dla siebie wsparciem. Jedna z nich była załamana swoją sytuacją, dzięki przyjaciółkom się podniosła.

  • 06:35 Okrasa łamie przepisy - Śniadanie na polanie magazyn kulinarny, magazyn, 2024
    Karol Okrasa kontynuuje poszukiwania polskiego ...

    Karol Okrasa kontynuuje poszukiwania polskiego smaku. A kiedy już ten smak odnajduje, ze smakiem i pożytkiem dla konserwatywnej polskiej widowni, próbuje go przełamać. Bo wbrew powszechnym wyobrażeniom polska kuchnia to nie tylko pierogi i schabowy. Mamy wielowiekową tradycje podawania ryb, szczególnie słodkowodnych, a polskie mięsa i wędliny biją jakością większość europejskiej produkcji. Od 1989 roku w najdalszych zakątkach Polski wytwarza się smakowite produkty warte zaprezentowania szerokiej widowni. Cudze chwalicie, swego nie znacie!
    Tym razem Karol Okrasa zaprosi widzów na śniadanie na polanie. Ten pierwszy posiłek dnia, w zależności od tradycji narodowej składa się z bardzo różnych potraw - od lekkich i prostych do sycących i skomplikowanych. I tak Włosi i Francuzi zadowalają się zazwyczaj kawą ze słodkim rogalikiem, z kolei Anglicy wolą solidne śniadania z jajkami, bekonem, fasolką i smażonymi warzywami. My Polacy lubimy śniadania konkretne: jajecznicę, kanapki z serem czy wędliną, popijane kawą i herbatą. Choć jeszcze do XVIII wieku polskim śniadaniem była polewka piwna. Przez dietetyków śniadanie uważane jest za posiłek najważniejszy dla zdrowia. Bo jak powiada stare chińskie przysłowie: Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi. Śniadanie to jedno z naszych najstarszych słów. Podstawą tego wyrazu jest czasownik śniadać, który do XV wieku znaczył "zjadać" i to znaczenie zachowało się do dzisiaj w niektórych gwarach ludowych. W późniejszym okresie zawęził swoje znaczenie do zjadania tylko porannego posiłku. Nasz kucharz pokaże widzom trzy różne potrawy śniadaniowe. Zobaczymy danie inspirowane "szakszuką", pochodzącą z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, składającą się z pomidorów, papryki i cebuli, w których gotuje się jajka na patelni. Będzie też smażony chleb z cebulą, jaki mama Karola przyrządzała swoim dzieciom w trudnych czasach komunistycznego niedoboru.
    Pierwszą propozycją Karola będzie właśnie "szakszuka" z mięsem z ud kurczaka, cebulą, pomidorami, papryka i jajkami. Druga to placek z białej fasoli podany z burakami i sosem z twarogu i pistacji. A trzecia to smażony chleb z duszoną cebulą i serem "burrata". Jak będą wyglądać takie potrawy? Zobaczymy w programie.

  • 07:05 W starym ogrodzie magazyn, magazyn, 2021
  • 07:35 Zielnik regionalny magazyn, magazyn, 2022
    Cykl ma na celu pokazywanie ...

    Cykl ma na celu pokazywanie metod i możliwości wykorzystania ziół w kuchni, apteczce, kosmetyce. Pokażemy babcine metody radzenia sobie z niektórymi schorzeniami, dzięki ziołowym herbatkom, naparom, octom. W programie pokażemy kalendarz zbioru ziół, przepisy i opisy właściwości zdrowotnych dziko rosnących roślin.

  • 08:00 Dla niesłyszących - Spotkania w świecie ciszy magazyn, magazyn, 2021
    Program dedykowany osobom głuchym oraz ...

    Program dedykowany osobom głuchym oraz wszystkim zainteresowanym poznaniem świata ciszy. Program nadawany jest w całości w języku migowym.

  • 08:30 Starszaki magazyn, magazyn, 2022
  • 09:00 Żółw błotny. Osobliwy relikt polskiej przyrody , film dokumentalny, 2021
    Film dokumentalny o żółwiu błotnym ...

    Film dokumentalny o żółwiu błotnym żyjącym w naszym kraju. Na wiosnę żółwie wychodzą ze swoich podwodnych kryjówek po pierwszych kilku, cieplejszych dniach. To bardzo tajemnicze zwierzęta. Po przebudzeniu, jako zwierzęta zmiennocieplne uzupełniają zasoby energii, wygrzewając się w promieniach słońca już w marcu. Ten gatunek rozprzestrzenił się w Europie, przybywając z południowo wschodnich Bałkanów. W kwietniu żółwie rozpoczynają porę godową. Ludzie chronią ten gatunek w Polsce, budując przejścia dla nich pod drogami, zabezpieczając miejsca lęgowe przed drapieżnikami i kontynuując programy hodowli młodych osobników oraz ochrony całych kompleksów siedlisk tego gatunku.
    Producent: Lasy Państwowe

  • 10:00 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
  • 12:00 Dla niesłyszących - Telekurier , magazyn, 2024
  • 12:30 Kryminalna Siódemka magazyn, magazyn, 2024
  • 12:45 Poznaj Podkarpackie - Krosno Balony felieton, felieton, 2024
  • 13:00 Piosenka u Ciebie cykl reportaży, reportaż, 2023
  • 13:30 Igrzyska w Regionach magazyn, magazyn, 2024
  • 14:00 Na tropie przypraw. Pikantnie i słodko. - Papryka , magazyn, 2022
    Blok kulturalno - kulinarny opowiadający ...

    Blok kulturalno - kulinarny opowiadający historie, anegdoty związane z przyprawami. Ciekawa narracja prowadzących połączona z przygotowaniem potraw z przyprawami.

  • 14:30 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
  • 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego , sprawozdanie, 2024
  • 15:20 Dla niesłyszących - Dobre historie magazyn, magazyn, 2024
    Sztuka potrafi poruszyć ludzi, zmienić ...

    Sztuka potrafi poruszyć ludzi, zmienić ich i sprawia, że nie krzywdzą innych i siebie. Cytat ten doskonale pasuje do bydgoskiej Fundacji Arka, gdzie stanęło mobilne studio Dobrych historii. To w tej fundacji osoby z niepełnosprawnością wyrażają się i integrują poprzez działania twórcze.

  • 16:00 Na sygnale - odc. 377 "Złudne nadzieje" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
    Wiktor ma problem. Przełożeni żądają ...


    Wiktor ma problem. Przełożeni żądają od niego, by zwolnił ratowników w związku ze skargami o pobicie. Po pracy doktor Banach planuje weekendowy wyjazd z żoną i Czarkiem. Tymczasem na dyżurze ekipa
    lekarza jedzie na wezwanie do kobiety w średnim wieku z dusznością i bólem w klatce piersiowej. Doktor Reiter musi z kolei uratować mężczyznę z gorączką, ostrym bólem brzucha i biegunką.
    Okazuje się on nielegalnym imigrantem z Afryki. Na wieść o szpitalu wpada w panikę. Na domiar złego partnerka chorego, pod wpływem emocji, zaczyna nagle rodzić.


  • 16:30 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
  • 16:45 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 17:00 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
  • 20:00 Dla niesłyszących - Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 20:20 Pogoda 4 , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 20:30 Kryminalna Siódemka Extra magazyn, magazyn, 2024
  • 21:00 Wiosna na RODOS cykl reportaży, reportaż, 2022
  • 21:25 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
  • 22:00 STUDIO LOTTO , bez klasyfikacji, 2024
  • 22:10 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 22:30 Pogoda 4 , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 22:45 Piosenka u Ciebie cykl reportaży, reportaż, 2023
  • 23:20 Alternatywy 4 - odc. 2/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1983
    Stanisław Anioł zostaje gospodarzem bloku ...

    Stanisław Anioł zostaje gospodarzem bloku i kieruje ruchem podczas przeprowadzki. Zamieszanie jest spore. Przydział na to samo mieszkanie otrzymuje Zygmunt Kotek i Zdzisław Kołek - ostatecznie wprowadzają się obaj z rodzinami i prowizorycznie dzielą lokal na pół. Tragarze zamieniają lokatorom meble, ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb - Rozwadowskiego. Na skutek pomyłki zakładają "pluskwę" u kogoś innego. Wdowa przywozi trumnę ze zwłokami męża, by choć przez chwilę pobył w nowym mieszkaniu, a po całym bloku grasują oszuści i kombinatorzy.



  • 00:10 Niezwykłe miejsca - Twierdza Modlin cykl reportaży, reportaż, 2023
  • 00:35 Całkiem niezła historia - Psy, koty i my... cykl reportaży, reportaż, 2023
    Daria postanowiła przygarnąć drugiego kociego ...

    Daria postanowiła przygarnąć drugiego kociego przyjaciela. Mimo zostawiania mu jedzenia, zawsze decydował się na szukanie pokarmu, m.in. w domowym śmietniku. Wszystko to prowadziło do problemów zdrowotnych i nieustannych wymiotów. Wyprowadzając się do wynajmowanego mieszkania w innym mieście, podjęła trudną decyzję - poddała się i oddała kota do schroniska. Gdy w domu Lucyny i Krzysztofa nie ma zwierzaka, jak mówią - odczuwają oznaki depresji. Dziś są dumnymi opiekunami Kevina ze schroniska i jeszcze jednego pieska. Kevin bał się otaczającego go świata - ludzi, samochodów, windy, wszystkiego. Do tego doszły problemy zdrowotne. Zostanie jednak u nich na zawsze. Trudno oddać tak wiernego przyjaciela. Justyna pokochała Zojkę od pierwszego wejrzenia. Piesek wcześniej oddawany był dwukrotnie z adopcyjnego domu. Justynie się udało. Nie wszystkie adopcje się udają, ale warto spróbować podzielić się miłością.

  • 00:55 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 01:25 Astronarium - 5/24 (176) magazyn, film dokumentalny, 2024
  • 01:50 Starszaki magazyn, magazyn, 2022
  • 02:15 Dla niesłyszących - Spotkania w świecie ciszy magazyn, magazyn, 2021
    Program dedykowany osobom głuchym oraz ...

    Program dedykowany osobom głuchym oraz wszystkim zainteresowanym poznaniem świata ciszy. Program nadawany jest w całości w języku migowym.

  • 02:40 Niezwykłe miejsca - Orkiestra Echo Podhala cykl reportaży, reportaż, 2024
  • 02:55 Dla niesłyszących - Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 03:25 Korea - kraj pod presją film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
    Nowoczesny w formie dokument z ...

    Nowoczesny w formie dokument z gatunku current - affairs, opowiadający historię kryzysu jednego z najdynamiczniej rozwijających się na świecie państw - Korei Południowej. Zawiera rys historyczny, dotyczący rozwoju koreańskiej gospodarki, jej bezprecedensowego skoku w świat globalnych marek i nowoczesnych technologii. Ukazuje również rozwój specyficznej polityki kulturalnej hallyu, dzięki której każdy na świecie wie, co to Gangnam Style, K - pop czy serial "Squid Game". Głównym tematem jest jednak kryzys takiego modelu rozwoju, poczucie wypalenia wielu Koreańczyków, poszukiwanie nowych dróg materialnego, jak i duchowego radzenia sobie z trudną sytuacją.

  • 04:20 Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki Historii s.I reportaż, reportaż, 2017
    Kolejnym miejscem, jakie odwiedzimy w ...


    Kolejnym miejscem, jakie odwiedzimy w ramach cyklu "Pomniki Historii", będzie Łódź.
    Podobnie jak górnicze miasta Zagłębia Ruhry rozwinęła się ona w wyniku gwałtownego boomu gospodarczego.
    Wszystko zaczęło się 18 września 1820 roku. Wtedy to namiestnik Królestwa Polskiego Józef Zajączek ogłosił
    zarządzenie, na mocy którego na terenie miasta mogły powstawać osady fabryczne. Przeznaczono je dla
    sukienników i tkaczy. Liczba ludności szybko rosła: na początku XIX wieku Łódź liczyła 800 mieszkańców,
    w 1864 roku już 38 tysięcy. O tym z jakich towarów słynęło miasto, co było jego znakiem rozpoznawczym
    i co pozostawili po sobie najbardziej znani łódzcy przemysłowcy, opowie nam Ryszard Bonisławski
    z Towarzystwa Przyjaciół Łodzi.
    Wśród przybyszów, którzy zjechali do miasta wielką rolę odegrał Saksończyk Ludwik Geyer, do którego Białej
    Fabryki sprowadzono mechaniczne krosna i 50 - konną maszynę parową. Słynna na całą Europę była także
    Centralna Fabryka Karola Scheiblera oraz przędzalnia Izraela Kalmanowicza Poznańskiego, na terenie której
    dziś znajduje się Centrum Handlowe Manufaktura. Cenną częścią łódzkiego Pomnika Historii są rezydencje
    fabrykantów, takie jak Pałac Poznańskiego oraz bogaty zespół kamienic czynszowych przy ul. Piotrkowskiej.
    Budynki powstały w różnych stylach architektonicznych, każdy zdobiły charakterystyczne motywy. Nie sposób
    nie wspomnieć słynnej dzielnicy Księży Młyn, na terenie której znajdowały się mieszkania łódzkich robotników.
    O tym co jest dziś najcenniejszą pamiątką po tamtych czasach oraz jak te dziś opuszczone i często zaniedbane
    miejsca odzyskiwać dla miasta, porozmawiamy z Miejską Konserwator Zabytków Kamilą Kwiecińską - Trzewikowską.


  • 04:30 Info Wilno - 1223 , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 04:50 Widokówka z Festiwalu - Festiwal Opolski 1971 felieton, felieton, 2023
    Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w ...

    Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to wielkie muzyczne święto i jedna z najważniejszych polskich imprez cyklicznych. Przez 6 dekad na deskach amfiteatru wystąpili najwięksi artyści rodzimej sceny muzycznej, narodziły się nowe gwiazdy i niezapomniane przeboje. Z okazji jubileuszu 60 - lecia istnienia Krajowego Festiwalu na antenie TVP3 Opole przypomnimy najważniejsze momenty i występy, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

  • 05:00 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  • 05:30 Dla niesłyszących - Telekurier , magazyn, 2024
  • 05:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv