Blondynka s.IX

serial tvp

 • 29.02.2024 04:15- TVP2 Odc. 107 (seria 9, odc. 8) Strajk
  Sprzedaż ziemi w Majakach pod ...

  Sprzedaż ziemi w Majakach pod fabrykę pana Tanaki idzie pełną parą. W opozycji zwołane zostaje posiedzenie partii bab. Kobiety sfrustrowane biernością swoich mężów, ogłaszają strajk. Strajk bab! Na czele protestu staje Jasiunia. W pralni i w sypialni, w kuchni i na polu! Majaki zostają sparaliżowane. Zaniepokojony strajkiem Traczyk zaczyna działać. Goni go czas, a kobiety nie odpuszczają. Wzywa mężczyzn do obrony męskich pozycji. Razem z Romkiem, Pawełkiem i Manejem wymyślają podstęp. Przebrany Paweł, pojawia się na spotkaniu partii bab, żeby podsłuchać ich naradę. Zostaje jednak zdemaskowany. Gdy Traczyk dowiaduje się o planach partii, postanawia niezwłocznie sprowadzić do Majaków pana Tanakę, żeby przyspieszyć tranzakcję. Braterstwo Partyki i Dalmaty wraca na utarte ścieżki. Konflikt mają we krwi. Nie potrafią przestać się kłócić, nie potrafią żyć w przyjaźni. Z radą przychodzi ksiądz Błażejczyk, który uświadamia im, że nie muszą się lubić. Ale muszą pamiętać, że są braćmi. Gdy Traczyk dowiaduje się, że na jego poddaszu w tajemnicy Dorcia spędziła noc, wścieka się i postanawia ukarać Nataszę. Ta buntuje się i ucieka do Sylwii, gdzie spędzi noc. Opowie przy okazji, co planują Marcel i Dino. Choć Natasza nie wie wszystkiego, to przekazane przez nią informacje bardzo przydadzą się Dawidowi szantażowanemu przez wójta. Krztusząc się władzą Traczyk nie zauważa, jak wielką szkodę wyrządza własnej rodzinie i ludziom dookoła. Po feralnej nocy, w domu Dorci także nie jest przyjemnie. Bondyra nie odzywa się do swojej córki. Jacek stara się naprawić szkodę i obiecuje, że zostanie w Majakach, żeby pomóc rodzinie Dorci, gdy ona wyjedzie na stypendium do Szwajcarii.

 • 07.03.2024 03:55- TVP2 Odc. 108 (Blondynka seria 9, odc. 9) Ogon krowy
  Wezwany przez Traczyka inwestor zmierza ...

  Wezwany przez Traczyka inwestor zmierza do Majaków, ale jego auto odmawia posłuszeństwa tuż przed wjazdem do wsi. Tanaka musi iść na piechotę, a po drodze trafia na wyspę koni i stado koników polskich. Jest oczarowany. Japończyka spotyka tam Sylwia, która oferuje mu, że podrzuci go do leśniczówki, gdzie skosztuje lokalnych potraw. Tanaka szybko docenia urok okolicy zakochując się w krajobrazie i kulturze. W innym miejscu Majaków Dawid znajduje przed drzwiami wiadomość nadaną przez Traczyka, sprawa domu fundacji dynamicznie przyśpiesza. Wójt próbuje zastraszyć muzyka i zmusić go do sprzedaży nieruchomości. Tymczasem Dorcia wyjeżdża na stypendium do Szwajcarii, ale w Majakach zostaje Jacek, który chce pomóc Bondyrze w opiece nad dziećmi, ten jednak odrzuca ofertę. Naprawiając samochód Tanaki, Romek odkrywa tożsamość Japończyka. Wieść o przybyciu tajemniczego inwestora rozchodzi się błyskawicznie. Spotyka się z nim przewodnicząca partii bab. Jasiunia ma nadzieję, że uda jej się odwieść pana Tanakę od realizacji inwestycji. Zabiera go na spacer po okolicy, a słowem i pieśnią przekonuje go, że warto zostawić Majaki w stanie nienaruszonym. Auguścikowa z narzeczonym kończą przygotowania do ślubu. Z nowym pomysłem przychodzi Jacek. Proponuje, że na weselu pary młodej zrobi wystawę swoich fotografii. Dużo gorzej z uczuciami u Jagny, która przyzwyczaja się do myśli, że jej związek z Andrzejem jest przeszłością. W trudnych chwilach może liczyć na stare przyjaciółki i jednego nowego przyjaciela - Jurka. Dawid odrzuca ofertę Marszałka na napisanie Symfonii Podlaskiej. Sylwia nie może się z tym pogodzić i namawia męża, żeby zmienił zdanie. Dawid pod naciskiem zgadza się. Razem jadą do Marszałka. Przy okazji dowiadują się od niego, że zalew w Majakach to zwykły fake news. Dzięki Żorżecie Traczyk wie, że Tanaka jest w Majakach, ale nie odzywa się do niego. To niepokoi wójta. Boi się, że inwestor rozmyślił się. Dla zachęty wysyła mu zdjęcia domu fundacji, jako jego przyszłej siedziby. Tanaka wie już jednak od Jasiuni, że ten dom nie jest na sprzedaż. Japoński biznesmen widząc jak działa Traczyk rozwiązuje z nim współpracę i uroczyście oznajmia, że wycofuje plan budowy fabryki w Majakach. Jasiunia triumfuje.

 • 14.03.2024 03:45- TVP2 Odc. 109 (seria 9, odc. 10) Zmiana warty
  Tanaka ostatecznie rozwiązuje umowę z ...

  Tanaka ostatecznie rozwiązuje umowę z Traczykiem i zwalnia Dino. Ogłasza przy tym, że Majaki pozostaną nietknięte. Obiecuje dofinansowanie wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydują się przejść na zautomatyzowane, ekologiczne rolnictwo. Upokorzony Dino, zdradza Traczykowi tajemnice Tanaki. Pod przykrywką ekologicznych upraw Japończyk ma zamiar założyć w Majakach nielegalną hodowlę żubrów na mięso. Traczyk publicznie demaskuje Tanakę zmuszając go do opuszczenia wsi w niesławie. Mimo to wydaje się, że wójt został zapędzony w kozi róg. Sen o wielkiej fabryce prysł. Partia bab depcze mu po piętach. Na domiar złego do urzędu gminy Dawid sprowadza samego marszałka województwa. Ten ogłasza, że żadnego zalewu nie będzie! Marcel Traczyk czuje, że jego dni panowania są policzone. Postanawia zrezygnować, ale dopiero wtedy, kiedy znajdzie sobie następcę. Chce rządzić w Majakach z tylnego siedzenia. Proponuje taki układ Manejowi, doktorowi Fusowi, Sylwii, a nawet Jasiuni. Bez skutku. Ślub Strusiów ponownie staje pod znakiem zapytania, kiedy okazuje się, że zamówiona suknia panny młodej nie dotrze na czas. Tylko dzięki zaradności Elwirki, która szyje suknię z babcinej podomki, udaje się zapobiec nieszczęściu. Po miesiącach wyczekiwania narzeczeni wreszcie stają na ślubnym kobiercu. Ślub będzie piękny i uroczysty. Jagna ostatecznie rozstaje się z Andrzejem gdy dowiaduje się, że ten znalazł na platformie nową miłość. W trudnych chwilach, przyjaciółce towarzyszy Sylwia. Jagna zdradza jej, że ma zamiar pozostać w Majakach na dłużej. Czyżby z powodu Jurka? Sylwia i Dawid planują przyszłość. Może nowy dom, może wreszcie czas na dziecko? Przyszłość wydaje się jasna. Wydaje się...

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
29.02 04:15