Dzikie pszczoły

serial, kraj prod. Grecja 2019

 • 13.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 1
  W greckiej wiosce Diafani niespodziewanie ...

  W greckiej wiosce Diafani niespodziewanie umiera Georgis Stamiris, pozostawiając trzy córki: Drosso, Assiminę i Eleni. Najstarsza z nich, Eleni, dziedziczy po ojcu ziemię, którą chce kupić wpływowy bogacz Doukas Sevastos. Ponieważ spadkobierczyni majątku odmawia sprzedaży, Doukas pozbawia ją pracowników. Dziewczyna nie może dokończyć żniw. Po 10 latach wraca do Diafani Lambros Sevastos, były narzeczony Eleni. Mężczyzna przywozi ze sobą żonę, Theodossię i zamierza objąć posadę nauczyciela w miejscowej szkole. Ze wspomnień Eleni dowiadujemy się, że Lambros obiecywał ożenić się z nią zaraz po studiach, choć ich rodziny stanowczo się temu sprzeciwiały.

 • 14.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 2
  Lambros odwiedza potajemnie Eleni i ...

  Lambros odwiedza potajemnie Eleni i przeprasza ją, że nie dotrzymał danego słowa. Sergios (ukochany syn Doukasa), chcąc przysłużyć się ojcu, postanawia ożenić się z Eleni, która wniesie w posagu swoją ziemię. Sevastosowie uciekają się do podstępnych metod, żeby Eleni nie mogła uprawiać pól, poddała się i sprzedała im ziemię. Eleni przyjmuje oświadczyny Sergiosa - wybiera małżeństwo z rozsądku, bo za wszelką cenę pragnie zatrzymać ziemię ojca. W noc poślubną pijany pan młody próbuje zgwałcić najmłodszą z sióstr, Drosso. Eleni i Assimina rzucają się na ratunek, a następnie trzy zrozpaczone kobiety zabijają Sergiosa. Aby upozorować nieszczęśliwy wypadek, zrzucają ciało ze skarpy.

 • 15.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 3
  Do Diafani przyjeżdża z Paryża ...

  Do Diafani przyjeżdża z Paryża syn Doukasa Sevastosa, Nikiforos, który rzucił posadę dyplomaty i chce zostać pisarzem. Przypadkowo poznaje Assiminę i zakochuje się w niej. Rozpoczynają się poszukiwania Sergiosa.
  Po odkryciu zwłok wszyscy są pewni, że mężczyzna spadł ze skarpy. Lekarz sądowy znajduje jednak ślady na ciele zmarłego, wskazujące na zabójstwo.

 • 16.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 4
  Sierżant Proussalis przesłuchuje panny Stamiris, ...

  Sierżant Proussalis przesłuchuje panny Stamiris, które jako ostatnie widziały zmarłego. Siostry zeznają, że w noc poślubną nic szczególnego się nie wydarzyło, a Sergios wyszedł o świcie w pole. Wszystkim wydaje się podejrzany siniak na twarzy Eleni. Matka Sergiosa, Mirsini, oskarża Eleni o zabicie syna i nie chce widzieć jej na uroczystościach żałobnych. Niektórzy mieszkańcy podejrzewają Giannosa, który nie kryje radości z powodu śmierci okrutnego kuzyna. Lokaj Doukasa zauważa na palcu Giannosa sygnet należący do zmarłego. Jest pewien, że to on zamordował Sergiosa. O swoim odkryciu informuje tylko Doukasa.

 • 17.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 5
  Meletis uważa, że Sergiosa zabił ...

  Meletis uważa, że Sergiosa zabił Giannos. Doukas mu wierzy. Nestoras też coś podejrzewa i dopytuje Drosso, skąd Eleni ma siniak na twarzy. Eleni idzie z Pinelopi do swego domu po rzeczy Sergiosa. Niedoprana plama
  na kołnierzyku koszuli i uprany garnitur Sergiosa budzą w niej jeszcze większe podejrzenia. Nikiforos zostawia Assiminie liścik i wyznacza jej nocną schadzkę, na której dziewczyna zjawia się w środku nocy. Giannos pisze dla Drosso wiersz, ale jego ojciec zabrania mu bliższych kontaktów z siostrami. Panagiotis przyznaje, że pewnej nocy widział, jak Sergios źle traktował Giannosa, co upewnia Doukasa, że właśnie Giannos zamordował jego syna. Zatem postanawia się zemścić i zabić Giannosa.

 • 18.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 6
  Ponieważ Eleni brakuje robotników, Giannos ...

  Ponieważ Eleni brakuje robotników, Giannos chce jej pomóc w polu. W czasie rozmowy ujawnia, że widział siostry, jak zrzucały ciało Sergiosa ze skarpy, ale przysięga, że nikomu tego nie ujawni. Do Diafani wraca Kiriakos, muzyk grający pięknie na klarnecie. Burmistrz Tolias zostaje wezwany przez Doukasa. Rozmawiają o tajemniczej strefie przemysłowej, do powstania której niezbędne jest przejęcie terenów należących do Eleni. Nikiforos nie daje Assiminie spokoju. Eleni prosi Lambrosa, by zaopiekował się jej siostrami, jeśli jej coś się stanie. W wiosce zjawia się niejaki Thomas Kipreos. Wynajmuje pokój u Nestorasa. Konstantis z Meletisem porywają Giannosa. Razem z Doukasem zmuszają go do przyznania się, iż to on zabił Sergiosa. Eleni postanawia przyznać się do winy, ale gdy zaczyna rozmowę z sierżantem, przybiega Hronis, który informuje ich, że Giannos się powiesił.

 • 19.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 7
  Sierżant Proussalis znajduje przy ciele ...

  Sierżant Proussalis znajduje przy ciele Giannosa sygnet Sergiosa i list, w którym przyznaje się do morderstwa. Cała wieś plotkuje o Giannosie. Mówią, że Eleni miała do niego słabość, mimo tego, co jej zrobił Lambros.
  Thomas okazuje się wynajętym przez Mirsini zdolnym detektywem, który ma śledzić Eleni i jej siostry i udowodnić, że to one zabiły jej syna. Eleni wraca do domu z informacją, że chciała się przyznać do zabójstwa, ale zrobił to Giannos w swoim liście, zanim się powiesił. Ani siostry, ani ojciec Giannosa, ani Mirsini nie wierzą w jego samobójczą śmierć. Tymczasem Nestoras, za cichą zgodą sierżanta, robi denatowi zdjęcia własnym aparatem, bo też coś w tej sprawie podejrzewa. Mirsini zatrzymuje detektywa i nakazuje mu dalej węszyć.

 • 20.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 8
  Mimo że Giannos według wszelkich ...

  Mimo że Giannos według wszelkich danych był samobójcą, ojciec Grigoris przychodzi pomodlić się za niego. Doukas żywi nadzieję, że Nikiforos nie wróci do Paryża i będzie mu pomagał w prowadzeniu interesów, co budzi zazdrość Konstantisa. Thomas udaje, że chce kupić ziemię i osiedlić się w Diafani, żeby się zbliżyć do mieszkańców i spokojnie prowadzić swoje śledztwo. Drosso odchorowuje śmierć Giannosa. Eleni jest zmuszona
  sprzedać ziarno ze żniw za bezcen. Dzieci w Diafani nie zgłaszają się do szkoły, ponieważ nauczycielem jest Lambros, brat zabójcy i samobójcy. Theodossia przypadkiem słyszy rozmowę męża z ojcem i dowiaduje się,
  że bardzo kiedyś kochał Eleni. Doukas zgłasza się do Eleni po wiano, które miała przekazać Sergiosowi, jako jego żona. Ponieważ nie zdążyła podpisać żadnych dokumentów, tereny nadal są jej własnością.

 • 21.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 9
  Nikiforos namawia Assiminę, żeby wyjechała ...

  Nikiforos namawia Assiminę, żeby wyjechała z nim do Paryża, ale dziewczyna nie chce zostawić sióstr. Nestoras nadal prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Giannosa. Zwraca się o pomoc do zaprzyjaźnionego lekarza sądowego. Ten potwierdza jego podejrzenia. Lambros nie wytrzymuje ostracyzmu mieszkańców, którzy piętnują go jako brata zabójcy i postanawia poszukać pracy gdzie indziej. Do akcji wkracza jednak ksiądz. Tuż przed rozpoczęciem prac w polu Eleni odkrywa, że ktoś ukradł jej konia.

 • 22.12.2023 19:30- TVP Kobieta Odc. 10
  Doukas cały czas stara się ...

  Doukas cały czas stara się różnymi sposobami zmusić Eleni do sprzedaży ziemi. Czas nagli, bo burmistrz lada dzień dostanie oficjalne powiadomienie o planach ministerstwa przemysłu. Pani Rizo, miejscowa swatka, przychodzi do Assiminy z dobrymi wieściami. Zainteresował się nią chłopak z sąsiedniej wioski. Thomas proponuje Eleni nieodpłatną pomoc w gospodarstwie. Drosso przynosi do domu mrożącą krew w żyłach informację. Nestoras nie wierzy w samobójstwo Giannosa i prowadzi własne śledztwo.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
13.12 19:30