Komisarz Alex s.VII

serial kryminalny tvp 2014

 • 02.10.2023 09:40- TVP1 odc. 79 (seria VII, odc. 1) Śmierć przyszła dwa razy
  Marek, model z agencji mody, ...


  Marek, model z agencji mody, pada ofiarą zabójstwa. Orlicz przesłuchuje wlaściciela agencji, dla której pracował zamordowany. Od razu orientuje się, że Piotr Czarnecki nie mówi całej prawdy. Tymczasem okazuje się, że w organizmie Marka wykryto narkotyki. Policjanci szybko docierają do dilera zaopatrującego lokalny show - biznes. Przyciśnięty do muru przyznaje, że Czarnecki zaopatrywał się u niego w narkotyki. Zgłasza się też kobieta, która w dniu śmierci Marka widziała na strychu mężczyznę. Alex podejmuje trop, który jednoznacznie wskazuje na Czarneckiego. Ten jednak nie przyznaje się do zabójstwa. Zdradza za to, że w dniu śmierci Marka widział w jego domu Kasię i potem Maję.
  Obie pracowały przy pokazie i obie były w Marku szaleńczo zakochane.

 • 05.10.2023 09:40- TVP1 odc. 80 (seria VII, odc. 2) Zakładniczka
  12 - letnia Dorotka zabiera ...  12 - letnia Dorotka zabiera się ze starszą siostrą na wycieczkę do lasu. Kaśka i jej chłopak Kuba traktują dziewczynkę jak piąte koło u wozu. Dorotka za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę. Dochodzi do konfliktu. Kaśka i Kuba na chwilę pozostawiają Dorotkę bez opieki. Dziewczynka rusza w las, żeby odnaleźć siostrę i jej chłopaka. Nieoczekiwanie staje się świadkiem makabrycznych zdarzeń.
  W opuszczonej w lesie szopie Robert Grzelak ukrywa zwłoki zamordowanej przez siebie matki. Gdy dostrzega Dorotkę, bierze ją jako zakładniczkę. Następnie podpala szopę. • 09.10.2023 09:40- TVP1 odc. 81 (seria VII, odc. 3) Handlarz dziećmi
  Pod cerkwią zostaje znalezione zawinięte ...


  Pod cerkwią zostaje znalezione zawinięte w kocyk martwe dziecko. Na miejsce zdarzenia przybywa Orlicz z ekipą. Wydaje się, że przyczyna śmierci dziecka mogła być naturalna. Głównym celem policjantów
  staje się znalezienie matki martwego noworodka. Nie jest to wcale proste, a jedyny ślad stanowi grzechotka. W tym czasie w jednym z łódzkich hoteli pojawia się młoda Ukrainka. Okazuje się, że szuka
  porwanego kilkumiesięcznego dziecka. Kobieta nie zgłasza porwania na policję, sama chce odnaleźć swojego synka. Sekcja zwłok dziecka znalezionego pod cerkwią daje zaskakujące wyniki. Orlicz i Puchała docierają do kolejnego zabójstwa, a potem trafiają na trop szajki zajmującej się handlem dziećmi.

 • 10.10.2023 09:40- TVP1 odc. 82 (seria VII, odc. 4) Morderczy test
  Tym razem policjantom przyjdzie się ...


  Tym razem policjantom przyjdzie się zmierzyć z zagadkową serią zabójstw, na pierwszy rzut oka pozbawionych motywu. Ofiary to: pracownik kina zaatakowany gaśnicą, kobieta pobita na ulicy przez nieznanego sprawcę, młody człowiek zaatakowany we własnym mieszkaniu. Rozważane są różne przyczyny śmierci tych osób: od nowego narkotyku, poprzez dodatek chemiczny w puszkowanym napoju, aż po hipnotyzera.

 • 11.10.2023 09:40- TVP1 odc. 83 (seria VII, odc. 5) Śmiertelny upadek
  Grupa alpinistów wspina się bez ...


  Grupa alpinistów wspina się bez zabezpieczenia i asekuracji na wysoki budynek. Niestety, jeden z nich, najbardziej doświadczony Kuba Burski, odpada i ginie. Rano zostaje znaleziony kilkanaście metrów od budynku. Pozostali alpiniści przenieśli ciało, pozorując wypadek samochodowy, by ich szkoła wspinaczkowa nie straciła licencji z powodu organizowania nielegalnych zawodów. Szef tej szkoły i przyjaciel ofiary, Filip, nie ma żadnych wątpliwości, ale pozostałych dręczą poważne wyrzuty sumienia, zwłaszcza Igora. Orlicz, który sam kiedyś się wspinał, przypomina sobie, że Burski przed dwoma laty brał udział w wyprawie w Himalaje, która skończyła się nie do końca wyjaśnioną śmiercią jednego z uczestników. W tej wyprawie uczestniczyli także Filip i Igor. Policjanci podejrzewają, że te zaszłości mogą mieć znaczenie w wyjaśnieniu
  sprawy.


 • 12.10.2023 09:40- TVP1 odc. 84 (seria VII, odc. 6) Czworonożny świadek
  W jednej z łódzkich kamienic ...


  W jednej z łódzkich kamienic dochodzi do zabójstwa. Ofiarą jest młoda kobieta, Klara. Kiedy Orlicz z ekipą dokonują oględzin mieszkania, Alex odnajduje na podwórku wystraszonego pieska, którego Klara przygarnęła. Alex próbuje zwrócić uwagę Orlicza na plamki krwi przy pysku pieska. Piesek był świadkiem zbrodni, ugryzł w nogę mordercę. Ale Orlicz i ekipa zajęci są poszukiwaniem głównego podejrzanego. To chłopak Klary, Konrad, który nadużywał alkoholu. Często dochodziło między nim a Klarą do kłótni. Pijany Konrad odnajduje się na stacji benzynowej. Grozi, że wysadzi stację w powietrze.


 • 13.10.2023 09:40- TVP1 odc. 85 (seria VII, odc. 7) Urodzinowa niespodzianka
  Podczas napadu na salon jubilerski ...


  Podczas napadu na salon jubilerski ginie jubiler. Włączony przez niego alarm, stawia na nogi policję. Dwóm uczestnikom napadu udaje się wymknąć z obławy. Mózgiem skoku jest kobieta. Ukrywa łup, ale zostaje namierzona przez Alexa. Dochodzi do zatrzymania. Jest dzień urodzin Orlicza. Lucyna postanawia zrobić komisarzowi niespodziankę, przygotowując w jego domu przyjęcie. Przyjeżdża tam w ciągu dnia, zabierając Alexa. Nie wie, że jest śledzona przez dwóch gangsterów, którzy wymknęli się z obławy. Kiedy Lucyna wysyła Alexa po tort, gangsterzy wykorzystują okazję i obezwładniają ją. Zakładają jej na uszy słuchawki z muzyką, by swobodnie rozmawiać. Dzwonią do Orlicza, proponując wymianę Lucyny na łup, grożąc, że w przeciwnym razie pani komisarz zginie. Tymczasem Alex wraca do domu z tortem i wpada w pułapkę zastawioną przez gangsterów. Podczas kolejnego kontaktu z bandytami, Orlicz rozpoznaje swoją ulubioną muzykę wydobywającą się ze słuchawek. Natychmiast domyśla się, że gangsterzy są w jego domu, gdzie przetrzymują Lucynę. Razem z Puchałą rusza jej na pomoc. Tymczasem Alex wydostaje się przez okienko i próbuje ratować panią komisarz.

 • 14.10.2023 09:20- TVP1 odc. 86 (seria VII, odc. 8) W ostatniej chwili
  Alex wraz z przyjaciółmi obchodzi ...


  Alex wraz z przyjaciółmi obchodzi 5 - lecie swojej pracy. W domu Orlicza trwają gorączkowe przygotowania do uroczystości. Tymczasem komisarz zostaje wezwany na miejsce zbrodni. Z wiaduktu został zrzucony młody mężczyzna, Tomasz Rybarczyk, pielęgniarz łódzkiego szpitala. Po rozmowach z przyjaciółką ofiary, Izą Łaniewską, policja łączy zabójstwo ze sprawą śmierci dziennikarza, zmarłego w szpitalu tej samej nocy. Orlicz zleca sekcję i okazuje się, że dziennikarz piszący o roli polskiego biznesu w handlu bronią, został zamordowany. Nieoczekiwanie na komendzie policji pojawia się Max Zygier, oficer CBŚ, który przejmuje sprawę. Michał Orlicz nie zamierza poddać się tak łatwo.

 • 16.10.2023 09:40- TVP1 odc. 87 (seria VII, odc. 9) Twist
  Zamaskowany sprawca napada na parabank. ...


  Zamaskowany sprawca napada na parabank. Zabija jedną z pracownic, a dyrektora placówki uprowadza jako zakładnika. Jedynym świadkiem zdarzenia jest zatrudniona w parabanku Julia. Przeżyła jednak szok i niewiele pamięta z napadu. Orlicz z Alexem skupiają się na poszukiwaniach porwanego szefa parabanku. Odnalezione ślady wskazują, że został zamordowany. Policjanci tracą trop. Nieoczekiwanie okazuje się, że w dniu napadu w bankowym sejfie znajdowała się wyjątkowo duża suma pieniędzy. Gdy Orlicz chce przesłuchać w tej sprawie szefa finansowego oddziału, okazuje się, że ten nagle umiera w tajemniczych okolicznościach. Orlicz musi odnaleźć wszystkich, którzy wiedzieli o zastrzyku finansowym dla placówki.

 • 17.10.2023 09:40- TVP1 odc. 88 (seria VII, odc. 10) Śmierć blondynkom
  W swoim apartamencie zostaje uduszona ...


  W swoim apartamencie zostaje uduszona kobieta. Znajduje ją listonosz i zawiadamia policję. Wkrótce sam staje się głównym podejrzanym. Pod paznokciami ofiary policjanci znajdują włókna z munduru listonosza. Podczas przeszukania jego mieszkania Alex trafia na ukryty zeszyt zawierający informacje na temat samotnych, rozwiedzionych i zaniedbanych przez mężów kobiet w jego rewirze. Z niektórymi z nich listonosz romansuje. Równolegle rozwija się inny wątek. W życiu Roberta Ginalskiego ogromną rolę zawsze odgrywała pięknai młoda siostra, która bogato wyszła za mąż. Szybko owdowiała, dziedzicząc piękny dom i duży majątek. Robert dowiaduje się, że straci pracę i mieszkanie, co do tej pory zapewniała mu siostra. Tymczasem wyniki analizy włókien spod paznokci pierwszej ofiary jasno wskazują na niewinność listonosza Bobrowicza. Śledztwo utyka w martwym punkcie. Dopiero jeden ze świadków doprowadza policjantów do Roberta Ginalskiego. Orlicz z Alexem składa wizytę siostrze Roberta. Kobieta jest przekonana o niewinności brata. Podaje komisarzowi jego adres zamieszkania, ale jednocześnie go ostrzega. Przeszukując wskazane mieszkanie policjanci natrafiają na pewien trop, potwierdzający ich podejrzenia.

 • 18.10.2023 09:40- TVP1 odc. 89 (seria VII, odc. 11) Mroczna tajemnica
  Bogaty, samotny mężczyzna w średnim ...  Bogaty, samotny mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swojej willi. Policja szybko przyjmuje
  hipotezę, że morderstwo było przypadkowe. Celem sprawców była kradzież w bogatym domu, ale na nieszczęście
  zostali zaskoczeni przez właściciela, który wcześniej wrócił do domu. Namierzenie skradzionych cennych
  przedmiotów to jak się wydaje jedyna droga, żeby dotrzeć do morderców. Orlicz, Lucyna i Puchała zaczynają
  infiltrować środowisko łódzkich paserów. Szybko typują jednego z nich, który swoje "biuro" prowadzi w nocnym
  lokalu. Lucyna zatrudnia się w tym lokalu jako dziewczyna do towarzystwa. Trzeba przyznać, że jako call girl
  wygląda wyjątkowo atrakcyjnie. Ale w pracy operacyjnej wyjątkowa uroda to wcale nie zaleta, wręcz przeciwnie.
  To może rodzić dodatkowe niebezpieczeństwa. Obserwacja daje pożądany rezultat i doprowadza do
  prawdziwego sprawcy zabójstwa, lecz jak się okazuje nie było ono takie przypadkowe. • 19.10.2023 09:40- TVP1 odc. 90 (seria VII, odc. 12) Zakochana w mordercy
  Lila, sprzedawczyni z budki na ...


  Lila, sprzedawczyni z budki na targowisku, dokonuje napadu na sklep spożywczy, zabijając właściciela. Na miejscu zbrodni otwiera butelkę wódki i na szyjce zostawia ślinę osadzonego w więzieniu Pabicha.
  Orlicz z ekipą ustalają, że napad jest kopią skoku sprzed dziesięciu lat. Sprawcą był wówczas Pabich, który został skazany na podstawie pozostawionych śladów biologicznych. Na komendzie pojawia się
  obrońca Pabicha. Zapewnia, że doprowadzi do jego uniewinnienia. Jego zdaniem zebrane dziesięć lat temu ślady błędnie zinterpretowano. Orlicz postanawia przyjrzeć się bliżej Pabichowi. Okazuje się, że Pabich koresponduje z wieloma kobietami i każdą zapewnia o dozgonnej miłości. Jedną z nich jest ślepo zakochana w nim Lila. Kręcący się po targowisku bezdomny, podejrzewa, że to ona zabiła właściciela sklepu.

 • 20.10.2023 09:40- TVP1 odc. 91 (seria VII, odc. 13) Wilcze jagody
  Klaudusia pojawia się w biurze ...

  Klaudusia pojawia się w biurze z dobrą wiadomością: zespół komisarza Orlicza został wytypowany przez komendanta do nagród finansowych. Puchała najchętniej wydałby pieniądze na podróż do Toskanii, ale żona szybko tłumi jego zapędy. Trzeba zrobić remont mieszkania. Uwagę wszystkich przyciąga komunikat radiowy o tajemniczej śmierci młodej i popularnej piosenkarki, Meli. Gwiazda trafia na
  stół Leona, który stwierdza otrucie wilczą jagodą. Policja prowadzi intensywne śledztwo. Podejrzanymi są: obecny partner i kompozytor przeboju Meli, Daniel Stawski, ale także były chłopak dziewczyny, aktor teatralny.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
02.10 09:40