Komisarz Alex s.XVI

serial kryminalny tvp 2021

 • 04.03.2024 09:50- TVP1 odc. 201 (seria XVI, odc. 11)
  Światowej sławy polski pianista, Krystian ...

  Światowej sławy polski pianista, Krystian Kardasz, przyjeżdża na koncert do rodzinnej Łodzi. W hotelu, w którym zatrzymuje się wraz ze swym menedżerem i asystentką, odbywa się konferencja prasowa. W tym czasie Adam Wilczak wraz z Alexem spędzają pierwszą noc w pustym nowym - starym domu, który wymaga poważnego remontu. Rankiem zostają wezwani na miejsce zbrodni. Okazuje się, że zamordowany został Krystian Kardasz. Jego ciało znalazła Elżbieta, asystentka. Pianista został uduszony nylonową żyłką, którą Alex znajduje w pokoju menedżera Marcusa Zimanda. Policja wszczyna intensywne śledztwo, przesłuchuje świadków, a przede wszystkim ogląda nagrania z monitoringu, które wskazują pewne tropy. Szczególnie podejrzany, oprócz Zimanda, wydaje się recepcjonista, Sławek Wyganowski. Alex od początku jest do niego nastawiony wrogo. Nieznane są jednak motywy tego zabójstwa. Sprawa jest bardzo tajemnicza. Czy recepcjonista okaże się zabójcą Kardasza, czy może za zabójstwem sławnego pianisty stoi anonimowy nadawca bukietu róż, który musiał być dla Kardasza wyjątkowy, skoro tylko te kwiaty trzymał w swojej sypialni?

 • 05.03.2024 09:50- TVP1 odc. 202 (seria XVI, odc. 12)
  W jednym z łódzkich apartamentowców ...

  W jednym z łódzkich apartamentowców wybucha pożar. Okazuje się, że w mieszkaniu znajdują się zwłoki właścicielki, Joanny Falskiej, znanej łódzkiej projektantki mody. Poprzedniego wieczoru udzielała na żywo
  internetowego wywiadu. Na wizji modelka Agata Serafin oskarżyła ją o kradzież projektów do nowej kolekcji. Groziła Falskiej. Czy byłaby zdolna do zabójstwa? Wilczak i Alex na miejscu rozmawiają z Arturem Nowackim, dowódcą strażaków. Według niego pożar to był wypadek, nie ma nic wspólnego z zabójstwem. Okazuje się, że przystojny strażak jest byłym chłopakiem Jagody. Tymczasem policjanci odkrywają, że Falska szykowała się do rozwodu z mężem. Mężczyzna miał motyw do pozbycia się żony, po rozwodzie zostałby bez niczego. Mąż jednak twierdzi, że w czasie zabójstwa nie było go w Łodzi. Policjanci zdobywają dowód, że kłamie. Był tego wieczoru w mieszkaniu. Czy zamordował żonę? Następuje kolejny zwrot w śledztwie. Falska była świadkiem w sprawie o gwałt. Proces miał się zacząć za dwa dni. Czyżby chłopak oskarżony o gwałt pozbył się Falskiej, żeby uniknąć kary? Wilczak, Alex i reszta zespołu będą musieli dopasować do siebie elementy kryminalnych puzzli.

 • 06.03.2024 09:45- TVP1 odc. 203 (seria XVI, odc. 13)
  Podczas prac renowacyjnych w przyklasztornym ...

  Podczas prac renowacyjnych w przyklasztornym kościele spada z rusztowania Wiktor Zimny, wybitny konserwator sztuki. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalają, że nie było to wypadek, lecz zabójstwo. Ofiara po upadku z wysokości została przez sprawcę uderzona młotkiem w głowę. Wstrząśnięci tym faktem są miejscowi zakonnicy. Dodatkowo okazuje się, że z miejsca zbrodni zniknęły wartościowe materiały złotnicze. Śledczy próbują ustalić alibi osób blisko związanych z denatem, a więc jego asystenta, żony, z którą był w separacji, córki oraz partnerki, będącej jednocześnie jego współpracownicą. Relacje między nimi a denatem były złożone, policjanci nie wykluczają więc, że któraś z tych osób miała związek z morderstwem. Śledztwo nabiera tempa, kiedy Gutek odkrywa, że na jednym z portali internetowych ktoś wystawił na sprzedaż skradzione materiały złotnicze. Mimo że ogłoszenie szybko znika, policjantom udaje się ustalić, że zostało wystawione przez osobę zamieszkującą blisko klasztoru. Komisarz Alex wraz z zespołem udaje się na miejsce, aby ustalić, kim była ta osoba i jaki miała związek ze śmiercią Wiktora Zimnego.


stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
04.03 09:50