Kto nas wzywa

koncert 2024

  • 27.03.2024 21:10- TVP1 70 lat GOPR
  • 28.03.2024 00:25- TVP Kobieta 70 lat GOPR
  • 03.04.2024 23:50- TVP Rozrywka 70 lat GOPR
Koncert jubileuszowy z okazji 70 ...

Koncert jubileuszowy z okazji 70 - lecia organizacji GOPR odbędzie się w PreZero Arena Gliwice. Wśród artystów, którzy wystąpią na scenie, usłyszymy najbardziej doceniane postaci polskiej sceny muzycznej - raper O. S. T. R, Tomasz Organek, Maria Peszek, czy Natalia Szroeder to zaledwie kilka nazwisk z długiej listy muzyków, którzy włączą się w uroczyste obchody. Ale to nie tylko koncert, przede wszystkim wielkie wydarzenie charytatywne, któremu rytm nadadzą góry i najpiękniejsze polskie utwory. Dochód ze sprzedanych biletów zostanie przeznaczony na leczenie ratowników GOPR, którzy codziennie narażają się na ogromne niebezpieczeństwo.
Za aranżacje i prowadzenie orkiestry na koncercie odpowiada Jan Stokłosa. W koncercie znajdą się niestandardowe utwory w wyjątkowych aranżacjach. Opowiadają o tęsknocie, poszukiwaniu siebie, o drodze, o korelacji człowieka z naturą - mówi Stokłosa. Osią całego wydarzenia jest 40 - osobowa orkiestra, jej symfoniczno - rozrywkowy charakter i wspaniali artyści. Na scenie PreZero Areny Gliwice pojawią się również: Kayah, Sebastian Karpiel - Bułecka, Kwiat Jabłoni, Katarzyna Groniec, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Trebunie - Tutki, Mateusz Ziółko, Julia Pietrucha, polsko-ukraiński Zazula oraz Dawid Tyszkowski.
Widowisko telewizyjne wzbogacą archiwalne materiały filmowe obrazujące historie ocalonych przez GOPR oraz ciężką pracę ratowników. Koncert "Kto nas wzywa - 70 lat GOPR" będzie przede wszystkim hołdem dla ratowników i wyrazem wdzięczności dla wszystkich tych, którzy codziennie niosą pomoc na szlakach górskich - to gest solidarności, hołd dla bohaterów i szansa na wsparcie tych, którzy bez wahania stawiają swoje życie na szali, by ratować innych.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
27.03 21:10