Kuchnia Jagiellonów

magazyn-kulinarna 2020

 • 29.09.2023 11:25- TVP1 odc. 5. Synowie Jagiełły początek ekspansji. Smaki od morza do morza.
  W cyklu "Kuchnia Jagiellonów" autorzy ...


  W cyklu "Kuchnia Jagiellonów" autorzy przedstawiają czasy dynastii Jagiellonów od strony kuchni. To nie tylko tłuste mięsiwa suto podlewane miodem, to także kuchnia pełna finezji, owoców, warzyw, zup i wypieków. W tym odcinku prowadzący Łukasz Modelski przedstawi przepis na duszoną szynkę z ogórkami w piwie pszenicznym. Poznamy też przepis na pilaw.

 • 08.10.2023 09:10- TVP Historia odc. 2 Jogajła. Kulinarne dziedzictwo Litwy.
  Cykl przedstawiający czasy dynastii Jagiellonów ...


  Cykl przedstawiający czasy dynastii Jagiellonów od strony kuchni. A kuchnia tamtych czasów to nie tylko tłuste mięsiwa suto podlewane miodem. To kuchnia pełna finezji, owoców, warzyw, zup, wypieków.
  Kuchnia zwana dziś litewską kształtowała się przede wszystkim w wieku XVIII i XIX, niełatwo jest więc odnaleźć dziś średniowieczne przepisy. W kolejnym odcinku prowadzący proponuje barszcz. Jagiellonowie nie jedli barszczu czerwonego z buraków. Przysmakiem był barszcz szczawiowy na ciepło lub jako chłodnik. Drugą potrawą jest tarta gruszkowa ze śmietaną i orzechami.

 • 13.10.2023 11:25- TVP1 odc. 6. W stolicy państwa krzyżackiego kuchnia fusion najlepsza w Europie.
  "Kuchnia Jagiellonów" - to cykl, ...

  "Kuchnia Jagiellonów" - to cykl, w którym autorzy przedstawiają czasy dynastii Jagiellonów od strony kuchni. Kuchnia tamtych czasów to nie tylko tłuste mięsiwa, suto podlewane miodem. To kuchnia pełna finezji, owoców, warzyw, zup, wypieków.

 • 20.10.2023 11:25- TVP1 odc. 7. Królewicze i królewny. Kuchnia wszędzie, kuchnia zewsząd.
  Kuchnia Jagiellonów jest cyklem, w ...  Kuchnia Jagiellonów jest cyklem, w którym autorzy przedstawiają czasy dynastii Jagiellonów
  od strony Kuchni. Kuchnia tamtych czasów to nie tylko tłuste mięsiwa suto podlewane miodem.
  To kuchnia pełna finezji, owoców, warzyw, zup, wypieków.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
29.09 11:25