Miłość i medycyna s.III

serial obyczajowy, kraj prod. Dania 2018

 • 06.04.2024 15:00- TVP1 odc. 15 (s. 3 odc. 3)
  Na oddział kobiecy trafia kobieta ...

  Na oddział kobiecy trafia kobieta po samoistnym poronieniu. Jej historia bardzo porusza Lis i skłania ją do badania własnej przeszłości. Zaangażowany polityk ze złamaną nogą naciska na Annę, żeby pomogła mu oddać głos w referendum nad zmianami w konstytucji. Bjorn przestał brać amfetaminę i zmaga się z objawami odstawieniowymi. Tymczasem w szpitalu zjawia się nowy przewodniczący rady powiatu oraz jej członek. Dokonują niezapowiedzianej wizytacji szkoły.


 • 13.04.2024 15:00- TVP1 odc. 16 (s. 3 odc. 4)
  Anna kupiła bilet do Kanady, ...

  Anna kupiła bilet do Kanady, a Lis uważa, że przyjaciółka popełnia życiowy błąd i próbuje ją namówić do zmiany decyzji. Peter spotyka w szpitalu Birgit, ale zostaje potraktowany bardzo oschle. Wkrótce otrzymuje polecenie pobrania krwi od Birgit i jej córki, bo Iben zapadła na odrę. Aksel przekonuje kolegę, że powinien walczyć o tak atrakcyjną dziewczynę. To samo mówi Peterowi Lis, która po kolejnej nieudanej randce szuka u niego potwierdzenia, że jest dostatecznie ponętna. W tym momencie do magazynu bielizny wpada zazdrosny Christian. Coraz więcej osób zauważa, że z Niną nie jest dobrze. Także Bjorn jest coraz bardziej uzależniony. Kradnie amfetaminę przeznaczoną dla pacjenta, a podejrzenie kieruje na noszowego Finna. Dyrektor zamierza naprawić szkody powstałe podczas inspekcji Hedegaarda, proponując mu zawoalowaną łapówkę. Margrethe, która jest przeciw, wpada na świetny pomysł zaproszenia żony przewodniczącego na oglądanie koronacji Elżbiety na nowym telewizorze Benta. Wszystko idzie dobrze, ale dyrektor wysuwa propozycję korupcyjną. Oburzony Hedegaard chce wyjść, ale jego żona, która już wcześniej źle się czuła, pada bez czucia na podłogę.


 • 20.04.2024 15:00- TVP1 odc. 17 (s. 3 odc. 5)
  Pogotowie przywozi topielca, żeglarza, który ...  Pogotowie przywozi topielca, żeglarza, który wypadł za burtę. Odratowany pan Simonsen wydaje się wcale nie cieszyć. Peter nabiera podejrzeń, zwłaszcza że przypomina mu się jego rodzinna tragedia.
  Margrethe uważa, że Nina cierpi na zespół stresu bojowego. Radzi koleżance, żeby porozmawiała z kimś o tym. Nina próbuje zwierzyć się Bentowi, ten jednak uważa, że powinna o wszystkim zapomnieć. Wysłuchuje jej dopiero John, który przeżył to samo, co ona.
  Anna jest załamana po rozstaniu z Olem. Else, której Bent zaproponował związek, tym razem oficjalny, przekonuje koleżankę, że jej chłopak w końcu zatęskni i wróci. Peter wreszcie zdobywa się na odwagę, a Ruth, która planuje dalszą relację z Astrid, tuż przed jej wyjściem zostaje niemile zaskoczona.
  Bjorn jest pełen energii i tryska humorem... do czasu, kiedy Ruth nagle odbiera mu klucz do szafki z lekami. Wszyscy zauważają nagłą, niekorzystną zmianę jego wyglądu i zachowania, ale tylko Aksel domyśla się, co jest przyczyną...

 • 27.04.2024 15:00- TVP1 odc. 18 (s. 3 odc. 6)
  Aksel, Peter i Anna urządzają ...  Aksel, Peter i Anna urządzają Bjornowi odtrucie, trzymając go w pokoju chłopców pod pozorem ciężkiego przeziębienia. Hedegaard, chociaż nie doczekał się osobistych przeprosin, zapewnia, że incydent z Bjornem nie będzie miał wpływu na decyzję, jednak Święta Helena ma większe szanse, gdyż obserwował egzaminy w tej szkole i był pod wrażeniem. Margrethe mówi, że może zorganizować sprawdzian z praktyk chirurgicznych przed posiedzeniem rady. Hedegaard wyraża nadzieję, że Bjorn zdąży wyzdrowieć i zaprezentuje swoje umiejętności. Naprawdę, fizycznie i psychicznie, jest on w rozsypce, ale jedyną szansą na ocalenie szkoły jest go przygotować.
  Else chce obejrzeć "Przeminęło z wiatrem", który to film jest w Danii zakazany. Lis i Christian są chętni na wyprawę do Szwecji. Bent się wymawia, ale proponuje Else, by zaprosiła kogoś do towarzystwa. Anna jednak, z powodu sprawdzianu, odmawia...
  Margrethe i John nie ukrywają przed Niną, że dyskutują o niej i martwią się o nią. Zarazem przekonują ją, że jej problem nie jest niczym wstydliwym i oferują swoje wsparcie. Z kolei Nina mówi Ruth, że rozumie jej sytuację i zawsze gotowa jest jej wysłuchać.

  Serial obyczajowy,

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
06.04 15:00