Najpiękniejsze hotele świata

cykl dokumentalny, kraj prod. Australia 2018

 • 06.04.2024 17:30- TVP Kobieta s. I, odc. 10 Meksyk i Karaiby
  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata, ...

  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata, prezentujący luksusowe wnętrza położone w niesamowitych, a czasem zaskakujących lokalizacjach. Co sprawia, że goście odwiedzają te miejsca i ilu ludzi pracuje, aby zapewnić im niesamowite przeżycia? Co czyni hotele wyjątkowymi i dzięki czemu wciąż pozostają na szczycie?
  W Meksyku będziemy mieli okazję zobaczyć luksusowy ekohotel, który jest w 99% samowystarczalny. Jego właściciele angażują się w wiele akcji ekologicznych i społecznych, takich jak ochrona żółwi morski czy pomoc lokalnej społeczności. Odwiedzimy również bogaty kurort na Karaibach, który posiada własną marinę dla gości hotelowych, gdzie cumują jachty warte miliony dolarów.

 • 14.04.2024 19:30- TVP Kobieta s. I, odc. 1 Wielka Brytania
  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata ...

  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata prezentujący luksusowe wnętrza położone w niesamowitych, a czasem zaskakujących lokalizacjach. Co sprawia, że goście odwiedzają te miejsca i ilu ludzi pracuje, aby zapewnić im niesamowite przeżycia? Co czyni hotele wyjątkowymi i dzięki czemu wciąż pozostają na szczycie?
  W tym odcinku odwiedzimy Wielką Brytanię. Zobaczymy hotel umiejscowiony w fortecy z XIX wieku i otoczony morzem. A także hotel, który był chętnie odwiedzany przez księżną Dianę. Jej dawny apartament został nazwany na jej cześć i dedykowany dla kobiet biznesu. W jego asortymencie znajdują się m.in. perfumy stworzone specjalnie dla gości. W hotelowym barze stałym bywalcem był Ian Fleming, brytyjski pisarz, autor powieści o Jamesie Bondzie. I to właśnie tutejsze martini było inspiracją do ulubionego drinka jego bohatera.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
06.04 17:30