Ojciec Mateusz

serial kryminalny tvp

 • 28.09.2023 10:40- TVP1 odc. 203 (Ojciec Mateusz XVI odc. 4) Antyk
  Możejko i Nocul testują nowy ...

  Możejko i Nocul testują nowy program do monitorowania postępu spraw, wprowadzony przez naczelnika Morusa. Dziubak wpada na szachy do Mateusza. Natalia jedzie z Pluskwą na targ staroci. Beata Sawicka, pracownica poczty, ubiega Natalię w kupnie stylowego sekretarzyka. Natalia chce go odkupić, ale kobieta odmawia. Pluskwa zjawia się z kwiatami w mieszkaniu Beaty. Zastaje otwarte drzwi, a w środku martwą kobietę. Dziubak i Nocul przesłuchują Pluskwę. Na stole zabezpieczają filiżankę ze śladami szminki. Zatrzymują kierowniczkę poczty. Okazuje się, że Janka Stankiewicz podejrzewała Beatę o kradzieże wartościowych przesyłek. Dziubak przesłuchuje Mariolę, koleżankę Beaty z poczty. Nocul przeszukuje pokój kierowniczki poczty. Znajduje zdjęcie Janki, Beaty i Krystiana Sawickiego, byłego męża Beaty. Okazuje się, że Beata nie wykreśliła Krystiana z polisy.
 • 28.09.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 57(seria V, odc. 1) Gwiazdeczka
  Ksiądz Mateusz znajduje w kościele ...

  Ksiądz Mateusz znajduje w kościele porzucone niemowlę. Dziewczynka ma gorączkę, trafia do szpitala. Jej stan jest krytyczny. Dzięki troskliwej opiece lekarzy i pielęgniarek dziecko wychodzi z kryzysu i powoli wraca do zdrowia. Ksiądz Mateusz i policjanci szukają matki noworodka. Zbierają informacje o kobietach, które rodziły w ostatnich dniach. Trafiają na trop Ukrainki Ludmiły, która kilka miesięcy wcześniej zgłaszała się do szpitala i pytała o możliwość porodu. Kobieta ma przeszło 40 lat. Ksiądz dochodzi do wniosku, że dziecko mogła urodzić jej córka Katia. To nie ona jednak porzuciła niemowlę. Następną podejrzaną jest Julita Graboś. Dziewczyna zaszła w ciążę i uciekła z domu. Nocul przypadkiem spotyka Julitę w kawiarni, nadal jest w ciąży. Metody policji zawodzą. Dopiero niezwykła spostrzegawczość księdza Mateusza pozwala rozwikłać zagadkę. Nocul dowiaduje się w tajemnicy, że czeka go awans i przeprowadzka do Stalowej Woli. Za nic nie chce się wyprowadzać z Sandomierza, woli zrezygnować z awansu. Podinspektor Możejko wysyła go jednak na szkolenie do Szczytna.

 • 28.09.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 58 (seria V, odc. 2) Powódź
  Sandomierz walczy ze skutkami powodzi. ...

  Sandomierz walczy ze skutkami powodzi. W akcji pomocy powodzianom uczestniczy cała plebania. Natalia wydaje dary przekazane przez Caritas. W pomoc powodzianom, a także w zdobywanie niezbędnych materiałów, angażuje się Pluskwa. Mateusz stara się pomóc Małgorzacie, która szczególnie ucierpiała w czasie powodzi. Kobieta mieszka z niepełnosprawnym synem Witkiem. Tymczasem policjanci znajdują wyrzucone przez rzekę ciało kobiety. Rozpoczyna się śledztwo. Przede wszystkim trzeba ustalić, kim była ofiara.

 • 29.09.2023 10:40- TVP1 odc. 204 (Ojciec Mateusz XVI odc. 5) Kometa
  W domu pogodnej starości trwa ...

  W domu pogodnej starości trwa nocne obserwowanie nieba w poszukiwaniu komety. Po jednego z pensjonariuszy, Eugeniusza, przyjeżdża córka Krystyna i zabiera go na sandomierskie wzgórze. Natalia czyta przepowiednie jasnowidza, dotyczące katastrof po pojawieniu się na niebie komety. Mateusz odwiedza dom pogodnej starości. Sanitariusz, Maciej Grajewski, jest zaniepokojony. Okazuje się, że Eugeniusz Helski nie wrócił na noc, a choruje na cukrzycę.

 • 29.09.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 59 (seria V, odc. 3) Kryminał
  Biskup namawia księdza Mateusza, aby ...

  Biskup namawia księdza Mateusza, aby razem z nim wziął udział w spotkaniu ze znaną autorką kryminałów, Eweliną Linde, która jest córką jego dobrej znajomej. Impreza odbywa się w Dworku Reja w Nagłowicach. W trakcie spotkania dochodzi do nieprzyjemnego incydentu. Jeden z uczestników oskarża Ewelinę o kradzież pomysłu. Pisarka prosi swego agenta Rafała Iwińskiego o wyjaśnienie sprawy. Rano w pokoju hotelowym pokojówka znajduje nieprzytomnego mężczyznę. Został ciężko pobity kijem baseballowym. Ofiarą jest Norbert Kolarski, który dzień wcześniej zakłócił spotkanie z pisarką. Zapisy z kamer zarejestrowały nocną wizytę w hotelu Rafała Iwińskiego. Policja aresztuje agenta pisarki pod zarzutem pobicia Kolarskiego. Tymczasem Ewelina przyznaje, że od pewnego czasu otrzymuje anonimowe pogróżki. Pisarce grozi niebezpieczeństwo. Ksiądz Mateusz z pomocą Pluskwy wyjaśnia tajemniczą sprawę.

 • 29.09.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 60 (seria V, odc. 4) Urwisko
  Ojciec Mateusz postanawia oddać do ...

  Ojciec Mateusz postanawia oddać do sklejenia uszkodzony wazon. W tym celu udaje się do fabryki porcelany w Ćmielowie, gdzie obiecano mu pomoc. W fabryce spotyka nowego dyrektora, Olewicza, który pod nieobecność chorego właściciela wprowadza swoje rządy. Ojciec Mateusz jest świadkiem nieprzyjemnych rozmów m. in. z Aliną, sekretarką w fabryce. Następnego dnia Olewicz zostaje znaleziony martwy. Okazuje się, że spadł z urwiska. Policja wszczyna śledztwo, które ma wyjaśnić w jakich okolicznościach nastąpił zgon. Pojawiają się bowiem pewne wątpliwości, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy ktoś zabił Olewicza.

 • 30.09.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 61 (seria V, odc. 5) Krowy tłuste, krowy chude
  Policjanci otrzymują zgłoszenie o kradzieży ...

  Policjanci otrzymują zgłoszenie o kradzieży krów w gospodarstwie Kwapisza. Rolnik podejrzewa, że ze sprawą ma coś wspólnego jego sąsiad, niejaki Pawelec. Okazuje się, że sąsiedzi się nienawidzą. Kwapisz nieumyślnie spowodował wypadek, w którym zginęła żona Pawelca. Od tego czasu trwa między nimi wojna. Policjanci sprawdzają, kto mógł ukraść krowy. Tymczasem do szpitala trafia Kwapiszowa, lekarze stwierdzają brucelozę, chorobę występującą u bydła. Sprawa jest tak zagmatwana, że nieodzowna okaże się pomoc ojca Mateusza.

 • 30.09.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 62 (seria V, odc. 6) Paragraf 23
  Młodsza córka Noculów, Zosia, ma ...

  Młodsza córka Noculów, Zosia, ma poważnie uszkodzone oko. Po konsultacjach okulistycznych jeden z lekarzy mówi o konieczności poważnego zabiegu, na który trzeba jednak długo czekać. Okazuje się, że Zosia ma jeszcze do wyboru bardzo kosztowną prywatną usługę. Basia za wszelką cenę próbuje szybko znaleźć pieniądze dla córki, zwłaszcza że lekarz naciska, by przeprowadzić zabieg jak najszybciej. W tej sytuacji matka postanawia wziąć kredyt w firmie Krezus. Pieniądze mają szybko trafić na konto. Dopiero po wnikliwym przeczytaniu umowy, Basia przekonuje się, że została oszukana. Ks. Mateusz próbuje pomóc Noculom w rozwiązaniu tej trudnej sprawy.

 • 01.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 63 (seria V, odc. 7) Zdobycz
  Możejko próbuje umówić się z ...

  Możejko próbuje umówić się z Justyną, jednak ona wyjeżdża za miasto. Zamierza popracować nad ważnymi dokumentami z nowym prawnikiem, Markiem Podgórskim, który jest zatrudniony w Urzędzie Miasta. Zapalony myśliwy Podgórski ma problemy z obrońcami zwierząt. Tuż przed wyjazdem ktoś niszczy jego samochód, malując na karoserii jelenie. Justyna wraca wcześniej z wyjazdu. Następnego dnia okazuje się, że Podgórski został śmiertelnie postrzelony w swojej wiejskiej posiadłości. Justyna była ostatnią osobą, która widziała go żywego. Sytuacja komplikuje się. Możejko rozpoczyna śledztwo.

 • 01.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 64 (seria V, odc. 8) Aukcja
  W Sandomierzu ma się odbyć ...

  W Sandomierzu ma się odbyć aukcja nieznanego obrazu Olgi Boznańskiej, który sprzedaje Mikołaj. Popadł w tarapaty finansowe i jest to jedyny sposób na pozbycie się kłopotów. W trakcie aukcji pojawia się jednak osoba kwestionująca autentyczność obrazu. W tej sytuacji główny kupiec rezygnuje z zakupu. Obraz trafia do depozytu w muzealnym sejfie. Następnego dnia okazuje się, że obraz zniknął. Inny ekspert potwierdza jego autentyczność. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży.

 • 02.10.2023 10:40- TVP1 odc. 205 (Ojciec Mateusz XVI odc. 6) Gang
  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. ...

  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. Oznajmia, że dostała pracę w Sandomierzu. Jest dość tajemnicza. Możejko informuje swoich podwładnych, że od pewnego czasu w placówkach handlowych dochodzi do licznych kradzieży. Straty rosną. Rozpoczyna się dochodzenie w tej sprawie. Dziubak i Paruzel odwiedzają supermarket po cywilnemu. Prowadzą obserwacje. Pluskwa zabiera Majkę na plebanię. Okazuje się, że dostała posadę kasjerki w markecie, gdzie doszło do kradzieży. Natalia, babcia szykują urodzinowy obiad dla Pluskwy. Kobylicka przegląda monitoring w markecie. Dyrektor Zieliński zwraca uwagę na Majkę rozmawiającą przy kasie z klientką, Izabelą Halską. Ochroniarz podejrzewa, że skradziony towar jest w walizce, którą kupiła. Justyna proponuje Darii pracę w redakcji. Możejko jest zmieszany tą sytuacją. Kobylicka i Gibalski przesłuchują Majkę. Kobylicka pokazuje Majce znalezione w jej szafce przedmioty pochodzące z kradzieży.


 • 02.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 65 (seria V, odc. 9) Taka spokojna niedziela
  Możejko prowadzi tajne dochodzenie w ...

  Możejko prowadzi tajne dochodzenie w sprawie o zabójstwo. Wpada przy okazji na trop nielegalnego kasyna prowadzonego w zabytkowym pałacu. Inspektor pojawia się tam incognito, jednak zostaje zdemaskowany przez Natalię, która przypadkowo zwiedza zamek. Przestępcy w panice uprowadzają Możejkę i Natalię. Planują pozbyć się niewygodnych świadków fingując wypadek samochodowy. Zniknięcie Możejki stawia całą świętokrzyską policję na nogi. Mateusz prowadzi równoległe śledztwo.

 • 02.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 66 (seria V, odc. 10) Obrona konieczna
  Właściciel sklepu jubilerskiego śmiertelnie postrzelił ...

  Właściciel sklepu jubilerskiego śmiertelnie postrzelił włamywacza. Policjanci jednak mają wątpliwości. Nocul zostaje wyznaczony do przeprowadzenia wnikliwego śledztwa nad przeszłością jubilera. Eksperci do spraw balistyki wykluczają wersję samoobrony. Jednak nie można jednoznacznie udowodnić jubilerowi winy. Nocul, który ma kłopoty małżeńskie, nie radzi sobie ze sprawą. Zwierza się ze swoich problemów Mateuszowi. Ksiądz włącza się do śledztwa i pomaga w rozwiązywaniu zagadki, a także zaleca małżeńską terapię.

 • 03.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 67 (seria V, odc. 11) Sonata
  Trwa koncert młodego pianisty Juliana ...

  Trwa koncert młodego pianisty Juliana Dębskiego i wiolonczelistki Renaty Rawicz. Po koncercie Stanisław Dębski, ojciec Juliana, prowadzi gości do garderoby syna. Wszyscy widzą, jak Julian stoi z mosiężną lampą w ręce nad nieprzytomną kobietą. Ofiara została uderzona ciężkim przedmiotem w głowę. Wszystko wskazuje na to, że napastnikiem był właśnie Julian. Pianista trafia do aresztu. Na podłodze garderoby policjanci znajdują bardzo drogie szkło kontaktowe. Pobita kobieta powoli odzyskuje przytomność. Ofiarą napadu jest Bożena Igras, dawna ukochana Juliana, która go porzuciła, kiedy wyjechał na zagraniczne stypendium. W śledztwie wychodzi na jaw, że to Stanisław Dębski przyczynił się do ich rozstania. Najważniejsza była dla niego kariera syna. W przerwie koncertu pokłócił się z Bożeną, kazał jej zniknąć. Stanisław przyznaje, że chronił syna przed Bożeną, nie pobił jej jednak. Zagadka zostaje ostatecznie wyjaśniona, dzięki niezwykłej spostrzegawczości księdza Mateusza oraz jego zdolnościom dedukcyjnym.

 • 03.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 68 (seria V, odc. 12) Rabunek
  W Sandomierzu grasują złodzieje podszywający ...

  W Sandomierzu grasują złodzieje podszywający się pod zakonnice. Podczas napadu na antykwariat zostaje dotkliwie pobity właściciel. Policja nie znajduje żadnych śladów, które mogłyby pomóc w
  zidentyfikowaniu przestępców. Możejko postanawia poprosić księdza Mateusza o pomoc w rozmowach z prawdziwymi zakonnicami. Tymczasem właściciel antykwariatu odzyskuje przytomność i oświadcza, że napastnikiem był Wacław. Zaangażowany w rozwikłanie zagadki ksiądz, w końcu wpada na trop szajki.

 • 04.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 69 (seria V, odc. 13) Ogrodnik
  W podsandomierskiej gliniance znaleziono samochód ...

  W podsandomierskiej gliniance znaleziono samochód ze zwłokami. W tym samym czasie zgłoszono zaginięcie klasztornego ogrodnika. O zabójstwo jest podejrzany bratanek ogrodnika - Marek, mechanik samochodowy. Ekspertyza wykazuje jednak, że zwłoki leżały na dnie glinianki ponad 20 lat. Policjanci przystępują do rozwikłania zagadki. Kim była ofiara i gdzie jest ogrodnik? Z pomocą przychodzi niezawodny ojciec Mateusz.

 • 04.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 70 (seria VI, odc. 1) Eden
  Na budowie osiedla dochodzi do ...

  Na budowie osiedla dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Szefowa firmy wypadła z balkonu. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Na podstawie poszlak można przypuszczać, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, lecz próba zabójstwa. Firma miała poważne problemy finansowe, a ponadto Wiercińską łączyły prywatne relacje z szefem finansowym jej firmy. Przed wypadkiem kobieta była związana z kierownikiem budowy. Obaj mężczyźni są podejrzani. W śledztwo angażuje się ksiądz Mateusz.

 • 05.10.2023 10:35- TVP1 odc. 206 (Ojciec Mateusz XVI odc. 7) Konferencja
  Natalia wyjeżdża na weekend do ...

  Natalia wyjeżdża na weekend do ośrodka SPA przygotowywać catering na kongres lekarzy. Agata (Małgorzata Pieczyńska), szefowa firmy medycznej, prowadzi wykład. Natalia przysłuchuje się prezentacji. Zagaduje ją dziennikarka Marzena (Roma Gąsiorowska). Wieczorem nad jeziorem trwa impreza integracyjna. Rano przy pomoście pracownik znajduje ciało Marzeny. Gibalski i Nocul prowadzą czynności dochodzeniowe. Rozmawiają z Teresą (Katarzyna Gniewkowska), szefową Marzeny. Natalia zeznaje, że wieczorem słyszała jak Marzena z kimś się kłóciła. Na miejscu zjawia się jej mąż, Eryk (Dariusz Wnuk). Marzena odkryła iż nowy lek wprowadzany na rynek przez firmę medyczną był testowany w azjatyckich dzielnicach nędzy i przygotowywała na ten temat artykuł. Policjanci przesłuchują asystentkę Agaty, Dorotę (Katarzyna Kołeczek). Okazuje się, że groziła Marzenie i zostaje aresztowana. Agata zapewnia alibi Dorocie. Teresa zeznaje, że Marzena miała romans z Tomaszem (Leszek Żurek). Natalia rozpoznaje dowód rzeczowy.
 • 05.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 71 (seria VI, odc. 2) Powrót Piotra
  W Sandomierzu umiera na atak ...

  W Sandomierzu umiera na atak serca ukraiński turysta. Policja musi zająć się tą sprawą. Na plebanię wraca bez zapowiedzi Piotr. Wszyscy się bardzo cieszą z jego powrotu. Piotr przyjeżdża na plebanię z Galeną, śpiewaczką z Ukrainy. Prosi Mateusza o zgodę na pobyt dziewczyny na plebanii. Natalia nie jest zadowolona z tego powodu. Piotr przygotowuje koncert pieśni z Galeną. Okazuje się, że ma wobec dziewczyny też inne plany. Tymczasem Galena spotyka się z Igorem. Mężczyzna prosi o oddanie przesyłki, którą miała dla niego przywieźć. W tym czasie Piotr przypadkiem odkrywa, co zawiera jedna z książek w pokoju Galeny. Ksiądz Mateusz i policjanci pomagają rozwiązać tę sprawę.

 • 05.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 72 (seria VI, odc. 3) Fatum
  Ksiądz Mateusz jest świadkiem niebezpiecznego ...

  Ksiądz Mateusz jest świadkiem niebezpiecznego wypadku. Nastolatek wjeżdża rowerem pod samochód i trafia do szpitala. Okazuje się, że ranny jest synem Nowaka, szpitalnego ochroniarza. Chłopiec leży na oddziale doktor Piotrowskiej. W tym samym czasie do szpitala trafia wnuczka miejscowego adwokata. Nowak zarzuca Piotrowskiej, że nie zajmuje się jego synem. Następnego dnia lekarka zostaje znaleziona martwa w szpitalnej kotłowni. Podejrzenie o zabójstwo pada na Nowaka. Ksiądz Mateusz pomaga w rozwikłaniu tajemniczej sprawy.

 • 06.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 73 (seria VI, odc. 4) Zatruta woda
  Aspirant Nocul trafia do szpitala ...

  Aspirant Nocul trafia do szpitala po zatruciu wodą. Okazuje się, że w jednym ze sklepów kilka osób kupiło wodę skażoną arsenem. Policjanci trafiają do firmy Saturnus, która ją wyprodukowała. Strąk, właściciel firmy, twierdzi, że jego woda nadaje się do spożycia. Wieczorem Strąk zostaje znaleziony martwy. Ekspertyza wykazuje, że został otruty. Głównym podejrzanym jest Tomasz, niedawno zwolniony pracownik. Sabina, żona Tomka, prosi księdza Mateusza o pomoc. Zwierza się, że mąż znęcał się nad nią. Nie wierzy jednak, by mógł kogoś zabić. Ksiądz próbuje rozwikłać zagadkową sprawę.

 • 06.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 74 (seria VI, odc. 5) Druga szansa
  Trwają przygotowania do ślubu Zosi. ...

  Trwają przygotowania do ślubu Zosi. Jej ciotka, właścicielka kilku pralni w mieście, do ostatniej chwili dba o każdy szczegół. Tuż przed uroczystością Zosia znajduje ciotkę martwą. Rozpoczyna się śledztwo w sprawie zabójstwa Drawskiej. Podejrzanym jest ojciec Zosi, któremu przed laty odebrano prawa rodzicielskie. Tuż przed ślubem córki pojawił się w mieście. Natalia postanawia wyjechać na zagraniczną wycieczkę. Babcia nie jest zachwycona tym pomysłem. Tymczasem okazuje się, że biuro podróży zbankrutowało. Policjanci otrzymują kolejne zgłoszenia od poszkodowanych. Wiele wskazuje na to, że obie te sprawy są ze sobą powiązane. Zagadkę próbuje rozwikłać ojciec Mateusz.

 • 07.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 75 (seria VI, odc. 6) Zanik pamięci
  W zaroślach nad rzeką zostaje ...

  W zaroślach nad rzeką zostaje znalezione ciało właściciela jednego z sandomierskich przedsiębiorstw. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci postanawiają wezwać komendanta Możejkę. Wtedy słyszą
  dźwięk telefonu dochodzący ze skarpy. Znajdują tam nieprzytomnego komendanta. Kiedy Możejko odzyskuje świadomość w szpitalu, okazuje się, że stracił pamięć. Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Płońskiego, a główną podejrzaną jest była właścicielka zakładów. Komendant Możejko zostaje wypisany ze szpitala, ale wymaga stałej opieki i trafia na plebanię. Wszyscy dokładają starań, by przywrócić Możejce pamięć.

 • 07.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 76 (seria VI, odc. 7) Jacek
  Mateusz postanawia przygotować kalendarz, którego ...

  Mateusz postanawia przygotować kalendarz, którego sprzedaż zasili fundusz akcji charytatywnej. Zamierza zwrócić się o pomoc do fundacji Arka. Fundacja ma jednak problemy z powodu nieobecności księdza Jacka. Mateusz jest zaniepokojony jego zniknięciem. Okazuje się, że ksiądz Jacek musi opiekować się swoją bratanicą, która jest w ciąży. Tymczasem wychodzi na jaw, że fundacja nie zapłaciła drukarni, a tymi sprawami zajmował się właśnie ksiądz Jacek. Ksiądz Mateusz nie wierzy w jego nieuczciwość. Postanawia więc bliżej zbadać całą sprawę.

 • 08.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 77 (seria VI, odc. 8) Kolekcjoner
  W Sandomierzu grasuje grupa grafficiarzy. ...

  W Sandomierzu grasuje grupa grafficiarzy. Nie wszystkim podobają się ich działania i mają wrogów. Wchodzą w zatarg z Badurą, na którego ogrodzeniu pojawiły się malunki. Następnego dnia zostaje znalezione ciało Badury. Okazuje się, że w pobliżu domu denata widziano jednego z grafficiarzy, Łukasza. Poszlaki wskazują, że to właśnie on jest zabójcą. Ksiądz Mateusz nie wierzy jednak w winę chłopaka, próbuje sam wyjaśniać sprawę. Z przeprowadzonych rozmów z sąsiadami wynika, że Badura był znanym kolekcjonerem znaczków. Być może ta informacja okaże się właściwym tropem w poszukiwaniu sprawcy.

 • 08.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 78 (seria VI, odc. 9) Wyjazd
  Ksiądz Mateusz zostaje wysłany przez ...

  Ksiądz Mateusz zostaje wysłany przez biskupa do Ostii. Pod jego nieobecność obowiązki na plebanii ma przejąć ksiądz Jacek. W drodze na lotnisko Mateusz spotyka kibiców lokalnego klubu piłkarskiego Naprzód Sandomierz. Wśród nich jest Adam, który przed kilku laty był ministrantem. W czasie podróży bus zatrzymuje się na rogatkach Sandomierza, na stacji benzynowej. Kibice zaczepiają Machurę, proszącego klientów stacji o kilka złotych. Tuż przed odjazdem busa, w toalecie zostaje znaleziony martwy Machura. Policja rozpoczyna śledztwo. Mateusz, jako świadek w sprawie, nie może wyjechać z kraju. Podejrzany o zabójstwo jest Adam. Ksiądz postanawia pomóc chłopakowi, wierząc w jego niewinność. Mieszkańcy plebanii cieszą się z nieoczekiwanego powrotu Mateusza. Ksiądz Jacek ma jednak wielki problem.

 • 09.10.2023 10:35- TVP1 odc. 207 (Ojciec Mateusz XVI odc. 8) Dębowa Górka
  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. ...

  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. Zatrzymują w parku Marcina Górskiego (Antoni Pawlicki), świadka koronnego w aferze paliwowej, wymknął się ochronie. Policjantom z Sandomierza udało się go namierzyć. Żona Górskiego, Patrycja (Katarzyna Warnke), składa zeznania. Mówi, że mężowi ktoś groził. Furgonetka przewożąca Górskiego zostaje zaatakowana na stacji benzynowej, a świadek uprowadzony. Udaje mu się jednak zbiec. Kradnie samochód i telefon Natalii. Policjanci zarządzają obławę. Pluskwa dostaje dziwny telefon. Nocul ustala, że Pluskwa siedział z Górskim. Mateusz spotyka się na rynku z Noculem w sprawie Górskiego. Policjanci przedstawiają żądania Górskiego prokuratorowi. Nocul podejrzewa, że Pluskwa ich wystawił.


 • 09.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 79 (seria VI, odc. 10) Rodzinne więzi
  Do Sandomierza przyjeżdża znany choreograf. ...

  Do Sandomierza przyjeżdża znany choreograf. Na casting do grupy tanecznej zgłasza się wielu tancerzy, wśród nich są Kinga i Paulina. Paulina wygrywa casting, wzbudza też zainteresowanie Patryka. Wieczorem tancerze bawią się w klubie. Do Nocula przyjeżdża jego stryj Roman, który bardzo chce poznać pracę swego chrześniaka. Nad ranem, w jednej z bram, zostaje znaleziona martwa dziewczyna. Jest świadek, który twierdzi, że widział jak z miejsca zdarzenia uciekała bardzo młoda kobieta. Ofiara zostaje zidentyfikowana. Okazuje się, że to Paulina. Główną podejrzaną w tej sprawie jest Kinga. Nocul nie chce spotkać się ze stryjem w pracy. Naopowiadał mu, że jest komendantem policji w Sandomierzu.

 • 09.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 80 (seria VI, odc. 11) Adrenalina
  W okolicach Sandomierza odbywają się, ...

  W okolicach Sandomierza odbywają się, urządzane nielegalne, wyścigi motocyklistów. Policjanci próbują dotrzeć do organizatorów, postanawiają też zająć się prewencją i wprowadzają pogadanki w szkołach. Mateusz i Natalia też są świadkami szaleńczych popisów na motorach, składają zeznania na policji, jednak na tej podstawie trudno ustalić personalia ścigających się. W jednym z wyścigów ranny zostaje Jarek. Chłopak trafia do szpitala, ale nie przyznaje się do udziału w tej niebezpiecznej zabawie, nie zdradza żadnych szczegółów. W szpitalu odwiedza go Darek, to on przygotowuje motor Jarka. Darek ma zmierzyć się z głównym rywalem Jarka, Bonzem. Okazuje się, że rywalizują ze sobą nie tylko o palmę pierwszeństwa na szosie, ale także o względy Agaty. Bonzo nie gra jednak uczciwie, w wyścigu zostaje ciężko ranny Darek, który umiera podczas reanimacji. Policjanci wszczynają śledztwo. Planują blokadę miasta przy kolejnym wyścigu. W sprawę włącza się ksiądz Mateusz.

 • 10.10.2023 10:35- TVP1 odc. 208 (Ojciec Mateusz XVI odc. 9) Porzeczki
  W restauracji trwa bankiet z ...

  W restauracji trwa bankiet z okazji matury Kazika (Dominik Mirecki). To pierwsza matura w rodzinie Broniszów. Staszek (Sebastian Perdek) informuje rodziców o planach brata. Nocul dostaje wezwanie do bójki na rynku między Kazikiem i jego bratem Staszkiem. Obaj zostają zatrzymani w areszcie. Natalia wygrywa prestiżowy konkurs kulinarny i wycieczkę do Egiptu. Pod mostem znaleziono ciężko rannego Staszka. Okazuje się, że chłopak wziął szybką pożyczkę. Dziubak i Nocul sprawdzają alibi Kazika. Zatrzymują właściciela firmy pożyczkowej. Zabezpieczają też na telefonie Staszka obraźliwego SMS - a od Renaty (Gracja Niedźwiedź), dziewczyny Kazika oraz powtarzający się numer do agencji nieruchomości. Renata zostaje zatrzymana. Policja zabezpieczyła zapach na ubraniu Staszka. Mateusz kojarzy fakty.

 • 10.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 81 (seria VI, odc. 12) Przerwany
  Do Sandomierza przyjeżdżają na weekend ...

  Do Sandomierza przyjeżdżają na weekend dwaj biznesmani, Robert Król i Krzysztof Jasło. Przygotowują się do przetargu, który ma ogłosić burmistrz. Do miasta zabrali też swoje towarzyszki, Renatę i Marię. W czasie, kiedy panowie załatwiają interesy, kobiety zwiedzają miasto i robią zakupy. Mateusz postanawia odnowić zakrystię i umawia się, że zajmie się tym Wojtek. W nocy, na hotelowym parkingu, zostaje znaleziony martwy Robert. Prowadzący sprawę policjanci podejrzewają, że to Wojtek zabił Roberta. Mateusz nie wierzy w winę chłopaka i pomaga policjantom w wyjaśnieniu sprawy.

 • 10.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 82 (seria VI, odc. 13) Zaginiony
  Zbliża się Boże Narodzenie, wokół ...

  Zbliża się Boże Narodzenie, wokół panuje świąteczny nastrój. Mateusz spotyka Barbarę. Wie, że znowu uciekł z domu jej syn. Barbara wierzy, że Radek wróci na święta do domu. Po raz kolejny przychodzi do komisariatu z prośbą o poszukiwanie syna, jednak policjanci lekceważą jej zgłoszenie. Okazuje się, że Barbarę odwiedził ojciec dziewczyny Radka. Joanny jest w ciąży i twierdzi, że ojcem dziecka jest Radek. Czy chłopak wróci na święta do domu?

 • 11.10.2023 10:40- TVP1 odc. 209 (Ojciec Mateusz XVI odc. 10) Nauczyciel
  Mateusz rozmawia z nauczycielem angielskiego ...

  Mateusz rozmawia z nauczycielem angielskiego Kosmą Siwczukiem o fundacji i lekcjach dla biednych dzieci. Nagle przez okno wpada cegła z kartką z pogróżkami. Mateusz sugeruje, by zawiadomić policję, jednak Kosma bagatelizuje sprawę. Natalia czyta w gazecie artykuł o pedofilu z wyrokiem. Na zdjęciu rozpoznaje Kosmę. Siwczuk zostaje odsunięty od fundacji do czasu wyjaśnienia sprawy. Kosma opowiada Mateuszowi swoją historię. Zdradza mu, dlaczego zmienił nazwisko. Następnego dnia nauczyciel zostaje znaleziony martwy w swoim samochodzie w garażu.


 • 11.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 83 (seria VII, odc. 1) Zastępstwo
  Mateusz żegna mieszkańców plebanii i ...

  Mateusz żegna mieszkańców plebanii i wyjeżdża na 2 miesiące do Włoch. W tym czasie zastępuje go ksiądz Jacek. Na plebanii wakacje spędza Michał. Chłopak idzie na imprezę, gdzie jeden z nastolatków przynosi marihuanę. Pod wpływem środków odurzających Michał wyskakuje przez okno. Ze złamaną nogą trafia do szpitala. Policjanci ustalają, że zażył marihuanę o zwiększonej mocy. Poszukują przestępców, którzy rozprowadzają narkotyki w mieście. Nocul organizuje akcję w klubie Arizona. Możejko i Gibalski przebierają się za metalowców, by wmieszać się w tłum. Policjanci aresztują Jarka Iwanickiego, dorabiającego przy sprzątaniu klubu. W jego szafce pies wyczuwa ślady po narkotykach. Żona Jarka, Jagoda, zjawia się na plebanii z prośbą o pomoc w uwolnieniu męża. W zastępstwie Mateusza na policji pojawia się ksiądz Jacek. W wyniku jego wstawiennictwa Jarek zostaje zwolniony. Policjanci podejrzewają, że w okolicy może być plantacja marihuany, ale nie udaje im się trafić na trop. Nieoczekiwanie w rozwiązaniu zagadki pomaga Pluskwa przy udziale księdza Jacka.


  Serial kryminalny, obyczajowy,

 • 11.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 84 (seria VII, odc. 2) Rocznica
  Nocul postanawia zaprosić żonę Basię ...

  Nocul postanawia zaprosić żonę Basię do restauracji na uroczystą kolację z okazji 20. rocznicy ślubu. Prosi Możejkę o pożyczkę, a Natalię o pomoc w wybraniu odpowiedniego prezentu dla żony u jubilera. Nocul bardzo się stara, by wszystko było doskonale przygotowane. Podczas kolacji do ich stolika podchodzi dawny znajomy Basi, Olgierd Smolik. Mężczyzna obraża Nocula. Policjant wychodzi z nim na chwilę przed restaurację. Po kolacji Noculowie wracają do domu. Następnego dnia rano w ich ogrodzie listonosz znajduje ciało zamordowanego Smolika. Nocul zostaje aresztowany. Pogrążona w rozpaczy Basia szuka pomocy na plebanii. Natalia razem z Pluskwą postanawiają zabawić się w detektywów, radzą się w tej sprawie Mateusza, korzystając z dobrodziejstwa internetowych komunikatorów. Zarówno policjanci, jak i plebanijni detektywi trafiają do Górala, który był w restauracji razem ze Smolikiem. Obaj mężczyźni byli już karani za wymuszenia i rozboje. Pluskwa - jako godny następca Mateusza - pierwszy wpada na trop zabójcy.

 • 12.10.2023 10:35- TVP1 odc. 210 (Ojciec Mateusz XVI odc. 11) Reggae
  Na plebanii zjawia się muzyk ...

  Na plebanii zjawia się muzyk Uli (Krzysztof Piątkowski). Przyjechał z Niemiec i szuka swojego ojca. Pyta Mateusza o drogę do lokalnego browaru. Okazuje się, że chłopak po śmierci matki dowiedział się, że ma ojca i rodzeństwo. Piotr (Jan Wieczorkowski) znajduje nieprzytomnego brata Pawła (Daniel Kazimierski) w gabinecie. Technicy zabezpieczają ślady. Mateusz rozmawia z Noculem, mówi, że Uli szukał Pawła Borkowskiego. Muzyk zostaje zatrzymany, gdy opuszcza hostel. Zeznaje, że nie zastał ojca w browarze. Policjanci zlecają badania DNA. Nie potwierdzają one niemieckiego wyroku sądu. Dziubak przez Skype'a rozmawia z prawnikiem Uli, Helmutem. Ten przekonuje, że nie może być mowy o pomyłce. Nocul przesłuchuje Piotra. Ustalają listę pracowników Pawła, z którymi jeździł po auta do Niemiec. Pada zasadnicze pytanie, czy ktoś podszył się pod Pawła Borkowskiego i używając jego dokumentów zgłosił się jako dawca nasienia?

 • 12.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 85 (seria VII, odc. 3) Naciągacze
  W Sandomierzu pojawiła się grupa ...

  W Sandomierzu pojawiła się grupa naciągaczy, okradająca starszych ludzi metodą "na wnuczka". Policjanci od dłuższego czasu prowadzą działania w tej sprawie. Na sandomierskim rynku zagości też Cyprian, kieszonkowiec okradający ludzi w kolejkach. Jego ofiarą padł między innymi ksiądz Jacek. Policja zostaje powiadomiona o odkryciu ciała młodego chłopaka, w prasie zamieszczono jego zdjęcie. Na policji pojawia się starszy pan, który twierdzi, że niezidentyfikowana ofiara to kolega jego wnuczka. Policjanci zatrzymują Cypriana, przy przeszukaniu okazuje się, że ma przy sobie kilka dowodów osobistych, między innymi martwego chłopaka i księdza Jacka. Babcia Lucyna odbiera telefon od kolegi Michała, który twierdzi że miał on wypadek i potrzebuje pilnie 2 tysięcy złotych. Lucyna obiecuje przygotować pieniądze, wkrótce pojawia się chłopak. Lucyna dzwoni do Nocula i mówi, że zatrzymała oszusta. W toku ustaleń okazuje się, że martwy chłopak był jednym z członków bandy naciągaczy, policjanci zatrzymują wszystkich jej członków. Pozostaje tylko wyjaśnić, dlaczego jeden z nich nie żyje.

 • 12.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 86 (seria VII, odc. 4) Haracz
  Basia Nocul i Natalia postanawiają ...

  Basia Nocul i Natalia postanawiają zapisać się na zajęcia w klubie fitness "Brigitte". Do właścicielki klubu zgłaszają się mężczyźni po haracz. Po kolejnych groźbach Brigida nie wie co robić. Jej pracownica mówi, że w klubie jest żona policjanta Nocula. Basia i Natalia proponują pomoc. Brigida opowiada o swoich problemach policji. Funkcjonariusze planują zasadzkę. Bandyci przypadkiem rozpoznają jednak stróżów prawa. Podejrzenie o ataki na Brygidę pada na byłego męża kobiety. Po rozwodzie para pozostaje w złych stosunkach. Do akcji włącza się Pluskwa. Obiecuje bandytom, że zmusi Brygidę do zapłacenia haraczu. Akcję Pluskwy obserwują policjanci.

 • 13.10.2023 10:40- TVP1 odc. 211 (Ojciec Mateusz XVI odc. 12) Napad doskonały
  Jacek Marzec (Tomasz Sapryk), właściciel ...

  Jacek Marzec (Tomasz Sapryk), właściciel agencji wystroju wnętrz, dostrzega na drodze skutki wypadku. Wychodzi z samochodu i podbiega w stronę rozbitej furgonetki. Konwojenci leżą na ziemi. Sprawiają wrażenie nieżywych, mają puste kabury. Furgon jest otwarty i nadpalony przy drzwiach. W środku nie widać żadnego ładunku. Jacek wzywa policję i pogotowie. Możejko zarządza blokadę dróg. Nieprzytomni konwojenci trafiają do szpitala. Basia zwierza się Natalii, że straciła pracę. Kobylicka z Możejką przesłuchują jednego z konwojentów. Udaje się ustalić rysopis napastnika. W kartotece typują pięciu podejrzanych. • 13.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 87 (seria VII, odc. 5) Pożyczka
  Na plebanii pojawia się windykator ...

  Na plebanii pojawia się windykator w sprawie niespłacanego kredytu Natalii, która twierdzi, że nie brała pożyczki. Mateusz nakłania ją do szybkiego wyjaśnienia sprawy. Po wizycie w banku postanawiają powiadomić policję. Mateusz spotyka w sklepie profesora Nalberczaka, który niegdyś uczył w sandomierskiej szkole. Mężczyzna stoczył się, jest znanym w okolicy pijaczkiem. Nalberczak wpada przypadkiem pod samochód i trafia do szpitala. Okazuje się, że on także ma problemy z niespłacanym kredytem, którego, jak twierdzi, nie zaciągał. W banku, który dochodzi należności, pracuje córka Nalberczaka, Anita, która nie utrzymuje kontaktów z ojcem. Rozpoczyna się wewnętrzne dochodzenie w banku. Główną podejrzaną staje się właśnie Anita, która straciła pracę. Dziewczyna przyznaje się do fałszerstwa i postanawia dobrowolnie poddać się karze. Wiele osób nie wierzy jednak w jej winę.

 • 13.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 88 (seria VII, odc. 6) Czekolada
  W Sandomierzu otwarto nową cukiernię. ...

  W Sandomierzu otwarto nową cukiernię. Jej właścicielka, Ewa, zatrudnia jako cukiernika Mołdawianina Konstantina. Nie wszyscy mieszkańcy miasta są zadowoleni z tego powodu. Nie podoba się to właścicielce konkurencyjnej cukierni, Halinie, prowadzącej lokal razem z bratem Antonim, a także Zbyszkowi Barańskiemu sympatyzującemu z ruchami narodowościowymi. Wędkarz znajduje na brzegu rzeki zwłoki Konstantina, policjanci rozpoczynają śledztwo w tej sprawie. Podejrzenie pada na Zbyszka, który na dodatek feralnej nocy podpalił motocykl Mołdawianina. Do śledztwa włącza się Mateusz, udaje mu się zapewnić alibi Zbyszkowi. Kolejne podejrzenia padają na Ewę, która mogła być szantażowana przez Konstantina. Ale i ten trop okazuje się fałszywy. Policjanci prowadzą działania śledcze, kiedy pojawia się nieoczekiwanie kluczowy dowód w sprawie. Także Mateusz domyśla się, kto zabił Konstantina. • 14.10.2023 10:20- TVP1 odc. 212 (Ojciec Mateusz XVI odc. 13) Wahadełko
  Na dworzec podjeżdża autobus z ...

  Na dworzec podjeżdża autobus z Warszawy, z którego wysiada Ksymena (Joanna Żółkowska). Ekscentryczna starsza pani przyjechała do Mateusza - syna koleżanki, którego nie widziała dwadzieścia pięć lat. Kupuje kwiaty w kwiaciarni i zjawia się na plebanii. Natalia i Mateusz są wyraźnie zaskoczeni. Ksiądz rozpoznaje przyjaciółkę swojej mamy i przedstawia ją pozostałym domownikom. Ksymena opowiada o swoim życiu, międzynarodowej karierze tancerki i wspomina dzieciństwo Mateusza. Nieoczekiwanie wyjmuje z torebki efektowne wahadełko i sprawdza czy sałatka serwowana przez Natalię jest zdrowa. Gibalski dostaje wezwanie do kwiaciarni za miastem. Została zabita właścicielka. Pracownicy zeznają, że nie pojawił się w pracy Bogdan Walczak (Mariusz Jakus). Policjanci przeszukują pokój Walczaka, który wynajmował u sąsiadki. W podróżnej torbie znajdują drogocenną kolię. Tymczasem Ksymena traci przytomność. Trafia do szpitala, gdzie dopytuje o swoje wahadełko. • 14.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 89 (seria VII, odc. 7) Śpiewak
  Ojciec Mateusz zostaje poproszony przez ...

  Ojciec Mateusz zostaje poproszony przez biskupa, by towarzyszył mu podczas koncertu znanego wokalisty. Koncert ma się odbyć w Baranowie. Mateusz zwraca się do Natalii, by również im towarzyszyła. Występ Witolda Lachmana był od dawna oczekiwany w miasteczku. Na koncercie pojawia się także Możejko. W trakcie występu niespodziewanie zostaje wyłączony playback. Lachman jest skompromitowany. Wybiega z sali, a po chwili publiczność słyszy strzał. W garderobie zostaje znaleziony martwy Witold Lachman. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Możejko próbuje wyjaśnić tę tajemniczą sprawę.


 • 14.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 90 (seria VII, odc. 8) Zabawa
  Mateusz zostaje jurorem w konkursie ...

  Mateusz zostaje jurorem w konkursie filmów zrobionych telefonem komórkowym, który ogłoszono w miejscowym liceum. W szkole wybucha skandal związany z jedną z uczennic. Okazuje się, że w sieci pojawił się film z rozbierającą się Gosią. Rodzice i dyrekcja szkoły zgłaszają sprawę policji. Gosia próbuje popełnić samobójstwo. Policjanci szukają osoby, która umieściła materiał w sieci. Na komendzie trwa szkolenie młodych policjantów. Zajęcia prowadzi Nocul. Sprawą filmu zajmują się nowo wyszkoleni policjanci. Podejrzanym w sprawie jest Andrzej, były chłopak Gosi. Szkolni koledzy dziewczyny już zdecydowali, że Andrzej jest winny. Chłopak zostaje przez nich ciężko pobity. Czy rzeczywiście to on umieścił film w internecie?
 • 15.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 91 (seria VII, odc. 9) Tango
  Emilka chce rozpocząć naukę tańca, ...

  Emilka chce rozpocząć naukę tańca, Natalia i Mateusz postanawiają zabrać ją na zajęcia prowadzone przez Drawskiego, który jest trenerem mistrzowskich par tanecznych. Drawski wiąże duże nadzieje z występem na mistrzostwach uzdolnionej pary tancerzy: Julii Białas i Jacka Janiaka. W czasie treningu dochodzi do wypadku. Podczas wykonywania skomplikowanej ewolucji tanecznej Julia nagle się przewraca. Trafia do szpitala z wstrząśnieniem mózgu i skomplikowanym złamaniem nogi. Trener zauważa, że podłoga sali jest bardzo śliska. Ktoś rozprowadził środek nabłyszczający, zamiast płynu zwiększającego przyczepność. Na miejsce zostaje wezwana policja, zachodzi bowiem podejrzenie celowego działania. Dyrektor Niezgoda podejrzewa o ten czyn niedawno zwolnionego stróża Maliniaka, który miał się odgrażać. Maliniak przyznaje, że wysyłał dyrektorowi anonimy, poprzestał jednak tylko na groźbach. Policja sprawdza, kto chciał zaszkodzić tancerce. Z powodu wypadku Julia nie może wystąpić w najbliższych mistrzostwach. W parze z Jackiem zatańczy Weronika, córka konkurencyjnego trenera Adama Grabskiego. Mateusz domyśla się, komu zależało na wyeliminowaniu Julii. Pomaga policji w rozwiązaniu sprawy.


 • 15.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 92 (seria VII, odc. 10) Małolata
  Nad rzeką znaleziono zwłoki 17-letniej ...

  Nad rzeką znaleziono zwłoki 17-letniej Wiktorii. Policjanci podejrzewają, że dziewczyna spędziła noc w którejś z sandomierskich dyskotek. Jadwiga, właścicielka sklepu ogrodniczego, oskarża swojego pracownika o kradzież. Dominik twierdzi jednak, że jest niewinny, ale kobieta właśnie w nim upatruje sprawcy kradzieży. Policjanci rozmawiają z koleżanką Wiktorii, Karoliną, która twierdzi, że nie wie, co jej przyjaciółka robiła ostatniej nocy. Jadwiga odwiedza ojca Mateusza i mówi, że podejrzewa męża o romans. Janusz odbiera w tajemnicy telefony. Policjantom udaje się ustalić, w której dyskotece spędziła noc Wiktoria. Barman rozpoznaje też Karolinę, która miała jej towarzyszyć. Bilingi z telefonu Wiktorii wskazują, że rozmawiała ona wielokrotnie z Januszem. W trakcie przesłuchania mężczyzna mówi, że dziewczyna go szantażowała.

 • 16.10.2023 10:35- TVP1 odc. 213 (Ojciec Mateusz XVII odc. 1) Odkupienie
  Trwa uroczyste otwarcie przytułku dla ...

  Trwa uroczyste otwarcie przytułku dla bezdomnych. Nad wszystkim czuwa ksiądz Jacek. Do przytułku przychodzi pijaczek Marian (Janusz Chabior). Główny inwestor Janusz Nowakowski (Jan Monczka) odprawia go z kwitkiem. Wściekły Marian obrzuca kaplicę kamieniami. Możejko dostaje wezwanie. Doszło do zabójstwa. Znaleziono ciało Janusza. Marczak przesłuchuje księdza Jacka. Nocul rozpracowuje mroczną przeszłość Janusza. Jego konkubina i syn Marek (Jakub Wróblewski) zostają przewiezieni na komendę. Anna Cietrzew (Małgorzata Bogdańska) zeznaje, że nachodzili ją dawni wspólnicy Janusza, bracia Bednarscy (Paweł i Piotr Kamińscy). Kelnerka z baru rozpoznaje zdjęcia poszukiwanych. Dziubak szykuje policyjną prowokację w schronisku. Ksiądz Jacek zostaje napadnięty.

 • 16.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 93 (seria VII, odc. 11) Wróżby
  Natalia i Justyna spotykają się ...

  Natalia i Justyna spotykają się przypadkiem przed domem, w którym przyjmuje wróżka Aldona. Natalia prosi Justynę, by towarzyszyła jej podczas wizyty. Aldona przepowiada Justynie spotkanie z przystojnym mężczyzną na koniu. Wizytę przerywa pojawienie się policji. Okazuje się, że ktoś zdemolował samochód Aldony. Przepowiednia wróżki się sprawdza. Justyna jedzie za miasto samochodem pożyczonym od Możejki i łapie gumę. Z bocznej drogi wyjeżdża konno Patryk, przystojny właściciel stadniny i oferuje jej pomoc. Tymczasem do księdza Mateusza zgłasza się Zygmunt Pawlica. Zaginęła jego żona Hanna, pracująca w banku. Kobieta jest podejrzana o defraudację pieniędzy klientów. Wcześniej często kontaktowała się z Aldoną. Mateusz postanawia odwiedzić wróżkę...

 • 16.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 94 (seria VII, odc. 12) Przytułek
  Mateusz znajduje porzuconego kilkumiesięcznego chłopca, ...

  Mateusz znajduje porzuconego kilkumiesięcznego chłopca, a przy nim kartkę z prośbą o opiekę i zapewnienie powrotu po dziecko. W tym samym czasie Kornacki zgłasza zaginięcie żony. Natalia zajmuje się chłopcem, ukrywając całą sprawę przed policjantami. Okazuje się, że Kornacka niedawno straciła dziecko i mąż podejrzewa, że mogła próbować się utopić. Rzeczywiście policjanci odnajdują w rzece zwłoki kobiety. Okazuje się, że u Kornackich pracowała Anna, jednak została zwolniona, gdy zaszła w ciążę. Krążą plotki, że ojcem dziecka był Kornacki. Policja zatrzymuje Annę. Dziewczyna chce koniecznie rozmawiać z ojcem Mateuszem.

 • 17.10.2023 10:35- TVP1 odc. 214 (Ojciec Mateusz XVII odc. 2) Igranie z ogniem
  Płonie las. Leśniczy i policjanci ...

  Płonie las. Leśniczy i policjanci odnajdują dowód rzeczowy podpalenia. Trwa przesłuchanie świadków. Józef Zielak zeznaje, że widział w lesie Fabiana Wieczorka, syna znanego mecenasa, który pędził na skuterze i nieomal go potrącił. Potem znalazł też kanister po benzynie. Policjanci odwiedzają Klarę Andrzejczak, która odziedziczyła dom pod lasem. Fabian zostaje zatrzymany. Emilka opowiada Noculowi o nim. Mateusz odwiedza ojca Fabiana, ale mecenas nie jest przejęty losem syna. Tymczasem w okolicy pojawiają się kolejne podpalenia. Mateusz spotyka w cukierni Klarę. Kiedy ta odchodzi na chwilę od stolika, zerka na jej telefon. Wiedziony intuicją sprawdza nazwę firmy i zawiadamia o swoim odkryciu Nocula.

 • 17.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 95 (seria VII, odc. 13) Ikona
  W parafii jest organizowany wyjazd ...

  W parafii jest organizowany wyjazd na zieloną szkołę. Ksiądz Mateusz rusza na poszukiwanie odpowiedniego miejsca pobytu dla dzieci: wybór pada na malowniczy i spokojny Drohiczyn. W czasie wycieczki ksiądz zauważa znajomego proboszcza, od którego dowiaduje się, że w miejscowości właśnie doszło do kradzieży. Łupem padła drogocenna ikona przechowywana w katedrze. Wygląda to na spisek, w który jest zamieszany tutejszy malarz. Sprawą zajmują się miejscowy komendant Karpiuk oraz jego młodszy kolega Juszczyk, dopiero zaczynający policyjną karierę. Tymczasem policjanci otrzymują zgłoszenie o zaginięciu miejscowego lekarza, znanego wszystkim mieszkańcom Drohiczyna. Przy składaniu zeznań przez żonę lekarza, obecny jest ojciec Mateusz. Zaczyna on wiązać ze sobą zasłyszane fakty i tym samym wpada na trop przestępców.


 • 17.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 96 (seria VIII odc. 1) Wybory serca
  Kadencja pani burmistrz, Justyny Malec, ...

  Kadencja pani burmistrz, Justyny Malec, dobiega końca. Justyna postanawia ubiegać się o reelekcję. Nieoczekiwanie kampania wyborcza przybiera coraz ostrzejszą formę. Miejscowa gazeta publikuje materiały kompromitujące panią burmistrz. Ktoś podrzucił je w kopercie do redakcji. Z dokumentów wynika, że Justyna Malec zleciła prace budowlane firmie Complex bez przetargu. Justyna zarzeka się, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. Uważa, że ktoś chce ją wrobić. Prosi księdza Mateusza o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy. Grafolog stwierdza, że podpis pani burmistrz na dokumencie jest sfałszowany, ale pieczęć urzędu prawdziwa. Ksiądz Mateusz rozmawia z konkurentami Justyny w walce o stanowisko burmistrza: Joanną Majewską i Konradem Jareckim. Odkrywa prawdę i przywraca dobre imię pani burmistrz. Rozżalona Justyna postanawia jednak zrezygnować ze startu w wyborach.

 • 18.10.2023 10:35- TVP1 odc. 215 (Ojciec Mateusz XVII odc. 3) Gwiazdor
  W sandomierskim liceum trwa zjazd ...

  W sandomierskim liceum trwa zjazd absolwentów. Wśród uczestników spotkania jest aktor, Tomasz Zaremba (Mariusz Bonaszewski) oraz jego agentka, Alicja (Hanna Konarowska). Możejko wpada na pomysł zorganizowania turnieju szachowego dla uczniów. Ponieważ policjanci będą brali udział w zawodach, wszyscy pobierają lekcje szachów u Mateusza. Nocul dostaje wezwanie. Doszło do morderstwa. Policjanci znajdują ciało agentki Alicji w domu Tomasza Zaremby. Aktor spotyka się z Mateuszem. Policjanci odzyskują zniszczony testament Zaremby.

 • 18.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 97 (seria VIII odc. 2) Bieg
  W Drohiczynie trwają przygotowania do ...


  W Drohiczynie trwają przygotowania do maratonu dla zawodowców oraz amatorów. Imprezę sportową zabezpieczają miejscowi policjanci z komendantem Karpiukiem na czele. Przy rejestracji zawodników dochodzi do szarpaniny między dwoma zawodnikami, Stogą i Pawlukiem. Interweniuje dwóch innych zawodników, Kotlarczyk i Nowak. W maratonie biegnie sam podinspektor Możejko. Natalia z Pluskwą przygotowują w hotelu napoje i posiłki na trasę. Mateusz błogosławi zawodników. Wśród nich jest Staszek Nowak, znajomy Mateusza. W końcu burmistrz Drohiczyna i dyrektor biegu dają sygnał do startu. Prowadzi Staszek; Możejko jest gdzieś na samym końcu peletonu, dotrzymuje mu kroku gwiazda sportu i telewizji, Kotlarczyk. Lider biegu, Staszek, na trzydziestym kilometrze słabnie. Mateusz wzywa karetkę. To rozległy zawał. Mateusz modli się na korytarzu. Staszek zostaje wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W szpitalu trwa konferencja prasowa. Bieg nie zostaje przerwany. Lekarz informuje, że na ciele Staszka odkryto świeże ślady po iniekcji. Podejrzewają doping. Okazuje się, że Staszek już miał kłopoty z dopingiem, za co został zawieszony na dwa lata, a jego kariera biegacza została przerwana. Na trasie Możejko odzyskuje wigor. Kiedy Stoga i Pawluk dowiadują się, co stało się Staszkowi, postanawiają solidarnie pobiec dla Staszka. W tym czasie Mateusz odwiedza hotelowy pokój Staszka. Odkrywa dwie
  ampułki i dwie strzykawki. Po chwili podjeżdża radiowóz z ekipą techniczną. Zabezpieczają dowody. Pluskwa dopinguje Możejkę na trasie. Badania krwi ze strzykawek rzucają podejrzenie na zawodnika, z którym Staszek dawniej trenował w jednym klubie. Tuż za podium plasuje się Możejko. Zwycięża młody chłopak, Mariańczyk. Na komendzie w Sandomierzu trwa feta na cześć Możejki.

 • 18.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 98 (seria VIII odc. 3) Święta Rodzina
  Mateusz przyjeżdża do klasztoru ss. ...


  Mateusz przyjeżdża do klasztoru ss. Benedyktynek odprawiać rekolekcje. Na dworcu czeka na niego siostra Paulina. W drodze do klasztoru daje się poznać jako szalona mistrzyni kierownicy. Podczas modlitwy, do kaplicy wpada podekscytowana siostra Paulina. Okazuje się, że złapała złodzieja. Siostry razem z Mateuszem udają się do komórki. Oczom Mateusza ukazuje się przerażony, obdarty ukraiński chłopak, Vitalik. Siostry chcą wezwać policję, ale Mateusz prosi, by nakarmiły chłopca. Pod pretekstem skorzystania z toalety, chłopak ucieka. Następnego dnia Mateusz zwiedza okolice klasztoru. Jego uwagę przykuwa czyjś śpiew. Okazuje się, że to Vitalik, który po chwili oswaja się z Mateuszem i opowiada mu swoją historię. Ma jedynie fotografię rodziny, z którą został rozdzielony. Bezskutecznie poszukuje swoich bliskich. Mateusz zabiera chłopca do klasztoru. Potem razem idą kupić nowe trampki. Vitalik nagle wybiega ze sklepu boso, próbuje dogonić mężczyznę ściganego przez policjantów. Rozpoznaje w nim swojego ojca, Maksyma Stupkę. Wściekły syn rzuca się na ojca z pięściami. Maksym jest oskarżony o podpalenie stodoły Gronowskiego, u którego pracował dorywczo na roli i miał z nim jakieś porachunki. Vitalik i Maksym nie mają żadnych dokumentów tożsamości. Trafiają do zamkniętego ośrodka dla uchodźców. W nocy uciekają jednak stamtąd. Maksym jest ciężko ranny. Rozciął brzuch, przeskakując przed drut kolczasty. Mija dzień. Nocą znów przedzierają się przez rzekę. Maksyma porywa silny prąd. Przerażony Vitalik wraca do klasztoru po pomoc. Tymczasem we wsi pojawia się Maksym. Okoliczni chłopi zastępują mu drogę z widłami i siekierami.

 • 19.10.2023 10:35- TVP1 odc. 216 (Ojciec Mateusz XVII odc. 4) Sarkofag
  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, ...

  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, a w nim bezcenną kolekcję: pierścienie króla Jana Sobieskiego oraz diadem z epoki wiktoriańskiej. Pod muzeum podjeżdża ciężarówka z dostawą. To XVIII - wieczny sarkofag. Kustosz jest zdziwiony przesyłką z Krakowa. Eksponat zostaje złożony w podziemiach do wyjaśnienia. Następnego dnia strażnik zawiadamia policję o kradzieży klejnotów w muzeum. Na dziedziniec podjeżdża ta sama ciężarówka, kierowca tłumaczy pomyłkę i chce zabrać sarkofag. Możejko nie wydaje zgody. W muzeum doszło do przestępstwa. Kierowca wycofuje się i odjeżdża z piskiem opon. Policjanci zaglądają do sarkofagu, odkrywają w nim martwego człowieka. Klejnotów przy nim jednak nie znajdują.

 • 19.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 99 (seria VIII odc. 4) Trująca orchidea
  W kuchni przy herbacie Mateusz ...


  W kuchni przy herbacie Mateusz przygotowuje tekst homilii. Wchodzi Natalia i pokazuje księdzu magazyn, na okładce którego jest Sylwia Wojcieszek. Mateusz rozpoznaje w niej dziewczynę, która kiedyś śpiewała
  w kościelnym chórze. Sylwia niespodziewanie dzwoni do ojca Mateusza i zaprasza jego i Natalię na pokaz mody znanej projektantki Olgi Bilskiej. Goście zasiadają w pierwszym rzędzie. Na wybieg wychodzi Sylwia. Podczas pokazu Olga ogłasza, że Natalia wygrała w konkursie na hasło reklamowe firmy Orchidea, należącej do projektantki. Nagrodą jest sesja okładkowa. Nagle zza kulis dobiega potężny huk, odgłosy tłuczonego szkła i krzyki kobiety. Nocul i Możejko, którzy są obecni na pokazie, biegną na zaplecze. Na podłodze dostrzegają Elizę Nowak. Obok widać przewróconą fotograficzną lampę i leżącą zakrwawioną Olgę, która próbuje się podnieść. Trwają policyjne czynności. Wychodzi na jaw, że śruba podtrzymująca reflektor była poluzowana. Policjanci podejrzewają, że Eliza była przypadkową ofiarą. Prawdopodobnie miała zginąć Olga. Możejko i Nocul przesłuchują w szpitalu Olgę. Rozmowę przerywa telefon do Możejki. Natychmiast jedzie z Noculem na plan sesji zdjęciowej Sylwii. Zabierają modelkę na komendę. Na miejscu zbrodni znaleziono zawieszkę, która należy do Sylwii. Dziewczyna tłumaczy, że nawet nie zauważyła, kiedy ją zgubiła. Okazuje się, że były narzeczony Sylwii, popularny aktor Damian Tarkowski, porzucił ją na kilka dni przed ślubem właśnie dla Olgi. Ojciec Mateusz odwiedza aresztowaną Sylwię. Dziewczyna zapewnia, że jest niewinna. Nocul odkrywa, że Olga chciała zwolnić asystentkę, Beatę Fiszer. Podejrzanym staje się także mąż Olgi, który ma poważne kłopoty finansowe. W szpitalu ktoś próbuje otruć Olgę, albo ona sama usiłuje zatuszować całą sprawę? Może to jednak Eliza miała zginąć?

 • 19.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 100 (seria VIII odc. 5) Sklep z zabawkami
  W sklepie z zabawkami dochodzi ...

  W sklepie z zabawkami dochodzi do tragedii. Od strzału w klatkę piersiową ginie dyrektor banku, Paweł Adamiak. Właściciel sklepu, Leon Krasucki, leży obok zabitego, jest nieprzytomny. Obu mężczyzn łączyła miłość do jednej kobiety, Blanki Jung. Blanka była kiedyś przyjaciółką Leona, ma z nim córkę. Cztery lata temu odeszła od niego i związała się z Pawłem. Głównym podejrzanym o zabójstwo Pawła Adamiaka staje się więc Leon Krasucki. Motywem miała być zazdrość o kobietę.


 • 20.10.2023 10:40- TVP1 odc. 217 (Ojciec Mateusz XVII odc. 5) Wybór
  Natalia szykuje się na przyjazd ...

  Natalia szykuje się na przyjazd telewizji internetowej, która przeprowadza wywiady z gospodyniami o sztuce kulinarnej. Prosi Mateusza, by z tej okazji pomógł jej wybrać pierścionek u jubilera. W pubie trwa impreza firmowa. Jan Kreczkowski, właściciel kancelarii adwokackiej, dziękuje pracownikom. Maja Strocka podczas imprezy informuje szefa, że odchodzi z pracy. Wkrótce przyjaciel dziewczyny, Norbert Kowacz, zawiadamia policję, że Maja zaginęła. Na policję zgłasza się barman. Zeznaje, że słyszał krzyk kobiety i widział napastnika. Funkcjonariusze sporządzają portret pamięciowy.

 • 20.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 101 (seria VIII odc. 6) Tajemnica cmentarza
  Mateusz i Pluskwa łowią nad ...

  Mateusz i Pluskwa łowią nad rzeką ryby. Wracając, Mateusz przejeżdża koło willi eurodeputowanego Gajownika, której pod nieobecność właściciela, pilnuje doświadczony przez życie, pięćdziesięcioletni Henryk Mituła. Mateusz zastanawia się, dlaczego jest uchylona furtka i nigdzie nie widać Henryka. Wchodzi do środka przez szklane drzwi. Widzi w salonie otwarty sejf. Możejko, Nocul, Gibalski i Paruzel prowadzą czynności. Podejrzenia padają na biedaka Mitułę, który miał pilnować domu. Nie zastają go jednak. Wieczorem kobieta, opiekująca się grobami, sprząta uschnięte kwiaty z pomników. Nagle zauważa kobiece zwłoki i ucieka. Lekarz policyjny stwierdza zgon przez uduszenie. W tym czasie żona Henryka, Anna, odwiedza plebanię ze swoim psem, który zachowuje się, jakby diabeł w niego wstąpił. Prosi księdza o pomoc. Wkrótce zjawia się Nocul, opowiada Mateuszowi o zabójstwie na cmentarzu. Na komendę przyjeżdża Gajownik. Pokazuje katalog skradzionych dzieł sztuki. Na cmentarzu kręcą się Mateusz oraz Pluskwa, który rozpoznaje w ofierze swoją znajomą, Lucynę Bójko. Przypadkiem trafiają na zaskakujące znalezisko. Jest jasne, że Lucyna Bójko zginęła, bo zobaczyła coś, czego nie powinna. Pluskwa sam wraca na cmentarz następnego dnia. W okolicy znaleziska pojawia się krępy mężczyzna i ukrywa coś w kapliczce. Pluskwa postanawia go śledzić. Wieczorem daje Mateuszowi karteczkę z adresem mężczyzny. Mateusz przekazuje informacje Noculowi, który jedzie na cmentarz, gdzie dokonuje zaskakującego odkrycia.

 • 20.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 102 (seria VIII odc. 7) Pani sierżant
  W okolicach Sandomierza grasuje złodziej ...

  W okolicach Sandomierza grasuje złodziej okradający kobiety poznane na portalu randkowym. Jego piątą ofiarą jest Dagmara, koleżanka Basi Nocul. Przestępca zawsze działa tak samo. Umawia się ze swoimi
  ofiarami na kolację, ukradkiem dosypuje środek obezwładniający do wina, a następnie plądruje mieszkania nieprzytomnych kobiet. Wieczorem inspektor Możejko spotyka się z Justyną i opowiada jej o całej sprawie. Następnego dnia w gazetach pojawia się artykuł o internetowym donżuanie. Możejko ma za złe Justynie, że ujawniła tajemnice śledztwa i robi jej awanturę. W przypadku seryjnych przestępców policjanci zawsze tworzą profil psychologiczny sprawcy, co robią i tym razem. Dochodzą do wniosku, że powinni zastawić na złodzieja pułapkę. Rolę przynęty ma pełnić urodziwa pani sierżant, Karolina Górska, mistrzyni karate. Karolina loguje się na portalu randkowym, a potem umawia z kolejnymi adoratorami w restauracji, gdzie dyskretnie obserwuje ją ekipa policjantów. Długotrwała akcja nie przynosi jednak rezultatu. Tymczasem na policję zgłasza się Ewa Czajka, która twierdzi, że została okradziona przez amanta poznanego w internecie. Kobieta przypadkiem wie, gdzie on pracuje. Policja zatrzymuje domniemanego złodzieja, ale szybko okazuje się, że to fałszywy trop. Tymczasem prawdziwy złodziej znowu atakuje. Dzięki swojej niezwykłej spostrzegawczości ksiądz Mateusz pierwszy wpada na jego trop.

 • 21.10.2023 10:45- TVP1 odc. 218 (Ojciec Mateusz XVII odc. 6) Zakład
  Mateusz i Babcia znajdują na ...

  Mateusz i Babcia znajdują na poboczu porzucony furgon. Słyszą szczekanie psa. W rowie znajdują nieprzytomną Teresę Norską. Pies kieruje ich uwagę na zagajnik. Znajdują tam Marka Jarosza z kulą w piersi. Norska trafia do szpitala. Policjanci ustalają, że została potrącona przez porzucony furgon. Możejko jedzie do firmy Jarosza, która zatrudnia więźniów. Pracownik zeznaje, że szef odwoził często do więzienia Monikę Niewiadomską. Nocul rozmawia z Mateuszem o sprawie. Okazuje się, że kobieta złożyła fałszywe zeznania. Mateusz przyznaje, że to on podrzucił ją pod zakład karny. Możejko zaczyna nauki przedmałżeńskie. Mateusz odwiedza zakład Jarosza. Jest świadkiem kłótni dwóch pracownic.

 • 21.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 103 (seria VIII odc. 8) Fatalna diagnoza
  Mateusz rozmawia w swoim gabinecie ...


  Mateusz rozmawia w swoim gabinecie z antykwariuszem Kazimierzem Arkuszewskim. Mężczyzna przekonuje księdza, że obraz Matki Boskiej Bolesnej, który wisi w kościele, jest nieznanym dziełem samego Michała Palloniego. Radzi zabezpieczyć kościół przed złodziejami i wspomina o dziwnym telefonie. Ktoś oferował mu dwa starodruki, w tym Biblię Brzeską. Mateusz mówi, że profesor Adam Kotoński z Sandomierza jest kolekcjonerem starodruków i właścicielem Biblii Brzeskiej. Natalia w kuchni sprawdza bilingi telefoniczne. Zamiera na widok gigantycznej kwoty za SMS - a. Emilka przyznaje się, że wysłała SMS na konkurs. Do drzwi puka kurier z przesyłką dla Natalii. W środku jest nagroda. Mateusz jedzie z Arkuszewskim do domu profesora. Zaniepokojeni nieobecnością profesora, zawiadamiają policję. Tego samego dnia do antykwariatu wchodzi mężczyzna, kładzie na ladzie starodruki i czeka na wycenę. Arkuszewski nie ma wątpliwości, do kogo należą książki. Nocul, który ukrył się na zapleczu, identyfikuje mężczyznę. Podczas nalotu na mieszkanie zatrzymują złodzieja Tomasza Haczyka. Jest z nim niejaki Ryszard Mizeria, któremu udaje się uciec. Możejko i Nocul jadą do domu profesora. Przed zniknięciem profesor zmienił testament. Podzielił majątek równo na dwóch synów. W gabinecie zastają pełnomocnika profesora, Jana Łukasika. Zjawia się też syn profesora, naukowiec, Paweł. W tym czasie Nocul przeszukuje punkt dorabiania kluczy, w którym pracuje drugi syn profesora, recydywista Zbigniew. Tymczasem do domu wraca profesor w doskonałym nastroju. Nocul ustala, że księgozbiór profesora jest ubezpieczony na milion złotych. Do śledztwa włącza się Pluskwa. Jako podstawiony więzień trafia do celi Haczyka. Ślad prowadzi na działkę, która należy do profesora.


 • 21.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 104 (seria VIII odc. 9) Komediant
  W supermarkecie Daniel Klimaczak przebrany ...

  W supermarkecie Daniel Klimaczak przebrany za klauna czyta dzieciom bajkę. Emilka i Jacek Drabik, młodszy brat Jarka, bawią się świetnie. Obserwuje ich Mateusz z Jarkiem. Przy kasie okazuje się, że Jarkowi brakuje pieniędzy. Mateusz oferuje pożyczkę, ale ten odmawia. Daniel próbuje złapać Jacka. Chłopiec wpada na Izabelę Janiszewską, właścicielkę supermarketu. Wyraźnie flirtuje. Mateusz, Jarek, Emilka i Jacek wychodzą z marketu. Wybiega za nimi Daniel, prosząc ojca Mateusza o pomoc w sprawie mieszkania. Ten zaprasza go na plebanię. Mateusz wręcza Natalii lodowy tort. Solenizantka jest zaskoczona, nie sądziła, że ktoś pamięta o jej święcie.
  Tymczasem w supermarkecie Daniel spotyka się z Izabelą, próbuje ją pocałować. Kiedy Daniel nie pojawia się na plebanii, ojciec Mateusz jest zaniepokojony. Okazuje się, że został zamordowany. Przed supermarketem policjanci prowadzą czynności dochodzeniowe. Monitoring nie zarejestrował zajścia. Na miejscu zjawia się Izabela z mężem Krzysztofem. Wychodzi na jaw, że Daniel mieszkał w markecie. Zdobyte dowody prowadzą do Henryka, strażnika. Na widok Możejki, Henryk ucieka. Wpada jednak w ręce Pluskwy. Na plebanii pojawia się Izabela, odkryła coś niepokojącego.
 • 22.10.2023 15:30- TVP Kobieta odc. 105 (seria VIII odc. 10) Artykuł
  Nocul chce zrobić Basi niespodziankę ...

  Nocul chce zrobić Basi niespodziankę i zabrać ją na urlop do ciepłych krajów. Odwiedza bank, by dowiedzieć się o kredyt. Sierżant Karolina Górska dostaje etat. Na jej partnera Możejko wyznacza Nocula. Kiedy Karolina patroluje z Noculem miasto, zauważa młodego chłopaka, który wyrywa torebkę kobiecie. Wyskakuje z samochodu i rzuca się w pościg za złodziejem. Ten próbuje przeskoczyć przez płot, ale Karolina dopada go i obezwładnia. Możejko i koledzy są pod wrażeniem. Mateusz wybiera się na bezkrwawe łowy. Postanawia fotografować ptaki wraz ze znajomym dziennikarzem Jurkiem Kawką, zapalonym ornitologiem. Docierają na miejsce obserwacyjne. Nagle ciszę przerywa wystrzał, który płoszy ptactwo. Wracają zdegustowani. Jurek Kawka spotyka się w mieście z biznesmenem, Waldemarem Madejskim. Organista Piotr jest świadkiem, jak grupa pijanych mężczyzn zaczepia dziewczynę. Jest wśród nich młody Rafał Madejski. Piotr staje w obronie ofiary, ale sam obrywa. Justyna, redaktor naczelna "Nowinek Sandomierskich", zaniepokojona odwiedza Kawkę w jego domu, w lesie. Znajduje go martwego. Oględziny ciała wskazują, że oddano do niego strzał ze sztucera, którego używają myśliwi i kłusownicy. Karolina jedzie z Noculem na plebanię. Mateusz wspomina o kłusownikach, na których uskarżał się Kawka. Policjanci robią w lesie zasadzkę na kłusowników. Zatrzymują na gorącym uczynku Janusza Wanderę. W jego domu znajdują sztucer i amunicję. Justyna odwiedza Mateusza, któremu mówi, że Jurek prowadził śledztwo w jakiejś sprawie, co może mieć związek z jego śmiercią. Mateusz wspomina Noculowi o aferze, którą podobno wykrył Kawka. Możejko potwierdza u naczelnej informacje o istnieniu artykułu. Folder z artykułem w zabezpieczonym komputerze Kawki jest jednak pusty. Gibalski typuje trzech lokalnych biznesmenów. Mateusz dostaje tajemniczą przesyłkę, w której znajdują się zdjęcia Jurka Kawki.
 • 22.10.2023 16:30- TVP Kobieta odc. 106 (seria VIII odc. 11) Sztuka dojrzewania
  Po zebraniu rodzicielskim dyrektorka prywatnego ...

  Po zebraniu rodzicielskim dyrektorka prywatnego liceum znajduje na szkolnych schodach nieprzytomną nauczycielkę, Agatę Palkowską. Natychmiast wzywa karetkę i policję. Na parkingu stoi samochód Palkowskiej, wysmarowany obraźliwymi napisami. Technicy zabezpieczają ślady. Prawdopodobnie obu czynów dokonał ten sam sprawca. Pogrążona w śpiączce Palkowska nie może jednak go wskazać. Na poprzedzającym wypadek zebraniu, rodzice dwóch aroganckich uczniów, Adama Kwiatkowskiego i Pawła Dobczewskiego, zarzucili Palkowskiej niekompetencję i brak pedagogicznych talentów. Wezwani na komendę nie przyznają się do pobicia nauczycielki..

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
28.09 10:40