Ojciec Mateusz

serial kryminalny tvp

 • 04.04.2024 05:00- TVP Kobieta odc. 158 (Ojciec Mateusz XII odc. 11) Demony
  Trwa spotkanie autorskie z Manuelą ...

  Trwa spotkanie autorskie z Manuelą Korcz, dziennikarką i autorką książki zatytułowanej "Duchy przeszłości", która wyjechała z Sandomierza dziesięć lat temu. Natalia przedstawia Manuelę Mateuszowi. W nocy Manuela ma koszmarny sen. Gdy wychodzi z domu w środku nocy, potrąca ją samochód. Sprawca ucieka z miejsca wypadku. Aspirant Ewa Kobyliczka prosi o przydzielenie jej dochodzenia. Przeczytała książkę Manueli i podejrzewa, że ktoś chciał ją zabić. Ewa Kobyliczka przedstawia akta pewnej kryminalnej sprawy sprzed lat, którą opisała w książce Manuela. Autorka, zmieniła nazwiska bohaterów i zakończenie, w którym sprawca wraca, by dokończyć zbrodnię.

 • 04.04.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 159 (Ojciec Mateusz XII odc. 12) Złoty interes
  Na komendzie zjawiają się Waleria ...

  Na komendzie zjawiają się Waleria i Bogumiła, właścicielki pensjonatu. Zostały okradzione przez jednego z gości. Zniknął razem z kasetką z pieniędzmi, zanim zdążyły wpisać go do księgi meldunkowej.
  Na komendę przychodzi zdenerwowana kobieta. Zgłasza zaginięcie męża, Ryszarda. Mężczyzna przyjechał do Sandomierza kupić samochód.

 • 04.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 45 (seria IV, odc. 2) Cena prawdy
  W klasie Zosi Nocul pojawia ...

  W klasie Zosi Nocul pojawia się nowa uczennica, Julka. Dziewczynki zaprzyjaźniają się. Rodzina Julki właśnie przeprowadziła się do Sandomierza. Jej rodzice prowadzą mały sklep z artykułami elektrycznymi. Możejko odbywa potajemne spotkania z nowymi mieszkańcami miasta. Okazuje się, że Winiarscy są ochraniani przez policję. Winiarski jest świadkiem koronnym w bardzo ważnym procesie. W szkole trwają poszukiwania Zosi i Julki, które zniknęły z klasy. Nikt nie wie, gdzie są. Tymczasem odzywają się porywacze, którzy za uwolnienie dziewczynek żądają, by Winiarski nie zeznawał w sądzie. Mateusz wpada na trop porywaczy.

 • 04.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 46 (seria IV, odc. 3) Skradziona miłość
  Na zamku Krzyżtopór odbywa się ...

  Na zamku Krzyżtopór odbywa się przegląd teatralny. "Romea i Julię" wystawiają uczniowie jednej z sandomierskich szkół. Karolina (Matylda Baczyńska), jedna z uczestniczek przeglądu, zostaje zgwałcona w czasie imprezy na zamku. Podejrzenie pada na nauczyciela Tomasza Podgórskiego (Marek Bukowski), w którym dziewczyna się podkochiwała. Pojawiają się też inne tropy. Ojciec Mateusz próbuje pomóc dziewczynie i dowiedzieć się, kto ją skrzywdził. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.

 • 05.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 160 (Ojciec Mateusz XII odc. 13) Jama
  Mateusz i Natalia znajdują rano ...

  Mateusz i Natalia znajdują rano w kościele przerażoną, głodną i brudną Marinę. Dziewczyna tłumaczy z ukraińskim akcentem, że przyjechała do pracy i zgubiła się. Natalia zaprasza ją na plebanię. Marina ma na rękach i na twarzy ślady walki. Korzysta z telefonu, a następnie niezauważona wychodzi z plebanii.

 • 05.04.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 161 (Ojciec Mateusz XIII odc. 1) Insulina
  Mateusz rozmawia z Krzysztofem, ojcem ...

  Mateusz rozmawia z Krzysztofem, ojcem swojej uczennicy Kasi. Dziewczynka martwi się o dziadka, Zdzisława. Krzysztof przyznaje, że u jego ojca zdiagnozowano cukrzycę. Teraz trudno mu się pogodzić z koniecznością zmiany trybu życia. Krzysztof prosi ojca Mateusza, by porozmawiał z nim. Mateusz odwiedza Zdzisława, ale ten nie otwiera. Na klatce schodowej spotyka pielęgniarza, który przyszedł zrobić zastrzyk starszemu panu. Ma klucz do jego mieszkania. Znajdują martwego Zdzisława w łóżku i dwa puste opakowania po insulinie. Sekcja potwierdza przedawkowanie. Pielęgniarz przyznaje, że poprzedniego dnia miała zastąpić go córka pacjenta. Policjanci przesłuchują Krystynę i jej męża Tomasza. Kobieta wyznaje, że ją z kolei zastąpił brat Krzysztof. Gibalski ustala, że Zdzisław i Krzysztof pokłócili się wieczorem. Nocul ustala, że Zdzisław w dniu śmierci, przelał wszystkie swoje pieniądze na konto lokalnego radcy prawnego, który miał być wykonawcą jego ostatniej woli.

 • 05.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 47 (seria IV, odc. 4) Tajemnicze śledztwo
  Ojciec Mateusz spotyka Możejkę w ...

  Ojciec Mateusz spotyka Możejkę w zakładzie fryzjerskim. Zauważa, że jeden z fryzjerów ukrywa włosy Możejki w chusteczce. Salon obserwują gangsterzy i zastawiają pułapkę na inspektora. Gangsterzy śmiertelnie potrącają samochodem zwolnionego z więzienia Jarosza - mordercę ojca Możejki. Inspektor wyjeżdża na urlop. W prasie pojawiają się informacje, że "inspektor policji jest zamieszany w zabójstwo mordercy". Sprawa zaczyna się komplikować. Ojciec Mateusz wpada na trop, kto i dlaczego chce wrobić Możejkę.

 • 05.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 48 (seria IV, odc. 5) Śmierć na żywo
  Biskup prosi Mateusza, aby poprowadził ...

  Biskup prosi Mateusza, aby poprowadził kilka audycji w Radiu Rytm. Występ księdza w alternatywnym radiu może przekonać młodych ludzi do Kościoła. Swoją pierwszą audycję ksiądz Mateusz ma poprowadzić razem z gościem ze Stanów Zjednoczonych, znanym prezenterem Johnem Waltersem. W radiu Mateusz jest świadkiem kłótni między dwoma prezenterami - Wojtkiem i Czarkiem. Wkrótce Radio Rytm organizuje pojedynek między Waltersem a didżejami z Polski. Na imprezę idzie ksiądz Mateusz z Emilką i Nocul z córkami. Tej samej nocy ktoś strzela z pistoletu do Czarka, który właśnie prowadzi audycję. Strzał słyszą wszyscy słuchacze, także ksiądz Mateusz. W czasie zabójstwa w pobliżu radia kręcił się Wojtek. I to on staje się głównym podejrzanym. Śledztwo jednak się komplikuje. Przypadkowy świadek przekazuje policji pistolet, który jakiś kierowca samochodu wyrzucił do jeziora. Dociekliwość księdza Mateusza pozwala rozwiązać zagadkę: kto i dlaczego zabił popularnego didżeja.

 • 06.04.2024 05:25- TVP Kobieta odc. 162 (Ojciec Mateusz XIII odc. 2) Przed ślubem
  Na plebanii zjawia się zdenerwowana ...

  Na plebanii zjawia się zdenerwowana Anka z maleńkim dzieckiem. Dzień wcześniej odwiedziła ją Regina, koleżanka z Warszawy, która zostawiła niemowlę na chwilę, ale już się nie pojawiła. Mateusz powiadamia Nocula o zaginięciu. Nocul informuje księdza, że nad rzeką znaleziono zwłoki młodej kobiety. Obrażenia wskazują, że potrącił ją samochód. Okazuje się, że Regina przyjechała do Sandomierza, by zobaczyć się z ojcem dziecka, Markiem. Mówiła o kłopotach finansowych. Anka wskazuje na jeszcze jedną znajomą Reginy, Wiktorię. Policjanci przesłuchują ją. Natalia mówi Mateuszowi, że widziała, jak Marek kłóci się z jakąś dziewczyną. Mateusz powiadamia Nocula. Marek przyznaje, że nie wiedział o dziecku. Mateusz rozmawia z nim w areszcie. Tymczasem policjanci przesłuchują byłego pracodawcę Reginy, który ją zwolnił. Gibalski ustala, że Banaszek jest w Sandomierzu, gdzie mieści się jeden z jego zakładów. Mężczyzna zostaje zatrzymany. Mateusz odwiedza Wiktorię, przyjaciółkę Reginy, która szykuje się do ślubu z Janem. Nocul i Gibalski namierzają podejrzane auto w warsztacie samochodowym. Nieoczekiwanie Wiktoria odwiedza Mateusza w kościele.

 • 06.04.2024 06:25- TVP Kobieta odc. 163 (Ojciec Mateusz XIII odc. 3) Osaczenie
  Z cukierni wychodzi pucołowaty nastolatek, ...

  Z cukierni wychodzi pucołowaty nastolatek, Bartek. Chodnikiem zbliża się grupa jego rówieśników, którzy śmieją się z niego. Zdarzenie obserwuje Mateusz. Razem z Andrzejem i Bartkiem, zagorzałym futbolistą, Mateusz organizuje rozgrywki piłkarskie dla dzieciaków. Rolę sędziego powierza Bartkowi. Po meczu Andrzej spełnia dobry uczynek, odbywając rozmowę motywacyjną z chłopakiem. Zaprasza go na domowy obiad swojej mamy. Bartek nagle traci przytomność, po chwili mdleje także Andrzej. Zaniepokojona matka wzywa pogotowie. Ojciec Mateusz odwiedza matkę Andrzeja. Ma pewne podejrzenia i zagląda do studni. Straż zabezpiecza to miejsce. Możejko i Nocul przesłuchują dyrektora okolicznych zakładów przemysłowych. Lokalny dziennikarz, Mariusz, obserwuje zakłady, robi dokumentację fotograficzną. Naczelna gazety, Justyna, otrzymuje telefon z pogróżkami. Przestraszona odwiedza na komendzie Możejkę. Justyna decyduje się na publikację niewygodnego dla zakładów materiału.

 • 06.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 49 (seria IV, odc. 6) Lot
  Trwają zawody motolotniarskie połączone z ...

  Trwają zawody motolotniarskie połączone z festynem dla mieszkańców miasta. Faworytem jest Filip. Podczas zawodów dochodzi do tragicznego zdarzenia, którego ofiarą jest jeden z uczestników, Marcin Denel.
  Śledztwo wykazuje, że nie był to nieszczęśliwy wypadek. Najwyraźniej komuś bardzo zależało na tym, by zlikwidować Marcina. Podejrzenie pada na Filipa. Ojciec Mateusz pomaga policji w wyjaśnieniu przyczyny wypadku.

 • 06.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 50 (seria IV, odc. 7) Sekrety i kłamstwa
  W Sandomierzu trwają przygotowania do ...

  W Sandomierzu trwają przygotowania do otwarcia ośrodka hipoterapii, założonego przez biznesmena Witolda Wernera i jego żonę Bognę, byłą modelkę. Okazuje się, że z pozoru zgodne i zakochane małżeństwo ma jednak swoje sekrety. Modelka od dłuższego czasu romansuje z fotografem Michałem. W drodze na spotkanie z kochankiem ulega wypadkowi. Spada z konia, odnosząc poważne obrażenia. Małżeństwo Noculów przeżywa kryzys. Basia podejrzewa męża o romans, on również nie pozostaje jej dłużny. Rodzą się różne domysły, zaczyna się wzajemne śledzenie. Ojciec Mateusz pomaga rozwikłać sprawę Wernerów, a Natalia służy pomocą Basi Nocul.

 • 07.04.2024 06:20- TVP Kobieta odc. 164 (Ojciec Mateusz XIII odc. 4) Miłość po grób
  Kornel i Julia wybierają się ...

  Kornel i Julia wybierają się na romantyczną kolację do Janowa Lubelskiego. Przy drodze ktoś gwałtownie macha ręką. Julia zjeżdża na pobocze. Wychodzi z auta, by zapytać, czy wszystko w porządku. Nagle pojawiają się kolejne dwie zamaskowane osoby. Jedna trzyma Julię na muszce, druga wdziera się do auta. Kornel jest przerażony. Zostaje wywleczony z auta i skuty kajdankami. Napastnik wrzuca Julię do auta. Ta blokuje drzwi i rusza z piskiem. Napastnicy prowadzą Kornela do lasu. Nocul odbiera telefon o odkryciu w lesie zwłok. Kobylicka, Gibalski i Nocul rozmawiają z grzybiarzami, którzy znaleźli mężczyznę z raną postrzałową. Policjanci przeszukują mieszkanie denata, które ktoś wcześniej splądrował. Zabezpieczają album ze zdjęciami. Gibalski na jednej z fotografii rozpoznaje Magdę, fryzjerkę, która zostaje przesłuchana. Wygląda na to, że była jedną z wielu kochanek Kornela.

 • 07.04.2024 07:15- TVP Kobieta odc. 165 (Ojciec Mateusz XIII odc. 5) Piotruś Pan
  W świetlicy w domu dziecka ...

  W świetlicy w domu dziecka trwa próba przedstawienia "Piotruś Pan" z Noculem w roli głównej. Występują także Możejko i Gibalski. Nieoczekiwanie przed premierą Nocul chce zrezygnować z roli. Poproszony przez Możejkę o pomoc Mateusz pojawia się na próbie. Po obejrzeniu spektaklu zaczyna wprowadzać zmiany. Możejko zostaje Piotrusiem, a Nocul Hakiem. Dyrektor domu dziecka przygotowuje małe przyjęcie po premierze. Nagle zauważa brak koperty z pieniędzmi w szufladzie. W tym miejscu znajduje kartkę z napisem "To nasza kasa". Przerażony zawiadamia Nocula. Nocul z Gibalskim przesłuchują podopiecznych domu dziecka. Chłopcy mówią, że wychodząc do łazienki, spotkali opiekuna Darka. Ludwik, Tomek i Wanda namawiają się. Słyszeli o nagrodzie dla znalazcy pieniędzy. Nieoczekiwanie Tomek znika z ośrodka. Policjanci przesłuchują Wandę i Ludwika. Dzieci oskarżają Tomka o ucieczkę z kasą. Tymczasem Darek bierze zaległy urlop.

 • 07.04.2024 15:25- TVP Kobieta odc. 51 (seria IV, odc. 8) Talent
  W Busku-Zdroju trwają przygotowania do ...

  W Busku-Zdroju trwają przygotowania do corocznego konkursu cukierniczego w hotelu państwa Shultz. Natalia namawia księdza Mateusza i Emilkę do wyjazdu na tę ciekawą imprezę. Murowanym kandydatem do głównej nagrody jest słynny cukiernik Pawicki. W trakcie konkursu dochodzi jednak do tragicznego zdarzenia. Po skosztowaniu tortu przewodniczący jury, Shultz, nagle umiera, a cukiernik Pawicki trafia do szpitala. Rozpoczyna się śledztwo. Policja ustala, że ktoś nafaszerował tort lekiem nasercowym. Ten środek w połączeniu z lekarstwami na nadciśnienie, które zażywał Shultz, spowodował jego zgon. Kochanka ofiary oskarża o zabójstwo jego żonę. Miejscowi policjanci również uznają, że pani Shultz jest winna. Kobieta zostaje aresztowana, a śledztwo ma być zamknięte. Możejko i Nocul nie dają jednak za wygraną i kontynuują przesłuchania. Cukiernik Pawicki podejrzewa, że to on miał być ofiarą i oskarża o otrucie swojego pasierba. Wśród podejrzanych znajdują się także inni cukiernicy, których nie dopuszczono do konkursu. Śledztwo nabiera tempa.

 • 07.04.2024 16:25- TVP Kobieta odc. 52 (seria IV, odc. 9) W kręgu podejrzeń
  Ksiądz Mateusz odwiedza gospodarstwo państwa ...

  Ksiądz Mateusz odwiedza gospodarstwo państwa Galińskich. Pracownicy właśnie zbierają miód do beczek. Sawicki, administrator majątku, jest zafascynowany starodawnymi metodami wytwarzania miodu pitnego. Do Galińskiego przyjeżdża Wodlewski, syn byłej pracownicy, którą przed laty niesłusznie posądzono o kradzież i zwolniono. Ksiądz jest świadkiem kłótni między mężczyznami. W nocy Galiński zostaje zamordowany. Rozpoczyna się śledztwo. Od razu podejrzenie pada na Wodlewskiego. Wkrótce krąg podejrzanych się powiększa. Na miejscu zbrodni podinspektor Możejko znajduje kolczyk pani burmistrz, Musi oficjalnie wezwać ją na przesłuchanie. Uważa, że mogła być wspólniczką Wodlewskiego. Śledztwo zmierza w innym kierunku. Okazuje się, że śmiertelnie chory Galiński chciał oddać połowę gospodarstwa Wodlewskiemu jako zadośćuczynienie krzywd. Być może zabił go ktoś, kto sprzeciwiał się tej decyzji. Ksiądz Mateusz pomaga policji w wyjaśnieniu sprawy.

 • 08.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 166 (Ojciec Mateusz XIII odc. 6) Pogubieni
  W domu państwa Kwiatkowskich dochodzi ...

  W domu państwa Kwiatkowskich dochodzi do włamania. Młody chłopak plądruje szuflady w kolejnych pomieszczeniach. Nagle potyka się o nieprzytomnego Marka Kwiatkowskiego. Kradnie mu portfel i ucieka. Po chwili z domu dobiega przeraźliwy krzyk kobiety. Wezwani policjanci zdejmują odciski palców. Przesłuchują żonę mężczyzny i córkę Monikę. Marek Kwiatkowski walczy w szpitalu o życie. Monika ucieka z domu. Policja podejrzewa, że pasierbica Marka wpuściła sprawcę do domu. Na odnalezionym potfelu zabezpieczono te same ślady, co w domu Kwiatkowskich. Zabezpieczono też wideo z kamerki bankomatowej. Na nagraniu widać twarz młodego chłopaka. Gibalski i Marczak robią nalot na melinę lokalnych ćpunów. W parku dochodzi do kolejnych zuchwałych napaści na mieszkańców.

 • 08.04.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 167 (Ojciec Mateusz XIII odc. 7) Diabelski śmiech
  Pod popularną kawiarnią, w której ...

  Pod popularną kawiarnią, w której spotyka się okoliczna młodzież, dochodzi do szarpaniny pijanego ojca z synem. Mężczyzna wyraźnie chce się jeszcze napić, a Paweł próbuje go namówić do powrotu do domu. Zajście obserwują koledzy i koleżanki chłopaka. Kiedy Rajmund się przewraca, wybuchają śmiechem. Ojciec jest agresywny wobec Pawła. Sytuację próbuje załagodzić koleżanka chłopaka, Malwina, ale i jej się obrywa. Policjanci znajdują nieprzytomną Malwinę na bocznicy kolejowej. Okazuje się, że to córka bardzo wpływowego biznesmena. Dziewczyna walczy o życie. Roman Sądecki, ojciec dziewczyny, domaga się przetransportowania córki do lepszego szpitala. Możejko przesłuchuje Romana. Paweł prosi o pomoc Mateusza. Policjanci odczytują bilingi z komórki Malwiny. Zabezpieczają treści SMS-ów. Pod jednym z ostatnich listów widnieje miejsce spotkania i podpis: Patryk. Chłopak zostaje zatrzymany. Zaprzecza jednak, jakoby miał się spotkać z Malwiną. Mateusz rozmawia z Patrykiem, po czym spotyka się z jego dziewczyną, Roksaną.

 • 08.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 53 (seria IV, odc. 10) Samotne serca
  W Sandomierzu dochodzi do kolejnego ...

  W Sandomierzu dochodzi do kolejnego tragicznego zdarzenia. Zostaje zamordowany Andrzej Randa. Podejrzenie pada na żonę ofiary. Małżonkowie rozwodzili się i nie mogli dojść do porozumienia w sprawie opieki nad ich synem. Policjanci znajdują wizytówkę jednej z kieleckich agencji matrymonialnych. Śledztwo wykazuje, że Andrzej był klientem tej agencji. Natalia również próbuje znaleźć kogoś bliskiego przez biuro matrymonialne. Mateusz postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o agencji. Policjanci próbują dotrzeć do klientek biura, z którymi umawiał się Randa. Rozwikłanie zagadki nie nastręcza większych trudności.

 • 08.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 54 (seria IV, odc. 11) Zaklęty rewir
  Podczas szkolnej wycieczki do Kielc ...

  Podczas szkolnej wycieczki do Kielc zasłabła córka Nocula - Ola. Noculowie natychmiast jadą do szpitala. Jeden z pielęgniarzy wydaje się znajomy Noculowi. Jest nim Pluskwa, kompan Mateusza, z którym kiedyś siedział w więzieniu. W Sandomierzu zostaje zabity młody lekarz, pracownik kieleckiej kliniki, w której przebywa Ola. Na nożu, którym popełniono zbrodnię, są odciski palców Pluskwy. Pielęgniarz trafia do aresztu. Rozmawiając z księdzem Mateuszem Pluskwa mówi że, w klinice przebywa pacjent, który jest znanym gangsterem. Ze względu na zły stan zdrowia ma przerwę w odbywaniu kary. Mateusz pomaga w rozwiązaniu zagadki, dzięki czemu niewinny pielęgniarz zostaje oczyszczony z zarzutów.

 • 09.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 168 (Ojciec Mateusz XIII odc. 8) Reportaż z domu
  W poprawczaku wyświetlane są filmy ...

  W poprawczaku wyświetlane są filmy konkursowe o jego wychowankach. Nagrodę główną wręcza reżyser Maciej Dejczer. Towarzyszy mu Mateusz. Michał Wolski jedzie na przepustkę. Pojawia się w sklepie Andrzeja Wolskiego z kamerą. Filmuje ojczyma przy pracy. Kontynuuje opowieść o ich relacjach przy obiedzie w domu. Ma żal do ojczyma, że wydał go policji. Michał odwiedza starych kumpli, braci Pawlickich - Czarka i Roberta. Po powrocie do domu zastaje nieprzytomnego Andrzeja. Technicy zabezpieczają ślady. Gibalski przesłuchuje Tadka, młodszego brata Michała. Chłopak zeznaje, że Andrzej kłócił się z Michałem.
  W hurtowni spożywczej należącej do kumpli Michała zjawia się Gibalski. Robert melinuje Michała w pustostanie. Chłopak zauważa sportową torbę. W środku są pieniądze i kamera, którą zostawił u ojczyma. Na kamerze znajduje nagranie Andrzeja. Michał spotyka się z dziewczyną Julką, która namawia go, by sam zgłosił się na policję. Julka rozmawia z Mateuszem o Michale. Nocul z Możejką ponownie przesłuchują Czarka i Roberta. Policjanci przeszukują pustostan. Zauważają Michała. Nocul przesłuchuje chłopaka. Policjanci montują kamery w mieszkaniu Wolskiego. Szykują prowokację. Morderca wraca na miejsce zbrodni.

 • 09.04.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 169 (Ojciec Mateusz XIII odc. 9) Portret psychologiczny
  Właściciel sklepu spożywczego pada ofiarą ...

  Właściciel sklepu spożywczego pada ofiarą brutalnego napadu. Napastnik przypadkowo strzela i ucieka. Na miejsce przyjeżdżają Nocul i Gibalski. Rozmawiają ze świadkiem, klientem sklepu. Do kolejnego napadu dochodzi kilkanaście minut później w księgarni. Uciekający sprawca nieomal wpada pod koła samochodu nauczyciela Marka Karpiuka. Policjanci oglądają nagrania z monitoringu. Wygląda na to, że mają do czynienia z seryjnym rabusiem, który od kilku miesięcy terroryzuje miasteczko. Na komendzie zjawia się Bożena Dembińska, policyjny psycholog, która ma rozpracować portret psychologiczny napastnika. Według niej poszukiwani są dwaj sprawcy: seryjny przestępca i jego naśladowca. Na starej strzelnicy Paweł, brat Marka Karpiuka, poszukiwacz wojennych skarbów i siedemnastoletni Norbert strzelają z Mausera. Możejko przypadkowo słyszy wystrzały. Technicy zabezpieczają pociski. Dochodzi do kolejnego napadu, tym razem na osiedlowy sklep. Sprzedawczyni rozpoznaje napastnika i obezwładnia go gazem.

 • 09.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 55 (seria IV, odc. 12) Spływ
  Ojciec Mateusz wybiera się wraz ...

  Ojciec Mateusz wybiera się wraz z młodzieżą maturalną na spływ kajakowy. Po całodniowym spływie bawią się wieczorem przy ognisku. Rano zostaje znaleziony martwy chłopak Oli Nocul. Jędrek utonął, ale lekarz odkrywa na jego ciele ślady walki. Podejrzenie pada na Olę, która tego feralnego wieczoru pokłóciła się z chłopakiem. Kto i dlaczego chciał skrzywdzić Jędrzeja? Ojciec Mateusz za wszelką cenę chce zakończyć śledztwo i znaleźć sprawcę.

 • 09.04.2024 16:25- TVP Kobieta odc. 56 (seria IV, odc. 13) Helena
  Natalia i Możejko spotykają się ...

  Natalia i Możejko spotykają się w supermarkecie, gdzie są świadkami napadu. Podczas próby interwencji, Możejko zostaje ranny. Jego stan jest bardzo ciężki, jest potrzebna krew bardzo rzadkiej grupy. O udział w napadzie jest podejrzany Kluza. Pracował w supermarkecie i miał zatarg z kierownikiem, a w podczas napadu na sklepowym parkingu stał jego samochód. Udaje się znaleźć krew dla Możejki. Zgłosiła się Helena Barcz, właścicielka sklepu z ekologiczną żywnością. Możejko po rekonwalescencji postanawia podziękować swej wybawczyni. Okazuje się jednak, że Helena nie żyje. Wypadła z balkonu. Pojawiają się coraz to nowe wątki w obu śledztwach. Niezbędna okaże się pomoc ojca Mateusza.

 • 10.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 170 (Ojciec Mateusz XIII odc. 10) Stan zagrożenia
  Możejko zauważa przebite koła w ...

  Możejko zauważa przebite koła w swoim samochodzie. Dostaje także tajemniczego e - maila. Następnego dnia Dominika zaczepia nieznajomy. Przekazuje mu kartkę z wiadomością dla Możejki. Nocul z Kobylicką patrolują okolice w poszukiwaniu nielegalnego alkoholu i papierosów. Możejko odbiera Dominika ze szkoły. Syn przekazuje mu wiadomość. Możejko rozmawia z Mateuszem. Wiadomość od mężczyzny brzmi jak groźba. Za wycieraczką samochodu znajduje kolejną kartkę. Możejko zwołuje naradę na komendzie. Paruzel i Wierzbicki obserwują szkołę Dominika. Chcą wylegitymować kierowcę furgonetki, która stoi pod szkołą. Ten gwałtownie rusza. Udają się za nim w pościg i doganiają na skrzyżowaniu. Technicy sprawdzają auto zatrzymanego. Możejko przesłuchuje kierowcę. W samochodzie znajdują papierosy bez akcyzy. Możejko zabiera Dominika ze szkoły. Chłopiec przekazuje mu zawiniętą w gazetę maskotkę. Mateusz sugeruje Noculowi, żeby sprawdził treść gazety. Znajduje notatkę o samobójstwie w więzieniu 22 - letniego Łukasza S. Trop prowadzi do 58 - letniego Aleksandra Szarka, ojca Łukasza.

 • 10.04.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 171 (Ojciec Mateusz XIII odc. 11) Cień podejrzeń
  Marczak i Gibalski próbują zatrzymać ...

  Marczak i Gibalski próbują zatrzymać do kontroli jadącego z dużą prędkością mercedesa. Kierowca na ich widok przyśpiesza. Ruszają w pościg. Mercedes wpada w poślizg. Dochodzi do wypadku. W bagażniku znajdują torbę z białym proszkiem. Przesłuchują w szpitalu kierowcę mercedesa. Miał w aucie trzy kilogramy narkotyków i niezarejestrowaną broń. Laboratorium potwierdza, że biały proszek to kokaina. Mężczyzna jednak do niczego się nie przyznaje. Możejko otrzymuje telefon, by zatrzymać Marczaka i Gibalskiego. W torbie przewiezionej do komendy wojewódzkiej zamiast kokainy znajdowała się glukoza z gipsem. Ktoś podmienił towar. Ewa Kobylicka przesłuchuje Marczaka i Gibalskiego, następnie jedzie do laboratorium, by porozmawiać z laborantką Agnieszką Murawską. Kobieta zeznaje, że Roman Gluziński został w laboratorium i wyszedł jako ostatni. Przeszukują mieszkanie Romana. W biurze rachunkowym Kamila znajduje ciało męża, Roberta Lubonia. Sąsiadka informuje Możejkę, że wieczorem widziała wybiegającą z klatki Karolinę Krutyń. Na ścianie klatki schodowej technicy zabezpieczają krew. Karolina, siostra Kamili, zostaje przesłuchana. Mateusz rozmawia z nią w areszcie. Dowiaduje się o rodzinnych biznesach i układach z Robertem. Mateusz odwiedza Kamilę Luboń. Tymczasem na komendę zgłasza się Władysław Krutyń, ojciec Karoliny i Kamili.

 • 10.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 57(seria V, odc. 1) Gwiazdeczka
  Ksiądz Mateusz znajduje w kościele ...

  Ksiądz Mateusz znajduje w kościele porzucone niemowlę. Dziewczynka ma gorączkę, trafia do szpitala. Jej stan jest krytyczny. Dzięki troskliwej opiece lekarzy i pielęgniarek dziecko wychodzi z kryzysu i powoli wraca do zdrowia. Ksiądz Mateusz i policjanci szukają matki noworodka. Zbierają informacje o kobietach, które rodziły w ostatnich dniach. Trafiają na trop Ukrainki Ludmiły, która kilka miesięcy wcześniej zgłaszała się do szpitala i pytała o możliwość porodu. Kobieta ma przeszło 40 lat. Ksiądz dochodzi do wniosku, że dziecko mogła urodzić jej córka Katia. To nie ona jednak porzuciła niemowlę. Następną podejrzaną jest Julita Graboś. Dziewczyna zaszła w ciążę i uciekła z domu. Nocul przypadkiem spotyka Julitę w kawiarni, nadal jest w ciąży. Metody policji zawodzą. Dopiero niezwykła spostrzegawczość księdza Mateusza pozwala rozwikłać zagadkę. Nocul dowiaduje się w tajemnicy, że czeka go awans i przeprowadzka do Stalowej Woli. Za nic nie chce się wyprowadzać z Sandomierza, woli zrezygnować z awansu. Podinspektor Możejko wysyła go jednak na szkolenie do Szczytna.

 • 10.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 58 (seria V, odc. 2) Powódź
  Sandomierz walczy ze skutkami powodzi. ...

  Sandomierz walczy ze skutkami powodzi. W akcji pomocy powodzianom uczestniczy cała plebania. Natalia wydaje dary przekazane przez Caritas. W pomoc powodzianom, a także w zdobywanie niezbędnych materiałów, angażuje się Pluskwa. Mateusz stara się pomóc Małgorzacie, która szczególnie ucierpiała w czasie powodzi. Kobieta mieszka z niepełnosprawnym synem Witkiem. Tymczasem policjanci znajdują wyrzucone przez rzekę ciało kobiety. Rozpoczyna się śledztwo. Przede wszystkim trzeba ustalić, kim była ofiara.

 • 11.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 172 (Ojciec Mateusz XIII odc. 12) Złoty saganek
  Właściciel willi, którą wynajmuje braciom ...

  Właściciel willi, którą wynajmuje braciom Topol na restaurację toskańską, nieoczekiwanie wypowiada im umowę. Przed lokalem dochodzi do słownych przepychanek między rodziną restauratora a Mikołajem Rębackim - ekspertem w sprawach kulinarnych i inicjatorem konkursu "Złoty saganek". Bogdan Topol i Leszek Topol proponują Rębackiemu wyższy czynsz. Ten jednak odmawia i zastrasza braci. Samochód Rębackiego zatrzymuje się na polnej drodze. Dochodzi do konfliktu z kierowcą innego auta. Awantura kończy się tragicznie. Sytuację z ukrycia obserwuje bezdomny Józef. Policjanci zabezpieczają miejsce zbrodni. Nocul przegląda terminarz Rębackiego. Możejko przesłuchuje mecenasa Lipko, którego klientem był Rębacki. Józef zostaje pobity przez braci Topolów, interweniuje Natalia. Mateusz wzywa policję. Możejko i Nocul przesłuchują braci Topolów. Józef opowiada, co słyszał i widział przy drodze. Opisuje sprawcę i jego samochód. Możejko przesłuchuje właścicielkę restauracji, Tamarę Bizoń. W lokalu odbywa się uroczysty obiad kończący konkurs "Złoty saganek". Tamara zwyciężyła po raz kolejny. Dzieli się sukcesem ze swoimi kucharzami Bartkiem i Romanem. Bartek mówi Mateuszowi, że dostał propozycję objęcia posady szefa kuchni w przyszłej restauracji Rębackiego. Mateusz odwiedza kancelarię mecenasa Lipko. Z jego sekretarką znajdują ciało mecenasa w gabinecie. Nocul rozszyfrowuje rysunki w terminarzu Rębackiego...

 • 11.04.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 173 (Ojciec Mateusz XIII odc. 13) Ostatnie dni
  W Domu Kultury odbywa się ...

  W Domu Kultury odbywa się doroczny Zjazd Regionalistów. Gościem specjalnym jest profesor Krystyna Dolny, światowej sławy autorytet z dziedziny nauk społecznych. W czasie jej wykładu o Sandomierzu salę opuszcza Hanna Dolny. Policjanci dostają zawiadomienie o martwej kobiecie w wąwozie. Możejko przesłuchuje Agatę Dolny, córkę znalezionej w wąwozie Hanny. Agata mija obojętnie Krystynę w komisariacie. Monitoring nagrał ją sto metrów od miejsca zbrodni. Krystyna zaprzecza, by widziała się z siostrą. Krystyna spotyka się z Agatą. Opowiada jej, że nie widziała się z siostrą dwadzieścia lat, chciała się z nią pogodzić. Tego dnia Hanna zadzwoniła i chciała się spotkać w mieście z nią i Agatą, ale nie przyszła. Agata dowiaduje się, że jest córką Krystyny. Mateusz idzie do domu Agaty, ale nikogo nie zastaje. Tymczasem dom obserwują z samochodu Robert Czekaj i Agata. Po rozpoznaniu przez świadka Agata zostaje zatrzymana. Okazuje się, że w jej domu jest nieprzytomna Krystyna, którą odnajduje Mateusz. Wychodzi na jaw, że Krystyna wzięła duży kredyt. Mateusz przyłapuje na gorącym uczynku Roberta, plądrującego dom Agaty.

 • 11.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 59 (seria V, odc. 3) Kryminał
  Biskup namawia księdza Mateusza, aby ...

  Biskup namawia księdza Mateusza, aby razem z nim wziął udział w spotkaniu ze znaną autorką kryminałów, Eweliną Linde, która jest córką jego dobrej znajomej. Impreza odbywa się w Dworku Reja w Nagłowicach. W trakcie spotkania dochodzi do nieprzyjemnego incydentu. Jeden z uczestników oskarża Ewelinę o kradzież pomysłu. Pisarka prosi swego agenta Rafała Iwińskiego o wyjaśnienie sprawy. Rano w pokoju hotelowym pokojówka znajduje nieprzytomnego mężczyznę. Został ciężko pobity kijem baseballowym. Ofiarą jest Norbert Kolarski, który dzień wcześniej zakłócił spotkanie z pisarką. Zapisy z kamer zarejestrowały nocną wizytę w hotelu Rafała Iwińskiego. Policja aresztuje agenta pisarki pod zarzutem pobicia Kolarskiego. Tymczasem Ewelina przyznaje, że od pewnego czasu otrzymuje anonimowe pogróżki. Pisarce grozi niebezpieczeństwo. Ksiądz Mateusz z pomocą Pluskwy wyjaśnia tajemniczą sprawę.

 • 11.04.2024 16:25- TVP Kobieta odc. 60 (seria V, odc. 4) Urwisko
  Ojciec Mateusz postanawia oddać do ...

  Ojciec Mateusz postanawia oddać do sklejenia uszkodzony wazon. W tym celu udaje się do fabryki porcelany w Ćmielowie, gdzie obiecano mu pomoc. W fabryce spotyka nowego dyrektora, Olewicza, który pod nieobecność chorego właściciela wprowadza swoje rządy. Ojciec Mateusz jest świadkiem nieprzyjemnych rozmów m. in. z Aliną, sekretarką w fabryce. Następnego dnia Olewicz zostaje znaleziony martwy. Okazuje się, że spadł z urwiska. Policja wszczyna śledztwo, które ma wyjaśnić w jakich okolicznościach nastąpił zgon. Pojawiają się bowiem pewne wątpliwości, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy ktoś zabił Olewicza.

 • 12.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 174 (Ojciec Mateusz XIV odc. 1) Panaceum
  W laboratorium Flemlabu trwa konferencja ...

  W laboratorium Flemlabu trwa konferencja prasowa właściciela Andrzeja Szczawnickiego (Łukasz Matecki) oraz trzech naukowców, w tym dr hab. Anny Góreckiej (Magdalena Boczarska) oraz prof. Bartosza Feldrechta (Rafał Królikowski), który przekazuje mediom informację o odkryciu cudownego leku na raka. Po konferencji Anna Górecka nie ukrywa swojego niezadowolenia z powodu informacji, jakie profesor przekazał prasie. Ostrzega, że to przedwczesna euforia, która może zakończyć się katastrofą. Wkrótce w lokalnej gazecie ukazuje się reportaż z konferencji zatytułowany "Kłamcy z Flemlabu". Oburzony profesor Feldrecht zgłasza na komendzie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 • 12.04.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 175 (Ojciec Mateusz XIV odc. 2) Drift
  Pluskwa wpada z fałszywymi banknotami ...

  Pluskwa wpada z fałszywymi banknotami w sklepie. Zostaje zatrzymany. Zdarzenie widzi Justyna. W zamian za współpracę z policją Możejko puszcza Pluskwę wolno. Gibalski i Marczak sprawdzają na mieście, czy nie krąży więcej lewych banknotów. Justyna ma nowy temat na czołówkę. Mateusz odwiedza biznesmena Andrzeja Kromera (Jacek Lenartowicz). Biznesmen ma nadzieję, że ksiądz przemówi do rozumu jego synowi Igorowi (Mateusz Banasiuk), który uwielbia "palić gumy" na mieście.

 • 12.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 61 (seria V, odc. 5) Krowy tłuste, krowy chude
  Policjanci otrzymują zgłoszenie o kradzieży ...

  Policjanci otrzymują zgłoszenie o kradzieży krów w gospodarstwie Kwapisza. Rolnik podejrzewa, że ze sprawą ma coś wspólnego jego sąsiad, niejaki Pawelec. Okazuje się, że sąsiedzi się nienawidzą. Kwapisz nieumyślnie spowodował wypadek, w którym zginęła żona Pawelca. Od tego czasu trwa między nimi wojna. Policjanci sprawdzają, kto mógł ukraść krowy. Tymczasem do szpitala trafia Kwapiszowa, lekarze stwierdzają brucelozę, chorobę występującą u bydła. Sprawa jest tak zagmatwana, że nieodzowna okaże się pomoc ojca Mateusza.

 • 12.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 62 (seria V, odc. 6) Paragraf 23
  Młodsza córka Noculów, Zosia, ma ...

  Młodsza córka Noculów, Zosia, ma poważnie uszkodzone oko. Po konsultacjach okulistycznych jeden z lekarzy mówi o konieczności poważnego zabiegu, na który trzeba jednak długo czekać. Okazuje się, że Zosia ma jeszcze do wyboru bardzo kosztowną prywatną usługę. Basia za wszelką cenę próbuje szybko znaleźć pieniądze dla córki, zwłaszcza że lekarz naciska, by przeprowadzić zabieg jak najszybciej. W tej sytuacji matka postanawia wziąć kredyt w firmie Krezus. Pieniądze mają szybko trafić na konto. Dopiero po wnikliwym przeczytaniu umowy, Basia przekonuje się, że została oszukana. Ks. Mateusz próbuje pomóc Noculom w rozwiązaniu tej trudnej sprawy.

 • 13.04.2024 05:20- TVP Kobieta odc. 176 (Ojciec Mateusz XIV odc. 3) Świadek oskarżenia
  Karetka zabiera postrzeloną dziewczynę do ...

  Karetka zabiera postrzeloną dziewczynę do szpitala. Jej stan jest krytyczny. Na łące za miastem znalazł ją rolnik. Wcześniej dziewczyna rozmawiała z Mateuszem o problemach małżeńskich. Tymczasem Oskar Cichosz (Jacek Kopczyński) zgłasza zaginięcie żony. Policjanci potwierdzają tożsamość poszkodowanej. To Marcelina Cichosz (Aleksandra Mikołajczyk). Oskar jest przesłuchiwany. Mateusz mówi Noculowi, że Marcelina miała romans. Chciała się wyplątać z pozamałżeńskiego związku i prosiła o radę. Policjanci ustalają, że została postrzelona z broni sportowej i sprawdzają okoliczne strzelnice. Przesłuchują Leszka Grabińskiego (Tomasz Mandes), właściciela strzelnicy i kochanka Marceliny. Ojciec Mateusz rozmawia najpierw z Leszkiem, potem z Oskarem. Tymczasem Marcelinę odwiedza w szpitalu siostra Karolina (Lili Dąbrowska). Oskar odbiera telefon od oddziałowej, że Marcelina wybudziła się ze śpiączki.

 • 13.04.2024 06:20- TVP Kobieta odc. 177 (Ojciec Mateusz XIV odc. 4) Amfetamina
  Zamaskowany napastnik napada na kantor, ...

  Zamaskowany napastnik napada na kantor, grożąc kasjerce bronią. Zabiera pieniądze. Po włączeniu przez kasjerkę alarmu zjawia się policja. Technicy zabezpieczają ślady. Policyjny pies tropi porzuconą maskę w koszu na śmieci. Z uzyskanych informacji wynika, że to kolejny w okolicy napad człowieka w masce. Do sprawy włącza się CBŚ. Tymczasem w liceum dyrektor szkoły zabezpiecza torebkę z białym proszkiem, którą znalazł na poddaszu stróż. Nauczyciel chemii rozpoznaje zawartość jako amfetaminę. Mateusz i Nocul są świadkami burzliwej rozmowy dwójki nauczycieli, Joanny i Mirka. Mateusz zagląda na strych, gdzie znaleziono narkotyki. Tymczasem policja otrzymuje od dyrektora listę uczniów podejrzanych o kontakty z narkotykami. Funkcjonariusze przesłuchują Karola i Janka. Mateusz zauważa u Nocula maskę wilka. Przypomina sobie, że na strychu w szkole widział maskę sowy. Dyrektor informuje uczniów tuż przed olimpiadą, że ich nauczyciel wziął urlop z powodów osobistych. Gibalski i Nocul odwiedzają starego profesora, który odtwarza im film z przedstawienia swoich uczniów w rolach zwierząt.

 • 13.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 63 (seria V, odc. 7) Zdobycz
  Możejko próbuje umówić się z ...

  Możejko próbuje umówić się z Justyną, jednak ona wyjeżdża za miasto. Zamierza popracować nad ważnymi dokumentami z nowym prawnikiem, Markiem Podgórskim, który jest zatrudniony w Urzędzie Miasta. Zapalony myśliwy Podgórski ma problemy z obrońcami zwierząt. Tuż przed wyjazdem ktoś niszczy jego samochód, malując na karoserii jelenie. Justyna wraca wcześniej z wyjazdu. Następnego dnia okazuje się, że Podgórski został śmiertelnie postrzelony w swojej wiejskiej posiadłości. Justyna była ostatnią osobą, która widziała go żywego. Sytuacja komplikuje się. Możejko rozpoczyna śledztwo.

 • 13.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 64 (seria V, odc. 8) Aukcja
  W Sandomierzu ma się odbyć ...

  W Sandomierzu ma się odbyć aukcja nieznanego obrazu Olgi Boznańskiej, który sprzedaje Mikołaj. Popadł w tarapaty finansowe i jest to jedyny sposób na pozbycie się kłopotów. W trakcie aukcji pojawia się jednak osoba kwestionująca autentyczność obrazu. W tej sytuacji główny kupiec rezygnuje z zakupu. Obraz trafia do depozytu w muzealnym sejfie. Następnego dnia okazuje się, że obraz zniknął. Inny ekspert potwierdza jego autentyczność. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży.

 • 14.04.2024 06:25- TVP Kobieta odc. 178 (Ojciec Mateusz XIV odc. 5) Poza światem
  Na dziedzińcu szkoły podstawowej policjanci ...

  Na dziedzińcu szkoły podstawowej policjanci zabezpieczają zwłoki nauczycielki Sylwii Bukowskiej (Karolina Piechota). Nocul przesłuchuje dyrektora szkoły Albina Sikorę (Rafał Walentynowicz). Dowiaduje się, że Sylwia interesowała się sytuacją rodzinną jednej z uczennic, Anielki Wrzosek (Julia Gawrysiak). Kiedy postanowiła zawiadomić opiekę społeczną, ojciec dziewczynki zareagował gwałtownie. Z powodu odwołanych lekcji Mateusz odwozi Anielkę do domu. Tymczasem policjanci ustalają, że ostatni telefon do ofiary był z cukierni Przysmaczek. Jak się okazuje na miejscu, telefonowała Hanna Wrzosek (Dominika Kluźniak). Umówiła się na spotkanie z nauczycielką. Policja przesłuchuje matkę Anielki. Mateusz rozmawia z właścicielką cukierni, która przyjaźni się z Hanną Wrzosek. Dowiaduje się, że Sylwia namawiała Hannę do odejścia od męża. Anielka zdradza Mateuszowi, że mama i Sylwia lubiły się. Stefan Wrzosek (Wojciech Mecwaldowski) stawia się na komendzie. Nocul rozmawia ze współlokatorką Sylwii, Anitą (Anna Kerth), również nauczycielką. Ustala, że Sylwia rozstała się z chłopakiem, Romanem Parnelem (Jakub Mazurek). Roman dzwonił do niej w dniu jej śmierci.

 • 14.04.2024 07:20- TVP Kobieta odc. 179 (Ojciec Mateusz XIV odc. 6) Geniusz
  Ksiądz Mateusz jest świadkiem napadu ...

  Ksiądz Mateusz jest świadkiem napadu na sklep. Widzi jak sprawcy odjeżdżają motocyklem. Policyjni technicy zabezpieczają ślady. Mateusz opisuje sprawców. Możejko dostaje zdjęcie z fotoradaru motocykla odpowiadającego opisowi, ale siedzi na nim tylko jeden motocyklista. Na polu biwakowym nad Wisłą policjanci znajdują nieprzytomnego chłopaka. Obok ciała znajdują atrapę broni, a w zaroślach biały kask motorowy. Przypadkowy kierowca zauważa przy drodze motocyklową rejestrację. Policja ustala właściciela - to Zbigniew Dybik, uczeń technikum mechanicznego. Chłopak od dwóch dni nie pojawił się w szkole. Zostaje zatrzymany podczas próby ucieczki. Policjanci przeszukują garaż chłopaka i znajdują części od motoru oraz kask.

 • 14.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 65 (seria V, odc. 9) Taka spokojna niedziela
  Możejko prowadzi tajne dochodzenie w ...

  Możejko prowadzi tajne dochodzenie w sprawie o zabójstwo. Wpada przy okazji na trop nielegalnego kasyna prowadzonego w zabytkowym pałacu. Inspektor pojawia się tam incognito, jednak zostaje zdemaskowany przez Natalię, która przypadkowo zwiedza zamek. Przestępcy w panice uprowadzają Możejkę i Natalię. Planują pozbyć się niewygodnych świadków, fingując wypadek samochodowy. Zniknięcie Możejki stawia całą świętokrzyską policję na nogi. Mateusz prowadzi równoległe śledztwo.

 • 14.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 66 (seria V, odc. 10) Obrona konieczna
  Właściciel sklepu jubilerskiego śmiertelnie postrzelił ...

  Właściciel sklepu jubilerskiego śmiertelnie postrzelił włamywacza. Policjanci jednak mają wątpliwości. Nocul zostaje wyznaczony do przeprowadzenia wnikliwego śledztwa nad przeszłością jubilera. Eksperci do spraw balistyki wykluczają wersję samoobrony. Jednak nie można jednoznacznie udowodnić jubilerowi winy. Nocul, który ma kłopoty małżeńskie, nie radzi sobie ze sprawą. Zwierza się ze swoich problemów Mateuszowi. Ksiądz włącza się do śledztwa i pomaga w rozwiązywaniu zagadki, a także zaleca małżeńską terapię.

 • 15.04.2024 05:10- TVP Kobieta odc. 180 (Ojciec Mateusz XIV odc. 7) Życiowy rekord
  W Sandomierzu trwa inauguracja sezonu ...

  W Sandomierzu trwa inauguracja sezonu pływackiego. Na trybunach są Natalia i Mateusz. Żeńską drużynę prowadzi Alicja Kobus. Diana Świerczewska, chluba drużyny, właśnie otrzymała stypendium. Kiedy wychodzi z pływalni, zaczepia ją Artur. Młodzi sprzeczają się. Diana nie pojawia się na treningu, a rodzice zgłaszają zaginięcie córki. Nocul i Paruzel przeszukują pokój Diany. Policjanci odkrywają niepokojące treści na profilu dziewczyny. Artur rozmawia z Możejko. Pokazuje treść wiadomości jaką dostał od Diany. Policjanci znajdują Dianę pod mostem. Trwa walka o jej życie. Lekarz informuje rodziców, że dziewczyna jest w ciąży. Z raportu wynika, że pod paznokciami Diany jest obcy naskórek.

 • 15.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 181 (Ojciec Mateusz XIV odc. 8) Piekło
  Mateusz rozmawia z grupką wiernych ...

  Mateusz rozmawia z grupką wiernych przed kościołem. Ktoś dzwoni do niego prosząc o pomoc. Natychmiast wsiada na rower i jedzie na spotkanie. Niespodziewanie zostaje zaatakowany chloroformem. Porywacz wiąże Mateusza i zamyka w piwnicy. Zaniepokojona Natalia wydzwania do proboszcza cały dzień. Jego komórka jest jednak wyłączona. Porywacz rozmawia z Mateuszem, ale nie chce podać powodu uprowadzenia. Krzyczy, że świat w końcu o nim usłyszy, bo to on pokona Mateusza. Zaginięcie ojca Mateusza to na komendzie sprawa priorytetowa. W środku nocy trwa narada. Rano Nocul przesłuchuje wiernych. Ktoś mówi, że widział księdza jadącego na rowerze w stronę Milczan. Pluskwa i Natalia też ruszają na poszukiwania.

 • 15.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 67 (seria V, odc. 11) Sonata
  Trwa koncert młodego pianisty Juliana ...

  Trwa koncert młodego pianisty Juliana Dębskiego i wiolonczelistki Renaty Rawicz. Po koncercie Stanisław Dębski, ojciec Juliana, prowadzi gości do garderoby syna. Wszyscy widzą, jak Julian stoi z mosiężną lampą w ręce nad nieprzytomną kobietą. Ofiara została uderzona ciężkim przedmiotem w głowę. Wszystko wskazuje na to, że napastnikiem był właśnie Julian. Pianista trafia do aresztu. Na podłodze garderoby policjanci znajdują bardzo drogie szkło kontaktowe. Pobita kobieta powoli odzyskuje przytomność. Ofiarą napadu jest Bożena Igras, dawna ukochana Juliana, która go porzuciła, kiedy wyjechał na zagraniczne stypendium. W śledztwie wychodzi na jaw, że to Stanisław Dębski przyczynił się do ich rozstania. Najważniejsza była dla niego kariera syna. W przerwie koncertu pokłócił się z Bożeną, kazał jej zniknąć. Stanisław przyznaje, że chronił syna przed Bożeną, nie pobił jej jednak. Zagadka zostaje ostatecznie wyjaśniona, dzięki niezwykłej spostrzegawczości księdza Mateusza oraz jego zdolnościom dedukcyjnym.

 • 15.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 68 (seria V, odc. 12) Rabunek
  W Sandomierzu grasują złodzieje podszywający ...

  W Sandomierzu grasują złodzieje podszywający się pod zakonnice. Podczas napadu na antykwariat zostaje dotkliwie pobity właściciel. Policja nie znajduje żadnych śladów, które mogłyby pomóc w
  zidentyfikowaniu przestępców. Możejko postanawia poprosić księdza Mateusza o pomoc w rozmowach z prawdziwymi zakonnicami. Tymczasem właściciel antykwariatu odzyskuje przytomność i oświadcza, że napastnikiem był Wacław. Zaangażowany w rozwikłanie zagadki ksiądz, w końcu wpada na trop szajki.

 • 16.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 182 (Ojciec Mateusz XIV odc. 9) Krew z krwi
  Na plebanii zjawia się Patrycja ...

  Na plebanii zjawia się Patrycja Świerc (Monika Kwiatkowska) z półtorarocznym synkiem. Chce rozmawiać z Mateuszem, jest niespokojna. W trakcie rozmowy kobieta obserwuje grających w koszykówkę nastolatków, wśród których jest Bruno (Jasper Sołtysiewicz). W środku nocy Nocul wraca do domu. W pewnej chwili dostrzega źle zaparkowane auto. Świecąc latarką zauważa nieprzytomne dziecko. Policjanci zabezpieczają samochód i ustalają właściciela. Okazuje się, że jest nią Patrycja Świerc. Trwają poszukiwania Patrycji. Policjanci sprawdzają bilingi telefoniczne. Ostatnie połączenia wykonywała do męża Natana (Jakub Przebindowski) i do Grażyny Kukielskiej (Dorota Landowska), znanej w mieście prawniczki. W parku policjanci znajdują zwłoki Patrycji.

 • 16.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 183 (Ojciec Mateusz XIV odc. 10) Siłownia
  Na zapleczu słychać muzykę dobiegającą ...

  Na zapleczu słychać muzykę dobiegającą z dyskoteki. Nagle otwierają się drzwi i wypada Kacper, ma zakrwawioną wargę. Ze środka wybiegają Marcin (Piotr Mróz) i Waldek (Maciej Radel), a z nimi Ewa (Agnieszka Mrozińska - Jaszczuk) i Patrycją (Aleksandra Posielężna), które są przejęte zaistniałą sytuacją. Bijatyka trwa na dobre. Rano pobity Kacper zjawia się w warsztacie samochodowym Waldka i Ryśka. Rysiek ma do spłacenia dług wdzięczności. Kacper zabrał jego brata Waldka do dyskoteki. Tomek, Marcin, Adrian, Marczak i Agnieszka trenują na siłowni. Nagle Adrian odkrywa, że ktoś niszczy ich samochód. Dochodzi do regularnej wojny na pięści. Tomek rozpoznaje napastników, ale nie chcą o tym rozmawiać z policją. Agnieszka znajduje zakrwawionego i nieprzytomnego Tomka w szatni.

 • 16.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 69 (seria V, odc. 13) Ogrodnik
  W podsandomierskiej gliniance znaleziono samochód ...

  W podsandomierskiej gliniance znaleziono samochód ze zwłokami. W tym samym czasie zgłoszono zaginięcie klasztornego ogrodnika. O zabójstwo jest podejrzany bratanek ogrodnika - Marek, mechanik samochodowy. Ekspertyza wykazuje jednak, że zwłoki leżały na dnie glinianki ponad 20 lat. Policjanci przystępują do rozwikłania zagadki. Kim była ofiara i gdzie jest ogrodnik? Z pomocą przychodzi niezawodny ojciec Mateusz.

 • 16.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 70 (seria VI, odc. 1) Eden
  Na budowie osiedla dochodzi do ...

  Na budowie osiedla dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Szefowa firmy wypadła z balkonu. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Na podstawie poszlak można przypuszczać, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, lecz próba zabójstwa. Firma miała poważne problemy finansowe, a ponadto Wiercińską łączyły prywatne relacje z szefem finansowym jej firmy. Przed wypadkiem kobieta była związana z kierownikiem budowy. Obaj mężczyźni są podejrzani. W śledztwo angażuje się ksiądz Mateusz.

 • 17.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 184 (Ojciec Mateusz XIV odc. 11) Sekretny układ
  Mateusz rozmawia z Andrzejem Kozakiem, ...

  Mateusz rozmawia z Andrzejem Kozakiem, który wygląda na zaaferowanego. Trzyma w dłoni saszetkę i przyznaje księdzu, że ma kłopoty. Później odwiedza sklep jubilerski i wyjmuje z saszetki sześć monet wraz z certyfikatami. To oryginalne krugerrandy. Wychodzącego ze sklepu Andrzeja obserwuje z samochodu para, która prosi go o pomoc. Pod domem zauważa brak saszetki z pieniędzmi. Zgłasza kradzież na komendzie. Policjanci wyławiają z rzeki samochód ze zwłokami Andrzeja Kozaka. Nocul rozmawia z żoną Andrzeja, Renatą (Katarzyna Chrzanowska). We krwi Kozaka znaleziono sporą ilością leków psychotropowych. Nocul i Kobylicka odwiedzają Wiolę Nagórksą, właścicielkę SPA, która miała romans z Andrzejem.

 • 17.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 185 (Ojciec Mateusz XIV odc. 12) Rave Party
  W opustoszałej hali fabrycznej odbywa ...

  W opustoszałej hali fabrycznej odbywa się rave party. Ciemności rozświetlają tylko ostre błyski światła, które ukazują szaleńczo tańczącą, w dużej mierze naćpaną, młodzież. Wśród tańczących przeciska się Gaja (Magdalena Żak). Diler proponuje jej towar. Odmawia. Rano policjanci znajdują zwłoki dziewczyny w pobliżu hali. Marczak rozpoznaje swoją sąsiadkę. Zabezpieczają narkotyki. Darek (Sergiusz Żymełka), brat ofiary, dostaje wiadomość, gdy akurat jest u Mateusza. Obaj jadą na miejsce zbrodni. Dowiadują się, że Gaja przedawkowała. Mateusz mówi, że dziewczyna już nie brała narkotyków.

 • 17.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 71 (seria VI, odc. 2) Powrót Piotra
  W Sandomierzu umiera na atak ...

  W Sandomierzu umiera na atak serca ukraiński turysta. Policja musi zająć się tą sprawą. Na plebanię wraca bez zapowiedzi Piotr. Wszyscy się bardzo cieszą z jego powrotu. Piotr przyjeżdża na plebanię z Galeną, śpiewaczką z Ukrainy. Prosi Mateusza o zgodę na pobyt dziewczyny na plebanii. Natalia nie jest zadowolona z tego powodu. Piotr przygotowuje koncert pieśni z Galeną. Okazuje się, że ma wobec dziewczyny też inne plany. Tymczasem Galena spotyka się z Igorem. Mężczyzna prosi o oddanie przesyłki, którą miała dla niego przywieźć. W tym czasie Piotr przypadkiem odkrywa, co zawiera jedna z książek w pokoju Galeny. Ksiądz Mateusz i policjanci pomagają rozwiązać tę sprawę.

 • 17.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 72 (seria VI, odc. 3) Fatum
  Ksiądz Mateusz jest świadkiem niebezpiecznego ...

  Ksiądz Mateusz jest świadkiem niebezpiecznego wypadku. Nastolatek wjeżdża rowerem pod samochód i trafia do szpitala. Okazuje się, że ranny jest synem Nowaka, szpitalnego ochroniarza. Chłopiec leży na oddziale doktor Piotrowskiej. W tym samym czasie do szpitala trafia wnuczka miejscowego adwokata. Nowak zarzuca Piotrowskiej, że nie zajmuje się jego synem. Następnego dnia lekarka zostaje znaleziona martwa w szpitalnej kotłowni. Podejrzenie o zabójstwo pada na Nowaka. Ksiądz Mateusz pomaga w rozwikłaniu tajemniczej sprawy.

 • 18.04.2024 05:10- TVP Kobieta odc. 186 (Ojciec Mateusz XIV odc. 13) Złomiarze
  Na słup kolejowej trakcji wdrapuje ...

  Na słup kolejowej trakcji wdrapuje się dwóch młodych mężczyzn: Czarek (Piotr Domalewski) i Leszek (Mateusz Kmiecik). Ścinają kable, które spadają na torowisko, skąd zabiera je Mirek (Stanisław Sygitowicz) i ładuje do auta. Kiedy staje na krawędzi torowiska, dostrzega nadjeżdżające dwa samochody Straży Ochrony Kolei. Ostrzega wspólników, którym udaje się zbiec przed ścigającymi ich sokistami. W skupie złomu dochodzi do awantury z ajentem. Tymczasem na miejscu kradzieży trakcji kolejowej zjawiają się Nocul i Możejko. Potem policjanci kontrolują złomowisko. W kontenerze znajdują ciało mężczyzny. Wkrótce zatrzymują włóczęgę, który uciekał z miejsca zdarzenia. Znajdują przy nim fragmenty kabli. Zostają też zatrzymani bracia Dąbrowscy, podejrzewani o kradzież trakcji. Marczak trafia na ślad zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze złomowiskami.

 • 18.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 187 (Ojciec Mateusz XV odc. 1) Uciekinier
  Wierzbicki i Paruzel patrolują ulice. ...

  Wierzbicki i Paruzel patrolują ulice. W oknie willi, której właściciele wyjechali, zauważają włamywacza. Okazuje się, że jest on poszukiwany listem gończym. Osobiście przyjeżdża po więźnia nowy naczelnik
  komendy wojewódzkiej - Aleksander Morus (Redbad Klijnstera). Konwój jadący do sądu w Kielcach z recydywistą Bieruniem (Sławomir Grzymek) ma wypadek. Bieruń pozostawia rannych policjantów i zbiega do lasu. Możejko zarządza obławę.

 • 18.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 73 (seria VI, odc. 4) Zatruta woda
  Aspirant Nocul trafia do szpitala ...

  Aspirant Nocul trafia do szpitala po zatruciu wodą. Okazuje się, że w jednym ze sklepów kilka osób kupiło wodę skażoną arsenem. Policjanci trafiają do firmy Saturnus, która ją wyprodukowała. Strąk, właściciel firmy, twierdzi, że jego woda nadaje się do spożycia. Wieczorem Strąk zostaje znaleziony martwy. Ekspertyza wykazuje, że został otruty. Głównym podejrzanym jest Tomasz, niedawno zwolniony pracownik. Sabina, żona Tomka, prosi księdza Mateusza o pomoc. Zwierza się, że mąż znęcał się nad nią. Nie wierzy jednak, by mógł kogoś zabić. Ksiądz próbuje rozwikłać zagadkową sprawę.

 • 18.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 74 (seria VI, odc. 5) Druga szansa
  Trwają przygotowania do ślubu Zosi. ...

  Trwają przygotowania do ślubu Zosi. Jej ciotka, właścicielka kilku pralni w mieście, do ostatniej chwili dba o każdy szczegół. Tuż przed uroczystością Zosia znajduje ciotkę martwą. Rozpoczyna się śledztwo w sprawie zabójstwa Drawskiej. Podejrzanym jest ojciec Zosi, któremu przed laty odebrano prawa rodzicielskie. Tuż przed ślubem córki pojawił się w mieście. Natalia postanawia wyjechać na zagraniczną wycieczkę. Babcia nie jest zachwycona tym pomysłem. Tymczasem okazuje się, że biuro podróży zbankrutowało. Policjanci otrzymują kolejne zgłoszenia od poszkodowanych. Wiele wskazuje na to, że obie te sprawy są ze sobą powiązane. Zagadkę próbuje rozwikłać ojciec Mateusz.

 • 19.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 188 (Ojciec Mateusz XV odc. 2) Przeznaczenie
  Nocul i Gibalski dostają wezwanie ...

  Nocul i Gibalski dostają wezwanie do domu pracy twórczej. W pokoju znajdują zwłoki Wardowskiego, przewodnika i niespełnionego pisarza. Możejko przesłuchuje dyrektora. Okazuje się, że denat miał wobec ośrodka długi i nadużywał alkoholu. Policjanci docierają również do Ireny, byłej żony Wardowskiego. Powoli wychodzi na jaw, że wszystko wiąże się z osobą Andrzeja Halnego, znanego na świecie pisarza.

 • 19.04.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 189 (Ojciec Mateusz XV odc. 3) Przemiana
  "Dzidek" napada na pocztę. W ...

  "Dzidek" napada na pocztę. W kolejce stoją Mateusz i Nocul. Policjant rozpoznaje napastnika, którym jest Jerzy Jarecki. Nieoczekiwanie "Dzidek" pada nieprzytomny na ziemię. W szpitalu okazuje się, że dopiero wyszedł z więzienia za rozbój. Tego dnia znaleziono zwłoki dyrektora w fabryce karmy dla zwierząt. Policjanci zabezpieczają otwarty sejf i przesłuchują Gralaka, ochroniarza, który znalazł ciało. W fabryce zjawia się Halina Reszel, członek zarządu, która przejmuje obowiązki dyrektora.

 • 19.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 75 (seria VI, odc. 6) Zanik pamięci
  W zaroślach nad rzeką zostaje ...

  W zaroślach nad rzeką zostaje znalezione ciało właściciela jednego z sandomierskich przedsiębiorstw. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci postanawiają wezwać komendanta Możejkę. Wtedy słyszą dźwięk telefonu dochodzący ze skarpy. Znajdują tam nieprzytomnego komendanta. Kiedy Możejko odzyskuje świadomość w szpitalu, okazuje się, że stracił pamięć. Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Płońskiego, a główną podejrzaną jest była właścicielka zakładów. Komendant Możejko zostaje wypisany ze szpitala, ale wymaga stałej opieki i trafia na plebanię. Wszyscy dokładają starań, by przywrócić Możejce pamięć.

 • 19.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 76 (seria VI, odc. 7) Jacek
  Mateusz postanawia przygotować kalendarz, którego ...

  Mateusz postanawia przygotować kalendarz, którego sprzedaż zasili fundusz akcji charytatywnej. Zamierza zwrócić się o pomoc do fundacji Arka. Fundacja ma jednak problemy z powodu nieobecności księdza Jacka. Mateusz jest zaniepokojony jego zniknięciem. Okazuje się, że ksiądz Jacek musi opiekować się swoją bratanicą, która jest w ciąży. Tymczasem wychodzi na jaw, że fundacja nie zapłaciła drukarni, a tymi sprawami zajmował się właśnie ksiądz Jacek. Ksiądz Mateusz nie wierzy w jego nieuczciwość. Postanawia więc bliżej zbadać całą sprawę.

 • 20.04.2024 05:30- TVP Kobieta odc. 190 (Ojciec Mateusz XV odc. 4) Weryfikacja
  Naczelnik Morus (Redbad Klijnstera) wysyła ...

  Naczelnik Morus (Redbad Klijnstera) wysyła Możejkę na zaległy urlop. Świadkiem jest dziennikarz z lokalnej gazety, Mirek Burski (Szymon Rząca). Justyna zabrania mu zajmować się tematem komendy. Możejko podejrzewa, że naczelnik szuka na niego haka. Morus przesłuchuje policjantów na komendzie. Mateusz przypadkowo zostaje obrzucony jajkami pod kancelarią adwokacką Bogusława Kłodnickiego (Zbigniew Suszyński). Kiedy wraca z łazienki, słyszy krzyk Joanny, córki Bogusława, dobiegający z gabinetu. Reanimacja Kłodnickiego nie udaje się. Morus ustala, że denat był na liście płac jednego z największych narkotykowych przemytników w kraju.

 • 20.04.2024 06:25- TVP Kobieta odc. 191 (Ojciec Mateusz XV odc. 5) Upadek
  Autor kryminałów, Marek Sandecki razem ...

  Autor kryminałów, Marek Sandecki razem ze swoją agentką Moniką Karel rozgląda się na targu staroci za kolejną maszyną do pisania. Przed nim spotkanie autorskie w Sandomierzu. Na komendzie zjawia się aspirant Antoni Dziubak (Bartłomiej Firlet). Oznajmia, że dostał przydział do służby w Sandomierzu. W kawiarni dochodzi do małżeńskiej kłótni między Marią (Halina Skoczyńska) i Oskarem (Marek Siudym) Kurkami. Mężczyzna wyznaje, że odchodzi do innej. Aspirant Dziubak tymczasowo zatrzymuje się na plebanii. Marek Sandecki słabnie w sklepie jubilerskim Oskara. Oskar wybiega po wodę na zaplecze, a w tym momencie Marek kradnie biżuterię i ucieka ze sklepu.

 • 20.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 77 (seria VI, odc. 8) Kolekcjoner
  W Sandomierzu grasuje grupa grafficiarzy. ...

  W Sandomierzu grasuje grupa grafficiarzy. Nie wszystkim podobają się ich działania i mają wrogów. Wchodzą w zatarg z Badurą, na którego ogrodzeniu pojawiły się malunki. Następnego dnia zostaje znalezione ciało Badury. Okazuje się, że w pobliżu domu denata widziano jednego z grafficiarzy, Łukasza. Poszlaki wskazują, że to właśnie on jest zabójcą. Ksiądz Mateusz nie wierzy jednak w winę chłopaka, próbuje sam wyjaśniać sprawę. Z przeprowadzonych rozmów z sąsiadami wynika, że Badura był znanym kolekcjonerem znaczków. Być może ta informacja okaże się właściwym tropem w poszukiwaniu sprawcy.

 • 20.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 78 (seria VI, odc. 9) Wyjazd
  Ksiądz Mateusz zostaje wysłany przez ...

  Ksiądz Mateusz zostaje wysłany przez biskupa do Ostii. Pod jego nieobecność obowiązki na plebanii ma przejąć ksiądz Jacek. W drodze na lotnisko Mateusz spotyka kibiców lokalnego klubu piłkarskiego Naprzód Sandomierz. Wśród nich jest Adam, który przed kilku laty był ministrantem. W czasie podróży bus zatrzymuje się na rogatkach Sandomierza, na stacji benzynowej. Kibice zaczepiają Machurę, proszącego klientów stacji o kilka złotych. Tuż przed odjazdem busa, w toalecie zostaje znaleziony martwy Machura. Policja rozpoczyna śledztwo. Mateusz, jako świadek w sprawie, nie może wyjechać z kraju. Podejrzany o zabójstwo jest Adam. Ksiądz postanawia pomóc chłopakowi, wierząc w jego niewinność. Mieszkańcy plebanii cieszą się z nieoczekiwanego powrotu Mateusza. Ksiądz Jacek ma jednak wielki problem.

 • 21.04.2024 05:45- TVP Kobieta odc. 192 (Ojciec Mateusz XV odc. 6) Matczyne serce
  Mateusz odprowadza Emilkę do koleżanki. ...

  Mateusz odprowadza Emilkę do koleżanki. Przed domem dochodzi do kłótni matki Róży, Marceliny (Diana Kadłubowska), z Kornelią, jej macochą. Babcia wzywa policję, bo zauważyła na plebanii bałagan i otwarte drzwi. Policjanci dostają wezwanie do magazynu budowlanego. Mirek Fabisiak (Maciej Wilewski) nie żyje. Zastali na miejscu Kornelię z pistoletem w ręce. Jest w szoku. W czasie przesłuchania Kornelia (Anna Guzik) wyznaje, że dostała dziwny telefon. Pojechała do pracy Mirka, by przyłapać go na rzekomej zdradzie.

 • 21.04.2024 06:40- TVP Kobieta odc. 193 (Ojciec Mateusz XV odc. 7) Komornicy
  W zakładzie kamieniarskim dochodzi do ...

  W zakładzie kamieniarskim dochodzi do egzekucji komorniczej. Na miejsce przyjeżdżają Kobylnicka i Dziubak. Ksawery Sobota (Mirosław Kropielnicki) i jego żona Krystyna (Ewa Telega) nie chcą dobrowolnie poddać się wyrokowi sądowemu. Ksawery atakuje komornika i asesora. Kobylnicka aresztuje Ksawerego. Mateusz rozmawia z komornikiem Walentą (Dariusz Toczek). Kobylnicka z Dziubakiem jadą do wypadku samochodowego. Ranny Walenta zostaje zabrany do szpitala. Mariola Walenta (Paulina Gałązka) pokazuje listy z pogróżkami.

 • 21.04.2024 15:20- TVP Kobieta odc. 79 (seria VI, odc. 10) Rodzinne więzi
  Do Sandomierza przyjeżdża znany choreograf. ...

  Do Sandomierza przyjeżdża znany choreograf. Na casting do grupy tanecznej zgłasza się wielu tancerzy, wśród nich są Kinga i Paulina. Paulina wygrywa casting, wzbudza też zainteresowanie Patryka. Wieczorem tancerze bawią się w klubie. Do Nocula przyjeżdża jego stryj Roman, który bardzo chce poznać pracę swego chrześniaka. Nad ranem, w jednej z bram, zostaje znaleziona martwa dziewczyna. Jest świadek, który twierdzi, że widział jak z miejsca zdarzenia uciekała bardzo młoda kobieta. Ofiara zostaje zidentyfikowana. Okazuje się, że to Paulina. Główną podejrzaną w tej sprawie jest Kinga. Nocul nie chce spotkać się ze stryjem w pracy. Naopowiadał mu, że jest komendantem policji w Sandomierzu.

 • 21.04.2024 16:25- TVP Kobieta odc. 80 (seria VI, odc. 11) Adrenalina
  W okolicach Sandomierza odbywają się, ...

  W okolicach Sandomierza odbywają się, urządzane nielegalne, wyścigi motocyklistów. Policjanci próbują dotrzeć do organizatorów, postanawiają też zająć się prewencją i wprowadzają pogadanki w szkołach. Mateusz i Natalia też są świadkami szaleńczych popisów na motorach, składają zeznania na policji, jednak na tej podstawie trudno ustalić personalia ścigających się. W jednym z wyścigów ranny zostaje Jarek. Chłopak trafia do szpitala, ale nie przyznaje się do udziału w tej niebezpiecznej zabawie, nie zdradza żadnych szczegółów. W szpitalu odwiedza go Darek, to on przygotowuje motor Jarka. Darek ma zmierzyć się z głównym rywalem Jarka, Bonzem. Okazuje się, że rywalizują ze sobą nie tylko o palmę pierwszeństwa na szosie, ale także o względy Agaty. Bonzo nie gra jednak uczciwie, w wyścigu zostaje ciężko ranny Darek, który umiera podczas reanimacji. Policjanci wszczynają śledztwo. Planują blokadę miasta przy kolejnym wyścigu. W sprawę włącza się ksiądz Mateusz.

 • 22.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 194 (Ojciec Mateusz XV odc. 8) Pałac
  Anna wraz z Olą zjawia ...

  Anna wraz z Olą zjawia się we dworze Jeremiego Rokitnickiego. Jeremi oprowadza synową i wnuczkę po dworze. Oglądają drzewo genealogiczne rodziny. Do dworu przyjeżdża syn Jeremiego, Filip, z którym Anna jest w separacji. Towarzyszy mu modelka Jagoda. Mateusz i Natalia są świadkami kłótni Anny z Jeremim. Anna w pośpiechu opuszcza dwór z córką. Jeremi jest zły na Filipa. Ojciec Mateusz dokonuje święcenia posiadłości. Wkrótce Dziubak i Nocul dostają wezwanie do dworu. Okazuje się, że Jeremi Rokitnicki został zamordowany. Martwego właściciela dworu znalazł administrator Roman. Przy Jeremim siedziała Anna.

 • 22.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 195 (Ojciec Mateusz XV odc. 9) Medium
  Mateusz rozmawia z Haliną Łącką, ...

  Mateusz rozmawia z Haliną Łącką, której córka zaginęła przed laty. Przedstawia mu Lilianę, która jest medium. Okazuje się, że Liliana ma wizje, w których powraca Aneta. Mateusz na prośbę Haliny idzie na policję.
  Możejko i Nocul rozmawiają z Lilianą. Opisuje ona miejsce, gdzie jej zdaniem ma przebywać Aneta. Policjanci dokonują niezwykłego odkrycia we wskazanym miejscu.

 • 22.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 81 (seria VI, odc. 12) Przerwany
  Do Sandomierza przyjeżdżają na weekend ...

  Do Sandomierza przyjeżdżają na weekend dwaj biznesmani, Robert Król i Krzysztof Jasło. Przygotowują się do przetargu, który ma ogłosić burmistrz. Do miasta zabrali też swoje towarzyszki, Renatę i Marię. W czasie, kiedy panowie załatwiają interesy, kobiety zwiedzają miasto i robią zakupy. Mateusz postanawia odnowić zakrystię i umawia się, że zajmie się tym Wojtek. W nocy, na hotelowym parkingu, zostaje znaleziony martwy Robert. Prowadzący sprawę policjanci podejrzewają, że to Wojtek zabił Roberta. Mateusz nie wierzy w winę chłopaka i pomaga policjantom w wyjaśnieniu sprawy.

 • 22.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 82 (seria VI, odc. 13) Zaginiony
  Zbliża się Boże Narodzenie, wokół ...

  Zbliża się Boże Narodzenie, wokół panuje świąteczny nastrój. Mateusz spotyka Barbarę. Wie, że znowu uciekł z domu jej syn. Barbara wierzy, że Radek wróci na święta do domu. Po raz kolejny przychodzi do komisariatu z prośbą o poszukiwanie syna, jednak policjanci lekceważą jej zgłoszenie. Okazuje się, że Barbarę odwiedził ojciec dziewczyny Radka. Joanny jest w ciąży i twierdzi, że ojcem dziecka jest Radek. Czy chłopak wróci na święta do domu?

 • 23.04.2024 05:10- TVP Kobieta odc. 196 (Ojciec Mateusz XV odc. 10) O mały włos
  Mateusz znajduje pod plebanią nieprzytomną ...

  Mateusz znajduje pod plebanią nieprzytomną Marzenę, która trafia do szpitala. Okazuje się, że była u niego rano i sprawiała wrażenie bardzo zaniepokojonej. Pielęgniarka znajduje naszywkę w zaciśniętej dłoni pacjentki. Nocul przesłuchuje koleżanki Marzeny z call center. Ustala, że miała zastąpić Jolę na stanowisku. Przesłuchujący Jolę Dziubak, odkrywa, że to ona miała okazję i motyw, by pozbyć się Marzeny.

 • 23.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 197 (Ojciec Mateusz XV odc. 11) Bransoletka
  Nocul i Możejko dostają wezwanie ...

  Nocul i Możejko dostają wezwanie do zabójstwa. Ofiarą jest właściciel lombardu, Jan Rachwał. Przesłuchują pracownika, Wojciecha Magurę. Policjanci oglądają nagrania z monitoringu. Zatrzymują Julię Dąbrowską, która przyszła do lombardu sprzedać bransoletkę. Twierdzi, że dostała za nią 5 tysięcy. Na komendę wpada przerażony mąż Julii, Paweł. Mateusz rozmawia z Anką, córką Julii. Odwiedza też w areszcie Julię, która wyznaje, że ukradła bransoletkę własnej córce. Ponadto wyjawia, że widziała koło lombardu jakiegoś mężczyznę.

 • 23.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 83 (seria VII, odc. 1) Zastępstwo
  Mateusz żegna mieszkańców plebanii i ...

  Mateusz żegna mieszkańców plebanii i wyjeżdża na 2 miesiące do Włoch. W tym czasie zastępuje go ksiądz Jacek. Na plebanii wakacje spędza Michał. Chłopak idzie na imprezę, gdzie jeden z nastolatków przynosi marihuanę. Pod wpływem środków odurzających Michał wyskakuje przez okno. Ze złamaną nogą trafia do szpitala. Policjanci ustalają, że zażył marihuanę o zwiększonej mocy. Poszukują przestępców, którzy rozprowadzają narkotyki w mieście. Nocul organizuje akcję w klubie Arizona. Możejko i Gibalski przebierają się za metalowców, by wmieszać się w tłum. Policjanci aresztują Jarka Iwanickiego, dorabiającego przy sprzątaniu klubu. W jego szafce pies wyczuwa ślady po narkotykach. Żona Jarka, Jagoda, zjawia się na plebanii z prośbą o pomoc w uwolnieniu męża. W zastępstwie Mateusza na policji pojawia się ksiądz Jacek. W wyniku jego wstawiennictwa Jarek zostaje zwolniony. Policjanci podejrzewają, że w okolicy może być plantacja marihuany, ale nie udaje im się trafić na trop. Nieoczekiwanie w rozwiązaniu zagadki pomaga Pluskwa przy udziale księdza Jacka.

 • 23.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 84 (seria VII, odc. 2) Rocznica
  Nocul postanawia zaprosić żonę Basię ...

  Nocul postanawia zaprosić żonę Basię do restauracji na uroczystą kolację z okazji 20. rocznicy ślubu. Prosi Możejkę o pożyczkę, a Natalię o pomoc w wybraniu odpowiedniego prezentu dla żony u jubilera. Nocul bardzo się stara, by wszystko było doskonale przygotowane. Podczas kolacji do ich stolika podchodzi dawny znajomy Basi, Olgierd Smolik. Mężczyzna obraża Nocula. Policjant wychodzi z nim na chwilę przed restaurację. Po kolacji Noculowie wracają do domu. Następnego dnia rano w ich ogrodzie listonosz znajduje ciało zamordowanego Smolika. Nocul zostaje aresztowany. Pogrążona w rozpaczy Basia szuka pomocy na plebanii. Natalia razem z Pluskwą postanawiają zabawić się w detektywów, radzą się w tej sprawie Mateusza, korzystając z dobrodziejstwa internetowych komunikatorów. Zarówno policjanci, jak i plebanijni detektywi trafiają do Górala, który był w restauracji razem ze Smolikiem. Obaj mężczyźni byli już karani za wymuszenia i rozboje. Pluskwa - jako godny następca Mateusza - pierwszy wpada na trop zabójcy.

 • 24.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 198 (Ojciec Mateusz XV odc. 12) Psina
  Maja wychodzi ze swoim psem ...

  Maja wychodzi ze swoim psem na spacer. Nagle za dziewczynką gwałtownie rusza samochód, wyskakuje z niego mężczyzna i porywa psa. Pakuje go do kartonu, a następnie porzuca w lesie. BMW zajeżdża drogę Marcinowi Borzęckiemu, zostaje on uprowadzony. Policjanci przyjmują zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie i spalonym aucie. Dokumenty potwierdzają tożsamość adwokata Borzęckiego. Mateusz, Daria i leśnik Józef z grupą uczniów wyjeżdżają na surwiwal. Tam dzieci trafiają w lesie na pudło z psem. Dziubak i Kobylicka przeglądają strony o nielegalnych hodowlach psów.

 • 24.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 199 (Ojciec Mateusz XV odc. 13) Manuela
  Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. ...

  Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Wszyscy czekają na przyjazd koordynatorki z Ekwadoru, siostry Manueli. Władek Pęk szarpie się z młodą dziewczyną, Kasią. Manuela widzi całą zdarzenie i reaguje. W salce parafialnej odbywa się spotkanie z Manuelą. Wpada spóźniona Kasia. Ale na kolejnym spotkaniu w kurii, Kasia Wronkowska już się nie zjawia. Mateusz dzwoni do niej, jednak telefon milczy. Zaniepokojona Manuela jedzie z Natalią do dziewczyny. Policjanci dostają wezwanie do nieprzytomnej Kasi. Sąsiadka znalazła ją na schodach do piwnicy.

 • 24.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 85 (seria VII, odc. 3) Naciągacze
  W Sandomierzu pojawiła się grupa ...

  W Sandomierzu pojawiła się grupa naciągaczy, okradająca starszych ludzi metodą "na wnuczka". Policjanci od dłuższego czasu prowadzą działania w tej sprawie. Na sandomierskim rynku zagości też Cyprian, kieszonkowiec okradający ludzi w kolejkach. Jego ofiarą padł między innymi ksiądz Jacek. Policja zostaje powiadomiona o odkryciu ciała młodego chłopaka, w prasie zamieszczono jego zdjęcie. Na policji pojawia się starszy pan, który twierdzi, że niezidentyfikowana ofiara to kolega jego wnuczka. Policjanci zatrzymują Cypriana, przy przeszukaniu okazuje się, że ma przy sobie kilka dowodów osobistych, między innymi martwego chłopaka i księdza Jacka. Babcia Lucyna odbiera telefon od kolegi Michała, który twierdzi że miał on wypadek i potrzebuje pilnie 2 tysięcy złotych. Lucyna obiecuje przygotować pieniądze, wkrótce pojawia się chłopak. Lucyna dzwoni do Nocula i mówi, że zatrzymała oszusta. W toku ustaleń okazuje się, że martwy chłopak był jednym z członków bandy naciągaczy, policjanci zatrzymują wszystkich jej członków. Pozostaje tylko wyjaśnić, dlaczego jeden z nich nie żyje.

 • 24.04.2024 16:25- TVP Kobieta odc. 86 (seria VII, odc. 4) Haracz
  Basia Nocul i Natalia postanawiają ...

  Basia Nocul i Natalia postanawiają zapisać się na zajęcia w klubie fitness "Brigitte". Do właścicielki klubu zgłaszają się mężczyźni po haracz. Po kolejnych groźbach Brygida nie wie, co robić. Jej pracownica mówi, że w klubie jest żona policjanta Nocula. Basia i Natalia proponują pomoc. Brygida opowiada o swoich problemach policji. Funkcjonariusze planują zasadzkę. Bandyci przypadkiem rozpoznają jednak stróżów prawa. Podejrzenie o ataki na Brygidę pada na byłego męża kobiety. Po rozwodzie para pozostaje w złych stosunkach. Do akcji włącza się Pluskwa. Obiecuje bandytom, że zmusi Brygidę do zapłacenia haraczu. Akcję Pluskwy obserwują policjanci.

 • 25.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 200 (Ojciec Mateusz XVI odc. 1) Idol
  W Sandomierzu ma wystąpić zespół ...

  W Sandomierzu ma wystąpić zespół Papa D. i Paweł Stasiak. Podekscytowana Natalia prezentuje Emilce nagrania zespołu. Naczelnik Morus zapowiada na komendzie realizację kalendarza, aby wzbudzić sympatię mieszkańców. Justyna umawia się z wokalistą na wywiad. Na komendzie zjawia się fotograf Albert Człuchowski. Sugeruje Możejce sesję w plenerze. Paweł Stasiak odwiedza na plebanii babcię Lucynę, która, jak się okazuje, przyjaźniła się z babcią wokalisty. Potem Stasiak wsiada do samochodu, kierowca ma go zawieźć na wywiad z Justyną. W sali koncertowej zjawia się Justyna, jest zdziwiona, że nie zastała Pawła. Mateusza, babcię i Natalię niepokoi jego tajemnicze zniknięcie. Paweł Stasiak nie odbiera też telefonu. Ojciec Mateusz zgłasza zaginięcie artysty. Dziubak podejrzewa, że Stasiak padł ofiarą stalkera.

 • 25.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 201 (Ojciec Mateusz XVI odc. 2) Myszka Miki
  Emilka spóźnia się na własne ...

  Emilka spóźnia się na własne przyjęcie urodzinowe. Ku zaskoczeniu domowników przyprowadza ze sobą Franka Chłopickiego, korepetytora od fizyki. Okazuje się, że chłopak jest laureatem olimpiady fizycznej, co imponuje Emilce. Natalia i babcia podglądają czułe pożegnanie zakochanych. Emilka jedzie na korepetycje. Od ojca chłopaka dowiaduje się jednak, że Franek nie wrócił na noc do domu. Możejko i Nocul przesłuchują Emilkę. Możejko ustala, że poznała starszego chłopaka przez koleżankę Zytę Nowakowską. Dziubak i Gibalski odwiedzają modny klub muzyczny. Przesłuchują kolegów chłopaka. Emilka rozdaje koleżankom zdjęcie Franka z informacją, że zaginął. Okazuje się, ze Franek ma kłopoty w szkole.

 • 25.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 87 (seria VII, odc. 5) Pożyczka
  Na plebanii pojawia się windykator ...

  Na plebanii pojawia się windykator w sprawie niespłacanego kredytu Natalii, która twierdzi, że nie brała pożyczki. Mateusz nakłania ją do szybkiego wyjaśnienia sprawy. Po wizycie w banku postanawiają powiadomić policję. Mateusz spotyka w sklepie profesora Nalberczaka, który niegdyś uczył w sandomierskiej szkole. Mężczyzna stoczył się, jest znanym w okolicy pijaczkiem. Nalberczak wpada przypadkiem pod samochód i trafia do szpitala. Okazuje się, że on także ma problemy z niespłacanym kredytem, którego, jak twierdzi, nie zaciągał. W banku, który dochodzi należności, pracuje córka Nalberczaka, Anita, która nie utrzymuje kontaktów z ojcem. Rozpoczyna się wewnętrzne dochodzenie w banku. Główną podejrzaną staje się właśnie Anita, która straciła pracę. Dziewczyna przyznaje się do fałszerstwa i postanawia dobrowolnie poddać się karze. Wiele osób nie wierzy jednak w jej winę.

 • 25.04.2024 16:25- TVP Kobieta odc. 88 (seria VII, odc. 6) Czekolada
  W Sandomierzu otwarto nową cukiernię. ...

  W Sandomierzu otwarto nową cukiernię. Jej właścicielka, Ewa, zatrudnia jako cukiernika Mołdawianina Konstantina. Nie wszyscy mieszkańcy miasta są zadowoleni z tego powodu. Nie podoba się to właścicielce konkurencyjnej cukierni, Halinie, prowadzącej lokal razem z bratem Antonim, a także Zbyszkowi Barańskiemu sympatyzującemu z ruchami narodowościowymi. Wędkarz znajduje na brzegu rzeki zwłoki Konstantina, policjanci rozpoczynają śledztwo w tej sprawie. Podejrzenie pada na Zbyszka, który na dodatek feralnej nocy podpalił motocykl Mołdawianina. Do śledztwa włącza się Mateusz, udaje mu się zapewnić alibi Zbyszkowi. Kolejne podejrzenia padają na Ewę, która mogła być szantażowana przez Konstantina. Ale i ten trop okazuje się fałszywy. Policjanci prowadzą działania śledcze, kiedy pojawia się nieoczekiwanie kluczowy dowód w sprawie. Także Mateusz domyśla się, kto zabił Konstantina. • 26.04.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 202 (Ojciec Mateusz XVI odc. 3) Lotnisko
  W hangarze na lotnisku odbywają ...

  W hangarze na lotnisku odbywają się nielegalne walki bokserskie. Bruno, organizator i bukmacher, każe Bartkowi Majewskiemu przegrać pojedynek. Bartek jest zaskoczony taką decyzją i wbrew rozkazowi powala przeciwnika na ziemię. Po walce wściekły Bruno znowu grozi Bartkowi. Obiecuje jednak zapomnieć o sprawie, jeśli ten przewiezie awionetką narkotyki. Kiedy Bartek i tym razem odmawia, Bruno straszy go, że coś może się stać ciężarnej żonie Maryli. Bartek znajduje w biurze nieprzytomnego szefa, Jakuba. Marczak zabezpiecza nagranie i numer telefonu z automatycznej sekretarki szefa. Możejko przesłuchuje Helenę Krawicz. Okazuje się, że to córka Jakuba. Są w konflikcie od wypadku, w którym zginął jej brat bliźniak. Na narzędziu zbrodni zabezpieczono odciski palców prawdopodobnie należące do kobiety, a w biurze także inne należące do Brunona Tadzika. Siedział za pobicia, nielegalny hazard i wymuszenia. Mateusz odwiedza syna i męża Heleny. Policjanci urządzają zasadzkę na lotnisku.

 • 26.04.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 203 (Ojciec Mateusz XVI odc. 4) Antyk
  Możejko i Nocul testują nowy ...

  Możejko i Nocul testują nowy program do monitorowania postępu spraw, wprowadzony przez naczelnika Morusa. Dziubak wpada na szachy do Mateusza. Natalia jedzie z Pluskwą na targ staroci. Beata Sawicka, pracownica poczty, ubiega Natalię w kupnie stylowego sekretarzyka. Natalia chce go odkupić, ale kobieta odmawia. Pluskwa zjawia się z kwiatami w mieszkaniu Beaty. Zastaje otwarte drzwi, a w środku martwą kobietę. Dziubak i Nocul przesłuchują Pluskwę. Na stole zabezpieczają filiżankę ze śladami szminki. Zatrzymują kierowniczkę poczty. Okazuje się, że Janka Stankiewicz podejrzewała Beatę o kradzieże wartościowych przesyłek. Dziubak przesłuchuje Mariolę, koleżankę Beaty z poczty. Nocul przeszukuje pokój kierowniczki poczty. Znajduje zdjęcie Janki, Beaty i Krystiana Sawickiego, byłego męża Beaty. Okazuje się, że Beata nie wykreśliła Krystiana z polisy.
 • 26.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 89 (seria VII, odc. 7) Śpiewak
  Ojciec Mateusz zostaje poproszony przez ...

  Ojciec Mateusz zostaje poproszony przez biskupa, by towarzyszył mu podczas koncertu znanego wokalisty. Koncert ma się odbyć w Baranowie. Mateusz zwraca się do Natalii, by również im towarzyszyła. Występ Witolda Lachmana był od dawna oczekiwany w miasteczku. Na koncercie pojawia się także Możejko. W trakcie występu niespodziewanie zostaje wyłączony playback. Lachman jest skompromitowany. Wybiega z sali, a po chwili publiczność słyszy strzał. W garderobie zostaje znaleziony martwy Witold Lachman. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Możejko próbuje wyjaśnić tę tajemniczą sprawę.


 • 26.04.2024 16:25- TVP Kobieta odc. 90 (seria VII, odc. 8) Zabawa
  Mateusz zostaje jurorem w konkursie ...

  Mateusz zostaje jurorem w konkursie filmów zrobionych telefonem komórkowym, który ogłoszono w miejscowym liceum. W szkole wybucha skandal związany z jedną z uczennic. Okazuje się, że w sieci pojawił się film z rozbierającą się Gosią. Rodzice i dyrekcja szkoły zgłaszają sprawę policji. Gosia próbuje popełnić samobójstwo. Policjanci szukają osoby, która umieściła materiał w sieci. Na komendzie trwa szkolenie młodych policjantów. Zajęcia prowadzi Nocul. Sprawą filmu zajmują się nowo wyszkoleni policjanci. Podejrzanym w sprawie jest Andrzej, były chłopak Gosi. Szkolni koledzy dziewczyny już zdecydowali, że Andrzej jest winny. Chłopak zostaje przez nich ciężko pobity. Czy rzeczywiście to on umieścił film w internecie?
 • 27.04.2024 05:20- TVP Kobieta odc. 204 (Ojciec Mateusz XVI odc. 5) Kometa
  W domu pogodnej starości trwa ...

  W domu pogodnej starości trwa nocne obserwowanie nieba w poszukiwaniu komety. Po jednego z pensjonariuszy, Eugeniusza, przyjeżdża córka Krystyna i zabiera go na sandomierskie wzgórze. Natalia czyta przepowiednie jasnowidza, dotyczące katastrof po pojawieniu się na niebie komety. Mateusz odwiedza dom pogodnej starości. Sanitariusz, Maciej Grajewski, jest zaniepokojony. Okazuje się, że Eugeniusz Helski nie wrócił na noc, a choruje na cukrzycę.

 • 27.04.2024 06:20- TVP Kobieta odc. 205 (Ojciec Mateusz XVI odc. 6) Gang
  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. ...

  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. Oznajmia, że dostała pracę w Sandomierzu. Jest dość tajemnicza. Możejko informuje swoich podwładnych, że od pewnego czasu w placówkach handlowych dochodzi do licznych kradzieży. Straty rosną. Rozpoczyna się dochodzenie w tej sprawie. Dziubak i Paruzel odwiedzają supermarket po cywilnemu. Prowadzą obserwacje. Pluskwa zabiera Majkę na plebanię. Okazuje się, że dostała posadę kasjerki w markecie, gdzie doszło do kradzieży. Natalia, babcia szykują urodzinowy obiad dla Pluskwy. Kobylicka przegląda monitoring w markecie. Dyrektor Zieliński zwraca uwagę na Majkę rozmawiającą przy kasie z klientką, Izabelą Halską. Ochroniarz podejrzewa, że skradziony towar jest w walizce, którą kupiła. Justyna proponuje Darii pracę w redakcji. Możejko jest zmieszany tą sytuacją. Kobylicka i Gibalski przesłuchują Majkę. Kobylicka pokazuje Majce znalezione w jej szafce przedmioty pochodzące z kradzieży.


 • 27.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 91 (seria VII, odc. 9) Tango
  Emilka chce rozpocząć naukę tańca, ...

  Emilka chce rozpocząć naukę tańca, Natalia i Mateusz postanawiają zabrać ją na zajęcia prowadzone przez Drawskiego, który jest trenerem mistrzowskich par tanecznych. Drawski wiąże duże nadzieje z występem na mistrzostwach uzdolnionej pary tancerzy: Julii Białas i Jacka Janiaka. W czasie treningu dochodzi do wypadku. Podczas wykonywania skomplikowanej ewolucji tanecznej Julia nagle się przewraca. Trafia do szpitala z wstrząśnieniem mózgu i skomplikowanym złamaniem nogi. Trener zauważa, że podłoga sali jest bardzo śliska. Ktoś rozprowadził środek nabłyszczający, zamiast płynu zwiększającego przyczepność. Na miejsce zostaje wezwana policja, zachodzi bowiem podejrzenie celowego działania. Dyrektor Niezgoda podejrzewa o ten czyn niedawno zwolnionego stróża Maliniaka, który miał się odgrażać. Maliniak przyznaje, że wysyłał dyrektorowi anonimy, poprzestał jednak tylko na groźbach. Policja sprawdza, kto chciał zaszkodzić tancerce. Z powodu wypadku Julia nie może wystąpić w najbliższych mistrzostwach. W parze z Jackiem zatańczy Weronika, córka konkurencyjnego trenera Adama Grabskiego. Mateusz domyśla się, komu zależało na wyeliminowaniu Julii. Pomaga policji w rozwiązaniu sprawy.


 • 27.04.2024 16:25- TVP Kobieta odc. 92 (seria VII, odc. 10) Małolata
  Nad rzeką znaleziono zwłoki 17-letniej ...

  Nad rzeką znaleziono zwłoki 17-letniej Wiktorii. Policjanci podejrzewają, że dziewczyna spędziła noc w którejś z sandomierskich dyskotek. Jadwiga, właścicielka sklepu ogrodniczego, oskarża swojego pracownika o kradzież. Dominik twierdzi jednak, że jest niewinny, ale kobieta właśnie w nim upatruje sprawcy kradzieży. Policjanci rozmawiają z koleżanką Wiktorii, Karoliną, która twierdzi, że nie wie, co jej przyjaciółka robiła ostatniej nocy. Jadwiga odwiedza ojca Mateusza i mówi, że podejrzewa męża o romans. Janusz odbiera w tajemnicy telefony. Policjantom udaje się ustalić, w której dyskotece spędziła noc Wiktoria. Barman rozpoznaje też Karolinę, która miała jej towarzyszyć. Bilingi z telefonu Wiktorii wskazują, że rozmawiała ona wielokrotnie z Januszem. W trakcie przesłuchania mężczyzna mówi, że dziewczyna go szantażowała.

 • 28.04.2024 06:20- TVP Kobieta odc. 206 (Ojciec Mateusz XVI odc. 7) Konferencja
  Natalia wyjeżdża na weekend do ...

  Natalia wyjeżdża na weekend do ośrodka SPA przygotowywać catering na kongres lekarzy. Agata (Małgorzata Pieczyńska), szefowa firmy medycznej, prowadzi wykład. Natalia przysłuchuje się prezentacji. Zagaduje ją dziennikarka Marzena (Roma Gąsiorowska). Wieczorem nad jeziorem trwa impreza integracyjna. Rano przy pomoście pracownik znajduje ciało Marzeny. Gibalski i Nocul prowadzą czynności dochodzeniowe. Rozmawiają z Teresą (Katarzyna Gniewkowska), szefową Marzeny. Natalia zeznaje, że wieczorem słyszała jak Marzena z kimś się kłóciła. Na miejscu zjawia się jej mąż, Eryk (Dariusz Wnuk). Marzena odkryła iż nowy lek wprowadzany na rynek przez firmę medyczną był testowany w azjatyckich dzielnicach nędzy i przygotowywała na ten temat artykuł. Policjanci przesłuchują asystentkę Agaty, Dorotę (Katarzyna Kołeczek). Okazuje się, że groziła Marzenie i zostaje aresztowana. Agata zapewnia alibi Dorocie. Teresa zeznaje, że Marzena miała romans z Tomaszem (Leszek Żurek). Natalia rozpoznaje dowód rzeczowy.
 • 28.04.2024 07:20- TVP Kobieta odc. 207 (Ojciec Mateusz XVI odc. 8) Dębowa Górka
  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. ...

  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. Zatrzymują w parku Marcina Górskiego (Antoni Pawlicki), świadka koronnego w aferze paliwowej, wymknął się ochronie. Policjantom z Sandomierza udało się go namierzyć. Żona Górskiego, Patrycja (Katarzyna Warnke), składa zeznania. Mówi, że mężowi ktoś groził. Furgonetka przewożąca Górskiego zostaje zaatakowana na stacji benzynowej, a świadek uprowadzony. Udaje mu się jednak zbiec. Kradnie samochód i telefon Natalii. Policjanci zarządzają obławę. Pluskwa dostaje dziwny telefon. Nocul ustala, że Pluskwa siedział z Górskim. Mateusz spotyka się na rynku z Noculem w sprawie Górskiego. Policjanci przedstawiają żądania Górskiego prokuratorowi. Nocul podejrzewa, że Pluskwa ich wystawił.


 • 28.04.2024 15:30- TVP Kobieta odc. 93 (seria VII, odc. 11) Wróżby
  Natalia i Justyna spotykają się ...

  Natalia i Justyna spotykają się przypadkiem przed domem, w którym przyjmuje wróżka Aldona. Natalia prosi Justynę, by towarzyszyła jej podczas wizyty. Aldona przepowiada Justynie spotkanie z przystojnym mężczyzną na koniu. Wizytę przerywa pojawienie się policji. Okazuje się, że ktoś zdemolował samochód Aldony. Przepowiednia wróżki się sprawdza. Justyna jedzie za miasto samochodem pożyczonym od Możejki i łapie gumę. Z bocznej drogi wyjeżdża konno Patryk, przystojny właściciel stadniny i oferuje jej pomoc. Tymczasem do księdza Mateusza zgłasza się Zygmunt Pawlica. Zaginęła jego żona Hanna, pracująca w banku. Kobieta jest podejrzana o defraudację pieniędzy klientów. Wcześniej często kontaktowała się z Aldoną. Mateusz postanawia odwiedzić wróżkę...

 • 28.04.2024 16:30- TVP Kobieta odc. 94 (seria VII, odc. 12) Przytułek
  Mateusz znajduje porzuconego kilkumiesięcznego chłopca, ...

  Mateusz znajduje porzuconego kilkumiesięcznego chłopca, a przy nim kartkę z prośbą o opiekę i zapewnienie powrotu po dziecko. W tym samym czasie Kornacki zgłasza zaginięcie żony. Natalia zajmuje się chłopcem, ukrywając całą sprawę przed policjantami. Okazuje się, że Kornacka niedawno straciła dziecko i mąż podejrzewa, że mogła próbować się utopić. Rzeczywiście policjanci odnajdują w rzece zwłoki kobiety. Okazuje się, że u Kornackich pracowała Anna, jednak została zwolniona, gdy zaszła w ciążę. Krążą plotki, że ojcem dziecka był Kornacki. Policja zatrzymuje Annę. Dziewczyna chce koniecznie rozmawiać z ojcem Mateuszem.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
04.04 05:00