Ojciec Mateusz s.XXIX

serial kryminalny tvp 2023

 • 25.04.2024 10:40- TVP1 Odc. 369 (s. XXIX, odc. 1) Nowy dom
  Ksiądz Mateusz wreszcie odbiera klucze ...

  Ksiądz Mateusz wreszcie odbiera klucze do nowej plebanii, która jednak okazuje się być przyczyną sporego rozczarowania. Nie działa prąd i konieczne jest wezwanie ekipy specjalistów, a ksiądz i Natalia chwilowo nie mają gdzie mieszkać. Dziwnym trafem, na posterunku policji również dochodzi do awarii prądu, a w internecie pojawia się filmik byłego więźnia, Bebzona, o tym, jak zrobić bardzo niebezpieczny, a możliwe, że i śmiertelny żart: jak porazić kogoś prądem. Prace elektryczne posuwają się powoli, na plebanii nie ma też wody, więc ks. Mateusz i Natalia rozpaczliwie szukają miejsca do przenocowania. Na domiar złego, do wszystkiego miesza się ksiądz Jacek oraz ksiądz Tomasz, który podobno zna się na budowlance. To właśnie ten ostatni znajduje rankiem porażonego prądem i obrabowanego biznesmena i zostaje aresztowany jako główny podejrzany. Ks. Mateusz jest przekonany o jego niewinności, szuka prawdziwego, niedoszłego zabójcy. Nie jest to łatwe, bo ksiądz Jacek tylko czeka na jego potknięcie, a na plebanię wciąż nie można się wprowadzić.

 • 26.04.2024 10:45- TVP1 Odc. 370 (s. XXIX, odc. 2) Amnezja
  Natalia ma żal do ks. ...

  Natalia ma żal do ks. Mateusza, że ten nie docenia jej pracy i troski. Tymczasem w Sandomierzu dochodzi do zuchwałego i nietypowego napadu na bank. Rabusie noszą nie tylko maski, ale też sutanny. Łupem bandytów pada ogromna suma pieniędzy, ale nie zdołają uciec daleko, bo mają wypadek. Policja intensywnie przeszukuje las, jednak znajduje tylko rozbity samochód i porzucone maski. Do kościoła wpada ranny mężczyzna, który nie pamięta kim jest. Ks. Mateusz udziela mu pomocy i wraz z policją orientuje się, że może to być świadek wypadku i ucieczki bandytów. Obława na rabusiów trwa, a ktoś z ukrycia obserwuje plebanię i jej tajemniczego gościa. Najwyraźniej nie wszystkim zależy, by gość księdza Mateusza odzyskał pamięć. Pomimo starań, mężczyzna wciąż cierpi na amnezję. Dopiero Natalii udaje się przywrócić mu pamięć. Sprawy przybierają niebezpieczny obrót.

 • 27.04.2024 11:25- TVP1 Odc. 371 (s. XXIX, odc. 3) Ostatni dzwonek
  Kiedy w Sandomierzu organizowane są ...

  Kiedy w Sandomierzu organizowane są tzw. szybkie randki, Natalia wybiera się tam z nadzieją na spotkanie kogoś wyjątkowego. Poza nią, w speed datingu bierze udział Anna Dziubak oraz dwoje lekarzy medycyny estetycznej. Natalia wychodzi ze spotkania bez pary, ale pani Dziubak znajduje adoratora, którym jest atrakcyjny doktor w wieku jej syna. Następnego dnia wszystkimi wstrząsa wiadomość o brutalnym morderstwie. Ofiarą jest pani dr Czuma, a głównym podejrzanym Bogdan, z którym spędziła wieczór. Policja interesuje się też jego byłą żoną, która zrobiła publiczną awanturę swojemu eks i ofierze zabójstwa. Z kolei Antoni Dziubak z wyraźną podejrzliwością interesuje się motywami doktora Pietruszko, który otwarcie adoruje jego mamę. Obraz śledztwa dodatkowo zaciemnia fakt, że z gabinetu zamordowanej lekarki skradziono materiały medyczne o sporej wartości na czarnym rynku. Tymczasem pani Dziubak decyduje się na zabieg medycyny estetycznej, który przeprowadza jej nowy wielbiciel.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
25.04 10:40