Ojciec Mateusz s.XXV

serial kryminalny tvp 2021

 • 04.03.2024 10:45- TVP1 Odc. 327 (Ojciec Mateusz s. XXV, odc. 11) Dług
  Sandomierz żyje sprawą zaginionej przed ...

  Sandomierz żyje sprawą zaginionej przed dwoma tygodniami Anny, skromnej i zamkniętej w sobie pracownicy lokalnej firmy ZbigStar, której właścicielem jest przebojowy biznesmen, Zbigniew Stańczyk. Na odnalezienie Anny najbardziej czeka jej zrozpaczona matka, która przyznaje w trakcie śledztwa, że tuż przed zniknięciem dziewczyny wykrzyczała jej kilka okrutnych słów dotyczących jej wyglądu, podejścia do życia i braku ambicji. I teraz czuje się winna. Sandomierska policja, tak jak i ks. Mateusz, większe podejrzenia kieruje jednak w stronę szefa Anny, wielbiciela drogich przedmiotów i klasycznej literatury. Zbigniew pokazuje im spisaną z Anną umowę na pożyczkę sporej kwoty pieniędzy, w której widnieje makabryczny zapis na wypadek nieoddania długu, zaczerpnięty z komedii Szekspira "Kupiec wenecki".

 • 05.03.2024 10:45- TVP1 Odc. 328 (Ojciec Mateusz s. XXV, odc. 12) Chciwość
  Seria dziwnych wypadków z udziałem ...

  Seria dziwnych wypadków z udziałem sandomierskiej młodzieży niepokoi zarówno miejscowych lekarzy, którzy nie nadążają z pomocą potrzebującym, jak i policjantów, którzy nie są w stanie od nikogo z pokrzywdzonych zdobyć zeznań, wskazujących jakikolwiek trop. Jedynym wspólnym mianownikiem jest kamienica na starówce, z której spadło w tajemniczych okolicznościach kilku z poszkodowanych. Tymczasem Dominik Możejko, syn inspektora policji, z coraz większym entuzjazmem angażuje się w geocaching, internetową zabawę, polegającą na odszukiwaniu za pomocą nawigacji GPS skrytek utworzonych przez innych graczy. Nieoczekiwanie okazuje się, że nowa pasja Dominika ma wiele wspólnego z czarną serią dziwnych wypadków, a geocaching z edukacyjnej i sprawnościowej zabawy, może stać się niebezpiecznym narzędziem, jeśli steruje nim ktoś, kto ma złe zamiary.

 • 06.03.2024 10:45- TVP1 Odc. 329 (Ojciec Mateusz s. XXV, odc. 13) Niespodzianka
  Urodziny inspektora Oresta Możejki, jak ...

  Urodziny inspektora Oresta Możejki, jak co roku, okazują się dla policjantów z sandomierskiego posterunku trudnym do sprostania wyzwaniem. Na szczęście z odsieczą przychodzą im mieszkańcy plebanii - a zwłaszcza niezastąpiona w takich sytuacjach Natalia i jej legendarny migdałowy tort. W dniu urodzin na posterunku zjawia się jednak niezapowiedziany naczelnik Morus, aby ponarzekać trochę na jednostkę kierowaną przez Możejkę. Ale to nie ostatnia przykra niespodzianka. Dopięte na ostatni guzik przyjęcie urodzinowe Możejki w jednej chwili staje się sceną terroru, kiedy kontrolę nad posterunkiem przejmuje dwóch warunkowo zwolnionych z więzienia przestępców. A najgorsze dla zakładników wydaje się to, że jednego z porywaczy łączy z sandomierskimi policjantami pewne tragiczne wydarzenie z przeszłości, za które teraz właśnie postanowił się w zemścić.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
04.03 10:45