Ranczo s.X

serial obyczajowy tvp 2016

 • 01.07.2024 08:50- TVP1 odc. 118 (seria X, odc. 1) Kto tu rządzi
  Lucy i Dorotka wyjechały do ...

  Lucy i Dorotka wyjechały do Stanów Zjednoczonych, a Kusy popadł w depresję. Więcławska obejmuje stanowisko wójta - pierwsze tygodnie pracy są bardzo trudne. Solejukowa otrzymuje licencjat z filozofii. Wszyscy w domu się cieszą, również Solejuk, który nie bardzo wie, co znaczy to słowo. Kiedy się dowie, humor nagle go opuści. Prezes Kozioł przygotowuje się do wyborów prezydenckich. Czerepach podsuwa mu do podpisu stos dokumentów, wśród których znajduje się oświadczenie lustracyjne. Ręka Prezesa zastyga nad kartką. Kusy, przerażony zapowiedzią przyjazdu Moniki, postanawia wyjść na spacer, który zamienia się w dłuższą wyprawę.

 • 02.07.2024 08:50- TVP1 odc. 119 (seria X, odc. 2) Partyzancka dola
  Solejukowa, która cierpi na syndrom ...

  Solejukowa, która cierpi na syndrom pustego gniazda, wpada na pomysł, jak odmienić swoje życie. Musi jednak przekonać do tego kilka osób i z miejsca napotyka na silny opór. Kusy nie ma najmniejszej ochoty wracać do domu. Buduje sobie szałas i zamierza w nim zamieszkać. Na szczęście znajduje go Babka i zabiera do siebie. Tymczasem Monika i Kinga przeczesują las w poszukiwaniu zbiega. Ola i Czerepach obmyślają chwyt reklamowy, który sprawiłby, że wyborcy pokochają nowego kandydata na prezydenta.

 • 03.07.2024 08:50- TVP1 odc. 120 (seria X, odc. 3) Próba ognia
  Michałowa nie dowierza wynikom śledztwa ...

  Michałowa nie dowierza wynikom śledztwa księdza Macieja i postanawia wziąć sprawę w swoje ręce. Czerepach i Ola wprowadzają w życie szatański plan, którego celem jest podniesienie notowań prezesa Kozioła w zbliżającej się kampanii wyborczej. Klaudia energicznie przystępuje do terapii Kusego, lecz sprawy przybierają zgoła nieoczekiwany obrót. Plan Czerepacha i Oli udaje się w stu procentach, lecz nagle pojawia się nieoczekiwana przeszkoda, która może obrócić wszystko w perzynę. Sztab wyborczy musi działać szybko i zdecydowanie.

 • 04.07.2024 08:50- TVP1 odc. 121 (seria X, odc. 4) Geny nie kłamią
  Kazia Solejukowa sobie tylko znanym ...

  Kazia Solejukowa sobie tylko znanym sposobem osiąga wymarzony cel i zostaje nauczycielką filozofii w wilkowyjskim gimnazjum. Solejuk nie jest zachwycony nauczycielską karierą żony, ale koledzy z ławeczki wskazują mu jasne strony tej sytuacji. Klaudia porzuca terapię Kusego i ze zdwojoną energią rzuca się w wir działalności społecznej. W dworku niespodziewanie zjawia się matka Kingi i wszystko wskazuje na to, że zamierza spędzić tu więcej czasu. Kinga, która zna swoją matkę na wylot, jest pełna podejrzeń.

 • 05.07.2024 08:50- TVP1 odc. 122 (seria X, odc. 5) Wszystko jest teatrem
  Grażyna coraz bardziej panoszy się ...

  Grażyna coraz bardziej panoszy się w dworku. Kinga przeprowadza z matką zasadniczą rozmowę. Plan Czerepacha zaczyna działać. W miarę wzrostu poparcia, w senatorze zaczyna następować niezwykła przemiana. Klaudia rozpoczyna akcję edukacji kulturalnej wsi.

 • 06.07.2024 09:35- TVP1 odc. 123 (seria X, odc. 6) Depresja Biskupa
  Biskup Kozioł coraz bardziej przeżywa ...

  Biskup Kozioł coraz bardziej przeżywa kandydaturę swego brata na najwyższy urząd w państwie. Wreszcie - mimo kategorycznego zakazu kurii - postanawia działać. Halina i Lodzia wreszcie zdają sobie sprawę, że jeśli ich mężowie osiągną swój polityczny cel, one staną się pierwszymi damami - najważniejszymi kobietami w kraju. Więcławski składa Pietrkowi niespodziewaną propozycję. Kinga i Jakub postanawiają otworzyć w Wilkowyjach kawiarnię artystyczną.

 • 08.07.2024 08:50- TVP1 odc. 124 (seria X, odc. 7) Wet za wet
  Biskup Wacław Sądecki, pod naciskiem ...

  Biskup Wacław Sądecki, pod naciskiem Michałowej, częściowo uchyla wydany biskupowi Koziołowi zakaz zabierania głosu w sprawie kandydatury jego brata. Rozpoczyna się walka medialna. Solejukowa zaczyna pracę w szkole. Francesca i Wezółowa postanawiają otoczyć Kusego szczególną troskę i wyleczyć go z depresji. Efekty ich działań są zaskakujące dla wszystkich. Pietrek zaczyna nowe życie jako przedsiębiorca. Wiąże się to, niestety, z wieloma wyrzeczeniami.

 • 09.07.2024 08:50- TVP1 odc. 125 (seria X, odc. 8) Polityczny zombie
  Nie mogąc się pogodzić z ...

  Nie mogąc się pogodzić z medialną porażką biskupa, Michałowa namawia go do niesubordynacji. Ten jednak ma własne plany. Solejukowa sprawdza się jako nauczycielka, ale nie może znaleźć wspólnego języka z resztą grona pedagogicznego i mocno podpada dyrektorce. Jola wpada na pomysł otwarcia nowego interesu i składa propozycję Więcławskiej. Koledzy z ławeczki widzą w tym szansę dla siebie.

 • 10.07.2024 08:50- TVP1 odc. 126 (seria X, odc. 9) Edukacyjne dylematy
  Solejukowa świetnie sprawdza się w ...

  Solejukowa świetnie sprawdza się w roli nauczycielki. Gorzej wyglądają jej kontakty z resztą ciała pedagogicznego. Kusy po wypadku zmienił swoje nastawienie do życia. Prezes Kozioł, który startuje w wyborach na prezydenta RP, otrzymuje niepokojącą propozycję od swego kontrkandydata. Niemy protest biskupa Kozioła przeradza się w wielką aferę. Biskup Sądecki nie może pozostać obojętny.

 • 11.07.2024 08:50- TVP1 odc. 127 (seria X, odc. 10) Dominator
  Kinga i Jakub z wielkim ...

  Kinga i Jakub z wielkim samozaparciem odnawiają oddany im przez Więcławską pustostan, usiłując przekształcić go w kawiarnię artystyczną. Bywalcy ławeczki postanawiają wejść do gry rynkowej i zainwestować dużą sumę w nowo otwartej hurtowni. Biskup Sądecki zjawia się w Wilkowyjach. Prezes Kozioł przygotowuje się do debaty.

 • 12.07.2024 08:50- TVP1 odc. 128 (seria X, odc. 11) Klauzula sumienia
  Cała ławeczka ponosi tragiczne skutki ...

  Cała ławeczka ponosi tragiczne skutki nieudanej inwestycji. Przyjaciele wiążą pewne nadzieje z otwarciem nowej kawiarni, lecz spotyka ich srogie rozczarowanie. Do punktu konsultacyjnego, który w kawiarni prowadzi Klaudia, ustawiają się długie kolejki. Ksiądz Maciej zgłasza pomysł, który spotyka się z dezaprobatą proboszcza i biskupa. Niespodziewanie w sukurs przychodzi Michałowa. Prezes Kozioł jest coraz bardziej zaniepokojony zbliżająca się nieuchronnie debatą. Kusy po rozmowie z żoną jest kompletnie rozbity. Niewiele brakuje, by popełnił ogromne głupstwo.

 • 13.07.2024 10:00- TVP1 odc. 129 (seria X, odc. 12) Ochotnicza straż kobiet
  Prezes Kozioł postanowił wykorzystać ostatnie ...

  Prezes Kozioł postanowił wykorzystać ostatnie chwile przed wyborami na samokształcenie. Doktorowa z ogromnym entuzjazmem zabrała się do prac nad uruchomieniem domu Samotnej Matki. Nie wszyscy jednak ten entuzjazm podzielają. Do Wilkowyj przyjeżdża Stasiek, żeby spędzić z rodziną ferie zimowe. Do kącika Klaudii w wiejskiej klubokawiarni zgłaszają się coraz to nowe ofiary domowej przemocy. Klaudia bezskutecznie szuka pomocy u czynników oficjalnych. Wreszcie postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Czerepach zwołuje nadzwyczajne zebranie partii i komunikuje wszystkim bardzo niepokojącą wiadomość...

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
01.07 08:50