Siedem życzeń

serial tvp 1984

 • 20.05.2024 22:45- TVP ABC odc. 1/7 Rademenes
  Darek ratuje kota prześladowanego przez ...

  Darek ratuje kota prześladowanego przez wyrostków z podwórka. Zabiera go do domu i okazuje się, że jest to zwierzę niezwykłe - kot umie mówić (głosem Macieja Zembatego). Na dodatek, obiecuje chłopcu
  spełnić jego siedem życzeń. Uradowany Darek nie może uwierzyć we własne szczęście. Na początek życzy sobie mieć sprzęt muzyczny z prawdziwego zdarzenia.
 • 21.05.2024 22:40- TVP ABC odc. 2/7 Spojrzenie Faraona
  Radamenes co tydzień spełnia jedno ...

  Radamenes co tydzień spełnia jedno życzenie Darka. Kot opowiada chłopcu o swoim pobycie w świątyni i o tym, że miał kilkudziesięciu niewolników do dyspozycji. Ale faraon miał ich jeszcze więcej - każdy, na kim zatrzymał spojrzenie, był zobowiązany do służenia władcy. Podekscytowany chłopiec pragnie, by w odpowiedzi na jego spojrzenia dorośli spełniali jego życzenia. Od rana zaczyna się dzień pełen niespodzianek. Mama hałaśliwie budzi syna, ale pod wpływem jego wzroku proponuje mu śniadanie do łóżka, potem zamawia taksówkę, by Darek wygodnie pojechał do szkoły. Taksówkarz, milicyjny patrol, nauczyciele - wszyscy są szczęśliwi, mogąc spełniać zachcianki chłopca. Ta sytuacja, z początku zabawna, zaczyna w końcu przeszkadzać Darkowi. Musi znaleźć sposób, jak uwolnić się od natrętnych wielbicieli.


 • 22.05.2024 22:40- TVP ABC odc. 3/7 Być dorosłym
  Być dorosłym to trzecie życzenie ...

  Być dorosłym to trzecie życzenie Darka. Dorośli nie muszą chodzić do szkoły ani odrabiać lekcji. Radamenes sprawia, że chłopiec zmienia się fizycznie, przybiera wygląd własnego ojca, ale zachowuje własną mentalność i sposób bycia. Wynika z tego mnóstwo zabawnych nieporozumień, kiedy na przykład Darek idzie do kina na "Seksmisję" i spotyka na seansie swoich nauczycieli. W rezultacie chłopiec stwierdza, że być dorosłym nie jest tak przyjemnie, jak się spodziewał.


 • 23.05.2024 22:40- TVP ABC odc. 4/7 Dużo szczęścia i słodyczy
  Urodziny obchodzi mama Darka. Chłopiec ...

  Urodziny obchodzi mama Darka. Chłopiec pragnie, by to święto było dla niej prawdziwą przyjemnością. Kot Radamenes stara się jak może spełnić życzenia Darka i jest to rzeczywiście dzień pełen niespodzianek.
 • 24.05.2024 22:40- TVP ABC odc. 5/7 Magiczny pierścień
  Darek wraz z kolegą wybierają ...

  Darek wraz z kolegą wybierają się do cyrku. Zwiedzają też fabrykę Wedla. Chłopak jest oszołomiony widokiem takiej ilości łakoci. Gdzieś w zakamarkach "słodkiego królestwa" gubi sygnet ojca. Nietrudno przewidzieć, że może to mieć przykre konsekwencje. Niezawodny kot Radamenes spieszy z pomocą. • 25.05.2024 22:40- TVP ABC odc. 6/7 Klątwa bogini Bast
  Magicznym sposobem Darek przenosi się ...


  Magicznym sposobem Darek przenosi się do Egiptu. Radamenes opowiada chłopcu swoją historię. Wreszcie wyjaśnia się, dlaczego dawny kapłan bogini Bast został zamieniony w kota.


 • 26.05.2024 22:40- TVP ABC odc. 7/7 Senemedar
  Darek swoje ostatnie życzenie oddaje ...

  Darek swoje ostatnie życzenie oddaje Rademenesowi, prosząc, by znów przybrał swoją dawną ludzką postać. Kot spełnia prośbę chłopca. Wkrótce ojca odwiedza gość z Maroka o nazwisku Senemedar. Darek odkrywa, że jego nazwisko to anagram imienia wielce szanowanego i bardzo kochanego czarnego kota.
stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
20.05 22:45