TVP Kobieta - Program TV na czwartek 07 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza ...

  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza dwa plemiona zamieszkujące wyspę Malekula w archipelagu Vanuatu. W jej głębi, na niedostępnych górzystych terenach żyje plemię Big Numbas, którego członkowie jeszcze 80 lat temu uchodzili za najbardziej krwawych ludożerców. Z kolei Small Numbas żyją nad brzegiem oceanu i uchodzą za najwspanialszych rękodzielników i artystów spośród plemion zamieszkujących wyspy Pacyfiku. Oglądając program, widzowie dowiedzą się m. in. , co to są tutki.

 • 06:30 Wszystkie kolory świata - Radżastan. Dziedzictwo maharadżów. (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  W tym odcinku podróż do ...

  W tym odcinku podróż do Indii. Radżastan, "kraina królów", to największy stan Indii. Zyskał niepodległość w 1947 roku i liczy 68 milionów mieszkańców. Wspaniałe pałace Radżastanu, jego przepych i tradycje kuszą coraz liczniejszych podróżnych. Leżący w południowo - zachodnich Indiach Radżastan zawsze był wyjątkowy. To ziemia Radźputów - indyjskich klanów wojowniczcych, których męstwo i brawura przysparzały kłopotów kolejnym okupantom. Po odzyskaniu niepodległości, w przeciwieństwie do innych stanów nowej federacji, tutejsi maharadżowie zachowali swoje tytuły i mienie. Jednak olbrzymia część ludności Radżastanu żyje na granicy ubóstwa.

 • 07:30 Kwiaty na warsztat - Sezon IV odc. 4/12 Kawałek buszu w domu , magazyn, 2022
  Jak opiekować się kwiatami, by ...

  Jak opiekować się kwiatami, by wydobyć pełnię ich naturalnego piękna? Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą? Mistrzyni florystyki Joanna Lewandowska opowie o tajemnicach roślin i udzieli wielu praktycznych porad dotyczących ich uprawy. W tym odcinku prowadząca pokaże, jak wykonać wyjątkową dekorację, która wprowadzi do domu namiastkę buszu, pełną zieleni i egzotycznych roślin.


 • 08:00 Przysięga - odc. 320 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Emir waha się, czy powiedzieć ...

  Emir waha się, czy powiedzieć żonie o swoich wątpliwościach. Oya przyznaje się Narin, że to ona pomoże w sądzie dziadkowi Masal. Cavidan budzi się rano cała w krostach. Sefer przywozi Emirowi wynik badania DNA.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 321 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Cavidan ma wysypkę na twarzy. ...

  Cavidan ma wysypkę na twarzy. Obwinia o to Gulsum, której grozi. Gulsum boi się, że Cavidan ją zabije. Emir ukrywa prawdę o Gulsum przed Reyhan. Nie wie, jak jej o tym powiedzieć. Narin prosi Oyę, żeby nie zeznawała w sądzie. Boi się, że przez jej zeznania Kemal może stracić Masal. Zafer doradza Emirowi, żeby porozmawiał z Gulsum. Cavidan obawia się, że wtedy wszystko się wyda.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 79/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Rozpoczynający się proces Achilleasa wywołuje ...

  Rozpoczynający się proces Achilleasa wywołuje nowe konflikty. Widok Olgi u boku Mattheosa budzi w Anastasii zazdrość, przez co reaguje ona obcesowo. Diamantis wyznacza Thomasa do zbierania dowodów na przysięgłych, aby mógł później wykorzystać je na swoją korzyść. Christos wyznaje Oldze, że zbiera szczegółowe informacje o kobiecie, która zeznała, że była świadkiem wrzucenia przez Achilleasa ciała Lukii do morza. Niespodziewany przyjazd Antigoni do Chanii niepokoi Dimitrę i doprowadza do wściekłości Patroklosa, który nie waha się jej grozić. Sifis jest wściekły, gdy odkrywa, że Panitsa go szpieguje, wierząc, że to on jest mordercą. Pavlos wyznaje Markosowi, że obwinia się za pchnięcie Lukii w ramiona Sifisa. Załamana Melina uczestniczy w rozprawie, a zeznania policjanta, który aresztował i przesłuchiwał Achilleasa, wyciągają na światło dzienne nowe, obciążające dowody.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 163 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 163) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Omamiony przez Sivekar sułtan ofiarowuje ...

  Omamiony przez Sivekar sułtan ofiarowuje swojej nałożnicy zawartość skarbca Damaszku. Łucznik zostaje schwytany. Sułtan nakazuje go stracić, a swoją matkę wypędza z seraju. Kosem przenosi się do pałacyku we Floryi. Tam też odwiedza ją Turhan, która składa jej propozycję rozejmu.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1370 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 197 (Ojciec Mateusz XV odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Nocul i Możejko dostają wezwanie ...

  Nocul i Możejko dostają wezwanie do zabójstwa. Ofiarą jest właściciel lombardu, Jan Rachwał. Przesłuchują pracownika, Wojciecha Magurę. Policjanci oglądają nagrania z monitoringu. Zatrzymują Julię Dąbrowską, która przyszła do lombardu sprzedać bransoletkę. Twierdzi, że dostała za nią 5 tysięcy. Na komendę wpada przerażony mąż Julii, Paweł. Mateusz rozmawia z Anką, córką Julii. Odwiedza też w areszcie Julię, która wyznaje, że ukradła bransoletkę własnej córce. Ponadto wyjawia, że widziała koło lombardu jakiegoś mężczyznę.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 198 (Ojciec Mateusz XV odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Maja wychodzi ze swoim psem ...

  Maja wychodzi ze swoim psem na spacer. Nagle za dziewczynką gwałtownie rusza samochód, wyskakuje z niego mężczyzna i porywa psa. Pakuje go do kartonu, a następnie porzuca w lesie. BMW zajeżdża drogę Marcinowi Borzęckiemu, zostaje on uprowadzony. Policjanci przyjmują zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie i spalonym aucie. Dokumenty potwierdzają tożsamość adwokata Borzęckiego. Mateusz, Daria i leśnik Józef z grupą uczniów wyjeżdżają na surwiwal. Tam dzieci trafiają w lesie na pudło z psem. Dziubak i Kobylicka przeglądają strony o nielegalnych hodowlach psów.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 17/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Sonali Shah szuka nieruchomości na wsi w hrabstwie Devon wraz z parą, która ma budżet w wysokości 350 000 funtów oraz duże nadzieje na znalezienie wiejskiego domu łączącego warsztat z artystycznym studiem. Podczas pobytu w hrabstwie Sonali dołącza do rodziny kołodziejów zajmujących się ochroną wymierającego rzemiosła. Warsztat może poszczycić się naprawą drewnianych kół w powozach samej królowej.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 80/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Zeznania funkcjonariusza Vinichakisa są szokiem ...

  Zeznania funkcjonariusza Vinichakisa są szokiem dla wszystkich, zwłaszcza dla adwokata Achilleasa, który nie jest w stanie go obronić, dowiadując się o nowych faktach w sprawie. Antigoni, zaniepokojona niekorzystnym przebiegiem procesu, naciska na Sifisa, aby wyznał swoje prawdziwe uczucia do Meliny, by w razie skazania Achilleasa mógł ponownie z nią być. Nektarios, załamany ostatnimi wydarzeniami, szuka pocieszenia i wsparcia w ramionach Antigoni, zaś Melina zdaje się tracić wiarę w uwolnienie Achilleasa. Daphni swoimi zeznaniami jeszcze bardziej obciąża Achilleasa. Za namową Diamantisa Patroklos zaczyna odbudowywać swoje relacje z Anastasią, co doprowadza do wściekłości Sifisa. Diamantis wpada w szał, gdy Eurydiki próbuje go szantażować, żądając, aby znalazł sposób na oczyszczenie Achilleasa ze wszystkich zarzutów. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Aliki przyłapuje Minasa i jego nauczycielkę na gorącym uczynku.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 163 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 163) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Omamiony przez Sivekar sułtan ofiarowuje ...

  Omamiony przez Sivekar sułtan ofiarowuje swojej nałożnicy zawartość skarbca Damaszku. Łucznik zostaje schwytany. Sułtan nakazuje go stracić, a swoją matkę wypędza z seraju. Kosem przenosi się do pałacyku we Floryi. Tam też odwiedza ją Turhan, która składa jej propozycję rozejmu.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 290 (s. II, odc. 157 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  W domu Francisca konfrontuje się ...

  W domu Francisca konfrontuje się z mężem, który potwierdza swój związek z Beatriz. Mężczyzna zapewnia ją, że skończy relacje z kochanką, jeśli ona zdecyduje się do niego wrócić. Blanca pojawiła się na okładce wraz z królową, co doprowadza do kłótni z Rodolfem. Diana informuje siostry, że zamierza sprzedać fabrykę i przenieść się na wieś. Choć te są wielce zasmucone jej decyzją, starają się wesprzeć ją w jej postanowieniach. Adela odwiedza Germana w szpitalu, a jego stan zdrowia wciąż się pogarsza.

 • 21:45 Dla ciebie wszystko (Best of Me, The) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2014
  Dawson Cole pracuje na platformie ...


  Dawson Cole pracuje na platformie wiertniczej u wybrzeży Luizjany, gdzie dochodzi do wybuchu, w którym nieomal traci życie. Kiedy po kilku miesiącach odzyskuje siły, dowiaduje się, że jego bliski przyjaciel, którego traktował jak ojca, Tuck Hostetler, właśnie odszedł z tego świata. Po prawie 20 latach Dawson wraca do domu, by wykonać ostatnią wolę zmarłego. Okazuje się, że Tuck przygotował dla niego niespodziankę: spotkanie z miłością z lat szkolnych, Amandą Collier. Najwyraźniej chciał, by Dawson znowu połączył się z dawną sympatią. Ale Amanda ułożyła sobie życie, jest żoną Franka Reynoldsa, ma dwoje dzieci. W retrospektywnych ujęciach widz poznaje Dawsona sprzed lat. Chłopak pochodzi z rodziny niestroniącej od kradzieży, alkoholu, przemocy i narkotyków. Jako nastolatek ucieka z patologicznego domu. Przygarnia go niedawno owdowiały miejscowy mechanik, Tuck Hostetler, który z czasem zaczyna traktować nastolatka jak własnego syna. Szkolna sympatia Dawsona, Amanda, ma wpojone tradycyjne wartości, otrzymała staranne wychowanie. Chce być nauczycielką. To dlatego muszą się rozstać, mimo łączącego ich uczucia. Od początku jest jasne, że ich związek nie ma przyszłości. W dodatku Dawson przypadkowo zostaje uwikłany w zabójstwo. Opuszcza dom i rodzinne miasteczko, decyduje się na pracę gdzieś daleko na platformie. Uzyskał zmniejszenie kary za zeznania złożone przeciwko ojcu i braciom. Ostatecznie rozstaje się z Amandą, dla jej dobra. Woli, by wybrała college niż niepewne życie u jego boku. Spotkanie po latach przywołuje najpiękniejsze wspomnienia, ożywa dawne uczucie. Czy tym razem uda im się pokonać przeszkody? Czy to przeznaczenie, że los znowu połączył ich życiowe drogi?


 • 23:45 Nieudane operacje plastyczne gwiazd s.IV - s. 4 / 5 odc. 3/8 (Botched up bodies) , paradokument, , kraj prod.Wielka Brytania 2016
  W kolejnych odcinkach programu widzowie ...

  W kolejnych odcinkach programu widzowie poznają historie pacjentów, którzy zmagają się z powikłaniami po zabiegach chirurgii plastycznej. Dzięki operacjom korygującym i pomocy najlepszych brytyjskich lekarzy bohaterowie zyskają nowy wygląd, a także zdrowie i radość życia. Każdy zabieg to ryzyko i wiele osób zostaje trwale okaleczonych. W tym odcinku widzowie poznają historię Sue. Kobieta poddała się operacji zmniejszenia piersi, niestety ingerencja chirurga skończyła się okaleczeniem biustu. W programie poznamy również przypadek Hanny, która boryka się z komplikacjami po zabiegu powiększania ust, a także historię Jacoba, który po intensywnej kuracji odchudzającej zmaga się z nadmiarem luźnej skóry.

 • 00:45 Ranczo s.I - odc. 8 (seria I, odc. 8) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Tym razem córka wójta, Klaudia, ...

  Tym razem córka wójta, Klaudia, przeobraża się w bizneswoman. Dyskretny makijaż, wąskie okulary, gładko zaczesane włosy, elegancka granatowa garsonka, biała bluzka i nieodzowny neseser sprawiają, że nastolatka znowu jest nie do poznania. Skończyła już z buntowniczym wizerunkiem punka czy satanistki i teraz postanawia robić wielką karierę jako doradczyni w sprawach unijnych. Zapisała się nawet na stosowny kurs. Klaudia ma też nowego narzeczonego, który wykłada na prywatnej uczelni. Wójtowi, jak zwykle, trudno dogodzić, więc znowu ma do córki pretensje, że zajmuje się bzdurami. Witebski odwiedza Lucy. Polonista ubolewa nad swoją trudną sytuacją. Był szefem dwóch gazet i stracił oba "stołki". Teraz jest tylko zwykłym belfrem. Ponadto zaczyna się obawiać, że wójt może go również wyrzucić ze szkoły. Lucy próbuje pocieszyć Tomasza, radząc mu, by spróbował założyć własne pismo. Akurat przychodzi Klaudia, która słysząc o interesach natychmiast deklaruje swoją pomoc w przygotowaniu dla polonisty biznesplanu.
  Tymczasem wójt wciąż szuka sposobu na pozbycie się ze wsi Amerykanki. Podsłuchując rozmowę bywalców przedsklepowej ławki, którzy spędzają tam czas na popijaniu taniego alkoholu i krytykowaniu innych, wpada na nowy, genialny pomysł. Wyręczając się swoją żoną, rozpuszcza plotkę, że Amerykanka zamierza założyć we wsi hodowlę kóz i wystąpiła o ogromny unijny kredyt. Ma nadzieję, że wybuchnie skandal. Okolicznym mieszkańcom, nie wiedzieć czemu, kozy kojarzą się bowiem z czymś najgorszym. W mentalności prostych wilkowyjczan hodowla tych zwierząt to zajęcie uwłaczające godności. Lepiej więc żyć na skraju ubóstwa i nic nie robić, niż trzymać w gospodarstwie kozy. Wójt triumfuje. Nareszcie uda mu się dopiec Amerykance. Zostanie potępiona, że chce wystawić wieś na pośmiewisko. Tymczasem pomysł z hodowlą natychmiast podchwytuje przedsiębiorcza Hadziukowa, która nawet lubi kozy. I tym razem Klaudia okazuje się nieoceniona. Przygotowuje kobiecie biznesplan, pomaga wystąpić o kredyt na hodowlę.
  Stary Hadziuk wstydzi się za żonę. Załamany zwierza się kompanom od kieliszka, że odejdzie ze wsi i poszuka jakiejś pracy. To w końcu lepsze, niż stać się pośmiewiskiem sąsiadów.

 • 01:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv