TVP Kobieta - Program TV na czwartek 07 marca 2024

 • 05:05 Ojciec Mateusz - odc. 102 (seria VIII odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  W okolicach Sandomierza grasuje złodziej ...

  W okolicach Sandomierza grasuje złodziej okradający kobiety poznane na portalu randkowym. Jego piątą ofiarą jest Dagmara, koleżanka Basi Nocul. Przestępca zawsze działa tak samo. Umawia się ze swoimi
  ofiarami na kolację, ukradkiem dosypuje środek obezwładniający do wina, a następnie plądruje mieszkania nieprzytomnych kobiet. Wieczorem inspektor Możejko spotyka się z Justyną i opowiada jej o całej sprawie. Następnego dnia w gazetach pojawia się artykuł o internetowym donżuanie. Możejko ma za złe Justynie, że ujawniła tajemnice śledztwa i robi jej awanturę. W przypadku seryjnych przestępców policjanci zawsze tworzą profil psychologiczny sprawcy, co robią i tym razem. Dochodzą do wniosku, że powinni zastawić na złodzieja pułapkę. Rolę przynęty ma pełnić urodziwa pani sierżant, Karolina Górska, mistrzyni karate. Karolina loguje się na portalu randkowym, a potem umawia z kolejnymi adoratorami w restauracji, gdzie dyskretnie obserwuje ją ekipa policjantów. Długotrwała akcja nie przynosi jednak rezultatu. Tymczasem na policję zgłasza się Ewa Czajka, która twierdzi, że została okradziona przez amanta poznanego w internecie. Kobieta przypadkiem wie, gdzie on pracuje. Policja zatrzymuje domniemanego złodzieja, ale szybko okazuje się, że to fałszywy trop. Tymczasem prawdziwy złodziej znowu atakuje. Dzięki swojej niezwykłej spostrzegawczości ksiądz Mateusz pierwszy wpada na jego trop.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 103 (seria VIII odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Mateusz rozmawia w swoim gabinecie ...


  Mateusz rozmawia w swoim gabinecie z antykwariuszem Kazimierzem Arkuszewskim. Mężczyzna przekonuje księdza, że obraz Matki Boskiej Bolesnej, który wisi w kościele, jest nieznanym dziełem samego Michała Palloniego. Radzi zabezpieczyć kościół przed złodziejami i wspomina o dziwnym telefonie. Ktoś oferował mu dwa starodruki, w tym Biblię Brzeską. Mateusz mówi, że profesor Adam Kotoński z Sandomierza jest kolekcjonerem starodruków i właścicielem Biblii Brzeskiej. Natalia w kuchni sprawdza bilingi telefoniczne. Zamiera na widok gigantycznej kwoty za SMS - a. Emilka przyznaje się, że wysłała SMS na konkurs. Do drzwi puka kurier z przesyłką dla Natalii. W środku jest nagroda. Mateusz jedzie z Arkuszewskim do domu profesora. Zaniepokojeni nieobecnością profesora, zawiadamiają policję. Tego samego dnia do antykwariatu wchodzi mężczyzna, kładzie na ladzie starodruki i czeka na wycenę. Arkuszewski nie ma wątpliwości, do kogo należą książki. Nocul, który ukrył się na zapleczu, identyfikuje mężczyznę. Podczas nalotu na mieszkanie zatrzymują złodzieja Tomasza Haczyka. Jest z nim niejaki Ryszard Mizeria, któremu udaje się uciec. Możejko i Nocul jadą do domu profesora. Przed zniknięciem profesor zmienił testament. Podzielił majątek równo na dwóch synów. W gabinecie zastają pełnomocnika profesora, Jana Łukasika. Zjawia się też syn profesora, naukowiec, Paweł. W tym czasie Nocul przeszukuje punkt dorabiania kluczy, w którym pracuje drugi syn profesora, recydywista Zbigniew. Tymczasem do domu wraca profesor w doskonałym nastroju. Nocul ustala, że księgozbiór profesora jest ubezpieczony na milion złotych. Do śledztwa włącza się Pluskwa. Jako podstawiony więzień trafia do celi Haczyka. Ślad prowadzi na działkę, która należy do profesora.


 • 07:00 W labiryncie - Gdzie jest mamusia , film fabularny telewizyjny, 1989
  Racewiczowie wzajemnie czynią sobie wyrzuty, ...

  Racewiczowie wzajemnie czynią sobie wyrzuty, że winą partnera jest, iż córka wpadła w złe towarzystwo. Joanna zarzuca mężowi, że faworyzuje swojego syna. Krystyna przygotowuje się do kolejnej podróży. Tym razem ma lecieć do Rio. Nagle Jan otrzymuje wiadomość, że samolot żony uległ katastrofie, zginęli pasażerowie i załoga. Rodzina Durajów przeżywa szok.

 • 07:30 W labiryncie - Zdrada tajemnicy , film fabularny telewizyjny, 1989
  Krystyna wraca do domu. Okazuje ...

  Krystyna wraca do domu. Okazuje się, że życie zawdzięcza szczęśliwemu zbiegowi okoliczności. Racewicz wyjeżdża na stypendium naukowe do USA. Pod nieobecność kierownika w laboratorium dochodzi do pierwszej poważnej scysji między Durajem a Stopczykiem. Dyrektor zarzuca Durajowi zdradę tajemnicy służbowej.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 446 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Sehriye jest tak wstrząśnięta decyzją ...

  Sehriye jest tak wstrząśnięta decyzją o ślubie Kemala, że traci przytomność. Masal też jest załamana. Ma do Narin pretensje, że ją porzuca. Feride nie chce wesela, woli skromny ślub, ale Emir postanawia zorganizować prawdziwe wesele. Daje jej pierścionek zaręczynowy i szykuje duże przyjęcie. Songul postanawia się zemścić na Feride. Sprowadza do domu kogoś, kto pomoże jej się pozbyć.
  (YEMIN)

 • 09:05 Przysięga s.III - odc. 447 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Feride nie cieszy się z ...

  Feride nie cieszy się z wizyty ojca. Seyfi udaje handlarza antykami. Narin opuszcza dom Kemala. Cemre informuje Cavidan, że Hikmet ponownie się ożenił. Nadchodzi dzień ślubu Kemala z Kumru. Feride wyrzuca ojca z rezydencji. Hikmet namawia Oyę, żeby wróciła do domu.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 154/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Widok Anastasii całującej Mattheosa przy ...

  Widok Anastasii całującej Mattheosa przy wejściu do domu wprawia Sifisa we wściekłość. Daphni ze łzami w oczach wyznaje Markosowi, że rozmowa z matką była dla niej bolesna. Tymczasem Lukia podejmuje ważną decyzję o powrocie do Chanii i ścignięciu Pavlosa. Patroklos, chcąc okazać Diamantisowi swoje synowskie oddanie, zaskakuje go wykonaniem na weselu tradycyjnych tańców kreteńskich, co irytuje Manolisa. Nie mogąc znieść widoku młodej pary, Dimitra wybucha płaczem, co zauważa Melina. Diamantis jest szczęśliwy i dumny ze swojego syna, a Sifis odmawia zgody na rozwód z Aggeliki.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 96 (seria II, odc. 48) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 96) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Sulejman próbuje się dowiedzieć, dlaczego ...

  Sulejman próbuje się dowiedzieć, dlaczego Ibrahim ukrył przed nim list od Hürrem. Wyprowadzona z równowagi Daye staje w obronie Nigar i policzkuje Gülszach. Sułtanka matka każe jej za karę opuścić pałac. Ibrahim zaprasza na kolację sułtana z Hürrem i sułtankę matkę. Ma nadzieję, że stosunki między kobietami ulegną poprawie. Sulejman interweniuje podczas sprzeczki Mahidervan i Hürrem. Upokorzona Mahidevran postanawia zaangażować w spór młodego Mustafę.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 14:50 Koło fortuny - odc. 1472 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 15:30 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 379 (s. XXIX, odc. 11) Autoterapia serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Psychoterapeuta, Adam Kasprzak, pomaga pacjentom ...

  Psychoterapeuta, Adam Kasprzak, pomaga pacjentom w wielu problemach, ale wydaje się, że i w jego życiu nie układa się dobrze. Kłopoty małżeńskie, finansowe, odpływ pacjentów to wszystko wpływa na jego stan. Podczas spaceru Adama z księdzem Mateuszem dochodzi do dziwnej sytuacji. Przypadkowy turysta jest pewien, że go zna, ale jako kogoś zupełnie innego. Następnego dnia terapeuta zostaje zamordowany. Policja gubi się w domysłach, kto mógł zabić człowieka, który przecież zawodowo pomagał innym. Funkcjonariusze docierają do jednego z niezadowolonych pacjentów, Marka Jaszczuka, hazardzisty i agresywnego paranoika, który zamieszczał nienawistne komentarze pod adresem psychologa. Dowiadują się także, że inna pacjentka zakochała się w swoim terapeucie, a jej zazdrosny i brutalny mąż właśnie wyszedł z więzienia. Tymczasem Natalia odkrywa swoje arystokratyczne pochodzenie i postanawia żyć jak prawdziwa dama, w której żyłach płynie błękitna krew.

 • 16:30 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 380 (s. XXIX, odc. 12) Sąd ostateczny serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Hotelowa sprzątaczka znajduje na łóżku ...

  Hotelowa sprzątaczka znajduje na łóżku martwą kobietę i śpiącego obok niej księdza Mateusza. Robi kilka zdjęć, a potem ucieka, zostawiając budzącego się kapłana. Kompletnie zdezorientowany Mateusz zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa. Problem w tym, że ciało ofiary znika w tajemniczych okolicznościach, a duchowny kompletnie nie pamięta poprzedniego wieczoru. Wie tylko, że spotkał się z kolegą z seminarium, księdzem Bartoszem, ale nie ma pojęcia, jak znalazł się w pokoju hotelowym z zabitą kobietą. Podczas gdy policjanci pod wodzą komendanta Morusa poszukują zwłok, mieszkańcy Sandomierza dowiadują się o domniemanej zbrodni popełnionej przez księdza i głośno domagają się dla niego najsurowszej kary. W winę Mateusza nie wierzy oczywiście Natalia, a także policjanci. Jednak ci, którzy próbują dowieść niewinności przyjaciela, szybko zostają wysłani przez Morusa na przymusowy urlop. Wielu sandomierzan jednak próbuje rozplątać sieć intryg i znaleźć tego, kto stoi za tą makabryczną mistyfikacją. By tego dokonać, Natalia podejmuje się misji pod przykrywką.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 33/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Jules Hudson ma za zadanie znaleźć dom w hrabstwie Lancashire parze posiadającej budżet w wysokości 700 000 funtów. Do posiadłości ma przylegać znaczny fragment ziemi, na której para chciałaby założyć hodowlę osłów. Jules odwiedza także Muzeum Włókiennictwa Helmshore Mills i spotyka tam zaangażowanych mieszkańców, którzy robią wszystko, by uchronić ważną część przemysłowego dziedzictwa hrabstwa.

 • 18:25 Winnice miłości - Sezon II odc. 155/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Anastasia jest bardzo zła na ...

  Anastasia jest bardzo zła na Sifisa, gdy ten odmawia podpisania dokumentów rozwodowych z Aggeliki. Αchilleas nie akceptuje wyjaśnień i wymówek Meliny w sprawie Sifisa. Patroklos, mimo że jest świeżo po ślubie, nie może przestać myśleć o Dimitrze i podejmuje kroki, aby wkrótce znowu być blisko niej. Antigoni jest zazdrosna, gdy widzi, jak czuły jest Nektarios jako mąż i ojciec. Christos przesyła do swojego działu wszystkie informacje, które zebrał z komputera Diamantisa, aby je ocenić. Zoi podejmuje kolejną próbę zbliżenia się do Daphni, ta jednak ponownie ją odrzuca i rani najbardziej gorzką prawdą. Μattheos i Anastasia marzą o wspólnej przyszłości. Minas jest zdumiony, gdy Vasiliki mówi mu, że myśli o tym, by zaproponować Melinie, że zostanie matką zastępczą. Achilleas i Nektarios mają wypadek samochodowy.

 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 63 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Kleomenis podsuwa Doukasowi pomysł, jak ...

  Kleomenis podsuwa Doukasowi pomysł, jak oszukać Miltiadisa i jednocześnie zapewnić sobie jego milczenie. Zadowolony Doukas wyznacza datę ślubu Pinelopi i Kleomenisa. Nikiforos dostaje odmowne odpowiedzi z wydawnictw, jego powieść się nie podoba. Pagona, która wciąż nie może dojść do siebie po porodzie, ucieka z domu i błaga o pomoc Violetę. Pinelopi opowiada matce scenę z wróżką i Eleni.

 • 20:20 Sześć sióstr - odc. 339 (s. II, odc. 206 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Siostry Silva przyjmują do wiadomości ...

  Siostry Silva przyjmują do wiadomości deklarację Elizy, która chce zostać zakonnicą. Niektóre uważają, że to w porządku, inne, jak Diana, uważają, że to przelotny kaprys. Aby pokazać, że to autentyczne powołanie, Elisa oddaje wszystkie swoje sukienki nowej pracownicy sklepu z kapeluszami. Ani Carlos, ani nikt nie jest w stanie przekonać jej do wyjazdu. Blanca przeżywa niemiłą niespodziankę, gdy dowiaduje się od samego Cristóbala, że współpracuje on z anarchistami. Diana dowiaduje się, że Luis przez pomyłkę zamówił nadmiar barwnika. Kobieta jest wściekła. Tymczasem jej nieobecny w pracy mąż stara się o pożyczkę na rozpoczęcie działalności związanej z samochodami sportowymi. Adela zamierza przygotować przyjęcie urodzinowe dla Camino, a ojciec Julian jest jej wdzięczny. Rosalia zatrudnia Elpidię, choć wcale jej nie lubi, ale przyznaje, że jej gulasze są niezwykłe. W więzieniu Marinę odwiedza Cristóbal, a następnie Celia. Kobieta bezczelnie kłamie i udaje ofiarę. Celia dowiaduje się, że raport psychiatryczny Mariny zniknął z biura Velasco.

 • 21:20 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 96 (seria II, odc. 48) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 96) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Sulejman próbuje się dowiedzieć, dlaczego ...

  Sulejman próbuje się dowiedzieć, dlaczego Ibrahim ukrył przed nim list od Hürrem. Wyprowadzona z równowagi Daye staje w obronie Nigar i policzkuje Gülszach. Sułtanka matka każe jej za karę opuścić pałac. Ibrahim zaprasza na kolację sułtana z Hürrem i sułtankę matkę. Ma nadzieję, że stosunki między kobietami ulegną poprawie. Sulejman interweniuje podczas sprzeczki Mahidervan i Hürrem. Upokorzona Mahidevran postanawia zaangażować w spór młodego Mustafę.

 • 22:25 Mój tydzień z Marilyn (My Week with Marilyn) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA,Wielka Brytania 2011
  W 1956 roku, będąc u ...

  W 1956 roku, będąc u szczytu kariery, Marilyn Monroe przebywała w Anglii na zdjęciach do romantycznej komedii "Książę i aktoreczka", w której grała u boku Laurence’a Oliviera. Hollywoodzka gwiazda poznała wówczas młodego asystenta reżysera, Colina Clarka. Colin napisał pamiętnik o powstawaniu tego filmu i na podstawie jego wspomnień został właśnie nakręcony "Mój tydzień z Marilyn", odtwarzający wydarzenia z pobytu aktorki w Londynie, widziane oczami autora książki. Clark towarzyszył aktorce przez cały tydzień. Pamięta dokładnie tamten czas, to była jego pierwsza praca i od razu na planie "Księcia i aktoreczki" z doborową obsadą. Otarł się wówczas o wielki filmowy świat, który dotychczas podziwiał tylko w kinie. Był zakochany w filmach, a jego bohaterami byli Alfred Hitchcock, Orson Welles, Laurence Olivier.
  Świeżo upieczony absolwent uniwersytetu i początkujący filmowiec, 23-letni Clark, opuszcza rodzinny dom i wyjeżdża do Londynu. Dzięki determinacji i uporowi dostaje się do biura samego Laurence’a Oliviera, który, pod wpływem swojej żony, Vivien Leigh, postanawia w końcu zatrudnić Clarka przy swoim najnowszym filmie "Książę i aktoreczka". Latem 1956 r. do Londynu przylatuje Marilyn Monroe, a zadaniem młodego asystenta jest znalezienie odpowiedniego lokum poza Londynem dla aktorki i jej niedawno poślubionego męża, dramaturga Arthura Millera. Hollywoodzką gwiazdę na lotnisku witają tłumy reporterów. Najnowszy film z jej udziałem wzbudza wielkie zainteresowanie. Rozpoczynają się zdjęcia, a Marilyn Monroe, ku rozpaczy producentów i Laurence’a Oliviera, sprawia same kłopoty na planie, ma problemy z koncentracją, jest kapryśna, niezdecydowana, zagubiona. Zachowuje się jak gwiazda, tymczasem gwiazdorem miał tu być Olivier. Pewnego dnia Marilyn nie pojawia się na planie, jej mąż wyjechał do Paryża. Wzywa do siebie Colina Clarka, który ma jej pomóc przezwyciężyć samotność i nudę. Od początku widać, że świetnie się rozumieją, znajdują wspólny język, śmieją się, żartują, przechadzają po parku, kąpią w Tamizie. Colin zabiera aktorkę do Zamku Windsor, gdzie w Królewskiej Bibliotece pracuje jego chrzestny, który ułatwia im zwiedzanie obiektu. Potem Colin pokazuje Monroe swoją starą szkołę, słynny Eaton College. Według wspomnień Clarka doszło też między nimi do bardziej intymnego zbliżenia. Tydzień z Colinem Clarkiem pozwala aktorce odprężyć się i doznać całkiem nowych przeżyć, zachłystnąć się odrobiną swobody i szczęścia z dala od hollywoodzkiego blichtru. Wspólnie spędzony, niezwykły czas zapadnie głęboko w serca tych dwojga. W rolę Marilyn Monroe z powodzeniem wcieliła się Michelle Williams, która za swoją kreację dostała nagrodę Złotego Globu oraz nominację do Oscara.

 • 00:20 Rytmy zdrowia - Chirurgiczne leczenia otyłości magazyn medyczny, magazyn, 2022
 • 00:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv