TVP Kobieta - Program TV na czwartek 08 czerwca 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Wojciech Cejrowski dociera tym razem ...

  Wojciech Cejrowski dociera tym razem do Tunezji i wybiera się na Saharę. W odcinku o kulturze i zwyczajach ludów zamieszkujących północną Afrykę. Fascynujący wpływ islamu na zachowania codzienne, nieznane twarze religii. Ubiór na upały i do jazdy na wielbłądzie. Czas relaksu - fajka wodna.

 • 06:30 Wszystko dla pań - odc. 175 (Paradiso delle signore) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Włochy 2015
  Podczas gdy Vittorio osacza Andreinę, ...

  Podczas gdy Vittorio osacza Andreinę, chcąc dowiedzieć się, gdzie jest Marta, Antonio obmyśla romantyczny prezent ślubny dla Eleny. Gabriella otrzymuje miłosny anonim, który robi na niej duże wrażenie. Tymczasem Nicoletta zaczyna odczuwać silny ból podczas uroczystego świętowania swego ostatniego dnia pracy. Czyżby zaczęły się skurcze?

 • 07:30 Trend XXI - odc. 89 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir - ...

  Magazyn o francuskim savoir - vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza.

 • 08:00 Przysięga - odc. 60 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Cavidan z radością patrzy, jak ...

  Cavidan z radością patrzy, jak Reyhan opuszcza jej dom. Zafer opowiada Kemalowi, jakie plotki słyszał o Sonerze. Kemal w ostatniej chwili ratuje Leylę. Reyhan niespodziewanie wraca do rezydencji. Emir utwierdza się w przekonaniu, że żona jest z nim tylko dla pieniędzy. Taci, z rozkazu Talaza, śledzi Leylę.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 61 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Cemre jest przekonana, że Reyhan ...

  Cemre jest przekonana, że Reyhan nie ma już w domu Tarhunów. Jest rozczarowana, kiedy dowiaduje się, że Reyhan jednak została. Razem z Cavidan spiskuje, żeby się jej pozbyć. Talaz idzie do Sonera, żeby go nastraszyć. Dowiaduje się od niego, że to Kemal jest zagrożeniem, nie Soner. Reyhan gubi portmonetkę. Znajduje ją bezdomna dziewczynka Zeynep. Reyhan martwi się o nią i postanawia sprawdzić, gdzie Zeynep mieszka.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon I odc. 118/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Przeszłość Markosa jest szokiem dla ...

  Przeszłość Markosa jest szokiem dla Daphni, a jej spotkanie z Diamantisem kończy się ich kłótnią. Achilleas i Melina znów są szczęśliwi i zakochani. Vasiliki postanawia wrócić do Minasa, ale stawia mu bardzo surowe warunki. Eurydiki, która wydaje się mieć wyrzuty sumienia, udaje się przekonać babcię Andriani, ale nie Christinę. Rozmowa przez telefon okazuje się dla Sifisa i Meliny bardzo istotnym elementem codziennego życia. Tymczasem Aspa Karouzou, przerażona Sifisem, postanawia wycofać swoje oświadczenie, unieważniając alibi, które dała Giorgosowi Aggelidakisowi. Teraz to tylko kwestia czasu, kiedy ponownie zostanie aresztowany. Z jakiegoś powodu Achilleas nie jest zadowolony z Alexii, nowej enolog w firmie Mattheou. Nieoczekiwana wizyta burzy spokojne życie Meliny. Eurydiki znów uderza.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 4 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 4) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  Trwa śledztwo w sprawie uprowadzenia ...

  Trwa śledztwo w sprawie uprowadzenia z seraju księcia Mustafy. Niebawem uciekinierzy zostają odnalezieni i sprowadzeni do seraju. Sułtanka Halime błaga sułtana Ahmeda, aby darował życie jej synowi i swojemu bratu, małemu księciu Mustafie. Ahmed waha się, lecz jego matka, Handan, naciska, aby jak najprędzej doprowadził do egzekucji brata. Sułtanka Safiye, babka sułtana, postanawia temu zapobiec.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:05 Tacy byliśmy - /10/ Na opolskiej scenie cykl reportaży, reportaż, 2022
  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, ...

  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, który stanowi niezwykłą i barwną podróż w czasie do lat 70. i 80. minionego stulecia. Przypominamy, jak wyglądało wówczas życie i... jacy byliśmy. W tym odcinku przypomnimy opolskie festiwale sprzed lat. Zaczniemy od początku, czyli powspominamy pierwszy festiwal, który odbył się w 1963 roku. Jego odkryciem była Ewa Demarczyk, studentka i artystka Piwnicy pod Baranami. W kolejnych latach w Opolu zaśpiewały największe gwiazdy polskiej piosenki, niektórzy występują tu co rok. Pokażemy unikatowe zdjęcia sprzed lat - nie tylko fragmenty festiwalowych występów, ale również to, co działo się za kulisami i podczas prób. W odcinku znajdą się m.in. fragmenty kultowych koncertów: "Nastroje, nas troje" z 1977 roku, z udziałem Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty oraz "Zielono mi" z 1997 roku, upamiętniający zmarłą
  3 miesiące wcześniej Agnieszkę Osiecką.


 • 14:30 Znachor - tajemnice filmowego planu reportaż, reportaż, 2014
  Twórcy filmu opowiadają o kulisach ...

  Twórcy filmu opowiadają o kulisach powstawania tej produkcji. Pracę na planie wspominają: reżyser Jerzy Hoffman oraz odtwórcy głównych ról: Anna Dymna, Tomasz Stockinger i Artur Barciś.

 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1238 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 212 (Ojciec Mateusz XVI odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Na dworzec podjeżdża autobus z ...

  Na dworzec podjeżdża autobus z Warszawy, z którego wysiada Ksymena (Joanna Żółkowska). Ekscentryczna starsza pani przyjechała do Mateusza - syna koleżanki, którego nie widziała dwadzieścia pięć lat. Kupuje kwiaty w kwiaciarni i zjawia się na plebanii. Natalia i Mateusz są wyraźnie zaskoczeni. Ksiądz rozpoznaje przyjaciółkę swojej mamy i przedstawia ją pozostałym domownikom. Ksymena opowiada o swoim życiu, międzynarodowej karierze tancerki i wspomina dzieciństwo Mateusza. Nieoczekiwanie wyjmuje z torebki efektowne wahadełko i sprawdza czy sałatka serwowana przez Natalię jest zdrowa. Gibalski dostaje wezwanie do kwiaciarni za miastem. Została zabita właścicielka. Pracownicy zeznają, że nie pojawił się w pracy Bogdan Walczak (Mariusz Jakus). Policjanci przeszukują pokój Walczaka, który wynajmował u sąsiadki. W podróżnej torbie znajdują drogocenną kolię. Tymczasem Ksymena traci przytomność. Trafia do szpitala, gdzie dopytuje o swoje wahadełko. • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 213 (Ojciec Mateusz XVII odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Trwa uroczyste otwarcie przytułku dla ...

  Trwa uroczyste otwarcie przytułku dla bezdomnych. Nad wszystkim czuwa ksiądz Jacek. Do przytułku przychodzi pijaczek Marian (Janusz Chabior). Główny inwestor Janusz Nowakowski (Jan Monczka) odprawia go z kwitkiem. Wściekły Marian obrzuca kaplicę kamieniami. Możejko dostaje wezwanie. Doszło do zabójstwa. Znaleziono ciało Janusza. Marczak przesłuchuje księdza Jacka. Nocul rozpracowuje mroczną przeszłość Janusza. Jego konkubina i syn Marek (Jakub Wróblewski) zostają przewiezieni na komendę. Anna Cietrzew (Małgorzata Bogdańska) zeznaje, że nachodzili ją dawni wspólnicy Janusza, bracia Bednarscy (Paweł i Piotr Kamińscy). Kelnerka z baru rozpoznaje zdjęcia poszukiwanych. Dziubak szykuje policyjną prowokację w schronisku. Ksiądz Jacek zostaje napadnięty.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 6/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi. Jules Hudson poszukuje nieruchomości dla małżeństwa z 35-letnim stażem. Wspólnie przemierzą Park Narodowy Somerset i Devon's Exmoor, szukając posiadłości, która spełni oczekiwania pary. W pełnej wspaniałych widoków okolicy Jules odwiedzi również miejsce związane z brytyjskim przemysłem wełnianym.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon I odc. 119/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Eurydiki odwiedza Melinę, udając, że ...

  Eurydiki odwiedza Melinę, udając, że chce przeprosić za wszystko, co jej zrobiła. Sifis, tocząc spór z Anastasią, staje w obronie Meliny. Achilleas wychodzi na kolację z nową enolog, z którą flirtuje. Wykorzystując współpracę z Diamantisem jako pretekst, Mattheos jedzie z Alexią do Chanii. Spotyka tam Anastasię. Giorgos Aggelidakis traci alibi, przez co ponownie zostaje aresztowany. Nektarios wynajmuje detektywa, aby dowiedzieć się jak najwięcej o swojej adopcji, mimo że jego bracia odmawiają jej potwierdzenia. Vasiliki postanawia wrócić do Minasa, ale wciąż obserwuje każdy jego krok, co bawi wszystkich wokół i bardzo denerwuje obserwowanego.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 4 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 4) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  Trwa śledztwo w sprawie uprowadzenia ...

  Trwa śledztwo w sprawie uprowadzenia z seraju księcia Mustafy. Niebawem uciekinierzy zostają odnalezieni i sprowadzeni do seraju. Sułtanka Halime błaga sułtana Ahmeda, aby darował życie jej synowi i swojemu bratu, małemu księciu Mustafie. Ahmed waha się, lecz jego matka, Handan, naciska, aby jak najprędzej doprowadził do egzekucji brata. Sułtanka Safiye, babka sułtana, postanawia temu zapobiec.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 186 (s. II, odc. 53 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Salvador stara się zachować dobry ...

  Salvador stara się zachować dobry nastrój, aby zbytnio nie martwić Diany. Ona nie przestaje myśleć o tym, jak wyciągnąć go z więzienia i wymyśla plan. Adela ma plan uratowania sklepu Villa de Paris bez konieczności jego sprzedaży. Francisca płacze po śmierci Izabeli Guzmn. Kiedy otrzymuje list od prawnika piosenkarki, okazuję się, że będzie jej jedyną spadkobierczynią. Celia patrzy zdumiona na Victora Dumasa, kiedy ten wyjawia, że jego rodzice przyjeżdżają do miasta, by się z nią spotkać. Z kolei Elisa, przepraszając za to, że jest powodem zmartwień Salvadora, obiecuje naprawić swoje błędy. Cristóbal odwraca się od Silvy, by zaopiekować się Mariną, a Rodolfo musi poradzić sobie ze złością swojej matki, gdy ta odkrywa udział banku Loygorri w handlu opium.

 • 21:35 Znachor dramat, film fabularny kinowy, 1981
  "Znachor", jak żaden inny polski ...

  "Znachor", jak żaden inny polski film przedwojenny, otoczony jest legendą. Wpłynęła na nią niezwykła popularność książki Tadeusza Dołęgi - Mostowicza, według której został zrealizowany. Już w 1934 roku Michał Waszyński przeniósł na ekran inną powieść tego autora - "Prokurator Alicja Horn", cztery lata później zrealizował "Znachora", a w roku 1939 "Testament profesora Wilczura". Ten ostatni film po raz pierwszy zaprezentowany został w Generalnej Guberni w roku 1942, ale nie zachowała się jego żadna kopia, wiadomo jedynie, że w pierwszej scenie "Testamentu" pojawia się sam Dołęga - Mostowicz. W sumie w latach 1934 - 39 przeniesiono na ekran 10 dzieł tego pisarza i bez przesady powiedzieć można, iż miał on bardzo duży wpływ na oblicze polskiego kina lat 30. Do jego utworów sięgano także po wojnie. W 1956 Jan Rybkowski zrealizował "Nikodema Dyzmę", a w roku 1983 Stanisław Lenartowicz "Pamiętnik pani Hanki". Powodzenie wprowadzonych do szerokiego rozpowszechniania na początku lat 70. przedwojennych kinowych przebojów, takich jak "Znachor" i "Profesor Wilczur", sprawiło, że TVP nakręciła dwa seriale według utworów Dołęgi - Mostowicza: "Doktor Murek" i "Kariera Nikodema Dyzmy". W roku 1982 powstała kolejna adaptacja "Znachora" zrealizowana przez Jerzego Hoffmana z Jerzym Binczyckim w roli głównej. Opuszczony przez żonę i siedmioletnią córeczkę Marysię znany chirurg, profesor Wilczur, szuka pocieszenia w alkoholu. Zostaje ograbiony i pobity, na skutek czego traci pamięć. Po kilkunastu latach włóczęgi, pod przybranym nazwiskiem Antoniego Kosiby, osiada na wsi i zyskuje sławę jako znakomity znachor. Marysia, którą umierająca matka oddała na wychowanie właścicielce sklepu, wyrosła na piękną pannę i pracuje u swej opiekunki. Zakochuje się z wzajemnością w młodym hrabim, Leszku Czyńskim, ale jego rodzice nie zgadzają się na ślub. Do dziewczyny wzdycha też syn karczmarza, Zenek, który patrzy z zawiścią na jej znajomość z Czyńskim. Kiedy młodzi wybierają się na wycieczkę motocyklem, Zenek zastawia na nich pułapkę i oboje ulegają wypadkowi. Marysia jest umierająca. Życie ratuje jej znachor Kosiba, który kradnie potrzebne do operacji narzędzia chirurgiczne. Trafia za to do więzienia. Tymczasem Leszek Czyński po wyjściu ze szpitala wyjeżdża na rekonwalescencję do Szwajcarii. Matka okłamuje go, że Marysia nie żyje. Hrabia wraca do kraju z zamiarem popełnienia samobójstwa na grobie ukochanej.


 • 23:50 Tajemnice sal operacyjnych - Efekt Angeliny cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Odcinek pokazujący operację usunięcia jajników. ...

  Odcinek pokazujący operację usunięcia jajników. Pokazujemy nie tyko procedurę, ale przede wszystkim tłumaczymy powody jej wykonania, wracając do 2013 roku, kiedy hollywoodzka aktorka, Angelina Jolie, ogłosiła, że usunęła jajniki oraz piersi ze względu na obciążenie mutacją genową. Tłumacząc, czym są mutacje BRCA1, BRCA2 oraz PALB, omawiamy możliwości profilaktyki oparte o badanie genetyczne.

 • 00:30 Wszystkie kolory świata - Norwegia. Wyprawa na daleką północ (Flavors. Northern Norway) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Norwegia.

 • 01:35 Jeden dzień (One Day) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2011
  Scenariusz Davida Nichollsa powstał na ...

  Scenariusz Davida Nichollsa powstał na podstawie jego własnej powieści "Jeden dzień", wydanej w 2009 r. W głównej roli wystąpiła Anne Hathaway, zdobywczyni Oscara w 2013 roku za "Nędzników". W "Jednym dniu" znakomicie zagrała uroczą Emmę Morley, zbyt mądrą i zbyt dojrzałą dla chłopaka, w którym jest zakochana po uszy. A tymczasem ów wybraniec jej serca, niejaki Dexter Mayhew, myśli tylko o sobie, jest przekonany o swojej wartości i o tym, że jemu należy się w życiu wszystko: telewizyjna kariera, atrakcyjne kobiety, pieniądze i luksusowe samochody. Zadufany w sobie chłopak nie jest w stanie docenić Emmy, nie dociera do niego fakt, że spotkał na swej drodze prawdziwy skarb. Emma i Dexter poznali się podczas uroczystości na zakończenie college’u. Wtedy obiecali sobie, że będą spotykać się co roku, by dzielić się swoimi osiągnięciami, sukcesami, by opowiadać o swoich miłościach, marzeniach. Bohaterowie filmu żyją wprawdzie w wielkiej przyjaźni, ale nie łączy ich głębsze uczucie. Przynajmniej ze strony bogatego i pewnego siebie chłopaka nigdy nie wypłynął żaden miłosny gest, który dałby podkochującej się w nim dziewczynie choćby odrobinę nadziei na bliższy związek. Rok po zakończeniu college'u Emma pracuje jako kelnerka w meksykańskiej restauracji w Londynie. Tymczasem Dexter używa życia, podróżuje po świecie, podrywa dziewczyny. Szczęście mu sprzyja, robi karierę zawodową w telewizji, prowadzi talk - show. Ma duże pieniądze i jest sławny. A Emma spotyka na swej drodze Iana, komika, który niezbyt przypada jej do gustu, ale zaczyna się z nim spotykać dla zabicia czasu. Dziewczyna chce zostać nauczycielką i podnosi swoje kwalifikacje w tym kierunku. Dexter dowiaduje się o śmiertelnie chorej matce, która ma raka i postanawia ją odwiedzić. Akurat związek Emmy i Iana przeżywa kryzys, dziewczynę coraz mniej bawią żarty komika i on sam. Umawia się na kolację z Dexterem, który jednak więcej czasu poświęca innym dziewczynom wokół. Emma robi mu publicznie scenę zazdrości i obiecuje sobie, że już nigdy się nie spotkają. Zamierza całkowicie zerwać z nim przyjacielskie kontakty. Wykrzyczy mu jeszcze, że go kocha, ale już nie lubi. Mija znowu kilka lat. Koleżanka Emmy z akademika i stary przyjaciel Dxetera biorą ślub i zapraszają ich na wesele. Emma dowiaduje się, że jej ukochany ma nową dziewczynę Sylwię i wkrótce zostanie ojcem. Próbuje ukryć zmieszanie i ból. Wkrótce Dexter odkrywa, że Sylwia ma romans z przyjacielem z dawnych lat i para rozstaje się. Rozstają się też Emma i Ian. Dziewczyna przenosi się do Paryża, gdzie odwiedza ją Dexter, w nadziei, że będą razem. Ale Emma jest zajęta, ma nowego chłopaka, który gra w zespole jazzowym Ich drogi znowu się więc rozchodzą. Taki stan rzeczy będzie trwał jakiś czas, ale w końcu zdarzy się coś, co otworzy Dexterowi oczy na pewne sprawy, pozwoli dostrzec inne wartości w życiu i prawdziwy sens istnienia.
  (ONE DAY)

 • 03:25 Ranczo s.VII - odc. 91 (seria VII, odc. 13) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Po wyjściu z więzienia Lucy ...

  Po wyjściu z więzienia Lucy wdraża dwie drastyczne, życiowe decyzje. Obie wywołują żywiołowe protesty: w domu ze strony Kingi, w pracy ze strony wszystkich urzędników, którzy organizują strajk okupacyjny. Strajk jest specyficzny; urzędnicy nie chcą wypuścić Lucy, dopóki nie zmieni decyzji o rezygnacji z funkcji wójta. Także senator przeżywa całą gamę emocji. Najpierw dostaje propozycję zostania ministrem bardzo dziwnego, nieistniejącego ministerstwa, a zaraz potem ofertę sojuszu od innej partii. Wielkie poruszenie także na plebanii, Tam z kolei z nagłą wizytą przybywa biskup, który składa nieoczekiwaną propozycję Michałowej. Propozycja biskupa oznacza wielkie zmiany na plebanii i w domu Michałowej. Stach w związku z tym popada w straszną frustrację, a i księża po pierwszym szoku też jakby stracili energię do życia. Na ratunek przychodzą niespodziewanie przyjaciele Stacha z ławeczki, którzy sami podejmują się dyplomatycznej interwencji. Duda znów ma sercowe rozterki, tym razem z powodu nadmiaru uczuć. Musi podjąć trudną decyzję. Sytuacja w dworku, napięta do granic, w końcu eksploduje, a zdesperowany Kusy składa Lucy szalony dowód swojej miłości.

 • 04:10 La Bandida - odc. 49 (La Bandida) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Meksyk 2019
  Benjamin namawia Marinę, by wybaczyła ...

  Benjamin namawia Marinę, by wybaczyła matce, ale dziewczyna postanawia odciąć się od bliskich. Blondi różnymi sposobami próbuje chronić Salvadora. Prosi o pomoc Guera i Artura. Daniel staje w obronie Nimfy i bije się z Ulisesem. Teresa instruuje Consuelo jak rzucić czar na Gracielę. Catalina z mężem postanawiają wyznać prawdę Esperanzie. Członkinie Ligi Obrony Przyzwoitości żądają od dyrektorki szkoły usunięcia Mariny z internatu.

 • 04:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv