TVP Kobieta - Program TV na czwartek 30 listopada 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  W 1958 roku podczas podróży ...

  W 1958 roku podczas podróży po Mongolii Stanisław Szwarc-Bronikowski zrealizował jeden ze swoich pierwszych filmów. W rozmowie z Wojciechem Cejrowskim reżyser wspomina niecodzienne okoliczności jego powstania. "Tygrys strzela pierwszy" jest historyczną relacją z igrzysk na festiwalu Naadam. Zobaczymy tradycyjne mongolskie dyscypliny sportowe - jazdę konną, zapasy, łucznictwo. Wojciech Cejrowski wprowadzi widzów w tajniki jazdy konnej i strzelania z łuku.

 • 06:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 36/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Nicki Chapman próbuje znaleźć dom na wsi w Shropshire. Tym razem ma za zadanie pogodzić marzenia ojca, który ma budżet w wysokości 475 000 funtów i chce udać się na wzgórza, z pragnieniem jego córki, aby zamieszkać bliżej społeczności. Nicki udaje się również do Wenlock, gdzie próbuje swoich sił w sztuce raku - japońskiej technice wypalania garnków. Ta wizyta przynosi niespodziewany obrót zdarzeń.

 • 07:30 Kwiaty na warsztat - Sezon III odc. 9/12 Obraz z mchu, który pozostanie naturalnie świeży , magazyn, 2022
  W kolejnym odcinku programu "Kwiaty ...

  W kolejnym odcinku programu "Kwiaty na warsztat" prowadząca Joanna Lewandowska, mistrzyni florystyki, zainspiruje widzów do stworzenia oryginalnego obrazu z mchu. Nie zabraknie również praktycznych porad. Będzie pięknie i spektakularnie!

 • 08:00 Przysięga - odc. 310 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Emir przesadza z opieką nad ...

  Emir przesadza z opieką nad Reyhan w ciąży. Nie daje jej spać. A potem spiskuje z Zeynep, żeby zrobić żonie niespodziankę. Oya jest załamana śmiercią Erhana. Postanawia odebrać jego rzeczy. Cavidan zatruwa herbatę dla Reyhan. Herbata jest bardzo mocna, więc Emir nie chce jej dać żonie, tylko postanawia sam ją wypić. Sąd przysyła zawiadomienie o ostatecznej rozprawie dotyczącej opieki nad Masal.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 311 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Oya jest przekonana, że Erhan ...

  Oya jest przekonana, że Erhan zginął z winy Narin. Kemal staje w obronie żony. Cavidan częstuje Reyhan zatrutą wodą. Oya stawia brata przed trudnym wyborem. Emir wybiera lekarza dla Reyhan. Narin postanawia wyprowadzić się na jakiś czas z domu Kemala.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 73/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Zwroty akcji w sprawie zniknięcia-morderstwa ...

  Zwroty akcji w sprawie zniknięcia-morderstwa Lukii następują szybko jeden po drugim. Rodzina Mattheou postanawia udać się na Kretę, aby Achilleas mógł złożyć zeznania i pomóc w wycofaniu zarzutów postawionych Sifisowi. Próbując skontaktować się z Diamantisem, Patroklos ujawnia, że rodzina Mattheou kupiła posiadłość Dimosthenousa i utworzyła nową firmę, której prezesem był Achilleas, co doprowadza Diamantisa do wściekłości. Dimitra jest wściekła na Nektariosa po podsłuchaniu jego rozmowy telefonicznej z Antigoni, ale on nadal wszystkiemu zaprzecza. Na policji zeznają dwaj świadkowie, ujawniając obciążające dowody, co powoduje niepokojący ciąg zdarzeń.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 156 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 156) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Sułtan Murat postanawia, że wraz ...

  Sułtan Murat postanawia, że wraz z jego śmiercią wygaśnie dynastia Osmanów. Każe stracić swojego wuja, szalonego Mustafę oraz brata Ibrahima. Mustafa zostaje uduszony na statku, którym wypływa w długo wyczekiwaną podróż. Husejn, który ma zabić Ibrahima, niespodziewanie napotyka przeszkodę pod postacią Atike.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1345 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 183 (Ojciec Mateusz XIV odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Na zapleczu słychać muzykę dobiegającą ...

  Na zapleczu słychać muzykę dobiegającą z dyskoteki. Nagle otwierają się drzwi i wypada Kacper, ma zakrwawioną wargę. Ze środka wybiegają Marcin (Piotr Mróz) i Waldek (Maciej Radel), a z nimi Ewa (Agnieszka Mrozińska - Jaszczuk) i Patrycją (Aleksandra Posielężna), które są przejęte zaistniałą sytuacją. Bijatyka trwa na dobre. Rano pobity Kacper zjawia się w warsztacie samochodowym Waldka i Ryśka. Rysiek ma do spłacenia dług wdzięczności. Kacper zabrał jego brata Waldka do dyskoteki. Tomek, Marcin, Adrian, Marczak i Agnieszka trenują na siłowni. Nagle Adrian odkrywa, że ktoś niszczy ich samochód. Dochodzi do regularnej wojny na pięści. Tomek rozpoznaje napastników, ale nie chcą o tym rozmawiać z policją. Agnieszka znajduje zakrwawionego i nieprzytomnego Tomka w szatni.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 184 (Ojciec Mateusz XIV odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Mateusz rozmawia z Andrzejem Kozakiem, ...

  Mateusz rozmawia z Andrzejem Kozakiem, który wygląda na zaaferowanego. Trzyma w dłoni saszetkę i przyznaje księdzu, że ma kłopoty. Później odwiedza sklep jubilerski i wyjmuje z saszetki sześć monet wraz z certyfikatami. To oryginalne krugerrandy. Wychodzącego ze sklepu Andrzeja obserwuje z samochodu para, która prosi go o pomoc. Pod domem zauważa brak saszetki z pieniędzmi. Zgłasza kradzież na komendzie. Policjanci wyławiają z rzeki samochód ze zwłokami Andrzeja Kozaka. Nocul rozmawia z żoną Andrzeja, Renatą (Katarzyna Chrzanowska). We krwi Kozaka znaleziono sporą ilością leków psychotropowych. Nocul i Kobylicka odwiedzają Wiolę Nagórksą, właścicielkę SPA, która miała romans z Andrzejem.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 12/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Nicki Chapman przeszukuje rynek nieruchomości w Somerset, by odnaleźć wymarzoną wiejską posiadłość kochającej zabawę parze, która ma budżet w wysokości 400 000 funtów. Para chciałaby w końcu porzucić życie w mieście, aby w swym nowym wiejskim domu mieć więcej czasu na hobby. Po drodze Nicki odkrywa, jak ważną rolę odgrywają w procesie wytwarzania oryginalnego sera Cheddar.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 74/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Achilleas zostaje zaprowadzony na policję ...

  Achilleas zostaje zaprowadzony na policję w celu przesłuchania. Tymczasem kłótnia między Panitsą i Minasem w kawiarni Konstantiny powoduje, że oboje trafiają na komisariat. W geście dobrej woli wobec Patroklosa Diamantis postanawia dać mu drugą szansę. Na polecenie swojej nauczycielki Minas przeprasza Daphni. Podejrzenie, że Lukia już nie żyje, staje się coraz bardziej prawdopodobne, a Sifis zostaje uwolniony od wszelkich zarzutów i zwolniony. W tym samym czasie na Cyprze wszyscy dowiadują się, że Achilleas jest przetrzymywany przez policję. Cała rodzina Mattheou przygotowuje się do wyjazdu na Kretę, a zarzuty stawiane Achilleasowi przybierają niepokojący wymiar.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 156 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 156) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Sułtan Murat postanawia, że wraz ...

  Sułtan Murat postanawia, że wraz z jego śmiercią wygaśnie dynastia Osmanów. Każe stracić swojego wuja, szalonego Mustafę oraz brata Ibrahima. Mustafa zostaje uduszony na statku, którym wypływa w długo wyczekiwaną podróż. Husejn, który ma zabić Ibrahima, niespodziewanie napotyka przeszkodę pod postacią Atike.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 286 (s. II, odc. 153 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Diana i Salvador wraz z ...

  Diana i Salvador wraz z Federicą cieszą się weekendem w winnicach, ale sama wzmianka Salvadora o posiadaniu dziecka sieje między nimi niezgodę. German i Antonia dochodzą do porozumienia. Teraz, gdy Antonia ponownie kieruje Ambigu, Merceditas prosi Rosalę, aby ta wróciła do pracy w domu Silvów. Z kolei Emilio odwiedza Blankę i prosi ją o przysługę w imieniu królowej. Elisa jest przygnębiona, gdy dowiaduje się, że Jose Maria wziął ślub w Argentynie.

 • 21:40 W imię prawdy (The Whole Truth) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2016
  Adwokat Richard Ramsay (Keanu Reeves) ...

  Adwokat Richard Ramsay (Keanu Reeves) na prośbę bliskiej przyjaciółki Loretty Lassiter (Renee Zellweger) podejmuje się obrony jej syna podejrzanego o zamordowanie swojego ojca. Wina osadzonego na ławie oskarżonych 17 - letniego Mike'a początkowo nie budzi wątpliwości. Jednak w miarę ujawniania kolejnych dowodów, na jaw wychodzą zupełnie nowe okoliczności, rzucające światło na dotychczasowe życie zamordowanego Boone'a Lassitera. Czy uda się odkryć, dlaczego musiało dojść do tragedii i co wydarzyło się naprawdę?

 • 23:20 Kubańska dzika rewolucja (Cuba’s Wild Revolution / Kuba - Die Wilde Revolution) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Austria 2019
  Na zachodnim krańcu Atlantyku leży ...

  Na zachodnim krańcu Atlantyku leży wyjątkowa wyspa... z innej epoki. Kuba ma jedne z najbogatszych gatunków dzikich zwierząt na Karaibach: 3700 km dziewiczego wybrzeża, łańcuchy górskie wciąż porośnięte pierwotnymi lasami, niziny pełne stworzeń kochających wilgoć, a wiele z nich rozwija się dzięki rewolucji na Kubie. Kuba - największa wyspa na Karaibach. Dziś stała się najcenniejszym karaibskim klejnotem przyrody. Rozległe plaże pulsują życiem, a krystalicznie czyste wody kryją zapierające dech rafy koralowe. Gdy większość dzikich terenów i mórz karaibskich umiera... specyficzna historia Kuby sprawia, że jest to prawdziwie dzika kraina czarów. Połowa kubańskiej fauny i flory jest endemiczna. Dzięki dłuższym niż przeciętnie nogom krokodyl kubański jest najbardziej lądowym ze wszystkich krokodyli i prawdopodobnie najbardziej inteligentnym, zdolnym do polowania w sforze. Kiedyś wędrował po Karaibach, teraz jego ostatnimi miejscami życia są bagna Zapata i Wyspa Młodości. Dekady rządów komunistycznych, embarga USA i minimalny rozwój sprawiły, że wyspa była praktycznie tak nieskażona, jak wtedy, gdy Kolumb po raz pierwszy postawił stopę na jej plażach ponad 500 lat temu. Mierzący zaledwie 5 cm koliber jest najmniejszym żyjącym ptakiem na świecie, jego jaja nie są większe od ziarnka grochu. Na wyspach kubańskich ten mały, ale kluczowy zapylacz ewoluował wraz z ponad pół tuzinem endemicznych gatunków roślin, które są jego głównym źródłem pożywienia. Ten film został wielokrotnie nagrodzony na festiwalach. Przedstawia dziką przyrodę archipelagu: od sępów leniwie krążących w poszukiwaniu zdobyczy, boa dusicieli polujących na nietoperze w ciemnościach po gigantyczne legwany.

 • 00:25 Nieudane operacje plastyczne gwiazd s.IV - s. 4 / 5 odc. 2/8 (Botched up bodies) , paradokument, , kraj prod.Wielka Brytania 2016
  W kolejnych odcinkach programu widzowie ...

  W kolejnych odcinkach programu widzowie poznają historie pacjentów, którzy zmagają się z powikłaniami po zabiegach chirurgii plastycznej. Dzięki operacjom korygującym i pomocy najlepszych brytyjskich lekarzy bohaterowie zyskają nowy wygląd, a także zdrowie i radość życia. W tym odcinku poznamy kobietę, która w pogoni za wymarzonym wyglądem poddała się zabiegom twarzy, ale zamiast cieszyć się z efektów, teraz walczy o zdrowie. Branża chirurgii plastycznej rozkwita. Chcąc osiągnąć perfekcyjny wygląd, operacjom, które niestety nie są pozbawione ryzyka, poddaje się coraz więcej osób. Jedną z nich jest 22 - letnia Amy. Kobieta marzyła o pięknym biuście, niestety implant w jednej z piersi przemieszcza się, przez co biust jest zdeformowany. W programie także historia kobiety, która po nieudanych modyfikacjach plastycznych nie może zmrużyć oczu.

 • 01:25 Ranczo s.I - odc. 1 (seria I, odc. 1) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Pierwszy odcinek serialu obyczajowego utrzymanego ...

  Pierwszy odcinek serialu obyczajowego utrzymanego w komediowej konwencji o perypetiach młodej Amerykanki, która wskutek splotu okoliczności życiowych osiedla się w małej podlaskiej wsi Wilkowyje. Zderzenie dwóch skrajnie różnych mentalności: wielkomiejsko - amerykańskiej z wiejską, charakterystyczną dla Polski B, przynosi dość nieoczekiwane owoce i wywiera wpływ na obie strony. Amerykanka polskiego pochodzenia przyjeżdża do Polski, gdzie odziedziczyła mały dworek we wsi Wilkowyje. Wartość spadku nie jest wielka, ale Lucy decyduje się na daleką podróż za ocean, by zmienić swoje życie po niedawnym rozwodzie. Na miejscu odnajduje zrujnowany dworek. Wójt wsi, który chce odkupić dom za bezcen, dodatkowo go "postarza", żeby na nowej właścicielce wywarł jak najgorsze wrażenie. Proponuje Amerykance śmiesznie niską cenę. Przed podjęciem decyzji Lucy chce jednak spędzić w dworku noc. Zaniepokojony wójt podnosi cenę, nocą próbuje Lucy wystraszyć, rano jeszcze bardziej podbija cenę, już niemal do przyzwoitego poziomu. Wszystko jednak na nic: uległszy urokowi niezwykłego miejsca, Lucy postanawia zostać w dworku.

 • 02:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv