TVP Kobieta - Program TV na niedzielę 03 grudnia 2023

 • 05:30 Ojciec Mateusz - odc. 14 (Ojciec Mateusz II odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  W biały dzień, pod siedzibą ...

  W biały dzień, pod siedzibą firmy Pol-Fresz, zostaje porwany jej właściciel Jerzy Barański. Wygląda na to, że w przestępstwo są zamieszani ludzie z najbliższego otoczenia biznesmena. Pierwszą podejrzaną jest Grażyna Łukowska, bliska współpracowniczka Barańskiego, karana wcześniej za oszustwo. Na jej trop skierowała policję Natalia, która akurat bierze udział w szkoleniach z dziedziny marketingu, organizowanych przez firmę Pol-Fresz. Wkrótce pojawia się nowy trop. Na światło dzienne wychodzi skrywany konflikt Barańskiego z jego synem Łukaszem. Ksiądz Mateusz odkrywa, kto zorganizował porwanie.

 • 06:25 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Przyjrzymy się przygotowaniom wyprawy Wojciecha ...

  Przyjrzymy się przygotowaniom wyprawy Wojciecha Cejrowskiego do indiańskich plemion zamieszkujących ekwadorską dżunglę. Zakup żywności, środków czystości, broni, amunicji, maczet i ubrań. Wojciech Cejrowski przedstawia swojego przewodnika, mówi o sposobie pakowania towarów zabieranych w dzikie ostępy. Na tarasie nadrzecznego hotelu żegna się z cywilizacją.

 • 06:55 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2009
  Ekspedycja dociera do kopalń złota. ...

  Ekspedycja dociera do kopalń złota. Towarzysząc typowym garimpeiros, członkowie ekipy poznają metody płukania i wydobywania tego szlachetnego metalu. Pokazane zostały dwie różne metody pozyskiwania surowca. Śledzimy proces od wydobycia złota do jego sprzedaży. Dowiadujemy się, dlaczego jest ono tak cenne. • 07:35 Rolnik szuka żony seria 10 - /10/ reality show, reality show, 2023
  Program o prawdziwych ludziach, ich ...

  Program o prawdziwych ludziach, ich życiu i miłości rodzącej się w pięknych okolicznościach przyrody. W programie biorą udział rolnicy i rolniczki, którym do szczęścia brakuje tylko jednego - ukochanej osoby. Kandydaci, którzy pragną związać się z bohaterami programu, piszą do nich listy. Wybrane osoby spędzą z rolnikami tydzień na gospodarstwie, poznając uroki wiejskiego życia i towarzysząc im w codziennych obowiązkach.
  Rolnicy odwiedzają wybrane osoby w ich mieszkaniach. Poznają rodzinę i znajomych. Często wybranka/wybranek zabiera rolnika w ważne dla siebie miejsca w okolicy związane z dzieciństwem, pasjami lub w miejsca, które z innych powodów są dla niej/niego szczególnie istotne.

 • 08:45 Podróże kulinarne Roberta Makłowicza - Fiński smak (174) , magazyn, 2006
  Robert Makłowicz podróż po Finlandii ...

  Robert Makłowicz podróż po Finlandii rozpoczyna od rozgrzania się w tradycyjnej fińskiej saunie i kąpieli w przeręblu. Na tarasie tradycyjnego fińskiego domku przygotowuje naleśniki na maślance, w zamku lodowym strogonowa z niedźwiedzia, a na środku Zatoki Botnickiej ugotuje zupę z łososia.

 • 09:25 Pensjonaty z pomysłem - Seria I Odc. 14/15 (My Unique B & B) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Jak przy odrobinie kreatywności i ...

  Jak przy odrobinie kreatywności i niewielkim budżecie zmienić zwykłe miejsca w wakacyjne perełki? Co zrobić, by przeciętne obiekty stały się piękne i unikatowe? "Pensjonaty z pomysłem" to cykl, w którym widzowie poznają nietypowe patenty na zagospodarowanie przestrzeni. Eksperci przeprowadzą remont i pokażą, jak w prosty sposób upiększyć teren. Podpowiedzą, co zrobić, by wczasowicze chętnie korzystali z danej oferty i jak odnieść sukces w turystycznym biznesie.

 • 10:25 Tańcząca ze światem - Grecja magazyn, magazyn, 2023
  Lesvos to wyspa, która jest ...

  Lesvos to wyspa, która jest jednym wielkim oliwnym gajem. Rośnie tutaj 210 milionów oliwnych drzew. To trzecia co do wielkości grecka wyspa i kraina ouzo - tradycyjnego destylatu z rosnących tu ziół. Na tej malowniczej wyspie Edyta Herbuś będzie uczyła się tańca syrtaki.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 159 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 159) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Sułtan Ibrahim przysięga przed poddanymi, ...

  Sułtan Ibrahim przysięga przed poddanymi, że będzie władcą sprawiedliwym i łaskawym. Mijają lata; nadchodzi rok 1644; sułtan na własne życzenie przekazuje władzę matce i wielkiemu wezyrowi, sam zaś poświęca się zabawie i sprowadzaniu do haremu kolejnych nałożnic. Cierpi na bóle głowy, a jedynym człowiekiem, któremu ufa, jest Hodża od Dżinów.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 15:15 Ziołowa apteka - Zioła na odporność magazyn, magazyn, 2021
  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna ...

  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna metoda walki z wieloma dolegliwościami i dobry sposób na poprawę stanu naszego zdrowia. Warto z nich korzystać, ale czasem nie wiemy, jak je stosować. Program o leczniczych właściwościach ziół przybliża znane i nieznane rośliny, które mogą pozytywnie wpływać na organizm człowieka i być pomocne w różnych schorzeniach, jakie nas dotykają, przedstawia sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 189 (Ojciec Mateusz XV odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  "Dzidek" napada na pocztę. W ...

  "Dzidek" napada na pocztę. W kolejce stoją Mateusz i Nocul. Policjant rozpoznaje napastnika, którym jest Jerzy Jarecki. Nieoczekiwanie "Dzidek" pada nieprzytomny na ziemię. W szpitalu okazuje się, że dopiero wyszedł z więzienia za rozbój. Tego dnia znaleziono zwłoki dyrektora w fabryce karmy dla zwierząt. Policjanci zabezpieczają otwarty sejf i przesłuchują Gralaka, ochroniarza, który znalazł ciało. W fabryce zjawia się Halina Reszel, członek zarządu, która przejmuje obowiązki dyrektora.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 190 (Ojciec Mateusz XV odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Naczelnik Morus (Redbad Klijnstera) wysyła ...

  Naczelnik Morus (Redbad Klijnstera) wysyła Możejkę na zaległy urlop. Świadkiem jest dziennikarz z lokalnej gazety, Mirek Burski (Szymon Rząca). Justyna zabrania mu zajmować się tematem komendy. Możejko podejrzewa, że naczelnik szuka na niego haka. Morus przesłuchuje policjantów na komendzie. Mateusz przypadkowo zostaje obrzucony jajkami pod kancelarią adwokacką Bogusława Kłodnickiego (Zbigniew Suszyński). Kiedy wraca z łazienki, słyszy krzyk Joanny, córki Bogusława, dobiegający z gabinetu. Reanimacja Kłodnickiego nie udaje się. Morus ustala, że denat był na liście płac jednego z największych narkotykowych przemytników w kraju.

 • 17:30 Nemocnice na kraji mesta. Szpital na peryferiach s.I - odc. 2 (Strach) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechosłowacja 1977
  Arnoszt Błażej razem z żoną ...

  Arnoszt Błażej razem z żoną i synem z drugiego małżeństwa wybiera się do córki na uroczystość rozdania dyplomów absolwentom prawa. Tu spotyka się z żoną i dziećmi z pierwszego małżeństwa. Błażej coraz częściej mówi o prywatyzacji szpitala. W tej sprawie przyjeżdża z Niemiec syn byłego ordynatora ortopedii Karel Sova wraz ze swoją ambitną żoną Katarzyną. Mąż siostry oddziałowej Marty Pieńkavovej, Vaclav wraz z synem Maciejem zakłada firmę. Maciej kocha się w pielęgniarce, Cygance Kamili. Eliszka, córka dr Dany Kralovej, zakochuje się w ortopedzie Hynku Klobouko. Błażej odmawia udzielenia wywiadu dziennikarzowi lokalnej gazety. Dziennikarz na własną rękę zbiera o nim materiał i publikuje artykuł poważnie go oskarżający.

 • 18:25 W krainie strudla (The Strudel A Puff Of Pastry / Vom Strudel Ein Hauch von Teig) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Austria 2020
  Film dokumentalny o tym, jak ...

  Film dokumentalny o tym, jak powstaje i czym jest strudel. Wielką sztuką jest rozciągnięcie ciasta tak cienko, aby można było przez nie czytać gazetę. Prawie nikt nie jest już w stanie opanować tej sztuki, a przynajmniej prawie nikt nie poświęca tyle czasu, aby samodzielnie robić ciasto na strudle. To ciasto powstaje z długotrwałego, gorliwego wyrabiania i kilku prostych składników: mąki, wody, oleju oraz - w zależności od przepisu - jajka i szczypty soli. Ważne jest, aby używać mąki o dobrych właściwościach klejących. Strudel z jabłkami i twarogiem to klasyka kuchni wiedeńskiej, ale często występuję też strudel z serkiem śmietankowym. Warianty kwaśne to Luftstrudel do zup czy smaczny strudel z kapustą. Ciasto strudla pochodzi z Imperium Osmańskiego. Film podąża kulinarnym tropem powstania i wykorzystywania ciasta na Bałkanach, gdzie spotyka się kulinarna przeszłość Wschodu i Zachodu. Słodka baklawa i kwaśny börek zawijane są właśnie w ciasto strudla. To prawdziwa historia kultury, która bardziej łączy niż dzieli ludzi.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 159 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 159) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Sułtan Ibrahim przysięga przed poddanymi, ...

  Sułtan Ibrahim przysięga przed poddanymi, że będzie władcą sprawiedliwym i łaskawym. Mijają lata; nadchodzi rok 1644; sułtan na własne życzenie przekazuje władzę matce i wielkiemu wezyrowi, sam zaś poświęca się zabawie i sprowadzaniu do haremu kolejnych nałożnic. Cierpi na bóle głowy, a jedynym człowiekiem, któremu ufa, jest Hodża od Dżinów.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 289 (s. II, odc. 156 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  German balansuje na krawędzi życia ...

  German balansuje na krawędzi życia i śmierci z powodu zatrucia chlorem. Antonia nie wie, czy powiedzieć Adeli prawdę, ignorując życzenie Germana. Rudolf zabrania Blance uczestniczenia w przyjęciu w ambasadzie angielskiej z udziałem królowej, a ta zastanawia się, czy powinna go posłuchać, czy nie. Celia jest podekscytowana wiadomością, że inspektor Velasco ma trop, gdzie może przebywać Aurora. Jednak sprawy nie są tak proste, jak początkowo mogło się wydawać. Gabriel mówi Francisce, że Don Luis i Beatriz są kochankami. Francisca nie chce w to uwierzyć, ale postanawia poszpiegować i odkryć prawdę. Po pocałowaniu Carlosa Elisa czuje się bardzo nieswojo w obecności Sofii.

 • 21:40 Kochajmy się od święta (Love the Coopers) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2015
  Członkowie czterech pokoleń rodziny Cooperów ...

  Członkowie czterech pokoleń rodziny Cooperów regularnie spotykają się przy świątecznym stole. Tak też jest i tego roku, ale tym razem od początku coś wisi w powietrzu. Niespodziewane wydarzenia zakłócą wigilijną atmosferę miłości i szacunku. Tymczasem Charlotte marzą się idealne święta, jednak okazuje się, że to wcale nie będzie takie proste. Jej ojciec, senior rodu Bucky, postanawia spędzić wigilijną kolację w towarzystwie Ruby, młodej kelnerki z pobliskiej knajpy i zaprasza ją do rodzinnego domu. Charlotte i jej mąż Sam wciąż udają zgodną parę, ale naprawdę tylko się kłócą i oddalają od siebie coraz bardziej. Po 40 latach małżeństwa planują rozwód. Ich syn Hank jest rozwiedziony, ma problemy wychowawcze z czteroletnią córką, która gorszy rodzinę swoim niewybrednym językiem. Siostra Hanka, piękna i samotna Eleanor, chcąc uniknąć rodzinnych komentarzy zaprasza na świąteczną kolację przypadkowo poznanego na lotnisku żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego. Przy świątecznym stole ma zasiąść także Emma, siostra Charlotte, czarna owca w rodzinie, która przed rodzinnym spotkaniem pakuje się w kłopoty. Na przyjęciu pojawia się również Angie, była żona Hanka. Tegoroczne święta u Cooperów zapowiadają się wyjątkowo burzliwie.

 • 23:30 Janosik - odc. 10/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Dwóch zbójników zostaje schwytanych przez ...

  Dwóch zbójników zostaje schwytanych przez hajduków. Na plac, gdzie ma się odbyć egzekucja, wjeżdża oddział wojska. Nagle wybucha pożar. Cesarski oficer zrzuca mundur. Dopiero wtedy nieszczęśni skazańcy rozpoznają Janosika.

 • 00:25 Janosik - odc. 11/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Do karczmy, gdzie ucztują zbójnicy, ...

  Do karczmy, gdzie ucztują zbójnicy, wstępuje po drodze książę z siostrzenicą Eweliną. Janosik, urzeczony urodą dziewczyny, porywa ją jako zakładniczkę. Tymczasem ktoś uprowadza Janosikową zdobycz i oddaje ją hajdukom. Janosik goni sprawcę porwania Eweliny, którym okazuje się... zazdrosna Maryna.

 • 01:20 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 7 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Trwa mordercza podróż wysiedlonych Polaków ...

  Trwa mordercza podróż wysiedlonych Polaków w głąb Związku Radzieckiego. Podczas przeładunku na stacji, Zbyszek zostaje zwerbowany do pracy przez sowieckich żołnierzy. Transport z jego matką odjeżdża. Zbyszek mając szansę na ucieczkę, decyduje się porzucić Zofię i rodzeństwo. W Bresalu Karl, jak dawniej, spędza czas ze swoimi kolegami, teraz członkami Gestapo. Na jednym ze spotkań ogląda film z rozstrzelania więźniów skazanych na śmierć. Karl oświadcza się Marii i zostaje przyjęty. Wkrótce jednak miasto zostaje ogłoszone twierdzą i nazywane Festung Breslau. Wśród zabezpieczanych przez komisję Grundmanna dzieł pojawiają się skrzynie pełne złotych zębów przywiezione z Auschwitz jako tajny depozyt Gestapo. Karl w porozumieniu z SS opracowuje plan ukrycia złota i dzieł sztuki wielkiej wartości w podziemnych skrytkach w górach.

 • 02:05 Ranczo s.I - odc. 4 (seria I, odc. 4) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  W salce parafialnej odbywają się ...

  W salce parafialnej odbywają się lekcje angielskiego dla dzieci, prowadzone przez Lucy. Jako pedagog młoda kobieta zderza się z różnymi patologiami, których wspólnym źródłem jest nadużywanie alkoholu. Lucy rozpętuje we wsi wojnę. Nie umie być obojętna wobec faktu, że jeden z jej uczniów, Szymek, ma podbite oko. Okazuje się, że pochodzący z wielodzietnej, biednej rodziny chłopiec, często obrywa od bezrobotnego ojca, który swoje życiowe niepowodzenia odreagowuje na Bogu ducha winnych pociechach. Przed miejscowym sklepem na ławce Solejuk całymi dniami wysiaduje z kolesiami, popijając piwko i nic sobie nie robiąc z zakazów. Nie pomagają też ostrzeżenia Lucy, która radzi stosować się do przepisów, bo w przeciwnym razie zawiadomi policję. Szybko okazuje się, że władza niewiele potrafi zdziałać w tej kwestii, a może po prostu nie chce. Tymczasem Lucy poznaje nauczyciela polskiego, przystojnego i miłego Tomasza Witebskiego. Podczas przyjacielskiego spaceru po lesie natrafiają na szałas, w którym pędzi się bimber. Znając sprawców, Lucy natychmiast zgłasza sprawę policji, jednak przekonuje się, że w Wilkowyjach na ten nielegalny proceder przymyka się oko. Wyraźnie nie chce mieszać się do tej sprawy również Tomasz, który zasłaniając się słabym wzrokiem, twierdzi że nikogo nie widział. Lucy rozpoczyna kampanię antyalkoholową, wciągając w akcję księdza oraz córkę wójta, która ostatnio przeszła cudowną metamorfozę. Ze zbuntowanego punka przeobraziła się w skromną i pobożną dziewczynę. Ich wspólny wysiłek idzie na marne i jeszcze pogarsza napięte stosunki między Lucy a miejscową władzą. Policjant jest zbulwersowany, że Amerykanka chce zwalczać we wsi bimbrownictwo. Z tej życiowej lekcji Lucy dowiaduje się tego, czego Amerykanie widać nie wiedzą: są rzeczy, które da się zmienić, ale są i takie, których
  zmienić się nie da.

 • 03:00 vacat , , 2023
  .

  .

 • 03:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv