TVP Kobieta - Program TV na niedzielę 03 marca 2024

 • 06:00 Ojciec Mateusz - odc. 94 (seria VII, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Mateusz znajduje porzuconego kilkumiesięcznego chłopca, ...

  Mateusz znajduje porzuconego kilkumiesięcznego chłopca, a przy nim kartkę z prośbą o opiekę i zapewnienie powrotu po dziecko. W tym samym czasie Kornacki zgłasza zaginięcie żony. Natalia zajmuje się chłopcem, ukrywając całą sprawę przed policjantami. Okazuje się, że Kornacka niedawno straciła dziecko i mąż podejrzewa, że mogła próbować się utopić. Rzeczywiście policjanci odnajdują w rzece zwłoki kobiety. Okazuje się, że u Kornackich pracowała Anna, jednak została zwolniona, gdy zaszła w ciążę. Krążą plotki, że ojcem dziecka był Kornacki. Policja zatrzymuje Annę. Dziewczyna chce koniecznie rozmawiać z ojcem Mateuszem.

 • 06:55 Ojciec Mateusz - odc. 95 (seria VII, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  W parafii jest organizowany wyjazd ...

  W parafii jest organizowany wyjazd na zieloną szkołę. Ksiądz Mateusz rusza na poszukiwanie odpowiedniego miejsca pobytu dla dzieci: wybór pada na malowniczy i spokojny Drohiczyn. W czasie wycieczki ksiądz zauważa znajomego proboszcza, od którego dowiaduje się, że w miejscowości właśnie doszło do kradzieży. Łupem padła drogocenna ikona przechowywana w katedrze. Wygląda to na spisek, w który jest zamieszany tutejszy malarz. Sprawą zajmują się miejscowy komendant Karpiuk oraz jego młodszy kolega Juszczyk, dopiero zaczynający policyjną karierę. Tymczasem policjanci otrzymują zgłoszenie o zaginięciu miejscowego lekarza, znanego wszystkim mieszkańcom Drohiczyna. Przy składaniu zeznań przez żonę lekarza, obecny jest ojciec Mateusz. Zaczyna on wiązać ze sobą zasłyszane fakty i tym samym wpada na trop przestępców.


 • 07:50 Miś{PL} komedia, film fabularny kinowy, 1980
  Prezes klubu sportowego "Tęcza", Ryszard ...

  Prezes klubu sportowego "Tęcza", Ryszard Ochódzki zwany Misiem, ma wyjechać do Londynu. Zostaje jednak zatrzymany, bo z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa żonę Irenę, która chciała uniemożliwić, a przynajmniej opóźnić jego wyjazd i dotrzeć do Londynu przed nim. Małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z londyńskich banków. Odejście Ireny zmusiło ich do podzielenia posiadanych dóbr. Pieniędzmi zdeponowanymi za granicą żadne z nich nie chce się jednak dzielić z drugą stroną. Całą sumę zagarnie więc ten, kto pierwszy dotrze nad Tamizę. Ochódzki nie poddaje się jednak łatwo i usiłuje wszelkimi sposobami udaremnić plan małżonki, a jednocześnie zdobyć dla siebie inny paszport. Film powstał w przełomowym okresie najnowszej polskiej historii, kiedy nagle okazało się, że śmiać się można już niemal ze wszystkiego. Tym trudniej było więc wymyślić coś, co rozbawiłoby publiczność. Ale chociaż upadła większość wcześniejszych tabu, nieodmiennie groteskowa pozostała otaczająca nas rzeczywistość. Stanisław Bareja i Stanisław Tym (współautor scenariusza) wymyślili więc nieco zawiłą historyjkę o Rysiu - Misiu rywalizującym zachłannie z eksmałżonką o grubą forsę zdeponowaną za granicą, ale opowiastka służy głównie jako pretekst do ukazania wielu nonsensów swojskiej codzienności przełomu lat 70. i 80. Są więc w filmie kpiny z nierozgarniętych milicjantów, przedrzeźnianie piosenkarzy z kołobrzeskich festiwali, szydzenie z imprez rozrywkowych dedykowanych "ludziom Do - Ro", groteskowe parodie urzędniczych rytuałów albo zachowań w placówkach zbiorowego żywienia, gdzie talerze przyśrubowane są do blatu stolika, a łyżki przykute doń wspólnym, przesuwającym się w rytm jedzenia łańcuchem. Na tle tego idiotycznego świata pojawia się problem tzw. tworzenia nowej tradycji. Sztuczność tego rodzaju zabiegów nieźle uosabia w "Misiu" noworodek nazwany pokracznie Tradycja. Kapitalna jest też scena uroczystego wręczania paszportu przy folklorystycznych hopsach. Ale to już problem nie na komedię i świadomi tego realizatorzy stawiają go w finale filmu całkiem serio, w tonacji podniosło - lirycznej, łącząc piosenkowy komentarz z wizyjną fantastyką.

 • 09:55 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 91 (seria II, odc. 43) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 91) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Behram pasza zostaje mianowany gubernatorem ...

  Behram pasza zostaje mianowany gubernatorem Anatolii. Sułtanka matka robi wszystko, by nastawić służące z haremu przeciwko Hürrem. Aybige jest zazdrosna o Bali beja. Behram pasza zostaje zamordowany. Sulejman postanawia po raz kolejny wyruszyć na wojnę przeciwko Habsburgom.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 92 (seria II, odc. 44) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 92) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Rok 1532. Do pałacu wraca ...

  Rok 1532. Do pałacu wraca sułtanka Mahidevran z księciem Mustafą. Zgodnie z zasadami, matka musi założyć dla swego syna harem. Nałożnice nie mogą się doczekać, by zobaczyć przystojnego księcia. Sułtanka Hürrem rodzi kolejne dziecko - syna Cihangira. Mustafa zostaje pasowany na członka oddziału janczarów.

 • 12:05 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 15:10 Niewolnica Isaura powraca , felieton, 2017
  "Niewolnica Isaura" była pierwszą telenowelą ...

  "Niewolnica Isaura" była pierwszą telenowelą wyświetlaną w Polsce. Serial był największym frekwencyjnym sukcesem Telewizji Polskiej. Średnia oglądalność piętnastu odcinków emitowanych we wtorkowe wieczory zimą i wiosną 1985 roku wyniosła 81% udziałów w rynku telewizyjnym. Serial zyskał ogromną sympatię Polaków. Na fali tej popularności para aktorów grających głównych bohaterów, Lucélia Santos i Rubens de Falco, odwiedziła Polskę w maju 1985 roku.
  Program "Niewolnica Isaura powraca" to wywiad z Lucélią Santos, odtwórczynią głównej roli w serialu "Niewolnica Isaura". W programie znajdą się wspomnienia aktorki z pracy na planie oraz z wizyty w Polsce. Program ilustrowany materiałami archiwalnymi TVP.

 • 15:30 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 371 (s. XXIX, odc. 3) Ostatni dzwonek serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Kiedy w Sandomierzu organizowane są ...

  Kiedy w Sandomierzu organizowane są tzw. szybkie randki, Natalia wybiera się tam z nadzieją na spotkanie kogoś wyjątkowego. Poza nią, w speed datingu bierze udział Anna Dziubak oraz dwoje lekarzy medycyny estetycznej. Natalia wychodzi ze spotkania bez pary, ale pani Dziubak znajduje adoratora, którym jest atrakcyjny doktor w wieku jej syna. Następnego dnia wszystkimi wstrząsa wiadomość o brutalnym morderstwie. Ofiarą jest pani dr Czuma, a głównym podejrzanym Bogdan, z którym spędziła wieczór. Policja interesuje się też jego byłą żoną, która zrobiła publiczną awanturę swojemu eks i ofierze zabójstwa. Z kolei Antoni Dziubak z wyraźną podejrzliwością interesuje się motywami doktora Pietruszko, który otwarcie adoruje jego mamę. Obraz śledztwa dodatkowo zaciemnia fakt, że z gabinetu zamordowanej lekarki skradziono materiały medyczne o sporej wartości na czarnym rynku. Tymczasem pani Dziubak decyduje się na zabieg medycyny estetycznej, który przeprowadza jej nowy wielbiciel.

 • 16:25 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 372 (s. XXIX, odc. 4) Beryl serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Na bocznicy w Sandomierzu zatrzymuje ...

  Na bocznicy w Sandomierzu zatrzymuje się pociąg z ładunkiem specjalnym. Kiedy w nocy pakunek znika, władze wpadają w panikę. Nie udaje się ukryć przerażającej prawdy: ktoś ukradł odpad nuklearny, izotop berylu. Skradziona ilość może wystarczyć do skonstruowania zapalnika bomby atomowej. Komendant Morus jest skłonny zamknąć w areszcie całe miasto, byle tylko odnaleźć niebezpieczny izotop. Podejrzani nie mieszczą się już na dołku, a wezwany specjalista od spraw radiacji kreśli czarne scenariusze. Miasto huczy od plotek, dzieci przestają chodzić do szkoły, mieszkańcy zaopatrują się w maski gazowe i detektory promieniowania radioaktywnego prosto z bazaru. Tymczasem na plebanię zgłasza się pani Regina z prośbą o egzorcyzmowanie nawiedzonego domu. Duch musi jednak poczekać, bo Natalia, obsesyjnie sprawdzając promieniowanie na plebanii przypadkowo podsuwa księdzu Mateuszowi pewien trop. Musi szybko odnaleźć złodzieja izotopu również dla jego dobra, bo źle zabezpieczony beryl jest śmiertelnie toksyczny dla każdego, kto się z nim zetknie.

 • 17:20 Niewolnica Isaura - /5/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Leoncio mówi, że szukał Isaury ...

  Leoncio mówi, że szukał Isaury na plantacji i zachowuje się wobec niej bardzo złośliwie. Januaria jest pełna obaw co do jego intencji, ale dziewczyna twierdzi, że nic złego się nie stało. Komandor Almeida rozmawia z Ester o Malvinie, którą uważa za najlepszą kandydatkę na żonę dla swojego syna. W tym samym czasie Leoncio bezskutecznie poszukuje Isaury na terenie majątku, oświadcza też, że nie będzie na kolacji z Fontourą i jego dziećmi, bo wybiera się do tawerny, aby się zabawić. Almeidzie jest wstyd przed gośćmi, gdy syn się nie pojawia. Ester, rozczarowana postawą Leoncia i jego kłótniami z ojcem, postanawia wyjechać na farmę. Ma jej towarzyszyć Isaura. Januaria jest z tego powodu szczęśliwa, ponieważ dziewczyna będzie z dala od kłopotliwego dla niej towarzystwa. Młody Almeida przeprasza ojca za to, co zrobił. Na wieść o tym, że Isaura towarzyszy Ester na farmie, pod pretekstem przeprosin matki, planuje tam pojechać. W Engenho Rosa ponownie idzie do Andre i mówi, że nie przeszkadza jej ryzyko odwiedzania go, ponieważ wie, jak dogadać się z nadzorcą. Niewolnik jest bardzo wdzięczny za jej gest i troskę. Francisco nie jest zadowolony, gdy Rosa mówi, że nie dowiedziała się, kto zaniósł jedzenie Andre, ale obiecuje, że wkrótce się tego dowie.

 • 17:50 Niewolnica Isaura - /6/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Komandor Almeida nalega, by Leoncio ...

  Komandor Almeida nalega, by Leoncio spotkał się z Malviną i prosi syna, aby mu zaufał. Leoncio planuje jednak wyjazd na farmę, gdzie przebywa jego matka wraz z Isaurą i obiecuje spotkanie z Malviną, gdy tylko wróci. Fontoura uważa za bardzo dziwne, że Leoncio nie był obecny na kolacji, a Henrique kwestionuje szlachetność, którą według Almeidy posiada jego syn. W tawernie Almeida spotyka towarzyszkę zabaw Leoncia i nawiązuje z nią znajomość. W Engenho Rosa przynosi Andre więcej jedzenia i prosi go o solidną pracę na plantacji i posłuszeństwo wobec Francisca. Dzięki temu będzie mogła prosić o przeniesienie go do pracy w domu. Na farmie niepocieszona Ester opowiada Isaurze, że Leoncio nigdy nie był takim dobrym synem, o jakim marzyła, a po powrocie z Europy stał się jeszcze gorszy. Isaura ubolewa przed Januarią nad nieszczęściem Ester, a niewolnica mówi, że tylko dziewczyna uszczęśliwia swoją panią. Jednocześnie prosi Isaurę, aby była bardzo ostrożna w stosunku do Leoncia. Nocą Isaura, spacerując po farmie, trafia na celę niewolników, w której spotyka Andre. W pobliskiej okolicy, w domu młodego dziedzica Tobiasa, jego matka mówi, że Campos de Goytacazes nie jest dobrym miejscem do życia dla niego i jego siostry Tais. Uważa też, że jej syn jest zbyt przytłoczony odpowiedzialnością za kontynuowanie pracy ojca.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 151/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Anastasia czuje się zraniona, widząc ...

  Anastasia czuje się zraniona, widząc Olgę z Mattheosem. Ma poczucie, że po raz kolejny została zdradzona przez mężczyznę, w którym jest głęboko zakochana. Reaguje niegrzecznie, podczas gdy Diamantis wykorzystuje okazję, by jeszcze bardziej podsycić swoją wściekłość. W Atenach Daphni staje twarzą w twarz z matką, budząc przykre wspomnienia, w przeciwieństwie do Meliny i Achilleasa, którym pobyt w Chanii nieustannie przypomina o początkach ich wielkiej miłości. Ślub Patroklosa i Anny zbliża się wielkimi krokami, a Dimitra robi wszystko, aby nikt się nie zorientował, jak bardzo cierpi. Lukia po raz kolejny obwinia Sifisa, że zrujnował jej życie, wpędzając go w poczucie winy. Myśl, że jego córka będzie dorastać obok nieznanego mężczyzny, którego ma poślubić Aggeliki, przyprawia Sifisa o szaleństwo.

 • 19:30 Królowa: Władczyni i Matka (The Queen: Monarch and Mother) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2022
  Film dokumentalny o Królowej Elżbiecie ...

  Film dokumentalny o Królowej Elżbiecie - zmarłej 08.09.2022 r. w Balmoral. Film o wspaniałej kobiecie, żonie, matce, monarchini. Film - nekrolog. Elżbieta II była najdłużej panującą władczynią Wielkiej Brytanii. Żyła blisko sto lat, pobiła wszelkie rekordy monarchii i nadała nowy wymiar roli królowej. Oto opowieść o tym, jak królowa musiała godzić sprzeczne role władczyni, matki i głowy rodu.
  Usłyszymy historie opowiedziane przez osoby, które ją dobrze znały, autorów królewskich biografii, historyków, dziennikarzy i przyjaciół. Najdłużej panujący monarcha brytyjski wcale nie miał być królową. Gdy urodziła się w 1926 - tym roku, jej ojciec, Książę Yorku, był drugi w kolejności do objęcia tronu. Jej dziadek, król Jerzy V przewodził Imperium Brytyjskiemu, a władza spoczywała w rękach mężczyzn. Elżbieta odziedziczyła po matce zdecydowanie, poznała też, że bycie miłym daje pewną władzę. Silny wpływ na młodą księżniczkę miała także jej guwernantka, Marion Crawford. Elżbieta nie otrzymała wykształcenia odpowiedniego dla władcy, bo nie spodziewano się, że zostanie królową. Wszystko odmienił rok 1936. W styczniu zmarł Jerzy V. Królem został jej wuj, Edward VIII, abdykował jednak po jedenastu miesiącach, by poślubić amerykańską rozwódkę, Wallis Simpson. Nowym królem został więc ojciec Elżbiety. Kiedy zmarł, Elżbieta została królową w wieku zaledwie 25 lat. Gdy wyszła z samolotu lecącego z Kenii, przywitał ją premier Winston Churchill i gabinet w całości złożony z mężczyzn. Długoletnie panowanie królowej poświęcone było w całości służbie dla kraju. Królowa żyła w czasie drugiej wojny światowej, w czasie lądowania człowieka na Księżycu i w czasach rewolucji cyfrowej. Miała 90 lat, gdy zamieściła swojego pierwszego tweeta. Dla młodych i starych królowa jest przykładem ciągłości, trwałości i pewności. W czasie swojego panowania królowa była źródłem inspiracji dla kobiet jej pokolenia. Brytyjczycy mówią, że przyniosła im coś więcej, niż można by oczekiwać, była obiektem ogólnoświatowej fascynacji i nigdy nie zawiodła rodaków, pełniąc swoją służbę dla kraju.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 338 (s. II, odc. 205 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Elisa kontynuuje swoje plany zostania ...

  Elisa kontynuuje swoje plany zostania zakonnicą, co spotyka się z krytyką ze strony jej sióstr i ojca, którzy nie mogą uwierzyć, że dokonała tak radykalnego zwrotu w swoim życiu. Celia i Velasco wątpią, czy uda im się uzyskać wyrok skazujący Marinę po tym, jak Elisa i Aurora zmieniły swoje zeznania. Sama Aurora mówi Cristóbalowi, że jego była żona została zatrzymana za kilka przestępstw. W fabryce Diana obawia się, że Don Luis zyska większą władzę, niż na to zasługuje, podczas gdy Salvador odchodzi, nie mówiąc jej, że bada nowe możliwości biznesowe.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 91 (seria II, odc. 43) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 91) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Behram pasza zostaje mianowany gubernatorem ...

  Behram pasza zostaje mianowany gubernatorem Anatolii. Sułtanka matka robi wszystko, by nastawić służące z haremu przeciwko Hürrem. Aybige jest zazdrosna o Bali beja. Behram pasza zostaje zamordowany. Sulejman postanawia po raz kolejny wyruszyć na wojnę przeciwko Habsburgom.

 • 22:25 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 92 (seria II, odc. 44) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 92) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Rok 1532. Do pałacu wraca ...

  Rok 1532. Do pałacu wraca sułtanka Mahidevran z księciem Mustafą. Zgodnie z zasadami, matka musi założyć dla swego syna harem. Nałożnice nie mogą się doczekać, by zobaczyć przystojnego księcia. Sułtanka Hürrem rodzi kolejne dziecko - syna Cihangira. Mustafa zostaje pasowany na członka oddziału janczarów.

 • 23:30 Dla niej wszystko (Next Three Days) thriller, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2010
  Oskarżona o zabójstwo swego szefa, ...  Oskarżona o zabójstwo swego szefa, Lara Brennan zostaje skazana na dożywotnie więzienie. Jej syn Luke, który ją odwiedza, wyraźnie coraz bardziej oddala się od matki. Odwołanie od wyroku kończy się odmową, ale prawnik podejmuje kolejne kroki. Zrozpaczona Lara próbuje popełnić samobójstwo. Oddany mąż stara się za wszelką cenę wyciągnąć żonę z więzienia. John kontaktuje się z Damonem Penningtonem, byłym skazańcem, który napisał książkę o ucieczkach z więzienia. John wkracza w niezwykle niebezpieczny przestępczy świat. Ryzykuje wszystko, by uwolnić ukochaną żonę. Próbuje zdobyć fałszywy dowód tożsamości, sprzedaje meble i cenne rzeczy z domu. Kiedy dowiaduje się, że za trzy dni Lara ma być przewieziona do odległego zakładu karnego o zaostrzonym rygorze, wpada w panikę i przygotowuje awaryjny plan odbicia żony. Aby zdobyć więcej pieniędzy, postanawia obrabować bank.


 • 01:55 Matki, żony i kochanki - odc. 2/22 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  Jerzy cieszy się, że ma ...

  Jerzy cieszy się, że ma syna. Jedzie do Kobuz. Nie zastaje Wiktorii, ale zamienia kilka słów z Jurkiem. Dorota od lat ukrywa przed mężem i córką swój związek z Adamem. Hanka rozwodzi się z mężem, romansuje ze studentem Filipem. Wiktoria odrzuca oświadczyny Cezarego, kolegi z Domu Kultury. Cezary pamięta jednak o prezencie urodzinowym dla Jurka. Przyjaciółki Wiktorii postanawiają jej pomóc w zorganizowaniu przyjęcia urodzinowego dla syna. Podczas uroczystości dochodzi do nieporozumienia: przyjaciółki umieszczają na torcie piętnaście świeczek, a tymczasem Jurek kończy dopiero trzynaście lat.

 • 03:00 Tajna agentka (So Undercover) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2012
  Molly to inteligentna i zarazem ...

  Molly to inteligentna i zarazem bardzo trudna do kontrolowania nastolatka. Jest prywatnym detektywem, a rozwiązywanie trudnych zagadek to jej żywioł. Kiedy FBI zleca jej pracę pod przykrywką członkini studenckiego bractwa, zdaje sobie sprawę, że czuje się nie na miejscu wśród zepsutych, aroganckich i materialistycznych uczennic. Mimo niesmaku Molly nie może zrezygnować ze ściśle tajnej misji - od jej sukcesu zależy życie córki kluczowego świadka zeznającego w sprawie przeciwko mafii...

 • 05:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv