TVP Kobieta - Program TV na niedzielę 07 lipca 2024

 • 06:10 Ojciec Mateusz s.XXVII - Odc. 346 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Kiedy podczas zwyczajnej wyprawy na ...

  Kiedy podczas zwyczajnej wyprawy na lody Martyna Widawska i jej nastoletnia córka Tosia wpadają na Grzegorza, ojca dziewczyny, żadna z nich nie reaguje entuzjastycznie. Ten jednak, choć nigdy nie interesował się córką, zapewnia, że przeszedł głęboką przemianę i zamierza walczyć o odzyskanie rodziny. Z tego powodu przeprowadził się do Sandomierza i podjął pracę w miejscowym szpitalu jako anestezjolog. Jego pojawienie się w mieście zbiega się z coraz bardziej uzasadnionymi podejrzeniami, że wokół szpitala kwitnie nielegalny handel receptami na opioidy, silnie uzależniającymi lekami przeciwbólowymi. Kiedy policja otrzymuje zgłoszenie o śmiertelnym wypadku, okazuje się, że sprawa nielegalnych recept łączy się z rodziną Widawskich, ale jednocześnie zatacza szerokie kręgi w całym Sandomierzu. Pech chce, że leków przeciwbólowych będzie też potrzebować Natalia, która na plebanii i do tego pod okiem Pluskwy, również ulega nieszczęśliwemu wypadkowi.


 • 07:10 Ojciec Mateusz s.XXVII - Odc. 347 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Kiedy pewnego dnia na plebanię ...

  Kiedy pewnego dnia na plebanię w Sandomierzu wkracza niezapowiedziany ks. Tomasz z gosposią, organistą, kościelnym i informuje, że od dziś to on będzie pełnił obowiązki proboszcza, wydaje się, że musiała zajść fatalna pomyłka. Zastępujący biskupa ks. Jacek, zamiast wyjaśnić całe zajście, kieruje ojca Mateusza do zakładu karnego, gdzie właśnie zaczyna się nowatorski program resocjalizacyjny. Mateusz z pokorą przyjmuje nowe wyzwanie i niemal od razu angażuje się w rozwiązanie kryminalnej zagadki, w którą wplątani mogą być i osadzeni, i pracownicy więzienia. Szybko też okazuje się, że wśród więźniów są tacy, którym detektywistyczne zamiłowanie sandomierskiego księdza pokrzyżowało w przeszłości plany i teraz chcą wykorzystać sytuację do wyrównania rachunków. Przy wsparciu Nocula i Gibalskiego, ojciec Mateusz będzie musiał jak najszybciej rozpracować skomplikowany więzienny układ, gdyż stawką w tej rozgrywce może być nawet jego życie.

 • 08:10 Moja wielka grecka wycieczka (My Life in Ruins) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Hiszpania,USA 2009
  Bohaterka tej zabawnej historii to ...

  Bohaterka tej zabawnej historii to Georgia, wykładowczyni greki klasycznej na uniwersytecie w Atenach. Wskutek cięć budżetowych traci jednak posadę i musi poszukać nowego zajęcia. Ostatecznie zostaje przewodniczką wycieczek, jeszcze nie zdając sobie sprawy z tego, co ją czeka. Szybko jednak uświadamia sobie, że to wyczerpująca i bardzo niewdzięczna praca. Na dodatek jej chlebodawczyni, Maria, twierdzi, że ma ona najgorszą opinię wśród turystów, którzy uważają, że jest po prostu nudna. Tymczasem Georgia robi, co może, by sprostać obowiązkom. Ale dostaje grupę, która w ogóle nie chce jej słuchać, bo bardziej interesuje się pamiątkami z podróży niż opowieściami o historii Grecji. Przewodniczka narzeka też na gburowatego kierowcę. W końcu oficjalnie powiadamia Marię, że oprowadza ostatnią grupę i zamierza zrezygnować z pracy. Ale następnego dnia wydarzy się coś, co pozwoli jej inaczej spojrzeć na turystów i swoje zajęcie.
  (MY LIFE IN RUINS)

 • 10:00 Wspaniałe stulecie (s. 4) - odc. 252 (s. 4, odc. 33) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 252 (s. 4, ep. 33)) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Sułtan zmienia decyzję i swoim ...


  Sułtan zmienia decyzję i swoim namiestnikiem na czas wojny mianuje Selima. Mustafa ma zostać w prowincji. Zawiedziony książę próbuje dowiedzieć się, kto zdradził jego tajemnicę władcy. Wszystkie ślady prowadzą do Bajazyda. Mihrimah odkłada rozwód z Rüstemem do czasu jego powrotu z wojny.


 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 4) - odc. 253 (s. 4, odc. 34) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 253 (s. 4, ep. 34)) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Sułtanka Fatma potajemnie spotyka się ...

  Sułtanka Fatma potajemnie spotyka się z perskim księciem Elqasem. Bajazyd dowiaduje się, że to Huricihan doniosła sułtanowi o ślubie Mustafy z Mihrunnisą. Sulejman każe wybudować w Konstantynopolu meczet, który upamiętni jego imię. Selim każe zabić kupca, który go szantażował; zginąć ma także żona kupca. Sulejman niespodziewanie traci przytomność.


 • 12:00 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Pomarańcze i mandarynki magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów do Starej Oranżerii przy pałacu w Nieborowie na opowieść o cytrusach w kuchni polskiej. Starsi widzowie, pamiętający czasy PRL - u, wspominają, że pomarańcze były wówczas pożądaną rzadkością i pojawiały się prawie wyłącznie w okresie Bożego Narodzenia. Nawet ówczesna prasa donosiła z dumą przed świętami o płynącym z bratniej Kuby statku pełnym pomarańczy. Dziś media raczej nie informują o kolejnych transportach cytrusów, bo pomarańcze i mandarynki są dostępne w każdym niemal sklepie. Ale pomarańcze na polskich stołach pojawiły się już dużo wcześniej. W XVI i XVII wieku europejscy kupcy przywozili z zamorskich krain wiele egzotycznych sadzonek, a jednocześnie nastąpił, zwłaszcza we Włoszech, technologiczny rozwój produkcji płaskiego szkła. To spowodowało powstawanie od XVII wieku licznych oranżerii. Jedną z najsłynniejszych była Oranżeria przy Pałacu w Wersalu. Ale również w naszym kraju zaczęto wznosić tego typu budowle. Przykładem jest Stara Pomarańczarnia w Łazienkach Królewskich zbudowana w latach 1786 - 1788 według projektu Dominika Merliniego. Nie tylko królowie, ale każdy bogaty arystokrata czy szlachcic chciał mieć własną kolekcję egzotycznych roślin, najlepiej takich dających owoce na stół. Z XVII wieku pochodzą polskie przepisy z użyciem pomarańczy z rękopiśmiennej książki kucharskiej z dworu Radziwiłłów, przodków późniejszych właścicieli pałacu w Nieborowie. Nasz kucharz wraz z pracownicą muzeum w Nieborowie oprowadzi widzów po oranżerii, a następnie przygotuje dania z wykorzystaniem pomarańczy i mandarynek. Propozycje: 1/ Mandarynki kandyzowane w korzennym syropie; 2/ Dorsz w maślanym sosie pomarańczowo - kaparowym; 3/ Cytrusowy ryż z kurczakiem i mandarynkami.

 • 12:30 Kwiaty na warsztat - Sezon I odc. 2/12 Donica na rozsadę , magazyn, 2021
  Wiosenne kompozycje na parapety. Zrób ...

  Wiosenne kompozycje na parapety. Zrób samodzielnie skrzynki, dobierz kompozycję ziół i kwiatów.

 • 13:00 Wszystkie kolory świata - Wybrzeże Kości Słoniowej (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Wybrzeże Kości Słoniowej.

 • 14:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 15 serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Legat. Rok 1403. Królowa Anna ...

  Legat. Rok 1403. Królowa Anna (Milena Staszuk) stara się za wszelką cenę uzyskać przebaczenie papieskiego legata. Z pomocą przychodzi jej sekretarz dostojnika (Marek Kossakowski) oraz kosztowny drobiazg. Pietro de Revenda (Andrzej Słabiak) zgadza się pojechać z Jagiełłą (Sebastian Skoczeń) na Litwę. Ale wyjątkowy prezent dla papieskiego wysłannika szykują także Krzyżacy. Wilno jest przygotowane na wizytę duchownego z Rzymu, ale krzyżacki podarunek spowoduje, że Pietro de Revenda stwierdzi, że Litwa nie jest chrześcijańska i że będzie przekonywał papieża, aby ten nie wydawał bulli, tak potrzebnej Koronie i Wielkiemu Księstwu.

 • 14:25 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 16 serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Wizyta papieskiego legata. Jesień/zima 1403. ...

  Wizyta papieskiego legata. Jesień/zima 1403. Legat papieski (Andrzej Słabiak) jest coraz mniej przychylny Koronie i Litwie. Jego sekretarz i królowa Anna (Milena Staszuk) podejrzewają, że stoją za tym Krzyżacy. Aby znaleźć dowody przekupstwa, na Wawelu wybucha mały pożar. Legat przyznaje się Mikołajowi Trąbie (Radosław Pazura), że dostał palec św. Wojciecha. Według królewskiego spowiednika to fałszywa relikwia. I legat zmienia swą opinię na temat chrześcijaństwa na Litwie. W Wilnie Jagiełło (Sebastian Skoczeń) daje kolejną szansę swemu bratu Świdrygielle (Michał Chruściel). Saule (Agata Pieszko) próbuje otruć Wielkiego Księcia, ale przeszkadza jej w tym Gwido (Marcin Lewandowski).

 • 15:00 Podróże Małej i Dużej - Sardynia cz. 1 magazyn, magazyn, 2021
  Relacje z podróży mamy, Moniki ...

  Relacje z podróży mamy, Moniki Witkowskiej, pilotki wycieczek i podróżniczki, z malutką córeczką, Laurą, która poznaje nowe kraje od trzeciego tygodnia życia. Program zawiera praktyczne porady dotyczące podróży z malutkim dzieckiem, informacje merytoryczne dotyczące odwiedzanych miejsc (ciekawostki turystyczne, jak i praktyczne informacje finansowo - organizacyjne) okraszane śmiechem i uśmiechem prowadzącej i jej uroczej córeczki. Program, za sprawą temperamentu dziewczyn, jak i nieuniknionych zmian dotyczących dorastania małego dziecka, cechuje dynamizm i nieoczekiwane zwroty akcji. Program inspiruje do podróży z dzieckiem i podpowiada, jak przeprowadzić taki wyjazd na własną rękę i niskobudżetowo. Rozrywka i praktyczny poradnik podróżniczy w jednym.

 • 15:30 Ojciec Mateusz s.XVIII - odc. 233 (Ojciec Mateusz XVIII odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Anna Jawor (Ewa Grzelak) spotyka ...

  Anna Jawor (Ewa Grzelak) spotyka się z detektywem, Pilskim (Michał Sitarski). Ten przekazuje jej kopertę ze zdjęciami. Anna odwiedza na plebanii Natalię, która zauważa, że jej koleżanka ma jakiś problem. Ta pokazuje Natalii zdjęcia, na których jej mąż Robert (Janusz German) całuje się z Julią Wrońską (Sylwia Boroń). Zdenerwowana Julia rozmawia z Mateuszem o zniknięciu Roberta. Policja zabezpiecza zwłoki mężczyzny nad rzeką. Kobylicka i Możejko przesłuchują Julię. Gibalski ustala, że Robert miał w Krakowie żonę i dziecko. Na komendzie zjawia się wspólnik Roberta, Mirosław Wolak (Wojciech Majchrzak). Obaj prowadzili biuro detektywistyczne. Okazuje się, że Wolak polecił Annie swojego kolegę, by ten śledził Roberta.

 • 16:30 Ojciec Mateusz s.XVIII - odc. 234 (Ojciec Mateusz XVIII odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Na komendzie zjawia się matka ...

  Na komendzie zjawia się matka Dziubaka, Anna. Informuje syna, że musi porozmawiać z przełożonym o jego problemach. W komisie meblowym trwa impreza urodzinowa Stefana Kasperka. Jubilat decyduje się przespać w sklepie, a jego syn Tomasz wraca do domu. W komisie zjawia się młodszy syn Stefana, Paweł. Dochodzi do spięcia. Rano Tomasz i pracownik komisu Jurek znajdują ciało Stefana. Gibalski odwiedza rodzinę Jareckich, od której zostały zabrane meble do komisu. Eliza i Rysiek opowiadają legendę o skarbie, który ukrył ich dziadek. Dziubak niechętnie wraca do domu. Okazuje się, że jego matka Anna ma alergię, więc oddała jego ukochanego kota sąsiadce na przechowanie. Tomek i pracownik komisu, Mirek, dostarczają do Dziubaka toaletkę, którą kupiła jego matka. Podczas próby montażu kobieta znajduje w skrytce złote monety i klucze.

 • 17:20 Niewolnica Isaura - /41/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Leoncio mówi Malvinie, że nie ...

  Leoncio mówi Malvinie, że nie przyjmie Carmen w domu. Uważa, że wizyta kobiety to brak szacunku dla pamięci jego matki. Tobias pragnie spotkać się z Isaurą i prosi o pomoc siostrę. Tais zaprasza Malvinę na farmę. Komandor Almeida i Carmen wybierają się w podróż na plantację, kobieta jest bardzo zdenerwowana. Malvina przybywa do domu Tobiasa, aby spotkać się z Tais. Obie wybierają się na spacer po okolicy. Tais prosi swoją przyjaciółkę, aby zaprosiła Isaurę na spacer. Tymczasem Isaura i Andre rozmawiają przez chwilę, Santa widzi ich razem i jest zazdrosna. Henrique wraca z Europy. Jose otrzymuje wiadomość, że mężczyzna jest już w kraju i zamierza zaprosić go na obiad. Almeida i Carmen przybywają na plantację. Leoncio zauważa na palcu kobiety pierścień matki i jest oburzony tym faktem.

 • 17:55 Niewolnica Isaura - /42/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Carmen kompromituje się podczas rozmowy ...

  Carmen kompromituje się podczas rozmowy z Leonciem, Maviną i Tais. Leoncio prosi żonę, by zabrała Tais na spacer. Carmen spotyka Isaurę i ze zdziwieniem odkrywa, że Isaura jest niewolnicą domową. Tais, Isaura i Malvina wychodzą na spacer. Leoncio rozmawia z komandorem. Almeida oświadcza synowi, że chce poślubić Carmen. Leoncio obraża kobietę. Komandor wie, że syn myśli jedynie o spadku, dlatego mówi, że przekaże mu cały swój majątek, ale nigdy więcej nie chce go widzieć. Almeida prosi narzeczoną, aby spakowała swoje rzeczy, ponieważ chce wyjechać z plantacji. Podczas spaceru Tais udaje upadek. Isaura wyrusza w drogę, by sprowadzić powóz. Po drodze spotyka Tobiasa, który na nią czekał.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 83/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Anastasia i Sifis są oburzeni ...

  Anastasia i Sifis są oburzeni testamentem Mattheosa. Patroklos godzi się z Anną na prośbę ojca. Sifis kradnie telefon Patroklosa w poszukiwaniu dowodów oraz zaskakuje Diamantisa pytaniem, czy jego synowie są dziećmi Chrysanthi.

 • 19:30 Kurorty miliarderów - /3/ (BILLIONAIRE RESORTS) program dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Cykl, w którym widzowie zobaczą ...

  Cykl, w którym widzowie zobaczą najdroższe i najbardziej ekskluzywne ośrodki wypoczynkowe na świecie. Tu liczą się najwyższa jakość i wyjątkowe przeżycia. Poznamy sekrety odpoczynku bajecznie bogatych klientów, których zachcianki spełnia wyszkolony i w pełni oddany personel. Najpiękniejsze plaże świata, krystalicznie czysta woda, zapierające dech w piersiach widoki, wykwintne menu, luksusowe trunki oraz atrakcje na najwyższym poziomie. W każdym odcinku zabierzemy widzów w elitarną podróż w tajemnicze zakątki świata i prawdziwego relaksu. W trzecim odcinku wybierzemy się na Lazurowe Wybrzeże.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 407 (s. III, odc. 3/85) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Amalia jest zła na Rodolfa ...

  Amalia jest zła na Rodolfa z powodu braku pieniędzy. Oznajmia mężczyźnie, że teraz to ona będzie zarządzała domowym budżetem. Elisa chce iść na przyjęcie, ale nie ma pieniędzy. Diana dowiaduje się o wyścigu, w którym Salvador brał udział. Jest wściekła na męża za jego brak odpowiedzialności. Blanca poszukuje asystentki. Na rozmowę kwalifikacyjną zgłasza się mężczyzna. Elisa za namową przyjaciółki odwiedza Ursulę. Wybacza kobiecie oszustwa, których się dopuściła.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie (s. 4) - odc. 252 (s. 4, odc. 33) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 252 (s. 4, ep. 33)) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Sułtan zmienia decyzję i swoim ...


  Sułtan zmienia decyzję i swoim namiestnikiem na czas wojny mianuje Selima. Mustafa ma zostać w prowincji. Zawiedziony książę próbuje dowiedzieć się, kto zdradził jego tajemnicę władcy. Wszystkie ślady prowadzą do Bajazyda. Mihrimah odkłada rozwód z Rüstemem do czasu jego powrotu z wojny.


 • 22:30 Wspaniałe stulecie (s. 4) - odc. 253 (s. 4, odc. 34) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 253 (s. 4, ep. 34)) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Sułtanka Fatma potajemnie spotyka się ...

  Sułtanka Fatma potajemnie spotyka się z perskim księciem Elqasem. Bajazyd dowiaduje się, że to Huricihan doniosła sułtanowi o ślubie Mustafy z Mihrunnisą. Sulejman każe wybudować w Konstantynopolu meczet, który upamiętni jego imię. Selim każe zabić kupca, który go szantażował; zginąć ma także żona kupca. Sulejman niespodziewanie traci przytomność.


 • 23:30 Kwartet (Quartet) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 2012
  Dobrze przyjęty przez krytykę i ...

  Dobrze przyjęty przez krytykę i widzów film był nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka (Maggie Smith). „Kwartet” opowiada o życiu i miłości do muzyki. Bohaterowie poznali się w szkole muzycznej. Przez lata tworzyli zgraną paczkę, wspierali się w trudnych sytuacjach i życiowych wyborach. Mimo upływu czasu wciąż łączy ich wielka przyjaźń. Miejscem akcji jest malowniczo położony dom spokojnej starości dla muzyków i śpiewaków. Wśród emerytowanych artystów są protagoniści tej opowieści: Reginald Paget, Wilf Bond, Cissy Robson, którzy w przeszłości często występowali razem na koncertach. Podobnie jak inni pensjonariusze, wiodą tu spokojne i szczęśliwe życie, a przez cały czas towarzyszy im muzyka. Teraz żyją dorocznym koncertem w domu spokojnej starości, z którego dochód jest przeznaczany na dalsze funkcjonowanie placówki. Ale tym razem harmonię burzy niespodziewane pojawienie się nowej pensjonariuszki, słynnej śpiewaczki Jean Horton. Jean była kiedyś żoną Reginalda, ale ich małżeństwo rozpadło się, z czym mąż nigdy się nie pogodził.
  (QUARTET)

 • 01:20 Nieudane operacje plastyczne gwiazd s.IV - s. 4 / 5 odc. 1/8 (Botched up bodies) , paradokument, , kraj prod.Wielka Brytania 2016
  W kolejnych odcinkach programu widzowie ...

  W kolejnych odcinkach programu widzowie poznają historie pacjentów, którzy zmagają się z powikłaniami po zabiegach chirurgii plastycznej. Dzięki operacjom korygującym i pomocy najlepszych brytyjskich lekarzy bohaterowie zyskają nowy wygląd, a także zdrowie i radość życia.
  W tym odcinku widzowie poznają historię Suzie, która na własnej skórze przekonała się, co oznaczają powikłania po tanich zabiegach zagranicznych. Kobieta zmaga się z komplikacjami po operacji brzucha w Pradze. W programie również przypadek mężczyzny, który stracił ucho podczas wypadku rowerowego. Branża chirurgii plastycznej rozkwita. Chcąc osiągnąć perfekcyjny wygląd, coraz więcej osób poddaje się operacjom, które niestety nie są pozbawione ryzyka. Jedną z nich jest Laura. Kobieta chciała poprawić nierówne piersi. Niestety, po operacji odczuwała silny ból i dyskomfort, co zwiastowało poważne komplikacje - martwicę tkanek.

 • 02:20 Ranczo s.I - odc. 12 (seria I, odc. 12) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Gmina Wilkowyje niefortunnie została wytypowana ...

  Gmina Wilkowyje niefortunnie została wytypowana do spotkań z delegacją Unii Europejskiej, która chce wspierać rozwój lokalnych społeczności i namawiać do współpracy, jakby życie i bez tego nie było dostatecznie ciężkie. Mieszkańców gminy ogarnia konsternacja i trwoga. W wyniku wielu złożonych okoliczności ksiądz musi udawać swojego brata i spotyka się z delegacją jako wójt, co wójtowi na krótką metę ratuje życie, ale na dłuższą przysporzy wielu problemów.

stacja tv