TVP Kobieta - Program TV na niedzielę 14 kwietnia 2024

 • 06:00 wakat , , 2024
  .

  .

 • 06:25 Ojciec Mateusz - odc. 178 (Ojciec Mateusz XIV odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Na dziedzińcu szkoły podstawowej policjanci ...

  Na dziedzińcu szkoły podstawowej policjanci zabezpieczają zwłoki nauczycielki Sylwii Bukowskiej (Karolina Piechota). Nocul przesłuchuje dyrektora szkoły Albina Sikorę (Rafał Walentynowicz). Dowiaduje się, że Sylwia interesowała się sytuacją rodzinną jednej z uczennic, Anielki Wrzosek (Julia Gawrysiak). Kiedy postanowiła zawiadomić opiekę społeczną, ojciec dziewczynki zareagował gwałtownie. Z powodu odwołanych lekcji Mateusz odwozi Anielkę do domu. Tymczasem policjanci ustalają, że ostatni telefon do ofiary był z cukierni Przysmaczek. Jak się okazuje na miejscu, telefonowała Hanna Wrzosek (Dominika Kluźniak). Umówiła się na spotkanie z nauczycielką. Policja przesłuchuje matkę Anielki. Mateusz rozmawia z właścicielką cukierni, która przyjaźni się z Hanną Wrzosek. Dowiaduje się, że Sylwia namawiała Hannę do odejścia od męża. Anielka zdradza Mateuszowi, że mama i Sylwia lubiły się. Stefan Wrzosek (Wojciech Mecwaldowski) stawia się na komendzie. Nocul rozmawia ze współlokatorką Sylwii, Anitą (Anna Kerth), również nauczycielką. Ustala, że Sylwia rozstała się z chłopakiem, Romanem Parnelem (Jakub Mazurek). Roman dzwonił do niej w dniu jej śmierci.

 • 07:20 Ojciec Mateusz - odc. 179 (Ojciec Mateusz XIV odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Ksiądz Mateusz jest świadkiem napadu ...

  Ksiądz Mateusz jest świadkiem napadu na sklep. Widzi jak sprawcy odjeżdżają motocyklem. Policyjni technicy zabezpieczają ślady. Mateusz opisuje sprawców. Możejko dostaje zdjęcie z fotoradaru motocykla odpowiadającego opisowi, ale siedzi na nim tylko jeden motocyklista. Na polu biwakowym nad Wisłą policjanci znajdują nieprzytomnego chłopaka. Obok ciała znajdują atrapę broni, a w zaroślach biały kask motorowy. Przypadkowy kierowca zauważa przy drodze motocyklową rejestrację. Policja ustala właściciela - to Zbigniew Dybik, uczeń technikum mechanicznego. Chłopak od dwóch dni nie pojawił się w szkole. Zostaje zatrzymany podczas próby ucieczki. Policjanci przeszukują garaż chłopaka i znajdują części od motoru oraz kask.

 • 08:20 Poszukiwany, poszukiwana komedia, film fabularny kinowy, 1972
  Twórczość Stanisława Barei dzieli się ...

  Twórczość Stanisława Barei dzieli się zwykle na dwa okresy. Pierwszy obejmuje lata sześćdziesiąte. Reżyser kręcił wówczas lekkie, przyjemne komedie sytuacyjne, zatrącające nawet o bulwarową farsę i wodewil. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych beztroski "śmiech dla śmiechu" zastąpił "śmiech z podtekstami" - zjadliwa ironia i kpina z peerelowskiej rzeczywistości, satyra na narodowe przywary, posunięta nierzadko aż do surrealizmu. Te cechy po raz pierwszy ujawniły się w "Poszukiwanym, poszukiwanej". Sprzyjał temu złożony z ciągu epizodów scenariusz, któremu krytyka początkowo zarzucała "niespójność", by po latach dostrzec w nim "głębszy sens". Bareja i Fedorowicz potraktowali zmiany miejsca pracy przez głównego bohatera jako doskonały pretekst do humorystycznego sportretowania różnych środowisk: od socjalistycznych "technokratów" począwszy, a na domorosłych bimbrownikach skończywszy. Stanisław Maria Rochowicz, fajtłapowaty historyk sztuki, zostaje niesłusznie posądzony o kradzież obrazu. Domniemanemu złodziejowi grozi 5 lat więzienia. Zdesperowany postanawia ukrywać się w przebraniu kobiety, dopóki nie namaluje kopii zrabowanego przez nieznanych sprawców płótna. Pozbawiony środków do życia musi na jakiś czas podjąć inną pracę, rzecz jasna jako kobieta, by nikt go nie rozpoznał. Zatrudnia się więc w charakterze pomocy domowej. Nie ma jednak szczęścia do chlebodawców: pierwszy chce wykorzystać go, a raczej ją w celach erotycznych, drudzy mają rozwydrzone dziecko, trzeci pędzi w łazience bimber, a czwarty to dyrektor głupek, za którego nasz bohater pisze artykuły. W końcu obraz odnajduje się, ale panu Stanisławowi, zaprawionemu już w "gosposiowaniu", trudno zrezygnować z lukratywnego zajęcia i wrócić na cienką, muzealną posadkę. Czy więc nadal pozostanie pełną wdzięku gosposią Marysią?

 • 10:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 144 (s. III, odc. 17) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 144) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Ibrahim pasza ostrzega Firuze przed ...

  Ibrahim pasza ostrzega Firuze przed Hürrem. Tymczasem sułtanka razem z Rüstemem knuje kolejny spisek przeciwko wielkiemu wezyrowi. Ibrahim każe Nasuhowi obserwować Rüstema. Najmłodszy książę Cihangir tęskni za Firuze, która wcześniej się nim opiekowała. Do księcia Mustafy wpływają skargi na okrutnego sędziego, dręczącego kupców.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 145 (s. III, odc. 18) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 145) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Nigar donosi sułtance Hatice o ...

  Nigar donosi sułtance Hatice o poczynaniach Hürrem. Mały Cihangir skarży się sułtanowi, że matka nie pozwala Firuze go odwiedzać. Rüstem, na rozkaz Hürrem, próbuje zabić Firuze, ale na drodze staje mu Nigar. Firuze po raz pierwszy grozi Hürrem. Hatice wybacza Ibrahimowi jego zdradę.

 • 12:05 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:40 Kwiaty na warsztat - Sezon II odc. 20/24 Żonkile i wiosenny bukiet , magazyn, 2021
  Joanna Lewandowska, mistrzyni florystyki, opowiada ...

  Joanna Lewandowska, mistrzyni florystyki, opowiada o żonkilach. Omawia zasady pielęgnacji wcześniej przygotowanych bukietów. Opowiadając, wykonuje kolejny bukiet na bazie żonkili i wiosennych kwiatów.

 • 13:05 Wszystkie kolory świata - Burgundia (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Burgundia.

 • 14:05 Wszystko dla pań - sezon 1 (The Paradise) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2012
  Denise Lovett (Joanna Vanderham) to ...

  Denise Lovett (Joanna Vanderham) to młoda i ambitna dziewczyna ze wsi, która może liczyć tylko na swój własny spryt. Przybywa do przeżywającego rozkwit gospodarczy Newcastle.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 65 (seria V, odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Możejko prowadzi tajne dochodzenie w ...

  Możejko prowadzi tajne dochodzenie w sprawie o zabójstwo. Wpada przy okazji na trop nielegalnego kasyna prowadzonego w zabytkowym pałacu. Inspektor pojawia się tam incognito, jednak zostaje zdemaskowany przez Natalię, która przypadkowo zwiedza zamek. Przestępcy w panice uprowadzają Możejkę i Natalię. Planują pozbyć się niewygodnych świadków, fingując wypadek samochodowy. Zniknięcie Możejki stawia całą świętokrzyską policję na nogi. Mateusz prowadzi równoległe śledztwo.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 66 (seria V, odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Właściciel sklepu jubilerskiego śmiertelnie postrzelił ...

  Właściciel sklepu jubilerskiego śmiertelnie postrzelił włamywacza. Policjanci jednak mają wątpliwości. Nocul zostaje wyznaczony do przeprowadzenia wnikliwego śledztwa nad przeszłością jubilera. Eksperci do spraw balistyki wykluczają wersję samoobrony. Jednak nie można jednoznacznie udowodnić jubilerowi winy. Nocul, który ma kłopoty małżeńskie, nie radzi sobie ze sprawą. Zwierza się ze swoich problemów Mateuszowi. Ksiądz włącza się do śledztwa i pomaga w rozwiązywaniu zagadki, a także zaleca małżeńską terapię.

 • 17:20 Niewolnica Isaura - /17/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Ester, której nie udaje się ...

  Ester, której nie udaje się zdobyć listu wyzwoleńczego dla Isaury, nakłania męża, aby umieścił jej wolność w swoim testamencie. Na plantacji Almeidów pojawia się inspektor rządowy i nakłada karę pieniężną za złe traktowanie chorego niewolnika. Komandor, szukając autora raportu, dowiaduje się od Francisca, że był nim Tobias. Aby uniknąć ponownych kłopotów, Almeida zaprasza Tobiasa na kolację. Santa spotyka się z Andre, ale jest rozczarowana jego obojętnością. Podczas kolacji Tobias spotyka swojego przyjaciela z dawnych lat - Henrique.

 • 17:50 Niewolnica Isaura - /18/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  W trakcie kolacji Leoncio i ...

  W trakcie kolacji Leoncio i Malvina wymieniają komplementy. Komandor namawia syna, by poślubił piękną córkę Fontoury. Ten zgadza się na małżeństwo, aby uszczęśliwić ojca. Malvina również przystaje na propozycję małżeństwa, ku wielkiemu zadowoleniu swojego ojca. Miguel pyta Tobiasa o cenę niewolnika. Po przeliczeniu swoich oszczędności okazuje się, że ma ich jednak zbyt mało. Podczas rozmowy w salonie, Tobias z niepokojem patrzy na zegar, obawiając się, że przegapi spotkanie i że Isaura będzie musiała czekać.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 193/193 (cz. 1) (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Ślub Vasiliki i Minasa mimo ...

  Ślub Vasiliki i Minasa mimo początkowych trudności wreszcie się rozpoczyna. Konstantina za wszelką cenę stara się ukryć prawdziwy powód swojej nieobecności i prosi Daphni o pomoc. W tym samym czasie Kikis jest przewożony do szpitala. Patroklos spotyka się z Diamantisem, który dzieli się z nim dramatycznym wyznaniem. Tajemniczy mężczyzna, który przybył do Chanii i czai się niczym cień za rodzinami Mattheou i Giannakakis, przygotowuje spisek. Wszyscy szykują się na weselne przyjęcie.

 • 19:30 Najpiękniejsze hotele świata - s. I, odc. 1 Wielka Brytania (World's Most Incredible Hotels) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Australia 2018
  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata ...

  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata prezentujący luksusowe wnętrza położone w niesamowitych, a czasem zaskakujących lokalizacjach. Co sprawia, że goście odwiedzają te miejsca i ilu ludzi pracuje, aby zapewnić im niesamowite przeżycia? Co czyni hotele wyjątkowymi i dzięki czemu wciąż pozostają na szczycie?
  W tym odcinku odwiedzimy Wielką Brytanię. Zobaczymy hotel umiejscowiony w fortecy z XIX wieku i otoczony morzem. A także hotel, który był chętnie odwiedzany przez księżną Dianę. Jej dawny apartament został nazwany na jej cześć i dedykowany dla kobiet biznesu. W jego asortymencie znajdują się m.in. perfumy stworzone specjalnie dla gości. W hotelowym barze stałym bywalcem był Ian Fleming, brytyjski pisarz, autor powieści o Jamesie Bondzie. I to właśnie tutejsze martini było inspiracją do ulubionego drinka jego bohatera.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 359 (s. II, odc. 226 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Blanca z pomocą Emilia i ...

  Blanca z pomocą Emilia i Marii obmyśla plan odzyskania listów, które król wysłał do Bee, kuzynki królowej. Królowa obawia się wygnania swojej kuzynki w sytuacji, gdyby te listy wyszły na jaw. Nagradza wysiłki Blanki obietnicą nadania jej statusu Pierwszej Damy. Soledad opowiada Gabrielowi swoją wersję wydarzeń. Wściekły hrabia Barnos wyrusza na poszukiwanie Salvadora Montanera, na którym wyładowuje swój gniew. Próba ucieczki Mariny sprawia, że cierpliwość Don Ricarda powoli się wyczerpuje. Stawia pielęgniarce ultimatum: albo podpisze zeznania, albo ją zabije.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 144 (s. III, odc. 17) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 144) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Ibrahim pasza ostrzega Firuze przed ...

  Ibrahim pasza ostrzega Firuze przed Hürrem. Tymczasem sułtanka razem z Rüstemem knuje kolejny spisek przeciwko wielkiemu wezyrowi. Ibrahim każe Nasuhowi obserwować Rüstema. Najmłodszy książę Cihangir tęskni za Firuze, która wcześniej się nim opiekowała. Do księcia Mustafy wpływają skargi na okrutnego sędziego, dręczącego kupców.

 • 22:25 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 145 (s. III, odc. 18) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 145) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Nigar donosi sułtance Hatice o ...

  Nigar donosi sułtance Hatice o poczynaniach Hürrem. Mały Cihangir skarży się sułtanowi, że matka nie pozwala Firuze go odwiedzać. Rüstem, na rozkaz Hürrem, próbuje zabić Firuze, ale na drodze staje mu Nigar. Firuze po raz pierwszy grozi Hürrem. Hatice wybacza Ibrahimowi jego zdradę.

 • 23:30 Miłość w chmurach (Love In The Skies) komedia romantyczna, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Niemcy 2017
  Charlotte żyje dokładnie tak, jak ...

  Charlotte żyje dokładnie tak, jak chce. Jest atrakcyjną, samotną kobietą o "odrzutowym" stylu życia i całkowitej niezależności. Już dawno przestała marzyć o księciu z bajki i szczęśliwej rodzinie, za to poświęca się pracy stewardessy w klasie biznes. Jednak w pewnym momencie w jej perfekcyjnie ułożonym życiu pojawiają się spore turbulencje. Podczas jednego z lotów Charlotte poznaje Klausa, w którym z miejsca się zadurza. Dodatkowo jej najlepsza przyjaciółka, Feli nagle zachodzi w ciążę, nie mając pojęcia, kim jest ojciec dziecka. Zawieszona między młotem a kowadłem Charlotte musi przewartościować swoje dotychczasowe życie i podjąć ważne decyzje w obliczu nieuniknionych zmian.

 • 01:15 Matki, żony i kochanki - odc. 12/22 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  Jerzy zjawia się na ślubie ...

  Jerzy zjawia się na ślubie Wiktorii. Gdy Wiktoria mówi "tak", Jerzy opuszcza urząd. Jurek jest niezadowolony z wyboru matki. Wychodzi z przyjęcia weselnego i koło domu spotyka Jerzego. Zarychta, ojciec Wiktorii, widzi, jak chłopiec wsiada do samochodu Jerzego. Tymczasem Wiktoria z płaczem przyznaje Wandzie, że wychodząc za Cezarego, popełniła błąd. Jurek autostopem udaje się do Zakopanego, by pod Giewontem "wypowiedzieć życzenie". Gdy wiadomo już, że chłopiec zniknął, Zarychta, były milicjant, używa swoich wpływów, aby go odnaleźć. Wiktoria i Cezary spędzają bezsenną noc. Michał zjawia się w pizzerii Waldemara z gotówką. Zaraz po nim wpadają policjanci, którzy aresztują Waldemara. Tymczasem Jurek nawiązuje w Zakopanem kontakt z ekipą filmową. Reżyser obiecuje mu, że odwiezie go do Warszawy. W tym czasie Zarychta usiłuje wyciągnąć od Jerzego informacje o miejscu pobytu Jurka. Podejrzewa bowiem, że Jerzy ma coś wspólnego ze zniknięciem chłopca. Janek jest bliski porozumienia z Wandą, jednak jego nadmierna szczerość komplikuje sytuację. Hanka rozwodzi się z Robertem. Wiktoria spotyka w Warszawie Ewę. Ewa przyznaje się do kłamstwa, które zadecydowało o powrocie Wiktorii do Cezarego. Kiedyś powiedziała jej, że Jerzy wrócił do żony. Wiktoria idzie do aresztu, w którym zatrzymany jest Jerzy.

 • 02:25 Skóra i kości (AUS HAUT UND KNOCHEN/ FROM SKINS TO BONES) film fabularny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Niemcy 1996
  Lara nie chce uwierzyć, że ...

  Lara nie chce uwierzyć, że ma zaburzenia odżywiania. Czy jej rodzina może pomóc jej je przezwyciężyć?
  Coś jest bardzo nie tak z 16-letnią Larą, ale do tej pory nikt tego nie zauważył. Jej rodzina niedawno przeprowadziła się do pięknego nowego domu, a jej rodziców rozprasza ostatni awans taty Petera i nowa praca mamy Susanne.

 • 04:05 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv