TVP Kobieta - Program TV na niedzielę 17 grudnia 2023

 • 05:30 Ojciec Mateusz - odc. 18 (Ojciec Mateusz II odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  W Sandomierzu wybucha epidemia ciężkich ...

  W Sandomierzu wybucha epidemia ciężkich zatruć pokarmowych. Okazuje się, że wszyscy chorzy jedli jabłka z ekologicznej farmy przybysza z Warszawy, niejakiego Jeżewskiego. Owoce, tuż przed sprzedażą, spryskano toksycznymi środkami owadobójczymi. Sprawa wygląda na sabotaż. Jeżewski miał wielu wrogów. Nie płacił najemnym pracownikom. Ukrainiec Mykoła domagał się od niego zaległej wypłaty. Warszawiak popadł też w konflikt z Walczakiem, miejscowym rolnikiem. Walczak wcześniej zgłosił kradzież dużej ilości pestycydów. Takim właśnie środkiem spryskano feralne jabłka. Bulwersującą sprawę próbuje wyjaśnić niezawodny, jak dotąd, ksiądz Mateusz.

 • 06:25 Kwiaty na warsztat - Sezon II odc. 12/24 Dekoracja z naturalnych elementów na świąteczny stół , magazyn, 2021
  Prowadząca Joanna Lewandowska, mistrzyni florystyki, ...

  Prowadząca Joanna Lewandowska, mistrzyni florystyki, zabierze widzów w świat pełen piękna i zapachu. Prowadząca pokaże, jak przygotować wyjątkowy stroik świąteczny w oparciu o staropolską tradycję w połączeniu z najnowszymi trendami, ozdobę nie tylko piękną, ale również naturalną i pachnącą. Nie zabraknie w niej gałązek jodły, sosny czy jałowca, cytrusów, pierników, orzechów, a także przypraw, takich jak aromatyczny anyż czy cynamon. Nowoczesnym akcentem będzie dodatek eukaliptusa. Joanna poda dokładny przepis na stroik, który wprowadzi do domu zapach świąt i na długo zachowa świeżość, a po zasuszeniu nadal będzie wyglądał efektownie.

 • 06:55 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2010
  W tym odcinku dowiemy się, ...

  W tym odcinku dowiemy się, jak wyglądała praca polskich myśliwych pół wieku temu w Tanzanii. Jak polowano na lamparty? Jak słonie bronią się przed myśliwymi? Jak wyglądała codzienna egzystencja rdzennej ludności, Masajów? Wojciech Cejrowski zabiera nas w podróż w czasie po kolejnych archiwalnych polskich filmach podróżniczych.

 • 07:35 Rolnik szuka żony seria 10 - /12/ reality show, reality show, 2023
  Nadchodzi finał programu. Po około ...

  Nadchodzi finał programu. Po około dwóch miesiącach bez kamer Marta spotyka się ponownie z piątką rolników oraz uczestnikami, którzy byli na gospodarstwach. Opowiadają o tym, co wydarzyło się w ich życiu od momentu wyjazdu kamer. Jest to też okazja, aby powspominać najciekawsze momenty i wyjaśnić nieporozumienia. Jeśli dzięki programowi którejś parze udało się stworzyć związek, opowiadają o swoich planach na przyszłość.

 • 08:45 Podróże kulinarne Roberta Makłowicza - Poznański smak (28) , magazyn, 2000
  Cykl kulinarny prezentujący potrawy kuchni ...

  Cykl kulinarny prezentujący potrawy kuchni polskiej i światowej. Wszystkie dania przygotowane są w naturalnych plenerach. Robert Makłowicz zaprezentuje specjały kulinarne, z których słynie Poznań. Daniem głównym będzie kaczka z pyzami i modrą kapustą. Dowiemy się także, czym są "ślepe ryby" i "pyry z gzikiem".

 • 09:30 Pensjonaty z pomysłem - Seria I Odc. 1/15 (My Unique B & B) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Jak przy odrobinie kreatywności i ...

  Jak przy odrobinie kreatywności i niewielkim budżecie zmienić zwykłe miejsca w wakacyjne perełki? Co zrobić, by przeciętne obiekty stały się piękne i unikatowe? "Pensjonaty z pomysłem" to cykl, w którym widzowie poznają nietypowe patenty na zagospodarowanie przestrzeni. Eksperci przeprowadzą remont i pokażą, jak w prosty sposób upiększyć teren. Podpowiedzą, co zrobić, by wczasowicze chętnie korzystali z danej oferty i jak odnieść sukces w turystycznym biznesie.
  W pierwszym odcinku widzowie zobaczą, jak powstaje piękny pensjonat w starym, rodzinnym kamperze, w otoczeniu zapierającego dech w piersiach kamieniołomu.

 • 10:30 Gdzie powiem tak? - s. I odc. 1/8 (Where To I Do?) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Kanada 2018
  Prowadzący Tommy Smythe przedstawia narzeczonym ...

  Prowadzący Tommy Smythe przedstawia narzeczonym wyjątkowe opcje przestrzeni na imprezę weselną. W tym odcinku swojego wymarzonego miejsca szukają Tamara i Paul. Para poznała się przez portal randkowy. Jej marzy się romantyczny ślub w blasku świec, a on woli lasery. Czy uda się pogodzić oczekiwania pary?

 • 11:00 Wspaniałe stulecie s.I - odc. 5 (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 5) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Sulejman, natchniony urodą Hürrem, znów ...

  Sulejman, natchniony urodą Hürrem, znów zaczyna tworzyć poezję jako Muhibbi. Wysłany do Ludwika II Jagiellończyka osmański poseł zostaje stracony. Mahidevran spodziewa się dziecka, lecz radość psuje jej sułtański pierścień na palcu Hürrem.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 217 (Ojciec Mateusz XVII odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia szykuje się na przyjazd ...

  Natalia szykuje się na przyjazd telewizji internetowej, która przeprowadza wywiady z gospodyniami o sztuce kulinarnej. Prosi Mateusza, by z tej okazji pomógł jej wybrać pierścionek u jubilera. W pubie trwa impreza firmowa. Jan Kreczkowski, właściciel kancelarii adwokackiej, dziękuje pracownikom. Maja Strocka podczas imprezy informuje szefa, że odchodzi z pracy. Wkrótce przyjaciel dziewczyny, Norbert Kowacz, zawiadamia policję, że Maja zaginęła. Na policję zgłasza się barman. Zeznaje, że słyszał krzyk kobiety i widział napastnika. Funkcjonariusze sporządzają portret pamięciowy.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 218 (Ojciec Mateusz XVII odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Mateusz i Babcia znajdują na ...

  Mateusz i Babcia znajdują na poboczu porzucony furgon. Słyszą szczekanie psa. W rowie znajdują nieprzytomną Teresę Norską. Pies kieruje ich uwagę na zagajnik. Znajdują tam Marka Jarosza z kulą w piersi. Norska trafia do szpitala. Policjanci ustalają, że została potrącona przez porzucony furgon. Możejko jedzie do firmy Jarosza, która zatrudnia więźniów. Pracownik zeznaje, że szef odwoził często do więzienia Monikę Niewiadomską. Nocul rozmawia z Mateuszem o sprawie. Okazuje się, że kobieta złożyła fałszywe zeznania. Mateusz przyznaje, że to on podrzucił ją pod zakład karny. Możejko zaczyna nauki przedmałżeńskie. Mateusz odwiedza zakład Jarosza. Jest świadkiem kłótni dwóch pracownic.

 • 17:30 Nemocnice na kraji mesta. Szpital na peryferiach s.I - odc. 4 (Loket) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechosłowacja 1977
  Ordynator Sova dowiaduje się, że ...

  Ordynator Sova dowiaduje się, że jego syn Karol pije i jego małżeństwo nie wygląda najlepiej. W szpitalu Przemysław Rezek oczekuje na kolejny zabieg. Tym razem chodzi o łokieć. Ordynator Sova jest zwolennikiem założenia gipsu. Sprzeciwia się temu doktor Błażej, który uważa, że w tym przypadku będzie konieczna "podwójna" operacja. Ordynator, który sam chce przeprowadzić zabieg, stawia na swoim.

 • 18:25 Szopka Bożonarodzeniowa. Pochodzenie i tradycja (The Christmas Crib Origin and Tradition / Esel, Ochs' und Kind - Weihnachtskrippen in Europa Krippenreise) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Austria 2019
  Dokumentalna opowieść o tradycyjnej, świątecznej ...

  Dokumentalna opowieść o tradycyjnej, świątecznej szopce. Mówi się, że to Franciszek z Asyżu wynalazł tradycję stawiania szopek. Na początku XIII wieku, w małej wiosce we włoskiej prowincji Greccio, odegrał historię o Maryi i Józefie dla prostego ludu. Sobór Trydencki orzekł w 1545 r. , że treści biblijne, takie jak historia bożonarodzeniowa, mają być częściej wykonywane, aby inspirować ludzi. Drewniane rzeźby służyły do odtwarzania narodzin Chrystusa aż do XIX wieku. Dziś szopki wykonuje się z wszelkiego rodzaju materiałów: papieru mache, tektury, szkła, terakoty i piernika. W czasie adwentu w wielu domach jest szopka, obok choinki i bożonarodzeniowych ciasteczek.

 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 5 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Meletis uważa, że Sergiosa zabił ...

  Meletis uważa, że Sergiosa zabił Giannos. Doukas mu wierzy. Nestoras też coś podejrzewa i dopytuje Drosso, skąd Eleni ma siniak na twarzy. Eleni idzie z Pinelopi do swego domu po rzeczy Sergiosa. Niedoprana plama
  na kołnierzyku koszuli i uprany garnitur Sergiosa budzą w niej jeszcze większe podejrzenia. Nikiforos zostawia Assiminie liścik i wyznacza jej nocną schadzkę, na której dziewczyna zjawia się w środku nocy. Giannos pisze dla Drosso wiersz, ale jego ojciec zabrania mu bliższych kontaktów z siostrami. Panagiotis przyznaje, że pewnej nocy widział, jak Sergios źle traktował Giannosa, co upewnia Doukasa, że właśnie Giannos zamordował jego syna. Zatem postanawia się zemścić i zabić Giannosa.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 297 (s. II, odc. 164 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Siostry uważają, że morderca chciał ...

  Siostry uważają, że morderca chciał zabić Adelę i wpadł na Germana, a Elisa jest przekonana, że to Karolina go zabiła. Velasco i Celia sprawdzają miejsce zbrodni i znajdują częściowy odcisk palca, który musi należeć do mordercy. Brian Green zapewnia Dianę, że jego praca szpiegowska nie miała nic wspólnego z morderstwem. Prosi także o dalsze monitorowanie Don Ricarda, który zajmuje się handlem chlorem, zleconym przez Niemców w celu produkcji broni. Benjamin mówi Salvadorowi o groźbach Don Ricarda, a Salvador proponuje mu, aby został kretem w fabryce. Blanca jest zazdrosna o Cristóbala. Uważa, że jego związek z Inés jest podejrzany, jednak mężczyzna kłamie. Kobieta opowiada o swoich podejrzeniach Emilio, zaufanemu człowiekowi królowej.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie s.I - odc. 5 (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 5) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Sulejman, natchniony urodą Hürrem, znów ...

  Sulejman, natchniony urodą Hürrem, znów zaczyna tworzyć poezję jako Muhibbi. Wysłany do Ludwika II Jagiellończyka osmański poseł zostaje stracony. Mahidevran spodziewa się dziecka, lecz radość psuje jej sułtański pierścień na palcu Hürrem.

 • 22:35 Alternatywy 4 - odc. 5/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1983
  Przychodzi zima. W bloku wyłączają ...

  Przychodzi zima. W bloku wyłączają ogrzewanie, ciepłą wodę, często i światło. Towarzysz Winnicki namawia lokatorów, by trzymać się solidarnie, razem, po czym przenosi się do willi byłej żony. Pozostali mieszkańcy nie załamują rąk. Manc znajduje na wysypisku starą lokomotywę kolejki wąskotorowej, Kotek dźwigiem przenosi ją pod blok. W kolejce pali się węglem, a rura doprowadza ciepło do węzła w piwnicy. Do bloku wprowadza się nowy lokator, Murzyn, który wynajmuje mieszkanie od inżyniera. Kiedy Anioł ogłasza czyn społeczny - skopanie terenu pod trawnik - pojawia się tylko ów Murzyn i sam jeden wykonuje całą robotę.

 • 23:45 Alternatywy 4 - odc. 6/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1983
  Stanisław Anioł wciąż doskonali sposoby ...

  Stanisław Anioł wciąż doskonali sposoby uzależniania od siebie niesubordynowanych lokatorów. Prosi, grozi, knuje intrygi, kontroluje korespondencję. Najłatwiej idzie mu z Murzynem, najwięcej problemów stwarza niedawny alkoholik z Pragi, Balcerek. W końcu Anioł wysyła mu fikcyjne wezwanie na kurację odwykową, po czym - powołując się na swoje znajomości - obiecuje wezwanie unieważnić. W zamian Balcerek musi przysiąc, że będzie brał udział w czynach społecznych, a nawet próbach chóru. Gospodarz domu powołuje też radę mieszkańców, która odtąd będzie ustalała kolejność sprzątania. Na czele rady staje docent Furman. Konstruktor Manc ma nowy, rewelacyjny pomysł - wstawia robota do prawdziwej kolejki w sklepie. Niestety, eksperyment kończy się fiaskiem.

 • 01:00 Pułkownik Kwiatkowski komediodramat, film fabularny telewizyjny, 1995
  Akcja filmu toczy się w ...

  Akcja filmu toczy się w roku 1945. Wszechwładne UB, wspomagane przez "towarzyszy radzieckich", coraz sumienniej i skuteczniej likwiduje polską "reakcję". W koszarowym szpitalu na Ziemiach Zachodnich pracuje lekarz nazwiskiem Andrzej Kwiatkowski. W cywilu ginekolog, w armii musiał przedzierzgnąć się w chirurga. Właśnie kończy operować Kiziora - pułkownika UB z Warszawy. Jedno niewłaściwe pociągnięcie skalpelem, jeden źle założony szef i eskulap może skończyć w kazamatach. A sprawa jest delikatna - Kizior jest ranny w twarz. Jednak Kwiatkowskiego ręka nie zawodzi. Ubecki dostojnik nie stanie się ofiarą złośliwych kpinek podwładnych. W nagrodę za dobrą robotę lekarz dostaje tydzień urlopu, który postanawia spędzić w rodzinnych stronach, czyli w Warszawie. Na gruzach swego dawnego domu przypadkiem odnajduje Krysię - przed wojną podlotka, teraz piękną kobietę. Zafascynowany urodą dziewczyny zaprasza ją na kolację do ekskluzywnej restauracji. Tu Krysię zaczyna napastować radziecki oficer. Kwiatkowskiemu nie pozostaje nic innego, jak znokautować natręta. Przebiegły medyk ratuje wszakże swą skórę, podając się za ważnego funkcjonariusza bezpieki. Maskarada udaje się, a Kwiatkowski zdobywa
  podziw Krysi. By zamienić go w miłość, postanawia pomóc kilku niewinnie uwięzionym ludziom, podając się za zastępcę ministra Radkiewicza.
  Mimo że rozgrywa się w tragicznych czasach, film Kutza tchnie niekłamanym komizmem. Reżyser w mistrzowski sposób cieniuje humor, dzięki czemu widz śmieje się nawet wówczas, gdy akcja przenosi się do katowni UB, więzień czy gabinetu diabolicznego (świetny Krzysztof Globisz) Mieczysława Moczara. Koniec zabawy wprawdzie jest raczej gorzki, lecz zakończenie "Pułkownika..." pozostaje otwarte. Nie burzy jednoznacznie nastroju, daje nadzieję. Kutz zrobił komedię przewrotną i inteligentną, serwując widzom jednocześnie uśmiech na twarzy i ponure mrowienie w duszy. Dopomógł w tym znakomity scenariusz, napisany zresztą na podstawie wydarzeń autentycznych, i popisowe aktorstwo, zwłaszcza odtwórcy głównej roli, Marka Kondrata. Srebrne Grona na XXVI Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie w 1996 roku. Nagrody dla Marka Kondratai Renaty Dancewicz na XX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia '95.
  "Pułkownik Kwiatkowski" był reklamowany na kasetach wideo jako "najlepsza komedia sezonu". Obsypany nagrodami film Kazimierza Kutza to z pewnością wydarzenie artystyczne dużej rangi, a także przednia próbka nieznanej strony talentu twórcy "Soli ziemi czarnej". Już we wcześniejszej o rok komedii pt. "Zawrócony" Kutz pokazał, że potrafi śmiać się z rzeczy ponurych i złowrogich, nie przekraczając przy tym granic dobrego smaku. W "Pułkowniku..." umiejętność tę jeszcze wydoskonalił.

 • 05:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv