TVP Kobieta - Program TV na niedzielę 28 kwietnia 2024

 • 06:20 Ojciec Mateusz - odc. 206 (Ojciec Mateusz XVI odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Natalia wyjeżdża na weekend do ...

  Natalia wyjeżdża na weekend do ośrodka SPA przygotowywać catering na kongres lekarzy. Agata (Małgorzata Pieczyńska), szefowa firmy medycznej, prowadzi wykład. Natalia przysłuchuje się prezentacji. Zagaduje ją dziennikarka Marzena (Roma Gąsiorowska). Wieczorem nad jeziorem trwa impreza integracyjna. Rano przy pomoście pracownik znajduje ciało Marzeny. Gibalski i Nocul prowadzą czynności dochodzeniowe. Rozmawiają z Teresą (Katarzyna Gniewkowska), szefową Marzeny. Natalia zeznaje, że wieczorem słyszała jak Marzena z kimś się kłóciła. Na miejscu zjawia się jej mąż, Eryk (Dariusz Wnuk). Marzena odkryła iż nowy lek wprowadzany na rynek przez firmę medyczną był testowany w azjatyckich dzielnicach nędzy i przygotowywała na ten temat artykuł. Policjanci przesłuchują asystentkę Agaty, Dorotę (Katarzyna Kołeczek). Okazuje się, że groziła Marzenie i zostaje aresztowana. Agata zapewnia alibi Dorocie. Teresa zeznaje, że Marzena miała romans z Tomaszem (Leszek Żurek). Natalia rozpoznaje dowód rzeczowy.
 • 07:20 Ojciec Mateusz - odc. 207 (Ojciec Mateusz XVI odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. ...

  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. Zatrzymują w parku Marcina Górskiego (Antoni Pawlicki), świadka koronnego w aferze paliwowej, wymknął się ochronie. Policjantom z Sandomierza udało się go namierzyć. Żona Górskiego, Patrycja (Katarzyna Warnke), składa zeznania. Mówi, że mężowi ktoś groził. Furgonetka przewożąca Górskiego zostaje zaatakowana na stacji benzynowej, a świadek uprowadzony. Udaje mu się jednak zbiec. Kradnie samochód i telefon Natalii. Policjanci zarządzają obławę. Pluskwa dostaje dziwny telefon. Nocul ustala, że Pluskwa siedział z Górskim. Mateusz spotyka się na rynku z Noculem w sprawie Górskiego. Policjanci przedstawiają żądania Górskiego prokuratorowi. Nocul podejrzewa, że Pluskwa ich wystawił.


 • 08:15 Wyjście awaryjne komedia, film fabularny kinowy, 1982
  Prowincjonalne miasteczko z początku lat ...

  Prowincjonalne miasteczko z początku lat osiemdziesiątych. Wśród jego mieszkańców jest rodzina Kolędów. Kolędowa to energiczna i zaborcza pani naczelnik gminy, jej mąż safanduła zajmuje się domową hodowlą kaczek i uprawą kwiatów w "tunelach". Ich córka Dorota jest panną ładną i niepracującą. Intryga zaczyna się w momencie, gdy pani naczelnik dowiaduje się, że ma zostać babcią. Strach przed utratą autorytetu, skandalem i kompromitacją podsuwają jej iście piekielny pomysł - trzeba kupić narzeczonego z opłaconym rozwodem. Znalezienie kandydata pozostawia mężowi, którego ze sporą sumą pieniędzy wyprawia w tym celu do dużego miasta. Lawinowy przebieg wypadków obraca się, jak to często w komedii bywa, przeciwko sprawczyni całej intrygi. Okazuje się bowiem, że ani Dorota, ani ów kandydat, po ślubie nie mają wcale ochoty się rozstać. Akcja odwołuje się do zdarzeń typowych dla ówczesnej obyczajowości. Autorzy w krzywym zwierciadle ukazują obłudę moralną dorosłych wobec ich dorastających dzieci. Bożena Dykiel zagrała przebojową kobietę w średnim wieku, która bardziej dba o pozory moralności niż o faktyczną kondycję własnej rodziny. Mąż jest jej całkowicie podporządkowany, wręcz ubezwłasnowolniony. Obok nich oglądamy całą galerię prowincjonalnych notabli i typków z półświatka.

 • 10:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 162 (s. III, odc. 35) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 162) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Do pałacu księcia Mustafy w ...

  Do pałacu księcia Mustafy w Manisie przychodzi handlarka, która okazuje się dostarczycielką listów dla szpiega sułtanki Hurrem. Mahidevran próbuje schwytać szpiega, który ukrywa się w pałacu. Podejrzenie pada na Dianę. Syn sędziego Ebusuuda trafia do lochu. Sułtan odwiedza Yahyę efendiego z prośbą, by ten wyjaśnił mu znaczenie snu z udziałem Mustafy i Ibrahima. Hurrem proponuje Ibrahimowi zawieszenie broni i chce się z nim spotkać w odludnym miejscu. Ibrahim przyjmuje zaproszenie.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 163 (s. III, odc. 36) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 163) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Ibrahim pasza zostaje napadnięty przez ...

  Ibrahim pasza zostaje napadnięty przez grupę zamaskowanych zbójów. Cudem uchodzi z życiem. W stolicy trwają przygotowania do ramadanu. Diana oskarża Gulizar o szpiegostwo na rzecz Hurrem. Książę, nie wiedząc, która z kobiet jest winna, postanawia stracić Dianę i wypędzić Gulizar z pałacu.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:40 Kwiaty na warsztat - Sezon IV odc. 9/12 Łąka kwietna na balkonie. , magazyn, 2022
  Jak opiekować się kwiatami, by ...

  Jak opiekować się kwiatami, by wydobyć pełnię ich naturalnego piękna? Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą? Mistrzyni florystyki, Joanna Lewandowska, opowie o tajemnicach roślin i udzieli wielu praktycznych porad dotyczących ich uprawy. W tym odcinku prowadząca pokaże, jak stworzyć łąkę pełną kwiatów na balkonie.

 • 13:00 Wszystkie kolory świata - Rwanda (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Rwanda.

 • 13:55 Velvet s.I - odc. 5 (Velvet) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2014
  Clara przechodzi pomyślnie egzamin i ...

  Clara przechodzi pomyślnie egzamin i zostaje sekretarką Alberta. Alberto, ponaglany przez Gerarda, zaprasza Cristinę na kolację, by wręczyć jej pierścionek zaręczynowy. W drodze na spotkanie Cristina rozdziera suknię. Ana przychodzi jej z pomocą. W Galeriach Velvet zostaje zatrudniony nowy subiekt, Maximiliano Expósito. Na wieść o planowanych zaręczynach Alberta, Ana postanawia wyjechać z Madrytu. W ostatniej chwili zmienia zdanie. W czasie uroczystości ku czci zmarłego don Rafaela, Alberto oficjalnie prosi Cristinę o rękę. Tego samego wieczoru zapewnia Anę o swojej miłości i prosi, by zaczekała aż uporządkuje sprawy firmy i zerwie swoje zaręczyny z Cristiną

 • 14:50 Po prostu na wieś - Sezon II odc. 3/3 Ublik , magazyn, 2021
  Program o niezwykłych ludziach i ...

  Program o niezwykłych ludziach i miejscach, które stworzyli, żeby realizować swoje pasje poza miastem, świadomie wybierając życie na wsi w zgodzie z naturą.
  W otoczeniu jezior, lasów, pól i dzikich zwierząt inspiracji szukają Justyna i Rafał, para artystów, których połączyło nie tylko uczucie, ale i zamiłowanie do Mazur. Ona tworzy obrazy, talerze i kafelki ceramiczne. On z kolei spełnia się, przygotowując nietuzinkowe dania na bazie produktów z własnego warzywniaka. Poznajcie szczęśliwych mieszkańców Ublika, którzy ani myślą o powrocie do miasta!

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 93 (seria VII, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Natalia i Justyna spotykają się ...

  Natalia i Justyna spotykają się przypadkiem przed domem, w którym przyjmuje wróżka Aldona. Natalia prosi Justynę, by towarzyszyła jej podczas wizyty. Aldona przepowiada Justynie spotkanie z przystojnym mężczyzną na koniu. Wizytę przerywa pojawienie się policji. Okazuje się, że ktoś zdemolował samochód Aldony. Przepowiednia wróżki się sprawdza. Justyna jedzie za miasto samochodem pożyczonym od Możejki i łapie gumę. Z bocznej drogi wyjeżdża konno Patryk, przystojny właściciel stadniny i oferuje jej pomoc. Tymczasem do księdza Mateusza zgłasza się Zygmunt Pawlica. Zaginęła jego żona Hanna, pracująca w banku. Kobieta jest podejrzana o defraudację pieniędzy klientów. Wcześniej często kontaktowała się z Aldoną. Mateusz postanawia odwiedzić wróżkę...

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 94 (seria VII, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Mateusz znajduje porzuconego kilkumiesięcznego chłopca, ...

  Mateusz znajduje porzuconego kilkumiesięcznego chłopca, a przy nim kartkę z prośbą o opiekę i zapewnienie powrotu po dziecko. W tym samym czasie Kornacki zgłasza zaginięcie żony. Natalia zajmuje się chłopcem, ukrywając całą sprawę przed policjantami. Okazuje się, że Kornacka niedawno straciła dziecko i mąż podejrzewa, że mogła próbować się utopić. Rzeczywiście policjanci odnajdują w rzece zwłoki kobiety. Okazuje się, że u Kornackich pracowała Anna, jednak została zwolniona, gdy zaszła w ciążę. Krążą plotki, że ojcem dziecka był Kornacki. Policja zatrzymuje Annę. Dziewczyna chce koniecznie rozmawiać z ojcem Mateuszem.

 • 17:20 Niewolnica Isaura - /21/ (Escrava Isaura. Niewolnica Isaura) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Miguel wyjawia Isaurze, że jest ...

  Miguel wyjawia Isaurze, że jest jej ojcem. Mówi też, że zamierza zaoszczędzić pieniądze, aby mógł ją wykupić i by zamieszkali razem - jak ojciec z córką. Komandor oferuje Leonciowi cały swój majątek pod warunkiem, że wraz z żoną, Malviną, zamieszkają na farmie. Santa rozmawia z Andre o ich dalszej relacji. Andre zapewnia, że mu na niej zależy. Tobias nie może przestać myśleć o Isaurze i prosi Francisca, aby dowiedział się, do kogo należy drewniany krzyż, który dziewczyna mu podarowała. Francisco rozmawia z Rosą i odkrywa, że jest on własnością Isaury. Zarządca opowiada o tym Tobiasowi, który jest zaskoczony, że dziewczyna jest niewolnicą. Wiedząc, że wyjechała do Rio, zabiera rodzinę i również postanawia tam pojechać.

 • 17:55 Niewolnica Isaura - /22/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Tobias zostawia gospodarstwo pod opieką ...

  Tobias zostawia gospodarstwo pod opieką Miguela. Rosa dopytuje Francisca, dlaczego ma krzyż Isaury. Po przybyciu do Rio komandor prosi syna, aby z uwagi na to, że jest zaręczony, podtrzymywał swoją dobrą reputację. Późnym wieczorem Almeida wychodzi do tawerny, by się zabawić, mówiąc Ester, że jedzie z wizytą służbową. Henrique opowiada o sztuce teatralnej z udziałem słynnej Madame Besancon, a Fontoura proponuje wyjście do teatru i miejsce w loży. Malvina i Ester chcą, aby mogła pójść z nimi Isaura. Ester prosi męża, by wyraził na to zgodę. W tawernie Almeida słyszy skargi Carmen dotyczące utraty roli w przedstawieniu teatralnym. Następnego dnia po powrocie do tawerny ma dla Carmen dobrą wiadomość. W domu Almeidów pojawia się Tobias, który chce się spotkać z komandorem.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 13/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 19:30 Konie, miłość Królowej Elżbiety (ALL THE QUEEN HORSES) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2019
  Konie są wplecione w brytyjską ...

  Konie są wplecione w brytyjską historię od pokoleń, a ten dokument przygląda się temu cennemu związkowi, który odziedziczyła królowa Elżbieta i jej rodzina. Królowa była właścicielką wielu koni pełnej krwi, które wygrały prawie 2000 wyścigów, w tym słynne Oaks i Gold Cup. W swojej stadninie miała wierzchowce, konie kawaleryjskie, wyścigowe i do gry w polo. Ich liczba pozostała tajemnicą, którą znali tylko zarządca stadniny i trenerzy. Królowa była nie tylko właścicielką, ale też hodowczynią koni. Na dworze mawiano, że kocha je równie mocno co księcia Filipa. On z kolei był tym, który rozpropagował w Anglii grę w polo i powożenie powozami.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 367 (s. II, odc. 234 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Wszyscy są wstrząśnięci wiadomością o ...

  Wszyscy są wstrząśnięci wiadomością o wypadku Adeli. Diana postanawia odłożyć swoje plany założenia nowej fabryki i udać się do Anglii, aby być z siostrą. Celia i Aurora odkładają podróż do Niemiec do czasu, aż dowiedzą się, czy Adela przeżyje. Aurora korzysta z okazji i wraca do szpitala, gdzie spotyka ją niemiła niespodzianka: Marina się obudziła. Blance udaje się nakłonić królową do zwolnienia jej na kilka dni z obowiązków, musi jednak wykonać pilne zadanie: sprawić, by Rodolfo zdobył fundusze na pomnik Cervantesa. Tymczasem jej mąż bardziej martwi się swoim sekretnym romansem z La Cacheterą niż karierą polityczną... Siostry zgadzają się nie mówić nic o wypadku Francisce i Elisie, dopóki nie dowiedzą się czegoś więcej. Tymczasem Elisa próbuje odzyskać Ciro po ostatniej kłótni, zupełnie nieświadoma losu swojej starszej siostry.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 162 (s. III, odc. 35) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 162) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Do pałacu księcia Mustafy w ...

  Do pałacu księcia Mustafy w Manisie przychodzi handlarka, która okazuje się dostarczycielką listów dla szpiega sułtanki Hurrem. Mahidevran próbuje schwytać szpiega, który ukrywa się w pałacu. Podejrzenie pada na Dianę. Syn sędziego Ebusuuda trafia do lochu. Sułtan odwiedza Yahyę efendiego z prośbą, by ten wyjaśnił mu znaczenie snu z udziałem Mustafy i Ibrahima. Hurrem proponuje Ibrahimowi zawieszenie broni i chce się z nim spotkać w odludnym miejscu. Ibrahim przyjmuje zaproszenie.

 • 22:20 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 163 (s. III, odc. 36) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 163) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Ibrahim pasza zostaje napadnięty przez ...

  Ibrahim pasza zostaje napadnięty przez grupę zamaskowanych zbójów. Cudem uchodzi z życiem. W stolicy trwają przygotowania do ramadanu. Diana oskarża Gulizar o szpiegostwo na rzecz Hurrem. Książę, nie wiedząc, która z kobiet jest winna, postanawia stracić Dianę i wypędzić Gulizar z pałacu.

 • 23:25 Weekend ostatniej szansy (Le Week - End) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
  Szkolna nauczycielka Meg i profesor ...


  Szkolna nauczycielka Meg i profesor filozofii Nick są małżeństwem z 30 - letnim stażem. Mieszkają w Wielkiej Brytanii. Oboje wkrótce przechodzą na emeryturę. Po tylu latach wspólnego życia, ich związek się wypalił. Chcąc rozniecić w sobie dawne uczucie, postanawiają w rocznicę ślubu wybrać się w romantyczną podróż do Paryża, gdzie spędzili swój miesiąc miodowy. Bawią się świetnie, mieszkają w drogim hotelu, odwiedzają bary i restauracje. Przypadkowo wpadają na Morgana, kolegę Nicka ze studiów, który odniósł wielki sukces, jest uznanym pisarzem. Morgan zaprasza ich na party do swej luksusowej garsoniery, którą dzieli z młodą, drugą żoną. Nick i Meg jeszcze nie wiedzą, że dawny kumpel wkrótce będzie miał okazję wybawić ich z kłopotów finansowych. Ale czy w mieście miłości uda im się zakochać w sobie od nowa?
  (LE WEEK - END)
 • 01:10 Matki, żony i kochanki - odc. 16/22 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1998
  Maria podejmuje kolejną próbę zatrzymania ...

  Maria podejmuje kolejną próbę zatrzymania przy sobie męża, nie wyobraża sobie, że Jerzy mógłby od niej odejść. Cezary ogląda program telewizyjny, widzi w nim Wiktorię i złości się, że nie panuje nad sytuacją. Jerzy spotyka się z Wiktorią, ale jakoś nie zanosi się na kontynuację ich związku. Wanda przyjmuje zaproszenie Leona na kolację. Ojciec Hanki musi poddać się operacji, w szpitalu znów pojawia się Krzesimir. Dochodzi do konfliktu między Cezarym i Wiktorią. Ją coraz bardziej wciąga praca w telewizji. Leon spodziewa się znacznie więcej po kolacji z Wandą; zawiedziony wraca do swojego mieszkania, gdzie czeka pijany Janek. Filip informuje Hankę o wyjeździe na stypendium. Ojciec jest już po operacji, ale wkrótce, niestety, umiera. Do domu Hanki przychodzi Krzesimir.

 • 02:20 Blue Jasmine (Blue Jasmine) komediodramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2013
  Na ekranie błyszczy Cate Blanchett, ...

  Na ekranie błyszczy Cate Blanchett, która w 2014 r. za swoją pierwszoplanową kreację została uhonorowana Oscarem oraz Złotym Globem i nagrodą BAFTA. Uwagę jury i krytyków zwróciła na siebie także aktorka drugoplanowa Sally Hawkins, która otrzymała nominację do Oscara. Wśród nominowanych do tej prestiżowej nagrody znalazł się również sam Woody Allen, wyróżniony za najlepszy scenariusz oryginalny. Film otwiera scena, w której główna bohaterka, Jasmine, leci samolotem z Nowego Jorku do San Francisco. Przez całą podróż zagaduje do siedzącej obok starszej pani, którą wyraźnie męczy jej paplanina. Ale wytworna, młoda dama nie zniechęca się, musi wyrzucić z siebie wszystkie żale, mówi o swoim małżeństwie, które właśnie się rozpadło. Starszego o 9 lat męża Hala poznała na studiach, był świetnym kochankiem i miał bardzo dużo pieniędzy. Rozpieszczał ją, obsypywał drogimi prezentami, zabierał w dalekie podróże. Rzuciła więc naukę, by cieszyć się pełnią życia u boku męża milionera. Sielanka nie trwała długo, rzekomy biznesmen Hal okazał się zwykłym oszustem i trafił do więzienia, gdzie popełnił samobójstwo. Wdowa straciła wszystko: pieniądze, służbę, luksusowy apartament przy Piątej Alei z widokiem na Central Park, przyjaciół z wyższych sfer. Teraz będzie musiała żyć bardzo skromnie, w jednej z biedniejszych dzielnic San Francisco. Zanim nie odbije się od dna, zatrzyma się u siostry Ginger, przedstawicielki klasy robotniczej, która jest po rozwodzie i samotnie wychowuje dwóch kilkuletnich synów. Nowy chłopak Ginger, Chili, niczym nie różni się od jej byłego męża, nieudacznika Augiego, więc dziewczyna nie ma żadnych perspektyw na lepszą przyszłość, z czym wyraźnie się pogodziła. Tymczasem Jasmine walczy o swoje życie, chce rozpocząć wszystko od nowa. Zatrudnia się jako recepcjonistka w gabinecie dentystycznym mało atrakcyjnego dra Flickera, który - ku jej niezadowoleniu - nachalnie zabiega o jej względy. Jasmine uczęszcza także na kurs komputerowy, by potem się zająć projektowaniem wnętrz przez Internet. Jej życie nabiera jaśniejszych barw, gdy poznaje bogatego wdowca Dwighta, który pracuje w korpusie dyplomatycznym i zamierza ubiegać się o fotel kongresmena. Zauroczona przystojnym i zamożnym mężczyzną Jasmine, zaczyna konfabulować na swój temat, że jest wdową po znanym chirurgu, który zmarł na atak serca, a ona sama zarabia na życie jako projektantka. Odzyskawszy dawny czar i pewność siebie, Jasmine brnie w kłamstwa. Kiedy Dwight oświadcza się i idzie z nią do jubilera, by kupić ukochanej pierścionek zaręczynowy, przypadkowo natykają się na Augiego, który ma bardzo dużo do powiedzenia.

 • 03:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv