TVP Kobieta - Program TV na piątek 01 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Wyprawa do Amazonii, którą Wojciech ...

  Wyprawa do Amazonii, którą Wojciech Cejrowski poznał wyjątkowo dobrze. Zobaczymy opisywane przez Arkadego Fiedlera i sfilmowane przez Stanisława Szwarc-Bronikowskiego okolice rzeki Ukajali. Zweryfikujemy mity o krwiożerczych piraniach. Z autentycznym i przerażającym artefaktem w rękach Wojciech Cejrowski opowie o szokującej tradycji preparacji i zmniejszania ludzkich głów oraz zaprezentuje plemienne dmuchawki służące do polowań - nie tylko na zwierzęta.

 • 06:30 Wszystkie kolory świata - Wieczna Japonia (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  W kolejnym odcinku serii podróż ...

  W kolejnym odcinku serii podróż do zachodniej Japonii. Japonia to kraj kontrastów, osobliwe połączenie tradycji i nowoczesności. Wizyta w zachodniej części Wysp Japońskich jest jak podróż do serca cywilizacji, której duchowość i styl życia pozostały autentyczne i oryginalne. Kolejne etapy podróży odsłaniają przed nami kulturowe bogactwo i przyrodniczą różnorodność Japonii.

 • 07:30 Ziołowa apteka - Kocanka piaskowa magazyn, magazyn, 2022
  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna ...

  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna metoda walki z wieloma dolegliwościami i dobry sposób na poprawę stanu naszego zdrowia. Warto z nich korzystać, ale czasem nie wiemy, jak je stosować. Program o leczniczych właściwościach ziół przybliża znane i nieznane rośliny, które mogą pozytywnie wpływać na organizm człowieka i być pomocne w różnych schorzeniach, jakie nas dotykają, przedstawia sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

 • 07:45 Ziołowa apteka - Goździkowiec korzenny magazyn, magazyn, 2022
  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna ...

  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna metoda walki z wieloma dolegliwościami i dobry sposób na poprawę stanu naszego zdrowia. Warto z nich korzystać, ale czasem nie wiemy, jak je stosować. Program o leczniczych właściwościach ziół przybliża znane i nieznane rośliny, które mogą pozytywnie wpływać na organizm człowieka i być pomocne w różnych schorzeniach, jakie nas dotykają, przedstawia sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

 • 08:00 Przysięga - odc. 312 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Cavidan jest przekonana, że mikstura, ...

  Cavidan jest przekonana, że mikstura, którą podała Reyhan, miała wpływ na wyniki badań. Oya próbuje nastawić Sehriye przeciwko Narin. Kemal namawia żonę, by wróciła do domu. Cavidan idzie do Aliye po kolejną dawkę kropli. Policjant informuje Kemala, że Oya celowo doprowadziła do wypadku. Reyhan bardzo przeżywa swój zły sen.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 313 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Emir chce spełniać wszystkie zachcianki ...

  Emir chce spełniać wszystkie zachcianki Reyhan. Dziewczyna ma już pierwsze objawy ciąży. Jest bardzo wrażliwa na zapachy. Taci i Sehriye nagrywają dla Reyhan i Emira życzenia, które im wysyłają. Hizir wraca. Chce rozmawiać z Sehriye i Kemal wpuszcza go do domu. Oya nie chce widzieć Narin. Czeka na jej odejście. Cavidan szykuje szerbet dla Reyhan. Dodaje do niego sekretnej mikstury.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 74/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Achilleas zostaje zaprowadzony na policję ...

  Achilleas zostaje zaprowadzony na policję w celu przesłuchania. Tymczasem kłótnia między Panitsą i Minasem w kawiarni Konstantiny powoduje, że oboje trafiają na komisariat. W geście dobrej woli wobec Patroklosa Diamantis postanawia dać mu drugą szansę. Na polecenie swojej nauczycielki Minas przeprasza Daphni. Podejrzenie, że Lukia już nie żyje, staje się coraz bardziej prawdopodobne, a Sifis zostaje uwolniony od wszelkich zarzutów i zwolniony. W tym samym czasie na Cyprze wszyscy dowiadują się, że Achilleas jest przetrzymywany przez policję. Cała rodzina Mattheou przygotowuje się do wyjazdu na Kretę, a zarzuty stawiane Achilleasowi przybierają niepokojący wymiar.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 157 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 157) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Medycy robią wszystko, żeby zmniejszyć ...

  Medycy robią wszystko, żeby zmniejszyć cierpienie sułtana. Dochodzi do egzekucji Halila paszy i Łucznika. W ostatniej chwili, na rozkaz Kosem, interweniują janczarzy. Sułtan dowiaduje się, że książę Ibrahim żyje, a jego najwierniejszy sługa Husejn zdradził.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1366 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 185 (Ojciec Mateusz XIV odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W opustoszałej hali fabrycznej odbywa ...

  W opustoszałej hali fabrycznej odbywa się rave party. Ciemności rozświetlają tylko ostre błyski światła, które ukazują szaleńczo tańczącą, w dużej mierze naćpaną, młodzież. Wśród tańczących przeciska się
  Gaja (Magdalena Żak). Diler proponuje jej towar. Odmawia. Rano policjanci znajdują zwłoki dziewczyny w pobliżu hali. Marczak rozpoznaje swoją sąsiadkę. Zabezpieczają narkotyki. Darek (Sergiusz Żymełka), brat ofiary, dostaje wiadomość, gdy akurat jest u Mateusza. Obaj jadą na miejsce zbrodni. Dowiadują się, że Gaja przedawkowała. Mateusz mówi, że dziewczyna już nie brała narkotyków.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 186 (Ojciec Mateusz XIV odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Na słup kolejowej trakcji wdrapuje ...

  Na słup kolejowej trakcji wdrapuje się dwóch młodych mężczyzn: Czarek (Piotr Domalewski) i Leszek (Mateusz Kmiecik). Ścinają kable, które spadają na torowisko, skąd zabiera je Mirek (Stanisław Sygitowicz) i ładuje do auta. Kiedy staje na krawędzi torowiska, dostrzega nadjeżdżające dwa samochody Straży Ochrony Kolei. Ostrzega wspólników, którym udaje się zbiec przed ścigającymi ich sokistami. W skupie złomu dochodzi do awantury z ajentem. Tymczasem na miejscu kradzieży trakcji kolejowej zjawiają się Nocul i Możejko. Potem policjanci kontrolują złomowisko. W kontenerze znajdują ciało mężczyzny. Wkrótce zatrzymują włóczęgę, który uciekał z miejsca zdarzenia. Znajdują przy nim fragmenty kabli. Zostają też zatrzymani bracia Dąbrowscy, podejrzewani o kradzież trakcji. Marczak trafia na ślad zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze złomowiskami.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 13/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Jonnie Irwin udaje się na wieś w Perthshire, aby pomóc parze pragnącej nabyć posiadłość za kwotę maksimum 550 000 funtów. Para chce wieść wiejskie życie, ale ma także swe wymagania co do nowej nieruchomości, która musi posiadać miejsce na domowe kino. Jonnie zatrzymuje się również w British School of Falconry z siedzibą w Gleneagles i uczy się ekscytujących podstaw sokolnictwa.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 75/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Podczas kłótni z Mattheosem Anastasia ...

  Podczas kłótni z Mattheosem Anastasia traci panowanie nad sobą i trafia do szpitala. Tymczasem Christos powtarza Oldze pogłoski, że ojcem dziecka Anastasii jest Mattheos. Achilleas przebywa w więzieniu i wszyscy obawiają się najgorszego, gdyż obciążają go zeznania kobiety, która twierdzi, że widziała "podejrzane rzeczy". Detektyw odkrywa, co może być motywem morderstwa Lukii, a nowe informacje czynią pozycję Achilleasa jeszcze bardziej niepewną. Eurydiki dowiaduje się od Dimitry o kłopotach Achilleasa i spieszy na Kretę, aby być u jego boku, co doprowadza Patroklosa do wściekłości. Minas podejrzewa, że Sifis coś ukrywa i pyta go wprost, czy zabił Lukię, choć został uniewinniony. Achilleas jest w opłakanym stanie, ponieważ zostają mu postawione oskarżenia i nie wiadomo, czy zostanie uwolniony, czy nie.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 157 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 157) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Medycy robią wszystko, żeby zmniejszyć ...

  Medycy robią wszystko, żeby zmniejszyć cierpienie sułtana. Dochodzi do egzekucji Halila paszy i Łucznika. W ostatniej chwili, na rozkaz Kosem, interweniują janczarzy. Sułtan dowiaduje się, że książę Ibrahim żyje, a jego najwierniejszy sługa Husejn zdradził.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 287 (s. II, odc. 154 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Salvador proponuje Dianie zakup i ...

  Salvador proponuje Dianie zakup i zamieszkanie w winnicy, a Federica okazuje się szpiegiem. Pociąg jadący z Włoch zderza się z pociągiem załadowanym amunicją. Jest wiele śmiertelnych ofiar, kiedy Rodolfo otrzymuje listę ocalałych, okazuje się, że Franciski na niej nie ma. Carlos nie chce robić interesów z Donem Ricardo i fabryką amunicji, ale zdaje sobie sprawę z tego, że zarobi na tym mnóstwo pieniędzy. Elisa chce pogodzić się z Sofią i zaprasza ją i Carlosa do kina.

 • 21:35 Droga do zapomnienia (The Railway Man) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Australia,Wielka Brytania 2013
  Bohaterem filmu jest Brytyjczyk Eric ...


  Bohaterem filmu jest Brytyjczyk Eric Lomax (1919 - 2012), oficer armii, jeniec wojenny. Scenariusz powstał na podstawie jego autobiograficznej książki "The Railway Man", która została wydana w 1995 roku. Po wojnie Lomax żył w samotności, tłumiąc w sobie bolesne wspomnienia, które na długo odebrały mu sens istnienia. Zapragnie jeszcze raz zawalczyć o swoje szczęście, kiedy na swej drodze spotka prawdziwą miłość. Podczas II wojny światowej brytyjski oficer Eric Lomax zostaje pojmany przez Japończyków w Singapurze. Jako więzień obozu jenieckiego pracuje przy budowie linii kolejowej zwanej Koleją birmańską albo Koleją śmierci. Był oficerem korpusu łączności i jako specjalista w tej dziedzinie, konstruuje w obozie radio, wspomagany przez innych jeńców. Odbiornik zostaje jednak przechwycony przez strażników, a Lomax ponosi dotkliwą karę. Podczas brutalnych przesłuchań niejeden raz śmierć zagląda mu w oczy. Tamtych traumatycznych przeżyć nigdy nie zapomniał, wypełniły one całe jego życie i nieustannie dawały znać o sobie. Wiele lat po wojnie Lomax dowiaduje się, że jeden z jego oprawców wciąż żyje. Postanawia go odnaleźć, mając nadzieję, że konfrontacja z dawnym wrogiem pozwoli mu rozliczyć się z przeszłością i zamknąć najstraszliwszy rozdział swego życia. Czy spotkanie ofiary z katem stanie się okazją do wyrównania rachunków i zemsty, czy może pojednania?

 • 23:30 Kopciuszek z przypadku (Was Kostet Die Liebe (What Price Is Love?)) film obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Niemcy 2016
  Dla Nory życie w dużym ...

  Dla Nory życie w dużym mieście jest dalekie od bajki, o której zawsze marzyła, ale spokojne i poukładane. Marzenia o karierze w agencji reklamowej i ekscytującym życiu nie mają jednak racji bytu. Kiedy do jej drzwi zawitała kuzynka Emily, ekskluzywna pani do towarzystwa, jej świat stanął na głowie. Gdy Emily zatruła się godzinę przed umówionym spotkaniem, poprosiła nieśmiałą Norę żeby poszła za nią. Max po randce z Norą zakochuje się w niej do szaleństwa, ale Nora nie może wyznać prawdy, by nie zdradzić swojej kuzynki. Jedyną rzeczą, którą może zrobić, to zniknąć. Milioner jest zdeterminowany, by odszukać kobietę, która skradła mu serce.

 • 01:10 Nieudane operacje plastyczne gwiazd - odc. 1 (sezon 6) (Botched up bodies) , paradokument, , kraj prod.Wielka Brytania 2016
  Nikt nie ma wątpliwości, że ...

  Nikt nie ma wątpliwości, że to Pamela Anderson zapoczątkowała modę na duży biust. Za biustem poszły nosy, usta czy pośladki, bo żadna z gwiazd nie chciała być niewidzialna. Dążąc do niezdefiniowanego kanonu piękna, celebryci dają przykład milionom dziewcząt na całym świecie. A te, w pogoni za urodą celebrytów, wydają 3, 5 mld funtów rocznie. Jaką cenę płacą gwiazdy za to, by dopasować się do Hollywood i czy na pewno świecą przykładem? W tym odcinku poznamy historię Dannielli Westbrook - aktorki, która pod wpływem presji zawodu poddała się licznym operacjom plastycznym, które ją oszpeciły. Po raz pierwszy opowie o swoim uzależnieniu od operacji. Czy chirurgom uda się naprawić to, co zostało zepsute? Coraz więcej mężczyzn stosuje zabiegi kosmetyczne, niestety często zakończone fiaskiem. Mickey Rourke, aktor, który kiedyś słynął z urody, jest tego najlepszym przykładem. W odcinku także konsekwencje stosowania zabiegów czarnorynkowych.

 • 02:00 Ranczo s.I - odc. 2 (seria I, odc. 2) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Wszyscy mieszkańcy wioski Wilkowyje już ...

  Wszyscy mieszkańcy wioski Wilkowyje już wiedzą, że Amerykanka postanowiła osiedlić się u nich na stałe. Wójt jest wściekły. Tymczasem Lucy zgłasza się do dyrektorki miejscowej szkoły. Chce uczyć dzieci angielskiego. Zawzięty wójt nie zamierza jednak wyrazić zgody na lekcje w szkole, a wszystko zależy właśnie od niego. Skoro nie udało mu się skłonić Lucy do opuszczenia domu, próbuje dokonać tego sposobem. Robi wszystko, żeby Lucy uwierzyła, że w domu straszy. Na ratunek przybywają proboszcz, brat bliźniak wójta i jego zagorzały przeciwnik, oraz Kusy. To oni pomagają Lucy odkryć intrygę. W ramach zadośćuczynienia wójt obiecuje wyremontować dworek.

 • 02:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv