TVP Kobieta - Program TV na piątek 03 maja 2024

 • 05:10 Ojciec Mateusz - odc. 216 (Ojciec Mateusz XVII odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, ...

  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, a w nim bezcenną kolekcję: pierścienie króla Jana Sobieskiego oraz diadem z epoki wiktoriańskiej. Pod muzeum podjeżdża ciężarówka z dostawą. To XVIII - wieczny sarkofag. Kustosz jest zdziwiony przesyłką z Krakowa. Eksponat zostaje złożony w podziemiach do wyjaśnienia. Następnego dnia strażnik zawiadamia policję o kradzieży klejnotów w muzeum. Na dziedziniec podjeżdża ta sama ciężarówka, kierowca tłumaczy pomyłkę i chce zabrać sarkofag. Możejko nie wydaje zgody. W muzeum doszło do przestępstwa. Kierowca wycofuje się i odjeżdża z piskiem opon. Policjanci zaglądają do sarkofagu, odkrywają w nim martwego człowieka. Klejnotów przy nim jednak nie znajdują.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 217 (Ojciec Mateusz XVII odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia szykuje się na przyjazd ...

  Natalia szykuje się na przyjazd telewizji internetowej, która przeprowadza wywiady z gospodyniami o sztuce kulinarnej. Prosi Mateusza, by z tej okazji pomógł jej wybrać pierścionek u jubilera. W pubie trwa impreza firmowa. Jan Kreczkowski, właściciel kancelarii adwokackiej, dziękuje pracownikom. Maja Strocka podczas imprezy informuje szefa, że odchodzi z pracy. Wkrótce przyjaciel dziewczyny, Norbert Kowacz, zawiadamia policję, że Maja zaginęła. Na policję zgłasza się barman. Zeznaje, że słyszał krzyk kobiety i widział napastnika. Funkcjonariusze sporządzają portret pamięciowy.

 • 07:00 W labiryncie - Rozczarowanie serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1990
  Pracownicy instytutu czują się zagrożeni. ...

  Pracownicy instytutu czują się zagrożeni. Instytut ma być rozwiązany. Leon śledzi ogłoszenia o pracy. Niestety, wszędzie chcą młodych ludzi. Dorota i Marek też szukają pracy. Renata jedzie do domu ojca. Przypomina pracownicy o przygotowaniu rozsad. Dochodzi do sprzeczki z żoną ojca, która nie życzy sobie wtrącania się do gospodarstwa. Renata mówi jej o stanie zdrowia ojca, pyta, czy go odwiedzi w szpitalu. Ta nie bardzo ma chęć. W końcu daje Renacie kompot dla męża. Joanna opowiada Krysi o romansie Adama z Danką. Krysia też jest rozgoryczona utratą pracy u Dawida. Nie chciała zostać jego kochanką. Adam rozmawia z profesorem Reiterem i otrzymuje ciekawą propozycję dla instytutu. Znów są szanse na działalność. Adam nadal mieszka poza domem. Odwiedza go Danuta. Jest im razem dobrze, ale Danuta nie chce odejść od męża, tłumacząc Adamowi, że i on ma rodzinę. Pani Janina nadal przyjaźni się z panem Henrykiem.

 • 07:30 W labiryncie - odc. 100 Brylanty serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1990
  Sekretarka przypomina Adamowi plan dnia. ...

  Sekretarka przypomina Adamowi plan dnia. Informuje go też o telefonie od jakiejś kobiety. Adam oczekuje na telefon od Danuty. Telefonuje do niej, ale ta nie chce z nim rozmawiać. Zaintrygowana zachowaniem Danuty Monika wypytuje koleżankę o tajemniczą znajomość. Krysia zaobserwowała zmiany w matce, zaczyna ona myśleć o swoim wyglądzie, chce się podobać panu Henrykowi. Matka informuje córkę, że wybiera się z Henrykiem na imieniny. Adam wraca do swojej kawalerki zły. Wszystko go denerwuje. Takie zachowanie wpływa źle na panią Bożenkę, która z nerwów tłucze muszlę sedesową. Adam przychodzi do Durajów i prosi o adres hydraulika. Krysia wypytuje go o sytuację instytutu. Rozlega się dzwonek i wchodzi Joanna. Adam nie chce zostać sam z żoną, idzie z Krysią do hydraulika. Heller i Stopczyk kłócą się pod drzwiami prokuratora. Mają zeznawać w sprawie beczek z odpadami poprodukcyjnymi. Renata rozmawia z Igorem o jego ojcu. W czasie rozmowy dochodzi do zbliżenia między nimi. Po całym zajściu Renata jest zestresowana, a Igor jest zadowolony. Odmieniona Joanna udaje się na zakupy. W sklepie z odzieżą spotyka Monikę. Podczas krótkiej rozmowy Monika proponuje spotkanie przyjaciółek. Joanna mówi jej, że z Danką nie są już w dobrych stosunkach. Pan Kazio, hydraulik, zmienia muszlę sedesową w kawalerce Adama. Po skończonej operacji odkręca tkwiący w starej muszli korek i obaj z Adamem widzą, że w otworze korka zostało coś ukryte. Po wyjęciu paczuszki okazuje się, że są w niej brylanty.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 526 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Hikmet Tarhun odwiedza Talaza w ...

  Hikmet Tarhun odwiedza Talaza w więzieniu i podsuwa mu czek w zamian za wyznanie, co go łączy z Songul. Kumru zjawia się na spotkaniu z Narin, przyznaje jej się do winy i zostaje aresztowana przez podsłuchującą rozmowę policję. Kumru wraca do rodziny. Po wizycie u Feride i Umita Emir dowiaduje się, że Gizem popełniła samobójstwo. Podejrzewa, że coś jest u nich nie w porządku.
  (YEMIN)

 • 09:05 Przysięga s.III - odc. 527 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Kemal wraz z całą rodziną ...

  Kemal wraz z całą rodziną cieszy się, że wrócił do domu. Postanawia to uczcić i połączyć z urodzinami Narin. Szykuje dla niej niespodziankę. Melike jest zaskoczona nagłym odejściem Feride i postanawia ją odwiedzić. Feride nie wie, jak się zachować, kiedy pojawia się Melike. Emir wypytuje Ozlem o brata i jego związek z Gizem. Dziewczyna jest oburzona sugestiami Emira i biegnie opowiedzieć wszystko bratu.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon III odc. 17/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Melina pod nieobecność męża spotyka ...

  Melina pod nieobecność męża spotyka się z przyjaciółmi: Vasiliki i Minasem oraz Stefanią i jej ojcem. Dziewczynka wypytuje o Achilleasa. Anastasia, Achilleas, Mattheos i Manolis docierają do Florencji. Olga odwiedza Annę i dowiaduje się, że Patroklos pojechał do Dimitry. Zrozpaczona Anna zapewnia, że kocha męża i nie chce rozwodu. Patroklos mówi Dimitrze, że był z Anną tylko dlatego, że była z nim w ciąży. Podczas rozmowy Patroklosa z Dimitrą do mieszkania wchodzą Mattheos i Manolis...

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 168 (s. III, odc. 41) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 168) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Nigar rozstaje się z córką ...

  Nigar rozstaje się z córką i wyznaje miłość Ibrahimowi. Hürrem mówi sułtance Szach o zdradzie Ibrahima paszy i jego nieślubnym dziecku. Hatice nie może wybaczyć sułtanowi, że kazał stanąć Ibrahimowi przed sądem wraz z człowiekiem, który go obraził. Mehmet dowiaduje się o platonicznej miłości, którą jego siostra Mihrimah darzy poetę Yahyę. Jedyne dziecko księcia Mustafy, książę Sulejman, umiera. Wkrótce po jego śmierci książę dowiaduje się, że jedna z jego nałożnic jest w ciąży.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Żurawina nie tylko dla głuszca. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

  W kolejnym odcinku Karol Okrasa wyrusza do Nadleśnictwa Biłgoraj. Tutejsze rozległe lasy to część Puszczy Solskiej, wielkiego kompleksu leśnego położonego w południowej części województwa lubelskiego, złożonego głównie z borów sosnowych. Występują tu także rozległe torfowiska, porośnięte przez żurawinę, borówkę czerwoną oraz czarne jagody. Te smakowite leśne owoce przyciągają w sezonie nie tylko zbieraczy runa leśnego, lecz także liczne ptaki, a wśród nich głuszca. Ten niezwykle rzadki już w naszym kraju ptak, tu znajduje doskonałe warunki bytowania. Co więcej, programy ochrony i zwiększania populacji głuszca, konsekwentnie realizowane przez miejscowe nadleśnictwa przynoszą efekty i tego największego grzebiącego ptaka Europy z rodziny kurowatych coraz częściej można tu spotkać. W dawnych wiekach nasi przodkowie chętnie na niego polowali, dziś jest u nas pod ochroną. Tak więc na nasz talerz nie trafi mięso z głuszca, ale jeden z przysmaków tego szlachetnego i pięknego ptaka, czyli żurawina. Owoce żurawiny błotnej od wieków były zbierane zarówno dla smaku, jak i właściwości leczniczych. Sok i wyciąg z owoców stosowano w leczeniu chorób układu moczowego, kamieniach żółciowych oraz jako lek obniżający ciśnienie krwi i gorączkę. A w kuchni wyrabiano z nich soki, konfitury, syropy, kisiele, a suszone dodawano do ciast i deserów. Pyszne owoce żurawiny błotnej Karol wykorzysta do stworzenia ciekawych potraw. Przygotowane dania: 1/ Inspirowane bigosem kotleciki z sarniej łopatki glazurowanej żurawinowym sosem z podpieczoną krótko młodą kapustą; 2/ Smażone wątróbki drobiowe podane z konfiturą z żurawiny i cebuli na grzance z chałki; 3/ Na deser trufle z kaszy jaglanej, żurawiny i leśnych orzechów w kakaowym pudrze.

 • 12:35 Pięknie przyprawiONA - Sezon I odc. 11 /12 Piękna skóra magazyn kulinarny, magazyn, 2021
  Jeśli sądzicie, że gwarancją pięknej ...

  Jeśli sądzicie, że gwarancją pięknej skóry są tylko drogie kosmetyki i ekskluzywne zabiegi kosmetyczne, to koniecznie obejrzyjcie ten odcinek. Zdziwicie się, jak wielki jest wpływ prostych i łatwo dostępnych produktów na naszą urodę i jakość skóry. Zupa Agnieszki Mielczarek niczym magiczny eliksir odejmie Waszej skórze lat. Zostańcie swoimi kulinarnymi specjalistkami od urody i niech moc zdrowych kwasów tłuszczowych oraz witamin będzie z Wami.

 • 12:55 Wszystkie kolory świata - Laos. W rytmie fal Mekongu. (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  W tym odcinku podróż do ...

  W tym odcinku podróż do Laosu. Wtulony miedzy meandry Mekongu Laos przez długi czas trzymał się z dala od zgiełku i nowoczesności. Dziś otwiera się na podróżnych, prezentując im wszystko, co najlepsze w wiecznej Azji. Dawna "kraina miliona słoni" zachowała swój niepowtarzalny urok.

 • 13:55 Velvet s.I - odc. 10 (Velvet) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2014
  Donia Blanca znajduje w pokoju ...

  Donia Blanca znajduje w pokoju Maxa skradziony naszyjnik i żąda wyjaśnień. Obiecuje spłacić jego dług, a on ma odłożyć naszyjnik na miejsce. Ana, Rita, Alberto i Raul lecą do Paryża. Pedro zamierza się oświadczyć Clarze, ale na przeszkodzie staje mu dawna dziewczyna. Rosa Mara zjawia się niespodziewanie ze zdjęciem małego chłopca i oświadcza, że jest on jego synem.

 • 14:50 Podróże Małej i Dużej - Sezon IV odc. 7 Panama: Gamboa magazyn, magazyn, 2023
  Relacje z podróży mamy, Moniki ...

  Relacje z podróży mamy, Moniki Witkowskiej, pilotki wycieczek i podróżniczki, z malutką córeczką Laurą, która poznaje nowe kraje od trzeciego tygodnia życia. Praktyczne porady dotyczące podróży z małym dzieckiem i ciekawostki turystyczne.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 103 (seria VIII odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Mateusz rozmawia w swoim gabinecie ...


  Mateusz rozmawia w swoim gabinecie z antykwariuszem Kazimierzem Arkuszewskim. Mężczyzna przekonuje księdza, że obraz Matki Boskiej Bolesnej, który wisi w kościele, jest nieznanym dziełem samego Michała Palloniego. Radzi zabezpieczyć kościół przed złodziejami i wspomina o dziwnym telefonie. Ktoś oferował mu dwa starodruki, w tym Biblię Brzeską. Mateusz mówi, że profesor Adam Kotoński z Sandomierza jest kolekcjonerem starodruków i właścicielem Biblii Brzeskiej. Natalia w kuchni sprawdza bilingi telefoniczne. Zamiera na widok gigantycznej kwoty za SMS - a. Emilka przyznaje się, że wysłała SMS na konkurs. Do drzwi puka kurier z przesyłką dla Natalii. W środku jest nagroda. Mateusz jedzie z Arkuszewskim do domu profesora. Zaniepokojeni nieobecnością profesora, zawiadamiają policję. Tego samego dnia do antykwariatu wchodzi mężczyzna, kładzie na ladzie starodruki i czeka na wycenę. Arkuszewski nie ma wątpliwości, do kogo należą książki. Nocul, który ukrył się na zapleczu, identyfikuje mężczyznę. Podczas nalotu na mieszkanie zatrzymują złodzieja Tomasza Haczyka. Jest z nim niejaki Ryszard Mizeria, któremu udaje się uciec. Możejko i Nocul jadą do domu profesora. Przed zniknięciem profesor zmienił testament. Podzielił majątek równo na dwóch synów. W gabinecie zastają pełnomocnika profesora, Jana Łukasika. Zjawia się też syn profesora, naukowiec, Paweł. W tym czasie Nocul przeszukuje punkt dorabiania kluczy, w którym pracuje drugi syn profesora, recydywista Zbigniew. Tymczasem do domu wraca profesor w doskonałym nastroju. Nocul ustala, że księgozbiór profesora jest ubezpieczony na milion złotych. Do śledztwa włącza się Pluskwa. Jako podstawiony więzień trafia do celi Haczyka. Ślad prowadzi na działkę, która należy do profesora.


 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 104 (seria VIII odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  W supermarkecie Daniel Klimaczak przebrany ...

  W supermarkecie Daniel Klimaczak przebrany za klauna czyta dzieciom bajkę. Emilka i Jacek Drabik, młodszy brat Jarka, bawią się świetnie. Obserwuje ich Mateusz z Jarkiem. Przy kasie okazuje się, że Jarkowi brakuje pieniędzy. Mateusz oferuje pożyczkę, ale ten odmawia. Daniel próbuje złapać Jacka. Chłopiec wpada na Izabelę Janiszewską, właścicielkę supermarketu. Wyraźnie flirtuje. Mateusz, Jarek, Emilka i Jacek wychodzą z marketu. Wybiega za nimi Daniel, prosząc ojca Mateusza o pomoc w sprawie mieszkania. Ten zaprasza go na plebanię. Mateusz wręcza Natalii lodowy tort. Solenizantka jest zaskoczona, nie sądziła, że ktoś pamięta o jej święcie.
  Tymczasem w supermarkecie Daniel spotyka się z Izabelą, próbuje ją pocałować. Kiedy Daniel nie pojawia się na plebanii, ojciec Mateusz jest zaniepokojony. Okazuje się, że został zamordowany. Przed supermarketem policjanci prowadzą czynności dochodzeniowe. Monitoring nie zarejestrował zajścia. Na miejscu zjawia się Izabela z mężem Krzysztofem. Wychodzi na jaw, że Daniel mieszkał w markecie. Zdobyte dowody prowadzą do Henryka, strażnika. Na widok Możejki, Henryk ucieka. Wpada jednak w ręce Pluskwy. Na plebanii pojawia się Izabela, odkryła coś niepokojącego.
 • 17:30 Wszystkie kolory świata - Toskania. Piękna Italia (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i słynne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika.

 • 18:35 Winnice miłości - Sezon III odc. 18/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Do Achilleasa dociera wiadomość, że ...

  Do Achilleasa dociera wiadomość, że Marta zapadła w śpiączkę i chcąc chronić Melinę, postanawia nic jej nie mówić. Dimitra jest bardzo zdenerwowana paskudnym zachowaniem Patroklosa wobec Anny i zmusza go do przeproszenia jej. Nikiforos przekonuje Daphni, by dołączyła do niego podczas przejażdżki łodzią, co rozwściecza Marcosa. Marina skarży się Achilleasowi, który rozumie, w jak złym stanie jest dziewczynka. Kikis dostaje radę od Sifisa i Minasa, jak sprawić, by Konstantina spojrzała na niego przychylnie. Daphni i Minas łączą siły i wspólnie uczą się do egzaminu.

 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 100 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Trwają poszukiwania Vassouli, w których ...

  Trwają poszukiwania Vassouli, w których pomaga cała wioska. Mirsini po raz kolejny przekonuje Doukasa, że nigdy go nie zdradziła, a Miltiadis kłamał. Kleomenis zwierza się Dimitrakisowi, że nie pochodzi z bogatej rodziny, a wszystko, co ma, zawdzięcza sobie. I że najważniejsze w życiu, a zwłaszcza w ich sytuacji, są pieniądze. Meletis zostaje wezwany na przesłuchanie przez rozzłoszczonego Proussalisa i pokazuje Liakosowi obrączkę ślubną Vassouli jako dowód, że ją porwał. Nikiforos jedzie z Assiminą do Larissy, gdzie udaje im się osobiście (bez wiedzy Doukasa) porozmawiać z profesorem Theotokisem, który prowadził badania związane z projektem strefy przemysłowej. Fanouris proponuje Drosso, że pomoże jej uciec z Diafani, jeśli postanowi zatrzymać swoje dziecko dla siebie. Zdumiona Pinelopi przypadkiem słyszy, że Meletis nazywa jej męża pedałem.

 • 20:25 Sześć sióstr - odc. 369 (s. II, odc. 236 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Siostry są świadome sytuacji Adeli ...

  Siostry są świadome sytuacji Adeli i małej Eugenii, które zostały poważnie ranne w wypadku i pozostają w Szkocji. Alonso mówi Adeli, że musi przejść operację głowy i daje jej do zrozumienia, że musi to zrobić pilnie, bo inaczej może umrzeć. Adela nie chce jednak poddać się operacji, zanim nie zobaczy swojej córeczki i nie upewni się, że wszystko z nią w porządku. Tymczasem Diana próbuje znaleźć sposób, aby spotkać się z Adelą, podobnie jak Blanca, która potwierdza, że nawet królowa nie byłaby w stanie zorganizować jej podróży, gdy kontynent jest pogrążony w wojnie. Diana jest zdecydowana wybrać się w tę podróż szlakami przemytu opium, którymi jeździ jej wujek Ricardo, ale Salvador nalega, aby mógł jej towarzyszyć z uwagi na duże ryzyko. Tymczasem Aurora i Celia mówią Don Ricardowi, że Marina odzyskała pamięć, ale udaje, że ją utraciła. Don Ricardo otrzymuje od Mariny niezwykłą prośbę w zamian za milczenie.

 • 21:25 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 168 (s. III, odc. 41) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 168) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Nigar rozstaje się z córką ...

  Nigar rozstaje się z córką i wyznaje miłość Ibrahimowi. Hürrem mówi sułtance Szach o zdradzie Ibrahima paszy i jego nieślubnym dziecku. Hatice nie może wybaczyć sułtanowi, że kazał stanąć Ibrahimowi przed sądem wraz z człowiekiem, który go obraził. Mehmet dowiaduje się o platonicznej miłości, którą jego siostra Mihrimah darzy poetę Yahyę. Jedyne dziecko księcia Mustafy, książę Sulejman, umiera. Wkrótce po jego śmierci książę dowiaduje się, że jedna z jego nałożnic jest w ciąży.

 • 22:30 Kobieta sukcesu komedia, film fabularny kinowy, 2018
  Bohaterka filmu, Mańka (Agnieszka Więdłocha), ...

  Bohaterka filmu, Mańka (Agnieszka Więdłocha), jest szefową świetnie prosperującej firmy w Warszawie. Ale konkurencja nie śpi i stosuje nieuczciwe chwyty. Dobra passa się kończy, biznes Mańki pada, do tego dochodzi całe pasmo innych przeciwności losu. Związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa poważny kryzys, do tego w domu bohaterki niespodziewanie pojawia się jej młodsza siostra Lilka, a to może oznaczać tylko nowe kłopoty, Jedyną iskierką nadziei wydaje się przypadkowa znajomość z przystojnym Piotrem (Bartosz Gelner). I może właśnie dzięki niemu, Mańka postanawia się nie poddawać i ze wszystkich sił walczyć o przetrwanie firmy. Czy uda się jej pokonać nieuczciwą konkurencję i znowu być na topie?

 • 00:20 Grace księżna Monako (Grace of Monaco) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Belgia,Francja,Szwajcaria,USA,Włochy 2014
  Życie niegdysiejszej gwiazdy hollywoodzkiej, pięknej ...

  Życie niegdysiejszej gwiazdy hollywoodzkiej, pięknej Grace Kelly, która odniosła wielką karierę filmową, uwieńczoną nagrodą Oscara za świetną rolę w dramacie z 1954 roku "Dziewczyna z prowincji". Miała u stóp cały świat, kiedy w jej życiu pojawił się on - książę Monako Rainier III. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Dla niego Grace Kelly porzuciła Hollywood. Ślub odbył się w kwietniu 1956 roku. Od tej pory miała występować jedynie u boku swego męża na europejskich salonach. Tymczasem zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku. Główny wątek filmu Oliviera Dahana koncentruje się wokół kryzysu w małżeństwie księżnej Grace i księcia Monako. W 1962 roku Grace dostaje propozycję od Hitchcocka zagrania w jego nowym filmie za zawrotną gażę miliona dolarów. Grace, której życie jako żony głowy państwa, sprowadza się głównie do akcji charytatywnych, chce przyjąć tę rolę i prosi o pozwolenie męża. W tym czasie rośnie napięcie między Francją i Monako, któremu grozi utrata suwerenności. Książę Renier jest powściągliwy w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji. Trudna sytuacja powoduje także napięcia w małżeństwie. Grace musi się zastanowić, co jest dla niej priorytetem. Wobec poważnego kryzysu państwowego księżna decyduje się stanąć przed zupełnie innym wyzwaniem. Nowa rola okaże się kreacją jej życia.
  (GRACE OF MONACO)

 • 02:05 Wszyscy moi mężczyźni (Home Again) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2017
  Bohaterka filmu to Alice Kinney, ...

  Bohaterka filmu to Alice Kinney, która jest w separacji z mężem, Austenem. Wyjechała z Nowego Jorku, by zamieszkać w rodzinnym domu w Los Angeles, dokąd po rozpadzie małżeństwa postanowiła się przenieść wraz z dwiema córkami, Isabel i Rosie. Alice jest córką niedawno zmarłego reżysera filmowego, Johna Kinneya, który pozostawił po sobie kilka udanych produkcji. Stara się być silna i niezależna, chociaż wcale nie jest jej łatwo. W Los Angeles musi znaleźć pracę i nową szkołę dla dziewczynek. Sprawy sercowe wciąż odkłada na drugi plan, chce najpierw zapewnić córkom szczęśliwy i normalny dom, którego sama nie miała. Jej rodzice się rozwiedli. Pewnego dnia cały ten nowy porządek rzeczy całkowicie się zmienia. W dniu swoich 40. urodzin Alice bawi się świetnie z przyjaciółmi, a jej córki zostają u babci Lillian. Sprawy szybko wymykają się spod kontroli, urodzinowe przyjęcie zamienia się w szaloną zabawę. To wtedy pojawiają się w życiu Alice bracia, Harry i Teddy oraz ich przyjaciel, George, początkujący filmowcy, którzy - jak ona - przyjechali z Nowego Jorku do Los Angeles w pogoni za marzeniami. Ich dobrze przyjęty na festiwalu film krótkometrażowy miał być przepustką do sukcesu. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z oczekiwaniami. Pozostający bez grosza filmowcy, zostają wyrzuceni z motelu na bruk. Przypadkowa znajomość otwiera przed nimi nową szansę. Rozbawione towarzystwo przenosi się do domu Alice. Nazajutrz gospodyni spieszy się na ważną rozmowę o pracę. Kiedy wraca, okazuje się, że goście wciąż są. Nawet zaprzyjaźnili się z jej matką, Lillian, niegdyś znaną aktorką. To ona namawia córkę, by pozwoliła im zostać u siebie na dłużej i pomogła stanąć na nogi. Harry, Teddy i George burzą już prawie uporządkowane życie Alice. Ale też dzięki nim ona inaczej spojrzy na świat, zacznie inaczej oceniać swoją sytuację życiową i uświadomi sobie, co jest najważniejsze i o co warto walczyć. A wtedy niespodziewanie pojawia się z bagażami mąż Alice, Austen. Zapragnął, by znowu byli razem. Świetną kreację Reese Witherspoon, która wcieliła się w główną bohaterkę, z pewnością docenią nie tylko wielbiciele talentu tej aktorki.

 • 03:45 Pięć gwiazdek - /41/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Zjazd w hotelu zbliża do ...

  Zjazd w hotelu zbliża do siebie Virginię i Javo tym bardziej, że w tym wydarzeniu nie może uczestniczyć Carla. Virginia zajmuje jej miejsce. Problem z gazem sprawia, że cały hotel pozostaje bez ogrzewania, co doprowadza do wielu niespodzianek. Lucia budzi się z grypą. Mariano chce jej pomóc, ale ona nie czuje się komfortowo w jego obecności.

 • 04:35 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv