TVP Kobieta - Program TV na piątek 08 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Kava kava, czyli pieprz metystynowy ...

  Kava kava, czyli pieprz metystynowy to najpopularniejsza używka na wyspach zachodniego Pacyfiku. Choć kava ma lekkie działanie psychoaktywne, nie stwierdzono, by można się od niej uzależnić. Jednak w związku z brakiem produkcji alkoholu kava kava jest wielce popularna w tamtym rejonie. Wojciech Cejrowski pokazuje, jak produkuje się tę używkę i jak jest ona spożywana zarówno przez członków dzikich plemion, jak i bywalców miejskich kava barów.

 • 06:30 Wszystkie kolory świata - Quebec. Inna Ameryka (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  W tym odcinku podróż do ...

  W tym odcinku podróż do Quebecu. Quebec to największa kanadyjska prowincja, francuskojęzyczna enklawa na anglosaskim kontynencie. Gościnność i serdeczność mieszkańców kontrastują z lodowatymi, rozległymi pustkowiami, z których słynie ten region. W 1608 roku francuski podróżnik Samuel de Champlain założył niewielką osadę nad Rzeką Świętego Wawrzyńca. Czterysta lat później nazwa Quebec pozostaje obietnicą nowego świata. W miejscu dzisiejszego Montrealu, de Champlain utworzył ośrodek handlu futrami. Wkrótce powstała tu także misja katolicka. Francuzi stopniowo przekształcali Montreal w ważną metropolię. Miasto położone jest głównie na dwóch dużych wyspach, które opływają dwie odnogi Rzeki Świętego Wawrzyńca. Architektura ratusza odzwierciedla burzliwą historię Montrealu.

 • 07:30 Ziołowa apteka - Kurkuma magazyn, magazyn, 2022
  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna ...

  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna metoda walki z wieloma dolegliwościami i dobry sposób na poprawę stanu naszego zdrowia. Warto z nich korzystać, ale czasem nie wiemy, jak je stosować. Program o leczniczych właściwościach ziół przybliża znane i nieznane rośliny, które mogą pozytywnie wpływać na organizm człowieka i być pomocne w różnych schorzeniach, jakie nas dotykają, przedstawia sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

 • 07:45 Ziołowa apteka - Herbatka na odchudzanie magazyn, magazyn, 2022
  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna ...

  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna metoda walki z wieloma dolegliwościami i dobry sposób na poprawę stanu naszego zdrowia. Warto z nich korzystać, ale czasem nie wiemy, jak je stosować. Program o leczniczych właściwościach ziół przybliża znane i nieznane rośliny, które mogą pozytywnie wpływać na organizm człowieka i być pomocne w różnych schorzeniach, jakie nas dotykają, przedstawia sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

 • 08:00 Przysięga - odc. 322 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Kemal i Narin jadą na ...

  Kemal i Narin jadą na rozprawę sądową. Ich adwokat jest dobrej myśli, ale Narin jest przerażona, bo na miejsce przybywa Oya, gotowa do składania zeznań. Adwokat dziadka Masal próbuje udowodnić przed sądem, że Kemal i Narin nie są prawdziwym małżeństwem. Gulsum chce uciec za granicę i organizuje sobie nowe dokumenty. Emir chce z nią porozmawiać, a Cavidan zwraca się o pomoc do Talaza.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 323 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Gulsum nagrywa wiadomość dla Reyhan. ...

  Gulsum nagrywa wiadomość dla Reyhan. Kemal, Oya i Narin wracają z sądu. Cavidan żąda od Talaza, żeby pozbył się Gulsum. Reyhan jest zaniepokojona zachowaniem męża. Kemal postanawia oświadczyć się Narin. Gulsum dostaje informację, że wieczorem może lecieć do Kanady. Narin zostaje pilnie wezwana do szpitala.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 80/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Zeznania funkcjonariusza Vinichakisa są szokiem ...

  Zeznania funkcjonariusza Vinichakisa są szokiem dla wszystkich, zwłaszcza dla adwokata Achilleasa, który nie jest w stanie go obronić, dowiadując się o nowych faktach w sprawie. Antigoni, zaniepokojona niekorzystnym przebiegiem procesu, naciska na Sifisa, aby wyznał swoje prawdziwe uczucia do Meliny, by w razie skazania Achilleasa mógł ponownie z nią być. Nektarios, załamany ostatnimi wydarzeniami, szuka pocieszenia i wsparcia w ramionach Antigoni, zaś Melina zdaje się tracić wiarę w uwolnienie Achilleasa. Daphni swoimi zeznaniami jeszcze bardziej obciąża Achilleasa. Za namową Diamantisa Patroklos zaczyna odbudowywać swoje relacje z Anastasią, co doprowadza do wściekłości Sifisa. Diamantis wpada w szał, gdy Eurydiki próbuje go szantażować, żądając, aby znalazł sposób na oczyszczenie Achilleasa ze wszystkich zarzutów. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Aliki przyłapuje Minasa i jego nauczycielkę na gorącym uczynku.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 164 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 164) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Zrozpaczony sułtan Ibrahim dowiaduje się, ...

  Zrozpaczony sułtan Ibrahim dowiaduje się, że jego faworyta i syn trafili w ręce chrześcijan i zmienili wiarę. Odbywają się zaślubiny Humasah i Ibrahima. Podczas wesela Sivekar namawia sułtana, by podarował jej kolczyki swojej matki.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1371 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 199 (Ojciec Mateusz XV odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. ...

  Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Wszyscy czekają na przyjazd koordynatorki z Ekwadoru, siostry Manueli. Władek Pęk szarpie się z młodą dziewczyną, Kasią. Manuela widzi całą zdarzenie i reaguje. W salce parafialnej odbywa się spotkanie z Manuelą. Wpada spóźniona Kasia. Ale na kolejnym spotkaniu w kurii, Kasia Wronkowska już się nie zjawia. Mateusz dzwoni do niej, jednak telefon milczy. Zaniepokojona Manuela jedzie z Natalią do dziewczyny. Policjanci dostają wezwanie do nieprzytomnej Kasi. Sąsiadka znalazła ją na schodach do piwnicy.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 200 (Ojciec Mateusz XVI odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W Sandomierzu ma wystąpić zespół ...

  W Sandomierzu ma wystąpić zespół Papa D. i Paweł Stasiak. Podekscytowana Natalia prezentuje Emilce nagrania zespołu. Naczelnik Morus zapowiada na komendzie realizację kalendarza, aby wzbudzić sympatię mieszkańców. Justyna umawia się z wokalistą na wywiad. Na komendzie zjawia się fotograf Albert Człuchowski. Sugeruje Możejce sesję w plenerze. Paweł Stasiak odwiedza na plebanii babcię Lucynę, która, jak się okazuje, przyjaźniła się z babcią wokalisty. Potem Stasiak wsiada do samochodu, kierowca ma go zawieźć na wywiad z Justyną. W sali koncertowej zjawia się Justyna, jest zdziwiona, że nie zastała Pawła. Mateusza, babcię i Natalię niepokoi jego tajemnicze zniknięcie. Paweł Stasiak nie odbiera też telefonu. Ojciec Mateusz zgłasza zaginięcie artysty. Dziubak podejrzewa, że Stasiak padł ofiarą stalkera.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 18/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Po długich i wymagających karierach dzisiejsi łowcy domów poszukują zmiany w wiejskiej scenerii w Norfolk. Jonnie Irwin prowadzi ich po wiejskich posiadłościach, pokazując fantastyczne domy dostępne za budżet - bagatela - 900 000 funtów. Jonnie odwiedza także XV-wieczny dwór, Oxburgh Hall, gdzie uczy się sztuczek handlu.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 81/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Po zeznaniach świadków w procesie ...

  Po zeznaniach świadków w procesie Achilleasa jego sytuacja wydaje się jeszcze trudniejsza. Zeznania Pavlosa Giannakakisa potwierdzają motyw przypisywany przez prokuratorów. Pavlos zeznaje, że winę za zbrodnię ponosi Achilleas. Spotkanie Mattheosa i Anastasii przed budynkiem sądu doprowadza do ostrej wymiany zdań, pokazując, że nienawiść między nimi stale rośnie, gdyż Mattheos wciąż ignoruje fakt, że dziecko Anastasii jest także jego dzieckiem. Panitsa i Daphni postanawiają odwiedzić sklep należący do Elsy, kobiety, która swoim zeznaniem obciążyła Achilleasa. W miarę postępu procesu zakulisowy dramat narasta.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 164 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 164) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Zrozpaczony sułtan Ibrahim dowiaduje się, ...

  Zrozpaczony sułtan Ibrahim dowiaduje się, że jego faworyta i syn trafili w ręce chrześcijan i zmienili wiarę. Odbywają się zaślubiny Humasah i Ibrahima. Podczas wesela Sivekar namawia sułtana, by podarował jej kolczyki swojej matki.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 291 (s. II, odc. 158 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Brian Green zaprasza Dianę na ...

  Brian Green zaprasza Dianę na przedstawienie do opery. Velasco spotyka się z Celią, którą chroni po opublikowaniu listu. Spędzają wspólnie czas, przy okazji zwierzając się sobie nawzajem. Cristóbal zwalnia Germana, a Marina zapewnia, że zemści się na Silvie. Velasco, będąc u Celii, otrzymuje niepokojące wieści: morderca z Talión znów działa.

 • 21:40 Wyprawa po miłość (Love at Sunset Terrace) film obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Kanada 2020
  Sophie Carter jest współwłaścicielką dobrze ...

  Sophie Carter jest współwłaścicielką dobrze prosperującej firmy projektowej w Los Angeles. Poświęca się zbyt dużo pracy i czuje się mocno wyczerpana. Za podszeptem swego biznesowego partnera, Spencera, postanawia zafundować sobie wreszcie dwutygodniowe wakacje. Wynajduje pokój w niewielkim pensjonacie nad jeziorem, w urokliwym Sunset Terrace, gdzie ma nadzieję w końcu wypocząć z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Właściciel pensjonatu, Michael, samotnie wychowuje córkę po śmierci żony. Sophie zaprzyjaźnia się z dziewczynką, a rezolutna kilkulatka sprawia, że niebawem zdobywa też serce jej ojca.

 • 23:10 Weekend z królem (HYDE PARK IN HUDSON) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 2012
  Rok 1939. Brytyjski król Jerzy ...

  Rok 1939. Brytyjski król Jerzy VI jedzie z oficjalną wizytą do USA, aby przekonać prezydenta Roosevelta do zaangażowania się w wojnę w Europie.

 • 00:55 Nieudane operacje plastyczne gwiazd - odc. 2 (sezon 6) (Botched up bodies) , paradokument, , kraj prod.Wielka Brytania 2016
  Crissy Rock, brytyjska aktorka i ...

  Crissy Rock, brytyjska aktorka i komik, po nieudanym zabiegu kosmetycznym straciła i zęby, i dziąsła. Rozpoczęła batalię o powrót do normalnego życia. Lissa Mafia w wieku 24 lat wszczepiła sobie implanty piersi, które miały pomóc w karierze solowej, ale po zabiegu jej biust nie przestawał rosnąć, osiągając rozmiar F. W tym odcinku pod lupą znajdzie się także król popu, Michael Jackson, który poszukując własnej tożsamości, zatracił się w operacjach plastycznych.

 • 01:45 Ranczo s.I - odc. 9 (seria I, odc. 9) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  W Wilkowyjach dochodzi do dwóch ...

  W Wilkowyjach dochodzi do dwóch wydarzeń, które skłaniają Lucy do podjęcia pewnych radykalnych kroków. Najpierw jej zdziwienie budzi młoda dziewczyna, która chodzi po wsi z dużym brzuchem i z podbitym okiem. Okazuje się, że nawet nie wie, z kim zaszła w ciążę, a ojciec pijak bije córkę, bo przyniosła wstyd rodzinie. Kiedy nastolatka zaczyna rodzić, z pomocą spieszy miejscowy dr Wezół. Lekarz musi też ratować Kusego, który został poważnie ranny, bo jadąc na rowerze pod wpływem alkoholu wpadł na drzewo. Po rozmowie z doktorem Wezółem do Lucy dociera wreszcie fakt, że przyczyną największych nieszczęść we wsi jest alkohol i nieświadomość. Jako kobieta wyemancypowana postanawia ten stan rzeczy zmienić. Szuka pomocy u miejscowego autorytetu. Ale przedtem musi dać odpór zazdrosnej doktorowej, która znowu próbuje wybić z głowy Bogu ducha winnej Amerykance swego męża. Wszystko jednak dobrze się kończy, bo w efekcie kobiety zaprzyjaźniają się i wspólnie organizują pogadanki o antykoncepcji. Do akcji włącza się nawet ksiądz, który naświetla etyczny aspekt problemu. Ale Lucy musi jeszcze stoczyć najcięższy bój z Kusym. Za wszelką cenę próbuje zmusić go do życia w trzeźwości, choć efekty są mierne. Okazuje się, że łatwiej jest uświadomić całą wieś, niż jednego upadłego artystę skutecznie odciągnąć od kieliszka. Tymczasem wójt zaciera ręce. O zgrozo, w szkole podstawowej mówi się o antykoncepcji. Może więc tym razem uda się skompromitować Amerykankę, która tylko jątrzy we wsi.

 • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv