TVP Kobieta - Program TV na piątek 15 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Jak na kokosach można zbić ...

  Jak na kokosach można zbić kokosy. Wojciech Cejrowski na plantacjach palm kokosowych opowiada o wszelkich pożytkach płynących z uprawy tej rośliny. Poznajemy, co i jak można produkować z liści, włókien czy samych orzechów. Odwiedzamy plantacje na wyspie Efate, a na wyspie Malekula trafiamy do kokosowych manufaktur.

 • 06:30 Wszystkie kolory świata - Oman (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika.

 • 07:30 Ziołowa apteka - Dziurawiec magazyn, magazyn, 2021
  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna ...

  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna metoda walki z wieloma dolegliwościami i dobry sposób na poprawę stanu naszego zdrowia. Warto z nich korzystać, ale czasem nie wiemy, jak je stosować. Program o leczniczych właściwościach ziół przybliża znane i nieznane rośliny, które mogą pozytywnie wpływać na organizm człowieka i być pomocne w różnych schorzeniach, jakie nas dotykają, przedstawia sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

 • 07:45 Ziołowa apteka - Żurawina magazyn, magazyn, 2021
  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna ...

  Zioła to wciąż skuteczna, naturalna metoda walki z wieloma dolegliwościami i dobry sposób na poprawę stanu naszego zdrowia. Warto z nich korzystać, ale czasem nie wiemy, jak je stosować. Program o leczniczych właściwościach ziół przybliża znane i nieznane rośliny, które mogą pozytywnie wpływać na organizm człowieka i być pomocne w różnych schorzeniach, jakie nas dotykają, przedstawia sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

 • 08:00 Przysięga - odc. 332 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Reyhan zwierza się wujowi ze ...

  Reyhan zwierza się wujowi ze swoich rozterek. Kemal, zmuszony przez terapeutkę, musi powiedzieć Narin, że już jej nie kocha. Talaz zabiera niespokojną Cemre na spacer. Zeynep pożycza do szkoły telefon Reyhan. Nigar opowiada Seferowi o dziwnym zachowaniu pani Cavidan. Sehriye odwiedza Narin w szpitalu.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 333 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Reyhan w końcu domyśla się, ...

  Reyhan w końcu domyśla się, że Emir zainstalował w jej telefonie program namierzający. Postanawia się za to zemścić i podrzuca telefon do auta, którym Sefer jedzie za miasto. Emir bardzo się martwi o Reyhan. W końcu dochodzi do konfrontacji. Masal już wie o rozwodzie ojca i okropnie rozpacza. Sehriye i Hizir postanawiają nie dopuścić do rozwodu i zawożą Masal do sądu.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 86/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Achilleas, zdenerwowany i rozczarowany Meliną ...

  Achilleas, zdenerwowany i rozczarowany Meliną z powodu jej wątpliwości co do jego niewinności, oczekuje na zeznania nowych świadków, mając nadzieję na odwrócenie swojej - dotychczas złej - karty w sądzie. Jest jednak gorzko zawiedziony, gdy Patroklos świadomie zaprzecza sobie w swoich zeznaniach, a wysiłki Mattheosa, by go wesprzeć, przynoszą odwrotny skutek po ostrej ingerencji prokuratora. Wydaje się, że nadzieje Achilleasa kruszą się jedna po drugiej. Tymczasem w Chanii jedyną osobą, która otwarcie wspiera jego niewinność, jest Daphni i dlatego reszta odwraca się do niej plecami, a jej konflikt z Markosem osiąga punkt krytyczny. Proces ciągle trwa, a są również i ci, którzy wierzą, że prawdziwym winowajcą jest Sifis.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie s.I - odc. 3 (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 3) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Sulejman wysyła posła do króla ...

  Sulejman wysyła posła do króla Węgier z rozkazem zapłaty zaległej daniny oraz groźbą wojny. Papież ma nadzieję, że zamieszki w Syrii odwrócą uwagę młodego sułtana od Europy. Aleksandra wreszcie spędza noc z Sulejmanem. Jej wizyta u władcy nieoczekiwanie się wydłuża, ku rozpaczy jego żony Mahidevran.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1376 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 213 (Ojciec Mateusz XVII odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Trwa uroczyste otwarcie przytułku dla ...

  Trwa uroczyste otwarcie przytułku dla bezdomnych. Nad wszystkim czuwa ksiądz Jacek. Do przytułku przychodzi pijaczek Marian (Janusz Chabior). Główny inwestor Janusz Nowakowski (Jan Monczka) odprawia go z kwitkiem. Wściekły Marian obrzuca kaplicę kamieniami. Możejko dostaje wezwanie. Doszło do zabójstwa. Znaleziono ciało Janusza. Marczak przesłuchuje księdza Jacka. Nocul rozpracowuje mroczną przeszłość Janusza. Jego konkubina i syn Marek (Jakub Wróblewski) zostają przewiezieni na komendę. Anna Cietrzew (Małgorzata Bogdańska) zeznaje, że nachodzili ją dawni wspólnicy Janusza, bracia Bednarscy (Paweł i Piotr Kamińscy). Kelnerka z baru rozpoznaje zdjęcia poszukiwanych. Dziubak szykuje policyjną prowokację w schronisku. Ksiądz Jacek zostaje napadnięty.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 214 (Ojciec Mateusz XVII odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Płonie las. Leśniczy i policjanci ...

  Płonie las. Leśniczy i policjanci odnajdują dowód rzeczowy podpalenia. Trwa przesłuchanie świadków. Józef Zielak zeznaje, że widział w lesie Fabiana Wieczorka, syna znanego mecenasa, który pędził na skuterze i nieomal go potrącił. Potem znalazł też kanister po benzynie. Policjanci odwiedzają Klarę Andrzejczak, która odziedziczyła dom pod lasem. Fabian zostaje zatrzymany. Emilka opowiada Noculowi o nim. Mateusz odwiedza ojca Fabiana, ale mecenas nie jest przejęty losem syna. Tymczasem w okolicy pojawiają się kolejne podpalenia. Mateusz spotyka w cukierni Klarę. Kiedy ta odchodzi na chwilę od stolika, zerka na jej telefon. Wiedziony intuicją sprawdza nazwę firmy i zawiadamia o swoim odkryciu Nocula.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 23/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Jules Hudson udaje się na wyspę Arran, gdzie planuje upolować dom dla znanej angielskiej powieściopisarki i jej męża, którzy szukają inspiracji na szkockiej wsi. Ich budżet nie może przekroczyć 375 000 funtów. Po drodze Jules odkrywa korzyści płynące z istnienia siedlisk morskich nabrzeża Arran i lokalnego przemysłu rybnego odkąd wprowadzono tam przed laty pierwszą w Szkocji strefę zakazu połowów.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 87/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Melina jest bliska załamania na ...

  Melina jest bliska załamania na skutek nagłych zwrotów akcji. Diamantis i Pavlos toczą kolejny spór, tym razem na oczach Anastasii. Sifis jest pod presją Stefanii, która żąda kontaktu z dziadkiem. Markos, zły na Melinę, spędza noc u Pavlosa. Manolios i Konstantina wychodzą świętować z Minasem, Daphni i Panitsą. Spotykają Aggeliki w towarzystwie nieznanego, młodego i atrakcyjnego mężczyzny, co rozwściecza Sifisa, ponieważ czuje się zlekceważony. Kiedy proces zbliża się do punktu kulminacyjnego, wszyscy są zaskoczeni, gdy Eurydiki podejmuje inicjatywę - wbrew sugestiom prawnika - i składa zeznania, że Achilleas był z nią w pamiętną noc morderstwa Lukii.

 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 3 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Do Diafani przyjeżdża z Paryża ...

  Do Diafani przyjeżdża z Paryża syn Doukasa Sevastosa, Nikiforos, który rzucił posadę dyplomaty i chce zostać pisarzem. Przypadkowo poznaje Assiminę i zakochuje się w niej. Rozpoczynają się poszukiwania Sergiosa.
  Po odkryciu zwłok wszyscy są pewni, że mężczyzna spadł ze skarpy. Lekarz sądowy znajduje jednak ślady na ciele zmarłego, wskazujące na zabójstwo.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 295 (s. II, odc. 162 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Adela martwi się groźbami ze ...

  Adela martwi się groźbami ze strony Leticii, siostry jej zmarłego męża. Kiedy Adela zostaje znaleziona w Social Clubie, w którym ma się odbyć chrzest Eugenii, wpada w panikę. Celia uważa, że za groźbami, jakie otrzymują siostry, stoi Elisa. Francisca przygotowuje pieśń do zaśpiewania podczas chrztu. Gabriel pogrąża się w smutku po zerwaniu z Franciscą i nikt nie jest w stanie wyciągnąć go z depresji.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie s.I - odc. 3 (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 3) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Sulejman wysyła posła do króla ...

  Sulejman wysyła posła do króla Węgier z rozkazem zapłaty zaległej daniny oraz groźbą wojny. Papież ma nadzieję, że zamieszki w Syrii odwrócą uwagę młodego sułtana od Europy. Aleksandra wreszcie spędza noc z Sulejmanem. Jej wizyta u władcy nieoczekiwanie się wydłuża, ku rozpaczy jego żony Mahidevran.

 • 22:35 Święta pachnące miłością (Christmas in the Highlands) film obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2019
  Film obyczajowy. Akcja tej romantycznej ...

  Film obyczajowy. Akcja tej romantycznej historii rozgrywa się w Highlands, odludnym regionie położonym na północno - zachodnim wybrzeżu Szkocji, gdzie zresztą były kręcone zdjęcia. To właśnie tu trafia bohaterka filmu, Blair Henderson, która mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jako kierwniczka działu sprzedaży perfum zostaje oddelegowana na spotkanie z księciem. Ma pozyskać recepturę na nowy zapach nazywany Sercem Highlands. Na miejscu przekonuje się, że bardzo przystojny książę Alistair McGregor, właścicel licencji na wyjątkowe perfumy, to krnąbrny i pewny siebie arystokrata, który nie ma zamaru romawiać z nią na temat sprzedaży receptury. Ale Blair nie daje się zbić z pantałyku i zaczyna udawać, że jest dokumentalistką, która kręci film, by podstępem wyciągnąć tajemnicę produkcji. Oczarowany wdziękiem i swobodą Amerykanki, Alistair pozwala jej filmować każdy swój ruch. A wszystko się dzieje w magicznej, świątecznej atmosferze, tuż przed Bożym Narodzeniem. W końcu książę zaparasza Blair na wielki doroczny bal. Już nie da się ukryć, że romans wisi w powietrzu.
  (CHRISTMAS IN THE HIGHLANDS)

 • 00:15 Nieudane operacje plastyczne gwiazd - odc. 3 (sezon 6) (Botched up bodies) , paradokument, , kraj prod.Wielka Brytania 2016
  Nie zliczę, ile miałam operacji, ...

  Nie zliczę, ile miałam operacji, na pewno ponad 350 - wyznaje modelka, Alicia Douvall, której sławę przyniosło mówienie o oszpeconym ciele. Zyskała miano najczęściej operowanej kobiety w Wielkiej Brytanii. W odcinku pokażemy także transformację Peta Burnsa oraz historię Chelsey Harwood, która nie do końca jest zadowolona z efektów zmiany płci.

 • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv