TVP Kobieta - Program TV na piątek 19 kwietnia 2024

 • 05:05 Ojciec Mateusz - odc. 188 (Ojciec Mateusz XV odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Nocul i Gibalski dostają wezwanie ...

  Nocul i Gibalski dostają wezwanie do domu pracy twórczej. W pokoju znajdują zwłoki Wardowskiego, przewodnika i niespełnionego pisarza. Możejko przesłuchuje dyrektora. Okazuje się, że denat miał wobec ośrodka długi i nadużywał alkoholu. Policjanci docierają również do Ireny, byłej żony Wardowskiego. Powoli wychodzi na jaw, że wszystko wiąże się z osobą Andrzeja Halnego, znanego na świecie pisarza.

 • 06:00 Ojciec Mateusz - odc. 189 (Ojciec Mateusz XV odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  "Dzidek" napada na pocztę. W ...

  "Dzidek" napada na pocztę. W kolejce stoją Mateusz i Nocul. Policjant rozpoznaje napastnika, którym jest Jerzy Jarecki. Nieoczekiwanie "Dzidek" pada nieprzytomny na ziemię. W szpitalu okazuje się, że dopiero wyszedł z więzienia za rozbój. Tego dnia znaleziono zwłoki dyrektora w fabryce karmy dla zwierząt. Policjanci zabezpieczają otwarty sejf i przesłuchują Gralaka, ochroniarza, który znalazł ciało. W fabryce zjawia się Halina Reszel, członek zarządu, która przejmuje obowiązki dyrektora.

 • 07:00 W labiryncie - Namiętność , film fabularny telewizyjny, 1990
  Marek bezskutecznie stara się dowiedzieć ...

  Marek bezskutecznie stara się dowiedzieć od matki czegoś więcej o tym, skąd zna Dorotę. Lekarz zaleca Dorocie szybkie poddanie się operacji wydłużenia nogi. Danuta odwiedza Adama w pracy i namiętnie wita się z nim po wakacyjnej rozłące. Umawiają się na kolację. Ich spotkanie i wyznania przerywa przyjście Duraja, który prosi Racewicza o zgodę na kontynuowanie zajęć ze studentami. Duraj ma opory przed zwolnieniem Doroty na operację, ale dywagacje na ten temat przerywa zdecydowana postawa Leona, który jako zastępca Duraja na czas jego wyjazdu na stypendium do Szwajcarii, "poleca" jej udać się do szpitala na zabieg. Marek prosi Dorotę o spotkanie - po długich namowach dziewczyna się zgadza. Ostoja triumfalnie powiadamia Joannę, że administracja po jego licznych petycjach odstąpiła od zamiaru zaadaptowania strychów na pomieszczenia mieszkalne. Adam podczas romantycznej kolacji z Danutą spotyka w restauracji swoją sekretarkę. Marek na daremnie czeka w kawiarni na Dorotę. Janek przygotowuje się do wyjazdu do Szwajcarii. Igor pod nieobecność Renaty organizuje prywatkę. Renata po powrocie do domu zastaje Igora w objęciach jego koleżanki, a resztę uczestników zabawy pod wyraźnym wpływem alkoholu. Tonem nieznoszącym sprzeciwu wyprasza całe towarzystwo z mieszkania.

 • 07:25 W labiryncie - Kolacja we dwoje , film fabularny telewizyjny, 1990
  Renata przed wyjściem do kwiaciarni ...

  Renata przed wyjściem do kwiaciarni robi wymówki Igorowi za jego zachowanie. Wszyscy oczekują na wiadomości o przebiegu operacji Doroty. Synowa pani Marii zjawia się nagle w pracowni z listem od męża, w którym zawiadamia o nieoczekiwanym przyjeździe do Polski, aby załatwić rozwód. Leon, spóźniony z powodu zalania jego mieszkania przez sąsiadów, dowiaduje się od pani Marii o jej problemach. Do Marka dzwoni brat z wiadomością o pomyślnym przebiegu operacji Doroty. Mayer namawia Krystynę na wspólny wyjazd do Krakowa. Danuta telefonicznie zaprasza Adama do siebie na romantyczną kolację we dwoje. W czasie ich rozmowy w gabinecie Adama jest Joanna, która zaczyna podejrzewać, że mąż coś przed nią ukrywa. Matka wypytuje Marka, czy jego stosunek do Doroty ma szczególny charakter - wyraża sceptyczne uwagi co do jej urody. Stopczyk i Heller podczas spotkania w restauracji rozmawiają o planowanym interesie, do którego chcą namówić pana Tomasza. Marek odwiedza Dorotę w szpitalu. Joanna robi Adamowi wymówki z powodu jego częstych wyjść z domu w sprawach służbowych. Adam wymyśla fałszywą historyjkę o pochodzeniu wody kolońskiej, którą naprawdę dostał od Danuty. Rozstają się zagniewani. Igor przeprasza Renatę za swoje zachowanie. Adam spotyka się z Danutą w jej domu na romantycznej kolacji we dwoje.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 506 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Kemal szuka płyty z dowodami ...

  Kemal szuka płyty z dowodami na Iliyasa. Podejrzewa, że to Iliyas ją ukradł. Postanawia uciec z Masal z kraju. Narin jest temu przeciwna. Feride i Umit postanawiają się zaręczyć. Ciocia Emine zabiera Feride na spotkanie z matką Umita. Emir się dowiaduje, że Umit od dawna ma dziewczynę. Postanawia go śledzić. Kemal zabiera córkę i znika. Hikmet prosi ciotkę Emine, żeby zaręczyny odbyły się w jego domu.

 • 09:05 Przysięga s.III - odc. 507 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Emir próbuje rozmawiać z Feride ...

  Emir próbuje rozmawiać z Feride o jej decyzji. Kemal nie odbiera telefonów od Narin. Taciemu udaje się namierzyć uciekinierów. Nadchodzi dzień zaręczyn Feride. Masal dowiaduje się, że Kemal nie jest jej biologicznym ojcem. Umit przedstawia swoją siostrę.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon III odc. 3/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 150 (s. III, odc. 23) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 150) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Firuze uczy księcia Cihangira języka ...

  Firuze uczy księcia Cihangira języka perskiego. Ibrahim dowiaduje się, że jego córka żyje. Hürrem obiecuje zdradzić Ibrahimowi, gdzie znajduje się dziewczynka. Stawia jednak warunek: ma pozbyć się Firuze. Ibrahim nie może wybaczyć Hatice, że w tajemnicy oddała jego dziecko. Rozkazuje szukać dziewczynki. Mustafa odwiedza ojca Heleny, który jest przekonany, że książę ożeni się z jego córką.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:35 Pięknie przyprawiONA - Sezon III odc. 2 /12 Wiosenne oczyszczanie organizmu magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Przepisy, które podpowiedzą nam, co ...

  Przepisy, które podpowiedzą nam, co zrobić, by nasz organizm pozbył się nadmiaru szkodliwych substancji. Dowiemy się, czy wiosna to dobry czas na detoks i dlaczego, a także czym wyróżnia się wiosenny detoks i jakie produkty go wspierają.

 • 12:55 Wszystkie kolory świata - Tanzania od Zanzibaru do Kilwy (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Tanzania.

 • 13:50 Wszystko dla Pań - sezon 2 (The Paradise - season 2) , film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
  Pierwszy w Anglii, elegancki dom ...

  Pierwszy w Anglii, elegancki dom towarowy ponownie otwiera przed nami swe podwoje, zapraszając do poznania dalszych losów bohaterów tej niezwykle barwnej i wciągającej opowieści o rywalizacji, miłości i ambicji. Minął rok odkąd Moray, właściciel "Paradise", podjął jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Denise nadal pracuje jako ekspedientka i doskonale sobie radzi w świecie damskiej mody. Losy sklepu są jednak niepewne, zwłaszcza że na scenę wkracza nowy gracz - inteligentny i bezwzględny Tom Weston. A odrzucona Katherine nie może zapomnieć o utraconej miłości, mimo że ma szansę rozpocząć nowe życie.... W scenerii pełnego przepychu wiktoriańskiego domu towarowego rozgrywa się pasjonująca historia przepełniona emocjonalnymi rozgrywkami i intrygami, w których stawką jest szczęście...

 • 14:50 Podróże Małej i Dużej - Sezon IV odc. 5 Cypr magazyn, magazyn, 2023
  Monika razem z córeczką Laurką ...

  Monika razem z córeczką Laurką (3 lata i 7 miesięcy) odwiedzą wyspę Afrodyty - lecą na Cypr. Zobaczą miejsce, gdzie bogini rzekomo wyłoniła się z piany morskiej, zajrzą też do Kurionu - jednego z ważniejszych stanowisk archeologicznych na wyspie i do podziemnych Grobowców Królewskich, w których żaden król nie był pochowany! Poprzeskakują strumyki w malowniczym wąwozie Avakas, odwiedzą podwodne muzeum, nakarmią też osiołki i powiedzą, co zwierzaki miały wspólnego z Kleopatrą.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 75 (seria VI, odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  W zaroślach nad rzeką zostaje ...

  W zaroślach nad rzeką zostaje znalezione ciało właściciela jednego z sandomierskich przedsiębiorstw. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci postanawiają wezwać komendanta Możejkę. Wtedy słyszą dźwięk telefonu dochodzący ze skarpy. Znajdują tam nieprzytomnego komendanta. Kiedy Możejko odzyskuje świadomość w szpitalu, okazuje się, że stracił pamięć. Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Płońskiego, a główną podejrzaną jest była właścicielka zakładów. Komendant Możejko zostaje wypisany ze szpitala, ale wymaga stałej opieki i trafia na plebanię. Wszyscy dokładają starań, by przywrócić Możejce pamięć.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 76 (seria VI, odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Mateusz postanawia przygotować kalendarz, którego ...

  Mateusz postanawia przygotować kalendarz, którego sprzedaż zasili fundusz akcji charytatywnej. Zamierza zwrócić się o pomoc do fundacji Arka. Fundacja ma jednak problemy z powodu nieobecności księdza Jacka. Mateusz jest zaniepokojony jego zniknięciem. Okazuje się, że ksiądz Jacek musi opiekować się swoją bratanicą, która jest w ciąży. Tymczasem wychodzi na jaw, że fundacja nie zapłaciła drukarni, a tymi sprawami zajmował się właśnie ksiądz Jacek. Ksiądz Mateusz nie wierzy w jego nieuczciwość. Postanawia więc bliżej zbadać całą sprawę.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 68/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Sonali Shah szuka domu w Aberdeenshire dla swoich anglo-islandzkich nabywców, którzy chcą przenieść się z Reykjaviku na szkocką wieś zanim ich córka rozpocznie studia w regionie. Mają do dyspozycji budżet w wysokości 380 000 funtów. Sonali spotyka także rodzinę, która od kilku lat prowadzi dobrze prosperującą, lokalną, wegańską farmę, co podkreśla rosnące zapotrzebowanie na wegańską żywność w Wielkiej Brytanii.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 4/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 19:30 Ku zielonym miastom - Odc. 3 (Cities turn green Ep. 3) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2013
  Seria dokumentalna opowiadająca o miejskich ...

  Seria dokumentalna opowiadająca o miejskich ogrodach i zieleni w miastach. Ludzie coraz częściej chcą mieć więcej zieleni wokół siebie, a mniej betonu i ruchu ulicznego. Projektanci i ogrodnicy mają coraz nowsze i coraz bardziej niezwykłe pomysły architektoniczne, aby przywrócić naturę do miast. Dzięki niesamowitej kreatywności w miastach powstają plantacje, gospodarstwa rolne i ogrody w pionie, i w poziomie. W tym serialu przeniesiemy się do zielonych miast i poznamy niesamowitych ludzi, którzy realizują nową filozofię i wierzą w ekologiczny styl życia.

 • 20:25 Sześć sióstr - odc. 361 (s. II, odc. 228 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Marina jest w ciężkim stanie, ...

  Marina jest w ciężkim stanie, co bardzo niepokoi wszystkich zaangażowanych w porwanie. Celia wydaje się mieć wyrzuty sumienia, Don Luis jest bardzo zdenerwowany, a Don Ricardo jest zły, że potencjalny zabójca okazał się nieskuteczny. Blanca i Rodolfo nie mogą znieść napięcia, jakie towarzyszy ich zamieszkiwaniu z Cristóbalem pod jednym dachem. Elisa zaprasza Sofię, aby zamieszkała z nią na kilka dni w jej domu. Otrzymuje też radosną nowinę, że Ciro otrzymał od wojska dożywotnią emeryturę. Ciro oficjalnie prosi ją o rękę. Antonia z niepokojem obserwuje, że Gabriel coraz bardziej angażuje się w związek z Soledad...

 • 21:30 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 150 (s. III, odc. 23) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 150) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Firuze uczy księcia Cihangira języka ...

  Firuze uczy księcia Cihangira języka perskiego. Ibrahim dowiaduje się, że jego córka żyje. Hürrem obiecuje zdradzić Ibrahimowi, gdzie znajduje się dziewczynka. Stawia jednak warunek: ma pozbyć się Firuze. Ibrahim nie może wybaczyć Hatice, że w tajemnicy oddała jego dziecko. Rozkazuje szukać dziewczynki. Mustafa odwiedza ojca Heleny, który jest przekonany, że książę ożeni się z jego córką.

 • 22:35 Co mi zrobisz jak mnie złapiesz komedia, film fabularny telewizyjny, 1978
  "Co mi zrobisz, jak mnie ...

  "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" jest znakomitą próbką stylu Stanisława Barei. Film ten, co rzadko zdarzało się za życia twórcy "Misia", został świetnie przyjęty nie tylko przez widownię, ale i krytykę. Wybrzydzano wprawdzie trochę na niespójność intrygi oraz sporadycznie niewybredny dowcip, zarzuty te ginęły jednak w morzu pochwał. Najwięcej komplementów zebrali autorzy scenariusza oraz znakomici aktorzy: Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Ewa Wiśniewska, Stanisław Tym. Dostrzeżono także odwagę reżysera, który ostrze swej satyry skierował bezceremonialnie w środowisko decydentów, na co ówczesna cenzura była szczególnie uczulona. Mimo że Bareja nie zostawił suchej nitki na peerelowskim establishmencie, "Co mi zrobisz..." dostał pozwolenie na rozpowszechnianie. Dzięki temu widzowie mogli go oglądać niemal równolegle z "Człowiekiem z marmuru", "Wodzirejem" czy "Bez znieczulenia" - utworami serio mówiącymi o świecie bezlitośnie wyszydzonym przez Bareję. Akcja "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" toczy się w drugiej połowie lat 70. Dyrektor Krzakoski jedzie w służbową delegację do Paryża. W ambasadzie poznaje apetyczną Danusię i spędza z nią noc. Nie wie, że dziewczyna jest córką partyjnego prominenta. Mija kilka miesięcy. Pewnego dnia Danusia składa wizytę w gabinecie Krzakoskiego. Bez ogródek oznajmia skonfundowanemu dyrektorowi, że jest z nim w ciąży. Mężczyzna czym prędzej zawozi ją do znajomego ginekologa. Ten jednak uświadamia Krzakoskiemu, z kim miał romans. Dyrektorowi niczego więcej nie trzeba. Jego przedsiębiorstwo ma się kiepsko, dalsza kariera wisi na włosku. Krzakoski postanawia niezwłocznie rozwieść się z żoną, poślubić Danusię i w ten sposób uratować własny stołek. Od pomysłu do realizacji wszakże droga daleka i niełatwa.

 • 00:30 Port wolności cz. 1 (Barcelona Neutral City cz. 1) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Hiszpania 2011
  Wybucha pierwsza wojna światowa. Grupa ...

  Wybucha pierwsza wojna światowa. Grupa młodych ludzi znajduje się w porcie w Barcelonie, czekając na wejście na pokład statku. Karl jest architektem z zamożnej rodziny, który czuje się uwięziony w swoim życiu, Gloria jest syndykalistką z głową pełną wzniosłych ideałów, Sebastia i jego żona Caterina są młodymi rolnikami, a Maria marzy o zostaniu królową music - hallu. Całą grupę połączy przyjaźń, która będzie trwać przez całą wojnę, ale dla Karla i Glorii przyjaźń wkrótce zamienia się w namiętną miłość, która zaskakuje ich oboje. Niestety, różnice i wrogość dzielące ich światy są praktycznie nie do pokonania. Ojciec Karla jest katalońskim politykiem, podczas gdy ojciec Glorii, anarchista, został osądzony za atakowanie porządku publicznego i skazany na śmierć. Cały świat zmienia się na oczach ich wszystkich, a przyszłość wydaje się ponura. W tych burzliwych latach, naznaczonych intrygami i wojną, tylko młodzi kochankowie ośmielają się marzyć o lepszej przyszłości, ale Karl i Gloria wkrótce odkrywają, że za szczęście trzeba zapłacić wysoką cenę.

 • 02:05 Port wolności cz. 2 (Barcelona Neutral City cz. 2) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Hiszpania 2011
  Wybucha pierwsza wojna światowa. Grupa ...

  Wybucha pierwsza wojna światowa. Grupa młodych ludzi znajduje się w porcie w Barcelonie, czekając na wejście na pokład statku. Karl jest architektem z zamożnej rodziny, który czuje się uwięziony w swoim życiu, Gloria jest syndykalistką z głową pełną wzniosłych ideałów, Sebastia i jego żona Caterina są młodymi rolnikami, a Maria marzy o zostaniu królową music - hallu. Całą grupę połączy przyjaźń, która będzie trwać przez całą wojnę, ale dla Karla i Glorii przyjaźń wkrótce zamienia się w namiętną miłość, która zaskakuje ich oboje. Niestety, różnice i wrogość dzielące ich światy są praktycznie nie do pokonania. Ojciec Karla jest katalońskim politykiem, podczas gdy ojciec Glorii, anarchista, został osądzony za atakowanie porządku publicznego i skazany na śmierć. Cały świat zmienia się na oczach ich wszystkich, a przyszłość wydaje się ponura. W tych burzliwych latach, naznaczonych intrygami i wojną, tylko młodzi kochankowie ośmielają się marzyć o lepszej przyszłości, ale Karl i Gloria wkrótce odkrywają, że za szczęście trzeba zapłacić wysoką cenę.

 • 03:40 Pięć gwiazdek - /20/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Javo spotyka się z Amandą ...

  Javo spotyka się z Amandą by przedyskutować sprawę swego syna, Santiago. Spotkanie pokazuje, że już się nieco lepiej dogadują. Flor ma problem. Podczas jazdy na rowerze dochodzi do zajścia na ulicy z kierowcą samochodu. Dany ratuje ją przed konsekwencjami. Gdy Javo i Amanda przechodzą obok, także włączają się w sytuację. Carla dowiaduje się ze zdjęcia, że Sebastian bierze ślub. Facundo nęka Mirandę, ale tej udaje się uciec i schronić u boku Manuela.

 • 04:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv