TVP Kobieta - Program TV na poniedziałek 04 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Amazonia wczoraj i dziś w ...

  Amazonia wczoraj i dziś w relacjach Stanisława Szwarc - Bronikowskiego i Wojciecha Cejrowskiego. Ten sam świat oglądany przed czterdziestu laty i dziś, który jednak nie zaginął. Opowieści o życiu i kulturze dzikich plemion, ogromnym bogactwie fauny i flory, o jaguarach, wężach, motylach i kapibarach.

 • 06:25 Wszystkie kolory świata - Kazachstan. Serce Azji Środkowej. (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  W kolejnym odcinku serii podróż ...

  W kolejnym odcinku serii podróż do Kazachstanu. Stepy i góry Kazachstanu tworzą ciekawy i zróżnicowany krajobraz. Jego bogata i długa historia sięga czasów wielkiego Jedwabnego Szlaku. Kraj między Ałtajem a brzegami Wołgi tworzą liczne i różnorodne narodowości. Mieszkańcy tego ogromnego kraju chętnie podejmują podróżnych, odrywając przed nimi jego sekrety.

 • 07:25 Podróże Małej i Dużej - s. 3, odc. 4 Katalonia magazyn, magazyn, 2021
  Relacje z podróży mamy, Moniki ...  Relacje z podróży mamy, Moniki Witkowskiej, pilotki wycieczek i podróżniczki, z malutką córeczką, Laurą, która poznaje nowe kraje od trzeciego tygodnia życia. Program zawiera praktyczne porady dotyczące podróży z malutkim dzieckiem, informacje merytoryczne dotyczące odwiedzanych miejsc (ciekawostki turystyczne, jak i praktyczne informacje finansowo - organizacyjne) okraszane śmiechem i uśmiechem prowadzącej i jej uroczej córeczki. Program, za sprawą temperamentu dziewczyn, jak i nieuniknionych zmian dotyczących dorastania małego dziecka, cechuje dynamizm i nieoczekiwane zwroty akcji. Program inspiruje do podróży z dzieckiem i podpowiada, jak przeprowadzić taki wyjazd na własną rękę i niskobudżetowo. Rozrywka i praktyczny poradnik podróżniczy w jednym.

  Magazyn,

 • 08:00 Przysięga - odc. 314 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Emir sam przygotowuje dla żony ...

  Emir sam przygotowuje dla żony danie, na które ona ma ochotę. Reyhan zjada ogromną porcję i źle się potem czuje. Kemal próbuje wyjaśnić Narin, dlaczego chce, żeby została, ale nie potrafi. Narin wie, że musi odejść po rozprawie dotyczącej Masal. Reyhan nie może siedzieć ze wszystkimi przy śniadaniu, bo większość zapachów przyprawia ją o mdłości. Emir stara się usuwać wszystko, co może przeszkadzać jego żonie.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 315 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Narin i Masal nagrywają wiadomość ...

  Narin i Masal nagrywają wiadomość dla Reyhan. Emir zawozi żonę na uczelnię. Cemre telefonuje do Cavidan. Kemal zwierza się Emirowi ze swoich planów. Reyhan zajada się daniem z ulicznego straganu. Oya próbuje
  namówić brata, by zmienił zdanie.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 76/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  W sądzie toczy się proces, ...

  W sądzie toczy się proces, który rozstrzygnie los Achilleasa. Przewidywania prawnika rodziny Mattheou nie napawają optymizmem co do wyroku, a to niepokoi rodzinę - zwłaszcza Melinę, która jest na skaju załamania. Jej wysiłki, aby skontaktować się z Pavlosem Giannakakisem, aby pomógł Achilleasowi w przekazaniu policji dowodów, okazują się bezowocne. Wszyscy w Chanii są zaniepokojeni dramatycznymi wydarzeniami, a większość uważa Sifisa za sprawcę morderstwa Lukii. To dzieli klany Giannakakisów i Mattheou na dwa rywalizujące ze sobą obozy. Olga, próbując pomóc Achilleasowi, zmuszona jest wyjawić Mattheosowi sekretną tożsamość Christosa.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 160 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 160) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Sułtan Ibrahim postanawia oficjalnie ogłosić, ...

  Sułtan Ibrahim postanawia oficjalnie ogłosić, że Osman jest jego synem. Tymczasem Kosem w obawie przed reakcją poddanych robi wszystko, by pozbyć się księcia ze stolicy. Hodża od Dżinów nastawia sułtana przeciwko Kosem.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1367 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 191 (Ojciec Mateusz XV odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Autor kryminałów, Marek Sandecki razem ...

  Autor kryminałów, Marek Sandecki razem ze swoją agentką Moniką Karel rozgląda się na targu staroci za kolejną maszyną do pisania. Przed nim spotkanie autorskie w Sandomierzu. Na komendzie zjawia się aspirant Antoni Dziubak (Bartłomiej Firlet). Oznajmia, że dostał przydział do służby w Sandomierzu. W kawiarni dochodzi do małżeńskiej kłótni między Marią (Halina Skoczyńska) i Oskarem (Marek Siudym) Kurkami. Mężczyzna wyznaje, że odchodzi do innej. Aspirant Dziubak tymczasowo zatrzymuje się na plebanii. Marek Sandecki słabnie w sklepie jubilerskim Oskara. Oskar wybiega po wodę na zaplecze, a w tym momencie Marek kradnie biżuterię i ucieka ze sklepu.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 192 (Ojciec Mateusz XV odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Mateusz odprowadza Emilkę do koleżanki. ...

  Mateusz odprowadza Emilkę do koleżanki. Przed domem dochodzi do kłótni matki Róży, Marceliny (Diana Kadłubowska), z Kornelią, jej macochą. Babcia wzywa policję, bo zauważyła na plebanii bałagan i otwarte drzwi. Policjanci dostają wezwanie do magazynu budowlanego. Mirek Fabisiak (Maciej Wilewski) nie żyje. Zastali na miejscu Kornelię z pistoletem w ręce. Jest w szoku. W czasie przesłuchania Kornelia (Anna Guzik) wyznaje, że dostała dziwny telefon. Pojechała do pracy Mirka, by przyłapać go na rzekomej zdradzie.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 14/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Dziś Alistair Appleton jest w Welsh Borders, gdzie pomaga parze, która ma budżet w wysokości 775 000 funtów. Ich przyszły wiejski dom ma być idealnym miejscem do wychowywania syna i założenia glampingu, czyli ekskluzywnej wersji campingu. Alistair odwiedza również sad na farmie gruszek i poznaje tajniki lokalnej produkcji cydru.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 77/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Wydaje się, że Achilleas stracił ...

  Wydaje się, że Achilleas stracił wszelkie nadzieje na pomyślne zakończenie procesu. Vasiliki stara się dodać otuchy Melinie, aby ta mogła wesprzeć męża. Eurydiki spotyka się z prawnikiem Achilleasa i deklaruje, że jest gotowa dać mu fałszywe alibi, aby go uratować. Słysząc, że Anastasia urodziła syna, Pavlos przygotowuje się do odwiedzenia jej w szpitalu. Jednocześnie nieobecność Antonisa w Chanii, pomimo narodzin dziecka, staje się pożywką dla nowych plotek. Gdy Daphni spotyka Sifisa, dochodzi między nimi do ostrej wymiany zdań. Melina postanawia osiedlić się w Chanii, aby pozostać u boku Achilleasa, nie wiedząc, że ma on jednak inne plany.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 160 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 160) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Sułtan Ibrahim postanawia oficjalnie ogłosić, ...

  Sułtan Ibrahim postanawia oficjalnie ogłosić, że Osman jest jego synem. Tymczasem Kosem w obawie przed reakcją poddanych robi wszystko, by pozbyć się księcia ze stolicy. Hodża od Dżinów nastawia sułtana przeciwko Kosem.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 142 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Germanowi brakuje lekarstw dla zarażonych. ...

  Germanowi brakuje lekarstw dla zarażonych. Leonor, pomaga w kawiarni gotować posiłki dla chorych. Pablo dopada oszusta, który sprzedaje skażoną wodę. Rosina informuje rodzinę, że kolejną zarażoną osobą jest Marco. Guadalupe podnosi Fabianę na duchu.

 • 21:30 Miłość ze smakiem (Love for Starters) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Aby uratować rodzinną restaurację nad ...

  Aby uratować rodzinną restaurację nad jeziorem, utalentowana projektantka wnętrz musi współpracować ze sławnym szefem kuchni, którego zatrudnił jej ojciec. Czy ta relacja zakończy się sukcesem?

 • 23:10 Pensjonaty z pomysłem - Seria I Odc. 15/15 (My Unique B & B) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Jak przy odrobinie kreatywności i ...

  Jak przy odrobinie kreatywności i niewielkim budżecie zmienić zwykłe miejsca w wakacyjne perełki? Co zrobić, by przeciętne obiekty stały się piękne i unikatowe? "Pensjonaty z pomysłem" to cykl, w którym widzowie poznają nietypowe patenty na zagospodarowanie przestrzeni. Eksperci przeprowadzą remont i pokażą, jak w prosty sposób upiększyć teren. Podpowiedzą, co zrobić, by wczasowicze chętnie korzystali z danej oferty i jak odnieść sukces w turystycznym biznesie.

 • 00:05 Historia w postaciach zapisana - Cicha przystań Marii Antoniny (Marie Antoinette) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2013
  Bohaterką kolejnego odcinka francuskiej serii ...

  Bohaterką kolejnego odcinka francuskiej serii "Historia w postaciach zapisana" jest Maria Antonina. Kiedy przybyła do Paryża z dworu Habsburgów w Wiedniu, by poślubić Ludwika XVI, miała zaledwie 14 lat. Niestety, młoda królewska para bardzo szybko straciła popularność. Budżet Francji poważnie ucierpiał w wyniku nieudanych reform finansów państwa oraz wydatków związanych z długotrwałymi wojnami. Winą za to obarczono młodą królową - oskarżono ją o rozrzutność i okrzyknięto Madame Deficit. Wypadki rewolucyjne doprowadziły do stracenia jej małżonka, króla Ludwika XVI, a sama Maria Antonina została uwięziona i skazana przez stronniczy trybunał rewolucyjny na śmierć na gilotynie. Do ostatniej chwili, mimo wielu poniżających ataków i upokorzeń, zachowała niezwykłą królewską godność.
  "Historia w postaciach zapisana" (tytuł francuski: Secrets d'Histoire) to seria programów historycznych, realizowanych przez francuską telewizję publiczną. Gospodarzem cyklu jest znany dziennikarz, Stéphane Bern, którego przodkowie pochodzą z Polski. Każdy z odcinków przedstawia losy wybranej postaci historycznej oraz prezentuje skarby kultury - miejsca i zabytki stanowiące część europejskiego dziedzictwa.

 • 02:00 Ranczo s.I - odc. 5 (seria I, odc. 5) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Polonista Witebski wpada na pomysł, ...

  Polonista Witebski wpada na pomysł, by założyć niezależną lokalną gazetę "Wieść gminna". Zgłosił już projekt do gminy i czeka na decyzję władzy, która, niestety, działa wyjątkowo opieszale. O sprawie
  przypadkowo dowiaduje się Amerykanka, która z całego serca popiera pomysł i natychmiast powiadamia o gazecie proboszcza, prosząc o poparcie. W Wilkowyjach szaleje epidemia grypy. Gorączka, katar, ból głowy dopadły już księdza, wójta i Amerykankę, którą stale podchmielony Kusy próbuje leczyć swoją nalewką z czarnego bzu. Kiedy jej stan się pogarsza, opiekuje się nią troskliwie. Dogląda jej domu, karmi psa. Dziewczyna zaczyna odkrywać jego dobre cechy, uświadamia sobie, że może liczyć na niego w trudnych chwilach. Ale Lucy czuje się coraz gorzej, zaczyna majaczyć w gorączce. Kusy sprowadza lekarza, którego też nie ominęło przeziębienie. Witebski nie rezygnuje z walki o założenie lokalnej gazety. Działa sam, kiedy Lucy leży w łóżku złożona wysoką gorączką. Wójt, przeczuwając nowe kłopoty, przejmuje inicjatywę. Chce mieć nad wszystkim kontrolę i obiecuje nawet dofinansowanie. Polonista, pragnąc poznać opinię publiczną na temat wójta i gminy, przeprowadza uliczną sondę. Przy okazji dowiaduje się, kto jest najbardziej znienawidzoną osobą w okolicy. Kiedy Witebskiego aresztuje policja za przeprowadzanie wywiadów bez dziennikarskiej legitymacji, wójt załatwia mu zwolnienie i oświadcza, że gazeta ma się ukazać za kilka dni. Przerażony polonista próbuje działać, ale właśnie i jego dopada grypa. Tymczasem na najwyższym szczeblu gminnym zapada decyzja, że redaktor Witebski ma być całkowicie zdrowy. Wójt nie chcąc słuchać o chorobie, posuwa się nawet do szantażu. "Wieść gminna" w końcu się ukazuje, a wyczerpany chorobą Witebski trafia do szpitala. W gorączce zatracił jednak instynkt samozachowawczy i napisał krytyczny artykuł o miejscowej władzy, który teraz może przeczytać cała wieś.


 • 03:05 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv