TVP Kobieta - Program TV na poniedziałek 04 marca 2024

 • 05:05 Ojciec Mateusz - odc. 96 (seria VIII odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Kadencja pani burmistrz, Justyny Malec, ...

  Kadencja pani burmistrz, Justyny Malec, dobiega końca. Justyna postanawia ubiegać się o reelekcję. Nieoczekiwanie kampania wyborcza przybiera coraz ostrzejszą formę. Miejscowa gazeta publikuje materiały kompromitujące panią burmistrz. Ktoś podrzucił je w kopercie do redakcji. Z dokumentów wynika, że Justyna Malec zleciła prace budowlane firmie Complex bez przetargu. Justyna zarzeka się, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. Uważa, że ktoś chce ją wrobić. Prosi księdza Mateusza o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy. Grafolog stwierdza, że podpis pani burmistrz na dokumencie jest sfałszowany, ale pieczęć urzędu prawdziwa. Ksiądz Mateusz rozmawia z konkurentami Justyny w walce o stanowisko burmistrza: Joanną Majewską i Konradem Jareckim. Odkrywa prawdę i przywraca dobre imię pani burmistrz. Rozżalona Justyna postanawia jednak zrezygnować ze startu w wyborach.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 97 (seria VIII odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  W Drohiczynie trwają przygotowania do ...

  W Drohiczynie trwają przygotowania do maratonu dla zawodowców oraz amatorów. Imprezę sportową zabezpieczają miejscowi policjanci z komendantem Karpiukiem na czele. Przy rejestracji zawodników dochodzi do szarpaniny między dwoma zawodnikami, Stogą i Pawlukiem. Interweniuje dwóch innych zawodników, Kotlarczyk i Nowak. W maratonie biegnie sam podinspektor Możejko. Natalia z Pluskwą przygotowują w hotelu napoje i posiłki na trasę. Mateusz błogosławi zawodników. Wśród nich jest Staszek Nowak, znajomy Mateusza. W końcu burmistrz Drohiczyna i dyrektor biegu dają sygnał do startu. Prowadzi Staszek; Możejko jest gdzieś na samym końcu peletonu, dotrzymuje mu kroku gwiazda sportu i telewizji, Kotlarczyk. Lider biegu, Staszek, na trzydziestym kilometrze słabnie. Mateusz wzywa karetkę. To rozległy zawał. Mateusz modli się na korytarzu. Staszek zostaje wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W szpitalu trwa konferencja prasowa. Bieg nie zostaje przerwany. Lekarz informuje, że na ciele Staszka odkryto świeże ślady po iniekcji. Podejrzewają doping. Okazuje się, że Staszek już miał kłopoty z dopingiem, za co został zawieszony na dwa lata, a jego kariera biegacza została przerwana. Na trasie Możejko odzyskuje wigor. Kiedy Stoga i Pawluk dowiadują się, co stało się Staszkowi, postanawiają solidarnie pobiec dla Staszka. W tym czasie Mateusz odwiedza hotelowy pokój Staszka. Odkrywa dwie ampułki i dwie strzykawki. Po chwili podjeżdża radiowóz z ekipą techniczną. Zabezpieczają dowody. Pluskwa dopinguje Możejkę na trasie. Badania krwi ze strzykawek rzucają podejrzenie na zawodnika, z którym Staszek dawniej trenował w jednym klubie. Tuż za podium plasuje się Możejko. Zwycięża młody chłopak, Mariańczyk. Na komendzie w Sandomierzu trwa feta na cześć Możejki.

 • 07:00 W labiryncie - Odjazd sto pięćdziesiąt , film fabularny telewizyjny, 1989
  Matka opowiada Krysi o tym, ...

  Matka opowiada Krysi o tym, co zobaczyła w domu. Krysia jest przekonana, że mąż ją zdradza, on to samo myśli o niej. W domu panuje napięta atmosfera, co źle wpływa na stan zdrowia Oli. U Racewiczów nastroje też nie lepsze. Adam sam nie wie, jak się zachować wobec Ewy Glinickiej, Joanna nie może się zdecydować, czy kontynuować znajomość z Burkatem. Co gorsza, Marta wpada w złe towarzystwo. Zainteresowany nią Bajbus stara się jej zaimponować w najgorszy z możliwych sposobów, wciągając w krąg młodych alkoholików i narkomanów. Marta wraca do domu o północy, ledwo trzymając się na nogach.

 • 07:25 W labiryncie - List z Ameryki , film fabularny telewizyjny, 1989
  Po kolejnej sprzeczce małżeńskiej Janek ...

  Po kolejnej sprzeczce małżeńskiej Janek Duraj postanawia wyjechać samotnie w góry na urlop. Tymczasem Krystynę podwozi do domu kapitan Werner i wstępuje na drinka. Zaczynają tańczyć przytuleni i wtedy do mieszkania wchodzi Janek. Marta otrzymuje list z Ameryki. Jej ojciec, były mąż Joanny, zaprasza córkę do USA. Joanna i Adam każą Marcie uczyć się, a nie myśleć o wyjeździe. Dochodzi do kolejnej awantury.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 440 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Emir zabiera Feride do jej ...

  Emir zabiera Feride do jej dawnego domu. Munevver udaje się przekonać Kumru do operacji. Feride dostaje prezent od Emira. Masal prezentuje domownikom swoją pracę domową. Niespodziewanie ginie paszport
  Narin. Songul, jak tylko może, uprzykrza życie Melike. Feride jest w szoku, słysząc propozycję Emira.
  (YEMIN)

 • 09:05 Przysięga s.III - odc. 441 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Feride nie wie, co ma ...

  Feride nie wie, co ma robić. Postanawia zabrać dziecko i wracać z Emirem do domu. Emir wciąż naciska na odpowiedź. Kemal organizuje romantyczną kolację dla Narin, żeby choć na chwilę przestała się martwić o Kumru. Songul zaczyna wprowadzać swoje zwyczaje w domu Hikmeta. Dowiaduje się też o wizycie Feride i Emira w jej starym domu. Postanawia rozmówić się z Feride.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 151/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Anastasia czuje się zraniona, widząc ...

  Anastasia czuje się zraniona, widząc Olgę z Mattheosem. Ma poczucie, że po raz kolejny została zdradzona przez mężczyznę, w którym jest głęboko zakochana. Reaguje niegrzecznie, podczas gdy Diamantis wykorzystuje okazję, by jeszcze bardziej podsycić swoją wściekłość. W Atenach Daphni staje twarzą w twarz z matką, budząc przykre wspomnienia, w przeciwieństwie do Meliny i Achilleasa, którym pobyt w Chanii nieustannie przypomina o początkach ich wielkiej miłości. Ślub Patroklosa i Anny zbliża się wielkimi krokami, a Dimitra robi wszystko, aby nikt się nie zorientował, jak bardzo cierpi. Lukia po raz kolejny obwinia Sifisa, że zrujnował jej życie, wpędzając go w poczucie winy. Myśl, że jego córka będzie dorastać obok nieznanego mężczyzny, którego ma poślubić Aggeliki, przyprawia Sifisa o szaleństwo.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 93 (seria II, odc. 45) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 93) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Sułtan Sulejman i książę Mustafa ...

  Sułtan Sulejman i książę Mustafa wyruszają na wojnę. Hürrem obawia się o życie swoje i swoich dzieci. Sułtanka matka knuje kolejną intrygę; tym razem chce sprawić, by na Hürrem padło podejrzenie o obcięcie języka jednej z nałożnic. Sulejman odrzuca propozycję ugody i dąży do wojny. Aybige zaprzyjaźnia się z Hürrem.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 14:50 Koło fortuny - odc. 1469 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 15:30 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 373 (s. XXIX, odc. 5) Pozory mylą serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Prokurator Wojciech Lanc i jego ...

  Prokurator Wojciech Lanc i jego żona Kinga to małżeństwo, któremu ojciec Mateusz udzielił ślubu dziesięć lat temu. Teraz między małżonkami nie układa się najlepiej. Zanim ksiądz zdołał jakoś im pomóc, Wojciech zostaje zamordowany. Lista podejrzanych wydłuża się z godziny na godzinę. Okazuje się, że sporo osób w mieście miało motyw by pozbyć się prokuratora. Na jaw wychodzą zatargi sąsiedzkie, konflikty rodzinne, a do tego szantaż i chęć zemsty. To jednak nie koniec przestępstw. Policjanci nie tylko muszą znaleźć zabójcę prokuratora, ale też uporać się z włamaniem do sklepu z elektroniką. Do tego dochodzą problemy osobiste aspiranta Nocula, który przestaje ufać swojej żonie Basi. Podejrzewając ją o romans, decyduje się nawet na śledzenie małżonki, co przynosi nieoczekiwane efekty.

 • 16:30 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 374 (s. XXIX, odc. 6) Zimna fuzja serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Do Sandomierza przyjeżdża delegacja naukowców ...

  Do Sandomierza przyjeżdża delegacja naukowców z Instytutu Badań Jądrowych, by przedstawić mieszkańcom zalety elektrowni atomowej. Jednym z prelegentów jest światowej sławy profesor Karol Werner pracujący nad "zimną fuzją". To nie jedyna ważna wizyta w tych dniach. W drodze jest już nadinspektor policji w stopniu generała, który ma wizytować lokalną komendę. Morus stara się wykazać przed zwierzchnikiem, szukając na gwałt nierozwiązanych spraw, by stworzyć sandomierskie Archiwum X. Tymczasem okazuje się, że profesor nie wrócił do hotelu tuż po rozmowie z księdzem Mateuszem, gdy wybierał się na spotkanie ze swoją dawną miłością - Zofią. W grę wchodzą porwanie albo zabójstwo, a nawet międzynarodowy terroryzm. Lokalni policjanci czują, że ta sprawa może ich przerosnąć. Ruszają poszukiwania, pojawiają się sprzeczne tropy, do akcji wkraczają nurkowie przeszukujący rzekę i policjanci z Warszawy. Komendant Morus naciska na podwładnych, by przyspieszyć rozwiązanie sprawy. Ojciec Mateusz ma pewne podejrzenia, a Babcia Lucyna odkrywa w sobie pasję do fizyki kwantowej.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 30/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Alistair Appleton towarzyszy parze w ...

  Alistair Appleton towarzyszy parze w poszukiwaniu domu w North Yorkshire. Para prowadzi pensjonat i dysponuje budżetem w wysokości 650 000 funtów. Podczas pobytu w hrabstwie Alistair odwiedza również zabytkową linię kolejową i pomaga zespołowi uruchomić imponujące lokomotywy, które mają być gotowe na inaugurację sezonu turystycznego.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 152/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Minas jest zdumiony Sifisem, który ...

  Minas jest zdumiony Sifisem, który nalega, aby Andreas, partner Aggeliki, zniknął z pola widzenia. Lukia sugeruje Pavlosowi, że pojedzie do Hiszpanii w celu znalezienia dowodów, których potrzebuje, aby udowodnić Sifisowi, że w przeszłości jego ojciec nie pozostawił rodziny z długami. Diamantis jest bardzo zły na siostrzenicę, gdy Anastasia odmawia współpracy z Olgą, a Sifis nie chce brać udziału w weselu Patroklosa. Christos jest zaskoczony, gdy widzi Mattheosa i Anastasię czule przytulonych. Manolis próbuje przekonać Daphni, aby naprawiła swoją relację z Konstantiną, ona jednak pozostaje niewzruszona. Οlga i Mattheos przyspieszają swoje plany, które mają obnażyć niecne plany Diamantisa... Dimitra jest w złym stanie psychicznym z powodu małżeństwa Patroklosa. Mała Maria wyjawia wszystkim prawdziwe uczucia, jakie żywi do Patroklosa jej matka. Diamantis przyłapuje Melinę na sekretnej randce z Sifisem!

 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 60 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  W zamian za milczenie i ...

  W zamian za milczenie i podanie innej wersji wydarzeń Doukas proponuje Thomasowi nie 10, lecz 20 akrów ziemi, dziesięciu robotników na rok, których opłaci, i sto złotych monet. Thomas i Meletis zeznają, że postrzelili się przypadkiem, podczas gdy Meletis polował na dziki. Eleni nie wierzy Thomasowi, że tak było istotnie, a kiedy chce zerwać z nim znajomość, ten obiecuje jej wyznać prawdę. Zaczyna od słów, że sprowadziła go do Diafani Mirsini po to, by wytropił prawdziwego zabójcę jej syna. Assimina nie chce wrócić do domu Nikiforosa, któremu opowiada o tym, że jego matka zawsze ją źle traktowała i że to ona oparzyła jej rękę. Zdumiona Drosso dowiaduje się też od siostry, że pobyt w domu Sevastosów traktowała jako pokutę za zamordowanie Sergiosa. Assimina odkrywa w książce Drosso swoje zdjęcie ślubne złożone tak, by tylko Nikiforos był na nim widoczny. Nestoras wspomina sytuację, kiedy wysłał syna z misją wysadzenia mostu, w czasie której wpadł w ręce gestapo.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 178 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Cayetana próbuje poniżyć Manuelę, ale ...

  Cayetana próbuje poniżyć Manuelę, ale w obronie żony staje Justo. Celia, na prośbę Trini, spotyka się z Felipe. Dochodzi do kolejnej sprzeczki w więzieniu między Germanem i Santosem. Manuela nie czuje się dobrze w ubraniach, które kupił jej Justo. Cayetana przekonuje sędziego, by pozbawił Germana prawa do wykonywania zawodu.

 • 21:25 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 93 (seria II, odc. 45) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 93) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Sułtan Sulejman i książę Mustafa ...

  Sułtan Sulejman i książę Mustafa wyruszają na wojnę. Hürrem obawia się o życie swoje i swoich dzieci. Sułtanka matka knuje kolejną intrygę; tym razem chce sprawić, by na Hürrem padło podejrzenie o obcięcie języka jednej z nałożnic. Sulejman odrzuca propozycję ugody i dąży do wojny. Aybige zaprzyjaźnia się z Hürrem.

 • 22:25 Fanfan Tulipan (Fanfan La Tulipe) komedia, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Francja 2003
  Stworzona przez XVIII-wiecznych ludowych bardów ...

  Stworzona przez XVIII-wiecznych ludowych bardów postać Fanfana Tulipana - żołnierza-samochwały ucieleśniającego cechy młodego Francuza, kochającego życie, wolność i niezależność, uwielbiającego wino i kobiety - pojawiła się we francuskim kinie już w 1907 r. Prawdziwą sławę zyskała jednak dopiero w 1951 r. dzięki znakomitemu obrazowi Christian-Jacque'a. Jego film skrzył się dowcipem przechodzącym niekiedy w ciętą satyrę, imponował znacznym - jak na ówczesne czasy - rozmachem inscenizacyjnym i błyskotliwą narracją. Twórcy "Fanfana Tulipana" zręcznie połączyli w jednym dziele przygodowość Alexandra Dumasa, humor braci Marx i romantyzm poezji rycerskiej. Jeśli dodać do tego, że główny bohater miał urodę i wdzięk Gerarda Philipe'a, sukces był gwarantowany. Nic zatem dziwnego, że po 50 latach Gerard Krawczyk i Luc Besson próbowali go powtórzyć, składając jednocześnie hołd autorom tamtego klasycznego dzieła.
  Fanfan z filmu Gerarda Krawczyka, który bardzo wyraźnie nawiązuje do znakomitego dzieła poprzednika, przedkłada przyjemność i zabawę nad honor i sławę. Jego główną pasją jest wtajemniczanie młodych dziewcząt w arkana sztuki miłosnej. W końcu jeden z ojców zbałamuconej panny, przyłapawszy Fanfana in flagranti, postanawia zmusić go do ożenku z jego kolejną "ofiarą". Umknąwszy w ostatniej chwili sprzed ołtarza, Fanfan chroni się w szeregi królewskiej armii, chytrze zwabiony przez sierżanta werbunkowego, kuszącego ochotników pieniędzmi i innymi dobrami. Chcąc nie chcąc, Fanfan rusza więc wraz ze swoim oddziałem na wojnę, którą król Ludwik XV toczy z Prusakami. Po drodze młoda Cyganka Adelina, siostrzenica sierżanta, przepowiada mu wspaniałą przyszłość: wedle jej zapewnień młodzieniec zdobędzie nieśmiertelną sławę i poślubi córkę króla!
  Los Fanfanowi sprzyja. Niebawem ratuje on z rąk bandytów podróżujące dyliżansem piękne damy: faworytę Ludwika XV, Madame de Pompadour, i córkę króla, Henriettę, podróżującą ze swoją pochodzącą z Polski opiekunką Wandą. Usiłując dopomóc losowi, Fanfan próbuje pod osłoną nocy dostać się do sypialni królewskiej córki, a więc - jak sądzi - swojej przyszłej żony. Gwałtowna reakcja Henrietty ściąga mu jednak na kark straże. Fanfan zostaje schwytany i osadzony w więzieniu. Czeka go śmierć. W więziennym lochu odwiedza go zakochana w nim Adelina. Dopiero wtedy Fanfan uświadamia sobie, że tak naprawdę to właśnie dla niej mocno bije jego serce. Chcąc ratować ukochanego, Adelina udaje się do pałacu, aby błagać króla o łaskę. Tam wpada jednak w ręce niejakiego Corsiniego, zdrajcy spiskującego na rzecz Prusaków. Ale miłość Fanfana i Adeliny pokona każdą przeszkodę.

 • 00:15 Dzikie serce Europy - Powrót prastarego lasu (Wild Heart of Europe - The Return of an Ancient Forest) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Niemcy 2020
  Las Bawarski w Parku Narodowym ...

  Las Bawarski w Parku Narodowym jest dziki i nigdzie indziej na rozległym terytorium między brzegami Atlantyku a górami Uralu nie ma takich lasów, wrzosowisk, potoków i jezior, które mogą ewoluować zgodnie z ich własną naturą. "Niech natura będzie!" to filozofia parku narodowego. Dzięki temu te lasy żyją. Po katastrofalnej nawałnicy w wyniku burzy w 1983 r. wszystkie wyrwane drzewa zostały pozostawione na ziemi. Z tego rzekomo martwego lasu wyrosła żywotna dzicz. Zagrożone gatunki, takie jak ryś, wilk, łoś i żbik odzyskały ten obszar. Ta koncepcja przyjęła się i służy jako wzór dla wielu innych obszarów chronionych. Ile dzikich terenów potrzebuje ludzkość, aby przetrwać? Czego możemy się nauczyć od dzikiego lasu, aby zachować go dla przyszłych pokoleń w czasach zmian klimatycznych? W filmie usłyszymy wypowiedzi wielu obrońców dzikiej przyrody, między innymi Jane Goodall.

 • 01:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv