TVP Kobieta - Program TV na poniedziałek 05 czerwca 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Wojciech Cejrowski nadal przebywa z ...

  Wojciech Cejrowski nadal przebywa z wizytą u członków afrykańskiego plemienia Himba. Poznajemy ich codzienne życie, metody radzenia sobie z ciągłymi niedoborami wody, sposoby dbania o higienę, ubranie, zasady żywienia, wypasu bydła itd. Wszystkie te sfery są podporządkowane jednemu celowi: przeżyciu w rejonie, gdzie nigdy nie pada deszcz.

 • 06:30 Sześć sióstr - odc. 185 (s. II, odc. 52 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Trwa śledztwo w sprawie handlu ...

  Trwa śledztwo w sprawie handlu opium. Salvadora odwiedza w więzieniu Rodolfo, bardzo zaniepokojony tym, że na jaw może wyjść związek Loygorri z podejrzanym biznesem. Tymczasem policja przeszukuje fabrykę Tejidos Silva, a Diana odkrywa coś zaskakującego. Celia po swoim ostatnim namiętnym spotkaniu z Victorem Dumasem unika młodzieńca, bo nie jest pewna, co tak naprawdę do niego czuje. Francisca zaczyna badać, czy to prawda, że Don Luis i Gabriel zawarli umowę. W końcu Germán postanawia zadenuncjować Karolinę za pożar sklepu. Elisa skupia się na przygotowaniach do ślubu przed rychłym powrotem Don Hilaria do Hiszpanii.

 • 07:30 Trend XXI - odc. 85 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir - ...

  Magazyn o francuskim savoir - vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza. W odcinku m.in. historia herbaty, srebro w modowych trendach oraz abażury z piór.

 • 08:00 Przysięga - odc. 54 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Hikmet daje Reyhan naszyjnik i ...

  Hikmet daje Reyhan naszyjnik i prosi, żeby go nosiła. Cavidan stara się, żeby Emir to zauważył i uznał, że jego żonie zależy wyłącznie na pieniądzach. Sefer zaczyna mieć kłopoty, musi spłacić pożyczkę. Soner dzwoni do Leyli i proponuje jej kurs. Kemal jest zazdrosny. Emir postanawia udawać, że wierzy Reyhan i stara się być dobrym mężem.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 55 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Kemal robi wszystko, żeby Leyla ...

  Kemal robi wszystko, żeby Leyla nie zapisała się na kurs. Odwołuje nawet Sehriye. Ale dziewczyna bardzo chce sprostać jego wymaganiom i stara się zdążyć zapisać na kurs. Reyhan postanawia zrobić tort dla Suny, która ma urodziny. Przeszkadzają jej w tym Cavidam i Cemre. Chcą całą zasługę przypisać sobie.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon I odc. 115/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Eurydiki udaje skruchę i oszukuje, ...

  Eurydiki udaje skruchę i oszukuje, przepraszając wszystkich wokół i jednocześnie kładąc podwaliny pod swój nowy plan. Zaślepiony zazdrością i niemogący poznać prawdy Achilleas chce zerwać z Meliną, ponieważ wierzy, że ma ona romans z Michaiłem. Melina wciąż stara się udowodnić, że mówi prawdę. Tymczasem w Rzymie Anastasia postanawia zostawić przeszłość za sobą i rozpocząć nowe życie z Mattheosem. Zanim zdąży powiedzieć o tym Mattheosowi, po raz kolejny zostaje zraniona - tym razem przez kobietę. Mimo ingerencji Daphni, Eva toczy zaciekłą walkę z Minasem. Nauki, jakich babcia Andriani udziela Konstantinie, okazują się nieskuteczne. Melina jest zdruzgotana i opuszcza dom Mattheou, ale Achilleas idzie za nią, by jednak przekonać ją do powrotu. Kiedy widzi Melinę z Michaiłem, dochodzi do serii nieporozumień.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 1 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 1) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  Kolejna superprodukcja twórców "Wspaniałego stulecia". ...

  Kolejna superprodukcja twórców "Wspaniałego stulecia". Premierowy odcinek telewizja turecka wyemitowała 12 listopada 2015 roku. Serial opowiada o życiu kobiety, która w historii Imperium Osmańskiego odegrała nie mniejszą rolę niż znana ze "Wspaniałego stulecia" sułtanka Hurrem (Roksolana). Mowa tu o Mahpeyker Kosem Valide Sultan Aliyyetü' - San Hazretleri, znanej również jako Mahpeyker Sultan
  lub Kösem (1589 - 1651). Piękna Greczynka imieniem Anastazja, sprzedana w wieku 15 lat do haremu sułtana Ahmeda I, w krótkim czasie została ulubioną nałożnicą, a potem żoną władcy. Wywierała ogromny wpływ na politykę państwa osmańskiego. Dwa razy została regentką: najpierw swojego syna, a później wnuka. Była wybitną postacią podczas tzw. sułtanatu kobiet.
  Odc. 1. Rok 1595. Książę Ahmed, który urodził się 24 lata po śmierci swojego prapradziada Sulejmana Wspaniałego, niespodziewanie obejmuje władzę. Było to możliwe, bo jego starszy brat, Mahmud, został zamordowany na rozkaz ojca. Nowy padyszach jest jeszcze dzieckiem (ma 13 lat), co wzbudza niepokój wśród wezyrów. Ahmed przysięga publicznie, że nigdy nie każe skrzywdzić swojego młodszego brata, Mustafy. Młody padyszach zauważa u swojej babki, sułtanki Safiye, obraz przedstawiający piękną dziewczynę. Sułtanka postanawia sprowadzić do Konstantynopola dziewczynę uwiecznioną na płótnie i ofiarować ją wnukowi w prezencie. Uprowadzona z rodzinnej wsi Anastazja w drodze do Konstantynopola poznaje Iskendera, który chce zostać janczarem i obiecuje, że pomoże jej zbiec.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:40 Przepis dnia s.VI - odc. (40) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szef kuchni, Jurek Sobieniak, przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1235 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 206 (Ojciec Mateusz XVI odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Natalia wyjeżdża na weekend do ...

  Natalia wyjeżdża na weekend do ośrodka SPA przygotowywać catering na kongres lekarzy. Agata (Małgorzata Pieczyńska), szefowa firmy medycznej, prowadzi wykład. Natalia przysłuchuje się prezentacji. Zagaduje ją dziennikarka Marzena (Roma Gąsiorowska). Wieczorem nad jeziorem trwa impreza integracyjna. Rano przy pomoście pracownik znajduje ciało Marzeny. Gibalski i Nocul prowadzą czynności dochodzeniowe. Rozmawiają z Teresą (Katarzyna Gniewkowska), szefową Marzeny. Natalia zeznaje, że wieczorem słyszała jak Marzena z kimś się kłóciła. Na miejscu zjawia się jej mąż, Eryk (Dariusz Wnuk). Marzena odkryła iż nowy lek wprowadzany na rynek przez firmę medyczną był testowany w azjatyckich dzielnicach nędzy i przygotowywała na ten temat artykuł. Policjanci przesłuchują asystentkę Agaty, Dorotę (Katarzyna Kołeczek). Okazuje się, że groziła Marzenie i zostaje aresztowana. Agata zapewnia alibi Dorocie. Teresa zeznaje, że Marzena miała romans z Tomaszem (Leszek Żurek). Natalia rozpoznaje dowód rzeczowy.
 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 207 (Ojciec Mateusz XVI odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. ...

  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. Zatrzymują w parku Marcina Górskiego (Antoni Pawlicki), świadka koronnego w aferze paliwowej, wymknął się ochronie. Policjantom z Sandomierza udało się go namierzyć. Żona Górskiego, Patrycja (Katarzyna Warnke), składa zeznania. Mówi, że mężowi ktoś groził. Furgonetka przewożąca Górskiego zostaje zaatakowana na stacji benzynowej, a świadek uprowadzony. Udaje mu się jednak zbiec. Kradnie samochód i telefon Natalii. Policjanci zarządzają obławę. Pluskwa dostaje dziwny telefon. Nocul ustala, że Pluskwa siedział z Górskim. Mateusz spotyka się na rynku z Noculem w sprawie Górskiego. Policjanci przedstawiają żądania Górskiego prokuratorowi. Nocul podejrzewa, że Pluskwa ich wystawił.


 • 17:30 Sukces jest kobietą - Sezon I odc. 9/10 Karolina Borner cykl reportaży, reportaż, 2023
  Seria, w której prezentujemy historie ...

  Seria, w której prezentujemy historie wyjątkowych kobiet. Wszystkie mogą się poszczycić spektakularnym sukcesem w profesjach, które reprezentują.
  Bohaterką dziewiątego odcinka jest Karolina Borner. Łączy swoją pasję z biznesem. Śpiewa, pisze własne piosenki i rozwija aplikację do treningu głosu dla trenerów wokalnych i wokalistów, opartą na sztucznej inteligencji. Pomysł na nią przyszedł jej do głowy podczas lekcji śpiewu, którymi dorabiała podczas studiów. Zauważyła, że uczniom brakuje informacji zwrotnej, co robią źle i co powinni poprawić, kiedy ćwiczą samodzielnie w domu. Jako absolwentka uczelni biznesowej miała już podstawy, by założyć własny startup. Dziś jej aplikacja zdobywa coraz szersze grono użytkowników, a Karolina jest doceniana jako przedsiębiorczyni.

 • 18:00 Ulepieni z pasji - /14/ Staszek Berbeka magazyn, magazyn, 2022
  Rozmowy Miłki Raulin z ciekawymi ...

  Rozmowy Miłki Raulin z ciekawymi ludźmi, pasjonatami w swojej dziedzinie. Zdobywczyni Korony Ziemi przeprowadziła cykl wywiadów z inspirującymi podróżnikami, sportowcami i marzycielami. Miłka razem ze swoimi niezwykłymi gośćmi zabierze nas na najwyższe szczyty i w najodleglejsze zakątki świata. Będzie inspirująco, odważnie, ale przede wszystkim szalenie ciekawie, bo wszystkie odcinki zrealizowane zostały w wyjątkowych miejscach w całej Polsce.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon I odc. 116/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Achilleas i Michaił kłócą się ...

  Achilleas i Michaił kłócą się z powodu zdjęć, na których reżyser przytula Melinę. W obecności Antonisa Diamantis zawstydza Anastasię, gdy zaczyna zadawać pytania dotyczące jej podróży do Rzymu i tego, czy spotkała Mattheosa. Eva prosi Daphni o pomoc w związku z zachowaniem Sifisa wobec niej. W tym samym czasie Daphni przypadkowo dowiaduje się o morderstwie w Salonikach. Sifis podejrzewa, że za alibi Giorgosa stoi Manousos, więc prosi Minasa, by go śledził. Pewnej nocy Nektarios i Vasiliki prowadzą swobodną rozmowę w domu Mattheou. Świadkiem tego jest Christina, która staje się zazdrosna. Kłócąc się z Nektariosem, mówi coś, co wzbudza jego podejrzenia. Babcia Andriani próbuje pokazać Konstantinie, jak zwrócić na siebie uwagę Mattheosa. W tym samym czasie szuka jej Manolis, który postanawia się z nią ożenić.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 1 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 1) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  Kolejna superprodukcja twórców "Wspaniałego stulecia". ...

  Kolejna superprodukcja twórców "Wspaniałego stulecia". Premierowy odcinek telewizja turecka wyemitowała 12 listopada 2015 roku. Serial opowiada o życiu kobiety, która w historii Imperium Osmańskiego odegrała nie mniejszą rolę niż znana ze "Wspaniałego stulecia" sułtanka Hurrem (Roksolana). Mowa tu o Mahpeyker Kosem Valide Sultan Aliyyetü' - San Hazretleri, znanej również jako Mahpeyker Sultan
  lub Kösem (1589 - 1651). Piękna Greczynka imieniem Anastazja, sprzedana w wieku 15 lat do haremu sułtana Ahmeda I, w krótkim czasie została ulubioną nałożnicą, a potem żoną władcy. Wywierała ogromny wpływ na politykę państwa osmańskiego. Dwa razy została regentką: najpierw swojego syna, a później wnuka. Była wybitną postacią podczas tzw. sułtanatu kobiet.
  Odc. 1. Rok 1595. Książę Ahmed, który urodził się 24 lata po śmierci swojego prapradziada Sulejmana Wspaniałego, niespodziewanie obejmuje władzę. Było to możliwe, bo jego starszy brat, Mahmud, został zamordowany na rozkaz ojca. Nowy padyszach jest jeszcze dzieckiem (ma 13 lat), co wzbudza niepokój wśród wezyrów. Ahmed przysięga publicznie, że nigdy nie każe skrzywdzić swojego młodszego brata, Mustafy. Młody padyszach zauważa u swojej babki, sułtanki Safiye, obraz przedstawiający piękną dziewczynę. Sułtanka postanawia sprowadzić do Konstantynopola dziewczynę uwiecznioną na płótnie i ofiarować ją wnukowi w prezencie. Uprowadzona z rodzinnej wsi Anastazja w drodze do Konstantynopola poznaje Iskendera, który chce zostać janczarem i obiecuje, że pomoże jej zbiec.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 65 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Trwają przygotowania do ślubu Leonor ...

  Trwają przygotowania do ślubu Leonor i Claudia. Maximiliano domyśla się, że córka chce uciec z Pablem i nie staje im na przeszkodzie. Sauro zeznaje, że Cayetana chce wrobić w zabójstwo swojego męża. Victor przygotowuje przyjęcie, na którym panie mają wręczyć prezenty ślubne Leonor. Nocą żebracy wyjadają wszystko. Trini jest załamana.

 • 21:20 Sztuka kłamania (RETOUR DU HEROS, LE) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Belgia,Francja 2018
  Akcja filmu rozgrywa się w ...

  Akcja filmu rozgrywa się w czasach wojen napoleońskich. Kapitan Neuville zaręcza się z niewinną i piękną Pauline Beaugrand. Kapitan to pozbawiony skrupułów kłamca i tchórz. Jego grę od razu przejrzała Elisabeth, starsza siostra przyszłej panny młodej. Postanawia jednak milczeć. Tuż przed ślubem kapitan musi opuścić narzeczoną. Wyjeżdża na front, ale obiecuje pisać listy. Tej obietnicy nigdy nie dotrzyma, ona na próżno czeka na wieści od narzeczonego i bardzo cierpi. Aby ulżyć zrozpaczonej Pauline, Elisabeth pisze do niej listy, udając Neuville’a, a ona wierzy w każde słowo. Pewnego dnia kapitan niespodziewanie wraca do domu. Od tej pory razem brną w kłamstwa, by uchronić kruchą Pauline przed poznaniem bolesnej prawdy.

 • 23:05 Najpiękniejsze hotele świata - s. I, odc. 1 Wielka Brytania (World's Most Incredible Hotels) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Australia 2018
  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata ...

  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata prezentujący luksusowe wnętrza położone w niesamowitych, a czasem zaskakujących lokalizacjach. Co sprawia, że goście odwiedzają te miejsca i ilu ludzi pracuje, aby zapewnić im niesamowite przeżycia? Co czyni hotele wyjątkowymi i dzięki czemu wciąż pozostają na szczycie?
  W tym odcinku odwiedzimy Wielką Brytanię. Zobaczymy hotel umiejscowiony w fortecy z XIX wieku i otoczony morzem. A także hotel, który był chętnie odwiedzany przez księżną Dianę. Jej dawny apartament został nazwany na jej cześć i dedykowany dla kobiet biznesu. W jego asortymencie znajdują się m.in. perfumy stworzone specjalnie dla gości. W hotelowym barze stałym bywalcem był Ian Fleming, brytyjski pisarz, autor powieści o Jamesie Bondzie. I to właśnie tutejsze martini było inspiracją do ulubionego drinka jego bohatera.

 • 00:05 Wszystkie kolory świata - Egipt (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  W kolejnym odcinku serii podróż ...

  W kolejnym odcinku serii podróż do Egiptu. Dotrzemy do piramid w Aleksandrii i do delty Nilu, a także do Kairu, gdzie odkryjemy wyjątkowe muzeum. Nil zaprowadzi nas do Górnego Egiptu, gdzie będziemy podziwiać niezwykłe świątynie. Przeprawimy się przez pustynię, by zanurkować w Morzu Czerwonym.

 • 01:10 Tulipanowa gorączka (Tulip Fever) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania,USA 2017
  Ekranizacja bestsellerowej powieści z 1999 ...


  Ekranizacja bestsellerowej powieści z 1999 roku, brytyjskiej pisarki Deborah Moggach. Akcja zarówno książki, jak i filmu rozgrywa się w XVII - wiecznej Holandii, ogarniętej wówczas tzw. tulipanową goraczką. Jest rok 1637, Amsterdam. To tu żyje główna bohaterka, piękna, krucha i delikatna Sophia. Wychowała się w sierocińcu, skąd zabrał ją i poślubił starszy od niej bogaty wdowiec, kupiec Cornelis Sandvoort. W zamian za małżeństwo Sophii z bogaczem, jej siostry dostają szansę wyjazdu do Ameryki, gdzie czeka na nie ich ciotka. Mijają trzy lata. Sophia nie jest szczęśliwa w małżeństwie. Cornelis myśli tylko o tym, by urodziła mu przyszłego dziedzica majątku. Jego pierwsza żona umarła przy porodzie, nie przeżyło też dziecko. Choć mąż jest jej obojętny, mocno wierząca Sophia z pokorą podporządkowuje się mężowskiej władzy. Jest
  posłuszna i wierna. Do czasu. Nie mając potomstwa, Cornelis chce pozostawić po sobie choć portret ze swoją piękną, młodą żoną u boku. Zamawia obraz u malarza Jana. Przystojny i młody artysta od razu wzbudza zainteresowanie Sophii, a on odwzajemnia jej sympatię. Rodzi się między nimi uczucie. Tymczasem służąca Cornelisów, Maria, spodziewa się dziecka...

 • 02:55 Ranczo s.VII - odc. 88 (seria VII, odc. 10) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Lucy została aresztowana. Zrozpaczony Kusy ...

  Lucy została aresztowana. Zrozpaczony Kusy próbuje się z nią zobaczyć, ale odbija się od prokuratury jak od ściany. Wójtowa, zszokowana faktem, że zobaczyła Lucy w telewizji wyprowadzaną w kajdankach, zaszywa się w domu. Duda nadal realizuje razem z Jagą swój plan wzbudzenia zazdrości w Klaudii. Ta jednak ignoruje demonstracyjne obnoszenie się z uczuciami nowej wilkowyjskiej pary, która "zupełnie przypadkiem" pojawia się wszędzie tam, gdzie wójtówna. Niepijący od lat Kusy załamuje się zupełnie i sięga po butelkę. Na tym zajęciu zastaje go Monika, która pojawia się w dworku parę godzin po aresztowaniu, aby namówić go do wyjazdu i porzucenia Lucy. Do prokuratury zostaje wezwany Więcławski. Na Wilkowyje pada blady strach. Proboszcz, pod wpływem ostatnich przemian duchowych, uznaje, że jego obowiązkiem jest dać świadectwo prawdzie. Wraz z wikarym jadzie po Kusego, pijanego otrzeźwiają przy użyciu sprawdzonych metod i w trójkę wyruszają do prokuratury. Podczas spotkania dochodzi do bardzo nieprzyjemnej rozmowy, w której prokurator posuwa się do gróźb i brzydkich insynuacji pod adresem księdza. Finał tej wymiany zdań jest zaskakujący dla obu stron... W domu senatorostwa wójtowa, bliska ataku serca, w każdej chwili spodziewa się aresztowania, a wójt i Czerepach usiłują dociec przyczyn działania prokuratury. Wreszcie odkrywają prawdę - to nie Lucy jest celem...

 • 03:40 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv