TVP Kobieta - Program TV na poniedziałek 11 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Tym razem Wojciech Cejrowski opowiada ...

  Tym razem Wojciech Cejrowski opowiada o wyspach Vanuatu wchodzących w skład archipelagu Melanezji. Przedstawia genezę powstania tych wulkanicznych wysp oraz dzisiejsze życie w dużym mieście.

 • 06:30 Wszystkie kolory świata - Bangkok mniej znany (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  W tym odcinku - stolica ...

  W tym odcinku - stolica Tajlandii, Bangkok. To jedna z najważniejszych metropolii Azji Południowo - Wschodniej. Rocznie odwiedza ją ponad jedenaście milionów turystów. Dziedzictwo kulturowe Bangkoku łączy w sobie wiele wpływów. Krung Thep - inna nazwa Bangkoku - to skrót, którego rozwinięcie można przetłumaczyć jako: "miasto aniołów, wielka rezydencja szmaragdowego Buddy, niezdobyte miasto boga Indry, wielka stolica świata, wycięta w dziewięciu drogich kamieniach, miasto szczęśliwe i szlachetne w ogromnym pałacu królewskim podobnym do niebiańskiej siedziby, królestwo boskiego wcielenia, miasto poświęcone Indrze i wzniesione przez Wiszwakarmana". Bangkok to olbrzymia, licząca osiem milionów mieszkańców metropolia. Nowoczesne miasto rozwinęło się błyskawicznie. W ciągu niecałych trzydziestu lat Bangkok stał się jednym z najbardziej dynamicznych ośrodków gospodarczych Azji. Miasto znane jest też z podwieszanych autostrad i chaotycznego ruchu drogowego. W cieniu awangardowych wieżowców trwa jednak inny, stary Bangkok, który wart jest odkrycia. Dzielnica Rattanakosin to historyczne i duchowe centrum miasta. Tu znajduje się świątynia Wat Pho, która jest nie tylko miejscem kultu, ale również ośrodkiem nauczania tradycyjnej medycyny, a zwłaszcza sztuki tajskiego masażu. Jej budowa zaczęła się w 1788 roku. Dzięki majątkom zgromadzonym przez kupców z Krung Teph, który początkowo był zwykłym portem handlowym nad Zatoką Syjamską, władcy wznieśli bogato zdobione świątynie, w których kryją się 394 złocone posągi Buddy. Należące do świątyni stupy to unikat na skalę światową. Te budowle wywodzą się z Indii i przedstawiają Buddę w formie stożka. Często przechowywane są w nich relikwie Buddy. Wat Pho to królewskie mauzoleum, dlatego tutejsze stupy kryją prochy książąt, czczone przez mieszkańców Tajlandii. Autorzy filmu przybliżają dwie twarze Bangkoku, tę z tradycjami i tę nowoczesną. Tym, którzy zechcą dokładniej poznać Bangkok, ma on do zaoferowania wiele niespodzianek.

 • 07:25 Podróże Małej i Dużej - s. 3, odc. 5; USA magazyn, magazyn, 2022
  Monika razem z córeczką Laurką ...  Monika razem z córeczką Laurką (2 lata i 10 miesięcy) leci do USA. W tym odcinku dziewczyny pokażą, co ciekawego zobaczyć na Florydzie. Odwiedzą Miami, z jego kubańską dzielnicą Little Havana, pokręcą się po centrum miasta Downtown i po kolorowym Wynwood. Zajrzą też na plaże Miami Beach z malowniczymi, filmowymi budkami ratowników. Pojadą na Key West, najbardziej wysunięty na południe skrawek ziemi amerykańskiej. Tu odwiedzą m.in. Szpital dla Żółwi Morskich, Dom Ernesta Hemingwaya i nie taki mały Mały Biały Dom. Na koniec, w Cristal River, popłyną przezroczystym kajakiem w poszukiwaniu manatów!

  Magazyn,

 • 08:00 Przysięga - odc. 324 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Nigar mdleje na widok wysmarowanej ...

  Nigar mdleje na widok wysmarowanej maścią Cavidan. Gulsum pisze list do siostry. Narin operuje poszkodowaną w wypadku dziewczynę. Cemre przygotowuje obiad dla Talaza. Reyhan idzie z Gulsum odebrać paczkę. Fadime zjawia się u Sehriye i żąda spłacenia długu Hizira. Narin prosi Kemala o rozwód. Gulsum zostaje ranna.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 325 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Gulsum umiera w szpitalu i ...

  Gulsum umiera w szpitalu i Reyhan jest niepocieszona. Ale zastanawia się, dlaczego Gulsum powiedziała przed śmiercią, że nie jest jej siostrą. Kemal jest zaskoczony decyzją Narin. Próbuje zrozumieć, dlaczego Narin chce się rozwieść. Masal wciąż się dopytuje o Narin. Chce, żeby wróciła do domu. Cavidan ma pretensje do Talaza o śmierć Gulsum, a on twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 82/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Atak Nektariosa na świadka - ...

  Atak Nektariosa na świadka - Elsę Marinaki - skutkuje rezygnacją obrońcy i odroczeniem rozprawy na czas nieokreślony. Melina otwarcie oskarża Sifisa o morderstwo Lukii, co doprowadza go do szału. Tymczasem Konstantina upomina Aliki, która oczernia nauczycielkę Minasa. Markos próbuje przemówić do rozsądku Panitsie i Daphni, które głęboko wierzą w niewinność Achilleasa i winę Sifisa, co złości Anastasię. Achilleas załamuje się, gdy w więzieniu odwiedza go babcia Andriani. Sytuacja Achilleasa może się jeszcze pogorszyć, gdy do złożenia zeznań zostaje wezwany Sifis.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 167 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 167) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  W Imperium wrze, w każdej ...

  W Imperium wrze, w każdej chwili może dojść do rozruchów i ataku na seraj. Kosem podejmuje ostateczną decyzję. Wciąż targają nią wyrzuty sumienia, wracają wspomnienia z młodości. Mijają lata. Turhan próbuje usamodzielnić swojego syna i uniezależnić go od wpływowej babki. Kosem postanawia pozbyć się wnuka sułtana i jego matki.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1372 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 205 (Ojciec Mateusz XVI odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. ...

  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. Oznajmia, że dostała pracę w Sandomierzu. Jest dość tajemnicza. Możejko informuje swoich podwładnych, że od pewnego czasu w placówkach handlowych dochodzi do licznych kradzieży. Straty rosną. Rozpoczyna się dochodzenie w tej sprawie. Dziubak i Paruzel odwiedzają supermarket po cywilnemu. Prowadzą obserwacje. Pluskwa zabiera Majkę na plebanię. Okazuje się, że dostała posadę kasjerki w markecie, gdzie doszło do kradzieży. Natalia, babcia szykują urodzinowy obiad dla Pluskwy. Kobylicka przegląda monitoring w markecie. Dyrektor Zieliński zwraca uwagę na Majkę rozmawiającą przy kasie z klientką, Izabelą Halską. Ochroniarz podejrzewa, że skradziony towar jest w walizce, którą kupiła. Justyna proponuje Darii pracę w redakcji. Możejko jest zmieszany tą sytuacją. Kobylicka i Gibalski przesłuchują Majkę. Kobylicka pokazuje Majce znalezione w jej szafce przedmioty pochodzące z kradzieży.


 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 206 (Ojciec Mateusz XVI odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Natalia wyjeżdża na weekend do ...

  Natalia wyjeżdża na weekend do ośrodka SPA przygotowywać catering na kongres lekarzy. Agata (Małgorzata Pieczyńska), szefowa firmy medycznej, prowadzi wykład. Natalia przysłuchuje się prezentacji. Zagaduje ją dziennikarka Marzena (Roma Gąsiorowska). Wieczorem nad jeziorem trwa impreza integracyjna. Rano przy pomoście pracownik znajduje ciało Marzeny. Gibalski i Nocul prowadzą czynności dochodzeniowe. Rozmawiają z Teresą (Katarzyna Gniewkowska), szefową Marzeny. Natalia zeznaje, że wieczorem słyszała jak Marzena z kimś się kłóciła. Na miejscu zjawia się jej mąż, Eryk (Dariusz Wnuk). Marzena odkryła iż nowy lek wprowadzany na rynek przez firmę medyczną był testowany w azjatyckich dzielnicach nędzy i przygotowywała na ten temat artykuł. Policjanci przesłuchują asystentkę Agaty, Dorotę (Katarzyna Kołeczek). Okazuje się, że groziła Marzenie i zostaje aresztowana. Agata zapewnia alibi Dorocie. Teresa zeznaje, że Marzena miała romans z Tomaszem (Leszek Żurek). Natalia rozpoznaje dowód rzeczowy.
 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 19/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Jules Hudson przeszukuje wiejski rynek nieruchomości hrabstwa Somerset w towarzystwie entuzjastycznie nastawionej pary, która może sobie pozwolić na inwestycję rzędu 650 000 funtów. Podczas pobytu w hrabstwie Jules odwiedza również sady jabłkowe Barrington Court i tam próbuje swych sił w tłoczeniu jabłek, z których pozyskuje się tradycyjny cydr.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 83/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Anastasia z dzieckiem przy boku ...

  Anastasia z dzieckiem przy boku podczas spotkania z Pavlosem po raz pierwszy wyznaje swoje najskrytsze uczucia. Christos podąża za Elsą Marinaki i rozpoczyna własne śledztwo, aby pomóc Achilleasowi. Wszyscy z niecierpliwością czekają na zeznania Sifisa. Gdy w końcu zeznaje, zaskakuje wszystkich swoją postawą wobec Achilleasa, a zaślepiona wściekłością babcia atakuje go dwukrotnie - najpierw na sali sądowej, a potem w domu. Mattheos, widząc po raz pierwszy syna Anastasii, jest pod wpływem silnych emocji, wiedząc, że skrywa ona jakąś tajemnicę. Markos zeznaje, że rok temu, podczas procesu Achilleasa na Cyprze, Mattheos szantażował go, aby złożył fałszywe zeznania, które uniewinniły Achilleasa. Takie przedstawienie sprawy wywołuje sensację na sali sądowej i jeszcze bardziej obciąża Achilleasa.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 167 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 167) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  W Imperium wrze, w każdej ...

  W Imperium wrze, w każdej chwili może dojść do rozruchów i ataku na seraj. Kosem podejmuje ostateczną decyzję. Wciąż targają nią wyrzuty sumienia, wracają wspomnienia z młodości. Mijają lata. Turhan próbuje usamodzielnić swojego syna i uniezależnić go od wpływowej babki. Kosem postanawia pozbyć się wnuka sułtana i jego matki.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 145 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Cayetana odwiedza Fabianę, która przysięga, ...

  Cayetana odwiedza Fabianę, która przysięga, że nie zdradzi żadnych jej tajemnic; nakazuje Ursuli, by jej pilnowała. Felipe bezskutecznie usiłuje dostać się do strefy kwarantanny. Tymczasem Celia zaczyna mieć halucynacje i ataki agresji, a Rosina histerii. Stan Marco jest zły. Susana zaś ma szansę opuścić szpital

 • 21:30 Niezapomniany miesiąc miodowy (Honeymoon to Remember, A) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Kiedy narzeczony Avy zostawia ją ...

  Kiedy narzeczony Avy zostawia ją przy ołtarzu, kobieta postanawia wyjechać i cieszyć się miesiącem miodowym bez niego. Czas spędzony w pięknej scenerii pomaga jej dowiedzieć się, czego naprawdę chce od partnera, ale kiedy jej narzeczony pojawia się niezapowiedziany, jest bardziej zdezorientowana niż kiedykolwiek... Czy kobieta wybaczy mężczyźnie, który złamał jej serce?

 • 23:10 Pensjonaty z pomysłem - Seria I Odc. 1/15 (My Unique B & B) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Jak przy odrobinie kreatywności i ...

  Jak przy odrobinie kreatywności i niewielkim budżecie zmienić zwykłe miejsca w wakacyjne perełki? Co zrobić, by przeciętne obiekty stały się piękne i unikatowe? "Pensjonaty z pomysłem" to cykl, w którym widzowie poznają nietypowe patenty na zagospodarowanie przestrzeni. Eksperci przeprowadzą remont i pokażą, jak w prosty sposób upiększyć teren. Podpowiedzą, co zrobić, by wczasowicze chętnie korzystali z danej oferty i jak odnieść sukces w turystycznym biznesie.
  W pierwszym odcinku widzowie zobaczą, jak powstaje piękny pensjonat w starym, rodzinnym kamperze, w otoczeniu zapierającego dech w piersiach kamieniołomu.

 • 00:10 . - Budownictwo przyszłosci (Smart Cities / Bauen für die Stadt der Zukunft) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Austria 2015
  Dokumentalna opowieść o nowoczesnej architekturze, ...

  Dokumentalna opowieść o nowoczesnej architekturze, nowatorskim projektowaniu miast i domów, w których będziemy mieszkać w przyszłości. Na początku XX wieku zaledwie 10 procent światowej populacji mieszkało w miastach. Dziś ta liczba wynosi już 50 proc. Pod koniec tego stulecia ludzkość będzie gatunkiem w przeważającej mierze miejskim. Rozpoczęła się epoka miejska. Ale jak powinny wyglądać miasta przyszłości? Jak powinny funkcjonować? Urbaniści ogólnie zgadzają się, że powinni być ekologiczne, wydajne, zaawansowane technologicznie, a przede wszystkim zrównoważone i w tym celu planują inteligentne miasta przyszłości.

 • 01:10 Ranczo s.I - odc. 12 (seria I, odc. 12) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Gmina Wilkowyje niefortunnie została wytypowana ...

  Gmina Wilkowyje niefortunnie została wytypowana do spotkań z delegacją Unii Europejskiej, która chce wspierać rozwój lokalnych społeczności i namawiać do współpracy, jakby życie i bez tego nie było dostatecznie ciężkie. Mieszkańców gminy ogarnia konsternacja i trwoga. W wyniku wielu złożonych okoliczności ksiądz musi udawać swojego brata i spotyka się z delegacją jako wójt, co wójtowi na krótką metę ratuje życie, ale na dłuższą przysporzy wielu problemów.

 • 05:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv