TVP Kobieta - Program TV na poniedziałek 12 czerwca 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  W tym odcinku dalszy ciąg ...

  W tym odcinku dalszy ciąg tunezyjskich wędrówek Wojciecha Cejrowskiego. Wraz z nim zwiedzamy berberyjskie wioski i różne formy mieszkań: w skałach, w studniach, w namiotach. Posłuchamy opowieści o zwyczajach klanowych, prawodawstwie, strukturze społecznej i rodzinnej Berberów. Przyjrzymy się z bliska pracom domowym i gospodarskim miejscowej ludności.

 • 06:30 Sześć sióstr - odc. 189 (s. II, odc. 56 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  German jest skłonny sprzedać Karolinie ...

  German jest skłonny sprzedać Karolinie swoją część sklepu Villa de Paris. Ze swojej strony inspektor Tobias pojawia się w domu Loygorri, aby przeprowadzić przeszukanie. Równolegle, zdesperowany Miguel wyznaje Benjaminowi, że aktywnie uczestniczył w przemycie opium. W międzyczasie, obawiając się gróźb Don Luisa, Enrique próbuje przekonać syna Gabriela do opuszczenia kraju. Don Luis nagle postanawia skończyć z udzielaniem lekcji muzyki. Diana, Bernardo i Salvador wcielają w życie swój plan definitywnego wrobienia Don Ricarda.

 • 07:30 Trend XXI - odc. 92 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir - ...

  Magazyn o francuskim savoir - vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza.

 • 08:00 Przysięga - odc. 64 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Yonca nocuje w domu Kemala, ...

  Yonca nocuje w domu Kemala, ale on nawet na nią nie spojrzy. Za to Leyla znów lunatykuje i Kemal musi ratować sytuację. Zeynep boi się, że ktoś ją nakryje w domu Reyhan i ucieka. W parku znajduje ją matka.
  Reyhan przybywa na pomoc. Cemre wszystko widzi i podpowiada matce Zeynep, co powinna zrobić. Emir nie umie wybaczyć Reyhan. Zafer przypomina mu o jego uczuciach do żony.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 65 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Zeynep znów ukrywa się w ...

  Zeynep znów ukrywa się w domu Reyhan. Jej matka szantażuje młodą kobietę. Cemre zawiadamia o tym Emira. Leyla dowiaduje się, że dłużnicy porwali jej ojca. Jeśli nie ukradnie poufnych danych z firmy Kemala,
  Talaz zginie. Dziewczyna nie wie, co robić. Kemal podsłuchuje jej rozmowę telefoniczną z porywaczami. Taci pomaga Talazowi, bo chce odzyskać Leylę.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon I odc. 121/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Melina mówi Vasiliki, jak bardzo ...

  Melina mówi Vasiliki, jak bardzo boli ją nagła zmiana zachowania Achilleasa w stosunku do niej. Mimo wszystko obiecuje Sifisowi, że będzie przy nim podczas operacji. Tymczasem Achilleas przekupuje detektywa, by zniknął z pola widzenia Nektariosa. Sifis wspomina swoje szczęśliwe chwile z Meliną, jednocześnie wywierając na Anastasię presję psychiczną, by uniemożliwić jej kontakt z Mattheosem. Diamantis źle reaguje na wieść o tym, że Daphni może być obecna na ślubie Anastasii. Markos jedzie do Salonik z nadzieją, że dowie się, kto próbuje odkopać jego przeszłość. Daphni traci poczucie spokoju z powodu problemów miłosnych Manolisa, Evy i Vasiliki. Achilleas obstaje przy swoim ryzykownym zachowaniu wobec Meliny, podczas gdy Mattheos postanawia wyjawić Anastasii powód, dla którego w przeszłości ją opuścił.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 6 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 6) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  odc. 6 Sułtan, tuż przed ...


  odc. 6
  Sułtan, tuż przed egzekucją, postanawia ocalić życie księciu Mustafie. Podburzeni przez sułtankę Safiye
  janczarzy atakują seraj. Pałacowy medyk odkrywa, że poprzedni sułtan został otruty, lecz zanim zdąży
  powiadomić sułtana, zostaje zabity przez Reyhana agę. Anastazja, która przypadkiem jest świadkiem
  zabójstwa, zostaje schwytana. Reyhan aga postanawia ją utopić w Bosforze.

  Serial kostiumowy,

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1240 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 220 (Ojciec Mateusz XVII odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Z dachu ratusza spada postać ...

  Z dachu ratusza spada postać w czarnej pelerynie. Okazuje się, że to manekin. Marczak zabezpiecza dowody. Elżbieta Chojnowska (Ewa Szykulska) zauważa koło cmentarza postać podobną do tej, która spadła z dachu. Mężczyzna próbuje zaatakować kobietę nożem. Zdarzenie widzi Ewa Kobylicka. Podejmuje pościg. Napastnik ucieka motocyklem. Na komendę trafia list ze zdjęciem zakapturzonej postaci i pogróżkami. Sandomierz jest w rękach Króla Grozy. Do Internetu trafia filmik z akcji na Rynku. Upadek manekina sfilmowano profesjonalnie. Ofiarą napastnika pada Kacper Lipski (Krzysztof Nowakowski). Mateusz rozmawia z jego dziewczyną, Marianną (Klaudia Cygoń). Ta naprowadza Mateusza na trop podejrzanego.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 221 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  W sali regionalnego muzeum kustoszka ...

  W sali regionalnego muzeum kustoszka z siostrą Leokadią, Gibalskim, Noculem, Dziubakiem, Możejką i Mateuszem stoją przed jedną z gablot. W środku widać mały relikwiarz. Z niewielkiej kasetowej ramy zwisa bogato zdobiona kamieniami zawieszka. Nagle w muzeum rozlega się alarm. Ochrona zatrzymuje zbłąkanego Marczaka. W hotelu policjanci relaksują się przy bilardzie. Nagle słychać krzyk pokojówki, która znalazła zwłoki dr. Błażeja Bastygi, szefa delegatury wojewódzkiego konserwatora zabytków. Mateusz informuje Nocula, że wieczorem ofiara niemal staranowała go rowerem. W pokoju Marczaka lokalni policjanci zabezpieczają skradziony z muzeum przedmiot. Marczak zostaje aresztowany. Konserwatorzy stwierdzają, że zawieszka wystawiona w muzeum jest kopią.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 8/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon I odc. 122/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Mattheos w końcu wyjawia Anastasii ...

  Mattheos w końcu wyjawia Anastasii powód, dla którego opuścił ją osiem lat temu. Anastasia jest zszokowana i zdaje sobie sprawę, że jego historia ma pewne braki. Diamantis próbuje obalić wersję Mattheosa, przedstawiając Anastasii własną wersję historii, która bardzo różni się od tego, co mówił Mattheos. Tymczasem Melina jest naprawdę zmartwiona i przerażona prowokacyjną postawą Achilleasa, który coraz częściej wychodzi na biznesowe kolacje z Alexią. Zbliża się ślub Anastasii i Sifis martwi się o wpływ, jaki ma na jego siostrę ma Mattheos. Jednocześnie miłość i czułość Stefanii daje Sifisowi siłę potrzebną do radzenia sobie ze swoim stanem. Nektarios, który jest sfrustrowany sprawą adopcji, zaczyna myśleć o Dimitrze. Tajemnica Daphni o jej ciąży ma zostać ujawniona Diamantisowi w nieoczekiwany sposób.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 6 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 6) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  odc. 6 Sułtan, tuż przed ...


  odc. 6
  Sułtan, tuż przed egzekucją, postanawia ocalić życie księciu Mustafie. Podburzeni przez sułtankę Safiye
  janczarzy atakują seraj. Pałacowy medyk odkrywa, że poprzedni sułtan został otruty, lecz zanim zdąży
  powiadomić sułtana, zostaje zabity przez Reyhana agę. Anastazja, która przypadkiem jest świadkiem
  zabójstwa, zostaje schwytana. Reyhan aga postanawia ją utopić w Bosforze.

  Serial kostiumowy,

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 68 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  German i Manuela odzyskują zegarek. ...

  German i Manuela odzyskują zegarek. Cayetana przyznaje, że wynajęła Saura, by zabił doktora Espinosę. W ten sposób oczyściła swój honor. Nie przyznaje się jednak do kradzieży zegarka. German postanawia
  jak najszybciej załatwić formalności związane z separacją małżeńską i wyjechać z Manuelą. Rodzice Claudia nie zdołają dotrzeć na ślub syna z powodu sztormu. Claudio nie chce jednak przełożyć ceremonii, a Leonor wyznaje, że ją kocha i ma nadzieję, że i ona obdarzy go kiedyś miłością.

 • 21:20 Znów cię kocham (Sealed with a Kiss) komedia, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.USA 2016
  Bradley Suttons zdobył sławę i ...

  Bradley Suttons zdobył sławę i serca wielbicieli swoimi nastrojowymi piosenkami country. Laureat nagrody Grammy najpierw podbił Nashville, teraz robi karierę w Los Angeles, dokąd ściągnęła go jego narzeczona Catherine, oscarowa gwiazda filmowa. Podczas telewizyjnego wywiadu para opowiada o swoich najbliższych planach zawodowych, a także zdradza wielbicielom, że wkrótce planują ślub. W małym rodzinnym miasteczku Bradleya w stanie Teksas program ogląda Sarah Standor. Ożywają wspomnienia. W dzieciństwie mieszkali w sąsiedztwie i przyjaźnili się. Kiedy rodzice chłopaka zginęli tragicznie, musiał wyjechać do sierocińca. Przed rozstaniem przysięgali sobie miłość i wierność. Mieli wówczas po 13 lat, a ich kolega jako syn pastora udzielił im fikcyjnego ślubu w stodole. Bradley podarował wtedy dziewczynie pierścionek swojej zmarłej matki. Nie miał nikogo, a ona była mu najbliższa. Sarah odnajduje pierścionek w swoich skarbach z dzieciństwa i postanawia odesłać Bradleyowi, by teraz mógł dać swojej prawdziwej narzeczonej. Przesyłka z rodzinnego miasteczka przypomina mu miejsce, gdzie spędził szczęśliwe dzieciństwo z rodzicami. Został po nich jeszcze dom, który teraz postanawia odwiedzić, by ewentualnie wystawić na sprzedaż. Kiedy Bradley Suttons wraca do Teksasu, spotyka starych znajomych, którzy wciąż go pamiętają. Odwiedza też Sarah. Dziewczyna została na ranczu swoich rodziców, skończyła weterynarię i otacza opieką chore konie, których właściciele się pozbywają. Okazuje się, że ma poważne problemy finansowe, grozi jej konfiskata majątku. Został jej miesiąc na załatwienie spraw. Ona nie traci nadziei, wierzy, że w tym czasie w końcu przyznają jej dotację. Na tę wiadomość czeka codziennie, ale urzędowe pismo wciąż nie nadchodzi. Bradley postanawia zostać na dłużej w miasteczku i tu tworzyć piosenki do swojej nowej płyty. Dużo czasu spędza z Sarah, pomaga jej w gospodarstwie. Zaczyna coraz bardziej doceniać towarzystwo przyjaciółki z dzieciństwa, przy której czuje się wolny i szczęśliwy. Tymczasem w Los Angeles Catherine szykuje się do hucznego wesela, choć Bradley zawsze chciał mieć cichy i romantyczny ślub.
  (SEALED WITH A KISS/A COUNTRY WEDDING)

 • 23:00 Najpiękniejsze hotele świata - s. I, odc. 2 Afryka (World's Most Incredible Hotels) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2018
  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata, ...

  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata, prezentujący luksusowe wnętrza położone w niesamowitych, a czasem zaskakujących lokalizacjach. Co sprawia, że goście odwiedzają te miejsca i ilu ludzi pracuje, aby zapewnić im niesamowite przeżycia? Co czyni hotele wyjątkowymi i dzięki czemu wciąż pozostają na szczycie?
  W tym odcinku widzowie zobaczą hotele w Szwecji i Finlandii, m.in. w Laponii - hotel zbudowany ze śniegu i lodu, którego jedna część jest całoroczna, a druga istnieje tylko w okresie zimowym i co roku jest odbudowywana. W środku znajdują się rzeźby lodowe tworzone przez artystów z całego świata, a temperatura w pomieszczeniach wynosi minus pięć stopni Celsjusza. Nocowanie w nim to prawdziwa przygoda, tak jak nocleg w szklanym igloo w Szwecji, z którego można podziwiać zorzę polarną przez całą noc.

 • 00:00 Wszystkie kolory świata - Senegal, mędrzec Afryki (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Senegal.

 • 01:10 Księgarnia z marzeniami (Bookshop, The) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania,Niemcy,Hiszpania 2018
  Dramat zrealizowany na podstawie powieści ...

  Dramat zrealizowany na podstawie powieści z 1978 roku pod tym samym tytułem, autorstwa angielskiej pisarki Penelope Fitzgerald. W pierwszoplanową rolę wcieliła się angielska aktorka Emily Mortiner. Reżyserka filmu, Isabel Coixet, z wielkim wyczuciem i wrażliwością ukazuje osobowość głównej bohaterki i jej miłość do książek. Akcja została osadzona w małym angielskim miasteczku pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Florence Green, wdowa w średnim wieku, przeprowadza się do przybrzeżnego spokojnego miasteczka w hrabstwie Suffolk. Kupuje starą, zniszczoną nieruchomość i otwiera tu księgarnię. Najlepszym czytelnikiem wśród lokalnej społeczności jest Brundish, samotny i tajemniczy mieszkaniec domu na wzgórzu. Księgarnia Florence psuje jednak szyki wpływowej pani Gamart, która planowała założyć w tym miejscu centrum sztuki. Na nieszczęście dla Florence, ma ona po swojej stronie członka parlamentu, który jest jej siostrzeńcem. Ale właścicielka księgarni nie zamierza się łatwo poddać. Jej zaangażowanie
  i zdecydowana postawa robią wrażenie na Brundishu, który wspiera ją w walce o utrzymanie księgarni.
  (THE BOOKSHOP)

 • 03:00 Ranczo s.VIII - odc. 94 (seria VIII, odc. 3) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Lucy i Monika próbują z ...

  Lucy i Monika próbują z całych sił przekonać Kusego, że przyjazd Moniki to dla niego najlepsze rozwiązanie. Kusy uważa, że to głupie i jawnie daje upust swemu niezadowoleniu. Monika, na wieść o ognisku, jakie Kusy zrobił wcześniej ze swoich obrazów w ofierze miłości, wpada w szał, oraz traci zainteresowanie Kusym, bo artysta bez obrazów wartości nie przedstawia. Już ma wyjechać, kiedy okazuje się, że to dramatyczne wydarzenie zostało nagrane przez Kingę na komórce. Filmik ma nie tylko wartość emocjonalną, ale może przede wszystkim rynkową; teraz zapał Moniki do reprezentowania Kusego staje się totalny. Totalne jest także jej działanie, aby nakłonić Kusego do malowania. Pietrek gorączkowo próbuje wymyślić hitowy program, który uzasadniłby przedłużenie jego kontraktu. Pomysł podsuwa mu niespodziewanie tak zwane życie codzienne, które we wsi, takiej jak Wilkowyje toczy się najczęściej pod sklepem. Idea, a jednocześnie nazwa programu to "Wybacz mnie" i Pietrek jest pewny, że wpadł na genialne rozwiązanie swojego problemu, bo przecież powszechnie wiadomo, że nic tak nie podnosi oglądalności, jak grzebanie się w cudzych, prywatnych sprawach. Polska Partia Uczciwości w osobie swoich założycieli, senatora i Czerepacha, ma nowe wyzwanie - jak przed wyborami poradzić sobie z tzw. parytetem, skoro w szeregach partii kobiet brak. Senator wpada na pomysł, który Czerepach ocenia jako genialny i przede wszystkim prosty w realizacji. Obaj panowie w swoim zadufaniu zapomnieli tylko o jednym; ich osobiste żony, fundament powodzenia akcji parytet, już dawno przestały być li tylko reprezentacyjnym i niemym dodatkiem przywódców partii. Wśród wielu nowych inicjatyw duszpasterskich wikarych jest także próba założenia chóru przez księdza Macieja, która, z powodu poziomu reprezentantek, kończy się niepowodzeniem. Swój pomysł naprawy życia na wsi przedstawia także ksiądz; plan ten wymaga jednak pozyskania środków finansowych. Zagrożony widmem utraty pracy Pietrek, realizuje swój pomysł hitowego programu. Niestety, w trakcie programu wychodzą pewne scenariuszowe niedociągnięcia prowadzące do dramatycznych, wręcz gorszących skutków. Kiedy Witebski dociera do Wilkowyj i wkracza do swojego studia, okazuje się ono okiem cyklonu.

 • 03:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv