TVP Kobieta - Program TV na poniedziałek 15 kwietnia 2024

 • 05:10 Ojciec Mateusz - odc. 180 (Ojciec Mateusz XIV odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W Sandomierzu trwa inauguracja sezonu ...

  W Sandomierzu trwa inauguracja sezonu pływackiego. Na trybunach są Natalia i Mateusz. Żeńską drużynę prowadzi Alicja Kobus. Diana Świerczewska, chluba drużyny, właśnie otrzymała stypendium. Kiedy wychodzi z pływalni, zaczepia ją Artur. Młodzi sprzeczają się. Diana nie pojawia się na treningu, a rodzice zgłaszają zaginięcie córki. Nocul i Paruzel przeszukują pokój Diany. Policjanci odkrywają niepokojące treści na profilu dziewczyny. Artur rozmawia z Możejko. Pokazuje treść wiadomości jaką dostał od Diany. Policjanci znajdują Dianę pod mostem. Trwa walka o jej życie. Lekarz informuje rodziców, że dziewczyna jest w ciąży. Z raportu wynika, że pod paznokciami Diany jest obcy naskórek.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 181 (Ojciec Mateusz XIV odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Mateusz rozmawia z grupką wiernych ...

  Mateusz rozmawia z grupką wiernych przed kościołem. Ktoś dzwoni do niego prosząc o pomoc. Natychmiast wsiada na rower i jedzie na spotkanie. Niespodziewanie zostaje zaatakowany chloroformem. Porywacz wiąże Mateusza i zamyka w piwnicy. Zaniepokojona Natalia wydzwania do proboszcza cały dzień. Jego komórka jest jednak wyłączona. Porywacz rozmawia z Mateuszem, ale nie chce podać powodu uprowadzenia. Krzyczy, że świat w końcu o nim usłyszy, bo to on pokona Mateusza. Zaginięcie ojca Mateusza to na komendzie sprawa priorytetowa. W środku nocy trwa narada. Rano Nocul przesłuchuje wiernych. Ktoś mówi, że widział księdza jadącego na rowerze w stronę Milczan. Pluskwa i Natalia też ruszają na poszukiwania.

 • 07:00 W labiryncie - Habilitacja , film fabularny telewizyjny, 1990
  Marek opowiada Leonowi o swojej ...

  Marek opowiada Leonowi o swojej wpadce u Duraja. Janek jest wściekły na siebie, że dał się namówić Markowi na udostępnienie mieszkania. Tymczasem Krysia beztrosko odpoczywa na wsi. Telefonowała do mamy i nie rozumie, co matka miała na myśli, mówiąc o obcych w jej mieszkaniu. Stopczyk przychodzi do Adama w sprawie spółki, a także, by podpisać umowę najmu mieszkania. Ponieważ są pewne rozbieżności między poprzednimi ustaleniami, Adam nie podpisuje dokumentu. Janek odwiedza Krysię na wsi. Wymijająco odpowiada na pytania żony odnośnie obcych w domu. Złości się na teściową, że ciągle go nachodzi. Renata odwiedza Izę-barmankę. Rozmawiają o kłopotach z jej synem Igorem. Iza wybiera się do rodziców, by zobaczyć, co się dzieje. Adam szykuje się do egzaminu habilitacyjnego. Joanna życzy mu powodzenia. Czule się żegnają. Dorota rozmawia z lekarzem o operacji. Jest przestraszona perspektywą długiego leczenia. Po powrocie do pracy Marek wypytuje ją o przebieg rozmowy z lekarzem. Dorota boi się, Maria i Marek namawiają ją na leczenie. Joanna, Janek i Leon przychodzą podtrzymać na duchu zdającego Adama. W końcu wychodzi z sali i wszyscy gratulują mu habilitacji.

 • 07:30 W labiryncie - Na wakacjach , film fabularny telewizyjny, 1990
  W instytucie wszyscy gratulują Adamowi ...

  W instytucie wszyscy gratulują Adamowi habilitacji. Dostaje kwiaty od sekretarki Hani, drugi bukiet jest od Danuty. Adam telefonuje do Danuty z podziękowaniem i umawiają się na kolację. Dorota opowiada kolegom o wyposażeniu pawilonu, który instytut wynajął prywatnej firmie. Krysia przypadkowo spotyka na wsi Wernera. Okazuje się, że Krzysztof ma niedaleko działkę. Do instytutu przychodzi Stopczyk, gratuluje Adamowi habilitacji i wręcza mu prezent. Ma również korzystną propozycję dla instytutu - możliwość załatwienia drogiego sprzętu za niewielkie pieniądze. Elżbieta żali się teściowej, że Andrzej prawie nie pisze z Norwegii, tylko dwa razy przysłał trochę dolarów. Na koniec prosi Marię o pożyczkę na wakacje dla Justynki. Sucheccy zamierzają wyjechać na letni wypoczynek. Anna martwi się o dom. Nie chce go zostawić na łasce Maćka. Maria żali się Leonowi, że małżeństwo jej syna nie układa się. Henryk Ostoja przychodzi do Durajów, poszukuje pani Janiny. Janek przekazuje tę informację teściowej. Adam z Danką wybierają się na kolację. Werner składa wizytę na działce Asi Błażyńskiej, u której mieszka Krysia. Podczas wesołej rozmowy Krzysztof oblewa się winem i zdejmuje koszulkę. W tym czasie do pokoju wchodzi Janek, który właśnie przyjechał. Na widok rozebranego Wernera wypada wściekły. Adam odwozi Dankę do domu. Ta zaprasza go na deser.

 • 08:10 Przysięga s.III - odc. 498 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Narin próbuje przekonać Kemala, że ...

  Narin próbuje przekonać Kemala, że zrobiła badania DNA, żeby mu pomóc. Nie chce, żeby żył w kłamstwie. Poza tym uważa, że Masal zechce w przyszłości poznać prawdę. Do Feride przyjeżdża ciotka z Niemiec. Myśli, że Feride wyszła za mąż. Dziewczyna musi jej wszystko wyjaśnić. Songul wciąż knuje i nastawia ciotkę przeciwko Feride.
  (YEMIN)

 • 09:10 Przysięga s.III - odc. 499 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Ciotka Emine postanawia odmienić życie ...

  Ciotka Emine postanawia odmienić życie Feride. Kemal boi się, że straci Masal. Narin namawia go, by odnaleźli prawdziwych rodziców dziewczynki. Talaz wydzwania do Sungul, ale kobieta go ignoruje. Ciotka Emine umawia Feride na randkę. Songul znęca się nad Cavidan.
  (YEMIN)

 • 10:05 Winnice miłości - Sezon II odc. 193/193 (cz. 1) (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Ślub Vasiliki i Minasa mimo ...

  Ślub Vasiliki i Minasa mimo początkowych trudności wreszcie się rozpoczyna. Konstantina za wszelką cenę stara się ukryć prawdziwy powód swojej nieobecności i prosi Daphni o pomoc. W tym samym czasie Kikis jest przewożony do szpitala. Patroklos spotyka się z Diamantisem, który dzieli się z nim dramatycznym wyznaniem. Tajemniczy mężczyzna, który przybył do Chanii i czai się niczym cień za rodzinami Mattheou i Giannakakis, przygotowuje spisek. Wszyscy szykują się na weselne przyjęcie.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 146 (s. III, odc. 19) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 146) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Książę Mustafa wysyła żołnierzy do ...

  Książę Mustafa wysyła żołnierzy do ojca Heleny z prośbą, by pozwolił jej dołączyć do jego haremu. Ten jednak odmawia w obawie przed zemstą okrutnego kupca Abbasa, z którym jest zaręczona jego córka. Mahidevran postanawia dowiedzieć się, kim jest tajemnicza miłość jej syna. Sulejman nie pozwala Ibrahimowi pozbyć się Rustema z pałacu w Konstantynopolu.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:35 Kwiaty na warsztat - Sezon II odc. 14/24 Kiełki , magazyn, 2021
  Tematem tego odcinka są kiełki. ...

  Tematem tego odcinka są kiełki. Joanna Lewandowska mówi, do czego można je wykorzystać we florystyce oraz dlaczego warto je uprawiać i jeść. Omawia też zasady pielęgnacji wcześniej przez nią przygotowanych miniupraw. Przygotowuje uprawy kiełków rzodkiewki, słonecznika, fasoli i pszenicy.

 • 12:50 Wszystkie kolory świata - Normandia (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku wyprawa do Normandii.

 • 13:50 Wszystko dla pań - sezon 1 (The Paradise) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2012
  Denise Lovett (Joanna Vanderham) to ...

  Denise Lovett (Joanna Vanderham) to młoda i ambitna dziewczyna ze wsi, która może liczyć tylko na swój własny spryt. Przybywa do przeżywającego rozkwit gospodarczy Newcastle w nadziei, że wujek (Peter Wight) spełni dawno złożoną obietnicę i zatrudni ją w jego sklepie bławatnym. Na miejscu Denise odkrywa jednak, że jest to niemożliwe. Sklep wuja stracił większość klienteli na rzecz pierwszego w Anglii domu towarowego otwartego naprzeciw.

 • 14:50 Sukces jest kobietą - Sezon I odc. 4/10 Katarzyna Siczek i Paulina Barros cykl reportaży, reportaż, 2023
  Seria, w której prezentujemy historie ...

  Seria, w której prezentujemy historie wyjątkowych kobiet. Wszystkie mogą się poszczycić spektakularnym sukcesem w profesjach, które reprezentują. Bohaterkami tego odcinka są Katarzyna Siczek i Paulina Barros - twórczynie pierwszego na świecie jogurtu z fasoli. Dziewczyny poznały się, gdy pracowały jako dietetyczki dla popularnej firmy cateringowej. Wkrótce okazało się, że łączy je pasja do odkrywania nowych smaków i nowoczesnych technologii, dlatego postanowiły to przekuć na biznes. Dziś ich młoda firma zdobywa coraz więcej klientów i uznanie branży.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 67 (seria V, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Trwa koncert młodego pianisty Juliana ...

  Trwa koncert młodego pianisty Juliana Dębskiego i wiolonczelistki Renaty Rawicz. Po koncercie Stanisław Dębski, ojciec Juliana, prowadzi gości do garderoby syna. Wszyscy widzą, jak Julian stoi z mosiężną lampą w ręce nad nieprzytomną kobietą. Ofiara została uderzona ciężkim przedmiotem w głowę. Wszystko wskazuje na to, że napastnikiem był właśnie Julian. Pianista trafia do aresztu. Na podłodze garderoby policjanci znajdują bardzo drogie szkło kontaktowe. Pobita kobieta powoli odzyskuje przytomność. Ofiarą napadu jest Bożena Igras, dawna ukochana Juliana, która go porzuciła, kiedy wyjechał na zagraniczne stypendium. W śledztwie wychodzi na jaw, że to Stanisław Dębski przyczynił się do ich rozstania. Najważniejsza była dla niego kariera syna. W przerwie koncertu pokłócił się z Bożeną, kazał jej zniknąć. Stanisław przyznaje, że chronił syna przed Bożeną, nie pobił jej jednak. Zagadka zostaje ostatecznie wyjaśniona, dzięki niezwykłej spostrzegawczości księdza Mateusza oraz jego zdolnościom dedukcyjnym.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 68 (seria V, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  W Sandomierzu grasują złodzieje podszywający ...

  W Sandomierzu grasują złodzieje podszywający się pod zakonnice. Podczas napadu na antykwariat zostaje dotkliwie pobity właściciel. Policja nie znajduje żadnych śladów, które mogłyby pomóc w
  zidentyfikowaniu przestępców. Możejko postanawia poprosić księdza Mateusza o pomoc w rozmowach z prawdziwymi zakonnicami. Tymczasem właściciel antykwariatu odzyskuje przytomność i oświadcza, że napastnikiem był Wacław. Zaangażowany w rozwikłanie zagadki ksiądz, w końcu wpada na trop szajki.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 64/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi. Sonali Shah wyrusza ze swoją misją do Kornwalii, gdzie ma za zadanie znaleźć wymarzony dom za 260 000 funtów. Ostateczny termin zakupu zbliża się wielkimi krokami, bo bohaterka tego odcinka zaczyna niebawem nową pracę w Truro. Sonali udaje się także na wybrzeże, aby poznać szczegóły misji grupy surferów i nurków, którzy koordynują kampanię na rzecz oczyszczenia oceanów, przekształcając plastikowe odpady na plażach Kornwalii w nowy materiał nadający się do ponownego wykorzystania.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 193/193 (cz. 2) (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Achilleas, nieświadomy uknutego w tajemnicy ...

  Achilleas, nieświadomy uknutego w tajemnicy planu, znajduje sposób, aby po raz kolejny wyrazić swoją miłość do Meliny. Tuż przed wyjściem na przyjęcie, do Anastasii i Mattheosa docierają straszliwe wieści. Konstantina stara się utrzymać w tajemnicy swoje spotkanie z Kikisem w hotelu, ale Manolis dowiaduje się o wszystkim i postanawia pomścić swój honor. Dimitra poznaje prawdę o romansie Nektariosa z Antigoni. Diamantis podejmuje dramatyczną decyzję. Sifis, Achilleas i Melina wpadają w pułapkę zastawioną przez tajemniczego mężczyznę.

 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 88 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Wszyscy w rodzinie Sevastosów cieszą ...

  Wszyscy w rodzinie Sevastosów cieszą się na wieść, że Assimina spodziewa się dziecka. Eleni próbuje odwieść Assiminę i Drosso od realizacji diabelskiego planu Mirsini, jednak Assimina z niesłychaną u niej zawziętością twierdzi, że nie zmieni zdania i że nie ma już sióstr. Theodossia, której ginekolog stwierdza, iż jest zdrowa, zaczyna z nim romansować. Meletis z Konstantisem obmyślają plan, jak się pozbyć Kleomenisa (zamierzają podstawić mu konia trojańskiego, którym będzie miejscowy homoseksualista Dimitrakis). Przy okazji zdumiony Konstantis dowiaduje się o uczuciu, jakie łączy Meletisa z jego siostrą. Proussalis z ekipą pomocniczą odnajdują ciało Georgalasa Sarandisa. Sierżant zaczyna podejrzliwie patrzeć na Thomasa.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 195 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Rosina i Maximiliano uświadomili sobie, ...

  Rosina i Maximiliano uświadomili sobie, że decyzja o przebudowie dzielnicy może ich zrujnować. Policja aresztowała połowę protestujących mieszkańców, a reszta się boi. Susana nie wie, że Leandro zastawił zakład krawiecki, by zapłacić kaucję za Germana. Leonor postanawia wesprzeć swoim talentem literackim protest sąsiadów z Akacjowej.

 • 21:20 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 146 (s. III, odc. 19) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 146) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Książę Mustafa wysyła żołnierzy do ...

  Książę Mustafa wysyła żołnierzy do ojca Heleny z prośbą, by pozwolił jej dołączyć do jego haremu. Ten jednak odmawia w obawie przed zemstą okrutnego kupca Abbasa, z którym jest zaręczona jego córka. Mahidevran postanawia dowiedzieć się, kim jest tajemnicza miłość jej syna. Sulejman nie pozwala Ibrahimowi pozbyć się Rustema z pałacu w Konstantynopolu.

 • 22:25 Rozegraj to na luzie (Playing it cool) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2014
  Młody pisarz pracuje nad scenariuszem ...

  Młody pisarz pracuje nad scenariuszem do filmu romantycznego, ale cierpi na brak weny twórczej. Nie może pisać o miłości, w którą zwyczajnie nie wierzy. Wyzbył się wszelkich złudzeń, kiedy jako dziecko stracił matkę, która go po prostu opuściła. Od tamtej pory nie potrafi okazywać uczuć, niszczy każdy związek, w który się angażuje. Tymczasem zbliża się termin oddania scenariusza, jest więc jest zmuszony prosić o pomoc przyjaciół. Mają go wesprzeć w stworzeniu romantycznej historii, opowiedzianej na podstawie własnych przeżyć i doświadczeń. Wszelkie wysiłki idą jednak na marne. Niespodziewanie poznaje dziewczynę, która od razu podbija jego serce. Okazuje się jednak, że jego wybranka jest już zaręczona. Ale zgadza się, by pisarz został jej przyjacielem.

 • 00:10 koncert , artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
 • 01:20 Pięć gwiazdek - /12/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Miranda i Manuel kłócą się. ...

  Miranda i Manuel kłócą się. Miranda jest smutna z powodu tego, jak traktuje ją Lucia. Javo dowiaduje się, że Amanda miała wypadek samochodowy i mówi jej, że będzie z nią mieszkał przez kilka dni, aż do wyzdrowienia. Jasmine próbuje go przekonać o uczuciu Amandy, która zrobi teraz wszystko, aby go odzyskać. Virginia podsłuchuje, jak Javo mówi, że wraca do Amandy.

 • 02:05 Pięć gwiazdek - /13/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Carla próbuje dowiedzieć się od ...

  Carla próbuje dowiedzieć się od Lucii, z kim spędziła noc. Ignacio jest nadal w myślach Virginii, ale ta marzy równolegle o Javo. Próbuje zbliżyć się do niego, ale Javo ją odrzuca. Javo nie chce z kolei angażować się w związek z Amandą, ale ta nalega na jego powrót. Nadia udaje się na poszukiwanie Carli, która dzwoni do Sebastiana, aby zabrał ją z hotelu.

 • 04:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv