TVP Kobieta - Program TV na poniedziałek 19 czerwca 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Tym razem Wojciech Cejrowski udaje ...

  Tym razem Wojciech Cejrowski udaje się z wizytą do wioski Indian amazońskich. Opowiada o indiańskich sposobach przetrwania w dżungli: pokazuje, jak powstają łuki i strzały, w jaki sposób Indianie wykorzystują tytoń. Jest to widok dość zaskakujący. Wreszcie krok po kroku śledzimy obrzęd żaby, czyli sapo. Obserwujemy m. in. moment polowania na jadowitą żabę oraz sposób, w jaki jej trucizna działa na człowieka.

 • 06:30 Sześć sióstr - odc. 193 (s. II, odc. 59 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  1913. Siostry Silva są duszą ...

  1913. Siostry Silva są duszą towarzystwa na głównych imprezach wyższych sfer. Ładne, dobrze wychowane, miłe i wyrafinowane. Sześć sióstr cieszy się bezproblemowym życiem, dopóki straszne wydarzenie nagle nie zmieni ich losów. Siostry Silva będą musiały wspólnie walczyć o rodzinę, rzucając wyzwanie społecznym konwencjom czasów, gdy każda kobieta polegała na mężczyźnie.

 • 07:30 Trend XXI - odc. 97 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir - ...

  Magazyn o francuskim savoir - vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza.

 • 08:05 Przysięga - odc. 74 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Yonca, zazdrosna o Kemala, zawiadamia ...

  Yonca, zazdrosna o Kemala, zawiadamia ojca Leyli, że jego córka wyszła za mąż. Sheyla dzwoni do Cavidan w sprawie Cemre. Emir przyprowadza Zeynep do domu. Wściekły Talaz zjawia się w domu Kemala.
  Emir ma nadzieję, że szybko odzyska względy żony.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 75 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Przygnębiona Cemre wraca do domu. ...

  Przygnębiona Cemre wraca do domu. Cavidan zaprasza Suheylę z koleżankami na kawę. Po cichu liczy, że w końcu zostanie przyjęta do ich Stowarzyszenia. Leyla przyznaje się Kemalowi, że ojciec kazał jej się wyprowadzić. Hikmet odwiedza brata w domu i pyta o obrączkę na palcu. Reyhan pociesza Zeynep, którą spotkały nieprzyjemności ze strony Cevidan. Emir przedstawia żonę gościom matki.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon I odc. 127/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Sifis i Antonis są wściekli ...

  Sifis i Antonis są wściekli z powodu obecności Mattheosa na weselu, co doprowadza do niemiłego incydentu. Vasiliki jest oburzona prowokacyjnym zachowaniem Aliki podczas przyjęcia i wyładowuje swoje emocje na Minasie. Markos jest przerażony, gdy dowiaduje się, że sprawa dotycząca zabójstwa handlarza narkotyków zostanie wznowiona. Próbując ukryć to przed braćmi, Nektarios stara się poznać prawdę o swojej adopcji. Konstantina nadal czuje się zawiedziona, gdy widzi, jak potoczyły się losy jej pierwszej miłości. Zaniepokojona Daphni czeka na poznanie płci dziecka. Achilleas w dość dziwny sposób pokazuje Melinie, jak bardzo boi się ją stracić. Oboje są zakochani bardziej niż kiedykolwiek i zbliżają się do siebie po bardzo długim czasie. Jednak Sifis, który naprawdę potrzebuje, aby Melina była przy nim, mówi jej, że idzie na operację.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 11 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 11) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  odc. 11Sułtanka Fahriye ukradkiem spotyka ...


  odc. 11
  Sułtanka Fahriye ukradkiem spotyka się z Mehmedem Girayem. Derwisz dowiaduje się
  o tym za sprawą sułtanki Halime. Szahin Giray spotyka się z przywódcą Celalich i prosi
  go o wsparcie w drodze na tron osmański. Anastazja spotyka Aleksandra, który teraz
  nosi imię Iskender.

  Serial kostiumowy,

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1245 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz s.XVIII - odc. 234 (Ojciec Mateusz XVIII odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Na komendzie zjawia się matka ...

  Na komendzie zjawia się matka Dziubaka, Anna. Informuje syna, że musi porozmawiać z przełożonym o jego problemach. W komisie meblowym trwa impreza urodzinowa Stefana Kasperka. Jubilat decyduje się przespać w sklepie, a jego syn Tomasz wraca do domu. W komisie zjawia się młodszy syn Stefana, Paweł. Dochodzi do spięcia. Rano Tomasz i pracownik komisu Jurek znajdują ciało Stefana. Gibalski odwiedza rodzinę Jareckich, od której zostały zabrane meble do komisu. Eliza i Rysiek opowiadają legendę o skarbie, który ukrył ich dziadek. Dziubak niechętnie wraca do domu. Okazuje się, że jego matka Anna ma alergię, więc oddała jego ukochanego kota sąsiadce na przechowanie. Tomek i pracownik komisu, Mirek, dostarczają do Dziubaka toaletkę, którą kupiła jego matka. Podczas próby montażu kobieta znajduje w skrytce złote monety i klucze.

 • 16:30 Ojciec Mateusz s.XVIII - odc. 235 (Ojciec Mateusz XVIII odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Natalia spotyka u fryzjera kuzynkę ...

  Natalia spotyka u fryzjera kuzynkę Pluskwy, Majkę. Grażyna Krupska, właścicielka zakładu, zatrudnia Majkę w salonie. Nocul czeka na Kobylicką pod domem. Widzi jak Ewa rozmawia z sąsiadem, Wojtkiem. Zauważa nić sympatii łączącą Ewę z Wojtkiem. Kobylicka z Noculem zauważają potrąconą kobietę. Okazuje się, że to Grażyna. Świadek twierdzi, że kierowca najechał na nią z premedytacją. Nieprzytomna Grażyna trafia na stół operacyjny. W szpitalu Ewa i Nocul spotykają Wojtka. Okazuje się, że jest świetnym chirurgiem. Kobylicka i Dziubak przesłuchują fryzjerki w zakładzie, a Mateusz i Pluskwa zaczynają własne dochodzenie... Natalia spotyka u fryzjera kuzynkę Pluskwy, Majkę. Zatrudniła ją tu Grażyna Krupska, właścicielka salonu.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 13/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon I odc. 128/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Decyzja Meliny o wyjeździe na ...

  Decyzja Meliny o wyjeździe na Kretę na operację Sifisa rozwściecza Achilleasa i doprowadza go do skrajności. Minas i Vasiliki kłócą się o to, czy Melina powinna zostać w ich domu, czy nie. Sifis podsuwa pomysł na rozwiązanie tego problemu. W tym samym czasie Aggeliki otwiera się przed Sifisem i mówi mu, co naprawdę do niego czuje. Sifis jest jednocześnie i bardzo wzruszony, i zmartwiony. Nowy detektyw mówi Nektariosowi, że jego akt urodzenia jest fałszywy, a to skłania go do poproszenia braci o badanie DNA. W międzyczasie Daphni dowiaduje się o tajnych spotkaniach Diamantisa i Eurydiki. Nie zamierza trzymać języka za zębami.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 11 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 11) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  odc. 11Sułtanka Fahriye ukradkiem spotyka ...


  odc. 11
  Sułtanka Fahriye ukradkiem spotyka się z Mehmedem Girayem. Derwisz dowiaduje się
  o tym za sprawą sułtanki Halime. Szahin Giray spotyka się z przywódcą Celalich i prosi
  go o wsparcie w drodze na tron osmański. Anastazja spotyka Aleksandra, który teraz
  nosi imię Iskender.

  Serial kostiumowy,

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 71 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Cayetana się nie poddaje. Grozi ...

  Cayetana się nie poddaje. Grozi Germanowi, że nigdy nie odda mu córki i usiłuje ją nastawić przeciwko niemu. Claudio roztacza przed Leonor uroki ich przyszłej podróży poślubnej. Servando wyremontował automat Victora. Czy aparat będzie działał? Tymczasem Leonor oddaje się Pablowi, by Claudio nie był tym pierwszym.

 • 21:20 Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (All Roads Lead to Rome) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2015
  Maggie jest nauczycielką i mieszka ...


  Maggie jest nauczycielką i mieszka w Nowym Jorku. Samotnie zajmuje się nastoletnią córką Summer, która sprawia duże kłopoty wychowawcze. Aby nawiązać lepsze relacje ze zbuntowaną nastolatką, postanawia zabrać ją w podróż do Europy, a konkretnie do Toskanii, dokąd sama często jeździła w młodości. Kiedy docierają na miejsce, Maggie przypadkowo wpada na swoją byłą sympatię, przystojnego Luca, który wciąż jest kawalerem i mieszka ze swoją 80 - letnią matką Carmen. Summer i Carmen szybko znajdują wspólny język i zaprzyjaźniają się. Nastolatka tęskni za swoim chłopakiem, którego zostawiła w Nowym Jorku, a starsza pani wzdycha do narzeczonego Marcelino i zamierza w tajemnicy go poślubić wbrew synowi, który nie pochwala tej decyzji. Carmen i Summer porywają samochód Luki i i wypuszczają się do Rzymu. Tymczasem ożywa uczucie łączące kiedyś Maggie i Lucę, wracają najpiękniejsze wspomnienia.


 • 22:55 Najpiękniejsze hotele świata - s. I odc. 3 Szwecja i Finlandia (World's Most Incredible Hotels) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2018
  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata, ...

  Przewodnik po najpiękniejszych hotelach świata, prezentujący luksusowe wnętrza położone w niesamowitych, a czasem zaskakujących lokalizacjach. Co sprawia, że goście odwiedzają te miejsca i ilu ludzi pracuje, aby zapewnić im niesamowite przeżycia? Co czyni hotele wyjątkowymi i dzięki czemu wciąż pozostają na szczycie?
  W tym odcinku widzowie zobaczą hotele w Szwecji i Finlandii. W Laponii odwiedzimy hotel zbudowany ze śniegu i lodu, którego jedna część jest całoroczna, a druga istnieje tylko w okresie zimowym i co roku jest odbudowywana. W środku znajdują się rzeźby lodowe tworzone przez artystów z całego świata, a temperatura w pomieszczeniach wynosi minus pięć stopni Celsjusza. Nocowanie w nim to prawdziwa przygoda, tak jak nocleg w szklanym igloo w Szwecji, z którego można podziwiać zorzę polarną przez całą noc.

 • 23:55 Wszystkie kolory świata - Burgundia (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Burgundia.

 • 01:05 Zeszłej nocy (Last night) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja 2010
  Michael wyjeżdża w podróż służbową ...

  Michael wyjeżdża w podróż służbową z atrakcyjną współpracownicą, a jego żona spotyka swoją dawną miłość.

 • 02:35 Ranczo s.VIII - odc. 100 (seria VIII, odc. 9) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  W domu senatora Kozioła gorąco ...

  W domu senatora Kozioła gorąco jak na przedwyborczym wiecu. Kozioł przemawia do lustra w przedpokoju, jego żona Halina do oparcia kanapy, on agituje na rzecz jedynej w kraju partii uczciwych, ona zaś na
  rzecz podniesienia demograficznych wskaźników. Kusy, po incydencie w galerii, zostaje zmiażdżony przez krytyka, który w ogóle nie widział jego obrazów. Lucy jest w totalnym szoku; jak to możliwe, że po tak spektakularnym sukcesie w Nowym Jorku, w kraju jest zupełnie odwrotnie, na dodatek ogólnonarodowej krytyce towarzyszą inne niż artystyczne powody. Na Wilkowyje spada akurat porównywalna tylko z biblijną plagą szarańczy plaga fotoreporterów. Jak szybko uznaje Czerepach wrogowie polityczni wypuścili tę sforę, naturalnie w celu skompromitowania senatora. Franceska, po interwencji w sprawie domowej przemocy, wpada na pomysł organizacji kursu Krav magi, czyli skutecznej sztuki samoobrony dla miejscowych kobiet. Kurs natychmiast cieszy się dużą popularnością, a zapał uczestniczek trzeba raczej powstrzymywać, niż rozniecać, zwłaszcza w czasie ćwiczeń terenowych. Klaudia swoimi metodami doprowadza do konfliktu pomiędzy Fabianem i Jagną. Najczarniejszy jednak czas nastał dla Lucy, która przekonuje się, że lojalność współpracowników jest ułudą, sympatia mieszkańców pobożnym życzeniem, a sprawiedliwa ocena jej pracy nikogo nie obchodzi. Do tego dochodzi kompletna porażka Kusego na krajowym rynku sztuki. Nie ma się zatem nawet co dziwić, że Lucy przychodzi do głowy myśl równie radykalna, co logiczna - rzucić wszystko i wyjechać do Ameryki.

 • 03:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv