TVP Kobieta - Program TV na poniedziałek 22 kwietnia 2024

 • 05:05 Ojciec Mateusz - odc. 194 (Ojciec Mateusz XV odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Anna wraz z Olą zjawia ...

  Anna wraz z Olą zjawia się we dworze Jeremiego Rokitnickiego. Jeremi oprowadza synową i wnuczkę po dworze. Oglądają drzewo genealogiczne rodziny. Do dworu przyjeżdża syn Jeremiego, Filip, z którym Anna jest w separacji. Towarzyszy mu modelka Jagoda. Mateusz i Natalia są świadkami kłótni Anny z Jeremim. Anna w pośpiechu opuszcza dwór z córką. Jeremi jest zły na Filipa. Ojciec Mateusz dokonuje święcenia posiadłości. Wkrótce Dziubak i Nocul dostają wezwanie do dworu. Okazuje się, że Jeremi Rokitnicki został zamordowany. Martwego właściciela dworu znalazł administrator Roman. Przy Jeremim siedziała Anna.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 195 (Ojciec Mateusz XV odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Mateusz rozmawia z Haliną Łącką, ...

  Mateusz rozmawia z Haliną Łącką, której córka zaginęła przed laty. Przedstawia mu Lilianę, która jest medium. Okazuje się, że Liliana ma wizje, w których powraca Aneta. Mateusz na prośbę Haliny idzie na policję.
  Możejko i Nocul rozmawiają z Lilianą. Opisuje ona miejsce, gdzie jej zdaniem ma przebywać Aneta. Policjanci dokonują niezwykłego odkrycia we wskazanym miejscu.

 • 07:00 W labiryncie - Upadek , film fabularny telewizyjny, 1990
  Monika i Danuta krytycznie odnoszą ...

  Monika i Danuta krytycznie odnoszą się do Joanny, która nie wywiązuje się ze swych zobowiązań wobec ich spółki. Monika domyśla się, że dziwne zachowanie Joanny może być spowodowane jej problemami małżeńskimi. Po powrocie Krystyny z Krakowa, gdzie była na zaproszenie Mayera, matka przestrzega ją, że takie nadskakiwanie szefa może doprowadzić do romansu. Lekarz stara się przekonać Dorotę, aby przełamała swój lęk i zaczęła obciążać zoperowaną nogę. Mayer zaprasza Krystynę na koktajl do Victorii. Pani Maria żali się Leonowi na postępowanie swego syna i krytycznie odnosi się do jego filozofii życiowej. Marek informuje kolegów o zasłyszanej plotce o planowanych zwolnieniach w instytucie. Matka Krystyny zaprasza pana Henryka Ostoję, który wyraźnie imponuje jej swoją witalnością i żywotnością, na kolację. Szef Joanny podczas kolaudacji jej programu o modzie bardzo krytycznie wyraża się o tej audycji. Druzgocąca ocena szefa sprawia, że Joanna z kolegą idzie na wódkę, aby odreagować stres. Elegancki ubiór Maćka zadziwia panią Annę, lecz jeszcze bardziej dziwi się, że Maciek wraca z egzaminu, o którym mówił, że zdał przed wakacjami. Podczas rozmowy Maciek wyraża lekceważący stosunek do wyższego wykształcenia, a z podziwem odnosi się do ludzi kombinujących, robiących interesy. Pani Janina gości na kolacji pana Henryka. Adam robi wymówki Joannie z powodu jej późnego powrotu do domu i za sięganie po alkohol. Dorota próbuje w szpitalu przejść się o kulach, lecz jej spacer kończy się bolesnym upadkiem.

 • 07:30 W labiryncie - Zemsta , film fabularny telewizyjny, 1990
  Lekarz bada nogę Doroty po ...

  Lekarz bada nogę Doroty po jej wieczornym upadku. Pani Janina robi Krystynie wymówki z powodu jej późnego powrotu ze spotkania z Mayerem i wyraża zdziwienie, że szef tak nadskakuje jej córce. Maciek naprawia korki w domu pani Anny. Leon podczas wizyty Racewicza w pracowni pyta dyrektora, ile jest prawdy w plotkach o szykujących się zwolnieniach w ich placówce naukowej. Joanna odwiedza Krystynę w jej pracy i przyznaje się przyjaciółce, że jest alkoholiczką, że podejrzewa męża o romans z inną kobieta i opowiada o swoich problemach zawodowych. Renata, jadąc taksówką, zauważa Igora w towarzystwie pana Edka. Marek odwiedza w szpitalu Dorotę i wyraża niepokój o to, jak sobie ona poradzi po wyjściu ze szpitala. Dorota na pożegnanie całuje Marka. Joanna podczas spotkania w Klubie AA przyznaje się, że ostatnio sięgnęła
  po alkohol. Grupa rozważa problemy Joanny. W grupie znajduje się Renata. Renata po powrocie do domu przestrzega Igora przed wchodzeniem w układy z Edkiem. Maciek, wracający wieczorem do domu, zostaje napadnięty przez nieznajomych mężczyzn. Ciężko pobity zjawia się w domu Sucheckich.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 508 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Masal chce iść z rodzicami ...

  Masal chce iść z rodzicami do sądu. W rezydencji Tarhunów zjawia się Umit z rodziną i oficjalnie prosi o rękę Feride. Iliyas prowokuje w sądzie Kemala. Przedstawione argumenty nie przekonują sędziego. W ostatniej chwili zjawia się niezapowiedziany świadek. Emir namawia Feride, żeby nie wychodziła za mąż.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga s.III - odc. 509 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  W domu Hikmeta i Emira ...

  W domu Hikmeta i Emira odbywają się zaręczyny Feride i Umita. Emir nie chce w nich uczestniczyć. Songul naciska na szybki ślub. Chce się pozbyć z domu Feride. Emir zaczyna mieć wątpliwości. Podejrzewa, że Feride chce wyjść za mąż za kogoś, kogo nie zna i nie kocha, z jego winy. Narin odwiedza Kumru i potem źle się czuje. Kemal z rodziną świętuje zwycięstwo w sądzie. Iliyas i Kumru postanawiają się zemścić.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon III odc. 6/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 155 (s. III, odc. 28) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 155) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Trwają poszukiwania Abbasa agi, podejrzanego ...

  Trwają poszukiwania Abbasa agi, podejrzanego o napaść na księcia Mehmeta. Hürrem obwinia księcia Mustafę. Sulejman każe Mustafie pozbyć się ukochanej z haremu. Nigar bezskutecznie próbuje zobaczyć się z córką. Zazdrosny o Ibrahima paszę Rüstem nie pozwala kobiecie samotnie opuszczać domu.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:35 Kwiaty na warsztat - Sezon II odc. 15/24 Donica pełna pożytku dla zapylaczy , magazyn, 2021
  Joanna Lewandowska opowiada o wiosennych ...  Joanna Lewandowska opowiada o wiosennych kwiatach i ich wykorzystaniu we florystyce. Pokazuje donicę wypełnioną pożytkiem dla zapylaczy.


 • 12:50 Wszystkie kolory świata - Kongo, serce Afryki (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Kongo.

 • 13:50 Wszystko dla Pań - sezon 2 (The Paradise - season 2) , film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
  Pierwszy w Anglii, elegancki dom ...

  Pierwszy w Anglii, elegancki dom towarowy ponownie otwiera przed nami swe podwoje, zapraszając do poznania dalszych losów bohaterów tej niezwykle barwnej i wciągającej opowieści o rywalizacji, miłości i ambicji. Minął rok odkąd Moray, właściciel "Paradise", podjął jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Denise nadal pracuje jako ekspedientka i doskonale sobie radzi w świecie damskiej mody. Losy sklepu są jednak niepewne, zwłaszcza że na scenę wkracza nowy gracz - inteligentny i bezwzględny Tom Weston. A odrzucona Katherine nie może zapomnieć o utraconej miłości, mimo że ma szansę rozpocząć nowe życie.... W scenerii pełnego przepychu wiktoriańskiego domu towarowego rozgrywa się pasjonująca historia przepełniona emocjonalnymi rozgrywkami i intrygami, w których stawką jest szczęście...

 • 14:50 Pięknie przyprawiONA - Sezon III odc. 6 /12 Resztki na stole, czyli zdrowe NO WASTE magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Jak wykorzystać do końca zakupione ...

  Jak wykorzystać do końca zakupione produkty, czyli nie tylko oszczędzamy i dbamy o planetę, ale też jemy z pełnią smaku. Zastanowimy się nad tym, na czym polega trend NO WASTE w kuchni.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 81 (seria VI, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Do Sandomierza przyjeżdżają na weekend ...

  Do Sandomierza przyjeżdżają na weekend dwaj biznesmani, Robert Król i Krzysztof Jasło. Przygotowują się do przetargu, który ma ogłosić burmistrz. Do miasta zabrali też swoje towarzyszki, Renatę i Marię. W czasie, kiedy panowie załatwiają interesy, kobiety zwiedzają miasto i robią zakupy. Mateusz postanawia odnowić zakrystię i umawia się, że zajmie się tym Wojtek. W nocy, na hotelowym parkingu, zostaje znaleziony martwy Robert. Prowadzący sprawę policjanci podejrzewają, że to Wojtek zabił Roberta. Mateusz nie wierzy w winę chłopaka i pomaga policjantom w wyjaśnieniu sprawy.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 82 (seria VI, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Zbliża się Boże Narodzenie, wokół ...

  Zbliża się Boże Narodzenie, wokół panuje świąteczny nastrój. Mateusz spotyka Barbarę. Wie, że znowu uciekł z domu jej syn. Barbara wierzy, że Radek wróci na święta do domu. Po raz kolejny przychodzi do komisariatu z prośbą o poszukiwanie syna, jednak policjanci lekceważą jej zgłoszenie. Okazuje się, że Barbarę odwiedził ojciec dziewczyny Radka. Joanny jest w ciąży i twierdzi, że ojcem dziecka jest Radek. Czy chłopak wróci na święta do domu?

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 69/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Tym razem w poszukiwaniu wymarzonego domu Jonnie Irwin będzie towarzyszył parze kreatywnych Kalifornijczyków, którzy, mając do dyspozycji budżet wynoszący 500 000 funtów, chcą zmienić styl życia i przeprowadzić się do Walii. Jonnie wybierze się także na spacer w towarzystwie lam w Złotej Dolinie w Herefordshire, gdzie będzie obserwował ich szczęśliwe życie na brytyjskiej wsi.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 7/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 19:30 Przeżyć katastrofę - strategie przyrody (Nature's Survivors / Survivre aux catastrophes - Les stratgies de la nature) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2021
  Cyklony, pożary, trzęsienia ziemi, erupcje ...

  Cyklony, pożary, trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów. Jak na katastrofy naturalne reagują rośliny i zwierzęta? Niektóre przewidują kataklizmy i uciekają w porę, inne muszą je przeżyć. Walczą z nimi. Opowieści autochtonów świadczą o zmyślności przyrody w takich sytuacjach. Naukowcy zastanawiają się, jak fauna i flora radzi sobie z porywami gniewu naszej planety. Odkrywają zadziwiające strategie przeżycia i usiłują rozwiązać wiele zagadek. Czy naturalna selekcja pomogła roślinom i zwierzętom uodpornić się na najgorsze katastrofy? Czy mogą na nich skorzystać? Czy będą w stanie stawić czoło nowym wyzwaniom stworzonym przez człowieka? Planeta się ociepla. Pożary, powodzie i cyklony są coraz częstsze. Czy przyroda może dalej żonglować z katastrofami? Już w starożytności wspominało się o zwierzętach - strażnikach zapowiadających katastrofy naturalne. Gady, gęsi czy psy ratowały przed katastrofami. Ale zjawisko to nie zostało poważnie zbadane.

 • 20:35 Akacjowa 38 - odc. 198 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Maximiliano zostaje postrzelony przez strażników. ...

  Maximiliano zostaje postrzelony przez strażników. Justo coraz gorzej traktuje Manuelę. Susana decyduje się sprzedać Cayetanie swoją pracownię krawiecką. Felipe przyjmuje propozycję Arandy. Podczas nieobecności Juliany, Maria Luisa pomaga Victorowi w kawiarni. Leonor kończy pisać sztukę na cześć ulicy Akacjowej.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 155 (s. III, odc. 28) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 155) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Trwają poszukiwania Abbasa agi, podejrzanego ...

  Trwają poszukiwania Abbasa agi, podejrzanego o napaść na księcia Mehmeta. Hürrem obwinia księcia Mustafę. Sulejman każe Mustafie pozbyć się ukochanej z haremu. Nigar bezskutecznie próbuje zobaczyć się z córką. Zazdrosny o Ibrahima paszę Rüstem nie pozwala kobiecie samotnie opuszczać domu.

 • 22:30 Miłość o smaku cytryny (Love Under The Lemon Tree) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Kanada 2022
  Aspirująca fotografka Beck postanawia wziąć ...

  Aspirująca fotografka Beck postanawia wziąć udział w prestiżowym konkursie fotograficznym, a obiektem jej zdjęć ma być urokliwa wyspa Serenity. Beck zatrzymuje się na farmie cytryn, której właścicielem jest przystojny Joshua. Para zawiera umowę: mężczyzna pokaże jej najpiękniejsze miejsca regionu, a Beck pomoże mu w promocji farmy. Podczas wspólnych wycieczek odkrywają, że zaczyna łączyć ich uczucie. Czy miłość jest im pisana?

 • 00:15 O miodzie i ludziach (Of Honey and the Man / Du Miel et des Hommes) , film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2017
  Film dokumentalny o pszczołach, produkcji ...

  Film dokumentalny o pszczołach, produkcji miodu i człowieku, który ma wpływ na ich kondycję. Pszczoły to hodowane od wieków owady, które produkują miód i są niezwykle potrzebne przyrodzie. Zbierają nektar i pyłek kwiatów, który jest ich pożywieniem i zapylają rośliny owadopylne (np. drzewa owocowe, rzepak). Rośliny, które dostarczają pszczołom surowca do produkcji miodu są nazywane miododajnymi. Niestety, te owady są zagrożone. Gdyby pszczoły wyginęły, życie ludzkie byłoby w niebezpieczeństwie. To od nich w dużej mierze zależy produkcja żywności dla ludzi. Bez pszczół rośliny nie mogłyby się rozmnażać. Niestety, w ciągu kilku lat populacja pszczół zmniejszyła się o kilka miliardów. Rolnicy na całym świecie próbują naprawić szkody, wyrządzone przez człowieka. Troszczą się o pszczoły, które w zamian obdarzają ich swoim skarbem: miodem. Od pszczół można się wiele nauczyć. W ulu nie ma indywidualistów. Jest społeczność, dążąca do wspólnego celu. Jednostka traci znaczenie na rzecz wspólnego interesu. To niezwykłe. Dopóki nad pszczołami będą czuwać ludzie, ekosystemy ocaleją. Ale w wielu krajach wspólna historia pszczół i ludzi może się skończyć. Ochrona tych owadów leży w naszym wspólnym interesie. Bez nich nasz gatunek również może wyginąć.

 • 01:10 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
 • 01:15 Pięć gwiazdek - /22/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Flor i Miranda idą razem ...  Flor i Miranda idą razem do szpitala. Są zszokowane, gdy dowiadują się, że zgodnie z wynikami testu Miranda i Virginia nie są jednak siostrami. Carla opowiada Lucii o swoim pocałunku z Marianem. Lucia jest wściekła. Javo i Amanda planują wyjazd na kemping. Virginia wpada na nich w hotelowej kuchni. Miranda rozmawia z matką o wyniku testu DNA.

  Serial,

 • 02:00 Pięć gwiazdek - /23/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Virginia nie chce nikogo widzieć. ...  Virginia nie chce nikogo widzieć. Przeżywa kryzys tożsamości. Ignacio manipuluje tą sytuacją na swoją korzyść, chcąc zbliżyć się do żony. Siostry toczą wielką walkę z Lucią w sprawie spadku. Flor jest tak samo zraniona jak jej siostra. Konfrontuje nową wiedzę ze swoją matką. Ignacio namawia Amandę, aby skorzystała z okazji i zbliżyła się do męża. Amanda robi to i namawia Javo na kolację z nią. Dany pociesza Flor, która również jest zdenerwowana obecną sytuacją. Między nimi pośród gier i żartów pojawia się propozycja małżeństwa.

  Serial,

stacja tv