TVP Kobieta - Program TV na sobotę 09 grudnia 2023

 • 05:25 Ojciec Mateusz - odc. 15 (Ojciec Mateusz II odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Sandomierzem wstrząsa kolejna tragedia. Znowu ...

  Sandomierzem wstrząsa kolejna tragedia. Znowu zginęli młodzi ludzie, którzy kierowali samochodem po zażyciu narkotyków. Policjanci intensywnie poszukują dilera. Po telefonicznej informacji znajdują 200 działek amfetaminy w miejscowym salonie piękności prowadzonym przez atrakcyjną Mariolę, od kilku lat przykładną obywatelkę, wcześniej jednak karaną za kradzieże, prostytucję i narkotyki. Mariola przysięga, że jest niewinna. Podejrzewa, że ktoś próbuje ją wrobić. Dla policjantów wina dziewczyny jest oczywista, ksiądz Mateusz ma jednak wątpliwości. Zastanawia się, kto mógł podrzucić Marioli narkotyki. Być może zrobił to jej były chłopak Marcin, diler na zwolnieniu warunkowym, który odwiedził Mariolę w przeddzień policyjnej kontroli. A może chciał się zemścić na dziewczynie odrzucony adorator, antykwariusz Emil? Ksiądz Mateusz postanawia na własną rękę znaleźć rozwiązanie zagadki.

 • 06:20 Karino - odc. 13/13 Cena sukcesu serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1974
  Stolarek odbywa rehabilitację w Konstancinie. ...

  Stolarek odbywa rehabilitację w Konstancinie. Jest załamany, dopiero Grażyna pomaga mu w przezwyciężeniu kryzysu psychicznego. Tymczasem z USA nadchodzi oferta - 300 tysięcy dolarów za Karino. Wszyscy są zgodni, że konia należy sprzedać. Grażyna rozpacza, próbuje interweniować. Małecki, który również jest bardzo przywiązany do Karino, stara się nauczyć konia, jak ma kuleć, żeby zniechęcić potencjalnych nabywców. Jednak wszelkie próby i interwencje zawodzą, Grażyna już żegna się ze swym pupilem. Nieoczekiwanie sprzedaży konia zakazuje sam minister.

 • 06:50 Arabela s.I - odc. 1/13 (Jak pan Majer nasel zvonecek) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechosłowacja 1979
  W pierwszym odcinku poznajemy pana ...

  W pierwszym odcinku poznajemy pana Majera, który w telewizji opowiada bajki dla dzieci. Pewnego razu pan Majer znajduje zaczarowany dzwoneczek. Jego dźwięk przywołuje bajkowego czarodzieja Rumburaka, który może spełnić każde życzenie. Pan Majer obiecał, że w wesołym miasteczku ustrzeli dzieciom niedźwiadka. Ani razu nie udało mu się trafić, więc postanowił nauczyć się strzelać. Czarodziej Rumburak zabiera go do czarodziejskiej Krainy Bajek, gdzie pan Majer zabija ogromnego wilka. Okazuje się jednak, że to nie był zwykły wilk, lecz wilk, który mówi i w Krainie Bajek jest niezbędny! Rumburak czuje, że czekają go duże nieprzyjemności... (Wikipediia. org)

 • 07:30 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2009
  Rejs luksusowym cruiserem pływającym po ...

  Rejs luksusowym cruiserem pływającym po Amazonce. Takie statki są produkowane dla wygody amerykańskich turystów, a organizowane na nich wycieczki dają złudzenie obcowania z dziką amazońską przyrodą.

 • 08:00 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 19/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Jules Hudson przeszukuje wiejski rynek nieruchomości hrabstwa Somerset w towarzystwie entuzjastycznie nastawionej pary, która może sobie pozwolić na inwestycję rzędu 650 000 funtów. Podczas pobytu w hrabstwie Jules odwiedza również sady jabłkowe Barrington Court i tam próbuje swych sił w tłoczeniu jabłek, z których pozyskuje się tradycyjny cydr.

 • 09:00 Brudne domy - /11/ (DIRTY HOME RESCUE) , film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Ekspertka od sprzątania Hayley Leitch ...

  Ekspertka od sprzątania Hayley Leitch i jej zespół wspierają właścicieli brudnych domów w Wielkiej Brytanii w ich wysiłkach związanych z posprzątaniem nieruchomości. Identyfikują niezdrowe nawyki, które powodują bałagan, podpowiadają, jak sprawić, by w domu zagościł porządek i uświadamiają, jak duży wysiłek trzeba włożyć w posprzątanie domu. W każdym odcinku eksperci pokażą, jak poradzić sobie z bałaganem w dwa dni, a dom uczynić czystym i uporządkowanym.

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 81/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Po zeznaniach świadków w procesie ...

  Po zeznaniach świadków w procesie Achilleasa jego sytuacja wydaje się jeszcze trudniejsza. Zeznania Pavlosa Giannakakisa potwierdzają motyw przypisywany przez prokuratorów. Pavlos zeznaje, że winę za zbrodnię ponosi Achilleas. Spotkanie Mattheosa i Anastasii przed budynkiem sądu doprowadza do ostrej wymiany zdań, pokazując, że nienawiść między nimi stale rośnie, gdyż Mattheos wciąż ignoruje fakt, że dziecko Anastasii jest także jego dzieckiem. Panitsa i Daphni postanawiają odwiedzić sklep należący do Elsy, kobiety, która swoim zeznaniem obciążyła Achilleasa. W miarę postępu procesu zakulisowy dramat narasta.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 165 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 165) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Atike przekonuje Turhan, by dla ...

  Atike przekonuje Turhan, by dla dobra swojego syna i przyszłego następcy tronu walczyła przeciwko Kosem. Tymczasem Kosem planuje bunt. Zamierza osadzić na tronie swojego wnuka i pozbyć się synowej. Przerażony Ibrahim podejrzewa najgorsze. Ulemowie żądają zabicia sułtana i wygnania jego matki.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 201 (Ojciec Mateusz XVI odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Emilka spóźnia się na własne ...

  Emilka spóźnia się na własne przyjęcie urodzinowe. Ku zaskoczeniu domowników przyprowadza ze sobą Franka Chłopickiego, korepetytora od fizyki. Okazuje się, że chłopak jest laureatem olimpiady fizycznej, co imponuje Emilce. Natalia i babcia podglądają czułe pożegnanie zakochanych. Emilka jedzie na korepetycje. Od ojca chłopaka dowiaduje się jednak, że Franek nie wrócił na noc do domu. Możejko i Nocul przesłuchują Emilkę. Możejko ustala, że poznała starszego chłopaka przez koleżankę Zytę Nowakowską. Dziubak i Gibalski odwiedzają modny klub muzyczny. Przesłuchują kolegów chłopaka. Emilka rozdaje koleżankom zdjęcie Franka z informacją, że zaginął. Okazuje się, ze Franek ma kłopoty w szkole.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 202 (Ojciec Mateusz XVI odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  W hangarze na lotnisku odbywają ...

  W hangarze na lotnisku odbywają się nielegalne walki bokserskie. Bruno, organizator i bukmacher, każe Bartkowi Majewskiemu przegrać pojedynek. Bartek jest zaskoczony taką decyzją i wbrew rozkazowi powala przeciwnika na ziemię. Po walce wściekły Bruno znowu grozi Bartkowi. Obiecuje jednak zapomnieć o sprawie, jeśli ten przewiezie awionetką narkotyki. Kiedy Bartek i tym razem odmawia, Bruno straszy go, że coś może się stać ciężarnej żonie Maryli. Bartek znajduje w biurze nieprzytomnego szefa, Jakuba. Marczak zabezpiecza nagranie i numer telefonu z automatycznej sekretarki szefa. Możejko przesłuchuje Helenę Krawicz. Okazuje się, że to córka Jakuba. Są w konflikcie od wypadku, w którym zginął jej brat bliźniak. Na narzędziu zbrodni zabezpieczono odciski palców prawdopodobnie należące do kobiety, a w biurze także inne należące do Brunona Tadzika. Siedział za pobicia, nielegalny hazard i wymuszenia. Mateusz odwiedza syna i męża Heleny. Policjanci urządzają zasadzkę na lotnisku.

 • 17:25 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2009
  Rejs luksusowym cruiserem pływającym po ...

  Rejs luksusowym cruiserem pływającym po Amazonce. Takie statki są produkowane dla wygody amerykańskich turystów, a organizowane na nich wycieczki dają złudzenie obcowania z dziką amazońską przyrodą.

 • 17:55 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2009
  Statek pływający po rzekach Amazonii ...

  Statek pływający po rzekach Amazonii to podstawowy środek transportu mieszkańców tego pozbawionego dróg regionu. W czasie kilkudniowego rejsu pokazujemy życie codzienne podróżnych.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 82/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Atak Nektariosa na świadka - ...

  Atak Nektariosa na świadka - Elsę Marinaki - skutkuje rezygnacją obrońcy i odroczeniem rozprawy na czas nieokreślony. Melina otwarcie oskarża Sifisa o morderstwo Lukii, co doprowadza go do szału. Tymczasem Konstantina upomina Aliki, która oczernia nauczycielkę Minasa. Markos próbuje przemówić do rozsądku Panitsie i Daphni, które głęboko wierzą w niewinność Achilleasa i winę Sifisa, co złości Anastasię. Achilleas załamuje się, gdy w więzieniu odwiedza go babcia Andriani. Sytuacja Achilleasa może się jeszcze pogorszyć, gdy do złożenia zeznań zostaje wezwany Sifis.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 165 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 165) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Atike przekonuje Turhan, by dla ...

  Atike przekonuje Turhan, by dla dobra swojego syna i przyszłego następcy tronu walczyła przeciwko Kosem. Tymczasem Kosem planuje bunt. Zamierza osadzić na tronie swojego wnuka i pozbyć się synowej. Przerażony Ibrahim podejrzewa najgorsze. Ulemowie żądają zabicia sułtana i wygnania jego matki.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 292 (s. II, odc. 159 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Francisca odkrywa, że uzbrojony mężczyzna ...

  Francisca odkrywa, że uzbrojony mężczyzna to nikt inny jak Gabriel, który pijany zamierzał zamordować Don Luisa. Beatriz akceptuje propozycję Don Luisa, by została jego konkubiną w zamian za obietnicę, że nie będzie już miał intymnych stosunków z Franciscą. W Arganzueli Velasco wyjaśnia Celii, że nowa ofiara nie wydaje się mieć żadnego związku z Silvami. To jej nie uspokaja. Celia czuje się odpowiedzialna za zaistniałą sytuację i zarzuca sobie, że to jej artykuł nakłonił mordercę do ponownego morderstwa... Adela i German proszą Dianę i Salvadora, aby zostali rodzicami chrzestnymi ich córki. Ku uldze Germana Salvador zgadza się pokryć koszty chrztu.

 • 21:35 Zapisane w gwiazdach (Another Christmas Coincidence (A Godwink Christmas: Meant for Love)) film fabularny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.USA 2019
  Romantyczna historia utrzymana w świątecznej ...

  Romantyczna historia utrzymana w świątecznej atmosferze Bożego Narodzenia. W tym właśnie czasie na ślubnej uroczystości spotyka się dwoje młodych ludzi, Alice i Jack. Odnaleźli siebie wskutek całego splotu okoliczności. I choć ich drogi wielokrotnie krzyżowały się, poznali się dopiero teraz. Nie planowali miłosnej przygody, ale od razu przypadają sobie mocno do gustu. Nawiązuje się między nimi nić przyjaźni i zrozumienia, mimo że mają różne doświadczenia życiowe, pochodzą z różnych rodzin, a Alice ma za sobą nieudany związek. Do podtrzymywania znajomości z Jackiem zachęca dziewczynę jej mama i rodzina. Alice daje się ponieść emocjom i rodzącemu się uczuciu. Jej romans z przystojnym Jackiem nabiera rumieńców. Droga do prawdziwego szczęścia okazuje się jednak wyboista. Czy uda im się pokonać wszelkie przeszkody?

 • 23:10 Janosik - odc. 12/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Do wioski wkraczają oddziały wojsk ...

  Do wioski wkraczają oddziały wojsk austriackich i rozpoczynają grabież. Janosik wzywa na pomoc drugiego harnasia - Bardosa. Dochodzi jednak między nimi do pojedynku o piękną Marynę. Zbójnicy Bardosa napadają na wieś, mordują żołnierzy i pustoszą obejścia. Po powrocie Bardosa w górach dochodzi do następnego pojedynku - jeden z harnasiów musi odejść i ustąpić pola zwycięzcy.

 • 00:05 Janosik - odc. 13/13 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Janosik decyduje się na ożenek ...

  Janosik decyduje się na ożenek z Maryną. Szczęśliwa para bierze ślub. Niespodziewanie kościół otaczają oddziały wojska. Janosik i jego zbójnicy zostają skazani na śmierć. Świadkiem egzekucji jest młody góral, który postanawia podjąć dzieło tatrzańskiego zbójnika.

 • 01:05 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 8 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Dzięki pomocy dawnych mieszkańców Nowosioła ...

  Dzięki pomocy dawnych mieszkańców Nowosioła Paul odnajduje żyjącą jeszcze starą Aksinię. Kobieta pamięta jego rodzinę i opowiada, co wydarzyło się przed laty. Wówczas, po wielu tygodniach tułaczki, półżywy Zbyszek powraca do rodzinnej wsi, teraz rządzonej przez radzieckich okupantów. Chłopak musi się ukrywać. A wciąż szalejący z zazdrości o Aksinię Wasylko ma okazję wydać brata. Zamiast tego grozi mu jednak śmiercią, jeśli dziewczyna kiedykolwiek zbliży się do niego. Tymczasem w łagrze, gdzieś w Kazachstanie, Zofia walczy o przetrwanie swoje i bliźniąt. Wydaje się jednak, że los jej dzieci, jak i wielu innych wywiezionych, jest przesądzony. Straszliwy głód popycha ludzi do niewyobrażalnych czynów. Zdarzają się przypadki kanibalizmu. Nowy pop nawołuje Ukraińców do mordu na polskich sąsiadach. Aksinia, narażając własne życie, przychodzi ostrzec Zbyszka. Jest jednak za późno. Ukraińska sotnia napada na starych już i zniedołężniałych rodziców Zofii, których bestialsko morduje. Dom zostaje spalony. Brat Zosi, niewidomy Maurycy, przepada bez śladu.

 • 02:00 Ranczo s.I - odc. 10 (seria I, odc. 10) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Większość "genialnych" pomysłów w Wilkowyjach ...

  Większość "genialnych" pomysłów w Wilkowyjach powstaje na ławce przed sklepem. I tym razem rodzi się pewien plan, z którego wynikają spore kłopoty. Popijając tanie wino, Hadziuk użala się nad swym marnym losem kompanowi od butelki - Solejukowi. Żona wystawiła go na pośmiewisko, zajmując się hodowlą kóz. Poza tym nie ma pieniędzy i czuje się podle. Nagle obydwaj wpadają na pomysł, że uprowadzą Amerykankę, za którą można przecież wziąć nawet milion dolarów okupu. Porywacze mają nadzieję, że w ten sposób zlikwidują przepaść ekonomiczną dzielącą ich od statystycznego obywatela USA. Chaotycznie przeprowadzona akcja porwania kończy się jednak sukcesem. Właściwie nikt nie zauważa nagłego zniknięcia Amerykanki. Bagatelizuje sprawę nawet polonista Witebski, choć wydawałoby się, że Lucy jest mu bardzo bliska. Jedynie Kusy martwi się o dziewczynę i robi wszystko, by ją odnaleźć. Hadziuk i Solejuk przetrzymują związaną i zakneblowaną zakładniczkę w starej szopie. A sami próbują skontaktować się z amerykańską ambasadą w sprawie okupu. Tymczasem wszędzie poszukuje dziewczyny trzeźwy Kusy, który w obliczu tragedii zachowuje się jak prawdziwy mężczyzna i postanawia dobrowolnie zerwać ze zgubnym nałogiem. Zmusza też wójta i księdza do wyznaczenia wspólnej nagrody za wiadomość o zaginionej. Konkretne pieniądze otwierają przed porywaczami nowe perspektywy. Zanim jednak obmyślą skuteczny plan, ich żony uwalniają dziewczynę. Nagroda zostaje wypłacona Solejukowej jako najbardziej potrzebującej. Porywacze, choć bez zysku, pozostają bezkarni, ale tylko do czasu. Kusy domyśla się
  bowiem, kto uprowadził Lucy, a jego samego "zmusił" do życia w abstynencji.

 • 02:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv