TVP Kobieta - Program TV na sobotę 10 czerwca 2023

 • 05:30 Ranczo s.IV - odc. 52 (seria IV, odc. 13) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Księgowa Lodzia, która ostatecznie przejrzała ...

  Księgowa Lodzia, która ostatecznie przejrzała na oczy i zobaczyła w całej okazałości perfidię swojego oblubieńca, nie daje się powstrzymać w głoszeniu prawdy: rzuca Czerepacha i broni Lucy. Nastroje wyborców po raz kolejny gwałtownie się zmieniają, co skutkuje łatwym do przewidzenia wynikiem wyborczym. Czerepach jednak zupełnie się tym nie przejmuje, bo coraz brutalniej dociera do niego prawda, że on, cynik i mistrz gminnej manipulacji, jest nieprzytomnie zakochany w Lodzi, bez której życie nie ma dla niego sensu. Jest to o tyle kłopotliwa sytuacja, że Lodzia nie chce go więcej widzieć na oczy. Czerepach podejmuje zatem po raz pierwszy w życiu uczciwą walkę. Po zwycięskich wyborach Lucy staje natomiast przed dylematem, co zrobić z wójtem. Z jednej strony nie jest bowiem osobą skłonną napuszczać na innych instytucje śledcze, z drugiej jednak podłość wójta nie powinna pozostać bez kary. Ponieważ jednak Lucy jest kobietą pomysłową, znajduje takie rozwiązanie, którego w żadnym razie nie można określić jako zemstę, a które wójtowi przysporzy długich i wyjątkowo dotkliwych cierpień.

 • 06:30 Sześć sióstr - odc. 187 (s. II, odc. 54 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Diana i Bernardo próbują wyciągnąć ...

  Diana i Bernardo próbują wyciągnąć Salvadora z więzienia, Diana posuwa się nawet do tego, że pojawia się w domu Don Ricarda, aby się z nim skonfrontować. Ale żaden z tych wszystkich sposobów nie daje rezultatów. Elisa, która jest bliska poddania się, daje wskazówkę, dzięki której mogą kontynuować walkę. Ale Salvador nie jest jedynym poszkodowanym. Bez pieniędzy, które Diana obiecała Germanowi i Adeli, aby mogli odzyskać przejęty sklep, para ma tylko jedno wyjście. Coś, co jego rodzinie będzie trudno zaakceptować. W międzyczasie Francisca konfrontuje się z mężem i pyta go o porozumienie, które osiągnął z Gabrielem, aby wydostać ją z więzienia. Smutna Celia przeżywa odrzucenie Victora Dumasa.

 • 07:30 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Odcinek poświęcony historii miasta Mexico. ...

  Odcinek poświęcony historii miasta Mexico. Wojciech Cejrowski wśród piramid, azteckich rzeźb oraz pomników opowiada o legendach i faktach związanych z powstaniem jednego z największych miast świata. Z humorem kwestionuje autentyzm niektórych zabytków, barwnie przedstawia kulturę Azteków. Zaprasza też widzów na przejażdżkę po kanałach, które pozostały po wielkim jeziorze.

 • 08:15 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Odcinek przedstawiający kulturę mariachi - ...

  Odcinek przedstawiający kulturę mariachi - ludowych grajków i śpiewaków, których piosenki i ubiór weszły do kanonu tradycji meksykańskiej. W programie znajdą się barwne opowieści o mariachich zapraszanych na chrzciny, pogrzeby, wesela i zabawy. Wraz z twórcami programu widzowie uczestniczą w codziennej fieście, a mariachi wykonują specjalnie dla nich słynne "Cielito lindo" (znany w Polsce utwór "Teraz jest wojna") o kontrabandzie i miłości.

 • 09:00 Wszystkie kolory świata - Mauritius, perła Oceanu Indyjskiego (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Mauritius.

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon I odc. 120/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Potajemne kontakty Diamantisa i Eurydiki ...

  Potajemne kontakty Diamantisa i Eurydiki mają szereg konsekwencji. Aby uniemożliwić Anastasii poślubienie Antonisa, Mattheos wdaje się z nią w wielką kłótnię, osiągając jednak odwrotny skutek. Mając dość kontaktów Meliny z Sifisem, Achilleas postanawia przyjąć nową strategię. Jego nagła zmiana przeraża Melinę, która zaczyna czuć się bardzo niepewnie. Reakcje Achilleasa wobec Meliny stają się coraz groźniejsze. Po ujawnieniu morderstwa, które Markos popełnił przed laty w Salonikach, robi on wszystko, by zatrzymać Daphni w swoim życiu.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie - Tajemniczy świat (Muhtesem Yüzyl Gizli Dünya (The Secret World of Magnificent Century) bolum 7) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Turcja 2014
  Aktorzy opowiadają o tym, jak ...

  Aktorzy opowiadają o tym, jak nie radząc sobie ze stresem, mylili kwestie. Wspominają niespodziewane komiczne sytuacje na planie i poza nim. Wszyscy zgadzają się, że komediowe zacięcie i żarty Ozana Güvena (Rustem pasza) rozładowywały nawet największe napięcie.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Podróże Małej i Dużej - Sezon IV odc. 1 Czechy magazyn, magazyn, 2023
  Relacje z podróży mamy, Moniki ...

  Relacje z podróży mamy, Moniki Witkowskiej, pilotki wycieczek i podróżniczki, z malutką córeczką Laurą, która poznaje nowe kraje od trzeciego tygodnia życia. Praktyczne porady dotyczące podróży z dzieckiem i ciekawostki turystyczne.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 216 (Ojciec Mateusz XVII odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, ...

  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, a w nim bezcenną kolekcję: pierścienie króla Jana Sobieskiego oraz diadem z epoki wiktoriańskiej. Pod muzeum podjeżdża ciężarówka z dostawą. To XVIII - wieczny sarkofag. Kustosz jest zdziwiony przesyłką z Krakowa. Eksponat zostaje złożony w podziemiach do wyjaśnienia. Następnego dnia strażnik zawiadamia policję o kradzieży klejnotów w muzeum. Na dziedziniec podjeżdża ta sama ciężarówka, kierowca tłumaczy pomyłkę i chce zabrać sarkofag. Możejko nie wydaje zgody. W muzeum doszło do przestępstwa. Kierowca wycofuje się i odjeżdża z piskiem opon. Policjanci zaglądają do sarkofagu, odkrywają w nim martwego człowieka. Klejnotów przy nim jednak nie znajdują.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 217 (Ojciec Mateusz XVII odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia szykuje się na przyjazd ...

  Natalia szykuje się na przyjazd telewizji internetowej, która przeprowadza wywiady z gospodyniami o sztuce kulinarnej. Prosi Mateusza, by z tej okazji pomógł jej wybrać pierścionek u jubilera. W pubie trwa impreza firmowa. Jan Kreczkowski, właściciel kancelarii adwokackiej, dziękuje pracownikom. Maja Strocka podczas imprezy informuje szefa, że odchodzi z pracy. Wkrótce przyjaciel dziewczyny, Norbert Kowacz, zawiadamia policję, że Maja zaginęła. Na policję zgłasza się barman. Zeznaje, że słyszał krzyk kobiety i widział napastnika. Funkcjonariusze sporządzają portret pamięciowy.

 • 17:25 Taki jak Ty - Tre Voci (specjalny) talk-show, talk-show, 2022
  Bohaterem odcinka jest Tre Voci ...  Bohaterem odcinka jest Tre Voci - trio muzyczne, wykonujące muzykę klasyczną i pop operową. W skład formacji wchodzą tenorzy: Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. Tre Voci wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie, od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce.

 • 17:55 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Odcinek przedstawiający kulturę mariachi - ...

  Odcinek przedstawiający kulturę mariachi - ludowych grajków i śpiewaków, których piosenki i ubiór weszły do kanonu tradycji meksykańskiej. W programie znajdą się barwne opowieści o mariachich zapraszanych na chrzciny, pogrzeby, wesela i zabawy. Wraz z twórcami programu widzowie uczestniczą w codziennej fieście, a mariachi wykonują specjalnie dla nich słynne "Cielito lindo" (znany w Polsce utwór "Teraz jest wojna") o kontrabandzie i miłości.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon I odc. 121/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Melina mówi Vasiliki, jak bardzo ...

  Melina mówi Vasiliki, jak bardzo boli ją nagła zmiana zachowania Achilleasa w stosunku do niej. Mimo wszystko obiecuje Sifisowi, że będzie przy nim podczas operacji. Tymczasem Achilleas przekupuje detektywa, by zniknął z pola widzenia Nektariosa. Sifis wspomina swoje szczęśliwe chwile z Meliną, jednocześnie wywierając na Anastasię presję psychiczną, by uniemożliwić jej kontakt z Mattheosem. Diamantis źle reaguje na wieść o tym, że Daphni może być obecna na ślubie Anastasii. Markos jedzie do Salonik z nadzieją, że dowie się, kto próbuje odkopać jego przeszłość. Daphni traci poczucie spokoju z powodu problemów miłosnych Manolisa, Evy i Vasiliki. Achilleas obstaje przy swoim ryzykownym zachowaniu wobec Meliny, podczas gdy Mattheos postanawia wyjawić Anastasii powód, dla którego w przeszłości ją opuścił.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie - Tajemniczy świat (Muhtesem Yüzyl Gizli Dünya (The Secret World of Magnificent Century) bolum 7) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Turcja 2014
  Aktorzy opowiadają o tym, jak ...

  Aktorzy opowiadają o tym, jak nie radząc sobie ze stresem, mylili kwestie. Wspominają niespodziewane komiczne sytuacje na planie i poza nim. Wszyscy zgadzają się, że komediowe zacięcie i żarty Ozana Güvena (Rustem pasza) rozładowywały nawet największe napięcie.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 188 (s. II, odc. 55 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Diana odwiedza Salvadora w więzieniu. ...

  Diana odwiedza Salvadora w więzieniu. Za wszelką cenę starają się uzgodnić z inspektorem Tobiasem plan schwytania Don Ricarda. Rodolfo zostaje również wezwany do złożenia zeznań w sprawie handlu opium i chociaż matka go uspokaja, nie jest pewien, czy wyjdzie z tego bez szwanku. Blanca kontynuuje swój sekretny romans z Cristóbalem, mimo że może zostać nakryta przez Donę Dolores. Franciscę odwiedza Gabriel, który ryzykując aresztowaniem, chce, by uciekła z nim do Ameryki. W końcu Celia zdaje egzamin w Szkole Nauczycielskiej, chociaż Victor proponuje jej wyjazd do Paryża. Adela i German są zmuszeni przenieść się do domu Silvów z uwagi na brak pieniędzy. Karolina wykorzystuje ten kryzys, by ponownie uwieść Germana.

 • 21:35 Rozwód w Las Vegas (DIVORCE IN LAS VEGAS) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Włochy 2020
  Lorenzo (Gian Paolo Morelli) i ...

  Lorenzo (Gian Paolo Morelli) i Elena (Andrea Delogu) spotykają się podczas letnich wakacji szkolnych w Stanach Zjednoczonych. Podczas ostatniego dnia wakacji, pod wpływem substancji lizergicznych, odważają się wziąć ślub w Las Vegas, by ostatecznie stracić kontakt na następne 20 lat. Obecnie Elena jest biznesmenką, a Lorenzo pisze przemówienia dla polityków o dowolnym spektrum politycznym. Lorenzo i Elena nigdy by się nie spotkali, gdyby nie zbliżające się małżeństwo Eleny z jednym z najbogatszych Włochów, Gianem Andreą Bertolinim (Gian Marco Tognazzi). Aby móc go poślubić, Elena musi wymknąć się z Lorenzem z powrotem do Vegas, by się rozwieść. Biurokratyczny kłopot, który faktycznie zamieni się w odyseję zwrotów akcji i emocji.

 • 23:15 Na kłopoty... Bednarski - odc. 2/7 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Faszyści przygotowują się do objęcia ...

  Faszyści przygotowują się do objęcia władzy w Wolnym Mieście Gdańsku. Tymczasem duże szanse na objęcie stanowiska burmistrza ma socjaldemokrata Wagner. Faszyści zamierzają zlikwidować Wagnera, a w czasie zdobywania potrzebnej im do tego broni zabijają Groshopfa, starego przyjaciela ojca Bednarskiego. Detektyw rozpoczyna śledztwo. Komisarz Hagemann twierdzi, że zabójcą jest polski student, Leszek Borowski, a jednym z dowodów przeciwko niemu jest bursztynowe serduszko - własność zmarłej matki Leszka. Bednarski stara się wyjaśnić tę sprawę.

 • 00:20 Na kłopoty... Bednarski - odc. 3/7 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Horst Filipiak prowadzi w porcie ...

  Horst Filipiak prowadzi w porcie agencję "Złote Runo", która zajmuje się rekrutacją osób zainteresowanych pracą na plantacjach w Brazylii. W rzeczywistości chodzi jednak o handel "białymi niewolnikami". Tę podejrzaną działalność próbuje rozpracować dziennikarz Lenz, który zostaje uprowadzony przez ludzi Filipiaka. W ręce nieuczciwego właściciela agencji trafia również Jerzy Stawicki, syn polskiego konstruktora torped. Filipiak wydaje wywiadowi niemieckiemu Jurka, który zostaje uwięziony. Niemcy proponują inżynierowi Stawickiemu układ. W zamian za dostarczenie planów torpedy najnowszej konstrukcji obiecują uwolnić jego syna. Kapitan Mokrowiecki z polskiego kontrwywiadu zwraca się z prośbą o pomoc do Bednarskiego. Polacy przygotowują fałszywe plany. Tymczasem Niemcy porywają inżyniera Stawickiego i ochraniającą go agentkę. Do akcji wkracza Bednarski, który dociera do siedziby Horsta Filipiaka. Likwiduje jego i jego ludzi.

 • 01:15 Znachor dramat, film fabularny kinowy, 1981
  "Znachor", jak żaden inny polski ...

  "Znachor", jak żaden inny polski film przedwojenny, otoczony jest legendą. Wpłynęła na nią niezwykła popularność książki Tadeusza Dołęgi - Mostowicza, według której został zrealizowany. Już w 1934 roku Michał Waszyński przeniósł na ekran inną powieść tego autora - "Prokurator Alicja Horn", cztery lata później zrealizował "Znachora", a w roku 1939 "Testament profesora Wilczura". Ten ostatni film po raz pierwszy zaprezentowany został w Generalnej Guberni w roku 1942, ale nie zachowała się jego żadna kopia, wiadomo jedynie, że w pierwszej scenie "Testamentu" pojawia się sam Dołęga - Mostowicz. W sumie w latach 1934 - 39 przeniesiono na ekran 10 dzieł tego pisarza i bez przesady powiedzieć można, iż miał on bardzo duży wpływ na oblicze polskiego kina lat 30. Do jego utworów sięgano także po wojnie. W 1956 Jan Rybkowski zrealizował "Nikodema Dyzmę", a w roku 1983 Stanisław Lenartowicz "Pamiętnik pani Hanki". Powodzenie wprowadzonych do szerokiego rozpowszechniania na początku lat 70. przedwojennych kinowych przebojów, takich jak "Znachor" i "Profesor Wilczur", sprawiło, że TVP nakręciła dwa seriale według utworów Dołęgi - Mostowicza: "Doktor Murek" i "Kariera Nikodema Dyzmy". W roku 1982 powstała kolejna adaptacja "Znachora" zrealizowana przez Jerzego Hoffmana z Jerzym Binczyckim w roli głównej. Opuszczony przez żonę i siedmioletnią córeczkę Marysię znany chirurg, profesor Wilczur, szuka pocieszenia w alkoholu. Zostaje ograbiony i pobity, na skutek czego traci pamięć. Po kilkunastu latach włóczęgi, pod przybranym nazwiskiem Antoniego Kosiby, osiada na wsi i zyskuje sławę jako znakomity znachor. Marysia, którą umierająca matka oddała na wychowanie właścicielce sklepu, wyrosła na piękną pannę i pracuje u swej opiekunki. Zakochuje się z wzajemnością w młodym hrabim, Leszku Czyńskim, ale jego rodzice nie zgadzają się na ślub. Do dziewczyny wzdycha też syn karczmarza, Zenek, który patrzy z zawiścią na jej znajomość z Czyńskim. Kiedy młodzi wybierają się na wycieczkę motocyklem, Zenek zastawia na nich pułapkę i oboje ulegają wypadkowi. Marysia jest umierająca. Życie ratuje jej znachor Kosiba, który kradnie potrzebne do operacji narzędzia chirurgiczne. Trafia za to do więzienia. Tymczasem Leszek Czyński po wyjściu ze szpitala wyjeżdża na rekonwalescencję do Szwajcarii. Matka okłamuje go, że Marysia nie żyje. Hrabia wraca do kraju z zamiarem popełnienia samobójstwa na grobie ukochanej.


 • 03:25 Ranczo s.VIII - odc. 92 (seria VIII, odc. 1) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Pierwszy odcinek serii VIII komediowego ...

  Pierwszy odcinek serii VIII komediowego serialu o tematyce obyczajowej. Lucy i Kusy, ostrożnie próbują wypracować nowy model życia; Lucy podejmuje decyzję o pozostaniu na stanowisku wójta, a Kusy ma zamiar dalej malować, tyle że nie wiedzieć czemu stracił wenę twórczą. W życie plebanii po raz kolejny ingeruje biskup, przywożąc ze sobą niespodziankę, która wydaje się prawdziwą bombą. Na plebanii pojawia się nowy stary wikary. Ta sytuacja natychmiast prowadzi do ostrych konfliktów z Michałową, a jeśli dołożyć do tego kategoryczne postulaty płacowe Michałowej, to cud prawdziwy, że po każdej wizycie biskupa ksiądz nie dostaje nerwowego rozstroju. Senator, u progu decydującej kampanii wyborczej, nieoczekiwanie traci ducha walki i motywację do uprawiania polityki, co wprawia w stan wrzenia Czerepacha, którego własna przyszłość przecież od tego zależy. Sukces jednak nie każdemu smakuje tak samo, a nie od dziś wiadomo, że nadmiar bardziej szkodzi niż pomaga. O tym, że nadmiar może mieć bardzo bolesne skutki, przekonuje się Pietrek, prowadzący program na żywo w Radiu Wilkowyje. Na żywo, nie znaczy w tym przypadku przytomnie, a że szaleństwo jest zaraźliwe, nie znaczy również samotnie.

 • 04:10 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv