TVP Kobieta - Program TV na sobotę 13 kwietnia 2024

 • 05:20 Ojciec Mateusz - odc. 176 (Ojciec Mateusz XIV odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Karetka zabiera postrzeloną dziewczynę do ...

  Karetka zabiera postrzeloną dziewczynę do szpitala. Jej stan jest krytyczny. Na łące za miastem znalazł ją rolnik. Wcześniej dziewczyna rozmawiała z Mateuszem o problemach małżeńskich. Tymczasem Oskar Cichosz (Jacek Kopczyński) zgłasza zaginięcie żony. Policjanci potwierdzają tożsamość poszkodowanej. To Marcelina Cichosz (Aleksandra Mikołajczyk). Oskar jest przesłuchiwany. Mateusz mówi Noculowi, że Marcelina miała romans. Chciała się wyplątać z pozamałżeńskiego związku i prosiła o radę. Policjanci ustalają, że została postrzelona z broni sportowej i sprawdzają okoliczne strzelnice. Przesłuchują Leszka Grabińskiego (Tomasz Mandes), właściciela strzelnicy i kochanka Marceliny. Ojciec Mateusz rozmawia najpierw z Leszkiem, potem z Oskarem. Tymczasem Marcelinę odwiedza w szpitalu siostra Karolina (Lili Dąbrowska). Oskar odbiera telefon od oddziałowej, że Marcelina wybudziła się ze śpiączki.

 • 06:20 Ojciec Mateusz - odc. 177 (Ojciec Mateusz XIV odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Zamaskowany napastnik napada na kantor, ...

  Zamaskowany napastnik napada na kantor, grożąc kasjerce bronią. Zabiera pieniądze. Po włączeniu przez kasjerkę alarmu zjawia się policja. Technicy zabezpieczają ślady. Policyjny pies tropi porzuconą maskę w koszu na śmieci. Z uzyskanych informacji wynika, że to kolejny w okolicy napad człowieka w masce. Do sprawy włącza się CBŚ. Tymczasem w liceum dyrektor szkoły zabezpiecza torebkę z białym proszkiem, którą znalazł na poddaszu stróż. Nauczyciel chemii rozpoznaje zawartość jako amfetaminę. Mateusz i Nocul są świadkami burzliwej rozmowy dwójki nauczycieli, Joanny i Mirka. Mateusz zagląda na strych, gdzie znaleziono narkotyki. Tymczasem policja otrzymuje od dyrektora listę uczniów podejrzanych o kontakty z narkotykami. Funkcjonariusze przesłuchują Karola i Janka. Mateusz zauważa u Nocula maskę wilka. Przypomina sobie, że na strychu w szkole widział maskę sowy. Dyrektor informuje uczniów tuż przed olimpiadą, że ich nauczyciel wziął urlop z powodów osobistych. Gibalski i Nocul odwiedzają starego profesora, który odtwarza im film z przedstawienia swoich uczniów w rolach zwierząt.

 • 07:15 Makłowicz w podróży - Podróż 5 Środkowa Dalmacja magazyn kulinarny, magazyn, 2008
  W swojej kolejnej podróży Robert ...

  W swojej kolejnej podróży Robert Makłowicz zawitał do Środkowej Dalmacji. Po najelegantszej z wysp Dalmacji, Hvarze, Robert Makłowicz porusza się często spotykanym tu pojazdem - skuterem. Hvarskie drogi nie są wcale takie złe, jak głosi legenda. Hvar, zwany w czasach Habsburgów austriacką Maderą, szczyci się najdłuższą w Chorwacji tradycją zorganizowanej turystyki, liczącą już 140 lat. To nie jedyne, poza wspaniałym klimatem, "naj" na koncie tej wyspy. Robert Makłowicz odwiedza wiejską gospodę, gdzie jada się wyłącznie najlepsze miejscowe produkty, degustuje wino i oliwę z miejscowej tłoczni, gotuje z szefami cenionych hvarskich restauracji. Poleca takie przysmaki jak ośmiornica z jajami, figi z szynką, czarne risotto z atramentem sepii oraz risotto z krewetkami.

 • 07:55 Makłowicz w podróży - Podróż 5 Środkowa Dalmacja magazyn kulinarny, magazyn, 2008
  W Środkowej Dalmacji wszystkie drogi ...

  W Środkowej Dalmacji wszystkie drogi prowadzą do Splitu, tam również wiedzie szlak Roberta Makłowicza - krakowskiego "dziennikarza kulinarnego". Miasto, którego historyczne centrum znajduje się dosłownie w antycznym pałacu Dioklecjana, w wyjątkowy sposób łączy współczesność z odwieczną tradycją Śródziemnomorza: grecką, rzymską i wenecką. Przewodnikami Roberta Makłowicza po kuchni stolicy Dalmacji są miejscowi restauratorzy. Ze specjałów, które wspólnie przyrządzają, warto polecić: carpaccio z tuńczyka z sałatką ziemniaczaną i morskimi algami zwanymi vlasulje, czyli peruki, oraz makaron penne po marynarsku.

 • 08:40 Niewolnica Isaura - /17/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Ester, której nie udaje się ...

  Ester, której nie udaje się zdobyć listu wyzwoleńczego dla Isaury, nakłania męża, aby umieścił jej wolność w swoim testamencie. Na plantacji Almeidów pojawia się inspektor rządowy i nakłada karę pieniężną za złe traktowanie chorego niewolnika. Komandor, szukając autora raportu, dowiaduje się od Francisca, że był nim Tobias. Aby uniknąć ponownych kłopotów, Almeida zaprasza Tobiasa na kolację. Santa spotyka się z Andre, ale jest rozczarowana jego obojętnością. Podczas kolacji Tobias spotyka swojego przyjaciela z dawnych lat - Henrique.

 • 09:15 Niewolnica Isaura - /18/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  W trakcie kolacji Leoncio i ...

  W trakcie kolacji Leoncio i Malvina wymieniają komplementy. Komandor namawia syna, by poślubił piękną córkę Fontoury. Ten zgadza się na małżeństwo, aby uszczęśliwić ojca. Malvina również przystaje na propozycję małżeństwa, ku wielkiemu zadowoleniu swojego ojca. Miguel pyta Tobiasa o cenę niewolnika. Po przeliczeniu swoich oszczędności okazuje się, że ma ich jednak zbyt mało. Podczas rozmowy w salonie, Tobias z niepokojem patrzy na zegar, obawiając się, że przegapi spotkanie i że Isaura będzie musiała czekać.

 • 10:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 142 (s. III, odc. 15) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 142) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Hatice wciąż odtrąca Ibrahima i ...

  Hatice wciąż odtrąca Ibrahima i nie potrafi wybaczyć mu zdrady. Podczas pojedynku Mustafa rani Mehmeta. Sułtan nie może oprzeć się urodzie Firuze i zaprasza ją do alkowy. Hürrem rozpacza, kiedy dowiaduje się,
  że sułtan nie zrezygnował z faworyty. Nigar proponuje Hürrem, by wysłała Firuze do alkowy księcia Mehmeta. Sułtanka przystaje na tę propozycję i dowiaduje się prawdy o Firuze.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 143 (s. III, odc. 16) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 143) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Sulejman obsypuje Firuze prezentami i ...

  Sulejman obsypuje Firuze prezentami i każe przenieść ją na piętro faworyt. Hatice po raz kolejny odtrąca Ibrahima. Rüstem skarży się sułtanowi, że Ibrahim pasza dymisjonuje wszystkich dawnych podopiecznych swojego zmarłego wroga Iskendera. Mahidevran wraz z Mustafą docierają do pałacu w Manisie. Tymczasem Helena, którą przed wyjazdem na wojnę zauroczył się Mustafa, ma zostać wydana za podłego kupca Abbasa.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:30 Pięknie przyprawiONA - Sezon I odc. 3/12 Zdrowe słodycze magazyn kulinarny, magazyn, 2021
  Planując zdrowe odżywianie, często, w ...  Planując zdrowe odżywianie, często, w pierwszej kolejności, z żalem żegnamy się ze słodkościami i szybkimi przekąskami. To jedno z najtrudniejszych żywieniowych wyzwań, które często przyczynia się do dietetycznej porażki. Zobaczycie jednak, że w zdrowym menu jest też miejsce na słodkie i słone przyjemności. Wystarczy w kuchni dodać szczyptę sprytu! Przekonają nas o tym Agnieszka Mielczarek i jej przepis na zdrowy sernik z chia. A to nie wszystko, co czeka na nas w tym odcinku.

  Magazyn kulinarny,

 • 12:50 Wszystkie kolory świata - Oregon (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Oregon.

 • 13:40 Wszystko dla pań - sezon 1 (The Paradise) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2012
  Denise Lovett (Joanna Vanderham) to ...

  Denise Lovett (Joanna Vanderham) to młoda i ambitna dziewczyna ze wsi, która może liczyć tylko na swój własny spryt. Przybywa do przeżywającego rozkwit gospodarczy Newcastle w nadziei, że wujek (Peter Wight) spełni dawno złożoną obietnicę i zatrudni ją w jego sklepie bławatnym. Na miejscu Denise odkrywa jednak, że jest to niemożliwe. Sklep wuja stracił większość klienteli na rzecz pierwszego w Anglii domu towarowego otwartego naprzeciw.

 • 14:55 Tańcząca ze światem - Tunezja magazyn, magazyn, 2023
  Program lifestylowo-podróżniczy, w którym prowadząca, ...

  Program lifestylowo-podróżniczy, w którym prowadząca, Edyta Herbuś, pokazuje widzom piękno odwiedzanych miejsc. Podziwia malownicze krajobrazy, charakterystyczne rzemiosło, rozmawia z ludźmi o lokalnych tradycjach i obrzędach. Kosztuje regionalnych potraw, zwiedza najważniejsze zabytki, uczestniczy w lokalnych aktywnościach. Rozmawia o życiu i postrzeganiu kobiety w danym regionie. Uczy się lokalnych tańców i odnajduje w nich klucz do jego mieszkańców, ich historii, mentalności, kultury oraz obyczajów. Program ma charakter dokumentalny, co pozwoliło uchwycić prawdę życia w każdym z odwiedzanych krajów. Istotnym przesłaniem magazynu jest również piękno planety i jej ochrona.
  W pierwszym odcinku Edyta Herbuś odwiedzi stolicę Tunezji - Tunis, gdzie pokaże, jak wygląda arabskie stare miasto Medina, będzie podglądać, jak tka się dywany, spróbuje arabskiego złota, czyli miętowej herbaty oraz pozna historię Kartaginy i term Antoniusza. Edyta Herbuś w programie pokaże również uliczny street dance, a z gwiazdą tunezyjskiego tańca Haifa uczyć się będzie popularnego i charakterystycznego tańca brzucha. Wszystko to nad malowniczą Zatoką Tuniską.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 63 (seria V, odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Możejko próbuje umówić się z ...

  Możejko próbuje umówić się z Justyną, jednak ona wyjeżdża za miasto. Zamierza popracować nad ważnymi dokumentami z nowym prawnikiem, Markiem Podgórskim, który jest zatrudniony w Urzędzie Miasta. Zapalony myśliwy Podgórski ma problemy z obrońcami zwierząt. Tuż przed wyjazdem ktoś niszczy jego samochód, malując na karoserii jelenie. Justyna wraca wcześniej z wyjazdu. Następnego dnia okazuje się, że Podgórski został śmiertelnie postrzelony w swojej wiejskiej posiadłości. Justyna była ostatnią osobą, która widziała go żywego. Sytuacja komplikuje się. Możejko rozpoczyna śledztwo.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 64 (seria V, odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  W Sandomierzu ma się odbyć ...

  W Sandomierzu ma się odbyć aukcja nieznanego obrazu Olgi Boznańskiej, który sprzedaje Mikołaj. Popadł w tarapaty finansowe i jest to jedyny sposób na pozbycie się kłopotów. W trakcie aukcji pojawia się jednak osoba kwestionująca autentyczność obrazu. W tej sytuacji główny kupiec rezygnuje z zakupu. Obraz trafia do depozytu w muzealnym sejfie. Następnego dnia okazuje się, że obraz zniknął. Inny ekspert potwierdza jego autentyczność. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży.

 • 17:30 Osiecka - Odc. 4 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Agnieszka jest zakochana w Marku ...


  Agnieszka jest zakochana w Marku Hłasce. Chcąc pomóc ukochanemu w osiągnięciu międzynarodowej sławy, decyduje się przemycić jego opowiadania do paryskiej Kultury. Tymczasem Hłasko po rozmowie z Gomułką odwołuje całą akcję, bo liczy na Nagrodę Wydawców. Osiecka przeżywa bolesne rozczarowanie. Czy dwie wybitne osobowości, wielcy artyści będą razem mimo przeciwności losu?


 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 192/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Johnny nie znajduje wytłumaczenia dla ...

  Johnny nie znajduje wytłumaczenia dla swojej i Lukii obecności w domu Sifisa, który żąda wyjaśnień. Po początkowych podejrzeniach dotyczących udziału Patroklosa w porwaniu Meliny Achilleas postanawia stawić czoła Diamantisowi, który mu grozi. Podekscytowana Anna ma dla Patroklosa niespodziankę. Wieści nie są dobre dla Diamantisa, gdyż wygląda na to, że pozostanie w więzieniu przez długi czas, co doprowadza go do dramatycznej decyzji. Wydaje się, że Daphni przekonała swoją przyjaciółkę, aby potajemnie spotkała się z Kikisem w hotelu, ale kiedy ten traci przytomność, Konstantina wpada w panikę. Sifis prosi Olgę, aby towarzyszyła mu na weselu Minasa i Vasiliki. Mattheos i Anastasia również mają po raz pierwszy pojawić się publicznie jako para. Podczas gdy wszyscy w kościele czekają na młodą parę, przybywa Vasiliki, ale nigdzie nie ma pana młodego.

 • 19:30 Całe życie Królowej Elżbiety (THE QUEEN: A ROYAL LIFE) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2022
  Ten dokument przygląda się życiu ...

  Ten dokument przygląda się życiu królowej Elżbiety II, najdłużej panującej brytyjskiej monarchini, w czasie wojny i pokoju oraz wszelkich kryzysów. Wielka Brytania opłakuje kobietę, która poświęciła swoje życie służbie.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 358 (s. II, odc. 225 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Gdy Marina ucieka, Luis musi ...

  Gdy Marina ucieka, Luis musi stawić czoła gniewowi Don Ricarda. Strach przed odwetem morderczyni ogarnia wszystkich i podczas gdy Celia próbuje się dowiedzieć, czy Velasco coś wie, Don Ricardo każe swoim ludziom jej szukać. Jednak wszystko komplikuje publikacja artykułu. Tymczasem Aurora ma więcej problemów do rozwiązania. Zostaje wyrzucona ze szpitala, ponieważ uważa się ją za odpowiedzialną za śmierć pani Ramos. Rodolfo sądzi, że odzyskanie kompromitujących listów króla jest niemożliwe, ponieważ posiada je członek jego partii i zamierza je opublikować. Blanca zwraca się do Emilia z prośbą o pomoc w szybszym zdobyciu tych listów. Jednak rozwiązanie problemów królowej przyjdzie od zupełnie innej osoby. Elisa poznaje rodziców Ciro, którzy nie wyglądają na zadowolonych. Podczas gdy Carlos przeprasza Ciro za próbę ataku, Elisa przekonuje Sofię, aby nie mówiła Carlosowi prawdy o swoim synu. Gabriel jest zachwycony Soledad. Zakochał się w niej i nie chce słuchać Velasco, który radzi mu, aby był ostrożny. Zgadza się przedstawić ją Antonii, która pragnie ją poznać. Jednak reakcja Antonii nie jest taka, jakiej spodziewała się którakolwiek ze stron.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 142 (s. III, odc. 15) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 142) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Hatice wciąż odtrąca Ibrahima i ...

  Hatice wciąż odtrąca Ibrahima i nie potrafi wybaczyć mu zdrady. Podczas pojedynku Mustafa rani Mehmeta. Sułtan nie może oprzeć się urodzie Firuze i zaprasza ją do alkowy. Hürrem rozpacza, kiedy dowiaduje się,
  że sułtan nie zrezygnował z faworyty. Nigar proponuje Hürrem, by wysłała Firuze do alkowy księcia Mehmeta. Sułtanka przystaje na tę propozycję i dowiaduje się prawdy o Firuze.

 • 22:30 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 143 (s. III, odc. 16) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 143) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Sulejman obsypuje Firuze prezentami i ...

  Sulejman obsypuje Firuze prezentami i każe przenieść ją na piętro faworyt. Hatice po raz kolejny odtrąca Ibrahima. Rüstem skarży się sułtanowi, że Ibrahim pasza dymisjonuje wszystkich dawnych podopiecznych swojego zmarłego wroga Iskendera. Mahidevran wraz z Mustafą docierają do pałacu w Manisie. Tymczasem Helena, którą przed wyjazdem na wojnę zauroczył się Mustafa, ma zostać wydana za podłego kupca Abbasa.

 • 23:35 Przyjaciel domu (The Friend (Our Friend)) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2019
  Nicole i Matt od lat ...

  Nicole i Matt od lat tworzą udany i zgodny związek. Małżeństwo doczekało się potomstwa. Dwie wspaniałe córki dopełniają ich szczęście. Ale nad ich spokojne dotąd życie nadciągają czarne chmury i wydaje się, że już nie ma wyjścia z tej tragicznej sytuacji. Wiadomość o terminalnej chorobie Nicole spada na nich nagle, wywołując strach i cierpienie. Wtedy z pomocą spieszy najlepszy przyjaciel z czasów studiów, Dane, który okazuje rodzinie wielkie wsparcie. Na czas terapii, jakiej musi się poddać cierpiąca na raka Nicole, Dane wprowadza się do nich, by pomóc przyjacielowi w codziennych obowiązkach domowych. Empatyczny i pełen energii Dane wnosi w smutne życie rodziny optymizm i wiarę. Jego pobyt w domu przyjaciela zaczyna się przedłużać. A jego wpływ na rodzinę okazuje się znacznie silniejszy i głębszy, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
 • 01:50 Matki, żony i kochanki - odc. 11/22 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  Porwanie Klary okazało się jedynie ...

  Porwanie Klary okazało się jedynie demonstracją siły Waldemara, na tyle jednak skuteczną, że Dorota i Michał są zdecydowani zapłacić żądaną kwotę. Cezary i Wiktoria po raz pierwszy się kłócą, po czym Cezary po raz kolejny się oświadcza, tym razem z powodzeniem. Jerzy spotyka się ze Stefanią Pawelec, żoną potrąconego przez Marię mężczyzny. Hanka prosi Roberta o zwrot mieszkania, gdyż jej rodzice wracają do kraju z powodu choroby ojca. Robert chwali się nominacją na wysokie stanowisko państwowe. Wiktoria odnawia kontakty ze swoim ojcem i zawiadamia go o ślubie. Dorota i Michał bezskutecznie czekają na ojca Doroty, który miał oddać powierzone mu pieniądze. W końcu znajdują go w mieszkaniu kompletnie pijanego. Jerzy otrzymuje zaproszenie na ślub Wiktorii, którego data pokrywa się z terminem stawienia się w prokuraturze. Wybiera ślub.

 • 02:55 Ciche łzy (LAUTLOSE TROPFEN/ AFTER THE REUNION) film fabularny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Niemcy 2011
  Poranek po ukończeniu szkoły średniej; ...

  Poranek po ukończeniu szkoły średniej; Franczeska, szczęśliwie zamężna i oddana matka, budzi się naga w splądrowanym pokoju hotelowym, nie pamiętając, co się z nią stało poprzedniej nocy. Wie tylko, że została zgwałcona, ale bez dowodów napaści seksualnej policja nie pomoże, więc Franczeska nie ma innego wyjścia, jak sama zbadać sprawę.

 • 04:35 Pięć gwiazdek - /10/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Gwiazdy trafiają na posterunek policji. ...  Gwiazdy trafiają na posterunek policji. Dzwonią do Manuela, który idzie ich szukać razem z Marianem i Javo. Wszystkie poza Mirandą zostają zwolnione. Ignacio mówi Virginii, że ją kocha. Nadia idzie do Carli i prosi ją, by zostawiła ich w spokoju. Carla wykorzystuje szansę, by w końcu wszystko z siebie wyrzucić. Manuel przekazuje wiadomość czterem siostrom: sąd wyznaczył dużą kwotę kaucji. Jeśli nie zapłacą na czas, Miranda nie wyjdzie z więzienia. Manuel mówi im, że muszą dać hotel w zastaw. Wszystkie siostry, z wyjątkiem Lucii, zgadzają się podpisać dokument.

  Serial,

 • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv