TVP Kobieta - Program TV na sobotę 16 grudnia 2023

 • 05:25 Ojciec Mateusz - odc. 17 (Ojciec Mateusz II odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Początek wakacji przynosi dwa ważne ...

  Początek wakacji przynosi dwa ważne wydarzenia w życiu Michała: chłopiec rozpoczyna pracę u pewnego rzutkiego biznesmena oraz trafia na archeologiczny rarytas - ślady celtyckiego pochówku. Niestety, wkrótce cenne znalezisko zostaje zdewastowane i rozgrabione. Głównym podejrzanym jest niejaki Lenar, miejscowy poszukiwacz skarbów. Ksiądz Mateusz i Michał trafiają do jego domu podczas policyjnej akcji. Chłopca, amatora łatwej pracy i szybkiego zarobku, zaskakuje rozległa wiedza domniemanego przestępcy. Księdza także intryguje ten człowiek. Wkrótce prowadzący śledztwo natrafiają na nowe tropy.


 • 06:20 Arabela s.I - odc. 2/13 (odc. 2/13 - Rumburakova pomsta) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechosłowacja 1979
  Rumburak, czarodziej drugiej kategorii, który ...

  Rumburak, czarodziej drugiej kategorii, który pozwolił zabić Gadającego Wilka, zostaje ukarany przez Króla Bajek odebraniem czarodziejskiego pierścienia, płaszcza i dzwoneczka. Na rozkaz Królowej zostaje on jeszcze dodatkowo zamieniony w wilka, żeby miał kto zjeść babcię Czerwonego Kapturka i żeby znów w Krainie Bajek zapanowała równowaga. Szukając zemsty, Rumburak odkrywa zapomniane zamczysko pełne czarodziejskich mocy. Dzięki nim odzyskuje swą potęgę i zamienia Królową w białą gołębicę. Jej miejsce zajmuje Baba Jaga. Za pomocą własnego studia telewizyjnego, zapożyczonej postaci pana Majera oraz niewiarygodnie pogmatwanych bajek Rumburak planuje przywieść Bajkowe Królestwo do zguby. W odpowiedniej chwili zamierza zdobyć nie tylko tron, ale również rękę królewny Arabeli... (Wikipediia. org)

 • 06:55 Arabela s.I - odc. 3/13 (odc. 3/13 - Petr a princezna) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Czechosłowacja 1979
  Poplątane bajki telewizyjne wnoszą do ...

  Poplątane bajki telewizyjne wnoszą do Królestwa Baśni coraz większy chaos. Chcąc przywrócić porządek, czarodziej Vigo wraz z królewnami Arabelą i Xenią udaje się do Krainy Ludzi na poszukiwanie pana Majera, żeby wymusić na nim opowiadanie tradycyjnych bajek. Arabela zakochuje się w Petrze, synu pana Majera. Zamieniona w muchę podpowiada mu nawet podczas egzaminu. Niestety, pan Majer nie dotrzymuje obietnicy zaprowadzenia ładu w bajkach. By nie doszło do jeszcze większego bałaganu, czarodziej Vigo zamienia pana Majera w jamnika, nie mając pojęcia, że to nie pan Majer jest winny, tylko zły Rumburak, który już się cieszy na myśl, że niedługo w jego ręce wpadnie królewna Arabela wraz z całym królestwem... (Wikipediia. org)

 • 07:30 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2010
  "Boso przez świat - archiwum" ...

  "Boso przez świat - archiwum" to kontynuacja cyklu "Wojciech Cejrowski - boso przez świat", ale tym razem autor nie wyjeżdża osobiście w miejsca odludne i dzikie, lecz sięga do archiwów filmowych i odnajduje w nich interesujące, egzotyczne, unikatowe materiały filmowe zrealizowane kilkadziesiąt lat temu. Pokazuje w ten sposób plemiona i kultury, których już nie ma, obrzędy i obyczaje, które zniknęły pod naporem cywilizacji. Jednocześnie przywraca w ten sposób szerokiej publiczności najlepsze podróżnicze filmy z dawnych lat i przypomina postaci wielkich polskich podróżników. Pierwsze odcinki poświęcone będą podróżom i filmom Tony'ego Halika, jednego z najsłynniejszych polskich podróżników. Ten dziennikarz i fotograf był autorem kilkunastu książek i kilkuset programów zrealizowanych razem z żoną, Elżbietą Dzikowską, dla TVP, takich jak "Pieprz i wanilia". O nieznanych kulisach wypraw Tony'ego Halika opowiada teraz widzom Wojciech Cejrowski.

 • 08:00 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 20/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Ginny Buckley pomaga młodej i rozwijającej się rodzinie uciec z miasta i znaleźć nieco więcej przestrzeni i spokoju na wsi w hrabstwie Hampshire. Rodzina może sobie pozwolić na inwestycję w wysokości 800 000 funtów. W międzyczasie, na pokładzie pancernika HMS Warrior należącego do floty królowej Wiktorii Ginny odkrywa bogate morskie dziedzictwo hrabstwa.

 • 09:00 Brudne domy - /12/ (DIRTY HOME RESCUE) , film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Ekspertka od sprzątania Hayley Leitch ...

  Ekspertka od sprzątania Hayley Leitch i jej zespół wspierają właścicieli brudnych domów w Wielkiej Brytanii w ich wysiłkach związanych z posprzątaniem nieruchomości. Identyfikują niezdrowe nawyki, które powodują bałagan, podpowiadają, jak sprawić, by w domu zagościł porządek i uświadamiają, jak duży wysiłek trzeba włożyć w posprzątanie domu. W każdym odcinku eksperci pokażą, jak poradzić sobie z bałaganem w dwa dni, a dom uczynić czystym i uporządkowanym.

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 87/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Melina jest bliska załamania na ...

  Melina jest bliska załamania na skutek nagłych zwrotów akcji. Diamantis i Pavlos toczą kolejny spór, tym razem na oczach Anastasii. Sifis jest pod presją Stefanii, która żąda kontaktu z dziadkiem. Markos, zły na Melinę, spędza noc u Pavlosa. Manolios i Konstantina wychodzą świętować z Minasem, Daphni i Panitsą. Spotykają Aggeliki w towarzystwie nieznanego, młodego i atrakcyjnego mężczyzny, co rozwściecza Sifisa, ponieważ czuje się zlekceważony. Kiedy proces zbliża się do punktu kulminacyjnego, wszyscy są zaskoczeni, gdy Eurydiki podejmuje inicjatywę - wbrew sugestiom prawnika - i składa zeznania, że Achilleas był z nią w pamiętną noc morderstwa Lukii.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie s.I - odc. 4 (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 4) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Zauroczony Aleksandrą Sulejman nadaje jej ...

  Zauroczony Aleksandrą Sulejman nadaje jej imię Hürrem - radosna. Dziewczyna zostaje faworytą sułtana i otrzymuje własną komnatę. Sprowokowana przez Mahidevran Hürrem trafia do lochu. Sulejman planuje wyprawę na Rodos i ofiarowuje nowej faworycie wyjątkowy podarunek.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 215 (Ojciec Mateusz XVII odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W sandomierskim liceum trwa zjazd ...

  W sandomierskim liceum trwa zjazd absolwentów. Wśród uczestników spotkania jest aktor, Tomasz Zaremba (Mariusz Bonaszewski) oraz jego agentka, Alicja (Hanna Konarowska). Możejko wpada na pomysł zorganizowania turnieju szachowego dla uczniów. Ponieważ policjanci będą brali udział w zawodach, wszyscy pobierają lekcje szachów u Mateusza. Nocul dostaje wezwanie. Doszło do morderstwa. Policjanci znajdują ciało agentki Alicji w domu Tomasza Zaremby. Aktor spotyka się z Mateuszem. Policjanci odzyskują zniszczony testament Zaremby.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 216 (Ojciec Mateusz XVII odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, ...

  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, a w nim bezcenną kolekcję: pierścienie króla Jana Sobieskiego oraz diadem z epoki wiktoriańskiej. Pod muzeum podjeżdża ciężarówka z dostawą. To XVIII - wieczny sarkofag. Kustosz jest zdziwiony przesyłką z Krakowa. Eksponat zostaje złożony w podziemiach do wyjaśnienia. Następnego dnia strażnik zawiadamia policję o kradzieży klejnotów w muzeum. Na dziedziniec podjeżdża ta sama ciężarówka, kierowca tłumaczy pomyłkę i chce zabrać sarkofag. Możejko nie wydaje zgody. W muzeum doszło do przestępstwa. Kierowca wycofuje się i odjeżdża z piskiem opon. Policjanci zaglądają do sarkofagu, odkrywają w nim martwego człowieka. Klejnotów przy nim jednak nie znajdują.

 • 17:25 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2010
  "Boso przez świat - archiwum" ...

  "Boso przez świat - archiwum" to kontynuacja cyklu "Wojciech Cejrowski - boso przez świat", ale tym razem autor nie wyjeżdża osobiście w miejsca odludne i dzikie, lecz sięga do archiwów filmowych i odnajduje w nich interesujące, egzotyczne, unikatowe materiały filmowe zrealizowane kilkadziesiąt lat temu. Pokazuje w ten sposób plemiona i kultury, których już nie ma, obrzędy i obyczaje, które zniknęły pod naporem cywilizacji. Jednocześnie przywraca w ten sposób szerokiej publiczności najlepsze podróżnicze filmy z dawnych lat i przypomina postaci wielkich polskich podróżników. Pierwsze odcinki poświęcone będą podróżom i filmom Tony'ego Halika, jednego z najsłynniejszych polskich podróżników. Ten dziennikarz i fotograf był autorem kilkunastu książek i kilkuset programów zrealizowanych razem z żoną, Elżbietą Dzikowską, dla TVP, takich jak "Pieprz i wanilia". O nieznanych kulisach wypraw Tony'ego Halika opowiada teraz widzom Wojciech Cejrowski.

 • 17:55 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2010
  W tym odcinku dowiemy się, ...

  W tym odcinku dowiemy się, jak wyglądała praca polskich myśliwych pół wieku temu w Tanzanii. Jak polowano na lamparty? Jak słonie bronią się przed myśliwymi? Jak wyglądała codzienna egzystencja rdzennej ludności, Masajów? Wojciech Cejrowski zabiera nas w podróż w czasie po kolejnych archiwalnych polskich filmach podróżniczych.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 88/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Achilleas nie potwierdza alibi Eurydiki ...

  Achilleas nie potwierdza alibi Eurydiki na noc morderstwa, wskutek czego zostaje ona oskarżona o krzywoprzysięstwo, a pozycja Achilleasa staje się jeszcze bardziej niepewna w obliczu wszystkich obciążających dowodów, które wychodzą na światło dzienne. Wszyscy w Chanii są podzieleni na dwa przeciwstawne obozy, przy czym Daphni jest przywódczynią jednej ze stron, a duet Minas-Manolis stoi na czele zwolenników Sifisa. W tym samym czasie Manolis i Panitsa toczą ze sobą wojnę, dając prawdziwy pokaz kreteńskich i cypryjskich obelg. Diamantis prosi Sifisa i Anastasię, aby otwarcie stanęli po jego stronie przeciwko ich ojcu. Stefania ucieka ze szkoły i udaje się do domu Pavlosa, a Sifisowi udaje się zainteresować Melinę rewelacją dotyczącą niewinności Achilleasa.

 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 4 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Sierżant Proussalis przesłuchuje panny Stamiris, ...

  Sierżant Proussalis przesłuchuje panny Stamiris, które jako ostatnie widziały zmarłego. Siostry zeznają, że w noc poślubną nic szczególnego się nie wydarzyło, a Sergios wyszedł o świcie w pole. Wszystkim wydaje się podejrzany siniak na twarzy Eleni. Matka Sergiosa, Mirsini, oskarża Eleni o zabicie syna i nie chce widzieć jej na uroczystościach żałobnych. Niektórzy mieszkańcy podejrzewają Giannosa, który nie kryje radości z powodu śmierci okrutnego kuzyna. Lokaj Doukasa zauważa na palcu Giannosa sygnet należący do zmarłego. Jest pewien, że to on zamordował Sergiosa. O swoim odkryciu informuje tylko Doukasa.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 296 (s. II, odc. 163 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Dziś dzień chrztu Eugenii i ...

  Dziś dzień chrztu Eugenii i cała rodzina przygotowuje się do jego świętowania. Adela i German cieszą się szczęściem z córką, mimo że Silva obawia się spotkania z Leticią, siostrą jej zmarłego męża. Diana chce porozmawiać z Carlosem, aby przekonać go do zaprzestania produkcji bomb chlorowych w swojej fabryce w Norymberdze, ale Salvador obawia się, że to tylko skłoni Don Ricarda do przeniesienia biznesu gdzie indziej. Rozwiązanie pozwalające uniknąć wszystkich zgonów spowodowanych bombami jest inne i Salvador wierzy, że je znalazł. Blanca, udręczona widokiem Cristóbala z Ines, daje upust emocjom, a Francisca zachęca ją, aby skonfrontowała się z Cristóbalem. Tymczasem Cristóbal pozostaje niezłomny w swojej decyzji, aby nie uczestniczyć w chrzcie i z bólem patrzy, jak Blanca odchodzi z Rodolfem.

 • 21:30 Wspaniałe stulecie s.I - odc. 4 (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 4) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Zauroczony Aleksandrą Sulejman nadaje jej ...

  Zauroczony Aleksandrą Sulejman nadaje jej imię Hürrem - radosna. Dziewczyna zostaje faworytą sułtana i otrzymuje własną komnatę. Sprowokowana przez Mahidevran Hürrem trafia do lochu. Sulejman planuje wyprawę na Rodos i ofiarowuje nowej faworycie wyjątkowy podarunek.

 • 22:35 Alternatywy 4 - odc. 3/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1983
  Radni debatują nad nazwą ulicy. ...

  Radni debatują nad nazwą ulicy. Propozycje związane z nazwiskami zasłużonych osób nie znajdują uznania - ostatecznie ulica zostaje nazwana Alternatywy. Wprowadzają się kolejni lokatorzy. Nauczycielkę przeprowadza cała klasa, każdy z uczniów niesie jakiś mebel lub sprzęt. W bloku nauczycielka zaprzyjaźnia się z docentem Furmanem, który opowiada jej o swoich wyczynach na polowaniu. Podsłuchują ich tajniacy, którzy biorą Furmana za Dąb - Rozwadowskiego i uznają za niebezpiecznego terrorystę. Józef Balcerek z Pragi nie chce przenosić się na Ursynów. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Zostaje eksmitowany, przyjeżdża z rodziną na Alternatywy 4.

 • 23:40 Alternatywy 4 - odc. 4/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1983
  Jedną z lokatorek bloku przy ...

  Jedną z lokatorek bloku przy Alternatywy 4 jest śpiewaczka Kubiak - Kolińska. Jej próby głosu stają się uciążliwe dla sąsiadów. Śpiewaczce z kolei przeszkadza każdy szmer, wysyła więc męża, by uciszał robotników używających wiertarek, młotów i innych narzędzi. Gdy interwencje nie skutkują, z zemsty każe wszelkie prace w swoim mieszkaniu wykonywać nocą. Cichocki nieustannie nachodzi prezesa, jego koledzy udają ekipę telewizyjną. Prezes obiecuje mu mieszkanie po wdowie, ale wtedy właśnie zgłasza się dygnitarz partyjny Jan Winnicki. To on otrzymuje przydział, a prezesowi rewanżuje się od razu talonami na samochody dla niego i syna.

 • 00:55 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość ...

  Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość - znalazł jej syna, Zbyszka. Jadą do Jeleniej Góry, jednak na miejscu, zamiast syna Zofia rozpoznaje w przedstawionym jej mężczyźnie... Wasylkę. Żeby uniknąć zdemaskowania, on sięga po broń, ale Liski jest szybszy. Później Zofia jedzie do Lwowa, udaje jej się spotkać z Aksinią. Kobieta opowiada, że Zbyszek dokonywał rzezi, ale został złapany w przez UPA. Później Wasylko upił kompanów i uwolnił go, a Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty. Brat Zofii, Maurycy, także przeżył ukraińską rzeź. W zakładzie dla nieuleczalnie chorych Zofia spotyka kompletnie łysego, pozbawionego brwi i rzęs staruszka. Mimo starań, Zofii nie udaje się zabrać brata do Polski. Maurycy jako obywatel radziecki musi żyć i umrzeć w ZSRR. Do Wrocławia przyjeżdża Karl Weber. Jest już stary i żegnając się ze światem chciałby jeszcze raz pobyć w Domu pod Dwoma Orłami. Gdy Karl widzi młodą Helenę, poznaje natychmiast córkę ukochanej siostry. Zofia i Karl umawiają się na następny dzień, ale Karl umiera w nocy w hotelowym pokoju. Ponad pół wieku później Paul przylatuje z Ukrainy do Wrocławia. Nie są już z Marianną tą samą beztroską, szczęśliwą parą jak niedawno. Są skupieni na tym czego się dowiedzieli o przeszłości swoich rodzin. Marianna uważa, że Helena nie można dłużej bać się okazywania uczuć, bólu, który paraliżował ją przez całe życie. Wyrzucanie z pamięci niemieckiej przeszłości było na nic. Marianna wyznaje matce swoje głębokie uczucie... ale w języku niemieckim. Ujawnienie prawdy wszystkim przynosi ulgę.

 • 05:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv