TVP Kobieta - Program TV na sobotę 20 kwietnia 2024

 • 05:30 Ojciec Mateusz - odc. 190 (Ojciec Mateusz XV odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Naczelnik Morus (Redbad Klijnstera) wysyła ...

  Naczelnik Morus (Redbad Klijnstera) wysyła Możejkę na zaległy urlop. Świadkiem jest dziennikarz z lokalnej gazety, Mirek Burski (Szymon Rząca). Justyna zabrania mu zajmować się tematem komendy. Możejko podejrzewa, że naczelnik szuka na niego haka. Morus przesłuchuje policjantów na komendzie. Mateusz przypadkowo zostaje obrzucony jajkami pod kancelarią adwokacką Bogusława Kłodnickiego (Zbigniew Suszyński). Kiedy wraca z łazienki, słyszy krzyk Joanny, córki Bogusława, dobiegający z gabinetu. Reanimacja Kłodnickiego nie udaje się. Morus ustala, że denat był na liście płac jednego z największych narkotykowych przemytników w kraju.

 • 06:25 Ojciec Mateusz - odc. 191 (Ojciec Mateusz XV odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Autor kryminałów, Marek Sandecki razem ...

  Autor kryminałów, Marek Sandecki razem ze swoją agentką Moniką Karel rozgląda się na targu staroci za kolejną maszyną do pisania. Przed nim spotkanie autorskie w Sandomierzu. Na komendzie zjawia się aspirant Antoni Dziubak (Bartłomiej Firlet). Oznajmia, że dostał przydział do służby w Sandomierzu. W kawiarni dochodzi do małżeńskiej kłótni między Marią (Halina Skoczyńska) i Oskarem (Marek Siudym) Kurkami. Mężczyzna wyznaje, że odchodzi do innej. Aspirant Dziubak tymczasowo zatrzymuje się na plebanii. Marek Sandecki słabnie w sklepie jubilerskim Oskara. Oskar wybiega po wodę na zaplecze, a w tym momencie Marek kradnie biżuterię i ucieka ze sklepu.

 • 07:20 Makłowicz w podróży - Podróż 6 Friuli magazyn kulinarny, magazyn, 2008
  W swojej kolejnej podróży Robert ...

  W swojej kolejnej podróży Robert Makłowicz zawitał do północnych Włoch. W symbolicznym początku i końcu Morza Śródziemnego Robert Makłowicz odnajduje liczne ślady Austro-Węgier, swojej ulubionej epoki i jej kuchni, łączącej w sobie tradycje wielu krajów i ludów. Kosmopolityczny Triest, przez wieki wolny port, urzeka swoimi kawiarniami i wiedeńską architekturą. W miasteczku Muggia po drugiej stronie zatoki podróżnik z Krakowa odkrywa ittiturismo - agroturystykę w wydaniu rybnym, wręcz rybackim! Położona tuż nad miastem górska wieś zaprasza do tradycyjnej prywatnej gospody. Propozycje kulinarne odcinka: spaghetti z sercówkami, zupa jota, langustynki alla busara, ryby z rusztu i fritto misto.

 • 08:00 Makłowicz w podróży - Podróż 6 Friuli magazyn kulinarny, magazyn, 2008
  Starorzymską drogą Via Julia Augusta ...

  Starorzymską drogą Via Julia Augusta prowadzącą z Aquilei na północ, na tereny dzisiejszej naddunajskiej Austrii, Robert Makłowicz przemierza całą prowincję Friuli Wenecja Julijska. Na odcinku zaledwie 100 km między nadmorskim Grado a górskim Sauris niemal zupełnie zmienia się krajobraz, klimat i kuchnia. Zaczynając swoją podróż wśród adriatyckich ryb i mięczaków, krakowski smakosz kończy ją w Alpach Karnijskich, pośród wędzonych serów, szynek i boczków. Po drodze zwiedza friulańskie winnice, korzystając z intrygującej oferty drink and drive.

 • 08:40 Niewolnica Isaura - /19/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Alba i Tais rozmawiają z ...

  Alba i Tais rozmawiają z Henrique, a Tobias cały czas obawia się, że przegapi umówione spotkanie. Almeida i Fontoura rozpoczynają przygotowania do ślubu swoich dzieci. Alba podejrzewa, że Tais jest zakochana w Henrique. Ta jednak zaprzecza, ale nie udaje się jej przekonać matki. Isaura jest bardzo smutna, ponieważ Tobias nie pojawił się w umówionym miejscu. Wspiera ją niewolnica Santa. Tobias w końcu przyjeżdża na umówione miejsce, ale nie zastaje tam Isaury. Henrique nie popiera planów małżeńskich siostry. Francisco mówi Tobiasowi, że przeszukał wszystkie farmy w okolicy, ale nie znalazł żadnej dziewczyny o podanym opisie. Młodzieniec jest bardzo rozczarowany tą widomością. Następnego dnia Isaurze i Tobiasowi po raz kolejny udaje się spotkać.

 • 09:20 Niewolnica Isaura - /20/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Nad brzegiem rzeki Isaura mówi ...

  Nad brzegiem rzeki Isaura mówi Tobiasowi, że nie będą mogli się widywać przez długi czas. Dziewczyna zamierza opuścić farmę i wrócić do miasta z powodu ślubu Malviny i Leoncia, jednak nie wyjawia tego ukochanemu. Gdy się żegnają, Isaura zostawia Tobiasowi drewniany krzyż, który nosi na szyi i z którym nigdy wcześniej się nie rozstawała. Tobias sprzedaje część swojej ziemi panu Carneiro. W transakcji pomaga mu Miguel, który zostaje za to wynagrodzony. Santa jest zrozpaczona, że Andre się z nią nie pożegnał. Szykującą się do snu Isaurę odwiedza Januaria z Miguelem. Kucharka zostawia ich samych, a Miguel mówi Isaurze, że chciałby powiedzieć jej coś bardzo ważnego.

 • 10:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 151 (s. III, odc. 24) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 151) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Trwają prace nad reformą prawa ...

  Trwają prace nad reformą prawa w imperium. Hürrem zaprasza ważne osoby w państwie z nadzieją, że wesprą jej działalność dobroczynną. Sułtanka Hatice sprzeciwia się idei Hürrem. Nigar wychodzi za mąż za Rüstema agę. Ibrahim pasza przyjmuje ultimatum Hürrem.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 152 (s. III, odc. 25) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 152) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Ibrahim pasza poznaje imię swojej ...

  Ibrahim pasza poznaje imię swojej córki - Kader, czyli przeznaczenie. Rozpoczyna się spór między paszą a Hatice o to, co ma się stać z dziewczynką. Hürrem niepokoi się, że książę Mehmet poświęca zbyt wiele czasu jednej z nałożnic, Klarze. Ibrahim wreszcie spotyka się ze swoją córką. Do stolicy przybywa Barbarossa.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:35 Pięknie przyprawiONA - Sezon III odc. 11 /12 Flexitarianizm dieta przyszłości magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Flexitarianizm - dieta przyszłości. Porozmawiamy ...

  Flexitarianizm - dieta przyszłości. Porozmawiamy o tym, skąd nazwa flexitarianizm i na czym FX polega. Zapytamy, czym kierować się przy komponowaniu posiłków i co jest w tej diecie zabronione. Zastanowimy się, dlaczego mówimy, że to dieta odpowiedzialna, a także czy jest dietą drogą. Czy to smak dla całej rodziny i jak wpływa na nasz organizm?

 • 12:50 Wszystkie kolory świata - Kiusiu (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Kiusiu.

 • 13:45 Wszystko dla Pań - sezon 2 (The Paradise - season 2) , film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
  Pierwszy w Anglii, elegancki dom ...

  Pierwszy w Anglii, elegancki dom towarowy ponownie otwiera przed nami swe podwoje, zapraszając do poznania dalszych losów bohaterów tej niezwykle barwnej i wciągającej opowieści o rywalizacji, miłości i ambicji. Minął rok odkąd Moray, właściciel "Paradise", podjął jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Denise nadal pracuje jako ekspedientka i doskonale sobie radzi w świecie damskiej mody. Losy sklepu są jednak niepewne, zwłaszcza że na scenę wkracza nowy gracz - inteligentny i bezwzględny Tom Weston. A odrzucona Katherine nie może zapomnieć o utraconej miłości, mimo że ma szansę rozpocząć nowe życie.... W scenerii pełnego przepychu wiktoriańskiego domu towarowego rozgrywa się pasjonująca historia przepełniona emocjonalnymi rozgrywkami i intrygami, w których stawką jest szczęście...

 • 15:00 Lato pszczół (Mehiläiskesä / SUMMER OF BEES) film krótkometrażowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Finlandia 2021
  Pewnego szczególnie upalnego lata Eedi, ...

  Pewnego szczególnie upalnego lata Eedi, targana niepokojem o przyszłość Ziemi, postanawia rzucić studia i zająć się pszczelarstwem. Z pomocą strachliwej mamy zakłada hodowlę pszczół. Szybko okaże się, że bycie pszczelarzem nie jest takie proste.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 77 (seria VI, odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  W Sandomierzu grasuje grupa grafficiarzy. ...

  W Sandomierzu grasuje grupa grafficiarzy. Nie wszystkim podobają się ich działania i mają wrogów. Wchodzą w zatarg z Badurą, na którego ogrodzeniu pojawiły się malunki. Następnego dnia zostaje znalezione ciało Badury. Okazuje się, że w pobliżu domu denata widziano jednego z grafficiarzy, Łukasza. Poszlaki wskazują, że to właśnie on jest zabójcą. Ksiądz Mateusz nie wierzy jednak w winę chłopaka, próbuje sam wyjaśniać sprawę. Z przeprowadzonych rozmów z sąsiadami wynika, że Badura był znanym kolekcjonerem znaczków. Być może ta informacja okaże się właściwym tropem w poszukiwaniu sprawcy.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 78 (seria VI, odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Ksiądz Mateusz zostaje wysłany przez ...

  Ksiądz Mateusz zostaje wysłany przez biskupa do Ostii. Pod jego nieobecność obowiązki na plebanii ma przejąć ksiądz Jacek. W drodze na lotnisko Mateusz spotyka kibiców lokalnego klubu piłkarskiego Naprzód Sandomierz. Wśród nich jest Adam, który przed kilku laty był ministrantem. W czasie podróży bus zatrzymuje się na rogatkach Sandomierza, na stacji benzynowej. Kibice zaczepiają Machurę, proszącego klientów stacji o kilka złotych. Tuż przed odjazdem busa, w toalecie zostaje znaleziony martwy Machura. Policja rozpoczyna śledztwo. Mateusz, jako świadek w sprawie, nie może wyjechać z kraju. Podejrzany o zabójstwo jest Adam. Ksiądz postanawia pomóc chłopakowi, wierząc w jego niewinność. Mieszkańcy plebanii cieszą się z nieoczekiwanego powrotu Mateusza. Ksiądz Jacek ma jednak wielki problem.

 • 17:30 Osiecka - Odc. 5 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Osiecka na planie filmu "Niewinni ...

  Osiecka na planie filmu "Niewinni czarodzieje" Andrzeja Wajdy realizuje swoją etiudę szkolną pt. Słoń. Nie czuje się potrzebna, nie ma też nadziei na powrót Hłaski do kraju. Kolega i autor muzyki do tej etiudy, Wojciech Solarz, opowiada jej o Wojtku Frykowskim i jego oryginalnym sposobie bycia. Agnieszka poznaje Frykowskiego w łódzkim SPATiF-ie i pozwala się zaprosić na szaloną wycieczkę samochodem, która będzie miała swój ciąg dalszy.


 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 5/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 19:30 Leśne rzeki film dokumentalny, film dokumentalny, 2021
  Film dokumentalny o rzekach w ...

  Film dokumentalny o rzekach w lasach. Woda słodka stanowi zaledwie 2, 5 % zasobów wodnych ziemi. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody. Uwzględniając nasz warunki hydrologiczne, położenie geograficzne w zasięgu klimatu umiarkowanego, zasoby wodne w Polsce są małe. Niewielka ilość opadów oraz coraz mniej śnieżne zimy nie pomagają. Lasy mają dobroczynny wpływ na zasoby hydrologiczne. Opowiemy o znaczeniu lasu i tajemniczych rzekach przez nie przepływających, a także o licznych zwierzętach, które żyją w tych ekosystemach i o znaczeniu ochrony tych miejsc.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 362 (s. II, odc. 229/270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Gabriel próbuje przekonać matkę, że ...

  Gabriel próbuje przekonać matkę, że Soledad jest miłością jego życia, jednak ta nie podziela tego przekonania. Soledad, świadoma, że kobieta może pokrzyżować jego plany, wpada na pewien pomysł, przez co Antonia staje przed dylematem, bo nie chce stracić syna. Tymczasem Sofia jest bardzo zmartwiona, ponieważ jej kuzyn dowiedział się o jej ciąży. Za radą Elisy postanawia napisać do niego list, aby rozwiać wszystkie swoje wątpliwości i prosi Silvę o jego dostarczenie. Jednak Elisa zostawia ją samą w Ambigu. Aurora odwiedza Cristóbala przebywającego w areszcie domowym, by poinformować go, że Marina nadal jest w śpiączce. Dopóki kobieta się nie obudzi, nie można udowodnić niewinności Cristóbala, dlatego prosi pielęgniarkę, aby zaopiekowała się pacjentką. Elpidia nadal jest zainteresowana Benjaminem i postanawia skusić go wyśmienitą kuchnią. Robi mu swoje ulubione danie i pojawia się w fabryce.

 • 21:25 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 151 (s. III, odc. 24) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 151) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Trwają prace nad reformą prawa ...

  Trwają prace nad reformą prawa w imperium. Hürrem zaprasza ważne osoby w państwie z nadzieją, że wesprą jej działalność dobroczynną. Sułtanka Hatice sprzeciwia się idei Hürrem. Nigar wychodzi za mąż za Rüstema agę. Ibrahim pasza przyjmuje ultimatum Hürrem.

 • 22:30 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 152 (s. III, odc. 25) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 152) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Ibrahim pasza poznaje imię swojej ...

  Ibrahim pasza poznaje imię swojej córki - Kader, czyli przeznaczenie. Rozpoczyna się spór między paszą a Hatice o to, co ma się stać z dziewczynką. Hürrem niepokoi się, że książę Mehmet poświęca zbyt wiele czasu jednej z nałożnic, Klarze. Ibrahim wreszcie spotyka się ze swoją córką. Do stolicy przybywa Barbarossa.

 • 23:30 I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! (Qu'est - ce qu'on a encore fait au bon Dieu?) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja 2019
  Dalsze, zabawne perypetie państwa Verneuil ...

  Dalsze, zabawne perypetie państwa Verneuil z 4 pięknymi córkami, bohaterkami poprzedniej części. Tym razem wbrew rodzicom zamierzają one wraz z mężami wyjechać z Francji. Co teraz zrobią Verneuilowie? Jak spróbują zatrzymać córki w kraju?

 • 01:20 Matki, żony i kochanki - odc. 13/22 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1998
  Po wizycie u Jerzego w ...

  Po wizycie u Jerzego w więzieniu Wiktoria wraca do Kobuz. Na stacji czeka na nią Cezary. Chce zwolnić się z pracy u Wierzbickiego, ale ten nie przyjmuje jego wymówienia. Ojciec Hanki ma się już lepiej i uszczęśliwiona dziewczyna organizuje wypad do filharmonii. Po wizycie Wiktorii Jerzy, chcąc doprowadzić do jak najszybszego zakończenia jego sprawy, próbuje skontaktować się ze starym Zarychtą. Również Wiktoria prosi ojca o pomoc w tej sprawie. Dzięki jego interwencji Jerzy opuszcza niebawem więzienie. Wiktoria czeka na niego, ale Maria uprzedza ją i odwozi męża do domu. Robert, były mąż Hanki, szuka sposobu na pogodzenie się z żoną i zamieszkanie z nią znów pod jednym dachem, ale wobec jej stanowczości nie jest to łatwe. Więcej szczęścia ma Janek. Wanda przebacza mu zdradę i pozwala wrócić na łono rodziny.

 • 02:30 Też go kocham (JULIET, NAKED) komedia, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2018
  Annie mieszka w Anglii, w ...

  Annie mieszka w Anglii, w małym nadmorskim miasteczku, ale nie jest tu szczęśliwa i często myśli o tym, by w końcu stąd uciec. Właściwie nic jej tu nie trzyma, nie lubi swojej pracy kustoszki w miejscowym muzeum, jej związek z Duncanem, nauczycielem muzyki, od dawna się nie układa. Chłopak bardziej interesuje się swoim bożyszcze, amerykańskim muzykiem Tuckerem, niż ukochaną. Zawzięcie próbuje dociec, dlaczego po osiągnięciu wielkiego sukcesu, jego idol po prostu wycofał się i zniknął ze sceny muzycznej. Duncan prowadzi stronę internetową o muzyku. Pewnego dnia odkrywa jego taśmę demo z wczesnymi utworami. Od tej pory jeszcze bardziej interesuje się Tuckerem, kompletnie zaniedbując Annie. A ona postanawia się zemścić umieszczając nieprzychylne komentarze na jego blogu. Wpisy zwracają uwagę Tuckera Crowe'a, który nawiązuje z Annie tajną korespondencję. Z czasem rodzi się między nimi głębsza przyjaźń, poznają się bliżej, choć się nigdy nie widzieli. Ona nadal mieszka w Anglii, a on za oceanem.
  Czy kiedykolwiek dojdzie do spotkania i jak potoczą się ich dalsze losy?

 • 04:10 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv