TVP Kobieta - Program TV na sobotę 27 kwietnia 2024

 • 05:20 Ojciec Mateusz - odc. 204 (Ojciec Mateusz XVI odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W domu pogodnej starości trwa ...

  W domu pogodnej starości trwa nocne obserwowanie nieba w poszukiwaniu komety. Po jednego z pensjonariuszy, Eugeniusza, przyjeżdża córka Krystyna i zabiera go na sandomierskie wzgórze. Natalia czyta przepowiednie jasnowidza, dotyczące katastrof po pojawieniu się na niebie komety. Mateusz odwiedza dom pogodnej starości. Sanitariusz, Maciej Grajewski, jest zaniepokojony. Okazuje się, że Eugeniusz Helski nie wrócił na noc, a choruje na cukrzycę.

 • 06:20 Ojciec Mateusz - odc. 205 (Ojciec Mateusz XVI odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. ...

  Pluskwę odwiedza kuzynka, Maja Rączy. Oznajmia, że dostała pracę w Sandomierzu. Jest dość tajemnicza. Możejko informuje swoich podwładnych, że od pewnego czasu w placówkach handlowych dochodzi do licznych kradzieży. Straty rosną. Rozpoczyna się dochodzenie w tej sprawie. Dziubak i Paruzel odwiedzają supermarket po cywilnemu. Prowadzą obserwacje. Pluskwa zabiera Majkę na plebanię. Okazuje się, że dostała posadę kasjerki w markecie, gdzie doszło do kradzieży. Natalia, babcia szykują urodzinowy obiad dla Pluskwy. Kobylicka przegląda monitoring w markecie. Dyrektor Zieliński zwraca uwagę na Majkę rozmawiającą przy kasie z klientką, Izabelą Halską. Ochroniarz podejrzewa, że skradziony towar jest w walizce, którą kupiła. Justyna proponuje Darii pracę w redakcji. Możejko jest zmieszany tą sytuacją. Kobylicka i Gibalski przesłuchują Majkę. Kobylicka pokazuje Majce znalezione w jej szafce przedmioty pochodzące z kradzieży.


 • 07:20 Makłowicz w podróży - Podróż 6 Friuli magazyn kulinarny, magazyn, 2008
  Udine, Gradisca d’Isonzo, San Daniele, ...

  Udine, Gradisca d’Isonzo, San Daniele, Cividale del Friuli, Monte San Michele, Gorizia - oto niektóre etapy na szlaku trzeciej podróży Roberta Makłowicza po północno-wschodnich Włoszech. Na tych terenach, gdzie wciąż pełno śladów dawnego panowania Rzymian, Longobardów, Wenecjan i Habsburgów, jada się trochę inaczej niż w Lazio czy Toskanii. Kiełbaski z polentą i wędzonym serem, frico, czyli ziemniaczany placek z serem montasio, mlinci z pieca, czyli kluski z mąki gryczanej i lody z oliwą, wreszcie kiełbasa musetto ze świńskiego ryja - oto kilka przykładów friulańskiej odmienności i oryginalności kulinarnej. Do tego wina z Carso i Collio czy grappa jednoodmianowa z górnej półki.

 • 08:00 Makłowicz w podróży - Podróż 7 Izrael magazyn kulinarny, magazyn, 2009
  Siódma już podróż Roberta Makłowicza ...

  Siódma już podróż Roberta Makłowicza z nowego cyklu łączącego kulinaria z historią i kulturą odwiedzanych regionów. Przez sześć tygodni znany dziennikarz podróżuje po Izraelu, odwiedza różne miejsca w tym kraju. W Niedzielę Palmową znajdzie się w Jerozolimie, w Wielkanoc powędruje śladami wydarzeń opisanych w Biblii. Dotrze też do Tel-Awiwu, nad Morze Czerwone i Morze Martwe.
  Po trzech godzinach lotu podróżnik z Krakowa ląduje nad Morzem Czerwonym. W najdalej na południe wysuniętym punkcie Izraela, przy granicy z Egiptem i Jordanią, turystów złaknionych lata w zimie wabi kurort Ejlat. Robert Makłowicz zwiedza miasto i jego plaże, a w pobliskim delfinarium proponuje coś z menu butlonosów - rybę w ostrym sosie. Po wizycie w podmorskim obserwatorium, z którego można podglądać życie na rafie koralowej, czas na podróż przez pustynię na wielbłądzie i pieczenie placków pita nad ogniskiem w oazie. Na koniec dnia, w ruinach starożytnego miasta Nabatejczyków Robert przyrządza sałatkę z awokado z pastą sezamową i jogurtem.

 • 08:40 Niewolnica Isaura - /21/ (Escrava Isaura. Niewolnica Isaura) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Miguel wyjawia Isaurze, że jest ...

  Miguel wyjawia Isaurze, że jest jej ojcem. Mówi też, że zamierza zaoszczędzić pieniądze, aby mógł ją wykupić i by zamieszkali razem - jak ojciec z córką. Komandor oferuje Leonciowi cały swój majątek pod warunkiem, że wraz z żoną, Malviną, zamieszkają na farmie. Santa rozmawia z Andre o ich dalszej relacji. Andre zapewnia, że mu na niej zależy. Tobias nie może przestać myśleć o Isaurze i prosi Francisca, aby dowiedział się, do kogo należy drewniany krzyż, który dziewczyna mu podarowała. Francisco rozmawia z Rosą i odkrywa, że jest on własnością Isaury. Zarządca opowiada o tym Tobiasowi, który jest zaskoczony, że dziewczyna jest niewolnicą. Wiedząc, że wyjechała do Rio, zabiera rodzinę i również postanawia tam pojechać.

 • 09:20 Niewolnica Isaura - /22/ (Escrava Isaura.) telenowela, telenowela, , kraj prod.Brazylia 1976
  Tobias zostawia gospodarstwo pod opieką ...

  Tobias zostawia gospodarstwo pod opieką Miguela. Rosa dopytuje Francisca, dlaczego ma krzyż Isaury. Po przybyciu do Rio komandor prosi syna, aby z uwagi na to, że jest zaręczony, podtrzymywał swoją dobrą reputację. Późnym wieczorem Almeida wychodzi do tawerny, by się zabawić, mówiąc Ester, że jedzie z wizytą służbową. Henrique opowiada o sztuce teatralnej z udziałem słynnej Madame Besancon, a Fontoura proponuje wyjście do teatru i miejsce w loży. Malvina i Ester chcą, aby mogła pójść z nimi Isaura. Ester prosi męża, by wyraził na to zgodę. W tawernie Almeida słyszy skargi Carmen dotyczące utraty roli w przedstawieniu teatralnym. Następnego dnia po powrocie do tawerny ma dla Carmen dobrą wiadomość. W domu Almeidów pojawia się Tobias, który chce się spotkać z komandorem.

 • 10:05 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 160 (s. III, odc. 33) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 160) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Ibrahim odnajduje Nigar z córką. ...

  Ibrahim odnajduje Nigar z córką. Za karę zakazuje kobiecie widywać się z dzieckiem. Rüstem chce rozwieść się z Nigar, ale sułtanka Hatice nie wyraża na to zgody. Trwają przygotowania do wojny przeciwko Habsburgom. Ibrahim pasza podczas odwiedzin w stoczni namawia księcia Mehmeta, aby przekonał sułtana, by ten wysłał go do jednej z prowincji.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 161 (s. III, odc. 34) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 161) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Sułtan niespodziewanie traci przytomność, okazuje ...

  Sułtan niespodziewanie traci przytomność, okazuje się, że został otruty. Hürrem oskarża o wszystko Ibrahima paszę. Syn Afife, Yahya efendi, ratuje sułtanowi życie. Tymczasem Mahidevran obawia się, że Hürrem postanowi zabić księcia Mustafę, by w przyszłości jej synowie nie mieli konkurenta do tronu.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:30 Pięknie przyprawiONA - Sezon I odc. 9 /12 Jak schudnąć po 40 magazyn kulinarny, magazyn, 2021
  Jak schudnąć po 40-tce? Mówi ...

  Jak schudnąć po 40-tce? Mówi się, że od pewnego momentu w życiu kobieta obchodzi już tylko 18. urodziny. I tak właśnie każda z nas powinna się czuć. Ale zegara biologicznego tak łatwo nie da się oszukać, bo z wiekiem nasz metabolizm po prostu zwalnia. Coraz trudniej nam zrzucić czy utrzymać wagę, ale to nie znaczy, że jesteśmy bezsilne. W naszej kuchni znajdziecie dietetyczne podpowiedzi i wskazówki, które szybko doprowadzą Was do celu na mapie splątanych ścieżek ku zgrabnej figurze i zdrowiu.

 • 12:45 Wszystkie kolory świata - Apulia, korzenie Italii (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Apulia.

 • 13:40 Velvet s.I - odc. 4 (Velvet) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2014
  Alberto w ostatniej chwili wycofuje ...

  Alberto w ostatniej chwili wycofuje się ze sprzedaży udziałów Galerii. Gerardo jest gotów zainwestować w firmę, ale stawia jeden warunek. Ana jest gotowa poświęcić własne szczęście dla dobra ogółu. Cristina zaprasza Alberta do teatru. Don Francisco pomaga Luisie odzyskać posadę. Mateo namawia przyjaciela, by przyjął niecodzienną propozycję. Rita zwierza się Anie, że pocałowała Pedra.

 • 15:00 Tańcząca ze światem - Tunezja magazyn, magazyn, 2023
  Program lifestylowo-podróżniczy, w którym prowadząca, ...

  Program lifestylowo-podróżniczy, w którym prowadząca, Edyta Herbuś, pokazuje widzom piękno odwiedzanych miejsc. Podziwia malownicze krajobrazy, charakterystyczne rzemiosło, rozmawia z ludźmi o lokalnych tradycjach i obrzędach. Kosztuje regionalnych potraw, zwiedza najważniejsze zabytki, uczestniczy w lokalnych aktywnościach. Rozmawia o życiu i postrzeganiu kobiety w danym regionie. Uczy się lokalnych tańców i odnajduje w nich klucz do jego mieszkańców, ich historii, mentalności, kultury oraz obyczajów. Program ma charakter dokumentalny, co pozwoliło uchwycić prawdę życia w każdym z odwiedzanych krajów. Istotnym przesłaniem magazynu jest również piękno planety i jej ochrona. W tym odcinku zawitamy do świętego miasta islamu, Kairuan. Postaramy się dowiedzieć czegoś więcej o jednej z największych światowych religii monoteistycznych. Będziemy robili tradycyjne słodycze Makrut i odwiedzimy typowy islamski plac, gdzie tka się dywany kairuańskie.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 91 (seria VII, odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Emilka chce rozpocząć naukę tańca, ...

  Emilka chce rozpocząć naukę tańca, Natalia i Mateusz postanawiają zabrać ją na zajęcia prowadzone przez Drawskiego, który jest trenerem mistrzowskich par tanecznych. Drawski wiąże duże nadzieje z występem na mistrzostwach uzdolnionej pary tancerzy: Julii Białas i Jacka Janiaka. W czasie treningu dochodzi do wypadku. Podczas wykonywania skomplikowanej ewolucji tanecznej Julia nagle się przewraca. Trafia do szpitala z wstrząśnieniem mózgu i skomplikowanym złamaniem nogi. Trener zauważa, że podłoga sali jest bardzo śliska. Ktoś rozprowadził środek nabłyszczający, zamiast płynu zwiększającego przyczepność. Na miejsce zostaje wezwana policja, zachodzi bowiem podejrzenie celowego działania. Dyrektor Niezgoda podejrzewa o ten czyn niedawno zwolnionego stróża Maliniaka, który miał się odgrażać. Maliniak przyznaje, że wysyłał dyrektorowi anonimy, poprzestał jednak tylko na groźbach. Policja sprawdza, kto chciał zaszkodzić tancerce. Z powodu wypadku Julia nie może wystąpić w najbliższych mistrzostwach. W parze z Jackiem zatańczy Weronika, córka konkurencyjnego trenera Adama Grabskiego. Mateusz domyśla się, komu zależało na wyeliminowaniu Julii. Pomaga policji w rozwiązaniu sprawy.


 • 16:25 Ojciec Mateusz - odc. 92 (seria VII, odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Nad rzeką znaleziono zwłoki 17-letniej ...

  Nad rzeką znaleziono zwłoki 17-letniej Wiktorii. Policjanci podejrzewają, że dziewczyna spędziła noc w którejś z sandomierskich dyskotek. Jadwiga, właścicielka sklepu ogrodniczego, oskarża swojego pracownika o kradzież. Dominik twierdzi jednak, że jest niewinny, ale kobieta właśnie w nim upatruje sprawcy kradzieży. Policjanci rozmawiają z koleżanką Wiktorii, Karoliną, która twierdzi, że nie wie, co jej przyjaciółka robiła ostatniej nocy. Jadwiga odwiedza ojca Mateusza i mówi, że podejrzewa męża o romans. Janusz odbiera w tajemnicy telefony. Policjantom udaje się ustalić, w której dyskotece spędziła noc Wiktoria. Barman rozpoznaje też Karolinę, która miała jej towarzyszyć. Bilingi z telefonu Wiktorii wskazują, że rozmawiała ona wielokrotnie z Januszem. W trakcie przesłuchania mężczyzna mówi, że dziewczyna go szantażowała.

 • 17:30 Osiecka - Odc. 6 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Agnieszka poznaje Jeremiego Przyborę i ...

  Agnieszka poznaje Jeremiego Przyborę i zaczyna z nim flirtować. Przybora angażuje się w związek bardzo mocno. Nawet Jerzy Wasowski, jego przyjaciel, nie ma szans, aby go powstrzymać. Przybora wyjeżdża do Paryża, a gdy wraca, Agnieszka nie ma dla niego czasu, bo jej musical odnosi oszałamiający sukces.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 12/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 19:30 Królowa: Władczyni i Matka (The Queen: Monarch and Mother) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2022
  Film dokumentalny o Królowej Elżbiecie ...

  Film dokumentalny o Królowej Elżbiecie - zmarłej 08.09.2022 r. w Balmoral. Film o wspaniałej kobiecie, żonie, matce, monarchini. Film - nekrolog. Elżbieta II była najdłużej panującą władczynią Wielkiej Brytanii. Żyła blisko sto lat, pobiła wszelkie rekordy monarchii i nadała nowy wymiar roli królowej. Oto opowieść o tym, jak królowa musiała godzić sprzeczne role władczyni, matki i głowy rodu.
  Usłyszymy historie opowiedziane przez osoby, które ją dobrze znały, autorów królewskich biografii, historyków, dziennikarzy i przyjaciół. Najdłużej panujący monarcha brytyjski wcale nie miał być królową. Gdy urodziła się w 1926 - tym roku, jej ojciec, Książę Yorku, był drugi w kolejności do objęcia tronu. Jej dziadek, król Jerzy V przewodził Imperium Brytyjskiemu, a władza spoczywała w rękach mężczyzn. Elżbieta odziedziczyła po matce zdecydowanie, poznała też, że bycie miłym daje pewną władzę. Silny wpływ na młodą księżniczkę miała także jej guwernantka, Marion Crawford. Elżbieta nie otrzymała wykształcenia odpowiedniego dla władcy, bo nie spodziewano się, że zostanie królową. Wszystko odmienił rok 1936. W styczniu zmarł Jerzy V. Królem został jej wuj, Edward VIII, abdykował jednak po jedenastu miesiącach, by poślubić amerykańską rozwódkę, Wallis Simpson. Nowym królem został więc ojciec Elżbiety. Kiedy zmarł, Elżbieta została królową w wieku zaledwie 25 lat. Gdy wyszła z samolotu lecącego z Kenii, przywitał ją premier Winston Churchill i gabinet w całości złożony z mężczyzn. Długoletnie panowanie królowej poświęcone było w całości służbie dla kraju. Królowa żyła w czasie drugiej wojny światowej, w czasie lądowania człowieka na Księżycu i w czasach rewolucji cyfrowej. Miała 90 lat, gdy zamieściła swojego pierwszego tweeta. Dla młodych i starych królowa jest przykładem ciągłości, trwałości i pewności. W czasie swojego panowania królowa była źródłem inspiracji dla kobiet jej pokolenia. Brytyjczycy mówią, że przyniosła im coś więcej, niż można by oczekiwać, była obiektem ogólnoświatowej fascynacji i nigdy nie zawiodła rodaków, pełniąc swoją służbę dla kraju.

 • 20:30 Sześć sióstr - odc. 366 (s. II, odc. 233 /270) (SEIS HERMANAS) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2017
  Blanca atakuje Rodolfa za to, ...

  Blanca atakuje Rodolfa za to, że spędził noc poza domem. Nie obchodzi jej, z kim sypia, ale żąda, aby utrzymywał dobrą reputację. Królowa mianuje Blancę baronową i pierwszą damą dworu. Celia żegna się z siostrami. Blanca nadal nie rozumie jej decyzji. Don Ricardo jest wściekły, gdy dowiaduje się, że Diana zamierza otworzyć fabrykę. Benjamin ciągle myśli o Rosalii. Raimundo zachęca go, by o nią walczył. Adela żegna się z Alonso i wyjeżdża do Szkocji. Nie podejrzewa, że nigdy tam nie dotrze...

 • 21:25 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 160 (s. III, odc. 33) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 160) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Ibrahim odnajduje Nigar z córką. ...

  Ibrahim odnajduje Nigar z córką. Za karę zakazuje kobiecie widywać się z dzieckiem. Rüstem chce rozwieść się z Nigar, ale sułtanka Hatice nie wyraża na to zgody. Trwają przygotowania do wojny przeciwko Habsburgom. Ibrahim pasza podczas odwiedzin w stoczni namawia księcia Mehmeta, aby przekonał sułtana, by ten wysłał go do jednej z prowincji.

 • 22:30 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 161 (s. III, odc. 34) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 161) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Sułtan niespodziewanie traci przytomność, okazuje ...

  Sułtan niespodziewanie traci przytomność, okazuje się, że został otruty. Hürrem oskarża o wszystko Ibrahima paszę. Syn Afife, Yahya efendi, ratuje sułtanowi życie. Tymczasem Mahidevran obawia się, że Hürrem postanowi zabić księcia Mustafę, by w przyszłości jej synowie nie mieli konkurenta do tronu.

 • 23:30 Najlepszy (The Greatest) , film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2009
  Fabuła tego poruszającego filmu skupia ...

  Fabuła tego poruszającego filmu skupia się wokół przeżyć bezradnej nastolatki oraz małżeństwa próbującego odzyskać równowagę i spokój po śmierci ukochanego syna. Rose i 18-letni Bennett Brewer byli parą, ale ich marzenia o wspólnym szczęściu przekreślił tragiczny wypadek samochodowy nocą na drodze. Śmierć chłopaka przeżywają wspólnie jego matka Grace, ojciec Allen i młodszy brat Ryan. W rozpaczy po stracie bliskiej osoby, Rose pozostaje zupełnie sama. Dziewczyna nie ma komu się zwierzyć ze swoich problemów, nie może liczyć na szczerą pomoc swojej matki. Kiedy więc okazuje się, że spodziewa się dziecka Bennetta, postanawia zapukać do drzwi jego rodziców.

 • 01:20 Matki, żony i kochanki - odc. 15/22 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1998
  Z Filipin wracają rodzice Hanki. ...

  Z Filipin wracają rodzice Hanki. Stan zdrowia ojca się pogarsza, konieczna jest opieka lekarska. Wreszcie ojciec Hanki trafia do szpitala. Dorota mówi córce o pogarszającej się sytuacji finansowej rodziny. Elżbieta i Wiktoria przygotowują się do programu telewizyjnego. Dorota i Michał szukają pracy. Jej ojciec nieoczekiwanie dostaje dobrą posadę, ale Lindnerowie nie chcą mu się przyznać do swoich kłopotów. Hanka poznaje w szpitalu uprzejmego pacjenta, Krzesimira, który przypomina byłego wspólnika Doroty. Pogarszają się stosunki pomiędzy Cezarym a Wiktorią. Dorota postanawia wreszcie zatrudnić się u ojca w firmie reklamowej, ale po namyśle rezygnuje. Jerzy ogląda w telewizji program z udziałem Wiktorii i Jurka.

 • 02:30 Jackie (JACKIE) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Chile,Francja,USA 2016
  Film otrzymał trzy nominacje do ...

  Film otrzymał trzy nominacje do nagrody Oscara: za najlepszą rolę pierwszoplanową dla Natalie Portman oraz za muzykę i kostiumy. Fabuła koncentruje się wokół przeżyć Jacqueline Bouvier Kennedy bezpośrednio po zamachu w 1963 roku na jej męża, Johna F. Kennedy'ego, 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kiedy mąż Jackie zostaje wybrany na prezydenta, ona ma 34 lata. Zachwyca urodą, elegancją i wspaniałym stylem. Szybko staje się jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Bajkowe życie rozpada się jednak jak domek z kart 22 listopada 1963 roku. Podczas wyborczej podróży do Dallas, John F. Kennedy ginie od kul zamachowca. Próby ratowania postrzelonego prezydenta nie przyniosły rezultatu. Umiera w szpitalu na stole operacyjnym. Pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. O przeżyciach i cierpieniu Jackie widz dowiaduje się z wywiadu przeprowadzonego z wdową. Rozmowa toczy się nie tylko na temat historycznej spuścizny jej męża. W filmie została również pokazana rola szwagra Jackie, Roberta F. Kennedy'ego, który po zamachu mocno ją wspiera, dzieli z nią ból i żal po stracie męża. Pomaga w długich przygotowaniach do państwowego pogrzebu, opiekuje się rodziną, próbuje ulżyć dzieciom pogrążonym w smutku po stracie ojca. W tym trudnym czasie Jackie cierpi na bezsenność, jest pod wpływem środków uspokajających. Targają nią wyrzuty sumienia, że nie zrobiła nic, by ochronić męża. Miała nawet myśli samobójcze.

 • 04:10 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv