TVP Kobieta - Program TV na środę 06 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Wojciech Cejrowski podróżuje po małych ...

  Wojciech Cejrowski podróżuje po małych wyspach na Oceanie Spokojnym, które są określane mianem "wysp szczęśliwych". Życie tu nie zmusza do codziennej walki o pożywienie. Klimat jak i żyzna, wulkaniczna gleba sprawiają, że owoce i warzywa praktycznie rosną same, a czyste rzeki oraz ocean dostarczają mieszkańcom mnóstwa ryb. To istny raj na ziemi. Niestety, wszystko to sprawia, że tubylcy są nad wyraz leniwi.

 • 06:30 Wszystkie kolory świata - RPA (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Republika Południowej Afryki liczy 51 ...

  Republika Południowej Afryki liczy 51 milionów mieszkańców. To wyjątkowo zróżnicowany kraj o niezwykłych pejzażach i burzliwej historii. Odkryjemy dziś państwo leżące na południowym skraju kontynentu afrykańskiego.

 • 07:30 Podróże Małej i Dużej - Sezon IV odc. 11 Finlandia: ku Laponii magazyn, magazyn, 2023
  Monika razem z córeczką Laurką ...

  Monika razem z córeczką Laurką (4 lata i 1 miesiąc) lecą do Finlandii. Zanim odwiedzą krainę Mikołaja, zwiedzają stolicę kraju - Helsinki. Pokażą Wam nietypową, gwarną bibliotekę i jeszcze bardziej nietypowe muzeum - dla dzieci! Odwiedzą też wyspę-twierdzę, by zajrzeć do kolejnego ciekawego muzeum - zabawek z lokalnymi Muminkami! Wreszcie wsiądą na pokład samolotu, by wylądować w krainie białych nocy! Korzystając z wiecznego dnia Monika przepłynie się canoe o 22:00 w promieniach słońca. W Rovaniemi dziewczyny przybliżą Wam specyfikę i kulturę koła podbiegunowego i oczywiście odwiedzą Wioskę Świętego Mikołaja, gdzie spotkają się między innymi z pieskami husky, elfami i reniferami.

 • 08:00 Przysięga - odc. 318 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Narin namawia Oyę, żeby poszukała ...

  Narin namawia Oyę, żeby poszukała pomocy u psychologa, bo nie radzi sobie z emocjami. Oya postanawia jednak wyjawić prawdę dziadkowi Masal, który procesuje się o prawo do opieki nad wnuczką z jej ojcem.
  Kemal czeka na odpowiedni moment, żeby się oświadczyć Narin, ale ona go unika. Sehriye się zastanawia, skąd Hizir zna swoją nową narzeczoną i dlaczego tak nagle postanowił się z nią ożenić.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 319 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Kemal i Narin próbują dowiedzieć ...

  Kemal i Narin próbują dowiedzieć się, kto jest tajemniczym świadkiem dziadka Masal. Reyhan, z pomocą Gulsum, szykuje słodki deser dla domowników. Emir, za plecami żony, zleca ponowne badanie DNA. Hizir zjawia się w domu Kemala z prezentem dla Masal.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 78/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Cypr,Grecja 2013
  Wizyta Pavlosa u Anastasii, która ...

  Wizyta Pavlosa u Anastasii, która nadal przebywa na oddziale położniczym, daje ojcu i córce szansę na pogodzenie się, co nie pozostaje niezauważone przez Sifisa. Tymczasem Melina wyraźnie daje Achilleasowi do zrozumienia, że nie zamierza go opuścić, gdy będzie w potrzebie. Starania Eurydiki, by pozostać przy Achilleasie, irytują Melinę i powodują konflikt między obiema kobietami. Patroklos jeszcze bardziej zbliża się do Diamantisa, który w tajemnicy planuje zacieśnienie stosunków Patroklosa z Anastasią i Sifisem. Babcia Andriani dowiaduje się od Mattheosa, że Achilleas przebywa w więzieniu i przeszedł tam zawał serca... Czas mija... Rok późnej nadchodzi dzień procesu Achilleasa i wszyscy z niecierpliwością oczekują na werdykt.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 162 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 162) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Relacje sułtana Ibrahima z Turhan ...

  Relacje sułtana Ibrahima z Turhan stają się coraz bardziej napięte. Sułtan grozi, że odeśle ją do Starego Pałacu. Łucznik wraz z poddanymi wspierającymi Kosem robi wszystko, żeby pozbyć się Hodży od Dżinów. Nadciąga kolejny przewrót. Łucznik dla własnego bezpieczeństwa musi opuścić Stambuł.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Podróże Małej i Dużej - Sezon IV odc. 12 Laponia magazyn, magazyn, 2023
  Monika razem z córeczką Laurką ...

  Monika razem z córeczką Laurką (4 lata i 1 miesiąc) odwiedzają Wioskę Świętego Mikołaja w Rovaniemi. Zanim spotkają się z celebrytą wszech czasów, ulubieńcem małych i dużych, pokażą Wam, jak wygląda oficjalna poczta Świętego Mikołaja, do której, poza listami z całego świata, przychodzą i prezenty dla Mikołaja. Wreszcie twarzą w twarz porozmawiają z samym Mikołajem! Po spotkaniu czeka je nie mniej atrakcji, które oferuje Laponia. Dowiedzą się, gdzie odpoczywają renifery Mikołaja i jak wyglądają te kilkutygodniowe maluchy. Co jeszcze na nie czeka? Park dzikich zwierząt podbiegunowych, wspólny spływ canoe, fińska sauna na łonie natury i prawdziwa, czynna kopalnia ametystu! Czy dziewczyny wrócą do domu z fioletowymi kamieniami i czy w tym roku były grzeczne?

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 195 (Ojciec Mateusz XV odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Mateusz rozmawia z Haliną Łącką, ...

  Mateusz rozmawia z Haliną Łącką, której córka zaginęła przed laty. Przedstawia mu Lilianę, która jest medium. Okazuje się, że Liliana ma wizje, w których powraca Aneta. Mateusz na prośbę Haliny idzie na policję.
  Możejko i Nocul rozmawiają z Lilianą. Opisuje ona miejsce, gdzie jej zdaniem ma przebywać Aneta. Policjanci dokonują niezwykłego odkrycia we wskazanym miejscu.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 196 (Ojciec Mateusz XV odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Mateusz znajduje pod plebanią nieprzytomną ...

  Mateusz znajduje pod plebanią nieprzytomną Marzenę, która trafia do szpitala. Okazuje się, że była u niego rano i sprawiała wrażenie bardzo zaniepokojonej. Pielęgniarka znajduje naszywkę w zaciśniętej dłoni pacjentki. Nocul przesłuchuje koleżanki Marzeny z call center. Ustala, że miała zastąpić Jolę na stanowisku. Przesłuchujący Jolę Dziubak, odkrywa, że to ona miała okazję i motyw, by pozbyć się Marzeny.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 16/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Alistair Appleton podróżuje w hrabstwie Warwickshire, gdzie chce pomóc parze z dwiema małymi córkami w odnalezieniu wymarzonej, wiejskiej nieruchomości, której cena nie może przekroczyć 600 000 funtów. Podczas pobytu w regionie Alistair odwiedza jeden z ostatnich zachowanych młynów wodnych, który wciąż działa komercyjnie. Spotyka tam młynarza wykorzystującego do produkcji mąki naturalną moc rzeki Avon.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 79/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Rozpoczynający się proces Achilleasa wywołuje ...

  Rozpoczynający się proces Achilleasa wywołuje nowe konflikty. Widok Olgi u boku Mattheosa budzi w Anastasii zazdrość, przez co reaguje ona obcesowo. Diamantis wyznacza Thomasa do zbierania dowodów na przysięgłych, aby mógł później wykorzystać je na swoją korzyść. Christos wyznaje Oldze, że zbiera szczegółowe informacje o kobiecie, która zeznała, że była świadkiem wrzucenia przez Achilleasa ciała Lukii do morza. Niespodziewany przyjazd Antigoni do Chanii niepokoi Dimitrę i doprowadza do wściekłości Patroklosa, który nie waha się jej grozić. Sifis jest wściekły, gdy odkrywa, że Panitsa go szpieguje, wierząc, że to on jest mordercą. Pavlos wyznaje Markosowi, że obwinia się za pchnięcie Lukii w ramiona Sifisa. Załamana Melina uczestniczy w rozprawie, a zeznania policjanta, który aresztował i przesłuchiwał Achilleasa, wyciągają na światło dzienne nowe, obciążające dowody.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 162 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 162) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Relacje sułtana Ibrahima z Turhan ...

  Relacje sułtana Ibrahima z Turhan stają się coraz bardziej napięte. Sułtan grozi, że odeśle ją do Starego Pałacu. Łucznik wraz z poddanymi wspierającymi Kosem robi wszystko, żeby pozbyć się Hodży od Dżinów. Nadciąga kolejny przewrót. Łucznik dla własnego bezpieczeństwa musi opuścić Stambuł.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 144 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Chora Fabiana domaga się, by ...

  Chora Fabiana domaga się, by odwiedziła ją Cayetana, ponieważ koniecznie chce jej coś powiedzieć przed śmiercią. Celia rzuca się na Manuelę z nożem, ale tylko ją rani. German aplikuje jej silniejszy środek uspokajający. Tymczasem Felipe opiekuje się małą Adrianą poza strefą kwarantanny. Stan Marco się pogarsza. Maria Luisa zaraża się tyfusem.

 • 21:30 Świąteczny bal (Christmas Masquerade) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Wielka Brytania 2022
  Julianne pracuje jako asystentka w ...

  Julianne pracuje jako asystentka w firmie PR i samotnie wychowuje córkę, Norę. Gdy jej szefowa, a prywatnie przyjaciółka, otrzymuje zaproszenie na świąteczny bal maskowy, postanawia wysłać na niego Julianne. Okazuje się, że na imprezie ma być obecny biznesman, którego jej firma chce pozyskać jako klienta. Niestety, podczas uroczystości dochodzi do pomyłki i Julianne zostaje przedstawiona jako swoja szefowa. Kiedy mężczyzna decyduje się na współpracę z firmą, kobiety postanawiają zamienić się miejscami, a Julianne zaczyna pracować z nim pod nazwiskiem szefowej. Podczas wspólnych zadań bardzo zbliżają się do siebie. Gdy osiągają sukces, prawda wychodzi na jaw, a mężczyzna czuje się zdradzony. Czy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pomogą zwyciężyć miłości, a para będzie mogła cieszyć się swoim uczuciem?

 • 23:00 Tańcząca ze światem - Grecja magazyn, magazyn, 2023
  Lesvos, Chios, Samos, zabytki starożytności, ...

  Lesvos, Chios, Samos, zabytki starożytności, wspaniała kuchnia, ojczyzny filozofów, matematyków i poetów: Homera, Pitagorasa, Epikura i Safony. Edyta Herbuś powędruje szlakiem wulkanicznych krajobrazów wysp i odkryje kamienny las sprzed kilku tysięcy lat. Zatańczy ze światem i odkryje najpiękniejsze krajobrazy egejskiej Grecji.

 • 23:30 Inside British Vogue - Sto lat Brytyjskiego Vogue's odc. 2 (Inside British Vogue odc. 2) film dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2016
  W 2016 r. brytyjska edycja ...

  W 2016 r. brytyjska edycja kultowego miesięcznika VOGUE obchodziła swoje 60-lecie. Z tej okazji Alexandra Shulman, która od 25 lat jest redaktorką naczelną tego kultowego pisma, otworzyła przed widzami drzwi redakcji. Ekipa BBC towarzyszy jej przez cały rok, uczestnicząc w spotkaniach redakcyjnych, sesjach zdjęciowych i pokazach mody w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku. Poznajemy fascynujące kobiety tworzące brytyjski VOGUE oraz współpracujących z nimi wybitnych fotografów, projektantów mody i modelki. To miejsce, w którym każdy chce być, jeśli chce być w świecie mody, a 85% czytelników magazynu zgadza się, że "Vogue to Biblia o modzie". Czasopismo uważa się za łączące modę z wysokim poziomem, uczy czytelników, jak przybierać charakterystyczny, szykowny i nowoczesny wygląd. Brytyjski magazyn Vogue, będący oddziałem American Vogue, jest magazynem, którego sukces opiera się raczej na reklamie niż na przychodach ze sprzedaży. W 2007 r. generował 2020 stron reklam o wartości średnio 16 000 GBP za stronę, jest uważany za bardziej komercyjny niż inne wydania Vogue. British Vogue to najbardziej opłacalny brytyjski magazyn, a także najbardziej dochodowa edycja Vogue poza wydaniami w USA i Chinach. Obecnie na stronach magazynu znajduje się ponad 25 blogów o modzie, urodzie i kulturze. Można także znaleźć VogueTV, które zawiera najnowsze filmy o modzie, od wybiegów po wywiady z modelami i projektantami. Magazyn również spotyka się z krytyką za błędy w modzie.

 • 00:30 Ranczo s.I - odc. 7 (seria I, odc. 7) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Polonista Witebski redaguje obie gazety: ...

  Polonista Witebski redaguje obie gazety: "Wieść Gminną" i "Wieść Parafialną". Pierwsza podlega całkowitej cenzurze wójta, druga księdza, który okazuje się jeszcze bardziej surowy niż jego brat. W efekcie powstają dwie prawdy. Taka ostra polemika ostatecznie nie wychodzi na dobre przede wszystkim redaktorowi obu gazet, nieszczęsnemu poloniście. Tomasz zwierza się ze swoich problemów Lucy, która jednak ma dość własnych zmartwień. Pietrek, na rozkaz wójta, w dalszym ciągu podrzuca jej bezdomne psy. Dziewczyna ma już ich ponad tuzin. Z pomocą przychodzi jej nieoczekiwanie Kusy, który wpada na dość oryginalny pomysł, jak pozbyć się niechcianych zwierząt, nie czyniąc im krzywdy. Za jego namową polonista publikuje notatkę o pogłoskach, jakoby Unia Europejska miała wprowadzić dopłaty do wiejskich psów - na wzór dopłat do hektara. Bezpańskie psy z podwórka Lucy znikają natychmiast. Witebski jest w nie lada opałach, nastaje na niego wójt z siekierą. Przed kipiącym gniewem bratem chroni Tomasza ksiądz, który dla dobra wsi gotów jest pójść na układ z wójtem.


 • 01:35 Trend XXI - odc. 138 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir-vivre XXI ...

  Magazyn o francuskim savoir-vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza.
  W tym odcinku odwiedzimy hodowlę ryb i sprawdzimy, jak pozyskiwany jest francuski kawior. Podpowiemy, jak nosić różową odzież. Od kurtki żołnierskiej na wybiegi - czym są bosmanki?

 • 05:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv